McEnroe toch de ware kampioen Havanna winnaar honkbaltoernooi CcidócSoivuMit I HELHOUDER VRIENDELIJK JA NEDERLAAG TEGEN CURREN Connors heeft goede papieren iportwereld Snelheid troef op Duindigt fORT DONDERDAG 4 JULI 1985 PAGINA 9 Ïkker verslaat imbledonkampioen 4NDEN Tom Okker is het Grandmaster- prnooi van Wimbledon, ofwel het vetera- (ïtoernooi, begonnen met een overwinning Ide kampioen van 1966, Manuel Santana. De irtigjarige Okker versloeg zijn zeven jaar fiére Spaanse tegenstander in het enkelspel |t 6-3, 6-4. In de tweede ronde komt Okker! tegen Stan Smith, de kampioen van 1972. ma Ketelaar plaatste zich voor de achtste fi fes van het jeugdtoernooi van Wimbledon. 18-jarige Amsterdamse won van de als eede geplaatste Italiaanse Laura Garróne lt 3-6, 6-3, 9-7. Jeugdkampioen Mare van bkeren won bij de junioren in de eerste ron- met 6-3, 6-1 van de Tsjechoslowaak Cyril Holmes verdedigt titel tegen Spinks NEW YORK Larry Holmes, de wereldkampioen boksen in het zwaargewicht volgens de ver sie van de Internationale Boks Federatie (IBF), zal zijn titel op 20 september in Atlantic City verdedigen tegen Michael Spinks. Spinks, die door de drie wereld boksbonden wordt er kend als kampioen in het half- zwaargewicht, krijgt een gage van twee miljoen dollar (bijna ze ven miljoen gulden). Holmes tou cheert vier miljoen dollar. De 35-jarige Holmes is in 48 gevech ten ongeslagen. Michael Spinks verloor nog geen enkele van zijn 27 partijen als professional. Karate erkende olympische sport TOKIO Het Internationaal Olympisch Comité heeft karate erkend als olympische sport, zo dat in de toekomst naast het judo ook deze Japanse vechtsport op olympisch niveau kan worden beoefend. De erkenning is schriftelijk ver leend aan de Wereldbond van Karate-do Organisaties. De bond hoopt in 1992 voor het eerst aan de Olympische spelen te kunnen meedoen Bij de wereldbond zijn 76 landen aangesloten. De Bond zegt dat karate wordt beoefend door ongeveer 25 miljoen mensen in meer dan 120 landen. Schotse voetbalbond doet appel op clubs GLASGOW Vlak voor de loting vanmid dag om 12.00 uur voor de eerste ronde van de Europese bekertoernooien heeft de Schotse voetbalbond een dringend appel tot de deelne mende clubs gericht. „Heel Europa kijkt naar ons. Na de loting moet onmiddellijk contact worden opgenomen worden met de tegenstan ders om in nauwe samenwerking veiligheids maatregelen te bespreken. Onze supporters dienen naar uitwedstrijden op het vasteland onder zeer strikte controle te reizen". Zo lui den de aanbevelingen van de Schotse bond. De Schotse supporters hebben in Europa een even kwalijke reputatie als de Britse. Vooral die van Glasgow Rangers en Celtic, die het komende seizoen in de Europese bekertoer nooien weer van de partij zijn. Sampdoria wint Italiaanse beker GENUA Sampdoria is gisteravond bekerwinnaar ge worden van Italië. In Genua, op eigen veld, won de ploeg voor 45.000 toeschouwers de tweede finalewed strijd tegen AC Milan met 2-1 na eert ruststand van 1-0 door Mancini. Een kwartier na de pauze maakte Viali 2-0, waarna Virdis AC Milan terugbracht tot 2-1. Samp doria had de eerste wedstrijd al met een zege van 1-0 af gesloten. Op de Italiaanse transfermarkt is het rustiger dan ooit. De sluiting van de voetbalgrenzen voor buiten landers heeft daar een belangrijk aandeel in. Alleen de naar de hoogste divisie gepromoveerde clubs hebben de mogelijkheid het aantal buitenlanders uit te breiden tot twee. Bari heeft van die vrijheid geprofiteerd door twee spelers van Aston Villa, Cowans en Rideout, te contrac teren. Het gedegradeerde Lazio Roma raakte twee gere nommeerde aanvallers kwijt. Bruno Giordana, ex-inter national, vertrok naar AC Napoli en de op huurbasis bij Lazio spelende Deen Michael Laudrup keerde terug naar zijn eigenaar, Juventus en neemt de plaats in van Zbig- niew Boniek. De Pool tekende voor AS Roma. DNDON John McEn- mocht dan gisteren i onttroond als titelhou- van Wimbledon, de nerikaan ontpopte zich i zijn uitschakeling toch de ware kampioen, ewel de nederlaag te- Jn Kevin Curren juist bij »n zo van ambities, frus- aties en emoties overlo- ?nde sportman als McEn- >e keihard moest zijn ingekomen, koos hij niet e gemakkelijkste weg, je van de roemloze af- icht. Hij ging, in tegen- elling tot Connors twee br geleden na diens ne erlaag tegen Curren in e kwartfinales, de con- iontatie aan. En de ma ler waarop hij zijn eerste tvoel van teleurstelling leek te hebben verwerkt p zeer beheerst, zelfs riendelijk zijn verhaal ted, dwong bewondering j. En bestempelde hem |t de grootheid die hij jortief bezien al jaren is. moet me nu bezinnen op it ik ga doen", verklaarde :Enroe. „Het is voor het frst sinds ik met een ander cket speel dat ik werd Iverpowered" door een te enstander", analyseerde hij trvolgens koel. „IJet zal even jjren voor ik alles op een rij- i heb gezet en voor mijzelf inclusies kan trekken." ven voordien had het centre- iurt van Wimbledon één van i meest dramatische voorval len uit zijn bewogen geschie denis meegemaakt. Onder de ogen van 15.000 aanwezige toeschouwers en miljoenen te levisiekijkers demonstreerde Kevin Curren niet alleen zijn eigen kwaliteiten, maar onder streepte hij tevens" de wankele vorm waarip John McEnroe al sinds geruime tijd verkeert. Hetgeen McEnroe na afloop nog eens bevestigde. „Ik was niet fris, lichamelijk noch geestelijk. Deze nederlaag was een gevolg van een combinatie daarvan en het goede spel van Curren. Als zo'n partij slecht blijft verlopen krijg je ook geen kans om je beter te gaan voelen. Dan gaat alles nog meer pijn doen. Ik voelde me oud op de baan". Waarop McEnroe een blik in zijn binnenste gunde, in dat van zoveel tegenstrijdige ele menten overlopende karakter. „Voor het eerst in drie jaar voel ik me weer zo slecht. Toen verloor ik van Lendl in Dallas. Misschien moet ik har der gaan werken. Maar dat laat onverlet dat je als num mer 1 van de wereld onder een geweldige druk staat. Ik maak nu acht jaar deel uit van het prof-circuit. En ik heb veel enkel- en dubbelpartijen gespeeld. Ik werd nummer 1 in het laatste jaar dat Borg nog speelde. Maar ik kan me nu goed voorstellen hoe hij zich na al die jaren voelde en waar om hij besloot er een punt ach ter te zetten. Het is moeilijk om de beste te worden, maar ook zwaar om het te blijven". John McEnroe had dat even eerder op de zonovergoten hoofdbaan van Wimbledon aan den lijve ondervonden. De traag ogende, maar eenmaal in beweging gekomen „dood en verderf" zaaiende ex-Zuidafri kaan Curren ontweek eerst een dreigende doorbraak om Languit op de grond geniet Kevin Curren met gesloten ogen van zijn droomover- winning op Johif McEn roe. vervolgens McEnroe direct op diens opslag te bedreigen. Al spoedig was duidelijk, dat de tweevoudige titelhouder na zijn gemakkelijke aanloop naar de laatste acht opnieuw niet in allerbeste doen was. Zijn service functioneerde ma tig. Zijn volley haperde en aan passeerslagen kwam de Ame rikaan al bijna helemaal niet toe. Curren daarentegen etaleerde een gegroeide inhoud, hetgeen daags tevoren tegen de Zweed Edberg al was gebleken. Hij is niet meer louter afhankelijk van zijn dodelijke opslag, die Connors twee jaar geleden met 33 aces tegen nog tot capitula tie dwong. Curren, die overi gens sinds januari dit jaar met een ander racket speelt („waarmee ik nog meer kracht in de opslag kan leggen"), be heerst tegenwoordig het hele arsenaal. „Ik ben volwassener gewor den", stelde hij na afloop te vreden vast. „Ik weet nu dat ze allemaal zijn te verslaan, die topjongens. En voor be paalde gelegenheden kan ik me erg goed opladen om alles te geven. Maar dat lukt mij niet elke week. En daarin on derscheiden echte toppers zich van de overigen. Zij kunnen wel in elk toernooi tot het ui terste gaan". Waarop Kevin Curren zijn verslagen opponent alle eer toebedeelde. „Ik ben het met Arthur Ashe eens, als die zegt, dat hij in de verste verten nog geen nieuwe McEnroe ziet op doemen. McEnroe is misschien wel de grootste speler aller tij den, eventueel op Rod Laver na". Curren, die in iets meer dan 1 uur en drie kwartier de voor McEnroe desastreus ogende score van 6-2, 6-2, 6-4 in de boeken had laten regis treren, complimenteerde onbe doeld ook zichzelf daarmee. Waarbij het publiek van het centre-court, dat zich vervol gens kon opmaken voor de po ging van Boris Becker om via Henri Leconte de halve finales te bereiken, zich volledig kon aansluiten. Gaandeweg had den de bijna 15.000 zich achter Curren geschaard, waarbij het incident dat McEnroe halver wege de tweede set veroor zaakte de twijfelaars over de streep hielp. Voor het eerst in drie jaar wierp de Amerikaan de zichzelf omgelegde ketens van verbale beheersing van zich af. Na een door hem be twiste opslag van Curren ging hij eerst in discussie met umpi re David Howie en liet vervol gens referee Alan Mills opdra ven. Er volgde een minuten lange onderbreking, tijdens welke Curren eerst demon stratief op zijn stoel ging zitten en daarna provocerend een „ace" in het lege vak tegen over hem deponeerde. Het voorval was begonnen met een kreet uit het publiek. „McEnroe maak je geen zor gen", werd er geroepen. Waar op deze de toeschouwer op zijn „gemak" stelde, maar Howie kende Curren vervolgens een let toe. Waarop het oponthoud volgde, maar Curren bleek niet te zijn gestoord in zijn rit me. Hij haalde de game binnen en vanaf dat moment speelde McEnroe een verloren partij. Wanneer had hij de hoop op gegeven? „Ik hoopte alleen maar dat hij zijn been zou bre ken", reageerde McEnroe sar castisch maar goed gehu meurd. Waarna de Amerikaan nog eens uitwijdde over zijn problemen met de behande ling, die hem al jarenlang in Engeland ten deel valt. „Ik ben in dit land al sinds mijn eerste optreden een gemakke lijk doelwit. Maar ik wil graag worden behandeld als een ge woon mens. Ik ben namelijk een goed persoon. Maar daarop word ik niet beoordeeld. Ik krijg altijd aandacht vanwege andere dingen". Dat dié „andere dingen" beho ren bij het lot van een uitzon derlijk sportman, die door zijn gedrag voor- en tegenstanders mobiliseerde, heeft John McEnroe nog steeds niet kun nen verdragen. Als hij ook dat leert accepteren is hij niet al leen de allergrootste kam pioen, maar tevens de Wim- bledon-titelhouder van de ko mende jaren. FRANK WERKMAN LONDEN In de schaduw van de uitschakeling van John McEnroe, na de eliminatie van Ivan Lendl de onthoofding van het plaatsingsklassement, lijkt Jimmy Connors goede pa pieren te hebben om zijn der de Wimbledontitel in elf jaar te veroveren. Connors reken de gisteren in de kwartfinales af met qualifier Ricardo Acu- na (6-1, 7-6, 6-2) en ontmoet morgen Kevin Curren. McEn roe over die partij: „Als er één is die Curren kan verslaan is het Jirpmy". In de andere halve finale staan Anders Jarryd en Boris Becker tegenover elkaar. Waarbij vooral het feit dat de Zweed zo ver reikte verba zingwekkend mag worden ge noemd. Jarryd, die in vier eer dere optredens even zo veel keren in de eerste ronde ver loor van figuren als Taroczy, Mottram, Andrews en Scott Davis, versloeg gisteren Heinz Günthardt. Jarryd, die deze maand op het Melkhuisje zijn titel komt ver dedigen, gunde Günthardt, winnaar van het proftoernooi van Rotterdam in 1980, in drie sets slechts negen games: 6-4, 6-3 en 6-2. Boris Becker zette zijn spraak makende opmars naar de we reldtop en de hoofdprijs van Wimbledon voort. De 17-jarige West-Duitser, die de jongste halve-finalist werd sinds Borg in 1973 als 16-jarige, bleek geen onoverkomenlijke hinder te ondervinden van zijn daags tevoren opgelopen voetblessu re. Hij versloeg Henri Leconte in vier sets (7-6, 3-6, 6-3, 6-4) en is nog één ronde verwij derd van de prestatie van zijn landgenoot Wilhelm Bungert in 1967. Bungert was toen evenmin geplaatst, maar ver loor in de eindstrijd tegen John Newcombe kansloos. En dat behoeft Becker niet te overkomen want indien hij er ook in slaagt Jarryd aan de ze gekar te binden zal de moraal van de „nieuwe" Gottfried von Cramm tot ongekende hoogte zijn gestegen. Dames Bij de dames was er aanzien lijk minder sprake van dram- tische ontwikkelingen. In de halve finales speelt Chris Lloyd tegen Kathy Rinaldi, die als zestiende is geplaatst. In de andere helft van het schema ontmoet Martina Na- vratilova, die tegen Pam Shri- ver voor het eerst in dit toer nooi langer dan een uur op de baan moest staan, Zina Garri son, achtste geplaatst. Garrison maakte een einde aan de op mars van qualifier Molly van Nostrand, die haar eerste toer nooi afwerkte sinds een voeto peratie onlangs. Na een afwij zend advies van haar fysiothe rapeut gaf een arts haar toe stemming om te spelen, waar na Molly van Nostrand het meest succesvolle evenement van haar leven afwerkte. FRANK WERKMAN petbal Raymond Libregts )mt het komende seizoen uit >or de nieuwe eredivisieclub C VVV. De 20-jarige zoon in de in Griekenland werk- ime trainer Thijs speelde bij 5V in de reserves. °ir De dames van de Ne- ?rlandse golfploeg zijn het (emooi om het Europees ïmpioenschap met een onge- ikkige klassering begonnen. I Stavanger werden Katja etersen, Marian de Boer, Pa- ela Rijks, Barbara van iriens, Mette Hageman en strid Hollander gisteren der ende met 411 slagen. ridgt Het Nederlands he in bridgeteam heeft tijdens t strijd om de Europese titel l Salsomaggiore een belang de stap gezet in de richting een medaille. Het viertal irchhoff-Tammens-Niemeij- •-Roosnek versloeg West- uitsland met 23-7. asketbal In het kader ^n het internationale basket- ütoernooi in Hiroshima heeft èt Nederlandse herenteam steren met 54-81 verloren an de Sovjet-Unie. lammen In het damtoer- j»i van Westerhaar heeft Innes van der Wal in de der- b ronde een verrassende ne- trlaag geleden tegen Schol- ia. Door dat resultaat gaat (holma ongeslagen aan de ading. De koploper vestigde I de tweede ronde met tegen- ander Bies als het ware een Wereldrecord" door pas na fcgen uur en achttien minu- [n en 107 zetten tot een be- issing te komen. Op dat tijd- fip gaf Bies de partij op. Het roegere record stond op 9 uur ROTTERDAM Havanna heeft gisteren het eerste We- reldhavenstedentoernooi in Rotterdam gewonnen. De Cu baanse honkballers bleven te gen Kobe voor ruim 5000 en thousiaste toeschouwers moei zaam overeind: 5-4. Drie keer kwam Havanna gedurende dit financieel geslaagde toernooi tegen Kobe als triomfator uit de strijd: eerder waren de cij fers 7-1 en 8-1. Alleen in Dal las, geen havenstad, moesten de Cubanen hun meerdere er kennen: 8-11. Het Nederlandse honkbalne gental sloot het door liefst 30.000 betalende bezoekers ge volgde toernooi af met een be scheiden vierde plaats. Van het vijf teams 'tellende deelne mersveld hield de formatie van Harvey Shapiro alleen Curasao achter zich. De ste- denteams van Havanna, Kobe en Dallas waren ruimschoots sterker. Shapiro beschouwde de eerste editie van het Rotter damse evenement als een „oe fentest" voor de Europese ti telstrijd, volgende week in Haarlem. Daar dient tijdens het voornaamste toernooi van het jaar aartsrivaal Italië het kampioenschap te worden ont futseld. De werpersstaf onder leiding van Bart Volkerijk, met Jan Hijzelendoorn, Roel Klaassen, Tonny Cohen en in iets min dere mate Hans van Rense- laar, zal Italië volgende week in Haarlem voor vele proble men kunnen stellen. Ook de achtervangers Gerlach Hal- derman in eerste positie, ge volgd door de dit keer tamelijk onzekere Paul Smit spelen op „Europees" niveau. Bill Groot zal het eerste honk bezetten, terwijl Urbanus het tweede honk niet kan ontgaan. De po sities van de teleurstellende Robert Knol als korte stop, de bepaald niet imponerende Ge rard Blacquière op het derde honk staan nog niet vast; Al fred de Leeuw en Sven van de Graaf en ook Judsel Baranco maakten een sterkere fndruk. In het verre veld zal ongetwij feld Marcel Joost aantreden; Hickinson en Vervaat zijn ook voor Shapiro nog vraagtekens. Van der Wiel in spoor Timman BIEL Na het succes van Jan Timman in het interzone schaaktoernooi van Taxco is ook John van der Wiel bezig met een sterke kwalificatiereeks voor het kandidatentoernooi, dat de uitdager van de wereldkampioen zal opleveren. De Nederlandse grootmeester is tot en met de derde ronde van het toernooi te Biel ongeslagen. Door de zege van gisteren op de Argentijn Miguel Quinteros deelt Van der Wiel de eerste plaats met Sokolov, Vaganjan en Gutman. Morgen wacht Van der Wiel het belangrijke duel met Ljubojevic, die met twee punten het leidende viertal volgt. Net als Van der Wiel won ook de Filipijn Torre. Alle andere partijen eindigden in remise. Suiker en Plak mogelijk naar FC Den Haag DEN HAAG Doelman Hans Suiker van de zondagkampi oen DHC is een kandidaat voor een overgang naar FC Den Haag. Suiker, die ooit als jonge prof bij FC Amsterdam onder de lat stond, zou in het Zuiderpark tweede doelman worden, achter René Stam. Mocht FC Den Haag er niet in slagen Roger Albertsen (Olym- piakos Piraeus) aan te trek ken, dan zal op het Haagse middenveld vermoedelijk Pa- blo Plak van ADO de gelede ren komen versterken. Derde doelman Ron Sinteur, die oor spronkelijk zou afvloeien bij FC Den Haag, heeft toch een nieuw contract gekregen. Zijn plaats is voorlopig in het twee de elftal van de eerste-divisio- nist. WASSENAAR Snelheid was gisteren troef op Duindigt. Ymola Hanover (Arnold Mollema) zegevierde over de mijl in de kilometertijd van 1.15.8 en verbeterde daarmee zijn oude record dat op 1.18.9 stond. Tweede werd Weistane du Bois en Victor van Zelda. Maar er waren nog meer record verbeteringen. Yester P (Gerard van Eykelenborg) zegevierde over de mijl in 1.17.3 voor York Fortuna en Yna Wielinga. Het oude record stond op 1.19.2. Van Eykelenborg had eerder al gewonnen met Zambesi Cede in 1.20.5 over 2040 meter en ook dat was een record verbetering. Natuurlijk speelde het weer, twee keer windje in de rug, een belangrijke rol op Duindigt. Maar ook is het de laatste maanden te zien dat de Drafsport met grote sprongen vooruit gaat sportuitslagen TENNIS Wimbledon Dames-enkelspel, kwartfinales: Mar tina Navratilova (Vst)-Pam Shriver (Vst) 7-6. 6-3; Kathy Rinaldi (Vst)-He- lena Sukova (Tsj) 6-1, 1-6. 6-1; Zina Garrison (Vst)-Molly van Nostrand (Vst) 2-6, 6-3, 6-0; Chris Evert-Lloyd (VSt)-Barbara Potter (VSt) 6-2, 6-1. Heren-enkelspel, kwartfinales: An ders Jarryd (Zwe)-Heinz Günthardt (Zwi) 6-4, 6-3, 6-2; Kevin Curren (Vst)-John McEnroe (Vst) 6-2, 6-2, 6-4; Jimmy Connors (VSt)-Ricardo Acuna (Chi) 6-1. 7-6, 6-2; Boris Bec ker (WDI)-Henri Leconte (Fra) 7-6, 3-6, 6-3, 6-4 GOLF EK dames in Stavanger 1. Engeland 372 slagen; 2. Frankrijk en Italië 383; 4. Zweden 386; 5. Span je en Wales 389; 13. Nederland 411. PAARDESPORT Koersen Duindigt EERSTE KOERS. 2040 meter; 1. Zep pelin S (L Dooper) 1 20.8, 2 Zie Zo Boszorg. 3. Yorky. Niet gestart: Yeah Be. Toto: winnend f. 1,70, plaats f. 2,10 f. 6.70 3,60, koppel f. 30.90. trio f 303.60 TWEEDE KOERS. 2100 meter: 1. Zo diac Vryenesse (W. Duivenvoorden) 1.21,0. 2 Yarwell Mac, 3. Ydo Buiten zorg. Toto winnend f 3.30. plaats f. 1,50 f. 2,20, koppel I. 18,20, trio f. 132,10 DERDE KOERS, 2040 meter: 1. Ylo- nas Berkum (P. Weidema) 1.20,0, 2. Walele du Bois. 3. Yllucy. Niet ge start: Winner Princess. Toto: winnend f. 7,50, plaats f. 2,00 1,90 f. 1,40, koppel f 39.40, trio f. 312,30. VIERDE KOERS. 2040 meter 1. Zam besi Cede (G. van Eykelenborg) 1.20,5, 2. Zeus Buitenzorg. 3. Yereba Cartouche. Toto: winnend f. 5.20, plaats f 5.10 f. 1.60. koppel f. 7,50. trio f. 28,60. VIJFDE KOERS. 2000 meter. 1 Mon Anjolo (A. Manuel) 2.09,5. 2. Madam meke, 3. Aktora. Toto winnend f. 22,40, plaats I. 3,50 f 1,80 t. 2,90, koppel f 19,00, trio f. 212,40. ZESDE KOERS. 1609 meter: 1 Yester P (G van Eykelenborg) 1.17,3. 2 York Fortuna. 3. Yna Wielinga. Toto: winnend f. 4,40, plaats f. 1.10 f. 1,10 1,30, koppel f. 2,10, trio f. 131,80. ZEVENDE KOERS. 2040 meter: 1. dead heat nr. 2 War ter Lune (C. Gul- demond) en nr. 7 Wilhelmina Mac (L. Dooper) 2.42,9-1.19,9; 3 Vasco D. Toto: winnend nr. 2 f. 7.00, nr. 7 f. 2.20. plaats f 4,30 f. 3.00 4.20. koppel f. 53,90, trio 2-7-8 f. 560,30; 7-2-8 f 455,40. ACHTSTE KOERS. 2100 meter: 1. Orly Norton (T.H. Kooyman) 1.18.6; 2. Sam Avon; 3. Tim Hanover Toto: winnend f. 18,90, plaats f. 2,10 f. 2,00 f. 2,80, koppel f. 72,00, trio f. 1709,30. NEGENDE KOERS. 1609 meter: 1. Ymola Hanover (A.J. Mollema) 1.15.8; 2. Weistane du Bois; 3. Victor van Zelda. Toto: winnend f. 2,00. plaats f 2.00 f. 1,20 f. 1,50, koppel f. 9,40, trio f 225.40 TIENDE KOERS. 2040 meter: 1. Vor- den's Dillon (G.G.M. Gommans) 1.18,4; 2. Winston Dartel; 3. Whopper Oostwijck. Toto: winnend f. 4.60, plaats f. 1,00 f. 1.00 f. 1,00, koppel f. 2,20, trio t. 28.70. ELFDE KOERS. 2040 meter: 1 Win chester T (T. Smeding) 1.19,8; 2. Wimbert S; 3. Udo Tonka. Niet ge start Vannessa E. Toto: winnend f. 4,20, plaats f. 1.30 f. 2.50 f. 3,20, koppef f. 17.30, trio f 663,20. TOTALISATOR-OMZET: f. 272.622.00. SCHAKEN Interzone-toernooi in Biel Derde ronde: John van der Wiel (Ned)-Miguel Quinteros (Arg) 1-0; Eu- genio Torre (Fil)-Angel Martin-Gonza- les (Spa) 1-0; Zunian Li (Chi)-Lev Po- goelajevski (Sov) 1/2-1/2; Andrej So kolov (Sov)-Ljubomtr Ljubojevic (Joe) 1/2-1/2; Uit Andersson (Zwe)-Gyula Sax (Hon) 1/2-1/2; Rafael Vaganjan (Sov)-Yasser Selrawan (VSt) 1/2-1/2; Vlastimil Jansa (Tsj)-Nigel Short (Eng) 1/2-1/2; Amador Rodriguez (Cub)- Margeir Petursson (IJsl) 1/2-1/2; Lev Gutman (lsr)-Charles Partos (Zwi) 1/2-1/2 Stand: 1. Van der Wiel. Sokolov. Va- ganjin en Gutman 2 1/2 punt: 5. Lju bojevic 2; 6. Jansa 11/2+1 afgebro ken, 7. Li. Andersson, Seirawan en Poloegajevski 1 1/2; 11. Torre 1 1 uitgesteld; 12. Short, Partos en Ro driguez 1; 15. Petursson 1/2+1 af gebroken; 16. Martin en Sax 1/2; 18. Ouini»ros 0 1 ultoesteld WIELRENNEN Tijdrit van Schijndel 1. Eric Breukink (Spankeren) 45.2 km in 58 minuten en 20 seconden, ge middelde snelheid 46.491 km per uur.; 2. Toni Rominger (Zwi) 59.07,; 3. Werner Stutz (Zwi) 1 uur en 35 secon den.; 4. Egon van Kessel (Kerkdriel) 1.00.37,; 5. Eddy Schurer (Bakke- veen) 1.00.58.; 6. Mare Manders (Geldrop) 1.01.10,; 7. Peter Gansier (BRD) 1.01.36.80.. 8. Arjan Jagt (Woubrugge) 1.01.36.88.; 9. Bob Ri|- kenberg (Amsterdam) 1 02.08.; 10 Joost van' Adrtchem (Kwintsheul) 1.02.27. Zes van Rijn en Gouwe Vierde etappe: 1. Jean-Paul van Pop- pel (Bosch en Duin) 100 kilometer in 2 uur. 10 minuten en 17 seconden, 2. Twan Poels (Oeffeit) op 3 seconden. 3. Martin Kemp (Made) z t.; 4. Nico Verhoeven (Berkel-Enschot) op 15 se conden; 5. Gert Jakobs (Emmen); 6. Renè Kos (Zuid-Scharwoude); 7 Ma rio van Vlimmeren (Hoeven); 8 Jan nes Slendebroek (Geldrop); 9. Heddy Nieuwdorp (Yerseke); 10. Jean Ha- bets (St. Geertruid) allen in de zelfde tijd als Verhoeven. Algemeen klassement: 1. Theo Ap peldoorn (Zegge) 129 punten; 2. Ver hoeven 127; 3. Ron Groen (Baarn) 110; 4. Van Poppel 101; 5. Ad Tak (Oud-Gastel) 92; 6. Kemp 89; Van Vlimmeren 89; 8 Ron Snijders (Zwa nenburg) 88. 9. Johnny Broers (Maar tensdijk) 85. 10. Wies van Dongen (Breda) 82 Tijdrit voor amafeurs in Forst (ODI) 1 Sovjet-Unie 2.02 22; 2. Nederland 2.02.55; 3 Ts|echo-Slowaki|e 2.02.56; 4. Oost-Duitsland 1 2.04.15; 5. Oost- Duitsland 2 2.04.49; 6. Zwitserland 2.05.21. ZEILEN WK Finnjoden Vijfde wedstrijd: 1 Vllby (Den); 2. Sobkowiak (Pol); 3 Bengtsson (Zwe); 4. Birke (ODI); 5 Koperski (SovL 11. Van Manen (Ned); 19 Kwikkers (Ned): 25 Hummel (Ned); 35 Zlelhuhis (Ned); 95. Peet (Ned). Algemeen klassement;: 1 Sobkowi ak (Pol) 32,7 punten. 2. Hjortnaes (Den) 35, 3. Lemieux (Can) 44.7; 4. Birke 51,0; 5. Bengtsson 54,7; 12. Peet 78: 15. Hummel 93; 36. Van Ma nen 152. 37 Zielhuis 156

Leidse Courant | 1985 | | pagina 9