LDWS klopt reserves Feyenoord
s
Nicole Posno (Storks)
ook aan slag op dreef
sportuitslagen
SPORTTRIBUME
CeidócSommit
m
MAANDAG 12 AUGUSTUS 1985 PAGI
LEIDEN Er werd za
terdagmiddag een klein
feestje gevierd op het
sportpark De Vliet. Het
thuisspelende LDWS had
geoefend tegen Feijenoord
2 en de Rotterdamsere
serves bepaald verrassend
met 5-3 verslagen. Dat er
tien minuten voor tijd bij
een 5-1 stand nog twee in
geschoten werden, had
slechts te maken met het
conditievoordeel van de
professionals. LDWS had
zich leeggeknokt, maar
kon de winst nog wel vei
lig stellen. Eric van der
Weijden, Bart van der
Weijden (tweemaal) en
Ger Nagtegeller (twee
maal) hadden de Leidse
treffers verzorgd.
Quick Boys ontmoette een
gevaarlijk counterend Storm
vogels. Bij de rust hadden
Kees van Rooyen. Greveling
(Stormvogels) en Martin van
der Plas de 2-1 op het bord ge
bracht. Botvliet en nogmaals
Greveling bepaalden de eind
stand op 2-3. Het Leiderdorpse
RCL kent een prima start. Na
een 2-0 ruststand, zou het te
gen Leiden 5-1 voor de Racing
worden. Kees Ruis, Pierre van
Gemerden, Marcel Brasker en
tweemaal Peter Siera scoorden
voor de thuisclub, terwijl ju
nior Rob Bink de Leidse eer
redde. Rijnsburgse Boys
haalde bakzeil bij Aalsmeer.
Omdat Aalsmeer voor 1200
toeschouwers in de personen
Arie Bouwman, Roger van
Vliet en (dé) Gerrie Mühren
doelpuntte, werd de eindstand
nadelig voor de Rijnsburgers:
3-0. UVS startte bij De Jagers
donderdag dan wel aardig (2-
12), gisteren werd de Leidse
eersteklasser overtroefd door
vierdeklasser Voorburg: 1-0.
Richard van Schelden was de
doelpuntenmaker. Blauw
zwart won maar net van
ADO'20. Rob Gras (tweemaal),
Frank Voorham (tweemaal),
Wijnand Bakker scoorden bij
elkaar weliswaar vijf keer,
ADO schoot er ook vier bin
nen. Lugdunum kwam niet
verder dan een vierde plaats
in het toernooi van Oud-Beij-
erland. Na een 1-1 eindstand
en strafschoppen verloor Wim
Eilander cs van Fortuna
Vlaardingen. Eerder werd ge
wonnen van CVV (2-1) en De
Spartaan (1-0) en gelijkge
speeld met EBOH (1-1), Oud-
Beijerland, De Musschen en
Fortuna (allen 0-0). FC Lisse
(zon) speelde gelijk tegen eer
steklasser JOS. Lau van der
Voort en Gert van der Hulst
maakten er halverwege 2-0.
JOS zou na rust nog tweemaal
scoren. LFC verloor met 2-1
van het Haagse GDS. UDO
scoorde tweemaal in de strijd
met Van Nispen. Het werd 1-
2. Jan van der Zalm en Ronald
van Veldhoven doelpuntten
voor UDO, terwijl John van
Eden voor De Zilk raakschoot.
Randstad Sport en Stomp-
wijkse Boys eindigden, zoals
zij begonnen: 0-0. Altior won
verrassend van SJC. René van
Oren, Peter Ouwerkerk, Peter
van der Pijl, Kees Baader (al
len Altior), René de Ridder en
Eric Groenewaal bepaalden de
eindstand op 4-2. Unitas Lei
den (zon) werd vierde tijdens
het toernooi van WVO. Van
WVO werd verloren met 3-1,
terwijl de overige partijen
(Helmond Sport C en RBC-
combinatie) met 1-1 werden
afgesloten. VTL won met 3-1
van het Delftse BEC. De Leid
se scores werden verzorgd
door Fred van Haarlem, John
van Berkel en Martin de Jong.
ROAC'79 en Warmunda ein
digden met een 1-0 stand.
Warmonder Jan Mastenmaker
schoot in eigen doel. Alphen
was sterker dan MMO. Martin
van 't Hoog en Riny van Elk
drukten dat uit in twee tref
fers: 2-0. Foreholte won met
dezelfde cijfers bij VVSB. Bij
de rust was het nog 0-0, waar
na Ton Arroyo tweemaal doel-
trof. Over twee weken ont
moetten deze clubs elkaar voor
de competitie. Docos vond in
Meerburg zijn meerdere. Met
1-3 waren de Zoeterwoude-
naars de beteren. Piet de Ko
ning. Werner Pielanen en
Riny van Veen scoorden voor
Meerburg; Ronald Hoogen-
boom maakte de Leidse goal.
ZLC (zon) versloeg
Texas/DHB met 0-2. Van der
Linden scoorde voor en na de
rust. SJZ en Floreant maakten
er een doelpuntenfestijn van.
De thuisclub won met 6-3.
Harrie Berg, Michel Pieterse
en Martin van Velzen ver
schalkten de Floreantdoelman
ieder tweemaal VNA ont
moette een combinatie van het
tweede en derde vanafdeling-
club De Jagers. Waar de Lei-
denaars zich gretig op stortten,
want de eindscore was 1-12.
Michel van Rijn (vijfmaal),
Frans Redel (tweemaal), Mar
cel van Ginkel, Jan Groen en
Jan Gorree waren de doelpun
tenmakers. Leidse Boys sloot
de confrontatie met WVS gun
stig af: 1-2. Ton de Wit schoot
tweemaal raak. ARC had geen
moeite met derdeklasser Bol
nes. Door treffers van Bert
Bakker en Wilco van Leeu
wen zouden de Alphenaren
met 2-0 winnen. De zaterda
gafdeling van FC Lisse liep
zich aanvankelijk kapot op
Odin'59, een derdeklasser uit
West 1. Na de pauze ging het
beter, wat werd vertaald in
een goal van Peter Schalk: 1-0.
Katwijk kwam in Waterin
gen bij KMD door een doel
punt van Hans van de Wete
ring niet verder dan een 1-0
nederlaag. Koudekerk onder
vond in DSO een hechte een
heid. Na een ruststand van 0-1
zou de nederlaag voor de Rijn-
ploeg 0-3 worden. De SV
Voorschoten speelde met 1-1
gelijk tegen Semper Altius.
Marcel Rozier nam het thuis-
doelpunt voor ziin rekening.
Afdelingclub GwS verraste
door het zo geroemde De Sleu
tels in zijn eerste optreden
met 2-0 klop te geven. Wim
van der Mey en Wim Hoek
schoten raak voor Sassenheim.
Ook RKAVV verloor. Het
„aloude" HVV won met 1-2 na
een 1-1 theestand. Ton Key
verzorgde het Leidschendamse
doelpunt. Verschillende wed
strijden werden door de slech
te weersomstandigheden niet
uitgespeeld. Zo werd Hazers-
woudse Boys tegen Rooden-
burg gestaakt na een uur spe
len. De Leidse tweedeklasser
leidde toen met 2-0 door goals
van Hennie Koet en Marcel
met
Pos!
Valk. Ook Valken'68 n»'°rr
de 90 minuten niet vol. r j
JO stond met 4-2 achterl^rd
de Valkenburgers door Frai
punten van Hans Vijg§f°.rl?
(tweemaal), Ben Lucass#} P
Joop Visser. Zevenf re
stond al met 4-0 voorj|®rt<
ABN, toen de „scheids"lMut
70 minuten een einde ve.
maakte. Ruud van Noï?n
Harrie de Boer en Har»P G
Balfort (tweemaal) hadd#'erF
net gevonden. Oranje
stond na ruim een uur m
achter bij Texas/DHB. h
kwam tegen RKAV teko^
Aalsmeerders wonnen r
Nieuwkoop won met J
NEA. NSV'46 was succc
de uitwedstrijd bij I
Noordense ploeg woi
Rino Boot en Aijan i
verzorgden de scoresl
Overdevest, Hein Vissj
Anton Broers waren de]
puntenmakers van Kiclq
bij DIOS. Leimuiden wcj
2-3.
(Van onze softbal-
medewerkster)
DEN HAAG— ADO heeft
gisteren de dubbele winst
behaald uit de „doublé
header", die de ploeg in
Amsterdam speelde tegen
het zwakke Meteoor. ADO
won met 12-1 en 9-3.
Storks behaalde uit twee
wedstrijden tegen Shell
één overwinning: 5-2. De
tweede wedstrijd was met
3-0 voor de Amsterdam
mers.
Raymond Bronsgeest had na
afloop van de wedstrijden,
die ADO tegen De Meteoor
speelde, nauwelijks een goed
woord over voor de tegen
stander. De cijfers logen er
ook niet om. In de eerste
wedstrijd moest De Meteoor
dertien honkslagen incasse
ren en maakte het veld maar
liefst zeven fouten. In de
tweede wedstrijd produceer
de de werpster vijf wilde bal
len en konden negen ADO-
loopsters met vier wijd naar
het eerste honk. Ter vergelij
king werden door ADO ook
de ballen geteld die de werp
sters van beide ploegen gooi
den. Ineke Kort eindigde
met 63 ballen in één wed
strijd. terwijl de werpster
van De Meteoor meer dan
het dubbele nodig had: 146.
Marjolijn Paul sloeg gisteren
een home-run, Jolanda
Droog een drie-honkslag.
Storks speelde tegen Shell
voor de eerste klasse A een
goede wedstrijd, die al in de
derde inning werd beslist.
Nicole Posno sloeg een
„grand-slam", een home-run
terwijl alle honken bezet wa
ren. René Daniëls, Eline
Blacquière, Myriam van der
Meer en Nicole Posno bogen
hierdoor de achterstand van
2-0 om in een voorsprong
van 4-2. Deze werd in de
vijfde slagbeurt uitgebreid
tot 5-2 door een twee-honk-
slag van opnieuw Nicole Pos
no, waardoor Ellis Postma
kon scoren. Nicole Posno
werd met haar slaggeweld de
tweede beste slagvrouw van
Storks. Mary Ann Hat voert
de lijst van de slagprestaties
aan met een gemiddelde van
rond de 0.400. Zij verblijft
momenteel op de Nederland
se Antillen wegens familie
omstandigheden. De werpcij-
fers van Nicole Posno waren:
2-1-6-1.
De tweede wedstrijd liet
Storks het aanvallend in zo
verre afweten, dat de ploeg
wel op de honken kwam,
maar op de beslissende mo
menten de honkslagen niet
sloeg. Sharon van Rooijen en
Sue de Bie sloegen beiden
twee uit drie. De werpcijfers
van Nicole Posno waren in
deze wedstrijd: 4-1-5-1.
De „double header" van
Wassenaar tegen Compri
Aluminum Zwijndrecht
werd zaterdag afgelast we
gens het slechte weer. Deze
ontmoeting is verschoven
naar zaterdag 24 augustus om
17.30 uur.
STAND
Hoofdklasse: 1. Terrasvogels 27-38:
2. HCAW 28-38; 3. HHC 28-36; 4.
Bloemendaal 28-36; 5 Langerak Kin-
heim 27-22; 6. Heiloo 28-22; 7. De Wit
DSS 27-18; 8. Nuenen 27-10. Eerste
klasse A: 1. EDO 19-30; 2. SHELL
23-28; 3. Gambro Twins 19-26; 4.
Storks 20-26; 5. ADO 21-26; 6. Schie
dam 22-18; 7. De Meteoor 23-10; 8.
Sullair Birds 23-6. Tweede klasse A:
1. The Herons 19-28; 2. Ducks 20-28;
3. Compri Aluminium Zwijndrecht
19-26; 4. Wassenaar 18-20; 5. Fl-
Petrels 19-20; 6. Sparta 20-18; 7.
17-16; 8. De Foresters 21-10; 9. Thun-
derbirds 19-6.
Nicole Posno legde een enorm slaggeweld aan de dag.
VOETBAL
WEST-DÜITSLAND
Fortuna Dusseldorf-
Mannheim 4-1; FC Nürnberg-VFL
- m 0-1; FC Kóln-E
urt 1-1; Hamburg
slautern 4-1; FC Sa
kervBorussia Dortmund 1-1; Han-
nover'96-Bayer Leverkusen 1-1;
VFB Stuttgart-Borussla Mönchen-
gladbach O-O; Bayer Urdingen-
-Bayern Munchen 1-0; Schalke-
'04-Werder Bremen 0-1.
SCHOTLAND
Aberdeen-Hibernian 3-0; Dun-
dee-St.Mirren 2-1; Hearts-Celtic
1-1; Molherwell-Clydebank O-O:
Glasgow Rangers-Dundee United
1-0.
Dynamo Minsk-Dynamo Kiev 0-2;
Sparlak Moskou-Dnjepr Dnepro
petrovsk 3-0; Fakel Voronez-Dy-
namo Tbilisi 0-0; Zenit lening-
rad-Tsjernomorets Odessa 3-1.
Stand:
1. Dynamo Minsk 22-32
2. Spartak Moskou 21-30
3. Dnjepr Dnjeprotetrovsk 22-30
4. Dynamo Minsk 21-25
5. Torpedo Moskou 20-24
HONGARIJE
Raba Elo Gyoer-Ferencvaros Bu
dapest 4-5; Videoton SC Szekes-
fehervar-Tatabanya Banyasz 0-0;
Volan Budapest-Dozsa Ujpest Bu
dapest 2-3; Honved 8udapest-Za-
laegerszeg TE 0-0; Banyasz Sio-
lok-SC Csepel 3-0; Vasas Buda-
peet-MSC Pees 0-0; Spartacus
Bekescsaba-Debrecen 0-0.
NOORWEGEN
Brann Bergen-Kongsvinger 0-1,
Bryne-Mjondalen 1-1, Molde-Vi-
king Stavanger 3-0. Moss-EIK
Tóneberg 2-0. Rosenborg Trond-
heim-V aaleren gen 1-2, Start Kris-
iiansand-Lil lest rom 0-1. Stand: 1.
Lilleström 13-21. 2. Rosenborg 13-
16. 3. Vaalerengen 13-15. 4.Viklng
13-15.
t 1-0.
Osijek-OFK Belgrado 2-0. Dynamo
Vlnkovci-Rijeka 2-1 Sarajevo-Var-
dar 3-0. Partisan-Sloboda 3-0.
Vojvodina-Zeljeznicar 1-4, Celik-
Oynamo Zagreb 0-1.
ZWITSERLAND
St.Gall-Lausanne 2-2. Servette-
Aarau 4-2. La Chaux-Grenchen 2-
O. Grasshoppers-Baden 3-0. Lu-
ceme-Sion 3-1. Vevey-Basel 2-2.
Wettingen-FC Zurich 2-1. Young
Boys Bem-Xamax Neuchatel 2-1.
Stand: 1.Grasshoppers 2-4, 2.Ser-
vette 2-4, 3.Lucerne 2-4.
ATLETIEK
100 meter: 1. Marie-Christine Ca-
zier (Fra) 11.28 seconden. 2. Nelll
Cooman (Ned) 11.49. 3. Lucia Mu-
litaru (Roe) 11.66, 4. Irma Könie
(Hon) 11.82. 5. Dujana Istvanovic
(Joe) 11.84. 6. Suso Markkanen
(Fin) 11.95. 7. Maria Femström
(Zwe) 12.00. 8. Lene Delsutz (Den)
400 meter horden: 1. Christiena
Cojocanj (Roe) 55.10 seconden. 2.
Tuuja Heiander (Rn) .55.21. 3.
AnrvLouise Skoglund (Zwe) 57.22.
.4, Helene Huart (Fra) 58.26. 5. Eri-
ka Szolori (Hon) 58.48. 6. Mojca
Pertot (Joe) 58.51. 7. Elke Spie
renburg (Ned) 62.09. 8. Helle Vun-
kler (Den) 62.10.
400 meter 1. Nadlne Debois (Fra)
52.25 séconden. 2. Tulja Heiander
(Fin) 52,32, 3. Elena Una (Roe)
52.52, 4. Ibolya Petrika (Hon)
53.15. 5. Lull Gustafsson (Zwe)
53,26. 6. Mar)o van Agt (Ned)
53.61. 7. Biba Kajan (Joe) 54.88.
8. Betina Wilhelm (Den) 55.05.
3.000 meter 1. Elena Rdatov
(Roe) 9.02.65. 2. Anette Sergent
(Fra) 9.03.99. 3. Rudolfne Vereb
(Hon) 9.04.48, 4. Paeivi Tikkanen
(Fin) 9.06.10. 5. Birgltta Wahlln
(Zwe) 9.08.87. 6. Carta Beurskens
(Ned) 9.12.63. 7. Gitte KartshöJ
(Den) 9.33.01. 8. Jansa Focak
(Joe) 9.51.66.
Speerwerpen: 1. Tilna Uilak (Rn)
63.20 meter. 2. Danica Zivanov
(Joe) 61.04. 3. Eva Raduj-Zorgo
(Roe) 60.38, 4. K. Bergdahl (Zwe)
59.34. 5. M. Janak (Hon) 56.04. 6.
S. Frandsen (Den) 53.68. 7. M. R-
afialoto (Fra) 53,08. 8. tngrld Lam-
merlsma (Ned) 50.84.
4 100 meter 1. Frankrijk 44.29
seconden. 2. Nederland (Cooman,
Derbi, Olijslager en Vader) 44.67.
3. Roemenië 45,29. 4. Zweden
45,44. 5. Finland 45.47. 6. Joego
slavië 45.57. 7. Hongarije 45.86,
8.Denemarken 46.90.
Discuswerpen: 1Rorenta Craciu-
nescu (Roe) 63.30 meter. 2. Maria
Kruplu (Hon) 60,08. 3. Dominique
Dupont (Fra) 52,74. 4. Bea Wiarda
(Ned) 52.72. 5. Satu Sulkio (Rn)
51.86. 6. Rozalia Nadj (Joe) 50.10.
7. Vivian Krafft (Den) 48.84, 8.
Anna Oestenberg (Zwe) 46.80
800 meter 1. Futo Lovin (Roe)
1.59.24. 2. Slovodanka Colovic
(Joe) 2.01.37. 3. Elvira Biacsics
(Hon) 2.03.07, 4. Nathalie Thou-
mas (Fra) 2.03.60. 5. Kaisa Ylimae-
ki (Rn) 2.04,10, 6. Krista Aukema
(Ned) 2.04.71. 7. Tina Krebs (Den)
2.05,94. 8. Gunilla Andren (Zwe)
2.06,81.
1500 meter 1. Doina Melinte (Roe)
4.05,24. 2. Laurence Giolitti (Fra)
4.12,42, 3. Gina Kreps (Den)
4.12.44. 4. Elly van Hulst (Ned)
4.12.45. 5. Zita Agoston (Hon)
4.14,40, 6. Annika Eriksson (Zwe)
4.15.60. 7. Hanna Lassla (Fin)
4.16.93. 8. Mirela Sket (Joe)
4.17.14.
Kogelstoten: 1. Mihela Loghin
(Roe) 19.94 meter. 2. Hajnal Herth
(Hon) 17.32. 3. Asta Hovi (Fin)
17,03. 4. Simone Creantor (Fra)
15.71. 5. Danica Zivanov (Joe)
15.37, 6. Debbie Dunant (Ned)
15.31. 7. Caroline Isgren (Zwe)
14.51. 8. Vivian Krafft (Oen) 12.30.
200 meter 1. Marie-Christine Co
zier (Fra) 23.02 seconden. 2. Els
Vader (Ned) 23.86. 3. Lucia Milita-
ru (Roe) 23,92. 4. Irma Könye
(Hon) 24.03, 5. Dljina Istvanovic
(Joe) 24.17. 6. Maria Fernström
(Zwe) 24.26, 7. Sisko Markkanen
(Fin) 24.49. 8. Beril DenieUen
(Den) 25.16.
100 meter horden: 1. Laurence El-
loy (Fra) 13.15 seconden. 2. Margit
Palombi (Hon) 13.17. 3. Ann Loui
se Skoglund (Zwe) 13.34, 4. Margw
ta Papic (Joe) 13.47. 5. Marjan
Olijslager (Ned) 13.50. 6. Tiina
Lindgren (Rn) 13.84. 7. Janne
Neksö (Oen) 14.51. Mihaela Poja-
cean (Roe) slaakte de strijd.
10.000 meter 1. Carla 8eurskens
(Ned) 33.49.77. 2. Tuija Toivonen
(Fin) 34.03.84. 3. Evy Palm (Zwe)
34.07.55. 4. Maria Lelut (Fra)
34.48.96. 5. Kersti Jacobsen (Den)
35.16.55. 6. Eva Petrik (Hon)
35.57.40.7. Zdravka Risticavic
(Joe) 38.08.79. 8. Doina Pop (Roe)
43.51.23.
Verspringen: 1. Valy lonescou
(Roe) 6.81 meter. 2. Zsuzsa Vany-
ek (Hon) 6.75, 3. Lene Demsltz
(Den) 6.72, 4. Nadlne Debois (Fra)
6.40. 5. Lena Wallin (Zwe) 6.34. 6.
Tineke Hidding (Ned) 6.26, 7. Meli-
ta Vrkie (Joe) 6,18, 6. Arja Jussila
(Rn) 6,17.
Hoogspringen: 1. Maryse Ewan-
je-Epee (Fra) 1.94 meter. 2. Su-
sanne Lorentzon (Zwe) 1.94. 3.
Gabriela Mihalcea (Roe) 1.91, 4.
Lidia Lapajne (Joe) 1,85. 5. An
drea Matay (Hon) 1.85. 6. Minna
Vehmasto (Rn) 1.85. 7. Marietta
Overwater (Ned) 1,75, 8. Brigitte
Kristensen (Den) 1.70.
4 x 400 meter 1. Roemenië
3.29.68. 2. Frankrijk 3.30.50. 3.
Hongarije 3.30.71. 4. Nederland
3.34.14 (Gretha Tromp. Tanja v
18. 6. Finland 3.36.50. 7.
Zweden 3.36.54. 8. Oenemarken
3.48.56.
Oe eindstand: 1. Frankrijk 102
punten. 2. Roemenië 101, 3. Hon
garije 82. 4. Rnland 69. 5. Neder
land 68. 6. Zweden 61, 7. Joego
slavië 57, 8. Denemarken 35.
Frankrijk promoveert naar de
A-groep. Joegoslavië en Denemar
ken degraderen naar de C-groep.
Europa Cup heren (C-landen) In
Schsrechat
100 meter (- 2,7 m/sec): 1. Andre
as Berger (Oos) 10.66. 2. Luis Bar-
roso (Por) 10.81, 3. Eleftherlos Ko-
lokoudias (Cyp) 10.94. 4. Peter
van der Heijden (Ned) 10.98. 5.
Fahrettin Karaduman (Tur) 11,48.
400 meter 1. Thomas Futterk-
necht (Oos) 46.96. 2. Arjen Visser
man (Ned) 47.02. 3. Alberto Jorge
(Por) 47,06. 4 Gianikis Christou
(Cyp) 49.59. 5. Muzafler Colakoglu
(Tur) 49.63.
1500 meter 1. Rob Cruppers
(Ned) 3.48.52. 2. Spiros Spirou
(Cyp) 3.49.57. 3. Joao Sampos
(Por) 3.50,29. 4. Karl Blaha (Oos)
3.51,34, 5. Necdet Ayaz (Tur)
3.54.08.
10.000 meter 1. Fernando Mame
de (Por) 28.28.66. 2. Gerhard
Hartmann (Oos) 29.22.72 3. Meh-
met Yurdadoen (Tur) 29.34.62. 4.
Tonnie Dirks (Ned) 29.52.64. 5.
Char ar am bos Pratsis (Cyp)
31.29.26.
400 meter horden: 1 Thomas Fut-
terknecht (Oos) 49.67. 2. Jose
Carvalho (Por) 52.00. 3. Marco
Beukenkamp (Ned) 52.49. 4. Or-
han Uludag (Tur) 54.22. 5. Geor-
gios Georgiou (Cyp) 54.43.
Hoogspringen: 1. Marku Eonber-
ger (Oos) 2.16 m.. 2. René van
Loon (Ned) 2,10. 3. Murat Ayaydin
(Tur) 2.10, 4. Jose Lima (Por) 2.10,
5. Anton Strvrou (Cyp) 2.05.
Verspringen: 1. Carlos Medeiros
(Por) 7.66 m.. 2. Oemetris Araou-
zos (Cyp) 7,52, 3. Jeroen Ooievaar
(Ned) 7.44. 4 Adi Ronge (Oos)
7.31. 5. Ahmet Melek (Tur) 7.30.
Kogelstoten: 1. Erik de Bruin
(Ned) 18.91 m.. 2. Erwin Weitzl
(Oos) 17.94. 3. Yavuz Erkmen (Tur)
15.26.4. Enrique Silva (Por) 15,22.
5. Georgios Kattides (Cyp) 15.03.
Speerwerpen: 1. Carlos Cunha
(Por) 71.96 m.. 2. Christakls Telo-
nis (Cyp) 71.14. 3. Berl Smit (Ned)
69.42. 4. Otto Petrovic (Oos)
66.42. 5. Nuri Soeguetlue (Tur)
61.02.
4 i 100 meter 1. Oostenrijk 40.28
seconden. 2. Portugal 40,52. 3.
Cyprus 40.84. 4. Nederland (Dijk
stra. Van der Hel|den. Ooievaar en
De Kom) 41.04. 5. Turkije 42.81.
Europa Cup atletiek heren C-lan
den (4)
200 meter 1,1 m/s): 1. Roland
Jokl (Oos) 21.06. 2. Ahmed de
Kom (Ned) 21.28, 3 Eieftherios
Kolokoudias (Cyp) 21.56. 4. Pedro
Agostinho (Por) 21.64. 5. Teoman
Slmith (Tur) 22.66.
800 meter 1 Han Kulker (Ned)
1.50.63. 2. Peter Svaricek (Oos)
1.52.22. 3. Philippos Stylianoudes
(Cyp) 1.52.79. 4 Alvaro Silva (Por)
1.53.26. 5. Sermet Tlmurienk (Tur)
1.53.73.
5000 meter 1. Antonio Leltao
(Por) 13.48,80. 2. Necdet Ayaz
(Tur) 14.10.85. 3. Rob de Brouwer
(Ned) 14.11.25. 4. Robert Nemeth
(Oosi 14.15.03. 5. Vasos Vaslliou
(Cyp|l 5.00.22.
ter horden 2 m/s): 1.
Evripidou (Cyp) 14.21. 2.
Ilma (Por) 14,32, 3. Kurl
Kriegler (Oos) 14,33. 4. Jan Har-
land (Ned) 14,53, 5. Ilhan Agirbas
(Tur) 15.13.
3000 meter steeple chase: 1.
Hans Koeleman (Ned) 8.34,13. 2.
Jose Reg aio (Por) 8.36.86. 3. Meh-
met Gene (Tur) 8.56,16. 4. Michael
Ramusch (Oos) 9.02.88. 5. Andre
as Anastaslou (Cyp) 9.24.46.
Hinkstapsprong: 1. Marios Hatzi-
andreou (Cyp) 16,64. 2. Jose Lel
tao (Por) 15.83. 3. Alfred Slummer
(Oos) 15.76. 4. Peter van Leeuwen
(Ned) 15.66. 5. Murat Ayaydin
(Tur) 14,18.
Polshoog: 1. Hermann Fehrlnger
(Oos) 5.50 m.. 2. Guerbuz Yavan
(Tur) 4.80. 3.Pedro Palma (Por)
4.80. 4. Marco Meullnk (Ned) 4.60.
5. Andre Kappelos (Cyp) 4.00.
Kogelslingeren: 1. Johann Und-
ner (Oos) 72.46. 2. Jose Pedroso
(Por) 58.72. 3. Ugur Ser (Tur)
53.08. 4. Wil van Uijthoven (Ned)
50,76, 5. Andreas Kyrlakldes (Cyp)
47,58.
Discuswerpen: 1. Erik de Bruin
(Ned) 66.38 m. (Nederlands re
cord). 2. Amo Rupp (Oos) 54,46,
3. Paulo Santos (Por) 51.18. 4.
Orestis Rossldes (Cyp) 44.50. 5.
Muzaffer Tolon (Tur) 44.50.
4 x 400 meter 1.
(Cools. Gijsbers. Ellsworth. Visser
man) 3.08.58. 2. Portugal 3-08.76.
3. Oostenrijk 3.09.24. 4. Cyprus
3.15.96. 5. Turkije 3.22.02.
Eindstand: 1. Oostenrijk 75 pun
ten. 2. Portugal 72. 3. Nederland
68. 4. Cyprus 48. 5. Turkije 37.
DUIVENSPORT
Oe jonge duiven vlogen vanuit Si.
Quentin (F), een afstand van 260
km. Dit was tevens de voorlaatste
sche Courant-postduivenkampi-
oenschap Gelost om 10.35 uur.
P.V. De Luchtbode, s.d. 494.
1. F. Eyken 13.19, 2. N. Bakker
13.19. 3. H. Lagendijk 13.19.
P.V. De Reisduif. êM. 475.
1.. 2. en 3. Blok-Bonnert 13.18,
13.20 en 13.21.
P.V. Oe Ooievaar, a-d. 455.
1.. 2. en 3. G. Schutr 13.19. 13.20
en 13.20.
Gevleugelde Vrienden Wesse-
1. W. V. Zanten 13.24. 2. en 3. P.
Kooiman 13.27 en 13.27.
Gevl. Vrienden Voorburg, ajl.
647.
1. H. v.d. Berg 13.19, 2. en 3. A.
de Kievit 13.20.en 13.20
P.V. De Combinatie, s.d. 420.
H.P.C. Gevl. Vrienden, a.d. 397.
I. L. v. Dijk 13.18. 2. G. Markus
13.19. 3. T. Kettmann 13.18.
P.V. Hel Westen, a.d. 494.
1. Comb. v. Vlanen 13.18. 2.
Comb. Den Haan 13.19, 3. Comb.
Bos-Koelman 13.21.
Wassenaars# Vriendenclub, sjJ.
323.
1. en 2. Onvlee-Langeveld 13.25
en 13.25. 3. Lely-Rijsdijk 13.25.
Vriendschap Leidschendam, o.d.
926.
1. en 3. T. v. Houwelingen 13.20
en 13.21. 2. L. v.d. Meer 13.20.
P.V. Rijswijk. a.d. 414.
1. en 2. Comb. Den Heyer 13.17
en 13.19, 3. P. FJaton 13.20.
HONKBAL
Hoofdklasse A: TijgervHCAW
12-2. Sparta-Pirates 1-6. Nlcol-
s-UW 12-1. ADO-OWO 6-0. Gi-
ants-Kinheim 2-1.
Stond:
1. Nlcols 28-46
2. Amstel Tijgers 29-41
3. Pirates 28-34
4. HCAW 29-30
5. ADO 29-30
6. Giants 29-25
7. Sparta 29-24
8. Kinhelm 31-24
9. UW 28-21
10. OWO 30-15
Eerste ktoeee A: Terrasvogels-The
Herons 3-6. RCH-ABC 7-8.
Sparks-De Spartaan 13-0. De Vo-
lewijckers-Pioniers 3-16. Pioniers
kampioen.
Eerste kleeee B: Utrecht-TT Ti
gers 2-5. Twtns-
Quick 5-13. Euro Stars-Neptunus
1-12. PSV-Feyenoord 5-4.
2. Euro Stars
3. PSV
4. Feyenoord
6. TTT
7. Quick
8. Utrecht
22-25
23-24
25-24
24-18
24-14
23-13
Tweede kleeee B: Vooruitgang-
-Zwijndrecht 8-7. Jeka-Vlaardin-
gen H.7-0. Schledam-Nuenen 4-3,
Tilburg-Tlgers 13-3. Ducks-
DOS'32 3-17.
Stand:
1. Jeka 16-28
2. DOS '32 14-26
3. VLHoly 16-20
4. Schiedam 16-18
5. Tilburg 15-16
6. Nuenen 13-14
7. S.Tigers 16-14
8. Zwijndrecht 16-10
9. Nado.V 16-8
10. Ducks 16-0
Tweede kleeee C:
Frogs-Bloemendaal 6-9. R. Pe-
SOFTBAL
Hoofdklasse: HCAW-Bloemendaai
0-5. Nuenen-Helloo 1-5.
HHC-HCAW 1-3. Bloemen-
daal-DSS afg.. Kinhelm-Terrasvo-
Eersle kleeee A: Storks-SHELL
5-2. Storks-SHELL 0-3. Schiedam-
-Birds 6-0. Schledam-Birds 5-1.
De Meteoor-AOO 1-12. De Me-
teoor-ADO 3-9. EDO-Twins 1-5.
EDO-Twins gestaakt wegens re-
tï«.B: Spaarnwoude-
-Frogs 4-2. Spaarnwoude-Froga
0-9. Pioniers-Run '71 0-1. Pio
niers-Run '71 3-1. Zuldvogels-O.
Gezellen 0-7, Zuldvogels-O. Gezel
len 1-3.
Rayon
Eerste klasse:
Red Lions 1—ADO 2 4-3
Wassenaar 2—Hygiëa 1 3-1
Ceieritas 1—VUC 1 7-6
Alphians 2DSSV 1 2-25
3e klasse B:
Red Lions 2—Te Werve
4e klesee A:
Blue Birds 3—Red Lions 3
Laakkwartier 1—ADO 4
ScorpionsADO 6
Ceieritas 4Volle Bak 2
Full Speed 2—ADO 5
Junioren Afd. B:
Wassenaar B—ADO C
HEREN
Kokolishl 1—Kokolishl 2 8-5
2e klasse:
ADO 3—Storks 2
Kokolishi 3—Hygiëa 2 19-20
Red LionsBirds 2 13-2
Storks 3—Volle Bak 10-9
ROEIEN
Wereldkampioenschappen Jeugd
in Potsdam:
Meisjes: Skiff: 1. Veronica Necula
(Roe) 6.18.28; 2. Kathrin Werther
(ODI) 6.30.27; 3. Veronika Ebert
(Oos) 6.39.81; 5. Anita Meiland
(Ned) 6.45.51.
Twee zonder stuurrrouw: 1. OOR
(Hartenstein/Dörfer) 6.13.25; 2.
Sovjet-Unie (T sJiloite/Jakaite)
6.17.45; 3. Hongarije (Bosniak/No-
vak) 6.27.65.
Dubbel twee: 1. DDR (Sorgers-
/Kruger) 5.41.80; 2. Hongarl|e
(Punk/PIros) 5.54.34; 3. Sovjet-
Unie (Sjlbenkova/Oblrik) 6.01.69.
Vier mei stuurvrouw: 1. Roemenië
(Ghinoiou/llica/Anitas/Ciucanu)
5.36.29: 2. DDR 5.41.23; 3. Bulga
rije 5.52.33.
5.09.30; 2. Tsjechoslowaklje
5.15.28; 3. Sovjet-Unie 5.20.49.
Achten: 1. ODI (Schumann/Neu-
mann/Schleusing/Schröder/Klare-
/Morgenstern/Scheld en Lëber)
5.05.59; 2. Roemenië 5.09.42; 3.
West- 5.12.11.
Jongens: Skiff: 1. Andreas Hajek
(ODI) 5.52.77; 2. Davlde Tlzzano
(ito) 5.55.63; 3. Valeri Fedorenko
(Sov) 5.57.52.
Twee zonder stuurman: 1. Bonds
republiek Duitsland (Maier/Kol-
berg) 5.32.58; 2. Spanje (Robert-
/Navarro) 5.55.63; 3. ODI (Dürr-
/Schubert) 5.33.95.
Twee mef stuurman: 1. ODI (Mali-
nowski/Duckek/Köthe) 5.46.37; 2.
/Boukouvalkas/Splropoulos)
5.48.14.
Dubbel twee: 1. Sovjet-Unie (Ko-
rotajevski/Kroepko) 5.23.67; 2.
Denemarken (Rosenorn/Engel-
brecht) 5.28.33; 3. Polen (Rodo-
wicz/Pacuk) 5.31.83.
ntë (Craecln/Curelea/Dordea/Do-
bre) 4.56.99; 2. Groot-Brittannlë
5.01.56: 3. Italië 5.02.75.
Vier met stuurmon: 1. ODI
(Schwarzburg/Strelt/KIrchof/Elch-
horn/Rensch) 5.14.58; 2. Verenig
de Staten 5.18.69; 3. Italië 5.21.94.
Dubbel vier: 1. Sovjet-Unie (Joks-
Jas/Kostilev/T saskalko/lsjnatenko)
4.47.65; 2. ODI 4.52.78; 3. Frank
rijk 4.53.02.
Achten: 1. Sovjet-Unie (Risjenko/
Siljan/Lltvin/KostHev/DemJanov/
Vasslllstjenko/Kamlnskl/Kotov.
stuurman Rajevski) 4.33.35; 2.
DDR 4.3651; 3. Verenigde Staten
4.36.98; 5. Nederland (Bakker/Sc-
hwarz/Jaeger/Poet/Voogt/Van
Vliet/Vos/Smit. stuurman Loch-
t en berg) 4.40.30.
WORSTELEN
Alakhverdi (Sov). 2. Bratan Tzenov
(Bul). 3 Csaba Vadasz (Hon). 4.
Reynaldo Varona (Cub).
Tot 52 kilogram: 1. Jon Rönnln-
gen (Noo), 2. Minsait Tazetdinov
(Sov). 3. Mikhael Cismasu (Roe). 4.
Atsujl Miyahara (Jap).
Tot ,57 kilogram: 1. Sto|an Balov
(Bul). 2. Oganes Aroetoenjan
(Sov). 3. Amadoris Labranda
(Cub). 4. Haralampos Holidis (Gri).
Tot 62 kilogram: 1. Jlvko Vangue-
low (Bul). 2. Boguslav Klozik (Pol),
3. Georghe Savu (Roe). 4. Arpad
Slpos (Hon).
Tot 66 kilogram: 1. Stefan Negri-
san (Roe). 2. Mikhail Prodoekln
(Sov). 3 Jim Martinez (VSt). 4.
Sonny Davidsson (Zwe).
Tot 74 kilogram: 1. Michael Mam-
jasjvil! (Sov). 2. Stefan Rusu (Roe).
3. Juko Salosmki (Rn), 4. Andrzej
Supron (Pol).
Tot 82 kilogram: 1. Bogdan Daras
(Pol). 2. Abdoel Batalov (Sov). 3.
Klaus Mysen (Noo). 4. Soeren
Claesson (Zwe).
Tot 90 kilogram: 1. Michael Houk
(Vst), 2. Igor Kanljin (Sov), 3. Anta-
nas Komtsjew (Bul), 4. Ilje Matei
(Roe).
Tot 100 kilogram: 1. Andre) Dimi-
trov (Bul). 2. Tamas Gaspar (Hon),
3. Anatoli Fedorenko (Sov). 4. An
drei Vaslile (Roe).
Tot 130 kilogram: 1. Igor Ro3to-
rotski (Sov). 2. Joan Grlgoras
(Roe). 3. Ranguel Gperovskl (Bul).
4. Relik Memisevic (Joe).
MOTORSPORT
Grote Prijs
Zijspan: 1. Streuer/Schnieders
(Ned) 39 21.83 (141,3 km/u). 2.
Schwarzel/Buck 39.30,53. 3.
Webster/Hewitt (Gbr) 39.37.71. 4.
Michel/Fresc (Fra) 40.11.38. 5.
Steinhausen/Hiller (Wdl) 40.36.13,
6. Van Kempen/De Haas (Ned)
40.52,93. Op één ronde; 7. Van
Drie/Colquhoun (Ned/Gbr). 8. Hü-
glI/Schuü (Zwl), 9. Chrlstlnat-
/Fahrnl (Zwl). 10.Kumano/0iehl
(Jap/).
Eindstand WK: 1. Streuer 73 pun
ten (3 zeges). 2. Schwërzel 73 (1
zege). 3. Biland/Waltisperg (Zwl)
50. 4. Webster 32. 5. Zurbrügg-
/Zurbrügg (Zwl) 26.
125cc-klasse: 1. August Auinger
(Oos) 44.54.00 (gemiddelde snel
heid 123.8 km/uur), 2. Plerpaolo
Bianchi (Ita) 45.01.07. 3. Fausto
Gresini (Ita) 45.01.25. 4. Enzo Gla-
nola (Ita) 45.06.85. 5. Jussi Hauta-
nieml (Fin) 45.07.02.
Stand: 1. Bianchi 99 punten. 2.
Gresini 94. 3. Auinger 72, 4. Gia-
nola 65. 5. Bruno Kneubuhler 50.
250 cc: 1. Anton Mang (WDI)
42.46,44 (gemiddelde snelheid
141,3 km/u), 2. Carlos Lavado
(Ven) 42.55,28, 3. Fausto Rlccl (Ita)
43.02.03. 4. Alan Carter (GBr)
43.21.58. 5. Jacques Cornu (Zwl)
43.33,91.
Stand: 1. Freddie Spencer (VSt)
127 punten. 2. Mang 112, 3. Lava-
do 79. 4. Martin Wlmmer 0 69. 5.
Ried 45.
500cc: 1. Freddie Spencer (VSt)
49.26.73 (gemiddelde snelheid
146.7 km/uur). 2. Eddie Lawson
(VSt) 49.49.53. 3. Ron Haslam
(GBr) 50.04.64, 4. Christian Sarron
(Fra) 50.18,97, 5. Randy Mamola
(VSt) 50.33.21. 6. Dldier de Radi-
gues (Bel) 50.35,27, 7. Mike Bald
win (Vst) 50.36.10. 8. Raymond
Roche (Fra) 50.58.43. Op één ron
de: 9. Thierry Esple (Fra), 10. Lulgl
Messere (Ita). 14. Van Duimen
(Ned). 15. Punt (Ned). 18. Duyzers
(Ned).
8tond: 1. Spencer 141 punten
(wereldkampioen), 2. Lawson 118,
3. Sarron 80. 4. Haslam 63. 5. Ma
mola 62.
MOTOCROSS
250 cc: Eerste manche: 1. Van
Doom (Ned). 2. Klnlgadner (Oos).
3. Mortensen (Den). 4. Rinaldi (Ita).
5. Eriksson (Zwe). 6. Velkeneers
(Bel). 7. Drechsei (Ita). 8. Kervella
Tweede manche: 1. Diepold. 2.
Rinaldi, 3. Johansson (Zwe). 4.
Drechsei. 5. Eriksson. 6. Klnlgad
ner. 7. Vimond. 8. Hansson (Zwe),
9. Laquaye (Bel). 10. Nilsson (Zwe).
WK-eindstand: 1. Kinigadner 291
punten. 2. Vimond 289. 3. Van
Doorn 256. 4. Rinaldi 239. 5.
Drechsei 210.
Grote Prijs van Luxemburg:
Eerste manche: 1. Thorpe (Gbr),
2. Malherbe (Bel). 3. Persson
(Zwe), 4. Chandler (Vst), 5. Nicoll
(Gbr). 6. Watson (Gbr).
Tweede manche: 1. Malherbe. 2.
Thorpe, 3. Chandler. 4. Nicoll. 5.
Watson. 6. Ljungqvist (Zwe).
Stond: 1. Thorpe 358 punten. 2.
Malherbe 343. 3. Jobè (Bel) 200.
4. Geboers (Bel) 199. 5. Nicoll 184.
6. Chandler 141.
WIELRENNEN
Eerste etappe: 1. Eddy
Schurer (Ned) 110 km 2.53; 2.
Lech Piasecki (Pol); 3. Maurizio
Ghiotto (Ita); 4. Falk Boden (ODI);
5. Lech Jaskula (Pol); 9. Peter Ste-
venhaagen (Ned); 12. Peter arings
(Ned); 15. John Talen (Ned).
kilomeier in 2.54,08. 2. Greg Lo
mond (VSt) z.t.. 3. Andy Hampsten
(VSt) z.t.. 4. Eric Salomon (Fra)
z.t.. 5. Raul Alcala (Mex) op 24 se-
low I
2.06.10,
2. Dan Radtke (ODI) z.1.. 3. Sergei
Voronin (Sov) z.t.. 4. Kietel (VSt)
op 38 seconden. 5. Pierce (VSt)
Algemeen klassement: 1. Le-
mond (VSt) 18 uur. 9 minuten en 4
seconden. 2. Hampsten (VSt) op 1
minuut en 45 seconden. 3. Steve
Speaks (VSt) op 5.10. 4. Shapiro
(VSt) op 6.00, 5. Hlnault (Fra) op
6.01.
deel: 1. Marino Po-
lini (Ita) 117 km In 2.52.54; 2. Da-
g-Erik Pedersen (Noo) op 3.14; 3.
Henk Lubberdlng (Ned) op 3.17; 4.
Terje GJengaar (Noo) op 3.20; 5.
Erik Soe (Noo) z.t.
Tweede deel. Individuele tijdrit:
1. Bert Oosterbosch (Ned) 12 km
In 14.50; 2. Henk Lubberding
(Ned) op 23 sec.; 3. Dag-Erik Pe
dersen (Noo) op 26 sec.; 4. Alex
Pedersen (Den) op 28 sec.; 5. Tor
jus Larsen (Oen) op 33 sec.
Zesde etappe: 1. Atle Kvalsvoll
(Noo) 162 km in 4.07.17; 2. Olaf
Lurvlk (Noo) op 4 sec.; 3. Odd-
björn Andresen (Noo) op 7 sec.; 4.
Dag-Erik Pedersen (Noo) op 29
sec.; 5. Steven Rooks (Ned) op
1.06; 6. Henk Lubberdlng (Ned)
Eindklassement: 1. Henk Lubber
ding (Ned) 22.31.08; 2. Olaf Lurvik
(Noo) op 1.01; 3. Dag-Erik Peder
sen (Noo) op 1.05; 4. Atle Kvëlsvoll
(Noo) op 1.15; 5. Alex Pedersen
(Den) op 2.32. 12. Theo de Rooy
op 6.58; 16. Steven Rooks op
9.10; 25. Marc van Orsouw op
16.54; 28. Bert Oosterbosch op
19.51; 36. Daan Luykx op 25.39;
37. Bert Wekema op 27.03.
Ronde van Kamerik: 1. Adrie van
Houwelingen 110 km In 2.35; 2.
Gerrie Knetemann z.t.; 3. Joop
Zoetemelk op 5 sec.; 4. Teun va
Vliet z.t.; 5.
2.18.50; 2. Hennie Kuiper op 3
sec.; 3. Walter Planckaert (Bel) op
10 sec.; 4. Jan Jonkers. 5. Ludo
Peeters (Bel).
Ronde van Strijen: Amateurs: 1.
Axel Hormans (Voorburg) 90 km In
2.11.52 uur 2. W.Otte (Haarlem). 3.
A.Jansen (Leiden). 4. C.KIeljn (Al-
blasserdam). 5. N.v.Hoogdalem
(Rotterdam), 6. T.Griep (SpiJkenls-
se). 7. F.Brand (Dordrecht), 8.
L.v.Mook (Oosterhout), 9. N.Tous-
salnt (Naaldwijk). 10. P.v.Haren
fs-Gravendeel), 11. F.Rijnenveld
(Zwijndrecht). 12. B.Berkhout
(Schiplulden), 13. R.den Boer
(Vlaardingen). 14. L.den Hartigh
(Oud Beljerland), 15. J.v.d.Bregge
(Berkel). 16. M.Hendriks (Berkel).
17. J.v.d.Toorn (Zevenenbergen).
18. R.Beuzekamp (H l Ambacht).
19. A.Bakker (Schoonhoven). 20.
C.v.d.Meijden (Puttershoek).
Nieuwelingen-dames 1. Ellen Se-
brechts (Rotterdam) 30 km In
51.18 min.. 2. C. Lutke. 3. S.Lulke
(Den Haag). 4. M. Groen. 5. L.
Groen (Nw.Lekkerland).
Recreanten: 1. Aad Nederlof (Slie-
drecht) 35 km In 54.01 min., 2. N.
Ouburg (Gorinchem), 3. J. v.d.
Haar (Numansdorp). 4. T. Vink
(Meerkerk). 5. W. de Vries (Dor
drecht).
WATERPOLO
EK in Sofia:
Groep A: Italië-Joegoslavtë 9-10
(2-1,3-4.2-4.2-1). West- Ouitsland-
-Spanje 5-8 (2-0.2-2,0-4.1-2). Ne
derland-Griekenland 14-10
(1-2.5-2.4-1.4-5). Sovjet-Unle-Hon-
garije 10-8 (2-0.1-3.2-2,5-3). Wesl-
Duitsland-ltalië 12-9 (3-2. 3-2. 4-3.
2-2), Spanje-Griekeniand 8-8 (1-0,
2-3. 3-1. 2-4). Sovjet-Unie-Joegos-
lavie 7-7 (1-1. 4-2. 1-3. 1-1).
Eindstand: 1. Sovjet-Unie 7-12. 2.
Joegoslavië 7-11, 3. Wesl-Duits-
land 7-9, 4. Italië 7-8. 5. Hongarije
7-8. 6. Spanje 7-5. 7. Nederland
7-2. 8. Griekenland 7-1.
Groep B: Bulgarije-Zweden 14-6,
Roemenlë-Malta 14-6, Frankrijk-
-Groot-Britannië 15-5. Polen-Bel-
gië 17-9. Polen-Malta 16-10 (6-3.
3-1. 2-4. 5-2), Frankrijk-België 9-4
(1-1. 4-1. 1-1, 3-1). Roemenlé-
-Zweden 14-10 (3-0. 4-4. 5-2. 2-4).
8ulgari|e-Groot-Brittannie 10-9
(1-1. 3-3. 4-2. 2-3).
Eindstand: 1. Roemenie 7-14. 2.
Bulgarije 7-11. 3. Frankrijk 7-9. 4.
-België 7-7, Noorwegen-Zweden
15-3.
KUNSTZWEMMEN
EK in Sofia:
Ouetten: 1. Alexandra Worlsch/E-
va-Maria Edinger (Oos) 180.642
punten, 2. Muriel Hermine/Pascale
Besson (Fra) 179.133, 3. Amanda
Dodd/Carolyn Wilson (Gbr)
177.676. 4. Edith Boss/Karln Sin
ger (Zwl) 173.591. 5. Christine
Lang/Geriind Schiller (WDL)
170.917. 6. Marielle v.d.Heyde-
/Marjolijn Phllipsen (Ned) 167.466
Viertallen: 1. Frankrijk 171.379
punten, 2. Groot-Brilannie
170.192. 3. Nederland 167.787
(Marjolijn Philipsen. Miranda Boer
boom. Marjolijn van den Kolck.
Joannie Janssen. Angelique Frie-
bel. Marion Jansen. Anita van
Paassen en Marianne van der
Heyde). 4. Wesi- Duitsland
166.946. 5. Sovjet-Unie 165.129.
ZWEMMEN
EK in Sofia:
200 meter wisselslag: 1. Kathleen
Nord (DDR) 2.16.07. 2. Sonla Bla-
gova (Bul) 2.17.35. 3. Susanne
Bornlke (ODI) 2.17.96. 4. Petra
Zindler (WDI) 2.18.22, 5. Blrglt
Schulz (WDI) 2.18.36. 6. Annette
Phllipson (Zwe) 2.18.91. 7 Noemie
Lung (Roe) 2.19.38. 8. Tanla Bogo-
milova (Bul) 2.20.78.
B-finale: 2. Mildred Muis (Ned)
2.21.38.
$00 meter vrije sleg: 1. Astrid
Strauss (ODI) 8.32.45. 2. Sarah
Hardcastle (Gbr) 8.32.57. 3. Anke
Mohrlng (ODI) 8.40.82. 4. Pernille
Nlmb (Den) 8.45.55, 5. Monica Gy-
uro (Hon) 8.46.54. 6. Carla Lasi
(Ita) 8.50.09, 7. Julia Lebek
8 50.68, 8. Jolande v.d. Meer
(Ned) 8.52.45.
4 x 100 meter wisselslag estafet
te: 1. ODI 4.06.93 (Blrte Weigang.
Sylvia Gerasch, Kornella Gressler.
Heike Frledrich), 2. Sovjet-Unie
4.11.32. 3. Bulgarije 4.11.92, 4.
Nederland 4.11.99 (Jolanda de
Rover, Petra van Staveren, Anne-
marle Verstappen. Conny van
Bentum), 5. West-Dultsland
4.15.23. 6.ltalië 4.15.43. 7. Zweden
4.16.78, 8. Zwitserland 4.17.77.
200 meter vlinderslag: 1. Jacque
line Alex (ODI) 2.11.78. 2. Kornella
Gressler (ODI) 2.11.87. 3. Pelra
Zindler 2.14.62. 4. Bisfra Gosoodl-
nova (Bul) 2.14.90. 5. Marlcica Gu-
lica (Roe) 2.14.92. 6. Gabriela
Baka (Roe) 2.16.17. 7. Conny van
Bentum (Ned) 2.16.54. 8. Tatjana
(Sov) 2.17.94.
Sirch (ODI) 2 10 89. 2. Katrtn Zlm-
mermann (OOI) 2.12.43. 3. Jolanda
de Rover (Ned) 2.15.06, 4. Natalja
Sjibajeva (Sov) 2.16.88. 5. Carmen
Bunaclu (Roe) 2.17.57, 6. Jolande
van der Straaten (Bel) 2.17.90. 7.
Lorenza Vlgarani (Ita) 2.17.95. 8.
Anca Patrascoiu (Roe) 2.18.87.
200 meter vlinderslag:
1. Michael Gross 1.56.65 (wereld
record). 2. Benny Nielsen (Oen)
1.58.80. 3. Frank Drost (Ned)
2.00.16. 4. Rene Schattgans
2.00.36. 5. Marcel Gery (Tsj)-
2.00.54, 6. Harri Garmendla (Spa)
2.01.66. 7. Wojclech Wiszga (Pol)
2.01.92. 8. Christos Stevenson
(Gri) 2.02.08.
B-finale: 2. Gerard de Kort (Ned)
2.03.14.
100 meter rugsleg: 1 Igor Pol-
janski (Sov) 55.24 (Europees re
cord). 2. Dirk Richter (Odl) 56.02.
3. Sergei Zabolotnov (Sov) 56.88.
4. Frank Baltrusch (ODI) 57.09. 5.
Thomas Lebherz 57.84, 6. Edward
Edwardson (IJs) 57.92. 7. Hans
Fredin (Zwe) 58.25, 8. Ricardo Al-
dabe (Spa) 59.64.
B-finale: 5. "Edsard Schlingemann
(Ned) 59.02, 6. Hans Kroes (Ned)
59.14.
200 meter wisselslag: 1. Thomas
Darnyi (Hon) 2.03.23. 2. Josel
Hladky (Tsj) 2.04.13. 3. Peter Ber-
mel 2.04.47. 4. Giovanni Franches-
ci (Ita) 2.04.55. 5. Alksandr Sipo-
renko (Sov) 2.04.99. 6. Ralf Diegel
2.06.03. 7. Peter Rohde (Den)
2.06.10. 8. RaJk Hanneman (ODI)
2.06.15.
1500 meter vrije sleg: 1. Uwe
Dassier (ODI) 15.08.56. 2. Rainer
Henkei (Wdl) 15.10.34. 3. Stefan
Pfeiffer (Wdl) 15.20.67. 4. Stefano
Grandi (Ito) 15.33.87. 5. Anthony
Day (Gbr) 15.38.57, 6. La)os Kocz-
ka (Hon) 15.44.02. 7. Stefan Pers
son (Zwe) 15.51.35, 8. Juan Esca-
las (Spa) 15.54.50.
4x100 metor wisselslag aatofett-
tr. 1. West- Duitsland 3.43.59
(Lebherz. Beab. Gross. Schowlka).
2. ODI 3.45.35. 3. Italië 3.46.09. 4.
Zwitserland 3.47.34, 5. Zweden
3.49.63. 6. Nederland 3.50.67
(Schlingemann. Dekker. Drost, Dy-
biona). 7. Span|e 3.51.39. Sovjet-
Unie gediskwalificeerd.
PAARDESPORT
Koersen Ouindigb
EERSTT? KOERS. 2040 m: 1. Zeb
Neijenrode (M.Bouwhuis) 2.44.4
1.25.5; 2. Zermana; 3. Yardstick.
Toto: winnend 1.50; plaats
1.10. 1.10. 1.70; koppel
ƒ3.60; trio ƒ25.40. Niet gestart:
Yarn Spinner.
TWEEDE KOERS, 2040 m: 1. Zam-
na Casindra (P.Louwersheimer)
2.52.9 1.24.8; 2. Ygor Westlandla;
3. Zaddik Frances. Toto: winnend
13.60; plaats ƒ2.40. ƒ1.70,
5.90; koppel 28.20; trio
2237.60; Niet gestart: Zwingley
DERDE9KOERS, 2000 m: 1. Aktora
(E.BIoem) 3.01.5; 2. Wortwell; 3.
Mark. Toto: winnend 11.80;
plaats 4.30. 3.20, 2.60; kop
pel 22.40; trio 204.80.
VIERDE KOERS, 2040 m: 1. Yzella
K (R.van Stam) 2.51.4 1.24.0; 2.
Zefanja Melon; 3. Ylppy Volann.
Toto: winnend 8.60; plaats
3.00. 3.20. 4.20: koppel
43.60; trio 572.00. Niet gestart:
Your Fortuna; Zanoretranss R.
VUFDE KOERS, 2040 m: 1. Yick
Buitenzorg (H.Langeweg) 2.50.1
1.23.4; 2. Yshamo Lerona; 3. Yro-
ml W. Toto: winnend 3.50; plaats
2.80. 2.70; koppel 13.60; trio
70.20.
ZESDE KOERS. 1800 m: 1. Romeo
Raaphorst (T.Cain) 2.03.9; 2. Mon
Anjolo; 3. Pantomlne. Toto: win
nend ƒ7.00; plaats 1.60, 1.50.
ƒ1.30; koppel ƒ15.40; trio
ƒ76.10.
ZEVENDE KOERS, W9 IR 1.
Werra (G.Dekker) 2.10.8 1.21.3; 2.
Yvolann Detvllle; 3. Yverdon. Toto:
winnend 13.20; plaats 4.30,
2.80. 1.30; koppel 98.70; trio
617.70. Niet gestart: Ythana.
ACHTSTE KOERS, 2040 m: 1. Y-
delheid Fortuna (R.Hauber) 2.46.5
1.21.6; 2. Yester P; 3. Valentijn D.
Toto; winnend 1.50; plaats
1.10. 1.30. 1.50; koppel
3.40; trio 40.20.
NEGENDE KOERS, 2040 m: 1.
Wikje Last (S.Harlman) 2.44.4
1.20.6; 2. Winston; 3. Ukas Way.
Tofo: winnend 3.60; lid c
2.40. 2.30. 10.40;
14.20; trio 464.40 f'a"c
T1ENOE KOERS. 2520 m l.fe Ts
tin Melodie (L.van DooyNg j
3.37.6 1.25.7; 2. Whippet F"
3. Vlto del Sol. Toto: w0r
3.40; plaats ƒ2""
pel 4.30; trio J
i.zz.o; c. mm Oostland; 3.
P. Toto: winnend 3.00; Cl U
1.60. 1.50. 1.90; F
ltZ
Zebrano du Bois (N. Knoll) jjd
1.21.1; 2. Young Boy Webljjk
Yodetin d'Aster; Niet t
Young Yver Weber. Toto: ori
1.80. plaats 1,70 3.40 jtse
koppel 19.90. trio 145. kir,
TWEEDE KOERS. 2040 itwln 1
Zilverstar W (J. Hendrikx) A"e
1.21.6; 2. Woodcock; 3. VWanl
d'Aster. Toto: winnend
plaats 1,70 1,80 1,90. ^IJKS
ƒ9.00. trio 130.30. ^hut
DERDE KOERS. 1900 me,.
Anthony's Dream (J. fDur
2.07.8; 2. Watermill First; 3) de
tower. Toto: winnend jejs
ainj;
i af\
Vlieger. Toto: winnend
plaats 3.50 2.10 2.20. r
ƒ96.80. trio 1503.90. ïcho
VIJFDE KOERS. 2040 me kpt
Wenri Princess (G. van El j
borg) 2.45.0 - 1.20.9; 2. 0 d<
Wuiverhof; 3. Worthy Gen|n
gestart: Ydo Morgan en^
Mlnd. Toto: winnend 1.60.met
1,70 6.00 6.40. Ves
38.50. trio 644.30. i
ZESDE KOERS. 2040 meMuv
Uncle Glim (M. Brouwer) 2 fin
1.20.7; 2. Yllucy; 3. Wilmk or
zorg. Niet gestart: Wombleyf
winnend 11,40. plaatf^l-
1.60 ƒ1.70. koppel 23.$loZ
Udo Tonka (J. Hulberts J
- 1.18.4; 2. Ulrica Wilkes; 3,
rie Fibber. Niet gestart: T(
du Bols. Toto: winnend fde:
plaats ƒ3.30 ƒ4.40. !]oe,
ƒ35.10. trio 118.80. 1
ACHTSTE KOERS. 190» m^n^
Wil van de Lente (C.J. de feets
2.05.4 - 1.17.9; 2. Verona \t„a
3. Worthy Hollandia. Totqloe
nend ƒ3.00. plaats 1.60 in
koppel /32.10,/nc
2.21.6; 2. Greenwood I
Chantes. Toto: winnend ieë
plaats 2,00 1.20. koppel) eir
trio 37.90. n nf
TIENDE KOERS, 2600 m
War Glory (J. de Leeuw Jr.)lStO
- 1.21,7; 2. Wilton Star; 3.-, 7
Hazelaar. Toto: winnend
plaats 1.40 2.00 1.70. |WO
8.70. trio 29.90. nu
ELFDE KOERS, 2040 me
Vanka Pride (S A. Hartman) on
- 1.18.8; 2. Karim de la MtJar
Tarzan H. Toto: winnend llan
plaats 1.40 1.60 1.20. f1""
18,00. trio 154,80. -5.
Totoliaatoromzet: f 410.65aitsc
EK dreuuur in Kopenhagfl9 l
De eindstand van de Gre<U/jr
Spécial om de indhriduel«vv
peee li tol: 1. Reiner Kllmk£ r
lerlch 1477 punten. 2. OttqSCh
(Zwi) Limandus 1399. 3.
-Grelhe Jensen (Den) I D1.
1397. 4. Christophe BartK iaa
Willy Trout 1326. 5. Tllman.„0
zu Erpen 0 Tristan 1321.
Schulten-Baumer Madrafepl
7. Olga Kllmko (Sov) r,aa.
1309, 8. Ulla Hakanson (Ze
mlngo 1264. Ve
Eindstand landenploeg^, l
West- Duitsland 4886 pun
Oenemarken 4763. 3. Sovjf» 31
4735. 4. Zwitserland 47fet
Groot-Brittannlë 4622, 6. L
tand 4499. 7. Frankri|k
Joegoslavië 2925. Je
CHIO Dublin: 1. Nick !e n
(Gbr) Apollo 0 strafpunlen
seconden (in de barrage), 26sl1
Meyer-zu-Bexten 0 Merad, 6-
61,13, 3. George Lindermat-^,
I Love You 4 - 51.05, 4. »ent
Bourdy (Fra) Junlperus 4 -