Van Boeckel illusie armer Westduits tennis bloeit op door bondsbeleid en Becker Marsh neemt voorschot op nieuwe zege Sparta verliest finale Sjanghai Timman kan Karpov niet van winst afhouden Export" sportuitslagen Sport op tv Gold Cup op Duindigt Steidó&Qowiard ZATERDAG 27 JUU 1985 PAGINA 7 BMcLr.in op bij Don Haag |CN HAAG Paul J 'Lean is momen- sw- |1 op proef bij FC »-7 jn Haag. De Engel- -oetballer, afkom- van de amateur- to Leyton, heeft o hzelf bij de eerste- risieclub aange- lld en speelde van gend mee in een jenwedstrijd tussen l eerste en tweede (tal. Bij FC Den 5 lag verlengde Mar- Tolsma zijn con- let. Taipeh klopt softbalploeg HAARLEM De Neder- Taipeh in de tweede verle ning met 1-0 verloren. Een fout van korte stop Caroli ne Smit werd Oranje noodlottig. Door deze ne derlaag is de kans van Oranje op de play-offs aanzienlijk kleiner gewor den. Brakettes won met ruime cijfers (13-0) van Italië. ZATERDAG Nederland 1, 16.00 uur Tennis Melk- hulsje en golf Noordwi|k. België Nederland», 2220 uur Spon op zaterdag. België Fran», 14.50, 16.30, 20.35 en 2240 uur. Autosport: 24 uur Francor- champs. Duitsland 1, 18.05 uur. Die Sport- Duitsland 2, 22.05 uur Das Aktuelle Spod-Studlo. BBC 1, 1340 uur: Grandstand BBC 1. 23.00 uur Atletiek. ITV, 13.15 uur: World of sport. ITV, 23-20 uur: Atletiek. Sky Channel, 13.00 uur: IJshockey. Sky Channel, 14.05 en 20.40 uur: Amerikaans worstelen. 8ky Channel, 15.00 uur Motorsporl. Nederland 2, 14.00 uur: Tennis Melk- golf Noordwljk. i 2. 19.00 uur Studio Sport. België Fran», 10.45, 13.05, 15.00 en 16.30 uur Autosport: 24 uur Francor- champs. België Frans, 19.00 uur: Sport. TV 5, 21.00 uur: TV 5 Sports. Duitsland 1, 18.23 uur: Die Sport- schau. Duitsland 2, 1740 uur Die Sport-Re portage. Duitsland 3,19.00 uur Sport im Wes ten. BBC 2, 14.55 uur: Grandstand. Sky Channel, 13.00 uur American football. Rothengatter terug in formule 1 ZANDVOORT De terugkeer van Huub Rothengatter in de formule 1 is een feit. De 30-jarige autocoureur uit Laren rijdt de rest van het seizoen voor Osella. De Italiaanse stal heeft de ver bintenis met Piercarlo Ghinzani opge zegd. Rothengatter rijdt dit weekeinde voor het eerst in de nieuwe wagen tij dens de voorbereidende tests op de race om de Grote Prijs van Zandvoort op 25 augustus. Het wedstrijd-debuut is vast gesteld op zondag 4 augustus in de race om de Grote Prijs van West-Duitsland. Rothengatter heeft vorig seizoen een korte tijd met weinig succes voor Spirit gereden. De huidige overeenkomst is tot stand gekomen na bemiddeling van Ben Pon, de vroegere coureur. Breukink en Bogers in Ronde van de Toekomst DEN HAAG Erik Breu kink en John Bogers zul len kort na hun overstap naar de beroepsrenners uitkomen in een grote wedstrijd. Het tweetal is opgenomen in de wieler ploeg van Ben van Erp die van 3 tot 16 september deelneemt aan de Ronde van de Toekomst. Breu kink en Bogers worden prof per 1 september. Voor de open ronde heeft ook een nationale amateur- ploeg ingeschreven. kLVERSUM Huub in Boeckel heeft giste- in geen moment reden )had de illusie te koeste- |n, dat hij wel eens als l/eede Nederlander de live finales zou kunnen ereiken van de open Ne- erlandse tenmskampi- inschappen. Hij werd bor de Westduitser An- teas Maurer hardhandig ii in hoog tempo op zijn ikortkomingen gewezen: •1, 6-1. Maurer treft van- liddag in de halve eind tijd zijn landgenoot Ric- v Osterthun die weinig htzag toonde voor de To las Smid, de Tsjechoslo- |aak die door de toer- poileiding vooraf nog In finaleplaats was toe- èdacht. 1 pn de uittocht der favorieten wam ook op de vijfde dag van het toernooi op het Melk- huisje geen einde. Na het ver dwijnen van achtereenvolgens Viver, Svensson, Barbosa, Sundström, Benhabiles en Ca- sal kon gisteren de zevende geplaatste speler inrukken. Ricky Osterthun was er op het centre-court tot verbazing van iedereen verantwoordelijk voor. De 21-jarige Westduitser, die aan zijn tweede seizoen als beroeps-speler bezig is. scha kelde op niet mis te verstane wijze de als tweede geplaatste Smid uit. De Tsjechoslowaak, in Hilversum al weer aan zijn vijftiende toernooi van dit jaar bezig en voorlopig nog niet van plan veel snipperdagen op te nemen, kreeg onverwachts' wat meer vrije tijd toebedeeld: 6-4, 6-2. Osterthun mag nu de finale plaats betwisten met zijn land genoot Andreas Maurer. De winnaar van het Grand Prix- toernooi in Madrid en verlie- korte metten met Huub van Boeckel. Binnen 45 minuten, waarvan er ook nog maar der tig echt werden gebruikt om te tennissen, stonden beide spe lers onder de douche: 6-1, 6-1. De Nederlander een illusie ar mer, maar ook een aardige duit rijker. De Hagenaar tilde aan de nederlaag niet zwaar. „Je weet dat deze dingen kun nen gebeuren. Morgen is er weer een dag. Als ik daar niet tegen kan, nad ik maar een ander vak moeten kiezen". Troostend Hoewel hij zich van te voren nog redelijke kansen had toe gedicht, kwam Van Boeckel tegen Maurer totaal niet in het stuk voor. En niet eens, omdat de Westduitser zo'n uitsteken de partij speelde. De Nederlan der slaagde er nauwelijks in de bal vier keer op rij binnen de lijnen te houden. Dat was te weinig om zijn tegenstander in problemen te kunnen brengen. De Westduitser verklaarde na afloop nog wel dat Van Boec kel pech had gehad met de natte en dus langzame baan, Andreas Maurer liet weinig van de illusies van Huub van Boeckel heel. maar het had meer weg van een troostend klopje op de schouder dan een geldig ex cuus. Voor Smid konden evenmin veel verontschuldigingen wor den verzonnen. Osterthun speelde, zoals hij zelf zei, beter dan ooit. „Wat ik ook deed, ik maakte geen punt", gaf de ogenschijnlijk amper teleurge stelde Smid als commentaar. „Als ik naar het net kwam, passeerde hij mij. Bleef ik op de achterlijn hangen, dan kwam hij met zoveel overtui ging naar voren dat er ook niets tegen in te brengen was Voor mij wordt het spelen op gravel geleidelijk aan steeds minder leuk. In het verleden vroeg iedereen zich direct al of ik dronken op de baan stond of geen zin had, als ik verloor van iemand als Ostert hun. Tegenwoordig is dat nor maal. Op deze gravelbaan kan iedereen van iedereen winnen. De ballen vliegen aan alle kanten langs je heen. Ik denk, dat ik maar overstap naar ba nen met een andere onder grond". HILVERSUM Een paar jaar eerder dan de Nederlandse gaf de Westduitse bond het ten- inis in eigen land een for- jse financiële injectie. Er [werd een tennisschool opgezet en Nikki Pilic, ide vermaarde Joegosla vische topspeler, werd aangezocht als trainer- coach van het Davis- -Cupteam. Het peil van het tennis steeg inder daad behoorlijk, maar hoger dan de 47e plaats van Andreas Maurer in 1981 kwam geen West duitser. Een situatie, die bevreemding wekt in een land dat 1,7 miljoen tennissers telt. De gestage vooruitgang bracht wel spelers als Hans- -Jörg Schwaier en Michael Westphal binnen de top-hon- derd. Succes in een groot toernooi bleef echter beperkt tot de zege van Westphal in Travemünde. De sterkste im- Hij wordt door zowel Andre as Maurer als Ricky Ostert hun aangewezen als de West duitse tennisser, aan wie zij hun verbeterde resultaten, zoals op het Melkhuisje, heb ben te danken. „De prestaties van Boris heb ben veel spelers in ons land geleerd dat ze voor niemand bang hoeven te zijn", ver woordde Osterthun, inmid dels doorgedrongen tot de halve finales van de open Nederlandse kampioenschap pen in Hilversum, de invloed van zijn landgenoot. „Wie had er nou van hem gehoord, voordat hij Wimbledon won? Dat hij daar gerenommeerde spelers als Jarryd en Curren versloeg, opende ons min of meer de ogen". Osterthun maakt voor zijn doen ook een goed jaar door. 'Hij verloor bij een toernooi in Marrakech pas in de fina le. In Rome, bij de Italiaanse kampioenschappen, kwalifi ceerde de nummer veertien van de Westduitse ranglijst zich voor het hoofdtoernooi, waarna hij in de tweede ron de maar net verloor van de latere winnaar Yannick Noah. Ook in Bristol kwam hij door de kwalificaties, waarna zijn zegereeks pas werd gestopt. In Hilversum zette hij die stijgende lijn na drukkelijk voort. Geldschieters De financiële steun beperkte zich niet alleen tot de West duitse tennisschool. Ook de verenigingen vonden belang rijke geldschieters. Resultaat was, net als bij tafeltennis, een competitie met veel bui tenlanders. Anders Jarryd, Jan Gunnarsson, de Engels man Buster Mottram en de Amerikaan Eric Fromm zijn maar enkele voorbeelden. „Daarom doe ik ook graag mee aan de competitie'zei Maurer. „Het geeft mij niet alleen de gelegenheid te spe len tegen een groot aantal sterke opponenten, maar ook om weer eens te kunnen trai nen met mijn vaste raadge ver Hans Grimmelt. Bij mijn Vereniging Neuss komt er nog "bij, dat we onder een be hoorlijke druk spelen. Er is zoveel geld in gestopt, dat wij haast verplicht zijn kampioen te worden". Na die clubcompetitie ver trekt Maurer niet, zoals hij eigenlijk aan zijn stand ver plicht is, naar de open Ame rikaanse kampioenschappen. „Het soort baan, waarop ge speeld wordt, en de tempera tuur liggen mij absoluut niet. Wel doe ik mee in Stuttgart en Kitzbühel. Dat soort toer nooien speel ik ook aan het begin van het jaar en dat be valt mij prima. Een betere voorbereiding is er voor mij niet. Dat bewijzen de resulta ten ook wel". Davis Cup Wel hoopt Maurer in actie te komen bij de Davis-Cupwed- strijd over anderhalve week tegen de Verenigde Staten. Hij is zeker van een plaats in het dubbelspel, maar of hij ook in het enkelspel uitkomt, is onzeker. „Pilic beslist aan de hand van de ranglijst, wie er speelt. Alleen Bons Bec ker is natuurlijk zeker, hoe wel hij op gravel niet zo goed tot zijn recht komt. Er is toch voor Hamburg gekozen, om dat onze tweede man, wie dat ook moge zijn, daarop wel ?oed uit de voeten kan n de Noordduitse stad tref fen de Westduitsers Aaron Krickstein, Eliot Teltscher en het dubbel Ken Flach/Robert Seguso. Veel maakt dat vol gens Maurer niet uit. „Als we voor een andere baan hadden gekozen, hadden de Ameri kanen bijvoorbeeld Curren en Kriek kunnen opstellen. Dat maakte ze niets uit. Het zal zwaar worden. Want ook als Boris tweemaal wint, zijn we er nog niet. We hebben tenslotte drie punten nodig. En een zege in het dubbel spel op de wereldkampioe nen is nu ook weer niet erg waarschijnlijk". NOORDWIJK Graham Marsh voelt zich kennelijk goed thuis in Noordwijk. De 40-jarige Australiër, winnaar in 1979, nam gis teren een voorschot op een nieuwe triomf in het toernooi om de open Ne derlandse golftitel. Marsh, die vorig jaar in Arn hem als tweede eindigde ach ter de toen geheel ongenaak bare Westduitser Bernhard Langer, heeft na twee ronden van achttien holes een voor sprong van twee slagen op Da vid Feherty uit Ierland. Marsh, de laatste jaren vooral in het Verre Oosten aktief, staat acht onder par. Hij liet in beide ronden 68 slagen note ren. „Deze baan is vooral bij stevige wind ideaal voor mijn type spel. Ik heb een laag, maar nard en recht schot", wist de aanvoerder van het tussen klassement te melden. Graham Marsh komt overi gens uit een sportieve familie, want broer Rod was jarenlang succesvol als wicketkeeper van het Australische cricket- team. De uitgesproken favoriet Bernhard Langer zakte giste ren door een ronde van 72 sla gen naar een met de Austra liër Steve Elkington, de Ar gentijn Eduardo Romero en de Schot Sam Torrance gedeelde derde plaats, vier slagen ach ter leider Marsh. WASSENAAR De ren om de Gold Cup, met een totaal aan prijzengeld van ruim 21.000 gulden, staat morgen op het programma van de Wasse- naarse baan Duindigt. De win naar ontvangt 11.530 gulden. De Limburgse trainer Jan Pubben heeft liefst vier paar den in de strijd: Life Line, Royal King, Gerritt's Pride en Clachan. De laatste zal waar schijnlijk als favoriet uit de startboxen vertrekken, in han den van de daarvoor speciaal uit Engeland overkomende jockey Richard Quinn die veertien dagen geleden nog op Duindigt met Sydney Raap horst de derby won. De eerste start is om 13.00 uur. Onze tips voor deze meeting luiden: PAARDENMARKTPRIJS: Zader Mendel, Zigan Elsene en Young Boy Weber. VOORSCHOTENPRIJS: Ydo Bui tenzorg, Yorki Fortuna en Zo ra Qui- NORTHFIELDSPRLÏS: Parturition, Signal Raaphorst en Trlsh Trash. W5(l):You Stanley Dean. Yeggy Girf en Willem Sun. W5(2):Yorki Mendel, Wieardo Peter en Vina O. W5(3):Master Royal, Circuit Judge en Madammeke. W5(4):Yet Star Last, Yukon Cede en Vermont. W5(5):Yoboko du Bois, Windo Pride en Udo Tonka. GOLD CUP: Clachan. Life Line en Atletico. VLIETPRIJS: Wenri Princess, Zeus Buitenzorg en Wally Heynen. FORESCATEPRIJS: Wellborn Dean. Titana P en Trust Skoatter. BIJDORPPRUS: Vanka Pride, Uni que of Grace en Ujjsalin H- SJANGHAI De hitte en het onvermogen te scoren hebben Sparta in de finale van het voetbaltoernooi te Sjanghai de overwinning gekost. De wedstrijd tus sen de Rotterdamse eredi visieclub en de gastvere- niging eindigde na verlen ging in 2-0 voor Sjanghai. Sparta was in de namid dag wel bestand tegen het lawaai van de 50.000 toe schouwers, maar niet te gen de temperatuur van 38 graden. Hans Kraay junior, die in Ne derland nog een schorsing moet uitzitten van acht wed strijden, heeft de KNVB op nieuw verzocht hem die straf kwijt te schelden. Het sectiebe- stuur betaald voetbal zal dins dag een uitspraak doen. Mocht die negatief uitvallen, dan zal Kraay met steun van de VVCS, de spelersvakbond, naar de burgerrechter stappen om via een kort geding zijn zin te krijgen. Kraay speelde woensdag met zijn nieuwe club RKC tegen de amateurs van Hapert zijn eerste wed strijd sinds 18 oktober 1983. Op die datum sloeg hij tijdens NAC-Wageningen de scheids rechter. Willem II-FC Den Bosch 2-1 (0-0). Doelpunten Willem II: R. Soffers, T. Soffers; FC Den Bosch: Gillhaus. Emmen-KV Mechelen 0-2 (0-1). Doelpunten: Martens, Cluytens. Maritiem-toernooi Den Hel der: Helderse selectie-Wacker Innsbrtlck 0-2 (0-2). Doelpun ten: Töppel, Welzl. FC Groningen-Fortuna S 2-4 (0-1). Doelpunten FC Gronin gen: Huizingh (2); Fortuna S: Hoyer (3), Linford. WKE-PEC Zwolle 0-7 (0-3). Doelpunten: Kamstra, Wigge- mansen, Booy, McNulty, Van Buuren, Doufikar, Van der Hengst. Broekster Boys-FC Utrecht 0-2 (na 30 minuten gestaakt we gens onweer). Doelpunten: Van Loen, Godee. Sempre Avanti-Vitesse 1-6 (0-2). Doelpunten Vitesse: Koenders (2), Kwaaitaal (2), Leestemaker, Le Grand. Sportwereld eilen Jan en Aad van liet (Leiderdorp) zijn bij de rijd om het wereldkampioen- hap in de Flying Junior- asse voor de kust van het elgische Blankenbergeals erde geëindigd, lgemeen Nederland heeft dens de twaalfde Maccabiah jelen zeven gouden, vijf zil- ?ren en twee bronzen me- lilies behaald. Met deze oogst neemt de ploeg in het landen- klassement de zesde plaats in. Dammen Rob Clerc, Jan nes van der Wal. Auke Schol- ma en de Russen Anatoli Gantwarg (wereldkampioen), Michael Korenevski en Alexander Baliakin nemen deel aan de zeskamp die van 12 tot 24 augustus in Nieuwe- gein wordt gehouden. Badminton Eline Coene is in de derde ronde van de open Indonesische kampioenschap pen in Jakarta uitgeschakeld. X.F )»n NK Noordwijk i 36 hol»»: 1. Marsh (Aus) 136; 2. iherty (Ier) 138; 3. Elkington (Aus). inger (Wdl). Romero (Arg), Torrance ch) 140; 7. Bishop (Eng). O'Connor ir) 141; 9. Brand sr. (Eng), Calero pa). Lanner (Zwe). Strange (Vst), irner (Eng). IHAKEN :haak(eslival Amsterdam oongroep, 10e ronde: Martinovic oe)-Miles (Gbr) 1-0; Karpov (Sov- Timman (Ned) 0,5-0,5; Sunye Neto ra)-Nunn (Gbr) 0-1. ndatand: 1. Karpov 7 punten; 2. mman 6.5; 3. Nunn 5.5; 4. Miles 4,5; Martinovic 3,5; 6. Sunye Neto 3. rootmeestergroep, 9o ronde: Fara- (Hon)-Hellers (Zwe) 0,5-0,5; Kudrln st)-Campora (Arg) 0,5-0,5; De Wit Ied>-Kurajica (Joe) 0-1; Blschoff 'dl)-Haik (Fra) 1-0; Georgiev (Bu- Enklaar (Ned) 1-0; Ivkov (Joe)-Piket ed) 1-0; Pliester (Ned)-Ree (Ned) 5-0,5; Rogers (Aus)-Klaric (Joe) 1-0; ohm (NedbPolgar (Hon) 0-1; Har- ich (NedbLangeweg (Ned) 0.5-0,5; ïmbardy (Vst)-Bosboom (Ned) 1-0; olman (NedbVan der Sterren (Ned) 5-0,5; Watson (Gbr)-Vanheste (Ned) 0; Ermenkov (Bul)-Wockenfuss Vdl) 1-0; Belkhodja (Fra)-Borm (Ned) 1; De Kok (Ned)-Boersrr.a (Ned) 1. Hellers 7 punten; 2. Fa- igo, Kurajica, Kudrln. Campora 6; 6. 'giev, Ivkov. Blschoff 5.5; 9. Ro gers. Ree, Halk, Polgar, Pliester 5; 14. lombardy. Watson. Piket, Enklaar, De Wit. Boersma, Borm, Hartoch 4.5; 22. Klaric. Van der Sterren. Lange- weg. Böhm 4; 26. Ermenkov. Woc- kenfuss, Bosboom 3,5; 29. Belkhodja, Vanheste 3; 31. Volman 2; 32. De Kok 1. Herenenkelspel, kwartfinales: Mau rer (Wdl)-Van Boeckel (Ned) 6-1. 6-1; Osterthun (Wdl>-Smid (Tsj) 6-4, 6-2. Herendubbelspel, kwartfinsles: Hjer- quist/Svensson (Zwe)-R. Sanchez/Ro driguez (Spa) 6-4, 6-4; Casal/E. San chez (Spa)-Van Boeckel/Oosting (Ned) 7-5, 6-1. VOETBAL Frankrijk Marseille-NIce 2-1; Straatsburg-Nan- tes 1-2; Monaco-Toulon 0-2: Metz- -Sochaux 2-0; Toulouse-Paris Saint Germain 1-3; Bastia-Rennes 0-2; Lil- le-Nancy 3-1; Bordeaux-Lens 2-1; La val-Brest 0-0; Le Havre-Auxerre 3-3. Stand: 1. Paris SG 3-6; 2. Bordeaux 3-6; 3. Toulon 3-5. WIELRENNEN Profronde Kwadendamma 1. Nijdam 100 kilometer in 2.18.25; 2. Rooks; 3. Van Meer; 4. Van Vllmme- ren; 5. Priem; 6. Nieuwdorp; 7. Solle- veld; 8. Broers; 9. Van der Poel; 10. Verhoeven. AMSTERDAM Jan Timman heeft Anatoli Karpov niet van diens tiende toernooizege in Ne derland kunnen afhou den. De onderlinge partij voor de tiende en laatste ronde van het schaakfesti val in Amsterdam eindig de gisteren na slechts zes tien zetten in remise, waardoor het verschil van een half punt in het voor deel van de Russische we reldkampioen onaangetast bleef. Karpov trok de rest van de middag de binnen stad in om een deel van de eerste prijs van 10.000 gulden te gebruiken voor aanvulling van zijn collec ties gouden munten en postzegels. Karpov's succes op Nederland se bodem begon al in 1967 met de strijd om de Europese jeugdtitel in Groningen. Vijf keer won de Rus het toernooi in Tilburg, tweeméal de Euwe- vierkamp (Amsterdam en Waddinxveen) en één keer het IBM-toernooi (in 1980). Timman beschouwt Gary Kas parov nog steeds als favoriet voor de nieuwe tweekamp om de wereldtitel, die op 2 sep tember in Moskou begint. „Nu ik Karpov hier twee weken aan het werk heb gezien, handhaaf ik mijn mening on verkort", zei Timman. „Zeker, Karpov heeft hier een paar goede dingen getoond. Maar ik sla de voorbereiding van Kas parov hoger aan. Die heeft zich gehard in oefen-twee- kampen tegen Hiibner en An- dersson. Bovendien is mij op gevallen dat Karpov een paar keer in het vijfde uur een ver moeide indruk maakte. Dat zal hij zich tegen Kasparov niet kunnen veroorloven". Timman bevindt zich zelf in een belangrijke fase van zijn schaakloopbaan. Voor het ^eerst is hij doorgedrongen tot het kandidatentoernooi, dat op 12 oktober in Montpellier be gint. Grote bedenkingen heeft de Nederlander nog over de ingewikkelde plannen, die voorzitter Campomanes van de wereldschaakbond (FIDE) heeft met de eerste vier spe lers van Montpellier. Timman heeft de Tsjechoslo- waak Vlastimil Hort gekozen als helper in zijn strijd tegen de Russen, die in Montpellier .met zeven man aanwezig zul len zijn. „Niet eens zo zeer vanwege het feit dat hij de Russen haat", legde Timman uit, „maar vooral om zijn fabe lachtige analytische vermogen waaraan ik bij afgebroken partijen veel kan hebben". Over een week vertrekt Tim man naar Merano in Noord- Italië om een aantal dagen met Hort te trainen. „Hij zal ook het tweede deel van het toer nooi in Tilburg bijwonen, zo dat we nog het één en ander kunnen doornemen". Dat toer nooi, een sterk bezette dubbel- rondige achtkamp, begint op 27 augustus. Grootmeestergroep De 16-jarige Zweed Ferdinand Hellers verzekerde zich van de eerste plaats in de grootmees tergroep. Hij kwam al na tien minuten remise overeen met de Hongaar Farago. Hellers verzamelde zeven punten, het geen zijn eerste grootmeester- Jan Timman (rechts) onder houdt zich met Anatoli Kar pov. resultaat betekende. Voorts mag hii de eerste prijs van 5000 gulden innen. Bovendien promoveert hii naar de kroon groep van volgend jaar. Drie Nederlandse spelers haalden hun tweede meesterresultaat binnen. Dat waren Jeroen Pi ket (16), Jan de Wit (20) en Frans Borm (35). Het trio heeft nu nog één keer een dergelijk resultaat nodig om voorgedra gen te kunnen worden voor de internationale meestertitel.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 7