Greenpeace wil I onderhoud met Mitterand Raffinement rond een raffinaderij EcidócGomont ën~| agasaki vraagt om bezoek m Reagan en Gorbatsjov LIBIË SCHUDT TUNESISCHE ARBEIDERS UIT „ONDERZOEK MOSTERD NA DE MAALTIJD Italiaan heeft iets moois met zi jn auto 1 »ANJE MALGRAT DE MAR 460.- SIJTHOFF PERS Politiek Partij Parlement ^SIJTHOF5J>ERS iGINA ÏNNENLAND/BUITENLAND ZATERDAG 10 AUGUSTUS 1985 PAGINA 5 beufjM 189.70 1 I Ik* f48» 69.20 46.40 75.00 I 132.40 I 68.80 I 46.10 I 330,50 I ifF tf&T 150.00e 125.00 147,00 134.00 77.50 185.00e aus bidt met medicijnmannen ir de paus ook gaat. of dat nu Nederland is of het Afrikaanse p. altijd draagt hij de vooral de kinderen een warm hart toe. de tweede dag van zijn bezoek aan Togo werd hij bij zijn 5ek aan een klein dorp verwelkomd door twee in traditionele Rj gestoken kinderen. paus bracht gisteren ook een bezoek aan een Mariaheilig- I, waar hij de christelijke gemeenschap opriep in harmonie te n met hun landgenoten, van wie de meerderheid een animis- l geloof aanhangt. Om aan te tonen dat het rooms-katholicis- reeds zeer ver in de cultuur van het land is doorgedrongen lat zonder bezwaar uiteenlopende religies naast elkaar kun- bestaan, namen aan de gebedssamenkomst in het Mariahei- &m ook medicijnmannen deel uit het dichtbij gelegen animis me heiligdom van het Heilige Woud. Tijdens een openluchtmis de de paus elf Togolese priesters. DASAKI Onder een zwaar bewolkte lucht die de stad 40 geleden mogelijk zou hebben gered, is gisteren in het Japan- lagasaki herdacht dat de stad 40 jaar geleden werd verwoest f de tweede Amerikaanse atoombom. Daarbij kwamen 70.000 en raakten vele tienduizenden gewond. De Amerikaanse imenwerper zou de bom aanvankelijk op de noordoostelijke Kokura hebben uitgeworpen, maar week door het slechte t boven de stad uit naar Nagasaki. Sirenegeloei ging vooraf één minuut stilte, vanaf het tijdstip waarop de bom indertijd jlofte. In toespraken werd een beroep gedaan op de Russi- leider Gorbatsjov en president Reagan zowel Hiroshima en asaki te bezoeken, om een beter besef te krijgen van de re aard van aanvallen met atoombommen". De leiders van e supermogendheden zouden dit moeten doen vóór hun top pt najaar in Genève. Nagasaki moet de laatste plaats op aar- vorden, die is onderworpen aan de gruwel van kernwapens, is burgemeester Motoshima in een rede, die aan de leiders alle landen en de VN zal worden gestuurd. BBC steekt miljoenen in reclamecampagne LONDEN De Britse radio- en tv-omroep BBC steekt een miljoen pond (ongeveer 4,3 miljoen gulden) in een reclamecampagne om zijn image op te vijzelen. Een woord- vperder van de BBC ontkende dat de campagne iets te maken heeft met de crisis rond de van het scherm geweerde BBC-documen- taire over Noord-Ierland. Zoals be kend staakten de Britse omroep- journalisten afgelopen woensdag uit protest tegen het niet uitzenden van de documentaire. De reclame campagne zou zich gaan concentre ren op de kwaliteit van de BBC-programma's. IN VOETSPOOR VAN „RAMBO" WASHINGTON De Verenigde Staten zul len binnenkort een delegatie naar Hanoi stu ren voor besprekingen over Amerikanen, die sinds de oorlog in Vietnam worden vermist. Functionarissen in Washington maken geen geheim van hun overtuiging, dat Vietnam de stoffelijke overschotten van 400 vermiste mi litairen heeft opgeslagen in een depot in Ha noi. In Vietnam worden in totaal nog steeds meer dan 2.400 Amerikanen vermist. De be langstelling voor in Vietnam vermiste Ame rikanen is in de VS sterk gegroeid door de film over de nieuwe volksheld „Rambo", die op eigen houtje Amerikaanse militairen uit Vietnamese gevangenschap gaat bevrijden omdat politici niet tot actie overgaan. Presi dent Reagan heeft zijn bewondering voor Rambo uitgesproken. Vrouwen zonder eierstokken toch in verwachting JERUZALEM Voor het eerst in de medische ge schiedenis verwachten twee vrouwen die zonder ei erstokken zijn geboren een kind, door toepassing van een nieuwe behandelingsmethode met hormonen. Dat heeft het Hadassah ziekenhuis in Jeruzalem be kendgemaakt. Bij de nieuwe methode worden be vruchte eicellen van andere vrouwen in de baarmoe der van de vrouw gebracht, die tot de vijfde maand van de zwangerschap de hormonale stoffen oestro gen en progesteron krijgt toegediend. De nieuwe me thode kan uitkomst bieden voor vrouwen, bij wie om medische redenen de eierstokken zijn verwijderd of bij vrouwen die als gevolg van een chromosomenaf wijking zonder deze organen zijn geboren. Dit laatste is bekend onder de naam „Syndroom van Turner". Vrouwen met dit gebrek produceren geen vrouwelij ke geslachtshormonen, menstrueren niet en kunnen tot op heden niet zwanger worden. TUNIS Libië, dat eerder deze, week al aankondigde alle Egyptische gastarbeiders naar hun land terug te sturen, heeft nu ook ruim vijfduizend Tunesiërs uitge wezen en hun geld, paspoorten en andere bezittingen afgenomen. Reden voor de uitzetting is volgens het blad het feit dat Libië burgers van het pro-westerse Tunesië niet beschouwt als echte Arabieren. De Tunesiërs wer den deze week voor de keus gesteld: het aannemen van de „Arabische nationaliteit" of uitzetting. Tunesische diplomaten menen dat de Libische maatregel ook be doeld is om Tunis onder druk te zetten zijn betrekkin gen met het Westen te verbreken. DEN HAAG De mi lieuorganisatie Greenpea ce heeft in Parijs een on derhoud aangevraagd met de Franse president Mitte rand. De organisatie wil meer weten over de be weegredenen van de pre sident om een „doortas tend" onderzoek te gelas ten naar de eventuele be trokkenheid van Franse geheime diensten bij de bomaanslag van 10 juli in Auckland (Nieuw-Zee- land) op de Rainbow War rior, een schip van Green-4 peace. Bij die aanslag kwam de Nederlandse fo tograaf Fernando Pereira om het leven. De organisatie tast in het duis ter over de motieven van de president en heeft verklaard verbaasd te zijn over het late tijdstip van diens stap. De Fransen hadden meteen na de gebeurtenis hun diensten moe ten aanbieden, vindt Greenpe ace. „Vanaf het moment dat de aanslag werd gepleegd, was duidelijk dat Fransen of in ie der geval Franstaligen1 er de hand in hadden. Een onder zoek van die kant is mosterd na de maaltijd. De sporen zijn nu immers allang uitgewist", verklaart Hans Guyt, woord voerder van Greenpeace Ne derland en opvarende van de Rainbow Warrior. Guyt was ook aan boord van het schip tijdens de bomexplosie, waar bij Pereira het leven liet. Wanhopig Guyt noemt het gebaar van Mitterand „een wanhopige, maar goedkope manier om als nog het gezicht te redden, nu steeds meer duidelijk wordt over de Franse betrokkenheid bij de aanslag op het schip". Na de bomaanslag werd een Franse rubberboot gevonden en een zuurstoffles voor dui kers van een type dat in ge bruik is bij het Franse leger. Er werd een Franssprekend echtpaar gearresteerd, in bezit van valse Zwitserse paspoor ten. Een in Noumea door drie Fransen gecharterd jacht is spoorloos verdwenen. Het was door de huurders uitgerust met een satelliet-communica tiesysteem. Guyt brengt het late tijdstip van Mitterands stap ook in verband met de toch al koele verstandhouding tussen Parijs en Nieuw-Zeeland. Zoals be kend zijn de Nieuwzeelanders fanatieke tegenstanders van de Franse kernproeven. Inmiddels ligt de Rainbow Warrior nog steeds op de bo dem van de haven van Auck land. Er zijn problemen met het bergen van het schip; de bom blijkt meer schade te heb ben aangebracht dan aanvan kelijk werd gedacht. Volgens woordvoerders van Greanpea- ce in Amsterdam is het schip waarschijnlijk niet meer op te knappen. De Rainbow Warrior was niet verzekerd. Hans Guyt, woordvoerder van Greenpeace en opvarende van de door een bomaanslag ge troffen Rainbow Warrior: „On derzoek Mitterand goedkope poging gezicht te redden" De berichten over de Franse betrokkenheid bij de aanslag zijn gisteren overigens uit di verse bronnen in twijfel ge trokken. Een oud-kolonel van de Franse geheime dienst, die in het Franse blad „Le Mon de" was genoemd als mogelijk betrokken bij de aanslag op de „Rainbow Warrior" verklaar de niets met deze „ongelukki ge zaak" te maken te hebben. „Men moet wel begrijpen, zo voegde hij daaraan toe, dat de regering op zoek kan zijn naar een zondenbok om zich te red den uit de moeilijke, zo niet onmogelijke, situatie, waarin zij zich nu bevindt". De Nieuwzeelandse premier David Lange heeft zei dat er geen bewijzen zijn dat de Franse regering betrokken was bij de bomaanslag op het Greenpeace-schip de Rainbow Warrior. ROME Hoe gek zijn de Italianen op hun auto Knet tergek, zo blijkt telkens weer uit die deftige weten schappelijke studies die van tijd tot tijd verschijnen. Maar je hoeft hier maar de straat op te gaan om te zien, dat er tussen dit volk en zijn auto iets heel moois is ge groeid. Eerst die wetenschappelijke studies. De statistiek, die de Italianen (vaak tevergeefs) in vakjes tracht te stoppen, onthult dat in een normaal Italiaans gezin het meest wordt uitgegeven aan de auto. Op de tweede plaats komt het huis, en derde is het eten. Dat is niet zo vreemd als het lijkt. De Italianen gebruiken de auto niet alleen om zich te verplaatsen. De auto is ook een vorm van huisvesting, een woning waarin ze alles doen wat ze thuis niet kunnen, of mogen. Statussymbool is de auto natuurlijk ook. Laatst is er ook een onderzoek ver richt naar het „sexueel gebruik van de auto in Italië", de liefde in blik dus. Laten we het maar zeggen zoals het is: de liefde bedrijf je hier eerst in de auto, en dan pas in het bed. Als jongeren" zij die nog niet voor de kerk getrouwd zijn, ongeacht leeftijd) hun partner beter willen leren kennen, „kruipen ze in de auto. Uit het onderzoek kwam naar voren dat negen van de tien auto's een versnellingspook hebben en die zit meestal in de weg. Bij Fiat wordt daarom ook onderzoek verricht naar een oplossing van dit contactuele beletsel. Het au to-vrijen is in Italië een nationale sport en zal dat voor lopig ook wel blijven. Dit alternatieve gebruik van de auto is in Italië overi gens voor niemand een reden tot schaamte. Integendeel. Ook vele ouderen komen er in gesprekken rustig voor uit, dat zij hun partner hebben „ontdekt" in de fiat 131, 128, 127 of 600 van hun ouders. Een auto die zo intensief gebruikt wordt, mag best wat kosten. Vandaar dat in vele gezinnen de „alfa" of de „uno" belangrijker is dan die ene badkamer of slaapka mer extra. Is er geen ruimte in huis, dan is er altijd nog de auto. Zo kun je tijdens de traditionele zondagmiddag wandeling ook auto's aantreffen, waarin de Romein de krant leest, een dutje doet, of naar het voetballen luis- ter(, ongestoord door de activiteiten van medegezinsle den. Bovendien heeft de Italiaanse man in zijn auto die autoriteit, die hij thuis of op het werk moet missen. In zijn auto is elke Italiaan koning. Aan zijn rijgedrag (wanneer hij de parkeerplaats verlaat) is dat helaas vaak te merken. Maar dat is een heel ander verhaal. CEES MANDERS 101I20 >or de snelle beslissers: mx ',rek mandag 19 en 26 augustus a.s. to'» laa9se pendelreis per luxe touringcar. ioo!» idplaats Malgrat de Mar: Hotel Riviera 150 m. van het ioïS nd met zwembad en zonneterras. »Jo kamers hebben douche en toilet. kijf in Spanje op basis van volpension 7 x diner, lunch ntbijt). thpakket op terugreis. ïendelbus heeft comfortabele stoelen en video, bar en DEN HAAG WILLEM- gulden verloren op de ex STAD Minister Jan de ploitatie van het bedrijf of- Koning is deze week op we,4 20 n anderhalf miljoen de Antillen voor zijn ge- Per !<f ,f. i-i Shell één van de best geleide bruikelijke, halfjaarlijkse ondernemingen ter tereld overleg met de eilanden jSj vajt njet jn te zjen hoe een over de besteding van de andere directie de raffinade- Nederlandse ontwikke- rij wel uit de rode cijfers zou lingshulp. Maar de perike len rond de Shell-raffina- - derij op Curacao hebben van het bedrijf niet afhanke- het bezoek, zoals De Ko- is Y3" d®we' van v"ag ning dat zelf ter plaatse en aanbod' Als het comPIex noemde, een „bijzonder karakter" gegeven. De schrikbeeld dat de mariniers weer moeten worden ingezet. Venezuela Venezuela, de derde partij, speelt in op deze omstandig heden. Als enige leverancier zouden de Venezolanen het openblijft, zal dat om politie ke redenen zijn. M;so (orden in het buitenland een drietal korte stops gemaakt 6 reisduur vanaf de Nederlandse tot de Spaanse grens is fsTo 18 uur. «.so rijs voor deze pendelreis bedraagt >ersoon op basis van een 2-persoonskamer. 98,50 93.50 Dmbineerde reisverzekering 25,- per persoon 5,- pjS Ikosten. Annuleringsverzekering 3 1/2% van de reissom Mioo B,-poliskosten. ld |tngen en boekingen telefonisch onder nummer 070-190882 (maandag t/m vrijdag jir) oi persoonlijk in onze vestiging aan de Spuistraat 71/hoek Spui te Den Haag. Hl PUS 16050 2500 AA DENHAAG TELEFOON 070- 190882 Antillen verwachten van Nederland dat het (veel) geld zal geven om de raf finaderij open te houden. Het standpunt van Den Haag is echter, dat er geen geld in een verliesgevend bedrijf wordt gestoken. De Koning heeft aan de Tweede Kamer beloofd dat hij eerst gaat uit zoeken of de raffinaderij weer rendabel te maken is. Hij wekte de indruk dat met puur commerciële maat te gaan meten. Maar in dat ge val had hij niet op reis be hoeven te gaan. Vanuit Den Haag is op de manchet uit te rekenen dat de raffinaderij een failliete boedel is. Shell heeft de afgelopen vier maanden zo'n 160 miljoen kunnen houden. Het moge de raffinaderij op Curasao dus duidelijk zijn dat het lot morgen weer rendabel kun- nen maken door meer ruwe olie aan te bieden en een la gere prijs per vat te vragen. Maar Venezuela wil dat niet, althans niet zolang Shlll ei genaar is van het bedrijf. Dat laatste is wel nooit met zo veel woorden gezegd, maar het blijkt uit alles wat de Ve nezolaanse regering heeft ge zegd en gedaan. Tijdens het bezoek van pre mier Lubbers medio vorige maand aan Caracas verbond Venezuela zich ertoe te vol- Belangen Want behalve Shell hebben alle betrokken partijen er (groot) belang bij dat de vu ren aan het Schottegat blij ven branden. Alleerst zijn daar de Antillen zelf. Slui ting van de raffinaderij, die direct aan 1900 mensen werk doen aan één van de voor biedt maar indirect aan een veelvoud daarvan, zou neer komen op een economische ineenstorting van het hoofd eiland Curasao. Waar Aruba nog op wat toerisme kan te rugvallen, nu de Exxon-raf- finaderij Lago is dichtge gaan, heeft Curasao geen an- waarden die Shell aan het openhouden van de raffina derij had gesteld. De leve rantie van ruwe olie zou ver hoogd worden van 90.000 naar 140.000 vaten per dag. Maar toen puntje bij paaltje kwam, bleek die laatste hoe veelheid te bestaan Lusinchi legde de premiers Liberia en Lubbers een red dingsplan voor. De belang rijkste onderdelen daarvan zijn dat de drie regeringen de raffinaderij overnemen, waarbij Venezuela de olie en de directie levert, de Antil len zorgt voor loonmatiging en Nederland geld geeft voor een modernisering van het bedrijf. Daarmee presenteerde Lu sinchi zich als de redder in de nood. Volgens hem is het reddingsplan ingegeven door gevoelens van vriendschap van Venezuela jegens de An tillen. Maar een nadere be schouwing leert dat Caracas wellicht ook nog wat andere, minder altruïstische bedoe lingen heeft. Voortbeststaan van de raffinaderij betekent allereerst de gegarandeerde afzet van een grote hoeveel heid ruwe olie per dag, wat Venezuela goed kan gebrui ken nu de olie-inkomsten sterk gedaald zijn. Het land verkoopt momenteel zo'n 150.000 vaten per dag minder dan het gezien zijn uitgaven zou moeten doen. Daarnaast is er de mogelijk heid om via het verwerven van de sleutelindustrie op Curasao politieke invloed te krijgen op de Antillen. Een voormalig directeur van Shell-Curasao zei een paar jaar geleden in een interview met NRC-Handelsblad, toen hem een vraag werd gesteld over de Antilliaanse rege ring: „De Antilliaanse rege ring? Wij waren toch die re gering". Daarmee schetste hij op Lodewijk-de-Veertiende- achtige wijze hoe invloedrijk de grootste werkgever op Curasao kan zijn. President Lusinchi weet dat uiteraard heel goed. Het heeft er dan ook alle schijn van dat hij erop uit is een flinke voet tussen de deur te krijgen op de Antillen. De omstandigheden daarbij zijn zodanig in zijn voordeel dat Willemstad bereid is hem juichend binnen te halen en dat Den Haag, hoe nuchter en voorzichtig minister De Koning ook is, waarschijnlijk niet anders kan dan hem helpen bij de financiering van zijn plan. Raffinement rond een raffinaderij. RIK IN T HOUT dere inkomstenbron achter slechts 65.000 vaten zware i;||IIDJE VERHOLEN EN DE KNAP-MUTATOR „Waarom zou het géén Turk zijn?" vroeg Verholen geschrokken. - „Van Plimmp en lijzonder Geheime Dienst kun je alles ver- 49 1/Hten," antwoordde Kille Klansky zorgelijk. 423/(weet was het Sjeems Pond wel, vermomd turk.- „Nee, dat geloof ik niet. Hij ge- '2 32 i/^ zich netjes," zei Pjotr Nogrottr. „Hij was 45 5/gwel een echte Turk. Hij deelde tenminste lie kleverige, zoete dadels uit en vertelde, honderd arme kindertjes had en tien 19 5/$ weduwvrouwen." - „Tja, dat zou zelfs voor s Pond nog te veel van het goeie zijn," i2 34 6t Klansky toegeven. „In elk geval zal ik 44 i/floch de schoorsteen even gaan vegen. Dat mij dan mooi in de gelegenheid een afluis- iaraatje aan te brengen, dat in draadloze iding staat met Polnyck's hoofdkwartier, ver ben je overigens met de knap-muta- tor?" - „De eerste proeven kunnen al heel gauw genomen worden," antwoordde Pjotr. Intussen had Jopie 009 de Bietel op zijn kamer tje ook enige werkzaamheden verricht. „Héhé.even een sigaretje, en even die ver velende pruik af," mompelde hij. „En nou 'es zien wat er onder die dadels zit. Ja hoor, daar is-ie, de speciale B.G.D. micro-camera, model SP 11. Speciaal geschikt om op uiterst geheime wijze geheime documenten mee te fotograferen. En nu maar eens zien wanneer we de kans krij gen de knapmutator op te nemen. Een gevaar lijke opdracht.Jopie 009 zette de pruik weer op, stak de camera bij zich en liep de trap af naar de werkplaats. Blijkbaar was daar wéér een bezoeker, want duidelijk hoorde hij stem men van achter de deur. de hand. Sluiting van „Shell" zou een terugval betekenen naar de bittere armoede van voor 1919, het jaar dat de oliegigant zich op het eiland kwam vestigen. Niet ver wonderlijk dus dat naast pre mier Maria Liberia-Peters ook oppositieleider Dom Martina akkoord willen gaan met „alle reële alternatie ven". Het belang van Nederland is ook evident. Als er in Wil lemstad potten worden ge broken, is het Den Haag dat de scherven mag opruimen. Daarbij dient niet alleen ge dacht aan verhoging van de toch ai omvangrijke finan ciële steun, maar ook aan mi litaire bijstand. De vakbon den op Curasao hebben vorig jaar al een zwartboek gepu bliceerd, waarin zij massale onrust voorspellen, als de raffinaderij dichtgaat en er geen vervangende werkgele- gengeleid komt. Zij verwij zen naar mei 1969, toen er grote rellen ontstonden, com pleet met plundering en brandstichting, nadat Shell massa-ontslagen had doorge voerd. Met andere woorden: olie en 75.000 vaten van een lichtere kwaliteit. Aangezien de raffinaderij op Curagao speciaal is ingesteld op het produceren van stookolie, waarvoor (goedkope) zware olie nodig is, was het tevoren zeker dat Shell „neen" zou zeggen tegen het „dieet" dat de Venezolanen hadden sa mengesteld voor de raffina derij. Daardoor kreeg de Konink lijke de „zwarte piet" toege speeld. Zij moest meedelen dat er geen andere mogelijk heid overbleef dan de raffi naderij te sluiten. Inmiddels heeft de directie in Willem stad vergunning aange vraagd voor het ontslag van de 1900 werknemers en is zij begonnen met het opmaken van de resterende voorraden ruwe olie. Wat Shell betreft, gaat het bedrijf, na een be staan van 66 jaar, per 1 okto ber dicht, aldus een woord voerder van de onderne ming. Redder Enkele uren voordat Shell dit besluit bekend maakte, had Venezuela al contact op- de Nederlandse regering ziet genomen met Willemstad en zich geconfrontreerd met het Den Haag. President Jaime (ADVERTENTIE) Met uw krant naar MOSKOU en LENINGRAD 8-daagse vliegreis J C7C vertrek zaterdag 12 oktober J liVl Via Het Kremlin is wel het bekendste centrum van de wereld politiek. waar men bijna dageli|ks in de krant en op t.v mee wordt geconfronteerd. Moskou, een stad met bijna 8 mil joen inwoners, heeft echter nog talrijke andere beziens waardigheden van uiteenlopende aard. zoals het Rode Plein, hel Bolsjoi Theater, het Rossia Hotel (grootste van de USSR met 6000 bedden), de tv-toren van Ostinako en de Lomonosov Universiteit. In samenwerking met Holland Travel Service hebben wij een 8-daagse vliegreis naar deze exclusieve bestemming georganiseerd, vertrek zaterdag 12 oktober a.s. We gaan per luxe touringcar naar Brussel, vanwaar naar Leningrad wordt gevlogen. Stadsbezichtiaing aldaar van o.a. Isaack-kathedraal. winterpaleis. Smolnyklooster. Newski Prospekt, „Marsveld", Peter- en Paulvesting, en „Hermitage". Fakultatief: Poeskin (Catharina-paleis) en eventueel Zagorsk. Per nachttrein van Leningrad naar Moskou. In Moskou worden de voornaamste bezienswaardigheden bezocht, waaronder Tretjakov Gallery, Goem warenhuis en uiteraard Kremlin en tv-toren. Mi ring op het programma (event Bolsjoi-theater) dan wel een bezoek aan een circus of folkloristische dansavond. Zaterdagmorgen vroeg wordt uit Moskou vertrokken en rechtstreeks naar Schiphol gevlogen, waar om 11.05 wordt aangekomen. Programmawijzigingen worden voorbehou- Inbegrepen zijn de kosten van beide vliegreizen, het tou- ringcarvervoer naar Brussel, de nachttrein Leningrad- Moskou. looien, toegangsbewijzen en alle excursies met uitzondering van die naar Poeskin 45.-) en Zagorsk 80.-) waarvan de deelname vrij staat. De toeslag voor een 1-persoonskamer bedraagt 300.-. De visumkosten sisch sprekende en deskundige gids, welke wordt aange vuld met plaatselijke tolken en gidsen. De prijs voor deze exclusieve reis bedraagt 1.575." per persoon op basis van een 2-persoonskamer en volpension. (geldig paspoort vereist) 40.- per persoon. Reisverzeke ring 20 - per persoon 5.- kosten. Annuleringsverzeke ring 3'V/o van de reissom 6.- kosten. Vóór vertrek wordt een voorlichtingsmiddag georganiseerd voor ken nismaking met de overige deelnemers en de gids en uitge breide reisinformatie. Inlichtingen en boekingen: telefonisch POQTR! IQ 1 RftRiT onder no. 070-190882 (van maandag JJAFf- t/m vrijdag van 9 tot 16 uur) of persoon- 2500 AA DEN HAAG Mvw.» T lijk in onze vestiging Spuistraat 71. Den 070-190882 /iill A HMA Haag (op de hoek van het Spui). NJA

Leidse Courant | 1985 | | pagina 5