IN EN OM DE KAS Groenteprijzen onder grote druk Vakantieperiode drukt prijzen snijbloemen bfnnen de perken; Geheimzinnig waai rond stinzenplantei v De graaf wil witte knokkels zien in zijn pretpark „Duinrell" 1 Col aanse ranse nt zo LAND EN TUINBOUW Bij bloemenveiling West- land in Honselersdijk was de prijsvorming van snij bloemen in week 29 zeer matig te noemen. Dit wordt mede veroorzaakt door de nog vrij grote aanvoer, na melijk veertien procent meer dan in 1984. De nieu we week begon echter posi tief. Gemiddeld lagen de prijzen tien tot twintig pro cent hoger en een verdere stijging wordt verwacht. De aanvoer van rozen in deze week was 26 procent groter dan in 1984. De prijzen ble ven daardoor nogal wat achter. Enkele prijzen van de totale aanvoer: madeion 31 (80); red success 25 (67); sonia 15 (57) en motrea 15 (50). Bij freesia zijn de prijs verschillen erg groot en dit wordt veroorzaakt door gro te kwaliteitsverschillen. Voor goede partijen wordt nog altijd zestig tot tachtig cent per stuk betaald. Bij een aanvoer van drie mil joen stuks werden de vol gende gemiddelde prijzen gerealiseerd: fantasy 23 (68); athene 21 (85); blue heaven 24 (60) en magdalena 32 (64). Jaarrond-troschrysan- ten en trosanjers waren de toppers qua aanvoer bij de snijbloemen afgelopen week. Daarop volgden kleinbloemige rozen, stan daardanjers, grootbloemige rozen, freesia, lelie(tak), gerbera en gypsophila. De plantenafzet blijft rede lijk verlopen, zeker gezien de tijd van het jaar. In ver gelijking met vorig jaar steeg de omzet met ruim 36 procent, wat werd veroor zaakt door een tien procent grotere aanvoer en een prijsstijging van 25 procent. Vorig jaar was de gemiddel de prijs 1,62 gulden. Dit jaar steeg de gemiddelde prijs in de afgelopen week naar 2,03 gulden. De meeste artikelen worden dan ook redelijk tot goed betaald, een enkel pro- dukt uitgezonderd. De saintpaulia en de kalanchoë zijn samen goed voor twin tig procent van de aanvoer met prijzen voor saintpaulia van 0,81 en voor kalanchoë van 1,08 cent. De belang stelling voor het bloeiende goed is er dan ook naar met volop keuze, zoals achime- nes 2,33, anthurium 4,57, aphelandra 3,31, campanula 2,75, capsicum 1,50, diant- hus 0,85, exacum 1,04, hibis cus 2,17, jacobinia 2,86, sin- ningia 2,48 en spathiphyl- lum 4,52. Tot en met week 29 (19 juli) heeft men in het Westland een omzet van 634 miljoen gulden gereali seerd tegen 576 miljoen op dezelfde datum van vorig jaar. Bij bloemenveiling „Berkel en Omstreken" in Bleiswijk kan men bij de snijbloemen ook spreken van lagere prij zen door de vakantieperiode èn het mooiere weer. Enige partijen zomerbloemen brachten toch nog een rede lijke prijs op. De invloed van met name de bouwvak vakantie zal zich deze week ook nog wel doen gelden. BINNENLAND Cckkx>(5oumnt zaterdag 27 iaujtiaédiiédiiéiikÈttéÜtÊÊéÉêitoiétdm r - In de natuur heeft elke plante- en diersoort van oorsprt eigen beperkte gebied. De natuurlijke omstandigheden s verschillende soorten niet toe zich ongebreideld te verspn Voor de meeste planten en dieren zijn oceanen en bergkjl niet te nemen hindernissen. Dat veranderde toen de mei staat bleek met behulp van lastdieren, wagens en scheper plekje van de aardbol te bezoeken. Per ongeluk of met j werden toen honderden soorten planten en dieren van huif spronkelijke groei- en leefplaatsen naar andere gebracht verschijnsel staat bekend als flora- en faunavervalsing. Eés de Westeuropese planten die door het reizen van de meni, reldwijd verspreid werd, is bijvoorbeeld de smalle weei* Buiten Europa werd die plant dan ook bekend als „de vr druk van de blanke". De verspreiding van de planten nvi aardbol was niet altijd even gunstig. Zo kwam met de aardppi bijvoorbeeld de Colorado-kever vanuit Amerika naar EurS* In de vorige eeuw was het importeren en aanplanten van 0S sche gewassen een gewild tijdverdrijf voor de rijkere liedeifl Ni overblijfsel hiervan vormt in Nederland en België de stinzdech Een zeer gemengde groep planten die vooral wordt aangetiO Ni op oude buitenplaatsen, landgoederen, kerkhoven en dergdech De naam stinzenplanten voert terug naar het Friese wooref'RG se waarmee een adellijke hofstede werd aangeduid. BelP Li stinzenplanten zijn het sneeuwklokje, de boerenkrokus, djket vlekte aronskelk en de holwortel. Waarschijnlijk zijn nieplen stinzenplanten hier aangeplant, maar hebben zich ook vei® lende soorten spontaan gevestigd. Dat onderdeel van dezelietjv vormt nog steeds onderwerp van wetenschappelijke studiéoed Rond de stinzenplanten hangt al geruime tijd een geheimdaar waas. Al voordat de Friezen deze verschillende planten®^ vijftig jaar geleden, onder de naam stinzenplanten vingen OS over de planten geschreven. In een floraboek dat omstreed-17 laatste eeuwwisseling verscheen wordt gewezen op de biP Jc van de bostulp met oude buitenplaatsen: „De plant komPRC veel voor bij oude lusthuizen, zelfs dan wanneer van het5 W zelf niets meer te vinden is". In een boekje over bloemen dtsei 1916 verscheen staat: „De volksmening wil dat sneeuwklP lenteklokjes en zomerklokjes de herinnering voortdrageiA'se oude kloosters en kastelen, wier grondvesten niet eens meeBvill terug te vinden". agg ntmi De Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten heeft £>©9 met uitgeverij Terra een boek speciaal over stinzenplanteJanc gegeven. In het boek wordt getracht een antwoord te gevln T vragen als: waar komen deze planten vandaan? Zijn dezeP H jaarsbloeiers meegenomen uit het Heilige Land door deelngde aan de kruistochten? Kunnen het misschien van oorsprong neeskruiden zijn, eens gekweekt in kloostertuinen en van*ns< uit terecht gekomen in de tuinen van de adel? 'asa De groep planten als zodanig is het eerst in Friesland heiAooi Naderhand is gebleken dat dezelfde planten ook voorkomApai de borgen in Groningen en de havenzaten in Drenthe en Pfs. ijssel. Verder bij kastelen in de Gelderse Achterhoek en op1'^ buitenplaatsen in het rivierengebied. Zelfs aan de binnerp'ijk rand vanaf Bergen (NH) tot op Walcheren zijn de stinzenplNh te vinden. Ook in België zijn enkele vindplaatsen bekendvS In het boek Stinzenplanten van Piet Bakker en Evert P J' worden vooral de planten omschreven die voorkomen jj-— Vechtstreek. Veel van die planten zijn ook elders in NedüE te vinden en die plaatsen worden in het boek utvoerig genfln Verder bevat het werk een onderzoek naar de herkomst v-g planten en aanwijzingen voor het beheer van tuinen en L waar stinzenplanten groeien. Voor mensen die geïntere zijn in de natuur een prachtig boek dat door de foto's van ook veel kijkgenot oplevert. Het boek kost bijna vijftig gi j Leden van Natuurmonumenten krijgen een tientje korti die ens In de afgelopen twee weken laat de prijsvorming voor de meeste groentegewassen dui delijk te wensen over. Vooral de glasgroenten, die ook om deze tijd van het jaar een be langrijke bijdrage leveren in de veilingomzetten, bewegen op een laag tot zeer laag ni veau. De veilingen hebben, van hun riante voorsprong ten opzichte van 1984, in om zet behoorlijk moeten inleve ren in de afgelopen twee we ken. Er zijn meerdere oorza ken voor de ontstane situatie aan te halen. Allereerst vaak de vrij grote aanvoeren van de verschillende gewassen. Daarnaast is de vakantiepe riode ook niet bepaald een tijd waarin er sprake is van een vaste marktsituatie. Een derde en laatste oorzaak is de vaak goed op gang gekomen produktie in de andere Euro pese landen, die concurre rend werkt. Prijsherstel zat er voor de komkommers in de afgelo pen week niet in, ondanks het kleiner geworden aan bod. De concurrentie op de Westduitse markt bleef be perkt, België en Italië waren de enige concurrenten. De vraag laat het dus op het ogenblik duidelijk afweten. Er wordt een kleiner aanbod verwacht, de export naar En geland, Frankrijk en West- Duitsland zal waarschijnlijk kleiner uitvallen. Scandina vië is om deze tijd van het jaar een vrij constante afne mer. In de afgelopen week varieerde de prijs voor de sorteringen van 36 tot en met 61 van 26 tot 38 cent per stuk. Voor de komende week wordt er op iets hogere prij zen gerekend. Tomaten Eerst zag het ernaar uit dat de tomatenprijs zich zou her stellen, maar in de loop van de week nam de prijsdruk voor de ronde tomaten weer toe. Bij de vleestomaten was er sprake van een bescheiden herstel. Voor het kleiner ge worden aanbod van ronde to maten kwam de middenprijs niet verder dan acht dubbel tjes per kilo. Vorig seizoen werd er in dezelfde verslag-' week maar liefst 2,37 per kilo betaald. De aanvoer neemt verder af en als gevolg van de grote belangstelling De aubergine, een onmisbaar ingrediënt voor gerechten uit vakantielanden rond de Middel landse Zee, is op dit ogenblik zéér betaalbaar. van Engeland wordt er in de komende week op enig prijs herstel gerekend. Bij de vleestomaten liep de midden- prijs op naar 1,50 per kilo. Deze prijs steekt ook ongun stig af bij die van vorig jaar, want toen werd er gemiddeld f 2,78 per kilo betaald. De aanvoer was toen wel klei ner. Ook bij de vleestomaten lijkt er, als gevolg van een kleiner aanbod, ruimte voor prijsherstel. Paprika's Op de paprikamarkt bleef het onrustig, er zit weinig lijn in de prijsontwikkelingen voor zowel groene als rode paprika's. Na een herstel van de prijs van de rode paprika's daalde de prijs in de afgelopen week weer. Een kilo rood bracht gemiddeld 3,55 op (vorig jaar 4,03). In de afgelopen weken hebben de telers van rode paprika's al een aardige veer moeten laten. Bij de groene paprika's kwam er ook de fclad in, de midden- prijs zakte naar 1,10 per kilo. Belangrijke oorzaken zijn een grote totale produk tie van paprika's, een stevige concurrentie op de Westduit se markt en verder tonen de overige buitenlandse afne mers minder belangstelling. Allerlei Het aanbod van radijs werd wel kleiner, maar dit leverde in prijs betrekkelijk weinig op. De middenprijs liep met drie cent per bos op naar 27 cent. Er wordt een verdere afname van het aanbod ver wacht, waardoor er op gelijke of wat hogere prijzen gere kend wordt, Het al weken zeer grote aanbod van auber gines werd tegen doordraai- prijzen geveild. In de afgelo pen week liep de prijs einde lijk weer wat op. Gemiddeld werd er 1,60 per kilo be taald. Een kleiner aanbod zal hogere prijzen opbrengen. Voor ijsbergsla daalde de middenprijs naar 64 cent per stuk. Een groter wordend aanbod zal lagere prijzen op brengen. Voor bleekselderij trok de middenprijs met twee dubbeltjes per stuk aan en kwam op 65 cent uit. On danks een kleiner wordend aanbod lijkt de prijs niet veel te veranderen. Met de prijs vorming van sla was het droevig gesteld, de midden prijs bleef steken op slechts 17 cent per krop. Door het verder groeien van de aan voer van natuursla blijft de prijs onder druk. Hogere prij zen lijken er daarom niet in te zitten. Andijvie moest een dubbeltje per kilo inleveren, er werd 32 cent per kilo be taald. Om deze tijd is de vraag naar andijvie meestal niet zo groot, er wordt daar om op gelijke of lagere prij zen gerekend. Het naar ver houding nog steeds ruime aanbod van Chinese kool veranderde niet van prijs. Gemiddeld werd er 31 cent per kilo betaald. Een kleiner aanbod zal geleidelijk hogere prijzen gaan opbrengen. De prijs van spitskool bleef aar dig hangen, maar in de afge lopen week daalde de prijs verder naar 30 cent per kilo. De belangstelling voor bos- peen werd kleiner, de prijs daalde naar 72 cent per bos. Lagere prijzen worden niet verwacht, omdat het aanbod kleiner wordt. De bloemkool- prijzen bereikten een diepte punt van 75 cent per stuk, de prijs loopt langzaam op. Broc coli bracht slechts 1,10 per kilo op. Dit komt omdat de markt op het ogenblik duide lijk overvoerd wordt. AANDE VLOEDLIJN Over plaatselijke buien gesproken. Bij de post zat een brief van Koos uit Bretagne, waar hij zich tijdelijk met vrouw en re bellerend kroost heeft teruggetrokken. ..In ons pension", schreef hij. „hebben we een gloednieuwe vorm van vrijetijds besteding uitgedacht. Met de twaalf an dere gasten raden we elke dag hoeveel milimeter regen er zal vallen. Degene, die het goed heeft geraden of er het dichtst bij zit, hoeft de volgende dag met zijn kinderen niet naar het strand". ..Het is enorm om te zien met hoeveel enthousiasme aan deze wedstrijd wordt meegedaan. Meneer Klötscher uit Wup- pertal, die de kamer naast de onze heeft, heeft inmiddels al twee keer gewonnen. De eerste maal hebben we hem allerhar telijkst uitgelachen, toen hij op zijn pa piertje had geschreven: vijf milimeter. „Foei nou. meneer Klötscher", werd er bestraffend geroepen, „het is voor uw fa milie te hopen dat u thuis niet zo zwart gallig bent. U maakt het wel erg bont met die vijf milimeter". „Die avond was hij de enige die reden had tot lachen. Want het had ruim zes milimeter geregend aan de gebenedijde kust van Bretagne". „De volgende dag voorspelde hij voor zichtig: „Drie milimeter". En wij gelijk weer sarrend: blijft u zo bezig meneer KlötscherStraks krijgen we voor strai niet eens droog brood meer te eten „De anderen, die hun vakantie nog steeds van de optimistische kant wilden bekijken, hielden het op een halfje. Wat een lelijke misrekening bleek te zijn. Tij dens de nieuwsberichten van zeven uur werd attent doorgegeven, dat uit over drijvende wolkenvelden toch altijd nog drie milimeter regen gevallen was". „Achteraf hebben we pas begrepen, waarom Klötscher alsmaar won. De stakkerd heeft het sinds de Tweede We- reldoorlog aan zijn gal. En dat is natuur lijk geen basis voor hoopvolle prognoses. Vandaar ook, dat hij uren hoofdschud dend bij het raam zit en blijft mompelen: Dass ist noch ja nichts. Let op mijn woorden: het ergste hebben we nog altijd niet gehad". „Gisteren hebben we nog even gegierd van het lachen, toen een houten loods op het strand de lucht in vloog. We hadden er de de hele dag op zitten vlassen. Want voor de kuststreek van Bretagne was 's morgens reeds windkracht tien met orkaanstoten aangekondigd. „Die houdt het niet", zeiden we tegen elkaar tijdens de lunch, die voor de vijfde keer in suc cessie bestond uit kleffe goulash. Met ge hakt, stond op het menu. Maar ik mag doodvallen als ik gehakt heb gezien „Met z'n allen hebben we daarna uren voor het raam gezeten. En onbehoorlijk genoten. Neem dat maar van mij aan. Het personeel van de loods probeerde in het begin het dak te redden door er aan te gaan hangen. Maar daar was goddank geen beginnen aan. Je zag ze met de mi nuut moedelozer worden. Waar ze alle reden voor hadden, zou ik zo denken „Toch duurde het tot na het avondeten, voordat er echt schot in kwam. We had den Jaap als wachtpost bij het raam ach tergelaten, want die houdt toch niet van dat Franse eten. „Waar 'blijft-ie nou?", dacht ik onder de uiesoep. Net op dat moment kwam hij aanrennen. „Daar gaat-ie", hoorden we hem in de verte schreeuwen". „We wisten niet hoe snel we bij het raam moesten komen. Met de servetten nog om en sommigen van ons zelfs met de soeplepel in de hand zagen we het voor onze ogen gebeuren. Eerst de dak goot. die niks bleek voor te stellen. Daag dakgoot. Daarna het hele dak. Vervol gens een deur en een deel van de wan den. Toen de rest. Binnen twee minuten was het hele zootje over het duin gebla zen. Tegen tienen hoorden we dat er ook nog iemand in heeft gezeten. Gegild hebben we". Voor het overige gaat alles naar wens. We zitten 's morgens al vroeg in de ser re te klaverjassen en laten het ons daar bij aan niets ontbreken. Koffie, thee, glaasje wijn. pernodje. het blijft er alle maal wonderwel in. Wat ook weer niet zo verwonderlijk is. Je hoeft maar naar buiten te kijen en je vergaat van de dorst". Gisteren zag hel er overigenseven naar uit. dat we misschien naar jet strand konden om te zonnen. Opeers hoorden we de pensionhouder in pani/k roepen: „Vite, Vite. Ik zie een stukje dauw". „Nou, daar wilden we gelijk het fijne van weten. „Waar dan?", riep Klötscher wantrouwig, „wo muss ich gieken voor dat stukje blauw?". De penuonhouder wees naar een vage vlek in dt grijze he mel. die niet veel groter wa? dan een lekke voetbal. „Maak er een foto van steldi de vrouw van Chris voor, „dan heb ji gegaran deerd een gelegenheidskiek, waar ze je later om zullen benijden". Ze had gelijk. Want toen we eensgezind de tuinstoelen naar buiten iadden ge dragen en net bezig waren de kussens er in te leggen zei de zon: „Aju f araplu" en ging er als een haas vandoor'. „We sjouwden het tuinmeibilair naar binnen en gingen in de serre verder met klaverjassen. „Het was kort naar hevig", stelde Klötscher boosaardig rast". Even later kwamen de khderen van O kerk VRO/1 ATV reekse Ittinge Bongers terug van het strand. Ze djrland.' gen wollen mutsen en truien. Maar [happc ondanks zagen ze deerlijk blauw van Hilvc kou. „Maar gauw in een warm bad"pderla mevrouw Bongers, „dat zal jullie ^happt doenOS „Klötscher knikte en zei peinzend:Joui zal mij benieuwen wanneer we kuifiRA gaan schaatsen". 5 De )rookj' Grie met z'n allen binnen niet al te langePuw' uit zullen komen". in Rui tietje Touwtrekken „Het is nu een kwestie geworden |n Sel touwtrekken om een paar meters. Ik'9®'5 1 de mensen beste waar voor hun geld^ Cor ven. En daar heb ik de „Witte Knokp'se s< Attracties" dringend voor nodig. pn hebben al de langste overdekte w£a|?dc glijbaan van de wereld. Maar dat is? "e voldoende. Er moet een aantal glijb#'P?°' van 25 meter bij komen, waarvan je genoeg loodrecht naar beneden dom Dat is wat het publiek wil. De zenuj moeten blijkbaar door je lijf gieren nog te kunnen genieten. Het bloed t uit je handen wegtrekken. Nou, i zorgen de „Witte Knokkels Attrad wel voor. Daar komt de jeugd gegajj deerd op af. En de jonge, ondernerr vader. En de moeder die durft". Spelregels Om zijn plannen te kunnen realise moet de starttoren hoger worden. gaat om luttele meters. Maar die woi de graaf vooralsnog niet gegund doo ambtenaren. Ze zwaaien lustig met bestemmingsplan en eisen, dat hij aan de spelregels houdt. Te laat, ve laat zijn ze er achter gekomen, dat dekselse graaf op zijn landgoed in vredig dommelende Wassenaar een koppige draak onderdak verleent, di hoogtijdagen zijn decibellen over de la's der welgestelden uitstort. Voorlopig is de graaf de enige in het ninkrijk die er zich op kan beroepen hij witte knokkels op zijn vingerkoft^ heeft. Die zijn echter niet het logiscl volg van een ritje op een boosaail glijbaan, maar van zijn tijdrovend gel kelei met de dienaren der wet. Hij zal overigens niet rusten voordat^^rjl gehele volk in zijn park spierwit is 1 getrokken. Want als telg van een aimabel geslj' gunt hij zijn medemensen van harter een passend verzetje. Wassenaar is bij deze gewaarschuwd. Als Hendrik Graaf van Zuylen van Nijevelt alsnog zijn zin krijgt van de planologen en daar twijfelt hij persoonlijk geen seconde aan zal hij in 1986 de vijftig ste verjaardag van zijn gestadig uitdijend pretpark „Duinrell" wis en waarachtig een extra, bloedstollend accent geven met de introductie van een aantal „Witte Knokkels Attracties". Zelf wist hij tot voor kort ook niet pre cies wat hij zich daarbij diende voor te stellen. Vandaar dan ook dat hij zich een studiereis heeft gepermitteerd langs zes tien waterparken in Amerika en Cana da. waar hij met eigen verbijsterde ogen zag hoe gans een natie vakkundig gejo nast en geradbraakt werd. Zojuist is hij teruggekeerd van deze leer zame bliksemtrip. En ofschoon de vlieg tocht van ruim zeventien uur hem men selijkerwijs gesproken aan de rand van de totale uitputting had moeten brengen, toont hij in het late middaguur alweer vief en volkomen uitgeslapen. In every inch a gentleman dus. zoals het een bur ger van adelijke bloede betaamt. In zijn schemerige werkkamer, waar pompeuze, vetlederen fauteuils duidelijk zijn berekend op onderonsjes van regen ten, legt hij met alle soorten van genoe gen uit wat er in de nabije toekomst met „Duinrell" dient te gebeuren. „Als je de mensen wilt blijven boeien", meent hij, „zul je hun behoefte aan sen satie, die steeds sterker wordt, op een of andere manier moeten honoreren. Toen mijn lieve moeder in 1935 haar landgoed openstelde voor het publiek kon ze nog volstaan met het plaatsen van een schommel en een wip. Dat vond ze al een heel royaal en vorstelijk gebaar. Haar bedoeling was namelijk geld ver dienen en niet geld uitgeven. Zo simpel lagen voor een dame van haar stand de kaarten". Wapenfeit „Sindsdien zijn de tijden ook voor ons soort mensen drastisch veranderd. En voor een schommel en een wip komt al lang geen mens zijn huis meer uit. Na mijn terugkeer uit Singapore in 1962 ben ik dan ook gelijk begonnen met de uit breiding van het aantal attracties. Wat succes heeft opgeleverd, zou ik zo den ken. „Duinrell" had vorig jaar 1,1 mil joen bezoekers en is het snelst groeiende attractiepark in Europa". „Dit is dunkt mij een wapenfeit, waar overigens keihard voor gewerkt is en miljoenen guldens voor zijn geïnvesteerd in nieuwe projekten. En die miljoenen, ik zeg het er nog maar eens voor de dui delijkheid bij, kwamen niet uit de grote staatspot maar uit eigen beurs. Zo hoort het. Als je wat wilt ondernemen zul je je eigen bonen moeten dopppen. Ik ben en blijf een felle tegenstander van subsidies en andere douceurtjes van de overheid. Het enige wat ik van de overheid ver wacht, is een loyale medewerking bij het realiseren van mijn plannen. En daar schort het zo nu en dan nog wel eens aan". De graaf glimlacht sereen, schenkt nog eens een onversneden jonge in en ver volgt: „We hebben al aardig wat gereali seerd. Vorig jaar hebben we het tropi sche Tiki Bad geopend. En dat is van meet af aan een formidabele publieks trekker geweest... Na een jaar zitten we al op een bezoekersaantal van 500.000. Dat lijkt een indrukwekkend getal. Maar het is niet genoeg. Als je weet, dat we op topdagen 7.000 kampeerders hebben en dan nog eens 11.000 dagjesmensen, is het overduidelijk dat we in feite nog steeds achter de feiten aanhollen". „Wat betekent dat nu in de praktijk? Dat we op korte termijn weer drastisch moe ten uitbreiden en vernieuwen. En dat zijn we ook van plan. Als het aan ons had gelegen zou het Tiki Bad al dit jaar eens zo groot zijn geworden Het enige wat ons tegenhoudt is het bestemmings plan waar volgens de ambtenaren niet aan getornd mag worden. Dat hete hang ijzer ligt inmiddels bij de Raad van State. En ik ben er van overtuigd, dat we er Spullebaas Hendrik Graaf van Zuylen van Nijevelt: „Het puoliek wil sensatie. Nou daar zorg ik dan voor".

Leidse Courant | 1985 | | pagina 18