Duitsland al jaren bezig met stereo-tv gekleurd gezien ONTHULLENDE WOORDENTWIST IA8?ADIQ/TELEVISIE QeidóaOowumt DINSDAG 2 JULI 1985 PAGINA 9 ~1 OMROEPMUSEUM VERDUBBELT EXPOSITIERUIMTE 1ILVERSUM De bezoekers van het Nederlands Omroepmu- eum aan het Melkpad 34 in Hilversum konden vroeger vanaf je bovenverdieping vreemde geluiden horen. Tot voor kort oe- ende daar de hoorspelkern van de NOS. onderdeel van de afde- mg uitvoerende kunstenaars. Aan die situatie komt een einde, dochten er nu nog geluiden uit de bovenverdiepingen van het gebouw aan het Melkpad komen, dan zijn die afkomstig van de xpositie op de eerste etage ..Afgestemd op Nederland, geschie- enis van de omroep", of van de tweede étage, waar een nieuwe xpositie met de titel „Radiowinkel anno 1935" is geopend, ïelijkvloers is het een en al verandering. Daar is nu de perma- iente nieuwe expositie „Televisie te kijk gezet, de ontwikkeling •an de tv in Nederland" gehuisvest. De tentoonstelling begint iet de jaren '20 waarin enthousiaste radioknutselaars zelf een ntvanger bouwden, een Nipkovschijf. In dezelfde tijd wierp 'hilips zich op tv-experimenten en enkele jaren later geven mateurs en Philips-medewerkers talloze demonstraties voor ■ers en publiek. Na de Tweede Wereldoorlog komen de eerste ontvangers op de markt. De bestaande radio-omroepen houden de ontwikkelingen nauwlettend in de gaten. Na lange onderhan delingen met de overheid, de PTT en de omroepen krijgen in 1951 NCRV. KRO, VARA, AVRO en VPRO een zendmachti ging. Verenigd in de Nederlandse Televisie Stichting weten zij het alleenrecht over de ether te behouden. In 1969 wordt met de komst van de nieuwe omroepwet bepaald dat iedere nieuwko mer met genoeg leden zendtijd kan krijgen en worden NTS en NRU (Nederlandse Radio Unie) samengesmolten tot Nederland se Omroep Stichting. De nieuwe binnenkomers zijn TROS, EO en Veronica. Inmiddels is de tijd van buitenlandse commerciële zenders aangebroken. De verwachting is, dat de gunst om de kij kers zich zal verhevigen met de nog grotere doorbraak van tv- satellieten. Hoewel het publiek het liefst naar Nederlandse pro- dukties zal willen blijven kijken, geniet het ook volop van bui tenlands amusement, van video-films, beeldplaten en abonnee- televisie. In 35 jaar tijd verhuisde de televisie van het café naar de huiskamer. Op het Melkpad is die ontwikkeling te zien. De officiële uitbreiding van de expositie werd geopend door Willem Duys, voor afgegaan dopr een welkomstwoord van mr. B.A. Schmitz, voorzitter van het stichtingsbestuur. tILVERSUM Het fe- ïomeen stereo-televisie is •igenlijk sluipend tot ons ;ekomen. In Duitsland is nen van 1981 af al volop )ezig met televisie-uitzen- lingen met stereo-geluid. ■Jederland was kortgele- len aan de beurt. NOS-tv ond toen in een recht- treekse reportage vanuit iet theater Carré in Am- terdam de opera Naima 'an Theo Loevendie (mu- iek) en Lodewijk de Boer libretto) in stereo uit. De tpera was overigens ge- ijktijdig op Hilversum 4 n stereo te beluisteren, vat betekende dat behal- 'e de 200.000 bezitters van ?en stereo-tv ook de bijna miljoen „mono"-tv-kij- cers (via de radio) stereo conden meegenieten. n Duitsland was de behoefte lan stereo-tv's in het begin an de jaren tachtig zo groot lat zelfs toestellen met twee uidsprekers werden gebouwd lie suggereerden te zijn uitge est met stereofonische ont- rangst, wat niet zo was, maar .voor de buren stond het aar- lig". In Nederland begon Phi- ips met de produktie van losse joxen bij stereo-tv's. een ont- vikkeling die niet bij de con- iu men ten aansloeg. Men wilde iever alles in één (in één tv- ipparaat zonder losse boxen lus). \an het woord is de heer Al- jert A. de Vries, commercieel nanager van de afdeling video bij Philips Nederland. Als ik hem vraag naar het aantal speelfilm zit over het leven van Jim Morrison, de overle den zanger van de groep The Doors. Dat is een oude film in mono. Veronica huldigt het principe helemaal in stereo of helemaal niet en dus ging de zaak niet door. Behalve de genoemde uitzen ding van de opera Naima door de NOS brengt de NOS-tv deze zomer nog drie grote ope- raprodukties stereofonisch op het scherm. Op zondag 28 juli ..The Beagar's Opera" van John Gray, op woensdag 7 au gustus „Idomeneo" W A. Mo zart en op woensdag 14 augus tus Julius Caesar van G.F. Handel Op verkochte tv-toestellen per jaar in Nederland wil hij daar geen antwoord op geven. „Het is de strategie van Philips dat cijfer niet prijs te geven. Uit dat soort cijfers zou onze con currentie conclusies kunnen trekken. Het is inderdaad heel moeilijk te bepalen wat de consument wil. Momenteel verkopen we tv-toestellen die zijn uitgerust met stereo (meerprijs circa f 250.-) in combinatie met de mogelijk heid van teletekst. Op het ogenblik is een kwart van alle verkochte tv-apparaten uitge rust met stereo. Dat betekent dat er een zogenaamde deco der inzit voor geluid- en taal keuze. De overdracht van ge luid bij tv is anders dan bij ra dio. De kanalen bij de tv zijn vrijwel totaal gescheiden, zo dat je bij voorbeeld via de ene box een commentaar in het Frans kunt uitzenden en via de andere in het Engels. Bij radio zou dat allemaal teveel door elkaar heen lopen. PTT druk bezig De PTT is momenteel hard be zig met het geschikt maken van de verschillende tv-zen- ders in ons land voor stereofo nische uitzendingen. De zen ders van Nederland 2 van Lo- pik, Smilde, Goes en Wierin- germeer, die ongeveer 85 pro cent van de bevolking berei ken, zijn omgebouwd. Eind volgend jaar zullen alle zen ders van Nederland 2 zijn ge- stereofoniseerd. Voor de zen ders van Nederland 1 zal dat in 1990 het geval zijn. De meeste produktiestudio's en de reportagewagens van de tv zijn inmiddels geschikt ge maakt voor stereofonische op namen en uitzendingen. Ver schillende omroepen hebben al belangstelling getoond voor het doen van stereofonische tv-uitzendingen. De AVRO is van plan het North Sea Jazz Festival in ste reo op tv uit te zenden. Voorts leent zich een programma als Jonge Mensen op Weg naar het Concertpodium zich ook bij uitstek voor stereo-tv. De VPRO is een van de weinige omroepen die al een vrijwel uitgewerkt programma op ta fel heeft liggen. Samen met de stichting Musical '85 gaat zij een drie uur durend overzicht van de Nederlandse muziekge schiedenis uitzenden. Het pro gramma wordt rechtstreeks uitgezonden vanaf vijf loka- ties: een in Kerkrade en vier in Amsterdam. Bij de VPRO voegt men eraan toe dat als de stereo-uitzendingen via de tv voor moeilijkheden gaan zor gen dat dan gewoon via de ra dio wordt uitgezonden. Veronica heeft nog geen vast omlijnde plannen met stereo- tv. Het plan was om de mu ziekdag van Veronica op 4 juli in stereo uit te zenden. De VOO had hiervoor een aan vraag lopen bij de NOS. Het plan is evenwel afgeketst om dat in die muziekdag een mars Hobbyscoop van de NOS hield zich dezer dagen ook al bezig met stereo-tv, waarop belang stellenden konden inhaken. Al met al is de opmars van ste reo-tv niet meer te stuiten. De NOS. die het proces nu defini tief in werking heeft gezet, wordt daartoe technisch in staat gesteld door de beheer ders van het zenderpark. Offi ciéél zou het hele zenderpark in 1990 voor stereo zijn omge bouwd, maar er wordt al ge sproken over 1986 als „stereo jaar". De praktijk is dat een zender die vernieuwd wordt meteen geschikt wordt ge maakt voor stereo-uitzendin gen. Het is echt niet zo dat ze teter los nog eens een unit aanbrengen om dat mogelijk te maken. Sommige omroepen mogen dan afwachtend reage ren, de werkelijkheid is dat er straks gewoon stereo-tv is. Of je er optimaal gebruik van maakt, is een andere vraag. JOCHEM GREVEN Opmerkelijk mag het gesprek genoemd worden, dat Adri- aan van Dis afgelopen zondag had met journalist /schrijver Willem Oltmans. Nimmer eerder werd op de tv een derge lijk felle, vol persoonlijke aanvallen gestoken discussie ge voerd. Oltmans verweet Van Dis. dat hij met fraaie praatjes naar de studio was gelokt. Het vraaggesprek was evenwel hoogst kritisch. Onder meer werd de vraag opgeworpen of Oltmans over figuren als Bouterse en andere dictatoren te gen betaling zogenaamd objectieve boeken schreef. Deze op merking wekte de diepe woede van Oltmans. die Van Dis vervolgens betichtte van een vuige interviewmethodiek. Een, onthullende woordentwist, maar een verademing voor wie vindt, dat er op tv zelden of nooit wat gebeurt. Het is overigens inmiddels zomer in Nederland. Dat bete kent (behalve veel te lang onmatige en onwelkome hoeveel heden onweer, plensbuien en kouwe voeten), dat Sonja Ba rend, Wim Bosboom. Jan Lenferink en al die andere cory feeën van de wintertelevisie zijn vervangen door zendervul ling, die voornamelijk afkomstig is uit het archief, dan wel lijkt te zijn bedacht door spelletjesgekken met een ongezon de voorkeur voor botsende auto's en bizarre valpartijen. Toen de TROS een paar jaar geleden begon met die wed strijden in het achteruitrijden, werd de show daarbij gesto len door André van Duin, die buiten beeld komisch com mentaar gaf. Dat was verreweg het aardigste van dat hele gedoe. De TROS is daarvan afgestapt inmiddels (waardoor Te land, ter zee en in de lucht lang zo leuk niet meer is als vroeger). De AVRO heeft die formule voor Wie waagt die wint weer uit de kast gehaald, in de vorm van een meneer die ook probeert komische verbale begeleiding te geven bij het geros en gebots. Pech is alleen, dat deze artiest denkt dat het genoeg in om allerlei regionale tongvallen toe te passen, zoals daar zijn het Utrechts en het Surinaams-Nederlands Hij vergeet dat de inhoud van zijn teksten liefst ook enige humor zou moeten bevatten, en dat 't anders alleen maar flauw is. Op zichzelf kan het gebruiken van dergelijke accenten heel effectief zijn in zijn komische werking. Denk maar eens aan conferenciers en kleinkunstenaars als Paul van Vliet, Tine ke Schouten of Henk Elsink (of aan Van Kooten en De Bie als de onvergetelijke Jacobse Van Es). Of aan acteur Rijk de Gooyer (als Bartels in de radioserie Mimosa, uit een in middels wel heel grijs verleden, of als de kaasverkoper uit de Ster-reclame). Of aan Wim Sonneveld (als Willem Parel, ook al uit Mimosa). Al iets minder onschuldig komt het me voor. dat onze nieuwe A VRO-held leuk wil doen met een Surinaamse tongval. Mag dat nietKan dat niet° Is dat dis criminatie? Ik weet het niet zo goedbij het stellen van deze vragen kom je in een soort spanningsveld terecht, waarmee ik niet goed raad weet. Het lijkt me dat ze alleen kunnen worden beantwoord door een Surinamer (liefst met niet te lange tenen). Ik kan we wèl voorstellen dat een Nederlan der met een Drentse of Groningse tongval zich „gepakt" kan voelen als een „domme boer'' wordt uitgebeeld in een vrolijke schets op radio of televisie, wat altijd gepaard gaat met het toepassen van zo n imitatie-Saksisch accent. Overi gens kan ik me nog wel een optreden herinneren van Ge rard Cox in het satirische KRO-radioprogramma Cursief van een aantal jaren geleden. Daarin speelde hij een Suri naamse hoogwaardigheidsbekleder die een verhaal vertelde over een volksfeest, en hij deed dat in een geheel eigen vari ant van Surinaams-Nederlands die destijds golven van hila riteit verwekte. Het is nog maar de vraag of je dat program ma-onderdeel vandaag de dag nog zo onbekommerd leuk zou kunnen (of mogen) vinden. RENE DE COCQ NEDERLAND 1 RVU 15.00-15.30 Jongeren en straf (5), serie waarin jongeren vertellen over waarom zij door de justitie gestraft zijn, hoe ze die straf ondergaan en welke invloed dat heeft op hun leven. KRO 16.00 De Wereld in oorlog, serie over de Tweede We reldoorlog. Afl. 4: Banzai. Japan 1931 - 1942 (herh.). 16.40 Holiday Eiland. Austra lische serie. NOS 17.30 1/26-Journaal. KRO 17.40 De beste Muppet- shows. Gast: Dizzie Gilles pie. 18.10 Alias Smith en Jones, Amerikaanse serie. Afl.: Het Geldtransport. 19.00 Ravioli, Duitse serie. Afl. 10: Pepe beslist. De kinde ren maken uit dat Pepe mag beslissen wat er gege ten wordt. 19.25 Cijfers en Letters, spel- programma gepresenteerd door Bob Bouma. NOS 20.00 Journaal. KRO 20.28 SI Dagboek van een Herdershond, tv-serie van Willy van Hemert. 21.35 Brandpunt, actualitei tenrubriek met een reporta ge over de Ijzerbedevaart De elfjarige Shawn Schroder, Die met zijn ouders op een tiland bij Nieuw Zeeland Jepj hoont. staat centraal in An il®* tiers is ook gewoon". Ned. II f im 19.12 uur in België en een interview met de Braziliaanse bis schop Dom Helder Camera, die deze week in Nederland is. Verder een verslag over het van de 1,2,3-actie gefi nancierde nieuwe schip van de Zonnebloem, dat de eer ste vaarvakantie met lang durig zieken begint. 22.00 Van toeten en blazen, impressie van de voorberei dingen van het 10e Wereld Muziek Concours in Kerk rade. NOS 22.45 Journaal. 22.50 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 EO 15.20 Het verhaal van petrus. Afl.: Sterker dan de dood. NOS 15.45-16.55 Studio Sport. Met Tour de France en ten nis op Wimbledon. 16.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Tour de France, samen vatting van de vierde etap pe. 18.40 Sesamstraat. 19.00 Journaal. EO 19.12 Anders is ook gewoon, serie films over kinderen in de verste uithoeken van onze wereld. Afl.: Op het puntje van de tong. Film over de zoon van een vuur torenwachter in Nieuw-Zee- land. 19.37 Klaar helder water, filmreportage over Florida. Florida is beroemd om zijn bronnen met helder water, het prachtige landschap en het dierenleven daar. 20.20 Ronduit Tournee, ge spreksprogramma. Onder werp: Waar leef je voor? (herh.). 21.20 Joy of music, muzikaal programma met de Ameri kaanse organiste en diri- gente Diane Bish. 21.45 Mag ik 's met je pra ten? Feike ter Velde in ge sprek met Dhr. Th. Bijlsma uit Hilversum NOS 22 30 Journaal. EO 22.45-23.47 De Open Cirkel, serie programma's over hu welijk. gezin en opvoeding. Afl.: Tussen kascultuur en koude grond.(herh.). ATN/Filmnet 17.00 Take this Job and Shove it; 18.40 Fairie Tale Theatre (herh).: Thumbelina; 19.30 Nighthawks; 21.05 Riptide (13): To Catch a Falling Star; 21.55-01.15 Reds BRT 1 15.45-16.40 Tour de France, recht streekse reportage van de rit: Fougè- res - Quillebeuf (241 km.). 17.30 Tom en Tina, kleuterserie. 17.40 Klein, klein kleutertje. 17.55 Journaal. 18.00 Tik Tak, kleuterprogramma. 18.05 Candy Candy, tekenfilmserie. 18.30 Tour de France. Samenvatting van de rit van vandaag. 18.50 Frank Buck, Amerikaanse se rie. Afl.: In levensgevaar. Tijdens een luchtgevecht stort een Amerikaans vliegtuig neer. De zwaargewonde pi loot vertelt de dominee vlak voor zijn dood dat er tijdens een conferentie in Singapore een Britse afgevaardigde zal worden vermoord. De dominee en Frank Buck nemen de nodige maatre- 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-zaken. 20.20 Bill Cosby Show, Amerikaanse comedy-serie. Afl.: Is dat mijn zoon? Cliff is laaiend enthousiast als hij hoort dat zijn zoontje Theo in de voetbalploeg van de school is opge nomen. Tijdens een spelletje tussen Cliff en Theo blijkt dat Theo helemaal met zo goed is. 20.45 Revolutie In de Stille Oceaan, achtdelige serie van Michael Macinty- re Afl. 1: Een nieuw tijdperk. 21.45 Uitzending door derden: Pro gramma van de Socialistische Om roepvereniging. 22.15 Journaal en Coda. BRT 2 RTBF 1 15.45 Tour de France: 4e etappe: Fougéres - Quillebeuf. 16.40 Teletekst. 17.30 Mededelingen ONEM. 17 45 Cinè-vacances. 18.10 Lollipop, kinderprogramma. 18 45 Clip Club. 19.00 Ce soir, regionaal magazine. 19.30 Journaal. 20.00 Tour de France. Samenvatting van de vandaag verreden etappe. 20.10 Sentiers du monde, documen taire serie. 21.25 L'ètat de grace, tv-film van Daniel Gilles. Regie: Jean-Marie De- coninck 1936: Bruno Hebrart. een jonge leerling aan het College de Saint-Maur. heeft het geloof in God verloren, dit tot grote ergernis en te leurstelling van zijn leermeesters. De jonge Bruno ziet meer in een amou reus avontuurtje. 23.00 Journaal. MUSIC BOX TV 5 16.00 Non-stop videoclips. Presen tatie: Gary (16.00), Diana (17.00) en Julie en Gaz met Eurochart. de Euro parade van Music Box (18.00). 19 00 L'imagination au galop. 19.25 La grande rouè. 20.20 Temps présent. 21 25 Chronique montage. 22.00 Nieuws. 22.30 Le cinè-club: Laforet the sol dier, speelfilm van Guy Cavagnac 00.00-02.00 Non-stop videoclips. Herhalingen Julie en Gaz met Euro chart (00.00) en Martin (01.00). Duitsland DUITSLAND 1 15.00 ARD-Sport extra: Tennis op Wimbledon. Commentaar: Volker Kottkamp. Aansl. Galopp-Europapo- kal der Jockeys vanuit Hamburg- -Horn. Commentaar: Adolf Furler. 17.50 Tagesschau. 18.00 Mier und Heute. 18.15 Eigener Herd 1st Goldes Werf. Afl.: Full house. 18.40 Natur vor der Haustuer. Afl.: Dieren kruisen onze weg. 19.00 Der Preis der Macht. Afl.. Duistere zaken. 19.58 Heute im Ersten. 20.00 CO Tagesschau. 20.15 Alles Oder Nichts. Spel en show met Max Schautzer. Vandaag: Napoleon Bonaparte. 21.00 Report: Baden-Baden. 21.45 Magnum, Amerikaanse detec tive-serie. Afl. Aanslag op de prins. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Kulturwelt: Karola und Ernst Bloch, die Tübinger Zeit, documen taire film over het leven van de filo soof Ernst Bloch. 23.45 ARD-Sport extra: Tennis op Wimbledon. Commentaar: Volker Kottkamp. 00.15 Tagesschau. DUITSLAND 2 16.05 Anna und der König von Siam, tv-serie. Afl.: Tijgerjacht. 16.30 Der Wunschfilm für Kinder 17 50 Das Haus am Eaton Place (Upstairs - Downstairs). Engelse serie. Afl.: Tot de dood jullie scheidt? Kerst mis 1908: Elizabeth bekent haar ou ders dat haar huwelijk volkomen aan de grond is geraakt. De familie doet E Ondertiteling via Tele- Tekst. E Zwart/wit-uitzen- dlng. KQ Zwart/wit-uitzending met ondertiteling via Tele- Tekst. O Bij niet-Nederlandsta- lige zenders: uitzending in orginele versie met onder titels. ■3 Bij niet-Nederland- stalige zenders: zwart/wit- uitzending in orginele ver sie met ondertitels. Nero Wolfe en zijn assistent Archie krijgen een ontvoerings zaak voorge schoteld. Duitsland 2 om 23.30 uur. vervolgens haar uiterste best Eliza beth zo snel mogelijk van haar (Impo tente) man af te helpen. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Jagger und Spaghetti, turbu lente filmkomedie. Twee blijmoedige jongemannen hebben de kans op een succesvolle carrière voorbij laten gaan. Een van de twee heeft een han deltje in het repareren van tv-toestel len. Wanneer hij op een dag voor een spotprijsje een partij portable tv- -toestellen opkoopt denkt hij hier een aardig winstje op te kunnen maken. Zijn klanten ruiken echter lont. 21.15 WISO, sociaal-economisch ma gazine. 21.45 Heute-joumal. 22.05 Filme von Frauen: Das Fahr- rad, Oostduitse speelfilm uit 1981 van Evelyn Schmidt. Met in de hoofdrol len: Heidemarie Schneider. Roman Kaminski en Anke Friedrich. Susanne is een alleenstaande moeder. Ze is daarbij ook een ongeschoolde ar beidster en op een dag is ze het een tonige werk aan de lopende band zat. Ze zegt op en stort zich op het uit gaansleven. Wanneer haar kind ziek wordt kondigen de moeilijkheden zich 23.30 Nero Wolfe, Amerikaanse de tective-serie. Afl.: De gouden spin nen Op een dag meldt zich een straatjongetje bij Nero Wolfe. Hij ge looft getuige geweest te zijn van een ontvoering. Nero Wolfe wil de jongen eerst niet erg geloven maar wanneer later blijkt dat het jongetje een 'ver keersongeluk' hèefl gehad, besluit hij het kind toch maar op te zoeken in het ziekenhuis. 00.15 Hout*. DUITSLAND 3 WDF 18.00 Telekolleg II: Monotone Fol- gen. Cursus Mathematische Analysis 18.30 Sesamstraat. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Auslandreporter Volker Mauersberger und Reinhard Behm vanuit Spanje: Dorfstierkampf. 20.45 Rückblende: 175 jaar geleden gestorven: Koningin Louise van Prui- 21.00 Formel Eins, de ARD-Hltpara- de met Ingolf Lück. 21.45 Landesspiegel: Auf der Seite der Schwachen. Industrlepfarrer Kurt Struppek. reportage. 22.15 Einzelginger sind sie beide. Portet van de hedsjesschrljvers Jür- gen Eger uit Oost-Berlijn en Heinz Rudolf Kunse uit Osnabrück. 23.00 Streitgespréch. 23.45 Laatste journaal. SKY CHANNEL 16.45 Monsters of rock, met Aman da Redington. 17.30 Engelse top 50, met Peter Po well. 18.30 Mr. Ed. Afl.: Ed's new neigh bours. 19.00 The Lucy Show. Afl.: Lucy puts Main Street on the map. 19.30 Charlie's Angels. Afl.: Terror on Skis'. 20.20 Skyways. Drama-serie. 21.15 Roving Report. Actualiteiten magazine. 21.40 American college basketball. 22.40-00.30 Sky Trax. Herhaling middagprogramma. BBC 1 14.40 Tennis op Wimbledon en cricket. 17.20 Heads A Tails, kinderserie. 17.35 Lift off, kinderprogramma. 18.00 John Craven's Newsround, jeugdjournaal. 18.10 Wildtrack, natuurserie. 18 35 Dr. Kildare, Amerikaanse serie over het leven en werken van een arts. Met in de hoofdrollen: Richard Chamberlain. Raymond Massey en Lee Kurty. 19.00 Journaal en Weerbericht. 19.35 London plus. 20.00 EastEnders, tv-serie. Met: Nej- det Salih, Andrew Johnson. Oscar Ja mes. e.a. 20.30 The time of your life. 21.10 The Bob Monkhouye Show. 22.00 Journaal en weerbericht. 22.25 Matt Houston, Amerikaanse tv-serie. 23.15 Wimbledon-match of the day. 00.15 The Italians. Magazine. Afl.: The mayor of Montemilone. 00.45 Weerbericht. BBC 2 14.55 Tennis op Wimbledon en cricket. 20.55 Nieuwsoverzicht voor doven. 21.00 Q.E.D., wetenschappelijk pro gramma. Afl.: A handful of light. 21.30 Making waves. 22.00 Film Buff of the year *85. Fllm- 22.35 Picture Friend. 23.25 Newsnight, actualiteiten. 00.10 Weerbericht. 00.15 Cricket, hoogtepunten. 00.45-01.40 Open University. ITV 16.30 The young doctors. 17.00 Cockleshell Bay, kinderpro gramma. 17.15 Crystal Tipps Alistair. Kin derprogramma. 17.20 Storybook international: The perfect pronce. Kinderprogramma. 17.45 The Wall game. 18.15 Emmerdaie Farm. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia, regionaal maga zine. 19.35 Crossroads. 20.00 Benson. 20.20 Give us a clue. 21 00 Magnum P.I. Detective-serie. AflDream a little dream. 22.00 The adventures of Sherlock Holmes. Afl.: Taggert dead ringer (1). 23 00 Nieuws. 23 30 First tuesday. 00.30 Travelling man: First leg. 01.30 Transatlantic traveller. TV-morgen NEDERLAND 1 AVRO 14.30 De Minibios 15.10 Wild Baby's. TROS 16.00 Calimero. 16.13 Bassie en Adriaan en de Plaaggeest (7). 16.35 Suske en Wiske 16.57 Sons and daughters. 17.20 De Oli fant NOS 17.30 V»6-Journaal TROS 17.46 De Allermooiste Dierenfilm. NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws voor doven. 13.55-14.25 Prins Willem Alexander in de Raad van State. 15.00-18.00 Tour de France en Wimbledon. BRT 1 15.45-16.45 Tour de France, 5e etap pe (220 km 17.30 Gabrielle en Se lena. Korte film. 17.45 Juke Box. BRT 2 15 00-20 00 Twin*, op Wlmblodon. MUSIC BOX 08.00 Videoclip,. 14.00 Horti. DUITSLAND 1 10.00-13.00 Ochtendprogramma. 15.00 O Fury, avonturen van een paard (10). 15.25 Dr. Snuggles. 16.00 Tagesschau. 16 10 Deutscher Alltag. 16.55 Janosik, Held der Berge (1). 17.40 Nudnik. DUITSLAND 2 10.00 Als Duitsland 1. 14.20 Pro gramma-overzicht. 14.25 Heute. 14.30 Ferienkalender. 15.00-17.50 Tennis op Wimbledon. SKY CHANNEL 14.35 Movin' on. 15.30 Individually yours 16.00 Pat Sharp Show. 16.45 Young, Free A Single. BBC 1 07.50-10 20 Breakfast Time 1130 Play School 1150-12 15 Gharbar 13.00 See Hear. 13.25 Home on Sun day 14 00 Journaal 14.25 Weerbe richt. 14.27 Nieuws voor doven 1430 Hokey Cokey. 14 45-17.20 Wimbledon tennistoernooi. BBC 2 14.55-20.25 Tennis op Wimbledon. ITV 07.25 TV-AM. 10.25 Sesame Street. 10 40 Q.E.D 12 30 About Britain 13.00 Fat Tulip's garden 13.10 Our Backyard 13.30 Who's baby? 14 00 Nieuws en actualiteiten 14.30 A country practice 15 30 On the mar ket 16.00 Take the high road. 16.25 Regionaal nieuws 16.30 Sons and daughters. 17.00 Fat Tulip's garden. HILVERSUM 1 VPRO: 17.03 Borèt. 17.55 Mededelingen (NOS). 18 06 Boeken. 20.03 Het Evenement. 21.02 Buiten Beeld 22.02 Het Pandemoni um. NOS: 23.07 Met het oog op mor gen. VARA: 00.02 De nacht klinkt an ders. 02.02 Groot licht. 05.02 Werk- licht. HILVERSUM 2 TROS: 16.00 TROS Nieuws Show 17.30 Nws. 17.36 TROSAktua. 18.00 Nws. 18.10 Het journalistenforum. 19.00 TROS Klan tenservice. 20.00 Nws. 20.03 Muziek uit mijn schooltijd 21.00 Om het boek. 21.30 Finale. 22.30 Nws. 22 35 De planteneter, hoorspelsene. 23.00 Proeflokaal. HILVERSUM 3 18.04 De Avondspits. VARA: 19 02 Dubbellisjes. 20.02 Pop krant. 21.02 Moondogs. 23.02 Mor gen gebeurt het. HILVERSUM 4 NOS: 18.00 Nws NCRV: 18.02 Met hart en mond en handen. 18.15 Muziek in vrije tijd. 19.15 Entrècte. 19.30 Pianorecital. 20.00 De symfonieën van Rachmani- nov (2) 21.30 Literama. 22.00 Histori sche orgelopnamen. 23.10 Guarnen Trio: klassieke kamermuziek. HILVERSUM 5 AVRO: 17 30 Hilver sum 3 bestond nog niet 18.30 De berg heeft een muis gebaard. NOS 19.00 Nieuws voor buitenlanders. RADIO RIJNMOND 16.30 Middag- progr met Erik Post. OMROEP RUNLAND 17.30 Politiek en economie. 18.30 Tussenfase: maatschappijveranderingen. 19.00 Regionale muziek. Morgen HILVERSUM 1 VOO: 7.03 Ook goeie- morgen. 9.03 Muziek terwijl u werkt. 10.30 Veronica Nws.radio. 10.32 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 13.06 Nederland Muziekland. NOS: Radio Tour de France: De 5e etappe Neuf- chêtel-en-Bray - Roubalx-Tourcoing. NCRV: 17.03 Hier en Nu-woensdag- magazine. HILVERSUM 2 7.00 Nws. VARA: 7.06 De Wekkerradio. 8.30 Nws. 8.33 Het archief. 9.00 Muziek, merk Malando 9.30 Nws. 9.33 Hoor Haar! 10.30 Nws. 10.33 Kaddisj voor Schwarlz, hoorsp.serie (1). 11.30 Nws. 1133 VARA's natte zomer. 12.36 Dingen van de Dag. 14.00 De Schuurpapier 14 30 Nws. 14.33 Opklaringen 15 30 Nws. 15.33 Leef-tijd-genoeg. 1600 Tony van Verre ontmoet Gommert de Kok (3) NOS: 16 30 Nws HILVERSUM 3 EO: 7.03 Ronduit mu- sic-time 9.03 Gospelsound 10 03 Muziek motief. 11.03 Country Trail. VPRO: 12.03 De Wilde Wereld 15 03 Ronflonflon met Jacques Plafond. NOS: 16.04 De Nationale Hitparade HILVERSUM 4 NCRV 7 00 Het leven de Woord. 7.10 Preludium 8 00 Nws. 8 02 Programma-overzicht 8 05 Pla- tennws. 8.45 Te Deum Laudamus. 9.15 Onder de Hoogtezon. 10.00 Ka mermuziek uit de Barok 10.30 Ork- palet Werken van Stenhammar (1)11 30 De wereldlijke cantates van Bach (12). 12.20 Promenade: compo sities van Lanner. 13.00 Nws. 13.02 Vocaal Liederen voor sopraan en piano. 13 30 Van speelklok tot piere ment (3). AVRO: 14 00 Telefoonnum mer 035-39211 15.30 Puur cultuur 15.45 Muziektheater, 16.30 Instru mentaal en vocaal HILVERSUM 5 NOS: 9.03 NOS-Spor- tief. 9.25 Waterstanden. TELEAC 9.30 George and Georgma. le* 7 RVU: 10.00 Leesvoer RADIO RIJNMOND 7 30 Ochtend- progr. met Peter Schuiten. 16.30 Mid- dagprogr met Erik Post OMROEP RIJNLAND 16.30 Leiden Lokaal 17.30 Nieuws en Actualitei-

Leidse Courant | 1985 | | pagina 9