Auto's vervangen tractoren in Rijnsburgs Bloemencorso .Prosets brengen vaart in tennistoernooien TENNIS CIRCUIT Kleiden omgeving QeidócQowumt ALACHTJAAR MOOI WEER TIJDENS TOCHT ROUTE RECORD AANTAL DEELNEMERS AAN VLIETLOOP Hof tuin decor voor Kris Kras Kwis en Miss-verkiezing Wereldkampioen muziek concours in Rijnsburg Nanette Schutte verdedigt „Open Leidse" titel DONDERDAG 1 AUGUSTUS 1985 PAGINA 11 2 nog r were wat iet Cl n dat en ichafft Coehi Ie Hoe v eente toeko 12.30 10.00 lartici am a RIJNSBURG Voor het eerst in de geschiedenis van het Rijnsburgs Bloe mencorso zullen de praal wagens niet meer door tractoren worden getrok ken maar door personen auto's. Vorig jaar al wa ren er zes door auto's ver vangen. Vooral de lui druchtigheid van de trek kers vormde daarvoor de oorzaak en dat sluit bij zonder goed aan op het motto 'Er zit muziek in de bloem' van de 39ste Rijnsburgse Bloemcorso dat zaterdag door Rijns burg, Oegstgeest, Leiden en Noordwijk trekt. De stoet van 12 praalwagens, 29 opgetuigde personen auto's en nog drie bijzon dere voertuigen zal dit jaar in het kader van zijn motto ook vergezeld gaan van heel veel muziek. In vergelijking met andere jaren zullen meer korp sen voor de vrolijke noot zorgen, verdeeld over drie trajecten; 24 maar liefst. Voor een ander 'nieuwtje' tij dens dit corso zorgen wellicht de weergoden, tenminste wanneer het KNMI gelijk krijgt. Het is namelijk de af gelopen acht jaar stralend weer geweest op de corsodag, het vorig jaar zelfs zo heet dat de bloemen er slapjes van werden. Hoe het weer echter ook wordt de voorspelling luidt vooralsnog buiig de liefhebbers kunnen vrijdaga vond en zaterdagmorgen de bloemrijke wagens al over dekt bewonderen in het vei lingcomplex tijdens de corso show. De wagens, die muzika le zaken als een orgel (ge meente Rijnsburg en partner Siegen), viool, partituur en piano voorstellen, zijn net als vorig jaar weer ontworpen door de kunstenaars Joop van Egmond uit Rijnsburg en Jaap van der Plas uit Katwijk. Tra ditiegetrouw zijn de ontwer pen uitgevoerd door het recla mebureau Joop Visser uit Lei derdorp onder leiding van Herman en Marion Roedoe. Het corso rijdt zoals gebruike lijk weer van Rijnsburg via Oegstgeest naar Leiden en vervolgens naar Noordwijk. In die laatste gemeente zullen de praalwagens diezelfde avond en de hele volgende dag nog te bewonderen zijn op de Koningin Wilhelmina- boulevard. Minder subsidie De rondrit door Leiden staat ondanks een verminderde fi nanciële tegemoetkoming uit .die gemeente weer op het programma. De gemeente Leiden heeft de subsidie aan de VVV-Leiden zo fors gekort dat die instantie de subsidie aan het Rijnsburgse corso noodgedwongen met meer dan de helft heeft moeten verminderen. Desondanks heeft de VVV zoveel good- Eén van de corsowagens in wording in de Flora-hallen. De route van het corso is als volgt: Rijnsburg (13.00 uur): Floralaan, Rijnsburgerweg, Gr. Floris- laan, Oude Vlietweg, Kerkstraat, Vliet N.Z., Koestraat, Joh. Poststraat, Burg. Meyboomstraat, Steph. van Rossum- straat, P. van Saxenstraat, Kanaal straat, Burg. Meyboomstraat, Hyacin tenstraat, Burg. Hermanstraat, Anemo- nenstraat, Tulpenstraat, Katwijkerweg, Langevaart, Sandtlaan, Oegstgeester- weg, Oranjelaan, Floralaan. Oegstgeest (13.45 uur): Rijnsburgerweg, Rijnzichtweg, Leidse Buurt, Geversstraat, Leidsestraat, Rijnsburgerweg. Leiden (14.45 uur): Stationsplein, Steenstraat, Haarlem merstraat, Pelikaanstraat, Hooigracht, Watersteeg, Korevaarstraat, Breestraat, Prinsessekade, Turfmarkt, Lammer markt, Molenwerf, RijnSburgefsingel, Haarlemmertrekvaart, Floris Verster- laan, Groenoordhallen. Noordwijk (19.00 uur): Schietstraat, Gooweg, H. Geestweg, Zeestraat, Molenstraat, St. Jeroensweg, Boerenburgerweg, Van der Mortel straat, Van Panhuysstraat, Duinweg, Nieuwe Zeeweg, Huis ter Duinstraat, Picképlein, De Grent, Palaceplein, Ko ningin Wilhelminaboulevard. will bij het corso opgebouwd in het kader van de L'a- kenfeesten wordt het corso meermalen geroemd en ook is er een corso-wandeltocht ge organiseerd dat toch weer de tocht door de Leidse bin nenstad wordt gemaakt. „Maar als volgend jaar een andere gemeente met een se rieus aanbod komt, dan zulle we toch moeten overwegen die gemeente voorrang te ge ven voor Leiden", aldus cor so-secretaris annex Flora-staf lid N.H. Hemmes. Twee keer Overigens heeft ook de ge meente Rijnsburg de subsidie aan het corso de veiling Flora is uiteraard de grootste geldschieter moeten verla gen gezien de abominabele toestand van de gemeentefi- nanciën. Alleen de VVV- Noordwijk en het bedrijfsle ven in de badplaats hebben hun bijdrage onverkort ge handhaafd. In die gemeente zal ook een kindercorso met versierde fietsen de stoet vooraf gaan. Toch loopt het volgens woordvoerder Hem mes niet slecht op financieel gebied. Sterker nog: „Het Rijnsburgs Bloemencorso zou wel twee keer zo groot .kun nen zijn, wanneer we meer reclame in de stoet toelaten. Dat willen we echter niet; de bloemen moeten het doen en het reclame-element mag niet gaan overheersen en daarom zijn wij de sponsors ook dank verschuldigd". De sponsors zijn klaarblijke lijk ook tevreden met de ver melding van hun namen op kleine bordjes aan de wagens. Het betalen van een wagen is voor een bedrijf een dure klus. „Een personenauto kost zo al 2.500 tot 3.000 gulden aan bloemen en arrangemen ten, maar dat bedrag ben je ook kwijt als je een adverten tie in een grote krant zet en nu kijken tienduizenden naar de stoet wanneer die voorbij trekt". Overigens schat Hem mes de totale kosten van het corso vrijwilligerswerk en vergaderuren buiten beschou wing gelaten op zo'n kwart miljoen gulden. De 40ste edi tie zal volgend jaar wél nog meer belangstelling trekken. Het wordt geen dure lustrum viering. Wij steken het geld liever in een extra wagen, het corso is tenslotte een kijkspel voor het publiek". Corsoshow Rondom het bloemencorso is er altijd de mogelijkheid de praalwagens en enkele perso Het ontwerp van een van de praalwagens. nenauto's versierd en wel te bekijken tijdens de corsoshow. Burgemeester F. Jonkman opent dit gebeuren morgen middag op ludieke wijze en daarna kan het publiek van zes tot elf uur en zaterdag morgen van negen tot twaalf uur terecht in de veiling Flo ra. Volwassenen betalen daar voor 4,50 en kinderen een rijksdaalder. Ook binnen wordt voor muziek gezorgd en wel door de Sweetwood Dixie Stompers uit Zoeter- woude. Bovendien staan er niet alleen de wagens, er zijn ook standjes met informatie over bloemen en planten en van de plaatselijke LIONS die de opbrengst van het gebeu ren hebben bestemd voor Ra dio Echo, de zieken- en be- jaardenomroep in Oegstgeest. Zaterdagavond en de hele zondag staan de praalwagens bovendien gratis te pronken op de Noordwijkse Koningin Wilhelminaboulevard. Vol gens Hemmes is die bezichti ging in de veiling een heel ander gebeuren dan het echte corso. „Dat is heel vreemd, maar sommige wagens die het binnen erg goed doen, vallen buiten wat tegen en sommi gen die binnen wat matig lij ken, blijken buiten zeer goed aan te slaan". Bij de bezichtiging van de dan nog stilstaande wagens kan men ook het arrangements- en bindwerk bewonderen. Aan dat deel van het gebeu ren zit niet alleen voor het publiek echter een educatief tintje. De oude getrouwe ar rangeurs onder leiding van de bekende Wassenaarder Her man van den Berg nemen steeds weer nieuwe arran geurs mee. „Zo kweek je een nieuwe generatie bloemisten die meer kunnen dan alleen het bloemstukje voor tante Anna's verjaardag. Het opste ken van zo'n wagen is name lijk een vak apart en aan het eind van het corso herken je ook de echte vakman: diens toeven en bindwerk zitten nog goed op de wagen wan neer de rondrit beëindigd is", aldus Hemmes. Een ander „leer-aspect" van het corso is te vinden in de praalwagen 'De Fluit' die geheel door leerlingen van de Rijnsburgse tuinbouwschool wordt ver sierd onder, leiding van hun leraar W. den Daas. ASTRID SCHOORDIJK RIJNSBURG De Vlietloop die al verscheidene jaren met groot succes gehouden wordt, heeft een record aantal deelne mers getrokken. En niet alleen deelnemers, ook het publiek kwam in groten getale opzetten. Er deden aan deze Vlietloop maar liefst 269 lopers mee. Bij de heren ging de eerste prijs naar Hans v.d. Oever. Tweede werd Leen van Duyn en derde Jan Oostdam. Regina van Duijn was de snelste dame. Tweede werd Jolanda Grimbergen en der de Pauline de Mooij. Petra Grimbergen legde bij de meisjes be slag op de eerste plaats, gevolgd door Carine Ouwehand en Hen- riëtte Vooijs. Bij de jongens werd Wigerd v.d. Meij winnaar. Als tweede finishte Daan Nooteboom en als derde Edgard Cremers. De estafette bruggeloop werd door 6 ploegen met vier deelne mers gelopen. De leden van de IJsclub, Henriëtte Vooijs, Pattie Duivenbode, Peter Grimbergen en Albrecht van Egmond gin gen met de wisselprijs naar huis. In de Voorhof begon om half negen een bingoavond. Hieraan namen ruim 350 personen deel. Vandaag is het kindercorso gehouden met een groot aantal deel nemers. Vanavond vindt de Burchtronde plaats vanaf vijf uur. De wielerronde was dinsdag vanwege het slechte weer afgelast. Om half acht begint vanavond het touwtrekken voor het raad huis. RIJNSBURG Tros-presentator Antony Parker komt mor genmiddag met zijn Kris Kras Kwis naar Rijnsburg. Hij val vanaf een uur in de Hoftuin zijn Kwis presenteren in het kader van de Rijnsburgse feestweek. Van vijf tot zes uur is er een Miss-verkiezing in de Hoftuin. Het gaat om een nationale Miss-verkiezing en ook hieraan kan iedereen meedoen. Deelneemsters dienen gekleed te gaan in kleding die ze leuk vinden. Ze hoeven geen badpak of bikini aan, gewoon gezellige kleding. Deelnemers kunnen zich morgenmiddag in een stand achter de Hoftuin aanmel den. RIJNSBURG De Nationale Brassband uit Nieuw-Zee- land zal op zaterdag 3 augustus de Rijnsburgse taptoe mu zikaal opluisteren. Het afgelopen weekeinde werd de band opnieuw wereldkampioen tijdens het Wereld Mu ziekconcours in Kerkrade. Vier jaar geleden werd de Nieuw-Zeelandse band even eens uitgeroepen tot wereldkampioen. Zaterdagmorgen treden de Nieuw-Zeelanders om elf uur op in de Hoftuin, om vier uur op de camping en om half negen in de tap toe. Aan de taptoe nemen verder in het voorprogramma om acht uur de Colourgard van DWS deel en om half negen verlenen de majorettengroepen van de Florinettes, de Jong Flora Band, DWS uit Katwijk en de Flora Band hun medewerking aan de taptoe. Er staan tribunes rond het raadhuisplein waar de taptoe plaatsvindt en de toe gang is gratis. KATWIJK Om de i broodnodige gang in de tot nu toe door regen ge teisterde 'tennistoernooien krijgen, zijn zowel de organisatie van Zee en "Duin als van Sikkens Overgegaan tot het spelen ~~van „prosets". Wie het negen games verza- taield heeft, mag zich win- -naar noemen. geeft de spelers niet echt Jde gelegenheid om in het rit me te komen. Die spelers die niet meteen de juiste cadans hebben gevonden, rest te wei nig tijd om de stand nog recht te trekken. Thomas Koemans londervond dat aan den lijve. De Koudekerker kwam tegen Dlivier Bonk met 8-4 achter, Ivocht nog terug tot 8-7, maar izag de tomeloos strijdende Duitser alsnog de partij win nen. In een gewone partij was pe stand op dat moment 6-4 en B-3 geweest. Joost van Leeuwen jduurt een toernooiseizoen al- •ftijd een week of tien te lang. Michael van der Berg won de partij dan ook met 9-5. Anton jWil van Zoelen, wedstrijdlei- per van het Badgastentoernooi nam het op tegen de toernooi- leider in Katwijk Willem Taat, of te wel diegene die gek is te gen diegene die op het punt staat dat te worden. Van Zoe len bleek uiteindelijk hersteld van de beslommeringen en won met 9-4. Jan Siemerink speelde naar eigen zeggen een matige partij tegen J. van der Akker, een vakantieganger uit Brabant. Toch trok de Rijnsburger aan het langste eind: 9-7. Bij de dames verloor Wil den Hollander wat geflatteerd met 9-2 van de sterke Duitse Mar tina Steinberg. Martijn Krans had bepaald moeite zijn plaatsing als eerste waar te maken, tegen Geald Luccassen: 9-8. Peter Barn- hoorn kwam met eenzelfde marginale score een ronde verder tegen Louk Verhees. TV Sikkens In de enkelspelen van het D- toernooi van TV Sikkens viel één verrassing te noteren. Wim de Klerk-Wolters, de nummer drie geplaatste, had last van een bilblessure en verloor dan ook van A. Selier. In de dubbels moesten twee favoriete koppels en veld rui men. Ineke en Jan Voskuil gingen tenonder tegen Gertjan CcicLc Qowuxnt Onvlee en Jannie van Eg mond: 9-5. Ook het favoriete herendubbel werd aan de kant geschoven. Leendert den Hou- ter en Dik Dofferhof klopten Rob Oost en Lex Mooyman: 9- 2. De als tweede geplaatste combinatie, Maurits en Wouter Eikenhout, redde het wel te gen W. Kales en F. Meijers: 9- WILLEM SPIERDIJK LEIDEN Nanette Schutte verdedigt volgen de week haar titel tijdens de „Open Leidse Kampi oenschappen". Haar voor naamste concurrenten in de dames A-klasse zijn Marianne van der Torre, Leone Heffels en Mariëtte Pakker. De drie sterkste Nederlandse heren ontbreken op het ap pel op het tennispark aan de Kanaalweg. Menno Oosting en Huub van Boeckel gaan op jacht naar een betere posi tie op de wereldranglijst en Michiel Schapers heeft com petitieverplichtingen bij het Duitse Klipper Hamburg. De sterksten van de spelers die wel naar Roomburg ko men zijn Ton Sie, Martin Koek, Frits Don, Rob Men- tink en Otto Panman. De zondag startende editie van de „Open Leidse" is de dertigste. Wedstrijdleider Cees Koole hoopt dat de deelname van Marcella Mes- ker nog luister bij zet aan dit lustrum: „Het is in het verle den wel vaker gebeurd dat die op het laatste moment in schreef. Het A-toernooi was met die nationale toppers na- elk trots zijn op het B-toer- eveneens tevreden over de tijdsklasse tot veertig jaar. tuurlijk sterker geweest, nooi. Cees Koole: „Ik denk grotere belangstelling voor We zijn nog niet lang met die maar toch ben ik tevreden dat ons toernooi het sterkste het veteranentoernooi: „Dat categorie bezig; het raakt zo met dit deelnemersveld". B-veld van het hele land op is echt niet alleen te danken langzamerhand bekend dat Het lustrumtoernooi kan in de been brengt". Koole is aan de verlaging van de leef- er bij ons zo'n toernooi is".

Leidse Courant | 1985 | | pagina 11