Fraaie zeil winst Peter Hoogendam Nissan handhaaft klassieke voordelen Japanse auto sportuitslagen auto: ffi sport Levski en CSKA opnieuw opgericht Turbo voor Tyrrell Feyenoord heeft moeite met derdeklasser Motorcrossers steunen Pools kindertehuis £eidóe0outmxt DONDERDAG 18 JULI 1985 PA< In Genève zette Nissan het nieuwe topmodel Lau rel als primeur op de ten toonstelling, een goede maand later konden we er in Nederland mee rijden en binnen nog een maand stond hij bij de dealer te koop. Een presentatie zon der overdreven ophef, voor een auto die ook niet zo ingrijpend is gewijzigd. Maar toch interessant om te belichten, daar Nissan de oude waarden hand haaft, waar de andere Ja panse merken over elkaar heen vallen bij het pre senteren, van nog moder ner, vooruitstrevender en vol elektronica gepropt nieuws. Wat deze Laurel betreft houdt Nissan het op de klassieke voordelen van een Japanse auto: veel waar voor relatief weinig geld. Niet dat hij ont kwam aan een facelift, doch van „revolutionaire vernieu wing" waar men ons de laatste tijd zo op vergast is geen spra ke. De nieuwe Laurel is even groot als de oude en heeft pre cies dezelfde technische basis - geen turbo's, geen vierentwin- tigkleps motoren, zelfs geen onafhankelijke achterwielop hanging. Nissan heeft met name met de Silvia en 300 ZX laten zien dat de techniek wel in huis is, maar kiest (dus ken nelijk bewust) voor iets anders bij meer op de massa dan de individualist gerichte model len als de Bluebird en de Lau rel. Nu veranderde er aan de Bluebird nog vrij veel, al bleef hij er wat vierkant en conven tioneel uitzien. Datzelfde soort uiterlijk biedt de Laurel - iets strakkere belijning, een onper soonlijk front en een achter partij met de zo populair ge worden doorlopende reflectie- strook tussen de achterlichten. Geen opwindend uiterlijk, maar wel een behoorlijke bin- nenruime en forse, comforta bele zetels. Ook geen opwin dende techniek, maar wel een zescilinder motor die lekker rustig draait. En vooral: van alle gemakken voorzien. Simpel Het programma is simpel, met een 2,4 liter benzine motor of 2.8 liter diesel, beide standaard met vijfbak en als extra uit te rusten met een automaat. De uitvoering is altijd „SGL", al leen de handgeschakelde die sel is tevens als eenvoudiger „GL" verkrijgbaar. Eenvoudi ger, maar toch wel zeer com pleet, als we de volgende lijst bekijken. We noemen stuurbe- Nissan Laurel krachtiging, elektrisch bedien de ramen in alle portieren, twee elektrisch bediende bui tenspiegels, in hoogte verstel bare bestuurdersstoel met in stelbare lendensteun, stereo- installatie, toerenteller en lees lampjes voorin. De SGL heeft ook leeslampjes achter, een sprekende boord computer met zwoele doch te zachte vrouwenstem (die waarschuwt voor dingen die normaal met controlelampjes worden aangegeven), een nog fraaier interieurafwerking, centrale deurvergrendeling en automatische snelheidsrege- Nissan Bluebird turbo-diesel. ling bij de benzinemotor. De enige kritiek die je op zo'n uit rustingsniveau kan hebben is dat het wellicht praktischer was geweest als de GL ook centrale deurvergrendeling had gehad en bijvoorbeeld geen elektrische raambedie ning. Maar het blijft een feit Nissan Prairie. dat de Laurel nauwelijks nog ruimte voor meer uitrusting overlaat. Eén van de extra's is nog een elektronisch digitaal dashboard, voor de liefhebber; het is wel goed afleesbaar ove rigens. Braaf gedrag Aan de motoren is ten opzich te van het vorige model wei nig veranderd. De benzine- zescilinder heeft nu brandstof- inspuiting in plaats van een carburateur, hetgeen een klei ne vermogenswinst oplevert. Hij beschikt nu over 94 kW/128 pk, waarmee de niet erg lichte Laurel aan gepaste doch zeker niet verbluffende prestaties wordt geholpen. Wellicht door de nog rijkere uitrusting is de nieuwe Laurel wat zwaarder dan zijn voor ganger, maar ook (volgens ECE-cijfers) minder zuinig. Datzelfde gaat op voor de on gewijzigde 2,8 diesel (goed voor 62 kW/84 pk) die redelij ke prestaties paart aan opval lende stilte - hij maakt werke lijk nauwelijks meer geluid dan de benzinemotor die toch zeker niet luidruchtig is. Nieuw is wel de automaat, die een elektrisch inschakelbare overdrive (vierde versnelling) heeft. Het bedieningsknopje daarvan is wat onlogisch tegen de opbergbak achteraan de middentunnel geplaatst. De vering is zoals verwacht mag worden heel comfortabel. De besturing is nogal zwaar be krachtigd en rond de rechtuit- stand wel een beetje vaag. Maar ja, voor sportief werk is de Laurel toch al niet het aan gewezen vervoermiddel. Een echt ruimtewonder is het door de conventionele opzet even min, maar een lengte van 4 meter en 65 centimeter staat altijd wel borg voor vier tot vijf behoorlijke zitplaatsen. Gewoon een rustige, comforta bele sedan dus voor het grote toerwerk. Hij moet het hebben van de prijs in combinatie met de zeer complete uitrusting. Want dat vind je nergens an ders voor 34.395,- (2,4 SGL) tot 40.095,.- (2,8 D SGL auto- Prairie Tegelijk met de Laurel bracht Nissan nog wat voor de nabije toekomst, zoals vanaf 1 juli j.l. leverbaar de Bluebird turbo-diesel (uitsluitend de lu xueuze SGL-uitvoering). Ook al leverbaar is de Stanza in Trend-uitvoering en de ver nieuwde Prairie. Die kreeg kleine uiterlijke wijzigingen en een wat meer aangepakt in terieur. Daarin een nieuw dashboard, nieuwe bekleding, elektrisch bediende voorpor tierramen en een opberglade onder de rechter voorstoel. De rolgordels bij de voorstoelen zijn nu in de portieren beves tigd, zodat ze iets meer midden in de deuropening hangen als zowel voorportieren als schuif deuren open staan. De motor kreeg elektronische ontsteking en meer vermogen. De over brenging in zowel transmissie als stuurhuis is veranderd, met ZitfTI33i6r als gevolg betere acceleratie en lichter sturen. De Nissan Prai rie 1,8 SGL kost nu 27.995,-, de Van-uitvoering (zonder achterbank) 22.610,-. PETER FOKKER Nieuw geleidebaken In opdracht van I terstaat heeft het Innovad een nieu debaken ontwikk aanmerkelijk effic dan het traitionek Het weegt stecfv kilo (tegen ruim van het oude Toch is het best gen windkracht I baken windkrach het opzetten en w wordt dagelijks ft een half uur tijdw boekt. Dat betek< der overwerk en weggebruiker min onthoud en mindf op files. Dit is niet een slecht gestroomlijnde sportwagen met c maar de voor het grote gazon uiterst comfortable zitrr 38-13 van Honda. Hoekman op proef bij West Ham NIJMEGEN West Ham United heeft belangstelling voor Danny Hoekman. De linkerspits van de naar de eredivisie gepromoveerde voetbalclub uit Nijmegen is van daag naar Londen vertrokken, waar hij enkele dagen bij de Engel se eerste-divisieclub op proef zal zijn. Aanvankelijk had West Ham het oog laten vallen op Rob de Wit van Ajax. Toen de Londense club te horen had gekregen van voorzit ter Ton Harmsen van Ajax, dat er helemaal niet viel te praten over een eventuele overgang van De Wit, verlegde West Ham de inte resse naar Hoekman. Spanning neemt toe bij skütsjesilen LEMMER De spanning in het alge meen klassement van het skütsjesilen is gisteren tot ongekende hoogte gestegen. De drie kanshebbers voor de eindover winning eindigden in de wedstrijd te Lemmer bij de eerste vier. Dat bete kent dat er tussen Lodewijk Meeter (Huizum), Joop Mink (Grouw) en Keimpe van der Meulen (Woudsend) een verschil van nog geen drie punten zit. De wedstrijd werd gewonnen door Siete Meeter van Bolsward, die nu in het algemeen klassement op de vierde plaats staat. Het verschil met de eerste drie bedraagt echter bijna veertien punten, en dat is met nog twee wed strijden te gaan, een bijkans brugbare afstand. Kortekaas uitgeschakeld BARCELONA Ton Kortekaas is in de derde ronde van de wereldtitelstrijd schermen in Barcelona uitge schakeld. De 23-jarige Hagenaar schaarde zich bij op het onderdeel degen bij de béste 48. In de derde ron de leed de schertner van Zaal Des Villiers vijf neder lagen. Onder anderen de Hongaar Bodoczi, de Cana dees Chouinard en de Fransman Boisse waren hem te slim af. Michiel Driessen en Arwin Kardolus konden al na d^ eerste, respectievelijk tweede ronde de wa pens inpakken. Bij de dames veroverde de floretploeg van West-Duitsland de titel. In de finale werd Hon garije met 9-5 verslagen. Tijdens de wereldtitelstrijd is het tot een derde ongeval gekomen. Malgorzata Bres kreeg de afgebroken kling van een floret boven de rechterknie in haar been. De Poolse schermde te gen de vroegere wereldkampioene Valentina Sidoro- va uit de Sovjet-Unie. Bres. die hevig bloedde, werd de zaal uitgedragen, maar kwam na enige minuten terug om de partij te hervatten. De Poolse verloor het treffen en de Sovjet-Unie veroverde brons. SOFIA Levski Spartak en CSKA Sofia, de twee be langrijkste Bulgaarse voetbalploegen die onlangs werden opgeheven na rellen rond de bekerfinale, zijn gisteren in Sofia opnieuw opgericht. De ploegen komen met behoud van spelers en clubkleuren uit onder de nieuwe namen Vitosja en Sredets. Vitosja wordt de club van de wijken Levski en Blagojev. Sredets, het vroegere CSKA, is de nieuwe vereniging van de kwartieren Lenin en Dimi- trov. Voortaan kunnen voetbalclubs niet meer aan bepaalde instituten verbonden zijn. De reorganisatie treft ,ook Sla- via Sofia, de club van de genie, en Locomotiva Sofia, het elftal van het ministerie van transport. De staat blijft wel de financier van het geheel. AALSMEER Op schit terende wijze heeft de 27-jarige Peter Hoogen dam met zijn teamgenoten Gijs Evers en Bart Keyzer op de Westeinderplas bij Aalsmeer het Nederlands kampioenschap in de Re genboog-klasse veroverd. Dat is van de in Zwitser land wonende talentvolle zeiler een opmerkelijke prestatie, aangezien hij de titelkandidaat en favoriet Jan van Staveren uit Lei- muiden op afstand hield. De race van gistermorgen leek de in de eerste vier regatta's opgebouwde voorsprong van Hoogendam te bedreigen. Van Staveren, vele keren Neder lands kampioen, werd eerste en Hoogendam moest met een achtste plaats genoegen ne men. Het verschil tussen de twee was daardoor geredu ceerd tot 0,7 punt. De laatste wedstrijd op de Westeinder bracht de beslissing. Hoogen dam lag direct na de start met zijn schip De Brave Hendrik in een gunstiger positie. Van Staveren trachtte keer op keer Hoogendam te slim af te zijn, maar de stuurman van De Brave Hendrik liet zich niet meer verrassen. Kees Douze uit Utrecht is win naar geworden vanv de sterkst bezette klasse van de Nieuw- -Loosdrechtweek, de Star. In die olympische boot bleef Dou ze de routinier Ben Staartjes voor. De derde positie was voor Nico de Jong. De Nederlandse plankzeiler Marcel Reintsema is als derde geëindigd in de strijd om het open Europees kampioenschap in de divisie 2. De titel in de nieuwe olympische klasse werd bij de zwaargewichten veroverd door de Zweed An ders Bringdal. Apeldoorner Reintsema, die gisteren in de zevende en laatste race op de Oostzee bij Travemünde, als tweede finishte, kwam 0,1 punt tekort om de Zweed Da vidson van het zilver te hou den. Wielrennen Francesco Mo- ser is een rustperiode van tien dagen voorgeschreven door zijn artsen. De Italiaanse wiel renner heeft problemen met de ademhaling en laat daar door verstek gaan in enkele criteriums in Nederland. Voetbal Tweede secretaris Jan Küpers en tweede pen ningmeester Toon Vreuls heb ben om privé-redenen hun functies bij Roda JC ter be schikking gesteld. Beide be stuursleden namen de beslis sing naar aanleiding van de inval die de FIOD vorige week in het kantoor van de v eredivisieclub deed Stalbaas Ken Tyrrell en coureur Martin Brundle poseren in het Engelse Long Reach trots bij de nieuwe turbo- aangedreven Tyrrell Renault 014. Het vermogen van deze formule 1-wagen, die komende zondag al kan wor den ingezet in de grand-prix op Silverstone, beschikt over 200 pk meer vermogen dan zijn voorganger, de Tyrrell Cosworth 012. SOMEREN Feyenoord heeft gisteren in Someren veel moeite gehad om de plaatselij ke derdederdeklasser er onder te houden. De Rotterdamse eredivisieclub zegevierde met 3-1 over Someren. Bij rust was het door een treffer van Sö- rensen 1-0. De rest van de pro- duktie van Feyenoord werd verzorgd door Been en Erik- sen. Technisch directeur Johan op de komende competitie met vijf geblesseerde spelers. Spel- bos, Mühren en Vanenburg hebben allen last van de achil lespezen. Ophof en Gasselich kampen met knieblessures. Ajax won gisteravond in Har- denberg met 8-0 van van de amateurs van HHC. Van Bas ten (2), De Wit, Van 't Schip, Rijkaard, Bosman, Regtop en Schuiten (eigen doel) schoten raak. FC Groningen heeft het oe fenduel tegen de amateurs van Beilen met 9-0 gewonnen. Mc Donald en Roossien waren met twee treffers het meest succesvol. SC Veendam won met 21-0 van de afdelingsploeg Mussel. Nijgh was met zeven treffers topscorer. Ook PSV haalde uit. Tegen Wort Rheden werd het 17-0 na een ruststand van 4-0. Van den Boogaard (6), Berghuis (4), Van der Gijp (2), De Rooy (2), Gullit, Lokhoff en Van de Kerkhof troffen doel Van Heemstra-beker voor Urosa Maire WASSENAAR Het interna tionale hoofdnummer de Ge neraal Baron van Heemstra- beker is gisteren op Duindigt op de succesvolle negentiende Dag van het Paard gewonnen door Urosa Maire met Martin Eeken. Titana P, die aan de start een handicap had van twintig meter, werd tweede voor Winston Dartel. De win nende combinatie wachtte naast bloemen een vette eerste prijs van 4800 gulden en na tuurlijk de Heemstra-beker. Tafeltennisjeugd voldoet DEN HAAG Met de achtste plaats bij de meisjes en de twaalfde bij de jongens heeft Nederland tijdens het toernooi om de Europese tafeltennisti- tels in Den Haag aan de ver wachtingen voldaan. Beide teams verloren gisteren in de finaleronde hun laatste duels. De jongens waren met 5-1 te zwak voor Denemarken. Zwe den werd hier kampioen. De meisjes verloren met 3-0 van Joegoslavië. Kampioen werd Tsjecho-Slowakije. ASSEN Vier Nederlandse motorcrossers gaan in au gustus een actie voeren ter ondersteuning van een Pools kindertehuis. Het kwartet neemt op zondag 18 augustus deel aan een internationale motocross in het Zuid-Poolse Cieszynie. De start- en prijzengelden van de vier renners zullen worden geschonken aan een tehuis voor lichame lijk en geestelijk gehandicapte jongens in Brobek: Aan de Polentrip nemen deel Frans Lankes uit Rosmalen, Mar tin van Munster uit Beringe (beiden 250cc) en de broers Jan-Willem en Erik van Essen uit Zeist (500cc). WIELRENNEN Ronde van Rijnland-Palts Achtste etappe: 1. Hans Reis(Zwi) de 151 kilometer van Koblenz naar Mainz in 3 uur 25 minuten 23 secon den; 2. Dan Radtke (Odl) zelfde tijd; 3. Werner Stauff (Wdl) op 30 secon den; 4. Renè Andersen (Den); 5. lan Smith (GBr); 6. Bob Rijkenberg (Ned); 7. Pawel Bartkoyviak (Pol); 8. Jacq van der Poel (Ned); 9. Uwe Kunath (Wdl); 10. Mario Traxl (Oos); 23. Jan van Wijk (Ned); 35. Renè Beuker (Ned); 56. Eddy Schurer (Ned) allen z.t. Stauff. Algemeen klassement: 1. Olaf Lud- wig (Odl) 30.36,54; 2. Brugo Huger (Fra) op 1 minuut 15 seconden; 3. Jiri Skoda (Tsj) op 1.29; 4. Helmut Wech- selberger (Oos) op 1.39; 5. Jens Heppner (Odl) op 2.43; 6. Milan Jurco (Tsj) op 2.52; 7. Jan van Wijk (Ned) op 3.00; 8. Andrzej Mierzejewski (Pol) op 3.14; 9. Radtke (Odl) op 3.28; 10. Marek Szerszynski (Pol) op 5.00; 15. Schurer (Ned) op 6.09; 36. Beuker (Ned) op 33.17; 54. Van der Poel (Ned) op 53.25; 64. Rijkenberg (Ned) op 1.12,20. PAARDESPORT Koersen, Duindigt: EERSTE KOERS. 2040 meter: 1. Zeg- neur (D. Suykerbuyk) 1.21,3; 2. Yon- ker Star; 3. Zanoretranss R. Niet ge start: Zole Guapa en Zally Ashton. Toto: Winn. f. 5,60, PI. f. 2,30 2,50 2,10, Kopp. f. 17,40, Trio f. 366,00. TWEEDE KOERS, 1800 meter: 1. Ja mes Vincent (E. Bloem) 1.54,4; 2. Topcat; 3. Happy Raaphorst. Niet ge start: Blue Donna. Winn. f. 5,70, PI. f. 2,00 1,50 2,40, Kopp. f. 9,10, Trio f. 182,50. DERDE KOERS, 2040 meter: 1. Zorro Buitenzorg (H.W. Langeweg) 1.20,9; 2. Yarwell Mac; 3. You Winn Boszorg. Niet gestart: Zamore Mio, Zonia J en Wolly Boy. Winn. f. 2,10, PI. f. 1,20 1,40 1,50, Kopp. f. 6,30, Trio f. 27,00. VIERDE KOERS, 1800 meter: 1. Pan tomime (C.L.M. Vandeuren) 1.56,3; 2. Geramon; 3. Master Royal. Niet ge start: Special Dream en Christina. Winn. f. 22,80, PI. f. 3,50 2,00 2,40, Kopp. f. 50,60, Trio f. 660,00. VIJFDE KOERS, 2040 meter: 1. Yllucy (W.J.J. Swart) 1.19,5; 2. Ijdeltuit B; 3. Wagram d'Almere. Winn. f. 3,70, PI. f. 1,20 1,20 3,10, Kopp. f. 2,60, Trio f. 115,60. ZESDE KOERS, 3300 meter: 1. Go Go (A.A. de Vries) 3.36,1; 2. Starting Point; 3. Val de Vanneau. Niet ge start: Blandor. Winn. f. 14,90, PI. f. 6,30 6,20 4,20, Kopp. f. 240,40. Trio f. 7.147,60. ZEVENDE KOERS. 2040 meter: 1. Ydo Morgan (H.W. Langeweg) 1.20,2; 2. Yverdon; 3. Walbert Dakota. Winn. f. 2,40, PI. f. 2,00 1,90 2,70, Kopp. I. 13,00, Trio f. 160,10. ACHTSTE KOERS. 2600 meter: 1. Urosa Maire (M.W. Eeken) 1.22,0; 2. Titana P; 3. Winston Dartel. Niet ge start: Uplicate Ashton. Winn. f. 2,70, PI. f. 1,60 2,30 3,10, Kopp. f. 29,90, Trio f. 336,80. NEGENDE KOERS. 2100 meter: 1. Ysima H (T.H. Kooyman Jr.) 1.22,3; 2. Woerden; 3. Ylva Teb. Winn. f. 7,60, PI. f. 2,00 3,90 2,20, Kopp. 24,20, Trio f. 479,60. TIENDE KOERS. 20,3 meter: 1. Vico Buitenzorg (L. Dooper) 1.20,6; 2. Ulri ca Wilkes; 3. Vincent D. Winn. f. 7,40, PI. f. 2,00 1,60 1,50, Kopp.*13,40, Trio f. 202,80. TOTALISATOR-OMZET: 345.014,00. TAFELTENNIS Europese jeugdkampioenschappen, Junioren jongens: 1. Zwn Frankrijk; 3. Joegoslavië; - Unie; 5. Engeland; 6. West-fi 7. Hongarije; 8. Roemenië;1" cho-Slowakije; 10. Italië; 1L marken; 12. Nederland. Junioren meisjee: 1. Tsje kije; 2. Zweden; 3. Sovje Roemenië; 5. West-Duitsl garije; 7. Joegoslavië; 8. I 9. Frankrijk; 10. Finland. Cadetten jongens: 1. f Engeland; 3. Roemenië; 4. I 5. Joegoslavië; 6. Zweden; I Duitsland; 8. België. Cadetten meisjes: 1. I Joegoslavië; 3. Sovjet-Unie; L cho-Slowakije; 5. Hongarije; L Duitsland. SCHAKEN Interzonetoernooi, Biel Elfde ronde: Rodriguez (Fil) 1/2-1/2; Petursson (Us) vie (Joe) afg.; Seirawan (Hon) 1-0. Twaalfde rondt (Sov)-Rodriguez (Cub) 1/2-1. Stand: 1. Vaganjan (Sov) 9 r Van der Wiel (Ned), Seiraw< re 8; 5. Sokolov 7 1/2; 6. plus 1 afgebroken partij; (Gbr) en Potoegajevski (Sov) Andersson (Zwe) en Jansa 11.Rodriguez en Gutman (I 13.Lie (Chi) en Sax 5; 15." plus 1 afg 16.Partos (Zwi) ros (Arg) 3 1/2; 18.Martin (f Schaakfestival, Kroongroep Tweede ronde: Nunn (Eng) 1/2-1/2. Derde (Sov)-Martinovic (Joe) afg (Eng)-Sunye Neto (Bra) 1/2-1SCJ man (Ned)-Nunn (Eng) 1/2-1/1 Stand: 1 Karpov 2 1: 2 MBO Timman 1 1/2; 4 Nunn, Sunyepr 6 Martinovic 1/2 la Grootmeestergroep ion Eerste ronde: Belkhodja (Ft heste (Ned) 1/2-1/2; Bo6boot| Campora (Arg) 1/2-1/2. Twei de: Georgijev (BulH_angewe 1-0; Farago (Hon)-Piket (Ned) Wit (Ned)-Van der Sterren (Ni Watson (Eng)-Hellers (Zwe) I Pliester (Ned)-Poigar (Hon) 1-j (Ned)-Rogers (Aus) afg.; I (Joe)-Belkhodja (Fra) 1-0; V (Ned)-Kudrin (VSt) 1/2-1/1 (Ned)-Boersma (Ned) 1/2-1/1 pora (Arg)-Wockenfuss (WDI) klaar (Ned)-Bosboom (Ned) a schoff (WDI)-Ermenkov (B« Lombardy (VSt)-Böhm (Net Hartoch (Ned)-lvkov (Joe) Klaric (Joe)-Volman (Ned) 1/2 Kok (Ned)-Haikl (Fra) 0-1. Stand: 1. Georgijev. Piket. 4. Kurajica, Campora W; Iers 1 1/2; 8. Van der Stt Wit 1 1 10. Farago. Haik, Polgar, Bischoff. heste 1; 19. Rogers, Ertkl Bosboom 1/2 1 *3. Ivkt hodja, Hartoch, Wocxenfuss Lombardy, Klaric, Boehm. 1 afg; 31. Ermenkov. De ZEILEN NK Regenboog-klasse, AaTs^j^, Vijfde race: 1. Jan van Staven- muiden), 2. Sjaak Kraan (Letfnü 3. Peter Booy (Koog aan de ZV\ Martin Heineke (Loosdrecht), iTOS Kempeneers (Warmond). R(uu Zesde race: 1. Peter Frech (Ken,- dam). 2. Chris Thomas (Bathif0^ Bertus ter Beek, 4. Peter K* dam, 5. Luut de Groot (Rotteij Eindstand: 1. Peter K neveys) 19 punten: 2. Jan v ren (Leimuiden) 23.4, 3. T (Rotterdam) 37.4. 4. Chris 1 (Bathmen) 47.7, f (Rotterdam) 49 7 lei

Leidse Courant | 1985 | | pagina 12