©omcmt s? Lakenmarkt valt in het water Beroepenbeurs in Groenoordhallen STAD OMGEVING In 17 maanden de wereldrond in een rolstoel... Mobilofoon politie gestoord O Onkruid tiert welig op Vrouwen kerkweiland BURGERLIJKE STAND BEROEPSONDERWIJS ONTMOET BEDRIJFSLEVEN MAANDAG 29 JULI 1985 PAGINA 7 G Nederlands kampioen tf/kerkrade De Christelijke Muziekvereniging l en Genoegen uit Leiden (beter bekend als K G) heeft Jen in Kerkrade beslag gelegd op het Nederlands kampi- Jiap showwedstrijden. Op de wereldranglijst neemt K G ij onderdeel een vijfde plaats in. De nationale titel werd gis- "J>nd uitbundig gevierd in het clubhuis aan de Oosterstraat; 'luder D. Tesselaar kwam de vereniging namens de ge- Je Leiden feliciteren. K G kwam gisteren overigens niet I4ie op het tiende Wereldmuziekconcours in Kerkrade. De - and Marchingband van de Leidse vereniging had op zon- juli al deelgenomen aan wedstrijden in de eerste divisie en 5en met twee eerste prijzen naar Leiden teruggekeerd. Gis- fwerd de eindbalans opgemaakt. Een delegatie van K&G V haar laatste concurrenten minder punten haalden dan de Show- and Marchingband op zondag 7 juli had gedaan. t mag zich nu vier jaar lang kampioen noemen op het on- jel showwedstrijden; de wereldtitel was voor het uit 123 le- istaande Bristol Unicorns. Bij de marswedstrijden eindigde j op de achtste plaats van de wereldranglijst. Inbraken in woning LEIDEN Bij een inbraak in een wo ning aan de Frisolaan zijn een videorecor der, vijf videobanden en vier of vijf video banden gestolen. Wanneer de inbraak precies is gebeurd, is niet duidelijk. Uit een woning aan de Groenesteeg ver dween in de nacht van zaterdag op zon dag een stereo-instal- .atie. LEIDEN Stevige marsmu ziek schetterde gisteren ze ker vijf keer uit de politiera- dio's. De politie had zoveel last van deze onbekend ge bleven zender dat agenten op straat vaak niet te bereiken waren. De muziek verdween elke keer na een minuut of tien. Volgens een woord voerder van de politie heeft het gestoorde radioverkeer geen vervelende consequen ties gehad. Auto's vernield NOORDWIJK De politie van Noordwijk heeft vannacht een jongeman aangehou den die 19 auto's had beschadigd op het ter rein van hotel Huis ter Duin in Noordwijk. De dader brak spie gels, antennes en rui- tewissers af. In zijn ei gen auto trof de politie nog een paar gede monteerde auto-anten nes aan. De jongen, die zijn identiteit niet bekend wenste te ma ken, is ingesloten op het politiebureau. Jongen breekt enkels NOORDWIJK Een 17-jari- ge Noordwijker heeft in de nacht van zaterdag op zondag zijn enkels gebroken. Het on geluk gebeurde op het kermis terrein aan de Koningin Wil- helmina Boulevard. De kermis werd net afgebroken. Het slachtoffer raakte onder een vrachtauto die achteruit reed. De chauffeur stapte uit om te vragen of de jongeman ge wond was, maar deze zei niets te mankeren, waarop de man wegreed. Toen de jongen ging staan merkte hij dat zijn en kels gebroken waren. Het slachtoffer is overgebracht naar het Academisch Zieken huis Leiden. Geluidsoverlast op zondagmorgen LEIDEN De politie moest er gistermorgen rond negen uur aan te pas komen om een einde te maken aan de geluidsoverlast die door een bewoner van de Boshuizer- kade werd veroorzaakt. De 43-jarige Leidenaar had zijn televisie en stereo-installatie voluit gezet. Na klachten van omwonenden forceerde de politie de deur van de wo ning nadat de man weigerde zelf open te doen. De televi sie en de stereo-apparatuur zijn in beslag genomen. Auto uitgebrand LEIDEN Een auto die op de A4 de snelweg Den Haag Amsterdam was geparkeerd is in de nacht van zaterdag op zondag uitge brand. De brandweer moest er aan te pas komen om de brand te blussen. Volgens de politie is de brand vermoedelijk aange stoken, maar kort sluiting wordt ook niet uitgesloten. Opnieuw inbraak bij autodealer LEIDEN Voor der- de keer in twee weken is in de nacht van vrij dag op zaterdag inge broken bij een auto dealer aan de Kenne- dylaan. De inbrekers hadden het, net zoals bij de andere inbra ken, op autoradio's voorzien. Dit keer ver dween men met drie radio's. De dieven kwam het pand bin nen door een ruit in te slaan. 010 cheIDEN De aanhou dende regenval heeft de idhoq^kenmarkt in de bin- gistermiddag tot n H<xen voortijdig einde ge dacht. Rond vier uur QREE>esloten de meeste JoJraamhouders hun spul- en in te pakken en naar luis te gaan, terwijl de Foiiiiarkt een week eerder EN ot het einde van de zon dagmiddag voortduurde. Spu! begon 's morgens per- 2ifct ze6l T. Kuipers, één 4635cüan de organisatoren van (je Leidse Lakenfeesten, toen alles eenmaal Ipnd ging het om één uur i acadechtjes regenen. Dat was 1(7el een te^eurste^'n6"- lon Jiteindelijk regende het om uur no6' Ondanks die voortdurend aanhou- 5. 21.lende regenval het werd J* (j|n de loop van de middag i; lal^n maar erger viel de EUROjublieke belangstelling 66706toor de Lakenmarkt erg metrt^" herborgen onder pa in. taplu's in alle soorten en maten trokken toch duizen- 2il daten Onder het toeziend oog van de Lakenkoopman (het beeldje links dat met lakens is omhangen) bezochten gisteren ondanks het slechte weer toch nog duizenden mensen de markt in de Leid se binnenstad. den mensen aan de stands toonstelling „Veranderd water zorgde de markt er- voorbij. Dat het gisteren in Stadsbeeld" in de Waag, die voor dat de Leidse binnen- de binnenstad toch druk door zo'n 1.500 mensen stad een stuk levendiger was, bleek ook uit het aan- werd bezocht. was dan op zondagmiddag tal bezoekers van de ten- Ondanks het vele vallende gebruikelijk. De omzetten vielen daarentegen niet mee. „Toch hoorde ik van veel standhouders dat ze vast van plan zijn om vol gend jaar weer terug te ko men", aldus organisator Kuipers. Hij zegt „achteraf bekeken" zich te verbazen over het aantal mensen dat de binnenstad gistermiddag nog bezocht. Niet alleen de markt maar ook het muzikale gedeelte van het programma van de Leidse Lakenfeesten had te lijden van de aanhoudende regen. Zat het Van der Werfpark tijdens het dub belconcert van Pim Jacobs en Louis van Dijk vorige week nog bijna vol, gister middag trotseerden maar zo'n 300 liefhebbers het weer om de pianisten Da rius van Paasen en Jan Ma- ris van Dijk te beluisteren tijdens hun dubbelconcert. „Een perfect optreden", constateerde een kenner na afloop. „Wel heel anders dan Pim Jacobs en Louis van Dijk vorige week. Dat LEIDSE LAKENFEESTEN tweetal improviseerde veel meer". Als gevolg van het slechte weer werd het straattheater gisteren afgelast. De organi satie was bang dat de elec- trische apparatuur niet te gen de vochtige atmosfeer bestand zou zijn. Wat wel doorging maar dat was zaterdagmiddag al en met veel success was het kin derprogramma van de Ge broeders Flint. fy^ndelkring Leiden en ptreken houdt binnen- Fridt drie wandeltochten. 18.< woensdag 31 juli en ^H^derdag 1 augustus kun- er (ij afstanden gelopen 19 den van 5 en 10 km. ing «ir-start heeft tussen ne- di. T en fjrje uur p]aats op iEN: Stadhuisplein in Lei- Dud en deelname kost 13.50 per persoon. Zater- A. Tl 3 augustus wordt een Ho-wandeltocht gebou met afstanden van 10, N 3: Ko 20 km. De start heeft i); 13Ats tussen 9 en 14 uur het VVV-kantoor aan Stationsweg, deelname klaagt 2,50. Inlichtingen |i070-948402 UIS het Kijkhuis aan de \uwenkerkkoorstraat draait donderdag 1 au- tus de film „Les vacan- "J de Monsieur Hulot" Jacques Tati. Het is van de leukste films Tati en gaat over de mtrieke meneer Hulot, zijn intrek neemt in rustig hotel en daar opschudding zorgt. 2 augustus draait film „Hotel New rri._) John Irving. In de was \fdrollen spelen Nastas- uit finski, Jodie Fors ter en lu Bridges. Alle voor gingen beginnen om It uur en om kwart over tree Johns Britse groep The Three ms treedt vrijdagavond ugustus op in het Leids ïjetijdscentrum aan de iestraat 66. Deze forma- maakt op het podium iruik van een drumma- ne. De drie muzikanten de gen beïnvloed te zijn he Pm- Captain Beefheart en rpakwex. The Three Johns ouw tl het afgelopen jaar kun*/ op voor de stakende e art'tjelse mijnwerkers. n naeath of a European" is er mtitel van de laatste sing- deel wan The Three Johns. baaif optreden begint om eli de Pr, de zaal gaat een uuz 1 vander open. De toegang- heel tijs bedraagt zes gulden :enin ftig. LEIDEN Nog even en het Vrouwenkerkplein kan worden omgedoopt in Vrouwenkerkweiland. Op bepaalde plaatsen is het onkruid tot een lengte van ruim twee meter om hoog geschoten, hier en daar groeien fraaie gele bloemetjes, er staan distels en brandnetels en in de meeste groeven tussen de klinkers tiert het gras welig. Kortom, het plein begint zo langzamerhand de vormen van een wilde tuin aan te ne men. Het ruikt er ook bijzon der kruidig. Dat laatste zou ook kunnen worden veroor zaakt door de uitwerpselen van onze trouwe viervoeters. Op zich heel aardig, zo'n stukje wildgroei in de bin nenstad, maar het is toch niet helemaal de functie die de gemeente voor de restan ten van de Vrouwenkerk in gedachten had. De bedoeling was dat het plein voor cultu rele zaken zou worden ge bruikt en ook de vestiging Kim en Rutger van der Heide uit Oegstgeest laten zien dat het onkruid inmiddels volwassen vormen heeft aangenomen. van een terras behoorde tot een snel einde. jjcht te bestralen, maar van Directie Groen er eens ie- de mogelijkheden. Winke- De gemeente heeft overigens deze aanpak was het onkruid mand met een zeis op af kan liers hebben het plein ook al al eens wat aan het onkruid duidelijk niet onder de in- sturen. De op de hoek geves eens gekraakt en het als par- op het plein willen doen. druk. Mogelijk dat het groen tigde slager Van der Zon kan keerterrein laten fungeren. Men nam er proeven door de er zelfs extra door is gesti- er natuurlijk ook een schaap Aan deze actie kwam echter begroeiing met infrarood muleerd. Misschien dat de °P vetmesten. LEIDEN Geboren: Leonie, d.v. J. M. M. van Velzen en O. J. M. Kas; Hendrikus Johannes, z.v. H. J. Krui- ze en L. Helbers; Karlijn, d.v. B. H. Heijink en H. B. Geerdes; Joris Hen- ricus Johannes, z.v. H. P. M. J. van de Kerkhof en M. J. A. W. van Hoof; Eva Josien, d.v. G. J. C. Lekkerker- ker en J. C. van Goor, Johan, z.v. J. N. Smits en J. C. de Roode; Fleur Rosalien, d.v. W. van der Bent en G. J. van Beelen; Christel, d.v. T. L. W. Caspers en M. E. J. Evers; Joyce Lia. d.v C. J. M. Ahsmann en A. Webb; Tjebbe, z.v. J. van Meete- ren en M. A. van Rijt; Dpnise. d.v. P. J. Slingerland en A. Straver; Astrid, d.v. M. S. de Leeuw en H. T. van Asch; Brahim, z.v. M. Lakhal en R. Jermouni; Daniël Robert, z.v. H.C.F. Guttenberg en P. L. Wolff; Menno Ralf, z.v. H. C. F. Guttenberg en P. L. Wolff; Sidney, z.v. J. G. M. Brandt; Li Xia, z.v. Y. Hu en C. E. Zhou; Tirza Jocelyn, d.v. J. Rotmen sen en M. C. M. Went; Puck, d.v. W. Brouwer en D.C. van Hofwegen; Marjolijn Louise, d.v. P. H. L. Kes- sing en G. T. M. Preenen; Anne-Ma- rieke, d.v. H. W. van Bovene en F. R. C. M. Kengen; Marleen Lotte, d.v. B. T. Smit en C. A. Riebeek; Tim Albert, z.v. A. Quint en G. P. S. Bruinsma; Fieke Petra, d.v. A. Quint en G. P. S. Bruinsma; Jimmy, z.v. C. H. Gravekamp en N. de Mol; Alei- da Daatje, d.v. J. J. Visser en E. Hie- menz; Stefanie, d.v. G. Delmeer en E. Vermeulen; Ahmed, z.v. M. Dag- hbach en R. N'Hari; Jasper, z.v. R. P. N. van Deth en S. Brienen; Roc- co, z.v. A. de Mooij en J. Bergsma; Martien Sebastiaan, z.v. H. Hoïswil- der en J. van Polanen; Abraham Ar- noldus, z.v. A. A. Janssen en J. Smit; Gerda Marijtje, d.v. N. W. Ouwehand en G. van Duijn; Bastiaan, z.v. W. Koolstra en W. D. M. Wielogroch; Jo han, z.v. P. de Kruis en J. H. Reijn- ders; Rogier. z.v. M. R. Kraan en J. Swidde; Elise, d.v. P. Koning en C. G. Tijsen; Nicolaas Johannes, z.v. H. J. van den Berg en W. C. de Jong; Gita, d.v. A. W. M. Coenen en J. R. Melai; Jacoba, d.v. P. Zuidam en J. Krijgsman; Cornelis, z.v. G. de Kreek en W. Barnhoorn. Overleden: D. van Dord, geb. 30-10- 1982, man; W. P. Sweris, geb. 1-8- 1908, man; R. T. Verdam, geb. 16-7- 1886, vrl. geh. gew. met O. van Boc- kel; C. van den Bos, geb. 27-8-1900, man; W. van den Nieuwendijk, geb. 6-12-1917, man; C. de la Rie, geb. 15- 7-1911, vrl. geh. gew. met J. van den Hoed; M. J. de Wit, geb. 16-4-1908, vrl. geh. gew. met D. van Rijn; T.K.J. Koch. geb. 27-8-1902. man; J. M. van Os. geb. 28-7-1903, vrl. geh. gew. met D. J. Weeber; P. J. Boot, geb. 18-9-1920, man; J. van der Zwet, geb. 19-2-1903, man; L. Qualm, geb. 11-2-1929, man; C. M. Poppen, geb. 2- 4-1912, vrl. echtg. van J. Prins; J. M. H. Hotze, geh. 13-3-1907, man. Rick Hansen; Uitmunten in atletiek kan ook in een rolstoel... RICK HANSEN NA 10.000 KILOMETER WOENSDAG IN LEIDEN LEIDEN Rick Hansen, de 27-jarige rolstoelatleet die bezig is met een reis om de wereld in 17 maanden, heeft nu al zo'n 10.000 kilometer achter de rug en arriveert één dezer dagen ook naar Nederland. Morgen arriveert Hansen in Rijswijk. Woens dag komt de rolstoelatleet naar Leiden. Tussen half tien en half elf arriveert Hansen vanuit Zoeterwoude-Dorp op het Lammen- schansplein in Leiden. Via de Lammenschansweg, Korevaar- straat, Breestraat (waar hij omstreeks kwart over tien door wet houder D. Tesselaar bij het stadhuis wordt ontvangen), Kort Ra penburg, Turfmarkt, Nieuwe Beestenmarkt, Lammermarkt, Schuttersveld, Rijnsburgerweg en Warmonderweg verlaat hij Leiden weer en vervolgt zijn weg richting Warmond, Sassen- heim, Lisse en Hillegom. De wereldtour is begonnen op 21 maart in Vancouver (Canada) en eindigt in dezelfde plaats in augustus 1986. Hansen wil in 17 maanden 25.000 mijl afleggen. Hij rijdt elke dag zo'n 100 kilome ter met een snelheid van 16 kilometer per uur. Rick Hansen is al in de Verenigde Staten geweest. Hij heeft daar in 64 dagen 7200 kilometer afgelegd. Hij was vorige week in Frankrijk en gaat ook nog naar de Sovjet-Unie, Afrika, Japan en Australië. „Ik ben snipverkouden, maar ik ga door", zo stelde Hansen gisteren in Parijs. Het doel van de „Man in Motion World Tour" is om de mensen te laten zien dat je ook in een rolstoel prestaties kunt leveren. Bovendien zamelt hij geld in voor onderzoek naar hoe mensen met een handicap goed mee kunnen doen in de sport. In de Verenigde Staten heeft de rolstoelatleet al meer dan 300.000 dollar opgehaald. Hij wordt bovendien gesponsord door banken in Canada, de Canadese overheid, een Canadese lucht vaartmaatschappij en een snackbarketen. Dat geld, 300.000 dol lar, is overigens om de kosten van de hele tour te dekken. I Hansen, die op 15-jarige leeftijd door een verkeersongeval aan beide benen verlamd raakte, heeft een academische graad in li chamelijke opvoeding. Bovendien won hij 19 marathons en 9 gouden medailles op de Pan Am Games 1982. De atleet speelt ook basketbal, raquetbal, tennis en volleybal. Op 4 augustus treedt hij op in het tv-programma Sterrenslag in De Efteling in Kaatsheuvel. LEIDEN Het beroeps onderwijs in de regio's Leiden, Alphen en Bol lenstreek ontmoet begin volgend jaar het bedrijf sleven tijdens een beurs in de Leidse Groenoordhal len. De beurs, die de naam Beroepenmanifesta- tie 1986 heeft gekregen, zal drie dagen duren en heeft als voornaamste doel het geven van voor lichting over het beroeps onderwijs in deze regio. De beurs wordt georganiseerd door het lager- en middelbaar beroepsonderwijs (hoger be roepsonderwijs bestaat niet in de drie genoemde regio's) in samenwerking met de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland en is bedoeld „voor iedereen". „Het idee voor de beroepen beurs is een ongeveer een jaar geleden geboren", zegt A. Berkhout, secretaris van de Kamer van Koophandel, „en komt voort uit een aantal ont wikkelingen. Het beroepson derwijs vindt dat er veel on duidelijkheden bestaan over hetgeen het onderwijs momen teel te bieden heeft. Zowel bij ouders, leerlingen als het be drijfsleven is men niet altijd voldoende op de hoogte van de mogelijkheden van het heden daagse beroepsonderwijs. On- wetenheid bij het bedrijfsleven blijkt onder meer uit de ma nier waarop wordt geadver teerd. Het komt regelmatig voor dat een functie-omschrij ving wordt gebruikt die goed aansluit bij een school voor be roepsonderwijs, maar dan vraagt men merkwaardig ge noeg wel MAVO of HAVO". Het bedrijfsleven is volgens Berkhout van mening dat de afstemming van het onderwijs op het bedrijfsleven beter zou kunnen. De beurs zou ook wat dat betreft onderwijs en be drijfsleven dichter bij elkaar moeten brengen. De secretaris benadrukt dat de manifestatie geen reclame- beurs voor individuele scholen mag en zal worden: „Het zal zuiver voorlichtend zijn over het beroépsonderwijs". De scholen zullen hun doen en laten zoveel mogelijk „beel dend" tot uitdrukking bren gen. De bedoeling is dat er al lerlei demonstraties worden verzorgd. „Hoe het er precies gaat uitzien, weten we nog niet, maar ik kan me zo voor stellen dat er werkbanken, draaibanken en computers ko men te staan. Op die manier moet het mogelijk zijn een zo goed mogelijke indruk te ge ven van het hedendaagse be roepsonderwijs", meent Berk hout. De organisatie van de beroe- penmanifestatie maakt bij het opzetten van de beurs onder meer gebruik van ervaringen, die elders in het land met soortgelijke evenementen zijn opgedaan. Positief Vanuit het bedrijfsleven zou zeer positief gereageerd zijn op het idee een dergelijke beroe penbeurs te houden. Werkge versorganisaties als het KNOV en het LVI hebben al hun me dewerking toegezegd. Werkge vers, scholen, de provincie Zuid-Holland en een aantal gemeenten Leiden heeft al 1.000 gulden toegezegd zul len een financiële bijdrage aan de manifestatie leveren. „Fi nancieel zal het geen al te gro te problemen opleveren", al dus de secretaris van de Ka mer van Koophandel. De beurs moet volgens Berk hout uiteindelijk een perma nent overleg tussen bedrijfsle ven enerzijds en lager- en middelbaar beroepsonderwijs anderzijds tot gevolg hebben: „In Katwijk en Alphen bestaat al zoiets maar Leiden kent het helemaal niet. Het contact dat door de beroepenmanifestie tussen onderwijs en bedrijfsle ven wordt gelegd, mag niet verloren gaan". Berkhout sluit niet uit dat de manifestatie in de toekomst herhaald zal wor den: „Als het in een behoefte blijkt te voorzien. Misschien twee jaar later, maar dan er gens anders in de regio".

Leidse Courant | 1985 | | pagina 7