Ajax in vorm voor Braziliaanse show Petra van Staveren terug in de sohaduw Koemans door oog van de naald 2Oef enduels Waterpoloploeg krijgt voldoende T Tips voor Duindigt Kohde klopt Navratilova SPORT £eidóC0ou/ta/nt ZATERDAG 10 AUGUSTUS 1985 PAGINA 7 Isportoptv I VANDAAG I Nederland 2: Studio Sport: Eu- I ropa Cup atletiek. 17.45 uur. Nederland 2: Studio Sport: EK zwommen en waterpolo. 18.20 l uur BetgiA Nederland 1: Sport op A zaterdag. 22.55 uur Duiteland 1: ARD-Sport extra. t 16 30 uur Duiteland 1: Oie Sportschau •y voetbal Bundesllga. 18 05 uur Duiteland 2: Das aktueiie Sport* tï7?: Studio. 21.45 uur. SM BBC 1: Grandstand. 13.30 uur V\ Anglia TV: World ot sport. 13 15 uur. Sky Channel: ijshockey, 13.00 ^^uur; motorsport. 15.00 uur; Game of the Century (voetbal). 19.00 uur. MORGEN Nederland 2: Studio Sport: EK zwemmen en waterpolo. Nederland 2: Studio Sport, 19.00 uur. Nederland 2: Studio Sport (voet- 14 bal): samenvatting Amsterdam 710-toernooi en PSV-toernool, 22.50 uur. Belgik Nederland 1: sportweek- S, end. 20.05 uur. -n Duitsland 1: Die Sportschau, JgL 18 23 uur. S7 Duitsland 2: Oie Sportreportage. 16.37 uur. BBC 2: Sunday Grandstand, 14 55 uur. 10 Sky Channel: American Foot ball. 13.00 uur. 2?otafogo treft "TC Groningen 17!RONINGEN Botafogo peelt morgen de finale van ^^et eerste Groningen-toernooi ftgen de organiserende club. ===|C Groningen versloeg gister- BBrond het Belgische Lierse SK iet 3-2. Ex-Feyenoorder [outman maakte kort voor 20jjd het winnende doelpunt, [ie Braziliaanse voetbalclub ad daarvoor gewonnen van rs^ilympiakos Piraeus. Het duel andigde in een gelijkspel van —^■2. Botafogo won het straf- ■Hthoppenschieten met 4-2. I^OEN HAAG De karak- jeristieken van de gisteren "^Bespeelde vriendschappe- \-^jke voetbalwedstrijden .«wrnooi ru uronmgen: a» 'lotafogo - Olympiakoe Piraeus 2-2 1-2JC 28. Mltropoulos 0-1. 38. Anas- Dpoulous 0-2, 42. Josimar 1-2, 63. Jelinho 2-2. Scheidsrechter: Van -iwieten. Toeschouwers: 7000. C Groningen - Lieree SK 3-2 (1-1). 7 Bosch 0-1. 19. Houtman 1-1, 58. ■■dan Roon 1-2. 80. Bakker 2-2. 86 loutman 3-2. Scheidsrechter: Hobé. oeschouwers: 7400. 'an Vliet, toeschouwers: 2500. Blj- onderheden: rode kaart voor Gerets ■jilVV) na onbesuisde overtreding op TfBnford (Fortuna) en ernstige been- Sessure voor Llnders (MVV) Jtoda JC - VW 3-1 (2-0). 6 en 26. •korter 1-0 en 2-0. 84. Van Geel 3-0, '5. Reijnierse 3-1. Scheidsrechter: De dunnik, toeschouwers: 1500. Ichöppingen (Amerikaanse leger- Moeg)-FC Twente 1-0 (1-0). Doel- unt: Smith. Toeschouwers: 1500 entelo (afdeling) - Heracles 2-16 -6). Doelpunten Bentelo: Broe- imp. Belil; Heracles: Schepers 5. etz 5. Kruzen 4, Lalopua 1, Schutte «Toeschouwers: 500 Tillem II - Feyenoord 2-4 (1-2). 13. laatrecht (strafschop) 1-0, 19. Hoek- ira 1-2, 22. Tahamata 1-2, 54. Haat- tcht (strafschop) 2-2. 63. Erlksen Itrafschop) 2-3. 84. Eriksen 2-4, cheidsrechter: Slikkerveer. Toe ehouwers: 5000. mmen - Slavia Sofia 1-3 (0-2). Lpelpunten Sofia: lotchev, Alexan- [rov. Iliev; Emmen: Postma. Toe- khouwers: 1100 Pambuur - Teletar 0-2 (0-1). Doel- Unten: Achmand. Brouwer. Schelds- ichter: Bulthuis; toeschouwers: 800. Delgado naar ploeg Schuiten DEN HAAG Roy Schuiten heeft gisteren de eerste topper vor zijn nieuw te vormen wie lerploeg gecontracteerd. Pedro Delgado, dit jaar al winnaar van de Ronde van Spanje en een etappe in de Ronde van Frankrijk en zesde in het eindklassement, kwam met de oud-coureur overeen zeker een jaar voor zijn ploeg uit te willen komen. SOFIA Het Nederlands waterpoloteam heeft gistermiddag eindelijk een voldoende kunnen scoren. In de vijfde wedstrijd van het Europese kampioenschap in Sofia werd weliswaar verloren van de algemeen favoriet de Sovjet-Unie vijfmaal en Nederland nog niet één keer gescoord. Maar toen wierpen de eindelijk goed acterende spelers van bondscoach George Geurtsen plotseling alle schroom van zich af, daarbij ontegenzeggelijk geachte Russen (8-6), maar de op de rustdag geholpen door concentratieverlies bij de te- hervonden wilskracht deed toch weer enige genstander. En ook dank zij het sterke optre- hoop in de harten opleven voor de belangrij ke wedstrijd tegen Griekenland, die voor vanmiddag op het programma staat. Van de acht deelnemende ploegen degradeert de laatste automatisch. Tegen de Russen leek Nederland aanvanke lijk op een grote nederlaag te worden afge stuurd. Halverwege de tweede periode had den van doelman Ruud Misdorp, die een uit stekende wedstrijd speelde. Aan het einde van de derde periode was de stand zelfs recht getrokken (5-5) door treffers van Nico Landeweerd (3) en Remco Pielstroom (2). Maar in de laatste periode was de conditie opgebrand en konden de Russen opnieuw uitlopen tot 8-5. Kort voor tijd bepaalde Hans van Zeeland de eindstand op 8-6. AMSTERDAM De eindstrijd van het Amster dam 710-voetbaltoernooi kent morgen met Ajax - Atletico Mineiro een her haling van het vorig jaar. Voor de 32.000 bezoekers in het Olympisch Stadion was de openingsdag van het oudste voetbalevene ment in zijn soort in Ne derland een alleszins ver teerbaar voorproefje op de naderende competitie, met een uitstekend begin en een leuk einde. Het mid dengedeelte was ronduit saai. Het Braziliaanse elf tal zorgde voor een 45 mi nuten durende show, waarin Atletico Bilbao werd verslagen met 3-1. Ajax, onder het meester schap van Johan Cruijff, speelde in de tweede helft tegen het moegestreden Verona, zoals de techni sche directeur het zich enigszins had voorgesteld. De overwinning van 2-0 was het gevolg. Het Amsterdamse elftal han teerde de gedurfde speelwijze uit de voorbereiding. Dus zon der libero en achterin met drie mandekkers op één lijn. Die aanvallende opzet verdiende lof tegen het gewoontegetrouw verdedigend ingestelde Vero na, dat een trainingsachter stand had van drie weken. Ondanks de "door Cruijff uitge zette lijnen ontbrak aanvanke lijk de diepte in het spel van de landskampioen. Slechts de uitblinkende Rob de Wit, en in mindere mafe de van het mid denveld komende Van 't Schip, haalden de achterlijn voor een bruikbare voorzet, die steevast onbenut werd ge laten. Pas na 55 minuten veranderde het krediet voor het Ajax- -nieuwe stijl bij het publiek in enig enthousiasme. De kopbal van Frank Rijkaard, de nieu we leider, was onthoudbaar voor Giuliani, de goede doel- verdediger, die de nieuwe kee- persregel achteloos mocht ne geren van Robert Würtz. De anders zo attente scheidsrech ter uit Frankrijk was evenwel net zo mild voor Hans Galjé, in het doel van Ajax verkozen boven Menzo, na een overtre ding in het strafschopgebied contra Briegel. Verona, zonder de geblesseer de Elkjaer-Larsen, ontbeerde het conditioneel vermogen voor een tegenoffensief. Zeven minuten voor het einde wist de kampioen van de sterkste competitie in Europa zich defi- nitef geslagen. Vanenburg bracht met een schitterende actie, afgekeken van zijn Bra ziliaanse collega's en tegen standers van morgen, Koeman in stelling. Diens precieze knal betekende 2-0. Ajax-Verona 2-0 (0-0): 50. Rijkaard 1-0, 83. Koeman 2-0. Scheidsrechter Würtz (Fra).Toeschouwers: 32.0000. Gele kaarten: Koeman en Silooy (bei den Ajax) en Tricella en Di Gennaro (belden Verona). Ajax: Galjé; Silooy. Ophof (Rljnink), Boeve; Van 't Schip. Koeman. Rijk aard. Mühren; Vanenburg, Van Bas ten. De Wit. Verona: Giuliani; Ferroni, Fontolan, Tricella. Volpati; Verza. Vignola (Bru- ni). Briegel. Di Gennaro, Turchetta; Galderisi (Sacchetti). Athletico Bilbao - Atletico Mineiro 1-3 (1-2): 2. Edivaldo 0-1, 29. De Andres 1-1. 36. Reinaldo 1-2. 72. Nelinho 1-3. Scheidsrechter Mulder. Toeschou wers: 32.000. Gele kaarten: Nelinho (Atletico Mineiro), Noriega (Athletico Bilbao). Athletico Bilbao: Zubizarreta (Melen- dez); Urkiaga. De Lafuente, Goikoet- xea, Liceranzu; Endika (Dani), De An dres. Gallego; Noriega. Urtibi, Argote (Sarabia). Atletico Mineiro: Pereira; Nelinho (Valenca), Olivera, Luizinho, Joao Luiz; Paolo Isidoro, Elzo, Everton; Sergio Araujo, Reinaldo (Vito Capu- cho), Edivaldo. I EIDEN Jos Koemans was -^jdens de „Open Leidse" een ickhandvolley verwijderd an uitschakeling. De tegen- ander van de Voorschote aar, Frans Grimbergen, hoef- 14? op matchpoint de bal maar i de open hoek van de baan 1 duwen om in de halve fina- te belanden. Grimbergen rong zich in een bocht om tn forehandvolley te slaan en __jwde de bal rustig terug naar loemans, die de stand met topspinlob recht trok. imbergen maakte daarop auwelijks nog een punt en >s Koemans incasseerde de ,8inst. erder op de dag eindigde het ■^■I-toernooi voor Koemans. De Q|yintigjarige Voorschotenaar sm tegen Wim Groeneveld ;=tn 4-3 voorsprong, maar kon )t in het totaal van vier nog ^naar één gewonnen spel toe- dQjegen: 6-4, 6-1. Groeneveld, in wie geruchten gaan dat hij |>lgend jaar bij Dekker-tennis leelt, won de ronde daarop \èn Michiel Zegveld en plaat- e zich bij de laatste vier. [artin Koek, Rob Simon en "iristian Feenstra vergezellen Hagenaar bij de laatste vier. ij de dames in A zorgde Jac- keline van Wijk voor een Rrdig succesje door de halve ïdstrijd te bereiken. Zij her- :1de zich goed van verlies an de eerste set en greep met '1402 in de derde set de zege. in Willem Lugthart leverde sveftn aantal goede prestaties af tlopen toernooiseizoen. Zijn 6ste resultaat lag gisteren bij V0e|oomburg voor het oprapen. Wen de eerste geplaatste Jroninger Jack Liewes nam [j in de derde set een 5-4 en P-0 voorsprong. Liewes sloeg ^rvolgens ijskoud (of oppor tunistisch?) twee ballen op de de jn en redde het vege lijf. reek van der Capellen ppefrandde eveneens in de Mrartfinale. Cor Kwast lijkt ^Jet de dag beter te spelen en I^iri ma werk af. Zij won bij de veertienjarigen in de eerste ronde van Katrijn Ketelaar: 6- 4, 6-2. Heieen van den Berg verloor in de eerste ronde van Miranda Nuyten en later ook in het troosttoernooi van Ka trijn Ketelaar. Kees Jan Schuilenburg en Mark Fleischeuer verloren eveneens in de eerste ronde. Schuilenburg was dicht bij winst van de eerste set tegen Rogier Taphoorn: 7-6, 6-1. Margot van Overloop verloor in de tweede ronde van de „consolation". WILLEM SPIERDIJK Uitslagen HEA: tweede ronde: W. Groeneveld - J. Kóemans 6-4, 6-1: kwartfinales: Ch. Feen stra - R.J. Bierens 6-3. 6-2; M. Koek - M. Koopman 6-2. 7-6; R. Simon - R. Corners- bach 6-2. 6-0; W. Groeneveld M. Zegveld 7-5. 1-6. 6-4 DEA: M. Bodegraaf - B. Pluim 6-0. 6-2; M. Pakker - E. Büermann 5-7, 7-5, 6-4; J. van Wijk - L. Heffels 3-6. 6-4, 6-2. Feenstr 4. 6-2; HEB: kwartfinales: J. Liewes - J.W. Lugthart 1-6, 6-3, 7-6; J. Koemans - F. Grimbergen 6-4. 1-6. 7-5; C. Kwast - F. van der Capellen 6-1. 6-2; M. Winter - R. Gomersbach 6-2. 6- 3. DOB: tweede ronde: V. Pardoel/B. Pardoel - M. Spaan/H. Ublnk 6-4. 6-2; GDB: eerste ronde: M. van den Ouden- rljn/R. Gomersbach - Y. Croese/H. Burger 6-1. 6-2; M. Verdegaal/M. Vink - A. Radsta- liet de jongste Van der Capel len geen moment in z'n spel komen. De vierde halve fina list is Marco Winter. In C verloor John van Over loop de eerste set van Philip Nagtegeller. De Leiderdorper herstelde zich goed en leek rechtsreeks op weg naar de voorlaatste ronde door een 6-0 en 5-0 voorsprong te nemen. Nagtegeller vocht echter pri ma terug. Gealt Lucassen kwam bij de laatste vier door de geplaatste Rogier Liefbroer uit te schake- ke/C. HEC: derde ronde. Ph. Nagtegeller - J. Overloop 6-4. 0-6, 7-6; kwartfinales: Ph. len. De speler van Roomburg Nagtegeller - T. Janzen 6-3; 6-3; G. Lucas-"1 J„...,ntsen - F. Liefbroer 7-5. 4-6. 6-3; J. avn Gel had daar wel meer dan twee uur en drie sets voor nodig. Bij de dames in C kwam Fleur Meijer bij de laatste vier door een zege op Florieke Westhof. Irma van den Oudenrijn had eveneens drie sets nodig voor de winst op Suzan Vissers. Stefan Faas verzekerde zich gisteren van een plaats tijdens de nationale kampioenschap- 6"2. 6-i: P- - n 1 boel 6-2. 6-3. pen volgende week in Sche veningen door de kwartfi- Overloop - S. Kwaaltaai 7-5, 6-2; R. van Ba- nales te bereiken. Madelijn ">n p Damen leverde eveneens pri- B. Krans 6-1. 6-4; E. Snellenberg - Hogervorst 6-1, 6-4; DEC: kwartfinales: I. van den Oudenrijn - S. Vissers 6-2. 5-7; 6-3; F. Meijer - F. Westhol 6-3. 6-7. 6-0. HDC: E. Snellenberg/P. Nagtegeller - R. Al- tlng Sieberg/P. Edauw 6-0. 6-1. DOC: tweede ronde: L. Poots/P. Jongmens A. Renaud/I. van Riet 6-1, 6-1; T. van Vel- zen/F. Westhot - F. Mel)er/M. Meijer 6-3. 6- 4; J. van der Hoeve/C. van Wijk - D. van der Feen/A. Koole 6-2. 6-1. GDC: tweede ronde: I. van Riet/G. Lucassen - M. Patiwael/W. van Renesse 6-1. 6-1. i: J. Rodenburg - A. Kopel- m Duivenvoorden - P. Tlb- boel 6-2, 6-3. DEV: D. Knott - T. Tönjann 6-4. 6-4; A. SOFIA Een dag zonder medailles, dat was nog niet eerder voorgekomen. De Nederlandse zwem ploeg bij de Europese kampioenschappen kreeg de afgelopen week al heel wat teleurstellingen te verwerken, maar het ver driet rond het falen van eerst Annemarie Verstap pen en vervolgens Conny van Bentum1 werd steeds wel weer aardig gecom penseerd door een plekje op het erepodium. Tot gis teren. De meeste Nederlandse ogen waren dit keer in Sofia gericht op Petra van Staveren. De Kampense, bij de Olympische Spelen winnares op de 100 me ter schoolslag, moest evenwel aan den lijve ondervinden, dat de hernieuwde kennismaking met de Oostduitse suprematie tot weinig anders kon leiden dan een plaatsje terug in de schaduw. Met een met de Bel gische vlo Ingrid l'Empereur gedeelde vierde plaats kreeg ze het hoogst haalbare. De 1.11,84 (na 1.11,40 in de se ries) was langzamer dan Van Staveren had verwacht. En dat vooral stelde haar teleur. „Ik had gehoopt op een tijd voorin de 1,10 of liefst natuur lijk nog achter in de 1.09, net zoals vorig jaar", aldus de zwemster die bij haar triomf fn Los Angeles 1.09,88 zwom, en ook met die tijd nu buiten de prijzen zou zijn gebleven. Op de 100 meter vlinderslag, waar Nederlandse meisjes in het verleden toch regelmatig lekker meedraaiden, was dit maal een figurantenrol voor hen weggelegd. Annemarie Verstappen verslikte zich let terlijk in de series en werd slechts 21e met een bescha mende 1.04,58. Conny van Bentum deed het iets beter en eindigde als vijfde in 1.02,15. II De Oostduitse Kornelia Gress- ler won in een knappe 59,41, slechts vijfhonderdste boven het Europees record. Wel tevreden over de gemaak te tijden kon de herenestafet teploeg op de 4 x 100 meter vrije slag gisteren zijn. In de series werd het nationaal cord, dat sinds de wereldkam pioenschappen van 1982 in Guayaquil op 3.26,74 stond, met vijftien-honderdste secon- ,j de verbeterd. Hans Kroes (52,12), Patrick Dybiona (51,00), Frank Drost (51,54) en Edsard Schlingemann (51,93) zwommen zich samen met de later vooral dank zij Michael Gross binnen de Westduitsers ij als zevende in de finale, waar in voor Nederland nadien ten- j! slotte niet meer dan een acht ste plaats in 3.26,70 bleek weg gelegd. Op de 800 meter vrije slag dames plaatste Jolande van der Meer uit Delft zich als zesde voor de vanavond te houden finale: 8.49,55. DICK KIERS WASSENAAR Zowel vanmiddag, eerste start 13.30 uur, als morgenmid dag, eerste start 13.00 uur, staan rennen en draverij en op het programma van de Wassenaarse renbaan Duindigt. Onze tips voor vanmiddag luiden. ALPENPRIJS: Zermana, Zenith Men del en Zader Mendel. ALPENPRIJS(2): Zudella Beroona, Ygor Westlandia en Zelma S. AYLESBURYPRIJS: Sibora, Boartday en Aktora. VOGEZENPRIJS: Zorinda Boekelte, Yes Roodnoot en Yswind. PYRENEENPRIJS: Young Victory, Yick Buitenzorg en Yromi W. NANCYPRIJS: Blue King, Mon Anjolo en Madammeke. EIFFELPRIJS: Wlert Oranje, Yvert Voorne en Yverdon. APENIJNENPRIJS: Ydelheid Fortuna, Ysima H en Yester P. KAUKASUSPRIJS: War ter Lune, Wikje Last en Whispering Usnis. ARDENNENPRIJS: Vito del Sol. Ytranssbelwin R en Whippet Postille. BALKENPRIJS: Titus Westerhorn, Trust Skoatter en Titana P. Onze tips voor morgen. AMSTERDAMPRIJS: Zebrano du Bois, Yvo Ann en Young Yver Weber. MONTREALPRIJS: Winner Princess, Wogmeer Victoria en William Darnley. MEYENDELPRIJS: Anthony's Dream, Harveysfield en Creetower. W5(1): Yonker Cede, Young Gold We ber en Yellow Crown. W5(2): You Winn Boszorg, Ydo Mor gan en Young D. W5(3): Yllucy, Winni Forst en Uncle Glim. W5(4): Valerie Fibber. Ulrica Wilkes W5(5°YlaaOosSand. Udet Ulandla en Urica Marijke. SCEPTREPRIJS: Carnaval, Green wood Belle en Chantes. PARIJSPRIJS: War Glory, Winner B en Vecht Hazelaar. LONDENPRIJS: Tarzan H, Vic Hano ver en Ros Performer. Claudia Kohde uit Saarbrücken. TORONTO Mar tina Navratilova heeft gisteren tij dens de open Cana dese tenniskampi oenschappen in To ronto een verras sende nederlaag ge leden tegen de Westduitse Claudia Kohde, die een week eerder het toernooi in Manhat tan Beach won. In de kwartfinales ging de Amerikaan se Wimbledonkam- pioene bij een tem peratuur van 35 graden Celcius in drie sets ten onder: 6-3, 4-6, 3-6. Nanette Schutte heeft zich gisteren tijdens het dames tennistoernooi in Kitzbühel geplaatst voor de halve fina les van het enkel spel In de kwartfi nales had de 23-jari- ge Amsterdamse geen moeite met de Engelse Jane Wood: 6-2. 6-3. Sportwereld Autosport De Finse rally- -rijder Ari Vatanen bevond zich gisteravond in levensge vaar. Hij lag in het ziekenhuis Voetbal In de halve finales Volleybal Het Nederlands damesvolleybalteam is het drielandentoernooi in West- Duitsland gestart met een ne derlaag tegen Jong Cuba: 12-15, 15-9, 13-15, 11-15. voor een gecompliceerde knie operatie na een ernstig onge- van het wereldkampioenschap voetbal voor spelers tot 16 jaar luk in Argentinië. Plotseling heeft West-Duitsland in Pe traden ademhalingsmoeilijk- king met 4-3 in de verlenging heden op door een bloedprop (na 1-1) van Brazilië gewon- in de longen. Voetbal Manuel Sanchez Torres, de 25-jarige vleugel spits van FC Twente, is in principe rond met Valencia. De Spaanse formatie hoopt vandaag met FC Twente over- nen. In Sjanghai versloeg Ni geria Guinee met 5-3, even eens in de verlenging na 1-1. Voetbal John Blanken- stein, nieuw op de internatio nale lijst, is door de UEFA aangewezen voor het duel tus- eenstemming te bereiken over sen de jeugdploegen van Lu- de transfersom van 935.000 1 ic -1-*- gulden. ADVERTENTIE OOK 's AVONDS EEN SPANNEND AVONTUUR in Ruimte en Tijd: Omniversum Den Haag 070-545454 Kunstzwemster Philipsen zesde SOFIA Kunstzwemster Marjolijn Philipsen is gisteravond in Sofia zesde geworden in de eindstrijd van de solistes om de Eu ropese titel. Op grond van haar verrichtingen bij de zes ver plichte figuren mocht meer ook niet worden verwacht. De Brit se Carolyn Wilson prolongeerde de Europese titel. Zij liet niet de beste vrije oefening zien, maar was na de voorgeschreven stof al onbereikbaar voor de concurrentie geworden. Philipsen, die voor de taak staat Marijke Engelen te doen vergeten, is nog lang niet zo ver, dat zij de massa kan meekrijgen. Volgens de kenners zwom de Haagse beter dan in de voorronde, maar haar oefening was toch te doorzichtig om nog een plaats in de algemene rang schikking te stijgen. (ADVERTENTIE) Geboren: DE AARDE Ga op kraamvisite in OMNIVERSUM Den Haag 070-545454 ^sportuitslagen KUNSTZWEMMEN Solo-klasse, eindstand: 1. Wilson (GBr) 184.634; 2. Hermine (Fra) 182.467; 3. Worisch (Oos) 180.000; 4. Boss (Zwi) 175.199; 5. Lang (WDI) 170.251; 6. Philipsen (Ned) 169.840; 7. Jacobsson (Zwe) 164.617; 8. Po- temklna (Sov) 164.566. PAARDESPORT EK dressuur in Kopenhagen Stand na 1e dag: 1. Jensen (Den) Marzog 1732 punten; 2. Klimke (Brd) Ahlerich 1725; 3. Stückelberger (Zwi) Rubelit 1577; 4. Kovsjov (Sov) Ruch 1550; 5. Loriston-Clark (Gbr) Dutch Gold 1524; 6. Bartels (Ned) Olympic Duco 1508. SCHAKEN Open NK in Dieren 9e ronde: Campora (Arg)-Sunye-Neto (Bra) 1/2-1/2; De Boer-Berg (Den) 1- 0; Martinovic (Joe)-lvkov (Joe) 1/2- 1/2; Nijboer-J.Piket 0-1; Kremer-CuiJ- pers 0-1; V.d. Oudeweeterlng-Borm 0-1; Visser-Hartoch 1-0; Riemersma- Carlier 1-0; Brenninkmeijer-J.Kuijf 1- 0. Eindstand: 1. Sunye-Neto 7 1/2; 2. Campora en De Boer 7; 4. Visser, Berg, Ivkov, Martinovic, Cuijpers, Borm, J.Piket en Riemersma 6 1/2. TENNIS Internationaal toernooi in Stratton Mountain Derde ronde: McEnroe-Sadri 6-4, 7-6 (7-5); Lendl (Tsj)-Tim Wilkison 6-4, 6- 4; Connors-Teacher 6-2, 7-5; Gllbert- Arlas 6-2, 2-6, 6-3; S. Davis-Fleming 6-4, 1-6, 6-3; Mayotte-Green 6-3, 6-4; Annacone-Pate 7-6 (7-3), 6-3; Segu- so-Dowdeswell (GBr) 4-6. 6-2, 6-4. Internationaal toernooi in Kitzbühel Heren, derde ronde: Carlsson (Zwe)- Perez (Uru) 3-6, 6-4, 6-3. Kwartfina les: Westphal-Carlsson 7-6, 6-2; Vaj- da-Leconte 6-2, 6-4; Slozil-Tulasne 5-7, 6-4, 6-4; Casal-Sanchez 7-6, 6-1. Dames, kwartfinales: Nanette Schut te (Ned)-Wood (Eng): 6-2, 6-3; Pölzl (Oos)-Schmid (WDI) 7-6, 6-3. Open Canadese kampioenschappen in Toronto Kwartfinales: Kohde (WDI)-Navratilo- va 3-6, 6-4, 6-3. VOETBAL West-Duitaland 1e dag: Schalke '04-Werder Bremen 0-1. Frankrijk Zesde dag: Toulon-Bordeaux 1-1; Strasbourg-Le Havre 2-1; Monaco- Metz 0-0; Brest-Nice 1-1; Nancy- Auxerre -1-0; Lens-Laval 3-1; Paris S-G-Marsellle 2-0; Rennes-Lille 2-0; Nantes-Toulouse 1-0. Stand op kop: Paris SG 11 punten; 2. Lens, Bordeaux, Nantes 9; 5. Toulon 8. Oostenrijk 1e dag: SC Eisenstadt-Austrla Wien 0-2 (0-1); Sturm Graz-Alpine Dona- witz 0-0; Rapid-Admira Wacker 3-1 (2-0); SSW Innsbruck-GAK 1-1 (0-0); Austria Klagenfurt-VOEST Llnz 0-0; Linzer ASK-5alzburger AK 4-0 (2-0). WATERPOLO EK in Sofia Italiö-Hongarije 8-7; Sovjet-Unie - Ne derland 8-6 (3-0, 2-2, 0-3, 3-1); West- Duitsland - Griekenland 10-6; Joe- goslavië-Spanje 7-3. Stand: 1. Sovjet-Unie 5-9; 2. Joego slavië 5-8; 3. Italië 5-8; 4. West-Duits land 5-7; 5. Hongarije 5-6; 6. Spanje 5-2; 7. Nederland 5-0; 8. Griekenland 5-0. WIELRENNEN Ronde van Maasland Prots: 1. L. van Vliet (Honselersdljk) 100 km In 2.22.02; 2. Smit (Zwanen burg) z.t.; 3. Pirard (Dorst) op 5 sec.; 4. Wijnands (Eysden) z.t.; 5. T. van Vliet (Beerse) op 10 sec.; 6. Tackaert (Bel) z.t.; 7. Pieters (Zwanenburg) op 15 sec.; 8. Groen (Baarn) z.t.; 9. Cho- zas (Spa) z.t.; 10. Solleveld (De Lier) z.t.; 11. E. Planckaert (Bel) op 25 sec. Amateurs: 1. Axel Herman. Ronde van Noorwegen Vierde etappe: 1. Rooks (Ned) 146 km in 3.36.12; 2. Pedersen (Noo) op 14 sec.; 3. D.E. Pedersen (Noo) op 31 Algemeen klassement: 1. Lubber- ding 15.11.21; 2. De Rooy op 56 sec.; 3. D.E. Pedersen op 1.43. ZEILEN Sneekweek plankzeilen: divisie I: Hastman; divisie II. lichtgewicht: Kooy; divisie II, zwaar gewicht: Teule; dames: Van Corbach; 12 voetsjollen: De Goederen; Flying Junior: Van Rees; Stern: Wolvetang; 470-klasse: Kouwenhoven; Europe; Van Leeuwen; Vaurien; Schuurmans; Olympiajollen: Manuel; Regenboog: Freeh; Schakel: Potma; Vrijheid: Pot- ma; Laser: Huisman; Yngling: Faber; 30 m2: Bouman; 22 m2: De boer; Val- j ken; Hiemstra; Finnjollen: Keizer; 16 m2: Kuipers; Pampus: Zweep. ZWEMMEN EK in Sofia DAMES: 100 meter vlinderslag: tweede serie: 1. Marlensson (Zwe) 1.03,13; 2. Seick (WDI) 1.03,29; 3. Brook (Zwi) 1.03,58; 4. Bunaciu (Roe) 1.03,85; 5. Tocchini (Ita) 1.04,02; 6. Verstappen (Ned) 1.04,58; 7. Engenes (Bel) 1.07,23. vierde serie; 1. Grebier (ODI) 1.00,47; 2. Van Bentum (Ned) 1.02,47; 3. Pi- ronkova (Bul) 1.02,73; 4. Eriksson (Zwe) 1.03,16; 5. Rousaki (Gri) f, 1.04,27; 6. Magni (Ita) 1.04,77; 7. Ec- j kert (WDI) 1.04,80; 8. Airas (Fin) I 1.05,57. Finale: 1. Gressler (ODI) 59.46; 2. 0 Weigang (ODI) 1.00.45; 3. Koernikova (Sov) 1.01.37; 4. Cooper (GBr) 1.02.14; 5. Van Bentum (Ned) 1.02.15; 6. Gospodinova (Bul) 1.02.39; 7. Ple- winskl (Fra) 1.02.43; 8. Pironkova (Bul) 1.02.90. 100 meter schoolslag: eerste serie: 1. Van Slaveren (Ned) 1.11,40; 2. Volkova (Sov) 1.13,05; 3. U Nydegger (Zwi) 1.14,44; 4. Björnstad (Noo) 1.14,50; 5. Hedlund (Zwe) 1.15,72; 6. Costache (Roe) 1.19,44. vierde serie: 1. Gerasch (ODI) 1.10,31; j 2. Lempereur (Bel) 1.11,91; 3. Hilleni- us (Ned) 1.13,35; 4. Brulhart (Zwi) 1.14,57; 5. De la Hera (Spa) 1.16,96; 1 6. Grubisic (Joe) 1.17,78. Finale: 1. Gerasch (ODI) 1.08.62; 2. Hörner (ODI) 1.08.95; 3. Bogomilova (Bul) 1.09.46; 4. Van Staveren (Ned) 1.11.84; Lempereur (Bel) 1.11.84; 6. Brownsdon (GBr) 1.12.18; Volkova (Sov) 1.12.18; 8. Dalle Valle (Ita) 1.12.31. B-finale: 8. Hillenius (Ned) 1.15.62. 800 meter vrije slag: eerste srle: 1. Nimb (Den) 8.49,44; 2. Gyuro (Hon) 8.49,45; 3. Van der Meer (Ned) 8.49,55; 4. Palencsar (Roe) 8.55,10; 5. Arnould (Bel) 9.02,68; 6. Erlen (Zwe) 9.05,29. tweede serie: 1. Möhring (ODI) 8.47,51; 2. Hardcastle (GBr) 8.48,00; 3. Orosz (Hon) 8.53,03; 4. Grigorijeva (Sov) 8.56,59; 5. Sandmark (Zwe) 8.59.09; 6. Oegema (Ned) 9.09,48. HEREN: 400 meter vrije slag: vierde serie: 1. Lodziewski (ODI) 3.55,93; 2. Pleilfer (WDI) 3.57,12; 3. Wojdat (Pol) 4.00,15; 4. Petric (Joe) 4.03,48; 5. Grandl (Ita) 4.08,14; 6. Weijtmans (Ned) 4.13,24; 7. Gud- mimdson (IJs) 4.13,96. Finale: 1. Dassier (ODI) 3.51.52; 2. Lodziewski (ODI) 3.51.54; 3. Henkei (WDI) 3.51.79; 4. Pteltter (WDI) 3.54.51; 5. Szilagyi (Hon) 3.57.46; 6. Enrique Escalas (Spa) 3.57.51; 7. Day (GBr) 3.58.35; 8. Semenov (Sov) 4.02.12. 200 meter schoolslag: tweede serie: 1. Buswell (GBr) 2.21,88; 2. Pata (Fra) 2.22,84; 3. Gö- bel (WDI) 2.23,95; 4. Mily (Tsj) 2.27,55; 5. Dekker (Ned) 2.28,44. vierde serie; 1. Yokochl (Por) 2.21,98; 2. Romero (Spa) 2.22,15; 3. Evermes (Hon) 2.23,37; 4. Szabo (Hon) 2.23,56; 5. Deneuville (Fra) 2.24,97; 6. Jarven- taus (Fin) 2.26,62; 7. Corbeau (Ned) 2.29,54; 8. Karagjov (Bul) 2.29,63. Finale: 1. Volkov (Sov) 2.19.53; 2. Yo kochl (Por) 2.19.63; 3. Dagon (Zwi) 2.19.69; 4. Buttgereit (ODI) 2.19.85; 5. Grzywotz (ODI) 2.20.61; 6. Buswell (GBr) 2.21.39; 7. Stockygt (WDI) 2.22.40; 8. Romero (Spa) 2.22.44. 4 x 100 meter vrije slag: eerste serie: 1. Sovjet-Unie 3.24,40; 2. Zweden 3.24,68; 3. Tsjecho-Slowa- kije 3.25,92; 4. Nederland 3.26,59; 5. Bulgarije 3.29,31. tweede serie: 1. Oost-Duitsland 3.25,63; 2. Frankrijk 3.26,46; 3. Zwit serland 3.26,52; 4. West-Duitsland 3.26,59; 5. Italië 3.27,18; 6. Spanje 3.30,78. Finale: 1. West-Duitsland 3.22.18; (Schowtka, Gross, Schadt, Fahrner); 2. Oost-Duitsland 3.22.32; 3. Zweden 3.22.41; 4. Sovjet-Unie 3.23.49; 5. Tsjecho-Slowakije 3.24.91; 6. Zwitser land 3.26.45; 7. Frankrijk 3.26.58; 8. Nederland 3.26.70; (Kroes. Dybiona, Drost, Schlingemann).

Leidse Courant | 1985 | | pagina 7