Omwegen ienduizend bezoekers voor Das; van het Paard Ongeplaatste districtskampioen „verrast" in Alkemade m C7 K&Greist weer naar Kerkrade en u kunt eventueel mee MEER SUBSIDIE-AANVRAGEN ONDERHOUD BEPLANTINGEN Jaarlijkse keuring geitenfokvereniging Op mijn omwegen door stad en land kom ik graag mensen tegen. U kunt mij telefonisch of schriftelijk vertellen wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Ik ben bereikbaar via 071 ■HHPal SmHHI - 12 22 44 op toestel 10. door Ton Pielers Links: Niet iedereen was voortdurend geboeid. Een enkeling had meer behoefte aan een zonnebad. ZOETERWOUDE Op het complex van „Swet- terhage" in Zoeterwoude- dorp wordt zaterdag door geitenfokvereniging Eens gezindheid de jaarlijkse keuring van geiten gehou den. Tevens worden tal van nevenaktiviteiten ge organiseerd waaronder een ambachtenmarkt. Vanaf 9.30 uur zullen de geiten aan een keuring worden onderworpen, ter wijl de ambachtenmarkt is geopend vanaf 10.30 uur en tot rond de klok van 16.00 uur zal voortduren. Het gehele gebeuren bij „Swetterhage" is gratis toegankelijk. Voor het eerst in 35 jaar heeft de geitenfokvereniging een ca talogus uitgegeven. Voorzitter Luc Hemerik is daarover bij zonder enthousiast. „Ik weet nog goed dat wij vroeger op een bierviltje noteerden. Maar dat is verleden tijd. Wij heb ben een flink aantal liefheb bers van onze mooie sport, een sport ook die zeker niet duur behoeft te zijn. De geitenfok kerij leeft en dat vind ik uiter aard een goede zaak", aldus Hemerik. De viervoeters wor den secuur onder de loep ge nomen door vier keurmeesters van de Nederlandse bond van de geitenfokkerij. Er komen niet minder dan 23 groepen ter keuring. Om het tempo er' goed in te houden zal in twee ringen gelijktijdig. De ambachtenmarkt telt acht (oude) ambachten die gede monstreerd worden. Het echt paar Van Rijn uit de Geerpol- der van geitenkaasboerderij 't Geertje is aanwezig, evenals het echtpaar Versteegen van kaasboerderij Rustdam uit de ZuidbuurL Zij zullen de fijne kneepjes van het kaasmaken nader uitleggen. Voorts kocnt klompenmaker Vreeswijk cn toont Theo Turk houtbewer king. Jan Bodijn uit Leiden zal stoelen matten en ook het „Staphorster stipwerk" wordt gedemonstreerd. Jan van Rijn doet aan pottenbakken en me vrouw Van der Meer uit Stomp wijk en mevrouw Ver- brugge uit Swetterhage zullen het spinnewiel bedienen. OFARENDSVEEN 0"|teter Hartwijk zou nor- djesproken in een modaal nooi al alle moeite heb- In plaatsing waar te ma- vullflijdens bet toernooi van ekorfade wer"d het de tienja- Gaar Unicum'er wel erg las- lat dnaakt, omdat hij tegen UediK lammens moest spe- t)e Alphenaar sleepte Iwee weken geleden de ond,istitel in de wacht. Hart- het dan ook niet: 6- ^mmens bij de plaatsing genet hoofd is gezien is een r derijpelijke zaak. De Al- out fer won al twee D-toer- erkil. Het maakt nog eens ïnct^ijk dat het systeem vanh „bondsgedelegeerden" (vetende ayatollah's hun el op de plaatsing druk- odig op de helling moet. In de praktijk blijken de door de bond afgevaardigden geen, althans weinig, inzicht in de krachtsverhoudingen te bezit ten. Het zou daarom beter zijn, wanneer de plaatsing van alle toernooien door een vaste commissie van het district ver richt zou worden. Met steun van het districtskantoor zou zijn commissie in elk geval over alle relevante informatie kunnen beschikken. Wed strijdleidingen kan in ieder ge val aangeraden worden om zelf enige speurwerk in recen te uitslagen te verrichten en de verantwoordelijkheid voor de plaatsing niet af te schui ven. Behalve Hartwijk eindigde ook voor David Krop het toer nooi. De Voorschotenaar, die een kwartfinaleplaats bij De Munnik beloond zag met een plaatsing als vierde, redde het tegen M. Schepper niet: 6-3, 6- 1. In C kwam Karl van Uden zeer simpel in de volgende ronde. Zijn opponent Rik Hins blesseerde zich bij een tevoren gespeelde dubbel zodanig aan de pink, dat hij niet tot be hoorlijk tegenspel in staat was. Bij de stand 3-0 in de eerste set hield Hins het dan ook voor gezien. Jeroen Pauwels, de nummer twee van de plaat singslijst, had het bepaald niet gemakkelijk tegen Luc Klomp, maar won wel: 6-1, 4- 6, 6-2. Met Harry van der Meer won Jeroen Pauwels ook in'het herendubbelspel C. Zij klopten de Alkemade-combi- naie Willem Renee/Pieter Schrassenbert met 6-3, 6-2. Bij de C-dames kwam Tiny van Velzen gemakkelijk in de tweede ronde door van Yvon ne Hoogeveen te winnen. Tilly van Overloop had evenmin veel moeite met J. van Heij den: 6-4, 6-3. Marie Louise Goedhart, de favoriete in D, kwam ook een klasse hoger een rondje verder door Petra Regoor achter zich te laten. Nieuw-Vennep speler Frank Liefbroer blijft verrassen in Hillegom. Na de eliminatie van Leon Damen zette hij nu de geplaatste Hoofdorper Jas per IJtsma aan de kant. Na een verloren eerste set trok Liefbroer de stand met sterk tennis recht: 2-6, 6-4, 6-3. De als eerste genoteerd Hans Schmidt kwam niet in de pro blemen. Hij kon Rien Booy overigens pas ver in de tweede set van zich af schudden: 6-3, 7-5 Bij de B-dames had Tine Lan- geveld geen enkel mededogen met Juliette Grimbergen: 6-0, 6-0. Brigitte van der Maarel zette tegen Marquerite Pati- wael eenzelfde einduitslag op het scorebord. Madeion Verde- gaal strandde in de tweede rond. De speelster van de or ganiserende vereniging redde het niet tegen de Duitse Judith Rollka: 6-4, 6-4. Christel Ver- woert had drie sets nodig voordat zij tegen Wil den Hol lander als winnares van de baan mocht stappen: 6-4, 4-6, 6-3. In C werd duidelijk dat Ma thijs Glastra in zijn eerste toer nooi na een blessure nog geen potten kan breken. Hij verloor van Paul Barnhoorn: 6-4, 6-0. Jan Siemerink is er in Nieu- wegein niet in geslaagd de hal ve finales van het internatio nale jeugdcircuit te bereiken. De Rijnsburger moest in de Zweed Jorgen Ivarsson zijn meerdere erkennen: 6-2, 6-1. Districtstrainer Peter Klein, die eveneens de leiding heeft over de Haagse en Amster damse jongensploegen, was vol bewondering over het spel van de Zweden: „Ze leveren nog steed kleine „Borgjes" af: top- spin-forehand, dubbelhandige backhand en een niet al te beste service. Wanneer Jan te gen die Ivarsson naar het net kwam, kreeg hij promt een loepzuivere running-lob om de oren. Normaal gesproken kan Jan een hele goede service te genover dat Zweedse spel zet ten. maar dat lukte dit keer niet". Heieen van den Berg bereikte de halve finales van het trooj*toernooi door van de Deense Estelle Dehn-Jensen te winnen: 6-3, 6-2. WILLEM SPIERDIJK Uitslagen Hillegom: HEB: R. van der Wilk - D. Hylkema 6-2, 6-2; H. Janssen - A. Bandun 6-1, 6-0; M. Vink - A. van Zoelen 6-3. 6-3; F. Tanls - R. Groenen 3-6, 6-1, 7-6; S. Rohde - J. Dümpel 6- 3. 6-3. HEC: R. Freriks - H. van Hout 6-3. 6-0; R. Booy - O. Wempe 2-6. 7- 5. 6-0; R. Ubink - G.J. Bakker 6-3. 6- 2; E. de Vries - S. Raaymakers 6-0. 6- 1; M. Visser - A. Lelieveld 6-3. 6-3; E. Zomer - J. van der Llppe 5-7, 6-, 7-5; A. Visser - O. van Paridon 6-4. 1-6, 6- 2; DEC: M. Kuipers - E. de Jong 6-0. 6-3; HED: J. Rlnsema - I. Aytug 6-2. 6-1; E. Mink - R. van der Linden 6-3. 6-1; B. Visser - E. Kouwenhoven 6-2. 7-6; M. Storts - M. Winkelaar 6-3. 6- 3; A. Zweislra - P. Versleeg 6-4. 6-3; DED: I. Visser - M. Glas 6-0. 6-0; F Pauluis - C. Bilderbos 2-6. 6-2. 6-4; N. Endema - B. van Wlnsen 7-6, 4-6. 6-3. Ceidóe Qowumt )EN/& OMGEVINGCckloegomcmtdonderdag ismmg» pagina n Ze zouden de tijd wel om willen kijken, de mensen van de Chr. Muziekvereniging Kunst en Genoegen, die bijna twee weken geleden hun show- en marchingband op het tiende WMC, het Wereld Muziekconcours in Kerkrade, bij de eerste mars- en show- wedstrijden de dagprijs met het hoogst aantal behaalde punten zagen wegslepen. Kortom, K G Leiden staat te popelen om te weten te ko men of de band het succes van vier jaar geleden kan herhalen: het wereldkampi oenschap. Over een dag of tien is het zover. Zondag 28 juli vertrekt opnieuw vanuit Leiden voor dag en dauw een (nu iets minder omvangrijke) supporterskaravaan naar de Zuidlimburgse wereldmu- ziekstad die overigens goeddeels gespaard bleef voor de rampen van het noodweer, afgelopen zondag avond. Ditmaal is er slechts sprake van een „delegatie" van K G die in een luxe touringcar klimt om in het heuvelland de verrichtingen van de laat ste toporkesten gade te slaan en tenslotte te horen welke plaats K G de komende vier jaar op de muzikale we reldranglijst gaat innemen. De spanning is te snijden. De Leidenaars vertrekken steeds vroeger, want zo'n bus rijdt toch niet sneller dan die ex tra, supergezellige, hartstikke mieterse K G-Expres die van de N.S. afgehuurd was en ruim driehonderd uitbun dige feestgangers vervoerde die op stations langs de route voor de nodige opschudding zorgden. Deze keer wordt al om 6.00 vertrokken, vanuit de Oosterstraat, 's Avonds om een uur of 11 hoopt men daar weer terug te zijn. Met de bus mee Van K G-official Ron Fa- vier verneem ik, dat er nog plaats is voor eventuele be langstellenden die de laatste wedstrijddag in Kerkrade willen meemaken: „Er is nog een beperkte mogelijkheid mee te gaan, tegen betaling van het luttele bedrag van 32,50 (inclusief toegangsbe wijs)", aldus Ron, die er ver der op wees, dat in Kerkrade op die laatste concoursdag „uit Nederland het Pasveer- korps uit Leeuwarden, de Beatrixband uit Hilversum, de Schiedamse Rijnmond band en Advendo Sneek het „Maar ook komt er een aan tal grote en gerenommeerde (college) bands uit de USA en Japan die ruimschoots een enerverende dag vol kwalita tief hoogstaande muziek en show garanderen. Nee nee. K 6 G is er nog niet, maar ons vertrouwen is zo stevig als een rots!" Na afloop van de wedstrijden is er gelegenheid om nog iets van de fantastische sfeer in Kerkrade-Centrum te proe ven. Op die laatste dag staat deze voormalige mijnstad ge heel op haar kop. Ik heb daar zelf iets van meegemaakt, op 7 juli. Kerkrade is eens in de vier jaar geheel uniek, als al les een maand lang gecon centreerd is rond muziek, gastvrijheid, honger en dorst Mars en show, Limburgs bier en „zigeunerworst" strijden er dan om de voorrang. Daarom al is het zo plezierig, dat K&G erbij wil zijn. Voor aanvullende informatie en boeking kunt u contact opnemen met Ron A. Fa vier, telefoon (071) 76 53 36. LEIDEN /REGIO Het aan tal aanvragen voor het onder houd van landschappelijk be langrijke beplantingen zoals riet, biezen en knotwilgen is vorig jaar in de provincie Zuid-Holland flink toegeno men. Dit is vooral het gevolg van de grote stijging van aan vragen voor het onderhoud van het riet aan de Nieuw- koopse Plassen, de hoogstam- fruitbomen op de Vijfheeren- landen en de geriefbosjes in de omgeving van Alphen. In totaal werden er vorig jaar 1239 aanvragen ingediend, waarvan in 1225 gevallen ook daadwerkelijk een subsidiebe drag is uitgekeerd. In totaal is er door de provincie 513.860 gulden aan onderhoud uitge geven. waardoor de begroting met 13.860 gulden is over schreden. De uitgaven voor het onder houd van beplantingen wor den bekostigd uit een speciale subsidieregeling voor dit doel. Hierbij is het niet de bedoeling dat de provincie de kosten van het onderhoud geheel dekt, maar slechts een stimulerings bijdrage levert van vijftig tot tachtig procent van de totale aanlegkosten. Voor 1985 dreigt de vraag van particulieren, waterschappen en gemeenten om subsidie nog meer boven het begrotingsbedrag uit te stijgen. De provincie denkt dat de voortdurende stijging van het aantal aanvragen voorname lijk het gevolg is van mond- tot-mond reclame door „klan ten" en plaatselijke vrijwilli- gersgroepen. Nog steeds zijn pr echter enkele „witte vlekken" op de kaart van Zuid-Holland te vinden, zoals bijvoorbeeld de eilanden, waaruit geen en kele aanvraag voor subsidie afkomstig is. Grote, zware en lichte Zowel, merries, als ruinen waren op de Wassenaar- Duindigt weer van de partij bij Dag van het beleefde paardenhap- van Europa haar editie. Ruim toeschouwers het zonovergo- langs de genomen. De kleine paarde- kwamen ook nu alle delen van organisatoren - de Nederlandse Draf- - is het de laat- moeilijke zaak om wat nieuws te op deze Dag. Daar nu tijdens deze marathon aardig in en het festijn had zeker meer inhoud dan de laatste twee jaar het geval was. Begonnen werd met ponyrennen, gevolgd door een optreden van IJs landse paarden. Draverijen en rennen ontbraken niet op deze Dag van het paard. Nieuw was het man-hunting door de Hubertus-Hunt met Blood-hounds. Een prachtig schouwspel: paarden en bloedhonden. Hoogtepunt was de demon stratie mailcoaches met prachtig aangespannen koet sen. Zoals op elke Dag van het Paard stond het rassen- defilé met 18 verschillende paarderassen weer in het middelpunt van de belang stelling. Het défilé duurde traditiegetrouw te lang en veel bezoekers vertrokken daardoor voor het einde van het programma. Zij misten met name de hoogtesprongen met een to taal prijzengeld van vijf mil le. Frans van Herten won met Lavendel H met een sprong van 2,05 meter voor de jeugdige Rotterdammer Kees van Nieuwenhuizen. ian tienduizend bezoekers genoten naar hartelust. van postkoetsen.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 11