Henk Janssen krijgt geen kans j^|§ van imponerende Jos Koemans CIRCUIT Waterpolocoach blijft hopen ondanks tweede nederlaag PUZZELT U MEE? SPORT SaidóaQowuwt DINSDAG 6 AUGUSTUS 1985 PA<j CekLeGouóa/nt LEIDEN Henk Janssen kon vrede hebben met zijn nederlaag tijdens de Open Leidse Kampioen schappen. Jos Koemans zette de tennistrainer met 6-2, 6-1 overduidelijk aan de kant. De speler van De Munnik was echter niet te spreken over het feit dat juist Koemans hem als op ponent was toebedacht: ,,Ik heb bij Shot nog de kwartfinale gehaald. Meestal win ik ook wel wat rondjes in een B-toer nooi. Ik had wel een wat mindere tegenstander verdiend". Vervolgens wees Janssen een aantal namen aan op de B-lijst die hij ongetwijfeld op een nederlaag had onthaald. Janssen had overigens niets dan lof voor zijn tegenstander Koemans: „Ik moet nog zien dat er een B-speler is die van hem wint deze week. Die jon gen slaat verschrikkelijk hard en is nog razendsnel ook". Wellicht had Henk Janssen verdiend om een rondje te winnen. Aan de andere kant is het deelnemersveld zo sterk dat de uitschakeling van gere nommeerde B-spelers in de eerste ronde niet als een ver rassing mag worden betiteld. Zo verdween ook Herman van der Capellen van het toneel. Jasper IJtsma bleef de tenni strainer van De Merenwijk met 7-5, 7-5 voor. Van der Ca pellen had er zelf nauwelijks een verklaring voor: „Taktisch weet ik precies hoe ik zo'n wedstrijd moet aanpakken. Al leen kan ik dat strijdplan niet uitvoeren want na drie of vier slagenwisselingen maak ik een onbegrijpelijke fout". Gebrek aan wedstrijdritme is de meest waarschijnlijke reden voor de tegenvallende resultaten van Van der Capellen dit jaar. Zes zondagen op tweede klas ni veau en het uitblijven van een doorbraak in de daarop vol gende toernooien maken van een B-topper een B-tobber. Freek van der Capellen kwam wel een ronde verder. Zijn op ponent L. Baardewijk kreeg twee games cadeau. Frans Grimbergen was iets vrijgevi ger. Zijn tegenstander Henk Burger mocht met zes games naar huis: 6-4, 6-2. De ex-Uni- cum'er is met een oversize ra cket gaan spelen en lijkt goed in vorm te zijn. Hij is erop ge brand om zich te plaatsen voor de Masters, maar bezit tot nu toe slechts één punt. Tijdens de „Open Leidse" moet hij dus wat punten zien te vergaren. De wedstrijd tegen de geplaat ste Peter van Dommelen moet de speler van Jaagpad nog wel in winst kunnen omzetten. Of hij ook van Jos Koemans kan winnen is twijfelachtig. De Voorschotenaar verkeert in topvorm. Hij won dit jaar al het A-toernooi van Bilthoven (winst op Michiel Zegveld). Zijn ambitie is om dit jaar op de A-lijst terecht te komen. Het is lastig voor de top B-spe lers om dat streven in werke lijkheid om te zetten. Koe mans speelt deze week het A- en B-toernooi. Goede resulta ten in B laten zich slecht com bineren met winstpartijen in A. Misschien is het het beste wanneer Koemans het voor beeld volgt van Jeroen Schuur. Deze speler gaf twee jaar geleden de B-partij tegen Freek van der Capellen ca deau om later op de dag voluit te gaan tegen Ton Sie. Hij won die laatste partij en bereikte de halve finale in A. Jeroen Schuur is dit jaar weer Van de partij op de tennisbanen aan de Kanaalweg. Als A-speler.... Ter Aar Het tennistoernooi van Ter Aar is dit jaar vooral bij de he ren in C sterk bezet. Robert van Splunter en Rob Ubink zijn de belangrijkse gegadig den voor een plaats in de fina le. Bij de dames zijn Marie Louise Goedhart en Suzanne Gijsbers kanshebsters voor de ereplaatsen. Ronald Lammens en Onno Guinau voeren het deelne mersveld in D aan. Erik Lan- geree en Marcel Verhoef wor den geacht zich in elk geval voor de halve eindstrijd te plaatsen. Bionda Zonderop gaat in Ter Aar haar terugkeer aan het toernooifront vieren met een overwinning, al zal Marie Louise Goedhart daar weer een stokje voor willen steken. Suzanne Gijsbers en Helga Voskuil nemen de plaat sen drie en vier in op het fa vorietenlijstje. WILLEM SPIERDIJK Uitslagen HEA kwalifikatle: J. van Leeuwen - F. Schmitz w.o.; R. Gomersbach - B. van Overbeeke 6-1, 7-5; M. Winter - M van der Knoop 6-2, 6-2; HEB; eerste ronde; F. van der Capel len - L. Baardewijk 6-1. 6-0; M. Win ter - N. de Sévaux 6-1, 6-1; J. IJtsma - H. van der Capellen 7-5. 7-5; J. Koemans - H. Janssen 6-2, 6-1; E. Snellenberg - D. Schenk 6-0. 7-5; G. DUmpel - P. Vloeiberghe 3-6. 6-3, 6-2; F. Grimbergen - H. Burger 6-2, 6-4; DEB: eerste ronde: A. Radstake - Evelien Krul 6-1, 6-1; M. Vcrdegaal - HDB: eerste ronde: M. Holder- busch/R. van Koesveld - J. van Leeuwen/R. van Marwijk 5-7, 6-2, 6- 4; J. Koemans/H. Koemans 6-3, 7-6; HEC: eerste ronde: A. van Wely - J. Nieuwenburg 6-1, 6-2; K. Rommy - J. Karstens 7-6, 3-6, 6-2; A. Weening - F. Dreckmeijer 6-0, 6-1; R. Vloei- berghs - R. Padding 6-1, 6-3; M. van der Geest - B. Hengeveld 6-2, 6-3; N. de Sévaux - U. Padding 7-5, 6-2; J. Hogervorst - R. Alting Sieberg 6-3, 3- 6, 6-3; H. Meijer - P. Holthuis 6-2, 6-1; T. Janzen - E. Arbman 6-1, 6-2; H. van Bijsterveld - M. du Prie 6-1, 6-2; HDC: eerste ronde: J. van Duijn/J. Roodenburg - H. van Tongeren/R. van der Zeeuw 3-6, 7-5, 6-3; GDC: L. Poots/J. van Duijn - M. de Vries/P. Jonkheer 6-1, 4-6, 6-3; Y. Westerhout/T. Janzen - V. Leunis- sen/M. Leunissen 6-2, 6-0; M. de Beer/W. Spierdijk - P. de Rijke/E. Marijt 6-4, 6-3 (sic). Plaatsing Ter Aar HEC: R. van Splunter; 2. R. Ubink; 3. M van Maaren; 4 F. Bennemeer. DEC: 1. M L. Goedhart. 2. S. Gijsbers. HDC: 1. R. Ubink/R. van Splunter; 2. R. Romberg/E. Walters. GDC: 1. E. Kip/I Chaudron; 2. B. Plomp/J. Phi lip. HED 1 R. Lammens. 2 O Gui nau; 3. E. Langeree; 4 M Verhoef. DED: 1. B. Zonderop; 2. M.L. Goed hart; 3. S. Gijsbers; 4. H. Voskuil. HDD: 1. G. Zonderop/H. van Veen; 2. P. Douglas/M. Verhoef. GDD: 1. A. de Graaf; 4. W. Taat. DEC: i Bosch; 2. N Bennink; 3. E. var en; 4. L. Hoogervorst. HEC2: Vlekke; 2. P. Parlevliet; 3. H. S Th. de Moov. HDC: 1. H. de J| Damen; 2. J. Kuyt/L. Verheet Bauw/M. Lugthart; 4. Graaf/W. Taat. GDC1: J Boseh/H Lacourt; 2. N. Benni J Heemskerk; GDC2: 1. V vai ten/R Stiekelbroek; 2 M. man/M. Nankman DDC: 1. A laar/L. van der Bent; 2. N, nink/R. Roerink. HED: 1. N. VEI hof; 2. W. de Klerk Wolters; 3JS i Mooy; 4. A. Parlevliet. DED; van de Plas; 2. E. Westdijk. H*se H. Walcnkamp/D. van der Wj n< J. van Elsen/G.J. Onvlee; 3. Nnge ferhof/J. van Duivenbode; 4. 1 do Kesteren'J. Spek; GDD: 1. J.i„ t/A. de Mooy; 2. C. Levy/J. J,*f DDD: 1 J. den Hollander/J. K"ru M. Camieth/C. Levy. hij mag SOFIA De cijfers 7-11 doen wellicht vermoeden dat de nederlaag van het Nederlands waterpolo- team tegen Joegoslavië gisteravond geen al te de sastreuze vormen aannam. Maar dat cijfers kunnen bedriegen werd in deze tweede wedstrijd van het Europees kampioenschap in Sofia wel erg rigoureus aangetoond. De vier doel punten verschil stonden namelijk ook al halverwe ge het lange tijd zeer een zijdige duel op het score bord en het was dan ook louter aan een duidelijk gas terug nemen bij de te genstander te danken, dat Nederland niet helemaal voor joker werd gezet. Feit blijft echter dat de manier waarop Oranje zich opnieuw aan het Bul gaarse publiek durfde te presenteren, het ergste doet vrezen voor de nog komende ontmoetingen. „Ik heb drie wedstrijden in mijn hoofd die we gaan win nen", aldus coach George Geurtsen, die het moede hoofd dus nog niet in de schoot wenst te leggen. Het woord de gradatie is nog niet één keer over zijn lippen gekomen. „Te gen Italië, Griekenland en ook tegen West-Duitsland kunnen we het redden". Vooral die laatste bewering baarde enig opzien want de Westduitsers begonnen zondag het toernooi met een knap gelijkspel tegen de huizenhoog favoriet geach te Russen. Tijdens de Olympi sche Spelen kreeg Nederland vorig jaar zelfs met 15-2 van de oosterburen op zijn broek. Een unieke uitslag, die alle spelers nog uit het hoofd ken nen. Zij zullen beslist op re vanche belust zijn voor die slachtpartij in Los Angeles. Te motiveren hoeft Geurtsen zijn volgelingen in geen geval voor deze, eerstvolgende ontmoe ting. Tegen de sterke Joegoslaven, de regerend olympisch kam pioen, kwam Nederland niet eenmaal in de wedstrijd voor. Ook niet in de slotfase toen de concentratie bij de Oosteuro peanen verslapte en Neder land de score nog enigszins draaglijk kon houden. „Toen vinden zij het wel voldoende, meende Geurtsen eerlijk. De bondscoach, die zich overi gens opmerkelijk rustig ge droeg en zijn bekende vocale aansporingen ditmaal beperkt hield, zocht de reden voor het falen vooral in de afwezigheid van voldoende agressiviteit. Niemand (behalve soms Ro nald Hermsen) durfde enig ri sico te nemen en ook de man- -meer-situaties gaven hem daarin gelijk. Liefst veertien keer kreeg Nederland van de scheidsrechters een numerieke meerderheid geschonken, maar daar ontstond slechts zes keer een direct doelpunt uit. Oh ia, en ook nog een tegen treffer, de zesde. Dit allemaal na een beginfase waarin Ne derland volledig dreigde te worden overrompeld: drie Joegoslavische doelpunten in twee en een halve minuut. „Het lijkt wel alsof Nederlan ders niet meer echt moe kun nen worden. Kijk eens hoe fris die jongens er nu toch nog bij lopen. Moeten we ons daar dan maar bij neerleggen? Nou, ik de niet hoor, sprak G^ le Geurtsen zichzelf na J.en nieuwe moed in. Maar o?.s weet als geen ander dat eijPP', heel wat zal moeten ver< ren, wil Sofia niet een nij'* zwarte bladzijde worden L geschiedenisboeken van°e Nederlandse waterpolo. e De Nederlandse doelpi" kwamen op naam van Rje Hermsen (3). John J^,rij Hans van Zeeland, Anton zj den en Eric NoordegraafL;n DICK 4!c, Uitslag puzzel 23 juli Wanneer u op de rijksweg Amsterdam-Rotterdam rijdt ter hoogte van Rijswijk is het hoofdkantoor van Sijt- hoff Pers, uitgever van o.a. deze krant duidelijk zicht baar. Sinds 1971 staan de persen in Rijswijk opge steld. daarvoor in Den Haag. Rijswijk en Den Haag hebben hetzelfde kengetal. De oplossing van de vraag van twee weken geleden luidt: Groningen 050 Utrecht 030 Venlo 077 Haarlem 023 Sijthoff Pers 070 Totaal Na loting is mevrouw G. van Lier, Nieuwe Beesten markt 3 in Leiden de winna res van het krantiviteiten- pakket geworden. Op de foto ziet u een ge deelte van een bekend gebouw afgebeeld. Waar vindt u dit gebouw? - PARIJS ROME LONDEN - WENEN Stuur uw oplossing naar: Leidse Courant kamer 813 Postbus 16414 2500 BK Den Haag Uw oplossing moet uiter lijk maandag aanstaande bij ons binnen zijn. De uitslag wordt gepubli ceerd in de Krantiviteiten- pagina die over twee we ken verschijnt. De winnaar ontvangt het 'krantiviteitenpakket' dat bestaat uit een aantal geschenkjes die speciaal voor uw krant zijn gemaakt.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 6