HP Alfonsin pleit bij Wereldraad voor rechtvaardiger verhoudingen £ëidóc2oiua/rit Waarom steeds meer werklozen niet meermeetellen deüjjJbENE Htf iynë R kerk wereld beroepingen China wijst toenaderings pogingen paus af Aansprakelijkheid De eigenaar van een auto is verantwoordelijk als er iets met ',nr die auto gebeurt, ook als hij niet achter het stuur heeft geze- if" ten en zolang tenminste niet bekend is wie wèl gereden |en heeft. In grote lijnen (maar juridisch uiteraard veel genuan- ,en ceerder) zal dat straks zo geregeld zijn, als een nieuw wets- gel voorstel wordt aangenomen. Ie De auto-eigenaar ontgaat straks zijn aansprakelijkheid al- leen nog als hij de identiteit van de bestuurder kan onthul len. Daarmee doet een betrekkelijk nieuw verschijnsel zijn intrede: de bewijslast ligt voortaan bij de beschuldigde, een regeling zoals ook de belasting die kent. Als het wetsvoorstel wordt aangenomen zullen voortaan veel opgelegde boetes (want ook bekeuringen voor eenvoudi ge overtredingen vallen er onder) geïncasseerd künnen wor- Va den. Maar de auto-eigenaar wordt, ook als hij te goeder r-.^ trouw is, wél opgescheept met een hoop ellende. Dat zal hij pij met name merken als er sprake is van joy-riding of diefstal van zijn auto. *er Drugsbeleid DE TIJD weer VOLGEND JAAR EEN GROTER HUIS. DIE VOORDELIGE DRAAIBANK STAAT NU MISSCHIEN AL IN DE KRANT. ACHTERGROND teidóc Qowuvni DONDERDAG 1 AUGUSTUS 198S PAGINA 2 3] Wereldraad overweegt zendingsconferentie in China De Volksrepubliek China is een van de landen waar in 1988 de grote zendingsconferentie van de Wereldraad van Kerken mo gelijk gehouden zal worden. Stafleden van de Wereldraad heb ben reeds een bezoek aan China gebracht om met de Verenig de Protestantse Kerk daar de mogelijkheden te bekijken. Aan de conferentie zullen naar verwachting ongeveer 600 personen deelnemen. Dit staat in een overzicht van de komende vergaderingen en conferenties, die de Wereldraad tot de volgende algemene ver gadering in 1991 zal houden. De vorige vergadering van de Wereldraadafdeling voor wereldzending en evangelisatie werd in 1980 te Melbourne gehouden. Gevel St.-Pietersbasiliek ingrijpend gerestaureerd Langs de imposante gevel van de Sint-Pietersbasiliek in Vati caanstad kruipt een scherm van stellingen en veiligheidsnetten omhoog voor de eerste ingrijpende restauratie in 350 jaar van bestaan. Steeds groter atmosferische vervuiling en de slijtage van eeuwen hebben het omvangrijkste project sinds de voltooi ing van de basiliek in 1614 noodzakelijk gemaakt. Hoeveel het karwei kost heeft het Vaticaan niet meegedeeld, maar wat de Vaticaanse begroting te boven gaat. wordt betaald door de liefdadige organisatie van katholieke mannen in de Verenigde Staten. „Knights of Columbus". Mensen zijn leeg als ze geen ramen en vensters zijn die uitzien op God Bisschoppen in Nicaragua wensen geen inmenging Braziliaanse kerk Het episcopaat van Nica ragua heeft in een brief de Braziliaanse bisschop penconferentie (CNBB) gevraagd te verhinderen dat Braziliaanse bis schoppen zich bemoeien met kerkelijke aangele genheden in Nicaragua. De brief is een reactie op de steun die 23 Braziliaanse bis schoppen hebben gegeven aan de hongerstaking van de minister van buitenlandse za ken van Nicaragua. Miguel d'Escoto. De Nicaraguaanse bisschoppen hebben de actie van D'Escoto. die zich richt tegen het Amerikaanse be leid inzake Nicaragua, ver oordeeld. De aartsbisschop van Sao Paolo, kardinaal Paulo Evaristo Arns. heeft per brief zijn solidariteit be tuigd met het „evangelische vasten" van D'Escoto. Het episcopaat van Nicara gua. dat ais behoudend be kend staat en voortdurend in conflict is met de Sandinisti- sche regering en de vooruit strevende kerkelijke basisge meenschappen in het land. schrijft in zijn protestbrief aan de CNBB dat „de bis schoppen van Nicaragua de situatie van hun kerk en van hun land beter kennen dan de Braziliaanse bisschoppen omdat zij samenleven met hun verontruste en hoopvol gestemde gelovigen". President Raul Alfonsin van Argentinië heeft woensdag een krachtig pleidooi gehou den voor rechtvaardiger eco nomische verhoudingen in de wereld. In een toespraak tot het centraal comité van de Wereldraad van Kerken te Buenos Aires pleitte hij niet alleen voor een aanzienlijke verbetering van de levens standaard van een groot deel van de wereldbevolking, maar tevens voor meer res pect voor de menselijke waardigheid. Gerechtigheid en vrede zijn alleen mogelijk in een demo cratie zoals die momenteel in Argentinië weer wordt opge bouwd. „Ons streven blijft echter zwak zolang we ge bukt gaan onder het juk van hoogst onrechtvaardige eco nomische betrekkingen." Hij hekelde het westen dat de landen van de derde we reld niet toestaat voldoende gebruik te maken van nieu we technologische ontwikke lingen. De gigantische bui tenlandse schuld van veel ontwikkelingslanden is wel iswaar in eerste instantie de schuld van autoritaire regi mes. maar werd mogelijk ge maakt door een verwerpelijk economisch systeem, aldus Alfonsin. De Argentijnse pre sident prees de Wereldraad voor zijn initiatieven betref fende de verhouding tussen arme en rijke landen. „De Wereldraad staat naast ons in onze strijd," zo zei hij. Alfonsin sprak slechts ter loops over de opbouw van het land, waar de meningen verdeeld zijn over de berech ting van degenen die verant woordelijk zijn voor de schending van de mensen rechten tijdens de militaire dictatuur. Wel maakte hij melding van het feit dat de Argentijnse grondwet als eni ge in de wereld aan een ieder toestaat zich in het land te vestigen. In haar antwoord namens de wereldraad noemde de Cana dese predikante mevrouw Lois Wilson, een van de pre sidenten van de wereldraad, de toespraak van de Argen tijnse president „het verhaal van een droom". Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen door de Generale Synode der Nederlandse Her vormde Kerk tot predikant voor buitengewone werk zaamheden (legerpredikant) T. van Delen kandidaat te Veenendaal. tot predikant voor buitengewone werk zaamheden belast met de ar beid ten aanzien van de rela tie moslims-christenen mw. G. M. Speelman kandidaat te Amsterdam. Aangenomen naar Wehl mw. I. de Zwart kandidaat te Am sterdam. Christelijke Gereformeerde Kerken Beroepen te Heerde ten be hoeve van de missionaire dienst in KwaNdebele (Zuid- Afrika) ir. J Slagboom kandi daat te Apeldoorn die dit be roep heeft aangenomen. China wijst de toenaderings pogingen van paus Johannes Paulus II van vorige week donderdag af en heeft het Vaticaan woensdag opnieuw beschuldigd van inmenging in China's interne aangele genheden door diplomatieke betrekkingen met Taiwan te onderhouden. Op een persconferentie zei woordvoerder Li Zhaoxing van het ministerie van bui tenlandse zaken dat China kennis genomen had van de verklaring van de paus waar in de kerkleider zei dat de kerk sympathiek staat tegen over de betrokkenheid van het Chinese volk tot moder nisatie en vooruitgang. Maar, zei de woordvoerder, we heb ben ook kennis genomen van het feit dat het Vaticaan nog steeds zogenaamde diploma tieke betrekkingen onder houdt met Taiwan en zo doorgaat zich te mengen in China's interne aangelegen heden. De volksrepubliek China vindt dat Taiwan een provin cie van China is die zich af gescheiden heeft. Zij heeft dan ook herhaaldelijk ver klaard dat de betrekkingen met Rome niet kunnen ver beteren tot het Vaticaan de banden met het kapitalisti sche Taiwar verbreekt. Om die reden onder andere heeft de Chinese patriottistische katholieke kerk zich in 1957 afgescheiden van het Vati caan en zegent zij nu haar ei gen geestelijken in voor de naar schatting drie miljoen gelovigen.- Zo'n 20 oude priesters die nog steeds loyaal aan de paus zijn, zitten in de gevangenis op beschuldiging van contrarevolutie en sabo tage. Tijdens de algemene audiën tie vorige week donderdag op het Sint Pietersplein zegende de paus het Chinese volk en zijn streven naar vooruitgang en vrede. Hij zei daarbij: Ik ben er zeker van dat die Chi nezen die volgers zijn van Je zus Christus zullen bijdragen aan het welzijn van hun volk door de deugden uit te oefe nen die hen door de gezan gen geleerd zijn en die hoog geacht worden in de eeuwe noude Chinese traditie. Verschillen van inzicht over abortus, geboortebeperking, scheiding en andere doctri naire zaken scheiden de roomskatholieke kerk van de Chinese patriottische katho lieke keFk en er is geen on middellijk vooruitzicht op een dialoog over deze kwes ties. Dr. Eugene Carson Blake Oud -secretaris generaal Wereldraad van Kerken overleden Dr. Eugene Carson Blake, die van 1966 tot 1972 secretaris- -generaal van de Wereldraad van Kerken was, is woensdag overleden. Dit heeft de hui dige secretaris-generaal dr. Emilio Castro enkele uren na het overlijden van Carson Blake bekendgemaakt op de bestuursvergadering vanr de Wereldraad te Buenos Aires. Castro loofde de Amerikaan se presbyteriaan als een oude, gewaardeeerde vriend van de oecumenische beweging, die zijn beste krachten aan de eenheid der kerken heeft gegeven. In eigen land was hij een vooraanstaand strij der tegen het onrecht, aldus Castro. Carson Blake, geboren in 1906, volgde in 1966 dr. W.A. Visser 't Hooft op, die begin juli is overleden. en. Op die manier wil Justitie af van het meer en meer voorko- aai mend verschijnsel, dat een overtreding of misdrijf met een ™n auto worden begaan door „een onbekende" of door iemand anc die niet meer te achterhalen is. Bij de politie kent men die smoesjes: „Zeker weer de neef uit Vancouver", zo constateert de politie dan schamper, „de man die even de auto heeft ge- leend en nu weer hoog en droog onbereikbaar in Canada V zit". De Duitse politie heeft letterlijk een boekje open gedaan over het falen van het drugsbeleid in Nederland, een wat merkwaardige manier van ageren tegen de wetgeving van een buurland. Het drugsverbruik neemt toe in alle landen, ook in Duitsland. Daar treedt men zeer streng op. Trouwens in elk land treedt men strenger op dan in ons land. Met name het verschil dat men hier pleegt te maken tussen soft en hard drugs wordt over de grens niet graag geaccepteerd. Drugs zijn daar drugs en de gevangenis is de volgende stap. Nederlandse autoriteiten zijn ervan overtuigd, dat ze het véél beter doen. Niet meteen de cel gebruiken en probe ren het probleem bij de wortel aan te pakkken, allereerst door voorlichting onder de jeugd. Dat Nederlandse beleid lijkt op onderdelen beter, maar de eerlijkheid gebiedt te zeg gen dat het weinig uithaalt. Bovendien lopen ook bij onze justitie en politie de meningen over de juiste aanpak uiteen. HET harde optreden van de laatste maanden op bijvoor beeld de Amsterdamse Zeedijk lijkt meer te hebben gehol pen, dan het steeds maar weer begrijpend begeleiden van het probleem. De Nederlandse autoriteiten hebben de indruk, dat de Duitse politie ons land de Zwarte Piet toespeelt. Ons land hoeft zich natuurlijk niet te laten aanwrijven dat we de boel maar op zijn beloop laten. De vraag is echter gerecht vaardigd of Nederland wel een doelmatig beleid voert. Koolvis met mosterdsaus, bietjes en aardappelen - yoghurt met muesli en aardbeien Voor twee personen heeft u nodig: 300 g diepvries kool visfilet, 2,5 dl water, zout, ui, tijm, peperkorrels, lau rierblad, 15 g margarine. 15 g bloem, mosterd, peper, azijn, 10 g margarine, 1 hardgekookt ei, peterselie; 500 g bietjes, zout, peper, suiker, ui, azijn, kruidna gel, 5 g margarine; 0,5 - 1 kg aardappelen; 0,5 liter yoghurt, paar le pels muesli, 100 g aardbei en. basterdsuiker naar smaak. Breng het water aan de kook met zout. stukjes ui. tijm, pe perkorrels en laurierblad en leg er de diepgevroren vis in. Zorg dat het water net blijft koken tot de vis gaar is; de kooktijd is ongeveer een kwartier. Schep de filet in een schaal en houd die warm. Zeef de visbouillon. Smelt de eerste portie margarine, roer er de bloem door en voeg in gedeelten de bouillon toe. Roer de saus steeds glad voor er weer bouillon bij gaat. Laat de saus een paar minu ten zacht koken en maak haar pittig met zout, mosterd, peper en azijn. Voeg van het vuur de tweede portie mar garine en het fijngeprakte ei toe en schenk de saus over de vis. Strooi er fijngeknipte peterselie over. Draai het loof van de bietjes, was ze en kook ze in circa 20 minuten gaar. Laat de bietjes afkoelen, ontvel en rasp ze. Stoof de groente 10 minuten met weinig water, zout, pe per, suiker, stukjes ui, azijn, kruidnagel en margarine. Zet de yoghurt een paar uur weg met muesli. Snijd de schoongemaakte aardbeien in plakjes en zet ze een kwartier met basterdsuiker weg. Verdeel de- yoghurt over bordjes en leg daarop een rand aardbeiplakjes met sap. JEANNE Het lijkt erop dat het kabi- net-Lubbers succes heeft in de strijd tegen de werkloos heid. het belangrijkste issue voor de volgende kamerver kiezingen. Vrij Nederland stelt echter dat die daling maar schijn is. „De totale werkloosheid was per eind 1984 al te becijferen op 1,2 miljoen", zo staat er in het blad. Officieel zijn er nu zo'n 737.000 werklozen, maar vol gens VN zijn dat er eigenlijk veel meer. omdat de verbor gen werkloosheid schrikba rend is toegenomen. „Veel werklozen schrijven zich niet (meer) bij de .arbeidsbureaus in. Maar de sociale diensten merken niets van een daling. Integendeel". Het verhaal is overigens wel gebaseerd op een groot aantal veronderstellingen en lijkt geen rekening te houden met de effecten van deeltijdar beid en arbeidstijdverkorting, waardoor er meer „banen" te verdelen zijn, terwijl de hoe veelheid werk hetzelfde blijft VN is erin geslaagd wereld kampioen schaken Anatoly Karpov een interview af te nemen. Karpov. die op het schaakbord zijn tegenstan ders bedaard in de afgrond schuift en ook verder de rust zelve is. hakt nu behoorlijk in op uitdager Garri Kaspa rov. Onder het motto: de aanval is de beste verdedi ging. „Kasparov is iemand die met alle winden mee- waait. En hij zegt nu andere dingen dan een tijdje gele den, hij is onbetrouwbaar", zegt de wereldkampioen, die zich wel realiseert zich dat hij het straks tegen Kasparov wel moeilijker zal krijgen: „Ja. want ik heb hem 48 gra tis schaaklessen gegeven". Karpov doelt daarbij op de match om de wereldtitel die de twee speelden en die door de voorzitter van de wereld schaakbond, Campomanes, gestaakt werd bij een 5-3 voorsprong voor de wereld kampioen. Karpov was ech ter de totale uitputting nabij. Hij verzet zich overigens hef tig tegen de suggestie dat hij en „Karpomanes" handjeklap hebben gespeeld. Wereldkampioen schaken Anatoly Karpov in Vrij Ne derland: „Kasparov is ie mand die met alle winden meewaait. En hij zegt nu an dere dingen dan een tijdje geleden, hij is onbetrouw baar". een helikopterview. hang bo ven dingen. Dat is een ver mogen, geen gebrek". Aldus Hans Pont, binnenkort voor zitter van de FNV, in De Tijd. Pont is al voor zijn ver kiezing omstreden binnen de vakbeweging. Hij zou te wei nig betrokken zijn bij de laagstbetaalden, te weinig „gevoel" tonen, en „te weinig demagoog" zijn. „Mijn kracht is dat u niet door hebt dat ik wel een demagoog ben. Ik hoef geen demagogie meer te leren, hoor". Verderop zegt Pont (de „vleesgeworden redelijk heid"): „Ik vind emoties be langrijk, maar ze vertroebe len je hele denken. Ik laat me er dan ook niet door lei den". Pont vindt dat de PvdA de kruisraket te hoog heeft opgespeeld: „Van Agt heeft eens voorgesteld de kruisraketten uit te roepen tot een vrije kwestie: gewoon, als het moment daar is, het parlement laten beslissen. Een goeie, democratische suggestie. Héél spijtig dat de PvdA daar niks van wilde weten". De Tijd meldt dat de piloot die 40 jaar terug De Bom op Hirosjima gooide daar geen spijt van heeft. Paul Tibbets zegt: „Slapeloze nachten? Nooit. Geen prijs is immers te hoog als het gaat om het behoud van de vrijheid". Oh ja, columniste (en femi niste) Renate Dorrestein is voor het blad naar de vrou wenconferentie in Nairobi (Kenia) geweest. La Dorres tein, cynisch/ironisch: „Ook de Verenigde Naties hebben nu De Man ontdekt als bar rière voor vrouwenemanci patie, al werd er nogal zacht zinnig met Hem omgespron gen. Er zijn immers grenzen. Je kunt mannen niet ver plichten zoveel uur per dag af te wassen of de wc schoon te maken en dan bedoel ik góed schoonmaken, met de borstel er helemaal in". V, Ook Elseviers Magazine heeft een verhaal over De Bom. „Optimisten zeggen dat juist kernwapens een derde wereldoorlog hebben voorko men. Pessimisten beweren dat het huidige potentieel zo groot en dreigend is, dat er bij het minste of geringste misverstand (een computer- fout) een felle lichtflits af gaat, die de aarde zou veran deren in een levenloze pla neet. Hoe dan ook, alle inter nationale akkoorden kunnen niet verhinderen, dat de we reld weliswaar nog niet door een tweede Hirosjima is ge troffen. maar wel dat er geen uitzicht is op vermindering van het gigantische kernwa pensarsenaal. Leven met de bom is na 40 jaar kennejijk mogelijk. Overleven ook9" EM meldt dat 51 procent van de Nederlanders het anti kruisraketten-petitionnement zal ondertekenen. Dat blijkt uit een enquete. En volgens Mient Jan Faber zal dat per centage nog belangrijk stij gen. De campagne moet im mers nog van start gaan. Fa ber stelt dat de actie geen ex clusieve linkse zaak is. maar uit de enquête blijkt dat VVD- en CDA-stemmers het toch niet zo zien zitten. De Nederlandse politie schaamt zich voor haar colle ga's in Zuid-Afrika en gaat brieven sturen met het ver zoek of het „wat minder kan". „Natuurlijk weet je als agent hoe moeilijk het is te genover grote, roerige mas sa's te staan. Die spanning, die emoties! Maar zoals de Zuidafrikaanse politie op treedt tegen de zwarten, dat is werkelijk buiten alle pro porties!". zegt Gert Koffe- man, voorzitter van de Alge meen Christelijke Politie bond. Hans Pont, de opvolger van Wim Kok, in De Tijd: „Als je denkt dat ik niet genoeg in levingsvermogen heb, zit je fout. Ik beschik over een helikopterview". CDA'er Sytze Faber, colum nist van De Tijd, een lastige ex-dissident, maar nu netjes opgeborgen als burgemeester van Hoogeveen, mag in de Haagse Post verhalen over de toekomst van zijn partij. „Zonder Lubbers is het beke ken", zegt Faber, die overi gens zóveel sympathie voor D'66 en vooral Hans van Mierlo aan de dag legt, dat Jan Tromp hem veiligheids halve vraagt wat hij straks stemt. Dat blijkt toch CDA te En dan vooral vanwege pre mier Ruud Lubbers, die, volgens Faber in de voetsporen van Van Mierlo in staat moet worden geacht de vervuilde politieke cul tuur te reinigen. Lubbers als stemmentrekker ziet Faber ook wel zitten: „Nijpels, nou, die hebben we gehad. Dan zit daar dus Den Uyl met al zijn breedsprakigheid en met zijn leeftijd. En daartegenover Sytze Faber in de Haagse Post: „En dan Ruud Lub bers met al zijn vakman schap, al zijn minzaamheid, zijn bescheidenheid, zijn re delijkheid". Ruud Lubbers met al zijn vakmanschap, in al zijn min zaamheid. zijn bescheiden heid. zijn redelijkheid". De (blanke) Zuidafrikaanse historicus Hans Heese zorgde in zijn land voor grote op winding door te melden dat honderdduizenden Afrika ners van kleurlingen afstam men. Van de Hottentotten nog wel Zijn boek was aan vankelijk in een oplage van 500 gedrukt. Maar toen begon de (racistische) Herstige Na- sionale Partij lawaai te ma ken. Heese. grinnikend in de HP: „Dat was absurd, maar het maakte het boek contro versieel, de mensen gingen het kopen en zo verdien ik er ook nog wat aan". In De Groene een interview met de Zuidafrikaanse Helen Joseph, die wel „de groot moeder van het verzet tegen de apartheid" wordt ge noemd. De 80-jarige blanke vrouw zegt: „Ik word er mis selijk van als anderen vertel len dat we geen belang heb ben bij sancties". Joseph blijft optimistisch. „Anders zo ik niet door kunnen gaan met de strijd. We weten dat er uiteindelijk een vrij Zuid- Afrika zal komen. Maar de bevrijding zal veel levens kosten, want de Zuidafri kaanse regering is één van de best bewapende ter wereld". De Groene maakt melding van de „wederopstanding van de strijdbare patiënten groepen". Onder een bepleis terd achterwerk de kop: „Dokter, mag ik even naar u kijken?" Het blijkt te gaan om de vereniging Samen Be ter uit Zeeland en Giac uit de Amsterdamse Admiralen- buurt. Een belangrijke grief blijkt de waarneming 's nachts en in de weeken den. „Als je de waarnemer belt, wordt je door zijn vrouw afgescheept of mag je een re ceptje bij hem komen halen". Iemand uit de Admiralen- buurt: „Als er iets is, bel ik geen huisarts, want die komt toch niet, maar ga ik meteen naar de eerste hulp van het ziekenhuis". „Als je" denkt dat ik niet ge noeg inlevingsvermogen heb, zit je fout. Ik beschik over Hervormd Nederland stelt dat de verpleegkundigen in nood verkeren door hun „ju ridisch en ethisch isolement". Volgens een (anonieme) ver pleegkundige gebeuren in een ziekenhuis regelmatig „dingen die zorgvuldig onder de dekmantel worden gehou den en waar zelfs patiënten en familieleden niets van af weten". Regelmatig komt het volgens haar voor dat ver pleegkundigen zelf beslissin gen nemen over het leven van een patiënt. Ook heeft zij een hartstilstand wel eens te laat „ontdekt", wat in de praktijk betekent dat ze be wust vijf minuten heeft ge wacht met het roepen van de arts, „omdat de toestand van de patiënt toch hopeloos was". Het blad interviewt Pascal Kolkhuis Tanke, een 22-jari- ge gentleman-beroepswiel- renner, die toevallig ook nog vierdejaars student politicolo gie is. „Fignon heeft een in tellectuele kop en dat exploi teert hij. Dat geldt ook voor Peter Winnen. Als er in de Tour een journalist naar zijn kamer komt, legt Winnen snel een boek van Maarten 't Hart op tafel. Pure image building, en dat irriteert mij". En op de vraag waar wielrenners over praten: „Over de koers, vrouwen en auto's. Ze zijn vaak arm, maar rijden in dikke BMW's en dikke Mercedessen. Daar moeten hun vrouwen thuis heel hard voor werken". Vooruitzichten voor diverse Europese landen, geldig voor zaterdag en zondag: Zuid-Scandinavië, Denemar ken. Half tot zwaar bewolkt en nu en dan regen. Middag- temperatuur van 18 tot 20 gra den. Britse eilanden: Zaterdag pe-1 rioden met zon, zondag af en toe regen. Middagtemperatuur van 16 graden in het noord westen tot 21 graden in zuid- oost-Engeland. Benelux, Noord-Duitsland: Za terdag perioden met zon maar ook nu en dan een bui. Zondag toenemende bewolking en van het westen uit regen. Middag-i temperatuur van 19 tot 22 gra den. Noord-Frankrijk, Zuid-Duits- land: Wolkenvelden en af en toe regen. MiddagtemperatuurI van 20 tot 24 graden. Zuid-Frankrijk, Noord-Spanje. Noord-Portugal: Overwegend zonnig, middagtemperaturen van 22 tot 25 graden. Zuid-Portugal, Zuid-Spanje: Zonnig. Middagtemperatuur van 29 tot 35 graden. Alpengebied: Aan de noordzij de veel bewolking en af en toe 987 regen, aan de zuidkant zonnig. Middagtemperatuur van 20 totjip 25 graden. Italië. Adriatische kust: Zon nig, middagtemperatuur van 28 tot 34 graden. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli Rl

Leidse Courant | 1985 | | pagina 2