ZeXdteQowtmd Opknapbeurt voor D' Heesterboom STAD OMGEVING Meeslouwerpolder al onder water =F brieven lezers Noordwijkerhout plukt vruchten van zuinig beleid Koudekerker wil geen silo voor zijn deur ZATERDAG 10 AUGUSTUS 1985 PAGINA 9 cht maanden )or verkrachter HAAG/KATWIJK Een 32-jarige Katwij- js gisteren door hei Haags gerechtshof wegens rachting veroordeeld tot acht maanden ge- enisstraf waarvan drie voorwaardelijk. De jreur-generaal had achttien maanden cel ge- Zowel de Katwijker als de procureur-gene- waren in beroep gegaan tegen het vonnis van aagse rechtbank. Die veroordeelde de man tot aar gevangenis, waarvan vier voorwaardelijk, aan zou een buurvrouw van vrienden waar ezoek was in de nacht van 3 op 4 december in haar woning hebben verkracht. De Kat- •r verkeerde onder invloed van alcohol. Hij le vrouw aan haar haren naar boven hebben ept en vervolgens hebben verkracht. Zijn werd in haar woning terug gevonden. Open Dag bij de Speedhogs ALKEMADE De fietscross- vereniging The Speedhogs in Roelofarendsveen houdt mor gen een open dag op haar ter rein aan de Sotaweg. De open dag is bedoeld voor iedereen die een crossfiets heeft. Om elf uur worden er fietscrossdemonstra- ties gegeven. Om kwart over elf volgt een fietscrosstraining. Om half twee beginnen de wedstrij den. Voor niet-leden zijn er aparte wedstrijden. Om half vier worden de prijzen uitge reikt. Deelname is gratis. De be zoekers ontvangen na afloop een herinneringstegel. Optredens Klapsigaar LEIDEN Kindertheater Klapsigaar treedt maandag middag om twee uur op in park De Houtkamp in Leider dorp. dinsdagmiddag om half drie in buurthuis Taberna in Oegstgeest, woensdagmiddag om twee uur in het Ankerpark in Leiden en donderdagavond om half zeven in Hazerswou- de. Klapsigaar brengt mees peeltheater, na een inleiding van drie kwartier kunnen de kinderen zelf actief aan deze twee uur durende voorstelling deelnemen. Open dag Dierenpark WASSENAAR Het We reld Natuur Fonds houdt morgen een propaganda-dag in het Dierenpark Wasse naar. Er is een expositie van 35 foto's ingericht met als motto „Red de planten - Red het leven". Die expositie blijft tot en met 25 augustus open. Tijdens de propaganda- dag, die gevuld is met stand en een diavertoning, is het Dierenpark gratis toeganke lijk. DEN HAAG/KOUDEKERK AAN DEN RIJN Stank-, stof- en geluidsoverlast, horizonvervuiling en aantasting van het natuurlijke landschap. Dat ver wacht de heer J. Noordam, bewoner van de Hooge- waard in Koudekerk aan den Rijn, wanneer de bouwplannen van de meelfabriek Latuco voor een 47 meter hoge silo doorgaan. Noordam vreest bovendien dat de toren veel zon uit zijn tuin weg zal nemen en is daarom bij de Raad van State tegen het bestemmingsplan dat een en ander mogelijk maakt in beroep gegaan. „Het is een aantas ting van een strook met mooie historische boerderij en. Bovendien doet de silo bepaald geen goed aan het vogelstiltegebied dat op ongeveer 500 meter afstand ligt", zei de bewoner gisteren tijdens een hoorzitting over het bestemmingsplan. Het bedrijf Latexfalt B.V. dat aan de Hoogewaard ge vestigd is, bracht tijdens de Raad van State-zitting an dere bezwaren tegen het bestemmingsplan voor het Koudekerkse industrieterrein naar voren. Het be drijf, dat zich bezig houdt met de productie van bitu- menemulsies, ziet zich door het bestemmingsplan voor het industrieterrein beperkt in eventuele uit breidingsmogelijkheden in de toekomst. Het bestem mingsplan probeert bedrijven die veel hinder voor omwonenden veroorzaken, zoveel mogelijk in hun ontwikkeling te beperken. Latexfalt B.V., dat nu al 2000 vierkante meter terrein in beslag neemt, mag nog tot 9000 vierkante meter uitbreiden. „Wanneer wij echter bijvoorbeeld een magazijn voor een nieuw produkt nodig hebben, is 10.000 vierkante meter al gauw noodzakelijk", aldus een woordvoerder van het bedrijf. 'fi i Brieven graag kort en duideli|k geschreven De redactie behoudt zich het recht voor ingezon den stukken te bekorten. Iers renasiel stijgende verontwaardi- heb ik de laatste tijd de en weekbladen gelezen de perikelen in en om het dierenasiel. Onze erva- n als lid van de Dieren- erming. afdeling Leiden litstekend! We hoeven al maar te denken aan de irvoedering. Iedere dag de auto van de Dieren- erming hier in de regio om de dieren van voed- n stro te voorzien. Wat men van de vele zaken oor bemiddeling van de nbescherming tot een resultaat hebben geleid? eens aan de zaak „Bob- Hoeveel honden en kat- lebben al via de Dierenbe- fming Leiden een nieuwe laar gevonden? Hoeveel ^en zijn al financieel ge- ^n als zij de hoge dieren- josten niet konden beta- En nu dit geval met het 6 dierenasiel. Als lid van lierenbescherming Leiden touw bezoeker van de le- lergaderingen weet ik, dat pstuur op verzoek van zijn jaren bezig is tot het po- ieen betere verstandhou- te kweken tussen het tingsbestuur D.L.O en de enbescherming. Altijd idde het op tegenwerking jjet bestuur van het asiel. stichtingsbestuur zou eens bij zichzelf te rade moe- raan, welk doel het eigen- Bbeoogt. Blijft men in de Jen toren" zitten, of wordt eindelijk wakker en gaat denken aan het belang het dier. En dan niet één per jaar tijdens „Beesten- Dit is een erbarmelijke |ning. De dieren worden I uit medelijden, in een filing meegenomen en na een paar dagen terug- acht naar het asiel. een OPEN dag in het en dan liefst iedere ld, dan zijn we op de goe- LEIDEN Een vele tientallen meters hoge kraanwagen moest er gisterochtend aan te pas komen om de houtzaag molen „D'Heesterboom" aan de Haagweg van een nieuwe lange spruit en een nieuwe binnenroede te voorzien. De molen krijgt tevens een nieuw wieksysteem dat er voor moet zorgen dat hij meer wind vangt. De lange spruit is een balk die het mogelijk maakt dat de kap kan draaien. De bin nenroe is één van de twee draaiende balken, die ook Zeer omzichtig werd gister morgen de binnenroe van D" Heestermolen aan de Haagweg verwijderd. Even la ter werd een nieuw exem plaar geplaatst. De kraanwa gen staat achter de bebou wing rond de molen. wel als wieken door het le ven gaan. Men spreekt van een binnenroe omdat het de balk betreft die het dichtst tegen de kap van de molen is bevestigd. De andere roe heet dan ook buitenroe. D'Heesterboom werd in 1804 gebouwd en is eigendom van houthandel Noordman aan de Haagweg. Volgens J. Noordman jr. is het de enige houtzaagmolen in Zuid-Hol land die nog volledig op windkracht werkt. „Bij ande re houtzaagmolens worden ook motoren gebruikt", aldus Noordman. Het bouwwerk onderging in 1963 voor het laatst een opknapbeurt, waarbij net zoals nu het geval is maar een gedeelte van de molen werd aange pakt. Ondanks financiële steun van de gemeente Lei den is er niet voldoende geld voor het volledig restaureren van het monument. Daarom wordt de molen beetje voor beetje aangepakt. Noordman wil een compleet restauratie plan opstellen en met over heidssubsidies D'Heester boom dusdanig restaureren, dat hij er weer tientallen ja ren tegen kan. „Er moet nog veel meer aan deze molen gebeuren. „De buitenroede moet bijvoor beeld ook vervangen wor den, maar voorlopig is daar niet veel kans op", meent molenmaker H.J. Verbij. Het opknappen van de houtzaag molen staat onder zijn lei ding. De molen wordt niet meer op commerciële basis gebruikt door de firma Noordman. Het zagen en bewerken van hout gaat al jaren electrisch. „Financieel is gebruik van de molen niet haalbaar", aldus Noordman. D'Heesterboom wordt draaiend gehouden door een team vrijwilligers. Over zo'n drie weken, als de opknapbeurt waarvan giste ren het meest spectaculaire gedeelte werd uitgevoerd, achter de rug is, wordt de molen weer voor het publiek opengesteld. Hij is alleen op zaterdag toegankelijk. VOORSCHOTEN/DEN HAAG De provincie heeft geen wettelijke mo gelijkheden om ontgron ding van de Meeslouwer polder tegen te houden. Dat hebben Gedeputeerde Staten (GS) van Zuid-Hol land gisteren aan de Werkrgoep Milieubeheer Leiden en de Vogelwerk groep Vlietland laten we ten. Inmiddels staat de polder al onder water. Het Recreatie Centrum Rijn land (RCR) is namelijk al zover met de voorberei dende werkzaamheden voor de zandwinning in die polder, dat de door braak van de Vlietland- plas naar de Meeslouwer polder is gerealiseerd. De milieu-organisaties zullen bij de provincie en de Raad van State in beroep gaan tegen het besluit van GS. Beide mi lieu-organisaties hadden een ultimatum gesteld aan het pro vinciaal bestuur. Gisteren moesten GS van de organisa ties het zandwincontract voor de Meeslouwerpolder hebben gewijzigd, omdat het anders wel eens te laat zou kunnen zijn, zo luidde het argument. Woordvoerder Ter Keurs van de Werkgroep Milieubeheer voert er nu, na het provincie- besluit aan toe, dat het Kroon- beroep al zwakker wordt om dat de natuurwaarden tegen de tijd dat het beroep wordt behandeld, al verwoest zijn. GS stellen nu dat zij niets kun nen uitrichten. Totdat de nieu we vergunning, van juni 1985, onheroepelijk is geworden, blijft namelijk de oude zand- winvergunning van kracht. De provincie heeft het RCR in juli wel gevraagd de werk zaamheden op vrijwillige basis op te schorten, maar de onder neming stelt dat zij leverings contracten tot medio 1986 moet nakomen. Het RCR heeft vervolgens deze maand een begin gemaakt met de voorbe reidende werkzaamheden, zo als het onder water zetten van de Meeslouwerpolder. De vol gende stap is het in laten va ren van zuigers die in septem ber de bovenste grondlaag van acht meter gaan verwijderen waarna de zandgrond vrij komt. GS herhalen hun belofte dat wordt gewerkt aan de realise ring van een vervangend na tuurgebied in de Leidschen- dammer Hout. Dat laatste doet de milieu-organisaties nog het meest pijn: „Er is geen enkele garantie dat dat gebied er ook werkelijk komt", aldus Ter Keurs. Hij vindt verder het verweer van GS dat zij niet de schuldigen zijn maar heel min netjes en verwijt hen politieke onwil: „Straks zijn de natuur waarden onherstelbaar ver nield". GEEN BELASTINGVERHOGINGEN NOORDWIJKERHOUT De gemeentelijke belastin gen hoeven in 1986 net als dit jaar niet omhoog. Dat blijkt uit de begroting voor volgend jaar. Ben W van Noordwijkerhout constateren in de begeleidende nota van aanbieding „met vreugde" dat de bezuinigin gen hun vruchten afwerpen De ontwerpbegroting voor volgend jaar heeft een voordelig sal do van bijna 270.000 gulden, terwijl Noordwijkerhout eerder nog rekening had gehouden met een tekort van 65.000 gulden in 1986. Noordwijkerhout houdt de laatste twee jaar met succes de hand op de knip. Vorig jaar had de gemeente al een voordelig over schot van 125.000 gulden op de begroting. Volgens B en W is het overschot van 270.000 gulden in 1986 vooral te danken aan het feit dat het gemeentelijk huishoudboekje over 1984 bijtijds is vastgeteld. Zodoende heeft de gemeente bij de schatting van in komsten en uitgaven voor 1986 een betrouwbare handleiding. Verder krijgt Noordwijkerhout een extraatje van 140.000 giilden uit het Gemeentefonds. Via dat fonds krijgen de gemeenten geld van het Rijk. Het extraatje is te danken aan de zogenaamde „herbezetting", het opnieuw verdelen van werk. Die herbezet ting volgt op het korter werken van gemeenteambtenaren per 1 augustus 1985. Daar staat wel tegenover dat Noordwijkerhout door wetswijzigingen op andere posten, zoals huisvesting en schoolvervoer, weer minded geld uit het gemeentefonds kan verwachten. De bezuinigingen blijken onder andere uit de lagere kosten van 115.000 gulden voor het beheer en onderhoud van het gemeente- Omdat op sommige punten nog onzeker is wat de gemeenten nog aan het Rijk moeten inleveren, stellen B en W van Noord wijkerhout de gemeenteraad voor volgend jaar alvast 65.000 gul den te reserveren. In de nota waarschuwt het college voor al te groot optimisme. De komende jaren zullen nogal wat geldzorgen brengen. B en W hebben echter, gezien de resultaten in de afgelopen tijd, wèl de hoop steeds voor een financieel gezonde begroting te kunnen zorgen. BURGERLIJKE STAND LEIOEN Geboren: Alexandra Mary dv. R. F. M. Bonnefoy en L. J. Dowlmg; Timothy zv. A. A. W. van der Meyden en N. Brussee; Ca roline Johanna Theodora dv. J. G M. Hoog enboom en P, T. C. Olijerhoek; Emma Rein- dina dv. A. C. Schuiling en H. Messemaker; Nadine Sabine dv. W. F. H. Schrandt en G. W. Jansen; Laura Lindsey dv. I A. Stokkei en C. P. Schild; Lotte Johanna Elizabeth dv. R. J. M. Bisschops en C. J. van Oiest; Lys- sandre Panagiotis Phivos zv. E. Rammos en I. Spanou; Marcelis Adrianus Petrus zv. M. A. van Ruler en M. A. W. van Bezouw; Eric- Jan Pieter zv. A. G. van Rijn en W. A. Op dam; Sjoerd Jan Cornelis zv. A. M. K. van in; Suz da dv. J. Konstapel e Overleden: O. Sloos. geb. 4-2-1913. man; C. Bakker, geb. 14-3-1917. man; C. van Lammeren, geb. 1-10-1932. man; P. E. W. Mulder, geb 2-4-1923. vrl. echtg. van A. A. I. Stolwijk; K. D. P Zeitz. geb. 12-3- 1953, man; C. Breedveld. geb. 9-7-1970 man; T. W. Sommeling, geb. 10-9-1906. man; M. Seriier, geb. 15-1-1920. vrl., geh. gew. met O. Bodljn; J. G. Wilterdink, geb. 15-3-1896. man; O. A. van den Buuse, geb 26-2-1904, man; J. P. Philipse. geb. 26-8- 1901. man; L M. B Salters. geb. 6-11-1903. vrlgeh. gew. met D. Leguit; A. Dercksen. geb. 24-9-1920. man; N. Paauw, geb. 5-2- 1901. man; P. W. Janssens. geb. 31-5-1919. Bakker, geb. 16-80916, man. Gehuwd: N. G. Coury en M. J. Woltering; K. A. Regeer en H. Keegstra; H. J. J. de Graat en J. Pardon; J. P. de Heiden en S. Y. Grondel; P. E. Ouboter en L. M. R. Nanhoe: D. J. Haazebroek en M. C. Blom. et bijdragen van Frarfk lurman. Marcel Gelauff Kees van Herpen. lakkers (1) reus Krone is weer in de gjten ïutelstad. Dat kan niemand ieqen n ontgaan, want op elke aathoek komt je wel een {er, olifant of een ander ier28jr tegen dat je vanaf een jone-poster toegrijnst. isey mmigen zijn niet gelukkig ingen ft deze tijdelijke „vervui- ltie- van het straatbeeld. An- ren, die kunstjes vertonen }t wilde dieren zien als pure (renmishandeling, winden h er zodanig over op dat ze g? 's nachts op uittrekken om n eigen boodschap over de cusposters heen te plakken, ^fafclat is geen probleem", zegt \'W5»one, „want dan sturen wij direct een team van onze X ik kers op af om er weer 6ters van Krone overheen plakken. Ik vind het niet - -• ttrtief van die dierenbe- ïermers, want wij hebben pcariorechten betaald om te ^?:|igen plakken en zij niet, fcp zouden zij best van onze v>2»ointers mogen afblijven". "bakkers (2) stbusl at Krone er niet bij vertelt, (dat er dan weliswaar is be- ild, maar dat het team plak- toch iets te enthousiast te rk is gegaan. Het is ook de eente inmiddels duidelijk er veel meer borden zijn opgehangen dan de 150 waar voor het circus toestemming heeft gekregen. Ruim 400 zijn het er, bleek bij een rondje door de stad. Krone kan een aanvullende nota a 5,90 per teveel opgehangen bord tege moet zien. En mocht het team plakkers bij het vertrek uit Leiden er een paar vergeten de kans daarop is gezien het geplakte aantal levens groot dan is de gemeente zo vriendelijk de resterende borden weg te halen. Op kos ten van Krone uiteraard. De vijftig man personeel op de administratie van het cir cus kan een nieuwe rekening tegemoet zien. Tom Jerry Hoe komt het toch dat er al tijd zoveel problemen zijn in het Leidse wereldje van de dierenbeschermers? Met de regelmaat van de klok vlie gen deze diervriendelijke mensen elkaar in de haren. Nu dreigt er ontslag voor asielbeheerder Wil Tiele en is de ruzie tussen Dierenbe scherming en asielbestuur door een omstreden open dag weer hoog opgelaaid. De hon den lusten er geen brood van. En om in dierlijke sferen te blijven: de meest recente af faire heeft \yel wat weg van een Tom en Jerry tekenfilm. Tom is een wat domme, soms sluwe kat die in elk filmpje probeert de slimme muis Jer ry te vangen. Als Jerry het zelf niet redt, dan wordt hij weieens geholpen door een sterke, goeiige buldog, waar voor Tom een heilig ontzag heeft. De buldog en Tom heb ben een grote hekel aan el kaar. In dit geval moet de rol van Tom worden toebedeeld aan Heilbron, voorzitter van het asielbestuur, asiel-beheerder Wil Tiele speelt een wat wan hopige Jerry en Schouten van de Dierenbescherming is de buldog. Want Tom wil Jerry ontslaan en die wordt gehol pen door de buldog. En de buldog wil graag de baas spe len in het asiel. Wellicht dat Schouten, Heil bron en Tiele een einde aan de slepende affaire kunnen maken door deze vergelijking zelf door te trekken. Maak van de verbale strijd een ech te krachtmeting, zoals in die renwereld gebruikelijk is. Het zal aan alle ruzies geen einde maken, maar misschien lucht het op. Terrible Het is hem toch gelukt. Tinus Laken wordt gemeenteraads lid. Wekenlang heeft de Leid se VVD-top geprobeerd de komst van Laken tegen te houden, maar het heeft niet mogen baten. Het pluche kwam voor Laken in zicht, nadat Michiel Zonne- vylle het tot burgemeester van Ameland bleek te hebben geschopt. Volgens de kandida tenlijst van de VVD was La ken degene, die Zonnevylle zou moeten opvolgen. De VVD-top bleek echter weinig behoefte te hebben aan een exploitant van een recreatie park binnen de gelederen. Ze ker niet als die exploitant een aanhanger is van het feno meen afspiegelingscollege. Li berale wethouders als Jos Fase en Fred Kuijers zijn na acht jaar steun aan een programcollege met de PvdA en een aardige baan in een niet onaardige gemeente zo iemand liever kwijt dan rijk. Bovendien doet Laken wat moeilijk over het aansluiten van zijn huis aan de Vlietweg op de gemeentelijke riolering. En als dat nou nog het enige was: de halve familie van La ken maakt al jaren ruzie met Geen open dag in het asiel. Toch kwamen er 400 bezoekers en gingen 30 katten de deur uit (zie „Tom Jerry"). de gemeente over allerlei futi liteiten. Dat geeft alleen maar ellende, moeten Jos en Fred gedacht hebben. Dus werd geprobeerd het voormalige raadslid Gijs de Vries terug te halen uit het Europees Parlement. Maar helaas, Gijs bleek geen zin te hebben in een eindeloos heen en weer reizen tussen Leiden, Brussel en alle andere Euro pese steden waar de EG pleegt te vergaderen. Blijft de vraag waarom Laken plaats neemt in een fractie, waar hij zo weinig hartelijk wordt ontvangen. Een over matige behoefte om met zijn raadslidmaatschap wat meer aanzien te verwerven? Of vindt hij het gewoon leuk als enfant terrible door het leven te gaan? Internationaal (1) De gemeente Leiderdorp is niet meer te vergelijken met het dorp dat het eens was. De tijden dat de dorpelingen Lei den achter de Rijn al zo onge veer als buitenland beschouw den zijn voorbij. Leiderdorp is een moderne, mondaine ge meente geworden. De gemeente gaat zich nu zelfs internationaal presente ren, getuige het feit dat een nieuwe folder over Leider dorp ook in het Engels is ver taald. „Leiderdorp...in brief. Get to know Leiderdorp", wordt de lezer uitnodigend in de eerste zinnen toegeroepen. De zogenaamde „condensed information about the munici pality of Leiderdorp" verhaalt onder meer van een Leider-' dorp dat „urban as well as rd* ral characteristics" heeft en een „attractive environment for well over 21,000 inhabi tants". En dat voor een dorp waarvan de „permanent habi tation must have started round the year 1000". Internationaal (2) De vertaling van de Leider- dorpse folder werd verricht op veler verzoek. Bij ontvang sten van groepen buitenlan ders werd het tot nu toe als hinderlijk ervaren dat er geen voorlichtingstekst in het En gels voorhanden was. De En gelse tekst is eveneens be schikbaar voor Leiderdorpers die Engelstalige relaties iets over Leiderdorp willen laten lezen. De vertaling van de folder zou het begin kunnen zijn van een toeristische campagne voor Leiderdorp. En een energiek college van burge meester en wethouders zoals in Leiderdorp zou de zaken wel eens krachtig kunnen aanpakken om de „Parel aan de Oude Rijn" attractief te maken voor de toeristische horden. Een pretpark in plaats van een palendorp, een scheurzone in plaats van een „groene golf", om maar een paar dingen te noemen. Trigger-happy (1) Als een dolle stier raasde het koebeest dinsdag door Leiden. Zoals wel vaker gebeurt, ont snapte het beest aan de vee markt in de Groenoordhallen en ging op zoek naar de vrij heid en een sappig weiland. Belandde een paar maanden geleden een losgebroken stier nog midden tussen de fietsers op het Stationsplein, de koe van deze week zocht het rich ting de volkstuinen achter de Willem de Zwijgerlaan. En ontmoette op zijn weg enige passanten. De een zocht zijn heil in een boom en een ander sprong in een moddersloot. De meeste anderen pakten het wat slimmer aan door ge woon een springe te trekken. De koe had zich inmiddels dusdanig aan de poten ver wond dat zij geheel buiten zinnen voortholde met de hoorns recht vooruit op alles wat bewoog. Het beest was zo boven zijn theewater dat de te hulp geroepen politie besloot de komst van het verdovings geweer niet af te wachten. Eer dat ding op het bureau aan de Zonneveldstraat uit de kast is gehaald, redeneerden de agenten, zijn we een half uur verder en wie weet wat het dier ondertussen aanricht. Trigger-happy (2) Dus trokken de agenten hun „vuistvuurwapen" en schoten. Eén keer. Twee keer. Drie keer. Vier keer. Tien keer. Twintig keer. Uiteindelijk, toen de koe richting slacht huis werd afgevoerd, bleek zij volgepompt met 37 kogels. „We hebben tegenwoordig de Walther P5. De kogels die daarbij worden gebruikt, dringen beter door dan bij het vorige dienstwapen", ver klaarde politievoorlichtèr Dick Graveland opgewekt over het Leidse pistool na het gebeuren bij de Willem de Zwijgerlaan. Alleen wist hij toen nog niet „meerdere keren", schatte hij aanvanke lijk dat er maar liefs 37 maal op het beest was gescho ten. Een beetje trigger-happy, sommige Leidse agenten? Te veel in de dienstdieseltjes door de stad getuft, hongerig op zoek naar een nog geopen de snackbar? Te weinig op de Leiderdorpse schietbaan ge staan? Dringt de nieuwe dienstkogel misschien toch wat minder goed door? Was hier sprake van een wel erg dik uitgevallen koe? Politiecommissaris Henk Mos- tert zou ongetwijfeld moeite loos kurmen uitleggen dat 37 keer schieten echt noodzake lijk was. Maar hoeveel maal zou de Leidse politie moeten schieten als een olifant van Circus Krone het op de heu pen krijgt?

Leidse Courant | 1985 | | pagina 9