een „Nog hoogstens jaar geluidsoverlast Ex-directeur aangehouden Van der Luit Sterk interim-bestuu moet orde op zaken stellen in Rosenburg Daar komen de Canadezen eindfase oorlog in beeld ftT LEIDEN OMGEVING CeicUcComcuit WOENSDAG 17 JULI 1985 PAGI1 DRONKEN AUTOMOBILISTEN VEROORZAKEN WARE RAVAGE DEN HAAG Maar liefst zeven auto's werden zwaar be Schadigd door de gebrekkige stuurmanskunst van twee Hagenaars die duidelijk te diep in het glaasje hadden gekeken en desondanks achter het stuur waren gekropen. In de Rijsenburgstraat kwam een 29-jarige automobilist aan het begin van de avond op de verkeerde weghelft te recht. waar hij een geparkeerde auto ramde en zelf op een lantaarnpaal tot stilstand kwam. De andere auto klapte vervolgens nog op twee an dere auto's die aan de kant van de weg geparkeerd stonden. Alle wa gens die bij het ongeluk betrokken waren, liepen zware beschadigingen op. De brokkenmaker heeft twee keer de blaasproef moeten afleggen. Rond tien voor half negen deed een soortgelijk ongeluk zich voor in de Jasmijnstraat. Ook daar verloor een dronken automobilist de macht over het stuur, waardoor een geparkeerde auto in de kreukels werd gereden. Kort daarop gebeurde hetzelfde in de Meidoornstraat, maar de slordige rijder reed onverdroten door. Hij werd in de Seringenstraat door de politie klemgereden en moest op het bureau een bloedproef afleggen. Antieke boeken uit auto gestolen DEN HAAG Tien antieke boeken met een geschatte waarde van in totaal ruim twintigduizend gulden zijn gisteren gestolen uit een auto die stond geparkeerd aan de le Haagpoort in Den Haag. De gestolen boe ken dateren uit de ze ventiende en achttien de eeuw en zaten in een kleine koffer. Ze zijn eigendom van een vrouw uit Wassenaar. SCHULDEISERS VOOR TIENTALLEN MILJOENEN BENADEELD ZOETERMEER De politie heeft de voormalige 36-jarige directeur van Drimmo Holding BV aangehouden in zijn woning in Zoetermeer. Hij wordt verdacht van het plegen van valsheid in geschrifte en bedrieglijke bankbreuk. De man zou met zijn praktijken vele schuldeisers, waaronder banken en de belastingdienst, voor enkele tientallen miljoenen guldens hebben benadeeld. Aan Drimmo Holding BV waren onge veer 150 vennootschappen verbonden, waaronder de NV Levensverzekerings maatschappij „De Wereld". Het faillis sement van deze maatschappij, op 17 mei 1983, vloeide voort uit het faillisse ment van de holding. Als gevolg daar van werd een groot aantal instellingen en particulieren benadeeld, aldus de woordvoerder van de politie. Hij ver wacht dat binnenkort meer aanhoudin gen worden verricht met betrekking tot malversaties. De aanhouding van de ex-directeur is het resultaat van een uitgebreid onder zoek onder leiding van de Rotterdamse officier van justitie mr. R. de Groot. Het bureau fraude van de Rotterdamse poli tie, de Economische Controledienst en de inspectie der omzetbelastingen zijn al maanden met de zaak bezig. Over de malversaties van de aangehouden Zoe- termeerder zijn onlangs vragen gesteld in de Tweede Kamer. Op klaarlichte] dag ingebrokei DEN HAA' - Op li broken in een woning a Parallelweg in Den Via het dak en het zf raam is toegang tot der ning verschaft. Ook ir pand werden enkele dL geforceerd, waarna allu mers grondig op waarde spullen zijn doorzocht. r tenminste 14.000 guldeif sieraden, een videorecef een platenspeler, en eei bekende hoeveelheid gih p taalkaarten zijn als ve^ opgegeven. vei ORGANISATOR NORTH SEA JAZZ FESTIVAL NA KLACHTENSTROOM: DEN HAAG Den Haag mag dan na tienmaal North Sea Jazz Festival vele muziekliefhebbers aan zich hebben ver plicht, er blijven ge noeg mensen over die de muziek veraf schuwen. Zeker als die klanken vanuit het tuinpaviljoen bij het Congresgebouw ongevraagd tot in hun woning komen aanwaaien, zoals dat vooral afgelopen vrijdag- en zaterdag nacht gebeurde. Tot ver over de stadsgrenzen kwamen bij de politiekorpsen klachten binnen van boze mensen die uit hun slaap werden gehouden: bij de poli tie van Den Haag ruim hon derd klachten, bij de Voor- burgse politie maar liefst 133. De politie in Rijswijk heeft de klachten niet bijgehouden. Een van de klagende men sen, een vrouw uit Voorburg, die liever anoniem wil blij ven uit angst voor vervelen de reacties van de organisa tie: „De geluidsoverlast was tot tien kilometer ver, tot in Rijswijk en Voorburg, te ho ren. Mensen in de Archipel- buurt. die rustig op hun bal kon of in hun tuin wilden zitten, werd dat onmogelijk maatregelen neemt. Er was toestemming gegeven om tot vier uur 's nachts muziek te maken. Tot half zes was het gedreun nog in Voorburg te horen. In elk geval gaat er brief naar het gemeente- gemaakt. Ik heb zondagmor- bestuur. Waarom ik anoniem gen na de kerkdienst met ge loofsgenoten erover gespro ken en iedereen vond het wens te blijven'' Omdat de heer Acket niet vriendelijk reageert als hij dit soort reac- sen hinder hebben ondervon- verbod zou komen om optre den van het jazzfestival. Aan dens te laten plaatsvinden in de andere kant heb ik ook het tuinpaviljoen, dan moet positieve berichten ontvan- ik inderdaad wachten tot die gen van mensen die het erg hal er komt. Dan zou ik vol- gezellig vonden om er ook gend jaar moeten overslaan, iets van te horen Maar goed. want zonder tuinpaviljoen dat is geen afdoend commen- organiseer ik beslist geen jazzfestival. Die tent kan ik echt niet missen, mede gezien schande Er zijn zieken wier ties hoort. Hij wordt dan zelfs toestand in die dagen achter- agressief" uit is gegaan, omdat zij over dag noch 's nachts hebben kunnen rusten. Ik heb een kennis in de Van Hoorn- beekstraat, die voor het la waai is gevlucht. Denkt u dat meneer Acket (de organisator red.) de reis- en verblijfs kosten betaalt? Ik vind het een slechte zaak voor Den Haag. De mensen in het Bel Air- en Promenade-hotel zijn weggedreund. Binnen een straal van twee kilometer was de muziek zelfs binnens huis te horen. Ik vind en velen met mij dat er voor het North Sea Jazz Festival maar een tweede ruimte moet worden afgehuurd, bij voorbeeld in het Schevening- se Circustheater Om de af stand te overbruggen zou er een pendelbusdienst moeten worden ingesteld. Ik vind niet dat de buurt de tol moet betalen voor de pretjes van meneer Acket. Het is toch onbegrijpelijk dat het stads bestuur geen beperkende Volgens woordvoersters van de directie van zowel het Promenade- als het Bel Air- hotel is er bij de receptie geen enkele klacht binnenge komen. Mej. Lentz van het Promenadehotel: „Ons hotel zat vol met mensen voor het festival. De muziek was wel tot in het hotel te horen, maar niemand heeft er aan stoot aan genomen". Me vrouw Lips van het Bel Air hotel: „We hadden alleen ar tiesten en bezoekers van het festival. Het was één groot feest. Vaste relaties die spe ciaal voor zaken naar Den Haag wilden komen, hebben we geadviseerd voor dit weekeinde een ander hotel te Het spijt me De heer P. Acket gevraagd naar zijn reactie op de klach- tenstroom: „Ik vind het ont zettend vervelend dat men- taar. Het valt niet te ontken nen dat men in de naaste om geving van het Congresge- de toeloop", bouw geluidshinder heeft on dervonden. Dat spijt me echt. bijvoorbeeld Aan de hand van de klachten nnf ,n 7 DlJvoorDeeld En een andere programme- van vorig jaar hebben we ge probeerd er iets aan te doen, maar dat is vrij moeilijk. Bo vendien zat er vrijdag en in iets mindere mate zaterdap grdePen erin zetten, komt er !?ÜLÜ!!!lSL te weinig publiek op af. Het met combo's die wat intiemer spelen9 De heer Acket: „De tent heeft een capaciteit van zo'n 4500 mensen. Als we die zijn juist de jazzrockgroepen die het meest aanslaan". Dat het festival tot half zes morgens zou zijn doorge gaan, is volgens de organisa tor „absoluut niet waar". „Het was zeer beslist om vier uur afgelopen, zondagnacht even na enen", aldus de reac- kennelijk iets in de lucht waardoor het geluid ver werd weggedragen. Nog maals, het spijt me enorm. Ik kan begrijpen dat er mensen zijn die de muziek niet op prijs stellen. Aan de andere kant, het is maar drie dagen per jaar. Laat ze proberen dit ongemak te nemen ten be- 'du'^ j tie van de heer Acket. hoeve van de promotionele en economische uitstraling Is het waar dat de heer Ac- van het festival en de stad ket agressief wordt bij het Den Haag. Het is van groot horen van kritiek? „Oh nee. belang dat het North Sea Het is jammer dat die me- Jazz Festival blijft bestaan, vrouw anoniem wenst te blij- Over twee jaar staat er, naar ven. Anders zou ik haar per- wij hopen, een grote hal bij soonlijk willen uitnodigen het Congresgebouw; dan zijn om volgend jaar 'ns een kijk- we van al deze problemen af. je te komen nemen om te Daardoor hebben we alleen zien hoeveel mensen er •- nog volgend jaar kans op ge- a^n dit festival be luidsoverlast. Als er tenge- Al komt ze maar een kwar- rolge van de klachten een tiertje". Koninklijk Conservatorium te's-Gravenhage EIWOtPLOMA UITVOEREND MUSICUS OpMwang: mej. C. J. A. de Jongh; mej. M. M. Hiete. Soloung: mej. E. H. Emmink; mej. H. Th. *an Lier. Viool: mej. M. A. Mijnders (met onderschei ding); S. P. van Vucht. Barokviooi: mej. N. Wakamatsu. Altviool: Mej. M. D. J. Bastien Violoncel: mej. L. H. Swarts. Fluit, «tudiodifferentiatie Jazz: M. Marlens (met onderscheiding). Travereo: J. Wentz; mej. H. d'Yvoire. Hobo: R. de Vries. Klarinet: F. van der Brink (met onderschei ding); mej O J G M. Cleven; N. Goud kamp; P. Koetsveld: 0 Rampspek (met on derscheiding), C J. Zaal. Saxofoon: mej. M R. Svensson. Fagot: E Reinders Hoorn: S H. J. Blonk; mej. A. J. J. Vreug- denhil (met onderscheiding). Trompet studieditlerentiatie Jazz: V. Bor- kent; W Schoenmaker Trompet: A. L. M. van Grevenbroek. Slagwerk: R Westerheide Slagwerk studiedifferentiatie Jazz: A Wij- Clavecimbel: T Schorr. Piano: J A Aarsen Piano studiedifferentiatie Jazz: B. C. van den Berg Harp: mej. R. E. M. Buijs. Gitaar studiediHerentiatie Jazz: P. P. M. Deneer: J L. Knapper; H B. Zeeman. Orkestdirectie: J. M van Hessen. AKTE MUZIEKONDERWIJS Solozang: P Dijkstra; mej. Chr. N. van Heeringen. Viool: P. Eggen; mej. J. J. van Kerkwijk: R. J. Oskam Violoncel: P A Uyterlinde. Altviool: H. J. Schoonenberg. Fluit: mej. H. E. Drost; mej. C. F. van Geuns; mej. C de Jong; mej. M. J. Th. Oremus; me|. M. E. Scheltus Blokfluit: A. E. Abreu Foxton (met onder scheiding); Mej. A. M. Böker; R. H. Doding; mej. J F Sorel. Klarinet: P Koetsveld; O Ramspek (met onderscheiding); mej. W. G. J. Worm; C. J. Zaal. Saxofoon: R P. Barkema; A. G. de Haan. Fagot: E. Reinders. Hoorn: S. H. J. Blonk; mej. A. J. J. Vreug- denhil (met onderscheiding). Trompet: mej. A. P. M. Timmermans. Trombone: A J. G. Kouwenhoven. Slagwerk: C. J. Donners; G. J. Jochems; R. Westerheide Orgel: W J. Blonk; T. A. Hagen. Piano: mej. G. M. van Everdingen; mej. F. M. Hommes; mej. M. J. C. Ligthart; mej. Y. van de Vis. Harp: mej. R E. M. Buys; mej. S. C. Vol; mei. E. Waage Gitaar R. Tolenaar AKTE MUZIEKONDERWIJS B Schoolmuziek: mej M. A. Adema; H O Broekhuysen, R. P Delfos; mej. J. M. Fren- trop, mej. M. E. J. Hamacher, mej. M van Klaveren; mej. G. M. J Konings; mej. L A M. van Leeuwen; mej. E. M. van Ommen; J. Osinga; E. L Schulp; mej. L. T. M. Sfumpel. mej. M. M A. Tubbing, H J. D. de Veiend Theorie der Muziek: J IJzerman. AKTE MUZIEKONDERWIJS A Algemeen Muzikale Vorming: mej. I. M. T. Cornelissen. PRAKTIJKDIPLOMA Direktie Harmonie en Fanfare: E. M. Vul- perhorst. Protestantse Kerkmuziek: W. J. Blonk; J. de Jong. AANTEKENING Kamermuziek - viool: mej Chr. Postma. Barokcello: H. J. Schwilters. Barokhobo: P. C. van der Linden; A. E. Vos. Slagwerk: Pedagogisch didactische aante kening (studiediffr. jazz): B. Wijland., Hammerklavier: B. van Oort. Gitaar: pedagogisch didactische aanteke ning (studiediffr jazz): P. P M. Deneer, H. B. Zeeman. MUZIEKREGISTRATIE H. Dekker; P. H. R. M. Leppers; M. P. van der Mark; E. J. Santman; E. N. Tjon Sie Fat; B. J. Torrenga; C. W. J. de Visser; L. J. van der Weerden. CERTIFICAAT Violone: J. M. Forest. Viola da Gambo: L. E. Rodriguez Carring- Traverso: M. Melzer; mej. Cl. Fontijn. Blokfluit: M. Melzer. Barokhobo: G. V. Burgess. Barokfagot: mej. S. de Serres Baroktrombone: W Becu; B. Smalla. ONDERSCHEIDINGEN Fock medaille: A. Abreu Foxion. Blokfluit. Akfe Nicolaai prijs: O. Ramspek. Klarinet. Uit voerend Musicus Akte Muziekonderwijs. A. Vreugdenhil. Hoorn. Uitvoerend Musicus Akte Muziekonderwijs; mej. M. A. Mijn ders. Viool. Uitvoerend Musicus. Sandy Mosse prijs: M. Martens. Fluit - stu- diedifferentiatie jazz F amilieberichten REGNEIRA THEODORA VERDAM rustend huisarts geboren 16 juli 1886 overleden 15 juli 1985 sinds 1922 weduwe van Mr. Olof van Bockel Correspondentie-adres: Wotfskuillaan 14 7731 AM Ommen Geen bezoek aan huis. De overledene is opgebaard in het rouwcentrum „Sorghvliet". Groot Hertoginnelaan 1, 's-Graven- hage, alwaar gelegenheid tot afscheid nemen don derdag van 19.00-19.45 uur. De plechtigheid voorafgaande aan de crematie zal plaatshebben vrijdag 19 juli om 15.00 uur in de aula van het crematorium „Ockenburgh", Ocken- burghstraat 21, 's-Gravenhage/Loosduinen. Na afloop gelegenheid tot condoleren in de ont vangkamer van het crematorium. Geen hoger beroep in euthanasiezaak DEN HAAG Er wordt geen hoger beroep aangetekend in de euthanasie-zaak tegen de Delftse anesthesioloog P. Ad miraal. Dit heeft de officier van justitie in Den Haag, mr. H. den Os, gisteren bekendge maakt. Admiraal werd 21 juni ontslagen van strafvervolging voor het voortijdig beëindigen van het leven van een 34-jari- ge ongeneeslijk zieke vrouw. Hij nam zijn beslissing in over leg met het team terminale be geleiding van het St. Hippoly- tus-ziekenhuis in Delft. Begrafenissen -Crematies Transporten In het rouwcentrum is gelegenheid tot opbaring in onze aula's. Koffiekamer beschikbaar. Ruime parkeergelegenheid. Verzekeringen - Deposito's. Leidew, Willefn de Zwijgerlaan 179 Postbus 432,2300 AK Leiden, telefoon 071 -213231 Wassenaar. Deijlerweg 127, telefoon 01751-12436 Voorxboten. Hyacinlhstraat 7, telefoon 01717-5985 BEGRAFENISSEN X Cjnrrrtc" CREMATIES „AU ïmlILLUS LAMMERMARKT 43 LEIDEN TEL 071 12 66 18 SUN CLEAN schoonmaakdiensten Marshallplein 268, 2286 LT Rijswijk, vraagt voor de avonduren in Leiderdorp NETTE SCHOONMAKERS (STERS) Mededeling Familieberichten kun nen dagelijks tot 8.30 uur 's-morgens wor den aangeboden. Voor de zaterdag krant tot vrijdag avond 17.00 uur. Van aanlevering na genoemde tijdstippen kan plaatsing NIET worden deerd Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur. zaterdags tussen 14.00 en 15.00, telefoonnummer 071- 122248 en uw krant wordt nog dezelf de avond nabezorgd. DEN HAAG Niet al leen de geschorste alge meen directeur drs. J. d'Haans, maar ook het voltallige bestuur dat ver antwoordelijk wordt ge houden voor de chaos waarin het psychiatrisch ziekenhuis Rosenburg in Den Haag verzeild is ge raakt, dient te worden vervangen. Een sterk in terim-management moet zo snel mogelijk orde op zaken stellen en de onrust wegnemen die onder het personeel is ontstaan nu justitie een onderzoek is begonnen naar de fraudu leuze praktijken van de algemeen directeur en na latigheid van sommige be stuursleden. Tot deze aanbevelingen ko- ment Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, na bestude ring van het rapport Fibbe- Mentink over de Rosenburg- affaire. Hierin worden pittige beschuldigingen gericht aan het adres van drs. d'Haans, die in verband met een aanhou dende stroom van geruchten en beschuldigingen al in april op non-actief werd gesteld Naar aanleiding van de bevin dingen van onderzoekers mr. J. Mentink (oud-wethouder van Rotterdam) en W. Fibbe (ex-voorzitter van Rijnmond), heeft justitie de zaak begin deze week officieel in onder zoek genomen. Over het ver loop daarvan is volgens persof ficier B. Vermeulen in dit sta dium nog geen zinnig woord te zeggen. „Voor ons is de zaak nog verschrikkelijk vers". Bekend is wel, dat het onder zoek zich voor een belangrijk deel zal toespitsen op de vriendschappelijke banden die directeur d'Haans met de bouwonderneming Wilma en een Brabants schoonmaakbe drijf onderhield. Die genoten daardoor een voorkeursbehan deling bij Rosenburg. Het Haagse psychiatrisch centrum was door die „vriendenban den" van hun directeur overi gens wel tonnen duurder uit, zo blijkt uit opgevraagde offer tes. De heer d'Haans zou ook bouwopdrachten boven de 100.000 gulden hebben gege ven, zonder daar eerst toe stemming van de overheid voor te hebben gevraagd. De verschillen werden rechtge trokken via exploitatie-over schotten. Tegenover de onder zoekcommissie gaf drs. d'Haans toe dat hij zich in sommige gevallen aan „ver schrijvingen" heeft schuldig gemaakt, maar hij betwist dat het hierbij om miljoenen zou gaan, zoals is gesuggereerd. De ondernemingsraad (OR) van Rosenburg is het in grote lijnen met de inhoud van het rapport en de aanbevelingen van Gedeputeerde Staten eens, hoewel er in deze zaak nog geen officieel standpunt is in genomen. „Wij hebben ons van meet af aan op het stand punt gesteld dat de zaak tot op de bodem toe uitgezocht moest worden. We zijn dan ook te vreden met de adviezen, hoe wel de commissie in een aantal zaken naar onze mening niet ver genoeg is gegaan", meent de voorzitter van de onderne mingsraad, de heer N. Hart- suijker. Vandaag kwam de OR bijeen om over de recente ont wikkelingen te praten. Wat dat heeft opgeleverd, is nog niet bekend. Eén van de agen dapunten was het bezweren van de tweede bestuurscrisis waarin Rosenburg dit jaar in middels al terecht is gekomen. Vorige week trokken vier be stuursleden hun conclusies uit het rapport Fibbe-Mentink. Zij boden hun ontslag aan. Inmid dels heeft de OR twee gesi te kandidaat-plaatsvervai op het oog. De heer Harf ker kon gisteren nog geeil men noemen, aangezien! van de kandidaten in verj met zijn vakantie in Z\v land nog niet is benaderd] Een ander punt van zorg I de ondernemingsraad I vandaag over heeft ma] buigen is de hoog opgeli spanning onder het persol Een deel van hen meen® de heer d'Haans het slacj fer is geworden van een 1 en eist zijn terugkeer, ren zijn daar fel tegen gelF* Ook de ondernemingsjnier stelt bij monde van voon Hartsuijker dat een terug] van de geschorste dfre< naar Rosenburg „volstrek^ wenselijk" zou zijn. Spanningen leven er voip de OR-voorzitter al enkelj ren onder het personeel. het vernietigende rapporti' nu op tafel ligt is de situati het centrum naar zijn mei „grimmiger" geworden, dan druk ik me voorzit uit". Herhaaldelijk heeft RA1 ondernemingsraad een be iezi op de achterban gedaan jge zich te onthouden van soonlijke acties die de siti in het centrum verder kuip a' verslechteren. Die opbet 1 heeft, zo constateert de [t\ei i Hartsuijker, bedroevend keJJ-i nig effect gehad. De werk»j0 in Rosenburg is volgens F zo aangetast, dat de spa^^ onder het personeel ook i ongeveer zeshonderd pa ten inmiddels goed voelba; Hier is dus een belang taak weggelegd voor de r c we bestuursleden. Gedepul fho» de Hekkelman gaf gistere ec' kennen dat de snelle sar 1 1 stelling van een nieuw Rotsoli burg-bestuur momenteel van de voornaamste zoifeen van de provincie is. NICO MOKVd c DEN HAAG „Daar ko men de Canadezen" is de titel van een tentoonstel ling die een maandlang vanaf 17 juli tot en met 11 augustus te zien is in de Grote Kerk in Den Haag. In eerste instantie zou de Canadese ambassadeur deze expositie openen, maar wegens familieom standigheden is hij ver hinderd. In zijn plaats komt nu de heer R. Stansfield, eerste secreta ris van de Canadese am bassade. Bij deze opening om kwart over vier is ie dereen van harte wel kom. Er is plaats voor ón- geveer 2000 mensen. „Daar komen de Canadezen" behandelt op zeventien pane len de rol van het Canadese leger, hoe het zich een weg dwars door Europa baande en enkele van zijn zwaarste veldslagen in Nederland heeft op panelen wordt het beeld geschetst van de tijd dat de Canadezen Nederland bevrijdden. aui j LI"1 111 11 geleverd. Hier was het dat dit leger in mei 1945 zijn oorlog van burger-vrijwilligers, beëindigde. Velen zullen zich keerde naar het moederland ongetwijfeld de feestelijke in- terug om er gedemobiliseerd tocht van de Canadezen bij de te worden, bevrijding in Den Haag nog Veertig jaar na dato is die levendig voor de geest kun nen halen en hoe zij de taak op zich namen om het uitge- hulp nog lang niet vergeten. „Daar komen de Canadezen" wil die herinnering ook le- hongerde volk van voedsel te vend houden. Op de eerste voorzien. Het Canadese leger dag is kort na de officiële ope- was in de eerste weken na de ning om kwart over vijf een bevrijding hiervoor de enige drietal Canadese films te zien. l the stelling is elke dag (behalve zondag) mogelijk, van 's mor gens half elf tot !s middags half vier. Toegang gratis. Het is trouwens de laatste keer om de Grote Kerk, ofwel de Oude Jacob, te bezichtigen, want op 1 oktober gaat dit monument voor anderhalf jaar dicht in verband met een dringend noodzakelijke technische res tauratie. Zoals bekend werd drie jaar voorzien en de etenswaren te morrow" en „Bravery in the geleden het besluit genomen Nederland Field". Iedereen die hierin belang stelt kan deze voorstel- distribueren. vormde spoedig zijn eigen in de Grote of St. Jacobskerk, ook wel de „Oude Jacob" ge- noemd, niet meer als kerk te Canadese leger, een echt leger Een bezoek aan de tentoon- gebruiken, maar als multi- stellingen en diensten, en het ling gratis bijwonen 'n5- endo ooho bent feu de functioneel centrum voor he^eure Den Haag. Vandaar dat 1982 de Stichting Grote Ker werd opgericht. Ten eerst ev'e~j( om fondsen te werven voo de broodnodige technisch restauratie en aanpassir van het kerkgebouw en 1 de totstandkoming van ee Van' garantiefonds voor het jaai eekp lijkse onderhoud. De tweed lechtj doelstelling is erop gericht Oude Jacob voor vele doelen den te gebruiken: concertei kooruitvoeringen, antiekbeui (ni, zen, herdenkingsdiensten tal van andere activiteiteJpW/ni waarvan de Canadese toonstelling een voorbeeld isl :ln« aoekt

Leidse Courant | 1985 | | pagina 14