gehoordgeziei „Danser!" belicht voor laatste keer balletleven Vierhonderd maal Willem Wever op NCR V- radio RADIO/TELEVISIE CcidócScHvtonl DINSDAG 23 JULI 1985 PAGIN KRO's „Ratel" met gewijzigde formule HILVERSUM Het KRO radio- programma „Ratel", waarin luis teraars kunnen reageren op de radio- en televisie-uitzendingen van de afgelopen week, heeft vanaf 26 juli tot en met 30 augus tus een iets gewijzigde formule. Onder de titel „Ratel in de zo mer" praat elke week een be kend programma-maker met een televisierecensent naar keuze. Luisteraars kunnen vragen stel len. De afwijkende formule is be dacht omdat tijdens de vakantie periode en de vele herhalingen luisteraars minder reageren op actuele radio- en televisiepro gramma's. V rou wenconferentie in EO's „Tijdsein" HILVERSUM De actua liteitenrubriek van de Evangelische Omroep „Tijdsein" besteedt van avond (Ned. II om 22.45 uur) in een uitgebreide re portage aandacht aan de in Nairobi gehouden vrouwen conferentie. Ook wordt aan de hand van een filmverslag ingegaan op de maatregelen die de Vere nigde Staten hebben geno men om het terrorisme te bestrijden. Verder aandacht aan de zaak Klaas de Jonge, die in Zuid Afrika heeft vastgezeten. HILVERSUM Op donderdag 1 augus tus brengt de NCR V-radio voor de vier honderdste keer het programma „Wie weet waar Willem Wever woont" (Hilver sum 1 om 9.03 uur). De uitzendingen, waarin elke week de meest uiteenlopende vragen van luisteraars worden beant woord, startte in oktober 1977. Inmiddels zijn een kleine vierduizend vragen beantwoord in dit dichtstbeluister- de informatieve programma van de Ne derlandse radio. Gemiddeld stemmen er rond de een miljoen mensen op af. De presentatie is sinds 1 oktober vorig jaar in handen van Dik Bikker (ook al vier jaar eindredacteur) en Jeanette van Enst. Daarvoor zaten Legien Kromkamp en Gerard van den Berg zeven jaar voor de microfoon. Wonderlijk overigens dat zeer veel luiste raars hun brieven beginnen met „Beste Willem Bever", een aanhef die zeker zal toenemen nu de „Fabeltjeskrant" een nieuwe uitgave krijgt. De formule van „Willem Wever" is sim pel, maar vraagt veel tijd en inspanning. Per week ontvangt de redactie zo'n vijftig tot zestig vragen. Problemen en pro bleempjes die ooit zijn behandeld, komen niet voor een tweede maal in aanmerking, maar dan nog blijven er zoveel originele vragen over dat aan een zekere selectie niet valt te ontkomen. De vragen die in aanmerking komen voor beantwoording in de uitzending worden onder de redac tieleden verdeeld. Zij gaan op pad met de bandrecorder of nodigen gasten uit, die het antwoord op een vraag rechtstreeks in de uitzending behandelen. Het zijn meest al deskundigen, die vaak nog iets extra's kunnen toevoegen aan de oplossing van de problemen, waardoor een voor de luis teraar aantrekkelijk geheel ontstaat. Alle briefschrijvers krijgen in principe een reactie op hun vraag en ze worden ge waarschuwd als „hun" brief aan de beurt is. De vierhonderdste uitzending op 1 augus tus zal een gewone uitzending zijn zonder veel feestelijkheden. Die zullen plaatsvin den tijdens aflevering vijfhonderd. Zowel de NCRV als de redactie van het pro gramma hoopt dat die mijlpaal bereikt gaat worden. HILVERSUM In de afgelo pen drie weken presenteerde de NOS-televisie de Britse se rie „Danser!". Daarin ging het vooral om de rol van de man nelijke danser in het heden daagse ballet. De boeiende, zeer vakkundig gemaakte reeks leidde de kijker op een andere manier door de ballet wereld dan tot nu toe was ge beurd. In de een uur durende documentaires werd niet al leen een aantal prachtige cho reografieën getoond maar werden ook onderwerpen zo als de harde en intensieve trair ning van balletdansers en de verhouding choreograaf - dan ser aangesneden. In de laatste aflevering die morgenavond (Ned. II om 21.30 uur) wordt uitgezonden, krijgt de kijker aan de hand van een profiel van presentator Peter Schau- fuss, een beeld van het leven van een balletdanser. Ballerina Alexandra Radius zei ooit eens dat het leven van een balletdanser zwaarder is dan die van een mijnwerker. Gerard Lemaitre, die twee-en- -twintig jaar bij het Neder lands Danstheater werkte en op zijn 45e gedwongen af scheid nam, bracht het tijdens een interview ter gelegenheid van zijn afscheid heel treffend onder woorden. Gerard: „Tijd voor hobbies heb je niet. Je le ven wordt volledig door ballet opgeslokt. Het enige dat je voor ogen staat is carrière ma ken. Als je 's avonds thuis komt, merk je dat al je energie is verbruikt met repetities of de voorstelling". Hoewel het aantal balletdan sers niet zo groot is als het aantal danseressen, verkiezen veel jongens een karig loon waarvoor vaak heel hard moet worden gewerkt, boven een baan op kantoor. Volgens cho reograaf Rudi van Dantzig is dat niet verwonderlijk, want Prachtig vak of niet, vast staat dat wanneer de danser te oud wordt slechts de toppers ander werk vinden binnen de ballet wereld. Presentator Peter Schaufuss, een beroemd inter nationaal solodanser die zijn opleiding kreeg aan de Ko ninklijke Deense Balletschool, is tegenwoordig artistiek leider van het London Festival Bal let. Aan zijn carrière kwam in 1976 bijna een einde toen hij een blessure opliep. Dat gaf hem tijd om over de toekomst na te denken. De meeste bal letdansers gaan echter zo op in hun werk dat die tijd ont breekt. Appli Ballet: Voor een karig loon keihard werken aan een vak dat je vierentwintig uur per dag bezighoudt. „dans is het mooiste communi catiemiddel dat er bestaat. Je hebt geen taal nodig om uit te drukken wat je wilt zeggen, daar gebruik je het lichaam voor". Veeleisend Voor een leerling van de Dansvakopleiding aan het Ko ninklijk Conservatorium in Den Haag is het niet verwon derlijk dat er meer meisjes dan jongens kiezen voor dit veelei sende beroep. „Jongens heb ben naast het ballet vaak nog andere interessen. De meisjes zijn doorgaans fanatieker. Het is hun leven. Bovendien zijn meisjes vaak veel meer bezig met hun lichaam: houden ze bijvoorbeeld heel nauwkeurig hun lichaamsgewicht in de ga ten". Een andere reden moet zijn wortels hebben in de glansrij ke carrière die veel ouders voor hun zoon hebben uitge dacht en daar past ballet niet in. De meeste balletdansers zijn rond hun dertigste over hun hoogtepunt heen en dan gaapt de wereld hen tegemoet. Het merendeel is nooit verder gekomen dan een MAVO-op- leiding. Niet omdat ze te lui waren om te studeren, maar eerder omdat ze het fysiek niet konden opbrengen om na een zware dag de studieboeken te voorschijn te halen. Gérard zegt: „Je bent gewoon te moe, maar bovendien ga je vaak naar andere gezelschappen kij ken. Daar leer je namelijk van. Ballet is geen vak dat je van negen tot vijf beoefent. Daar ben je constant mee be zig". Plan Om het grote verschil in aan bod tussen jongens en meisjes te verkleinen, opperde Rene Vincent, directeur van de Haagse balletacademie, een aantal jaren geleden een aar- aantal voetballers eens een jaar aan ballet moeten laten doen. Ik denk dat dit tot eèn bewuster gebruik van hun li chaam zal leiden en dat het een verbetering van de loop- en springtechniek tot gevolg zal hebben. Bovendien kan er direct het tekort aan jongens bij de balletopleiding mee wor den weggewerkt. Ik ben er van overtuigd dat dit tekort voortspruit uit onwetendheid. Jongens, die met ballet begin nen en niet direct als eenling tussen een klas vol meisjes hoeven te staan, zullen snel merken wat een prachtig vak het is". aus Het dansvak heeft behalve de glamour, roem, artisticiteit en het applaus weinig fraais te bieden. Het is leven op yog hurt, fruit en vlees. Het li chaam is namelijk het instru ment waarmee het geld moet worden verdiend, dus ver waarlozing betekent onherroe pelijk het einde van de carriè re. Voor de balletdanser bestaat een dag meestal uit een aan eenschakeling van repetities, reizen en als hoogtepunt de voorstelling. Het is veelal laat naar bed en weer vroeg op staan. De competitie is groot binnen de balletwereld, dus als je even niet aan de eisen vol doet staan er tien anderen klaar om je plaats in te nemen. Toch heeft ballet voor velen een grote aantrekkingskracht, met name vanwege de wissel werking tussen dansers en pu bliek. Het maakt stijve spieren weer soepel en doet even ver geten dat er buiten een wereld wacht die geen medelijden kent als voor de danser het laatste open doekje is gevallen. HANS PIET ERIK Erik van 't Wout zal bij de kijker vooral bekend zijn door z'n rol in de spannen de jeugdserie „Q en Q", die in de jaren zeventig heel veel jongeren aan de buis kluisterden. Later speelde hij naast Willem Nijholt de hoofdrol in de televisie-se rie „De kris Pusaka" om tenslotte in de speelfilm „Van de koele meren des doods" te belanden. Zijn liefde voor de film ging echter verder dan alleen ac teren. Hij voelde steeds va ker de drang om ook eens achter de camera plaats te nemen. Resultaat was dat Erik ging studeren aan de Nederlandse filmacademie waar hij in 1983 met de kor te Nederlandse rolprent „Spel" afstudeerde. Hier voor schreef Van 't Wout niet alleen het scenario, hij was ook verantwoordelijk voor de regie. De NCRV zendt deze eindexamenfilm op 1 augustus uit (Ned. II om 22.05 uur). Het centrale thema in „Spel" is acteren. Hoewel de inhoud zeer een voudig is, valt de rolpi vooral op door zijn vorm ving. Dat komt omdat elementen van het verh; tje elkaar voortdurend ki sen. De hoofdrollen „Spel" worden gespe door Marie-Christine Both en Thom Hoffmi Laatstgenoemde zal ook e hoofdrol spelen in 1 NCRV-serie „Het wassen water", die begin 1986 mi het scherm verschijnt. DANIEL Daniel J. Travanti zet al ge ruime tijd op overtuigende wijze de rol neer van hoofd inspecteur Frank Furillo in de veel geprezen Ameri kaanse serie „Hill Street Blues". Wat hij in twintig jaar hard werken niet voor elkaar kreeg, lukte hem tenslotte wel met deze poli- tie-serie: Travanti is geres pecteerd acteur geworden, een ster, die regelmatig een onderscheiding mag komen ophalen. Travanti liet on langs weten dat „Hill Str{n" Blues" zijn redding is weest. „Ik had mij zo gde als teruggetrokken uit l vak omdat ik niet langer leen maar domme schurk0 wilde spelen. Het enP1 waar ik nog wel eens a1 meewerkte was een telei sie-reclame. Vaak dacht f' ik kan maar beter stoppf ik kan toch niet acterr, maar toen ik het script v „Hill Street Blues" las, l sefte ik meteen dat ik V een meesterwerk betroklc werd". er Daniel weet niet hoe la?m' hij de rol van hoofdinspraa teur nog zal blijven spek ox Wat hij wel weet is dat'me Amerikaanse pplitienrïn met veel plezier naar de1 rie kijkt. „Ik stond laatstffe een supermarkt *toen ry door een agent op m!l schouder werd geklopt. rei zei: „Ik vind het prachPee wat jullie doen". Die waPn, dering betekent veel v<r ons, want als ze het rotz<?u, zouden vinden, heeft H.' geen zin om door te gaan en Nederland NEDERLAND 1 RVU 15.00 De baby is al een mens, Afl.3: De ontmoeting KRO 16.00 De Wereld in oorlog, serie over de Tweede We reldoorlog. Afl. 7: De Rode Ster; De Sovjet-Unie 1941 - 1943 (herh.) 16.45 De Beste Muppet- shows. Gast: Andy Williams J7.10 Kleine Bennie, teken film NOS 17.30 V26-Journaal KRO 17.40 KRO's Tekenfilmfesti val 18.10 Alias Smith en Jones, Amerikaanse westernserie. Afl.: Een hand vol diaman ten (herh.) 19.00 Ravioli (slot), Duitse se rie. Afl.: De laatste loodjes. Als de vakantie van vader en moeder Düwel ten einde loopt, proberen de kinderen het huis weer om te toveren in de oude staat 19.25 Cijfers en Letters, spel- programma gepresenteerd door Bob Bouma NOS 20.00 Journaal KRO 20.28 m Dagboek van een Herdershond (12), serie van Willy van Hemert. 21.40 Brandpunt, actualitei tenrubriek waarin uitge breid aandacht voor het de finitief afbreken van de tocht van vier jonge delin quenten naar het Spaanse Santiago de Compostela onder begeleiding van de stichting Op Stap. Brand punt heeft het experiment vanaf het begin gevolgd. De vier kwamen eerder deze maand in moeilijkheden vanwege joyriding en nu hebben drie van hen zich in Frankrijk aan een delict schuldig gemaakt. De tocht is nu voortijdig beëindigd. 22.05 (B De nieuwe Pacific, documentaire-serie. Afl.: Terug naar het paradijs. Als reactie op de agressieve films groeit het besef voor het behoud van eigen tradi tionele waarden NOS 23.10 Journaal 23.15 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND 2 15.30 Handelingen ter plek ke. Afl.: Drie mannen en het evangelie (herh.). Verslag van een reis van zeven jon- Andrée van Es en W.A. Mate- man in „Dag gezag". Ned. II om 20.40 uur. geren 16.05 Het kleine huis, Ameri kaanse serie. Afl.: Kwaad gerucht. Almanzo wordt van zijn portefeuille beroofd en Dominee Alden krijgt be zoek 16.53-17.00 Het verhaal van Petrus. Afl.: Kinderen heb ben voorrang NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.40 Sesamstraat 19.00 Journaal EO 19.12 Anders is ook gewoon, serie over kinderen uit an dere landen. De vierde afle vering gaat over kinderen in Zuid-Afrika 19.37 Hagedissen en egels, natuurfilm 20.25 Westgeest Brood en Banket. Gesprekken en ontmoetingen met mensen die midden in het leven staan 20.40 Dag Gezagl Discussie programma met jongeren over de bestaande gezags verhoudingen (herh.) 21.55 Joy of music. Muziek programma rond de Ameri kaanse dirigente en orga- niste Diana Bish NOS 22.30 Journaal EO 22.45 Tijdsein, actualiteiten magazine 23.15-23.50 ffi Het ontstaan van Israël. Documentaire serie over het Joodse volk. Afl.: het volk Israël in Egyp te ATN/Filmnet 17.00 Find the Lady; 18.30 Time Bandits; 20.25 Riptide (17): Where the Girls are; 21.15 Tarzan the Ape- man (herh.); 23.05 Key to Rebecca (herh.). (2); 23.50-02.00 Battle ol Mid- BRT 1 17.55 Journaal 18.00 Tik Tak, kleuterprogramma 18.05 Tom en Tina, tekenfilmserie 18.10 Klein klein kleutertje 18.25 Candy, Candy, tekenfilmserie 18.45 Juke Box 18.55 Frank Buck (Bring 'em back alive), Amerikaanse tv-serie. Afl.: Het geheim van de halsband 19.40 Programma-overzicht 19.45 Journaal 20.10 Weerman 20.15 Kunst-zaken 20.25 Bill Coaby Show, Amerikaanse comedy-serie. Afl.: Dure kleren 20.50 Revolutie in de Stille Oceaan (The new Pacific), achtdelige serie van Michael Maclntyre. Afl.: Geld en sex. Toerisme en de daarmee ge paard gaande deviezenstroom levert de bewoners van het gebied rond de Stille Oceaan over aan een 'cultuur loos exhibitionisme' 21.50 Uitzending door derden 22.35 Journaal en Coda RTBF 1 17.30 Mededelingen ONEM 17.45 Ciné-vacances 18.10 Lollipop, kinderprogramma 18.45 Clip Club 19.00 Ce soir, regionaal magazine 19.23 Bonjour la lète, spelprogram- 19.30 Journaal 20.00 Les sentiers du monde, docu mentaire-serie 21.15 Minitrip, tv-film van Pierre Joassin. Een man van 35 jaar wordt plotseling verlaten door zijn vriendin. MUSIC BOX TV 5 16.00 Non-stop videoclips. Presen tatie: Diana (16.00), Martin (17.00) en Julie en Sunie met Eurochart, de Eu roparade van Music Box (18.00). 19.00 Magazine 19.25 Amusementsprogramma 20.20 Temps present 21.25 Carnets de l'aventure, afl.: al pinisme 22.00 Nieuws 22.30 Ciné-club, serie speelfilms 00.30-02.00 Non-stop videoclips. Herhalingen. Sunie en Julie met Euro chart (00.30) en Diana (01.00). Bill Cosby speelt de rol van va der Cliff in een herhaling van de Amerikaanse comedy-reeks „Bill Cosby Show". BRT 1 om 20.25 uur. Duitsland DUITSLAND 1 16.00 Tagesschau 16.10 Frauengeschichten. 'Talent voor twee', portret van het virtuoze Turkse planoduo Güher en Süher Pe- kinel 16.55 SpaS am Dienstag, amuse mentsprogramma met Micky Mouse en zijn vrienden 17.50 Tagesschau 18.00 Hier und Heute 18.15 Eigener Herd ist Goldes WerL Afl.: Die Wasserader 18.40 Extra schart 19.00 Der Preis der Macht. Afl.: De andere vrouw 19.58 Heute lm Eraten 20.00 m Tagesschau 20.15 Was bin ich? Spelprogramma waarbij het gaat om het raden van beroepen. Presentatie: Robert Lemb- ke 21.00 Panorama. Reportages, analy ses en meningen 21.45 Magnum, Amerikaanse tv-se rie. Afl.: Het ongeluk. Magnums vrien din Carol is werkzaam bij het ge rechtshof. Zij geeft Magnum opdracht een aantal verdachte personen te schaduwen. Na een wilde achtervol- gingsjacht raakt een van deze perso nen, Emily Jackson, zwaar gewond. Magnum gaat haar opzoeken in het ziekenhuis en hoort wat er met haar aan de hand is 22.30 Tagesthemen 23.00 Kulturwelt: Wolfgang Wagner, Herr der Ringe. Portret van Wolfgang Wagner, de 65-jarige organisator, re gisseur en gastheer van de Bayreu- ther Festsplele 23.45 Tagesschau DUITSLAND 2 16.05 Anna und der König von (D Ondertiteling via Tele- Tekst. D Zwart/wit-uitzen- ding. ■E Zwart/wit-uitzending met ondertiteling via Tele- Tekst. E3 Bij niet-Nederlandsta- lige zenders: uitzending in orginele versie met onder titels. ■3 Bij niet-Nederland- stalige zenders: zwart/wit- uitzending in orginele ver sie met ondertitels. Slam. (The King and I), Engelse serie. Afl.: De boze fiets-geest 16.30 Verzoekfilm voor kinderen: Mandara wordt weer gevonden 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte, gevarieerd magazine 17.50 Das Haus am Eaton Place (Upstairs - Downstairs), Engelse serie. Afl.: Arger um's Baby 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Die Sache ist gelaufen, Hessi- sche komedie. Als de twee dorpen Hainstein en Taunustal samenge smolten worden, moet de dorpsstraat verbreed worden. Daardoor komt het 21.15 WISO, sociaal-economisch ma gazine 21.45 Heute-Joumal 22.05 Filme von Frauen: Ohne Liebe (Bez llosci). Poolse speelfilm uit 1980 van Barbara Sass. De jonge Poolse journaliste Ewa stort zich, na haar verblijf in Rome. op haar carrière. Zij schrijft een reportage over het leven van de fabrieksarbeidster Marianne en raakt erg op haar gesteld. Moet zij het artikel nog wel schrijven? 23.45 Nero Wolfe, Amerikaanse de tective-serie. Afl.: Leiche in besten Verhëltnissen. Inspecteur Cramer van de moordbrigade Is er van overtuigd dat hij de moordenaar van de vrouw, die in East River gevonden is, ont maskerd heeft. Nero Wolfe raakt er van overtuigd dat de inspecteur het niet bij het rechte eind heeft 00.30 Heute DUITSLAND 3 18.30 Das feuerrote Spielmobil, kin derserie. Afl.: Wenn das Haus wegsc- hwimmt 19.00 Aktuelle Stunde. Regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Und immer eins Handbreit Wasser untsrm Kiel: 'Mit 500 PS gestorben: Hans Albers', portret van een toneelspeler 21.15 Mozart (3), tv-film van Féllclen Marceau, Beatrice Rubinstein en Marcel Bluwal met o.a. Chrlstoph Bantzer, Martlne Chevalller, Madelei ne Robinson 22.45 Reisewege zur Kunst: Spa- nien (2). Informatieve serie. Auf dem Jakobsweg: Costa Verde en Galiclë 23.30 19. Deuteches Jazzfestival Frankfurt 00.20 Laatste nieuws Engeland SKY CHANNEL 16.45 Monsters of rock, met Aman da Redington 17.30 Engelse top 50, met Peter Po- 18.30 Mr. Ed. Afl.: Ed and Paul Reve- 19.00 The Lucy Show. Afl.: Lucy gets Involved 19.30 Charlie's Angels. Afl.: Caged 20.20 Learned friends, Australische drama-serie. Afl.: Come out fighting 21.10 Roving report, actualiteiten magazine 21.40 American College Basketball 22.40-00.30 Sky Trax. Herhaling middagprogramma BBC 1 17.35 Laurel and Hardy 17.40 Kwicky Koala 18.00 Newsround, jeugdjournaal 18.10 Wildtrack, natuurserie 18.35 Dr. Kildare, Amerikaanse serie over het leven en werken van een arts. Met in de hoofdrollen: Richard Chamberlain, Raymond Massey en Lee Kurty 19.00 Journaal en Weerbericht 19.35 London plus 20.00 EastEnders, tv-serie. Met: Nej- det Salih, Andrew Johnson, Oscar Ja- 20e30einie time of your life 21.10 The Bob Monkhouse Show 22.00 Journaal en weerbericht 22.25 Matt Houston, Amerikaanse tv-serie met Lee Horsley in de hoofd rol 23.15 Italians. Afl.: The Sicilian Fis herman 23.45 Taxi, Amerikaanse serie. Met: Judd Hirsch, Marilu Henner, Andy Kaufmann, e.a 00.10 Informatieve serie 00.35 Weerbericht BBC 2 18.25 Nieuwsoverzicht voor doven 18.30 Heroes 19.00 Laramie 19.50 Off the record 20.00 OMD at Sheffield, popconcert van Orchestral Manoeuvres in the Dark 21.00 Q.E.D., wetenschappelijk pro- gramma. Vandaag: Ray of hope 21.30 Making waves 22.00 Film Buff of the Year, filmquiz 22.35 Summer season: Dumb Wai ter, tv-spel van Harold Pinter 23.30 Newsnight, actualiteiten 00.15 Weeroverzicht 00.30-01.55 Open University 17.20 Story International 17.45 Yes. out, si, ja 18.15 Emmerdele Farm 18.45 Nieuws 19.00 About Anglis, regionaal maga zine 19.35 Crossroads 20.00 The Zodiac Game 20.30 Never the twain 21.00 Magnum 22.00 Taggart: In season 23.00 Nieuws 23.30 An element of regret, docu mentaire 00.30 Travelling man. Detective-se rie 01.30 Strands in tapestry TV-morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven NCRV 14.30 Pieter Post 14.45 Parasolke op jacht 14.50 Een kijkje bij... een zuivelboerderij 15.05 Er was eens... een hond 15.10 Natuur pad door Finland 15.30 Een hertje met een bel, Chinese animatiefilm TROS 16.00 Calimero 16.13 Suske en Wiske 16.35 Die schattige zeel eeuwen 17.05 Sons and daughters NOS 17.30 %6-Journaal TROS 17.40 Kruzenstem, filmreportage MUSIC BOX 08.00 Non-stop videoclips. Presenta tie: Diana (08.00), Sunie (09.00), Julie (10.00), Martin met 'A-Z of Pop' (11.00), Diana en Sunie met 'Chart Attack', overzicht van de Music Box Top 40 (12.00) en Gary (13.00). 14.00 Non-stop videoclips. Herhalingen. DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau und Tagesthemen 10.23 WISO 10.55 Was bin ich? 11.40 Alltag in Asien (herh.) 12.10 Panorama 12.55 Persoverzicht 13.00 Tagesschau 13.15 Teletekst-over zicht. 15.00 G Fury, avonturen van een paard 15.25 Fauna Iberica 15.50 Wolff und Rüffel 16.00 Tagesschau 16.10 Öko-Stadt Davis Portret ei- ner Umwelt-Musterstadt 16.55 Jano- sik. Held der Berge (4) 17.40 Nudnik 17.50 Tagesschau DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1 14.55 Pro gramma-overzicht 15.00 Heute 15.03 Der Waschbar Rascal 15.30 Ferienkalender 16.05 Flugboot 121 SP, 1v-serie 16.30 Eine Affe im Haus, tv-serle 17.00 Heute 17.15 Tele-lllu strierte 17.50 Rauchende Colts SKY CHANNEL 14.35 The nature of things 15.30 Swiss Family Robinson 16.00 Sky Trax, met Clive Griffiths 16.45 Young, Free Single, met Gary Davles BBC 1 07.50 Breakfast Tims 10.20 Pink Panther 10.40 Huckleberry Finn 11.05 Why don't you? 11.30 Play school 11.50-12.15 Gharbar 14.00 Journaal 14.25 Weerbericht met overzicht voor de landbouw 14.27 Nieuws voor doven 14.30-14.45 Ho- key Cokey 17.20 King Rollo 17.25 Bric-a-Brec 17.35 The Wombles ITV 07.25 TV-AM 10.25 Sesame Street 11.25 City centre cycling 11.55 Car toon time 12.00 Fireball XL5 12.30 About Britain 13.00 Tales from Fat Tulip's Garden 13.10 Our back yard 13.30 Whose baby? 14.00 Nieuws 14.20 Regionaal nieuws 14.30 A country practice 15.30 Hair 16.00 Take the High Road 16.25 Regionaal nieuws 16.30 Sons and daughters 17.00 Tales from Fat Tulip's Garden 17.10 Victor and Maria HILVERSUM 1 VPRO: 17.03 17.55 Mededelingen (NOS)e Boeken. 20.03 Het Evenementred Buiten Beeld. 22.02 Het berichtn v 23.07 Met het oog öp morgen. wa 00.02 De nacht klinkt anders.. Groot licht. 05.02 Werklicht 31 HILVERSUM 2 TROS: 16.00 te Nieuws Show. 17.30 Nws. nou TROSAktua. 18.00 Nws. 18.1 u journalistenforum. 19.00 TROS" tenservice. 20.00 Nws. 20.03 I uit mijn schooltijd. 21.00 Oi boek. 21.30 Sophietjes verdrietie i spel. 21.56 Finale. 22.30 Nwslacl De planteneter, hoorsp. (11 je f 23.00 Proeflokaal l HILVERSUM 3 NOS: 18.04 De tiespits .VARA: 19.02 Dubbé"0 20.02 Popkrant. 21.02 Mooi, z< 23.02 Morgen gebeurt het |e HILVERSUM 4 NOS: 18.00p i; NCRV: 18.02 Met hart en m<F handen. 18.15 Muziek in vrij0 n 19.15 Entr'acte. 19.30 Pianodi bi; tela Schouten/Henk Ekkel. ;n ymf. no. 9 in C gr.t. D 944 vanjlde bert. Academy of St. Martin-Li, -Fields. 21.05 Limburgs Symlult; 22.30 Internationaal Orgell^61 Haarlem 1985. 23.10 Kamermu wc HILVERSUM 5 AVRO: 17.30 vr sum 3 bestond nog niet 18.Juig berg heeft een muis gebaard.-^ 19.00 Nieuws voor buitenlander RADIO RIJNMOND 16.30 Midd gazine: Reportages, verslag var,.... door Riinmondoehied snel Morgen HILVERSUM 1 VOO: 7.03 Vtfg komt naar je toe... NCRV: 1 de Kletsmajoor. 14.15 Douce fjji r 14.30 Logies en ontbijt. 16.03 yilf gen bodem i;"1 HILVERSUM 2 7.00 Nws. VAR/U 1 De Wekkerradio. 8.30 Nws. 8.P ki archief. 9.00 Muziek, merk Matin: 09.30 Nws. 9.33 Hoor Haar!eire Nws. 10.33 Kaddisj voor Scl). hoorsp.serie (4). 11.30 Nws., VARA's natte zomer. 12.26 MF°r lingen voor land- en tuinbouw, in Dingen van de dag. 14.00 De Sj", papier. 14.30 Nws. 14.33 Opklapr 15.30 Nws. 15.33 Leef-tijd-g]V" 16.00 Tony van Verre ontmoet De mert de Kok (6). NOS: 16.30 ftf HILVERSUM 3 EO: 7.03 Ronditte VPRO: 12.03 De Wilde Wereld*. Ronflonflon met Jacques NOS: 16.04 De Nationale Hitpi HILVERSUM 4 NCRV: 7.00 Hetin. de Woord. 7.10 Preludium. 8.0", 8.02 Programma-overz. 8.0i' tennws. 8.45 Te Deum Lauif 9.15 Onder de Hoogtezon. 10.(te mermuz. 10.30 Ork. palet, wereldlijke cantates van Bacfenhi 12.30 Promenade. 13.00 Nws.fo Liederen voor bas-bariton 13.30 Orgelconcert door Istva# AVRO: 14.00 Telefoon» 035-39211. 15.30 Puur Cultuurjeru Muziektheater. 16.30 Vera viool en Reinbert de Leeuw, f HILVERSUM 5 NOS: 09.03' -Sportief. 9.25 Waterstanden. I AC: 9.30 George and Georgië 10. RVU. 10.00 Leesvoer i RADIO RIJNMOND 7.30 Ochtefc gazine: Reportages, spel. keer, etc. 16.30 Middagmagaziif* portages, verslag van tocht doa mondgebied, spel, weer, verkef tuur, sport OMROEP RIJNLAND 16.30 I

Leidse Courant | 1985 | | pagina 8