V. Wachten op nieuwe stimulansen Bedrijven moeten boeken openen voor Rekenkamer Pensioenkamer vindt dat Ruding verkeerd beeld oproept Aardgas is geen schaars goed 7 Beurs van Amsteri ECONOMIE VRIJDAG 28 JUNI 1985t NCM koopt belang in Dongelmans AMSTERDAM De Nederlandsche Credietver- zekering Maatschappij (NCM) is in onderhande ling met het Haagse informatie-en incassobureau Dongelmans over aankoop van aandelen. De NCM wil 49 procent hebben. Voor de resterende 51 procent zal de NCM een optie krijgen die ui terlijk in 1989 in een definitieve aankoop kan worden omgezet. De NCM verzekert risicoé die exporterende be drijven lopen bij transacties met het buitenland. Voor zover deze risico's van politieke aard zijn worden zij herverzekerd bij de staat. Vorig jaar werd voor 60 miljard aan goederen-en diensten- leveranties verzekerd. De NCM wil daarom snel kunnen beschikken over betrouwbare informatie over bedrijven, die bij Dongelmans aanwezig is. Bij de NCM werken 600 mensen, bij Dongelmans 200. De omzet van de laatste bedroeg vorig jaar J 12 miljoen. Flinke stijging hypotheken DEN HAAG Voor het eerst sinds 1983 zit de hypotheekmarkt voor particuliere wo ningen weer in de lift. Dit blijkt uit gisteren gepubliceerde CBS-gegevens die laten zien dat er in het eerste kwartaal van dit jaar voor tien procent meer aan hypotheken op genomen is dan in dat kwartaal in 1984. Ook het aantal afgesloten hypotheken steeg, en wel met 9 procent. In januari tot en met maart is voor 4,4 mil jard gulden geleend voor de aankoop van een woning. De kadasters schreven daar voor 40.000 hypotheken in. In het eerste kwartaal van vorig jaar was dat respectieve lijk 4,0 miljard gulden en 36.600 nieuwe in schrijvingen. De nieuwe hypotheken op be drijfsgebouwen en ander onroerend goed stegen van 6.600 tot 7.000. Het bedrag dat daarmee gemoeid was groeide met 21 pro cent tot 2,6 miljard gulden. BASF koopt American Enka ARNHEM De vezelactiviteiten van het Nederlandse chemische concern Akzo in de Verenigde Staten komen in handen van het Westduitse chemiebedrijf BASF. Daartoe is een intentieverklaring onderte kend, zo hebben Akzo NV en BASF AG gisteren bekendgemaakt. Het Amerikaan se ministerie van justitie moet zijn goed keuring hechten aan de overneming. Geen van de twee ondernemingen heeft mededelingen willen doen over het be drag van de transactie of over nadere bij zonderheden. American Enka telt 4000 man personeel in drie fabrieken. Vorig jaar zette zij bijna 500 miljoen dollar om. Voornaamste afnemers zijn de tapijt- en de textielindustrie. Met de overneming verdubbelt BASF haar vezelomzet in de Verenigde Staten tot ruim een miljard dollar. Japan domineert lijst van tien grootste banken NEW YORK Japanse banken rukken snel op in de internationale zakenwereld. Zij nemen veel banken in ontwikkelingslanden over, richten nieuwe kantoren op en verwerven zich snel een klantenkring ten koste van de grote Britse en Franse bankbedrijven. Van de tien grootste ban ken ter wereld zijn er vijf in Japanse handen, terwijl verder drie Franse en twee Amerikaanse bankbedrijven tot de top-tien behoren. Dit meldt het Amerikaanse financiële tijdschrift Institutio nal Investor. Het tijdschrift heeft de banken ge- rangordend op grond van hun activa. De Ameri kaanse bank Citicorp is de grootste bank. De grootste Nederlandse bank is de ABN op de 41ste plaats op de lijst. Kamer: afschaffing WIR volgend jaar beginnen DEN HAAG De Tweede Kamer wil dat al per 1 januari een begin wordt gemaakt met de geleidelijke afschaffing van de Wet op de Investeringsre kening (WIR). Een motie van de PvdA daarover werd giste ren aan een meerderheid ge holpen door de VVD. CDA en klein rechts stemden tegen de motie. De Kamer vindt dat de win sten in het bedrijfsleven zich voldoende hebben hersteld om de WIR te kunnen afschaffen. Ook een motie van de VVD, waarin erop wordt aangedron gen de zogeheten negatieve aanslag in de wet zo snel mo gelijk af te schaffen, kreeg een meerderheid. De Kamer meent dat de staat te veel ven nootschapsbelasting - derft, doordat ondernemingen opzet telijk een negatief bedrijfsre sultaat creëren. ARM verkoopt bedrijf gepantserde auto's AMSTERDAM De Amster damse Rijtuig Maatschappij (ARM) heeft haar maatschap- f>ij „Protected Cars Neder- and" verkocht aan TTF Hol ding in Den Haag, zo is giste ren meegedeeld. Protected Cars houdt zich bezig met ver koop, verhuur en leasing van gepantserde personenauto's. MARKTEN KAASMARKT GOUDA (27-6) Aan voer 26 partijen, handel redelijk. Prij zen in gulden per kg: 1e en extra kwaliteit 7,75-8.10, 2e kwaliteit 7,50 en zware kwaliteit 8,10-8,50. EIERVEILtNG EIVEBA BV BARNE- VELD (27-6) - Aanvoer 3.000.000 stuks, stemming vlot. Prijzen in gul den per 100 stuks: eieren van 50-51 gram 10,00, 55-56 gram 10,80/11,05, 60-61 gram 12.50-12.90. 65-66 gram 13,50-14,40. EIERVEILING BARNEVELD - Aanvoer 496.939 stuks, stemming redelijk. Prijzen in gulden per 100 stuks: eie ren van 51-52 gram 10,00/10.05, 56-57 gram 11,25-11,70, 61-62 gram 13,15-13,50, 66-67 gram 13,50-14,60. EIERMARKT BARNEVELD - Aanvoer ca. 1.300.000 stuks, stemming kalm. Prijzen in gulden: eieren van 48-54 gram 10,75-11,50 per 100 stuks of 2,24-2,13 per kg. 57-61 gram 12,75-14.25 per 100 stuks of 2.24-2.34 per kg, 64-67 gram 15,15-15.75 per 100 stuks of 2.37-2.35 per kg. Scharreleieren 1,50-2,00 per 100 stuks hoger. Witte 50 gram 10,75, 57 gram 12.50. VEEMARKT UTRECHT (27-6) - Prij zen in gulden per kg geslacht gewicht en ontvet: stieren Ie kwal. 7,60-8,60 en 2e kwal. 6,65-7,60, vaarzen 1e kwal. 7,50-8,40 en 2e kwal. 6,65-7,50, koeien 1e kwal. 7,30-8,10, 2e kwal. 6.35-7,25 en 3e kwal. 5,55-6,25, worstkoeien 5,35-6,10. Prijzen in gulden per kg geslacht ge wicht: schapen 5,25-7,50, lammeren (rammen) 11,00-12,50. lammeren (ooien) 9,00-11.50. Prijzen in gulden per kg levend ge wicht: varkens 3.20-3,25. zeugen 1e kwal. 3,10-3,17 en 2e kwal. 3,00-3,10. Prijzen in gulden per stuk: schapen 150-235, lammeren (rammen) 200-240. lammeren (ooien) 200-230, melk- en kalfkoeien 1e soort 2100-2700 en 2e soort 1700-2100, melk- en kalfvaarzen 1e soort 1900-2300 en 2e soort 1600-1900, guste koeien 1150-2100, enterstieren 1500-2100, pinken 850-1125, graskal veren 550-925, mestnuka's stieren roodbont 525-750 en zwartbont 460-610, mestnuka's vaarskoeien roodbont 425-500 en zwartbont 280-415, weidelammeren 150-205. biggen 120-130. bokken en geiten 25-100. Aanvoer: totaal 4476 stuks, waaron der 686 slachtvee. 60 stieren. 160 ge- bruiksvee, 70 jongvee, 115 nuka's roodbont. 946 nuka's zwartbont, 1685 slachtschapen en lammeren, 50 gebruiksschapen en lammeren, 437 varkens. 57 biggen. 16 bokken en geiten en 194 paarden. Overzicht (handel en prijzen): slacht vee redelijk - iets hoger; stieren matig - gelijk; gebruiksvee redelijk - hoger; jongvee redelijk - iets hoger; nuka's willig - hoger; slachtschapen en lam meren redelijk - iets hoger; gebruiks schapen en lammeren redelijk - ge lijk; varkens redelijk - iets hoger; bok ken en geiten stil - gelijk; paarden slecht - prijsh. POELDIJK Westland-Noord, don derdag 27 juni. Aardappelen 70-80, Andijvie 33-53, Aubergines 210-400. Bleekselderij 14-103, Boskroten 13-40. Bosuien 28- 32. Courgettes groen 39-100, Cour gettes geel 50-195, Druiven frankent- haier 1140-1310, Komkommers 25- 91. Komkommers krom 42-44, Kom kommers grof stek 31-55, Koolrabi 67. Meloenen net 70-350, Meloenen oog 160-470, Meloenen suiker 240- 730, Paprika groen 130-300, Paprika rood 170-250, Paprika punten wit 180-250, Paprika geel 320-460, Pa prika paars 170-840, Patlsson 29. goud en zilver De goud- en zllverprijzen van gistermiddag, tussen haakjes de vorige prijzen. Goud onbewerkt 34.900-35.400; (34.950-35.450). Bewerkt verkoop 37.170; (37.230). Zilver onbewerkt 645-715; (650-720). Bewerkt ver koop 760;(760). ontvangen, evenals instanties als ziekenfondsen, bedrijfsver enigingen, de uitvoeringsorga nen van de sociale verzekerin gen en (rijks)universiteiten, moeten voortaan de boeken openen voor de Algemene Re kenkamer. Ook bij onderne mingen die voor minstens vijf procent eigendom van de staat zijn en waar de staat voor mi nimaal een miljoen gulden in zit. kan de Rekenkamer voort aan onderzoeken instellen. Dit is de kern van het voorstel tot wijziging van de Comptabi liteitswet, dat minister Ruding en staatssecretaris Koning gis teren, de laatste dag voor de vakantie, naar de Tweede Ka mer hebben gestuurd. Achter grond van het voorstel is om het parlement meer inzicht te verschaffen in het financiële reilen en zeilen van onderne mingen en instellingen waarin iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiimimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiii Aegon genoteerd in Amerika DEN HAAG Het verzekeringsconcern Aegon in Den Haag is met ingang van vandaag genoteerd aan de Amerikaanse electro- nische beurs Nasdaq. Het efffectenkantoor Morgan Stanley in New York heeft de officiële inschrijving voor 2 miljoen gewone aandelen bekendgemaakt tegen een prijs van 27,50 dollar per stuk. Volgens het Amerikaanse systeem vinden officiële in schrijving en toewijzing nagenoeg gelijkertijd plaats. Aegon is behalve in Amsterdam en New York (Nasdaq) ook reeds geno teerd in Londen, Zurich, Bazel en Genève. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIlllllllllllllllllllllllllltllllllllllMIIIIIIIIMIIIIIII Grote order voor Stork Werkspoor uit Indonesië AMSTERDAM Indonesië heeft een order ter grootte van 115 miljoen geplaatst bij Stork Werkspoor Diesel (SWD) en Brown Boveri, die de order gezamenlijk uitvoe ren. De opdracht is afkomstig van de Indonesische staatse- lectriciteitsmaatschappij PLN en houdt verbetering en uit breiding in van vier diesele- lectrische centrales. SWB bouwt de dieselmotoren en voert de directie over de pro jecten. Brown Boveri levert de generatoren. De opdracht le vert de Amsterdamse vestiging van SWD een jaar werk op. Stork Werkspoor Diesel is in handen van Vmf en de staat. de staat direct belang heeft. Het voorstel komt dan ook ge deeltelijk tegemoet aan een aantal kamermoties uit voor bije jaren. De affaire-RSV is evenmin vreemd aan het voorstel, zo blijkt uit een be richt van het ministerie van financiën hierover. De Rekenkamer, het onafhan kelijke college van staat dat de uitgaven en inkomsten van de ministeries en de daaronder ressorterende organisaties con troleert, mag op het ogenblik bedrijven alleen controleren als ze voor meer dan de helft in handen van de staat zijn. Verenigingen en stichtingen met subsidie kunnen nu ook al worden gecontroleerd op voor waarde, dat de verantwoorde lijke minister die bevoegdheid heeft. Deze bepaling vervalt. De taakverruiming van de Re kenkamer werd al in 1979 be pleit door een subcommissie onder leiding van CDA-ka- merlid C. van Dijk die een diepgaand onderzoek instelde naar het steunbeleid van de overheid in de jaren zeventig. De boeken van bijvoorbeeld de Nationale Investerings Bank, die veel bedrijven namens de staat steunt, bleven voor de commissie gesloten. Ruding en Koning hebben hun voorstel tot wijziging van de comptabiliteitswet voor commentaar voorgelegd aan de Rekenkamer zelf, aan de Sociaal-Economische Raad, aan de Sociale Verzekerings raad en aan de Ziekenfonds raad. .VA-Wi Forse windmolen Bij Medemblik wordt een forse windmolen in elkaar gezet. De eerste pijp van dertig meter staat al, terwijl de tweede wordt klaargemaakt voor het ophijsen. De aandelen Gist-brocades wisten zich gisteren met een winst van5 te onttrekken aan de lethargische sfeer op de Amsterdamse effectenbeurs. Pas in de loop van de dag be gon de markt aan te trekken en kwamen in elk geval alle internationale aandelen met winst uit de bus. Akzo ging 1,60 vooruit Hoogovens kwam 0,80 hoger uit, Unilever won 1,50, Philips 0,30, Kon. Olie sloot 1,50 hoger en KLM eindigde 1 beter. De banken sloten prijshoudend, bij de verzekeraars wist alleen Nationale Nederlanden bo ven het peil van woensdag uit te komen. Tot de winnaars van formaat behoorden verder Nedlloyd en A hold, die bei de/3 hoger sloten. Op de lokale markt zaten de uitgevers wat in de verdrukking. De obligatiemarkt was goed prijs houdend. AMSTERDAM Op de Am sterdamse effectenbeurs werd deze week voor de meeste fondsen pas op de plaats ge maakt. Door gebrek aan be langstelling hadden koersaf- brokkelingen op bepaalde da gen de overhand. De animo was soms ver te zoeken. Met de vakantietijd in het vooruit zicht blijven beleggers liever aan de zijlijn in afwachting van nieuwe stimulansen. Ver dere rentedaling zou een be langrijke aanzet kunnen zijn, maar het optimisme hierover is voorlopig verdwenen door de rente-omslag in de Vere nigde Staten. Recente gege vens maken duidelijk, dat de Amerikaanse economie het groeiritme weer heeft opge pakt. Daardoor wordt de kans op lagere rentetarieven mo menteel niet hoog aangesla gen. Op de beurs van New York was eveneens sprake van een ongeanimeerde stemming, waarbij de koersen zich bin nen nauwe grenzen bewogen. De Amerikaanse obligaties hadden de neiging eerder af te brokkelen. Mede daardoor moest ook de Nederlandse obligatiemarkt deze week ter rein prijsgeven. De jongste staatslening kon zich evenwel goed handhaven. Op de aandelenmarkt bestond er vooral in het begin van de week royale belangstelling voor Unilever. Op de lokale markt was het met name Ho- lec, die gevraagd werd. De uit geverij-aandelen werden eer der wat goedkoper, mede door berichten over teruglopende advertenties bij de dagbladen. De dividendhervatting van KLM met 8 procent was geen inspirerend nieuws voor de koers van het luchtvaartaan deel. Al geruime tijd werd aangenomen, dat na de be kendmaking van de record winst over het afgelopen boek jaar weer dividend zou wor den uitgekeerd. Er was zelfs enige verontwaardiging, waar om een dividend niet direct bij de presentatie van de winstcij fers werd aangekondigd. Of KLM over het lopende boek jaar verdere winststijging zal realiseren, valt te bezien, om dat waarschijnlijk meer belas- Cruises In de scheepvaartsector ont moette Hal Trust de nodige be langstelling na publicatie over de gestegen uitkomsten. Hal moet het vooral hebben van het toerisme. De belangstelling voor cruises neemt dit jaar toe, waardoor de bezettingsgraad van de schepen stijgt. Binnen de Noordamerikaanse cruise- markt heeft Hal zich vooral gericht op Alaska. Daar mani festeert zich een duidelijke groei. Van de overige scheepvaarton dernemingen heeft Nedlloyd zich voor het lopende boekjaar wat terughoudend uitgelaten na de winstsprong in 1984. Nedlloyd verwacht, dat de re sultaten dit jaar lager zullen uitvallen als gevolg van een aantal onzekere factoren in de lijnvaartsector en van de te ruglopende olieproduktie. Daarentegen is het bestuur van Van Ommeren van me ning, dat de winst dit jaar ver der zal stijgen. Op grond daar van lijkt een verhoging van het dividend aannemelijk. Van Ommeren voelt zich te veel afhankelijk van de grillige zeevaart. Daarom krijgen de transporten en expeditie een zwaarder accent. Consumptie Met de aanstaande verkiezin gen in het voorjaar van 1986 groeit in ons land de discussie over de vraag of het beleid van verder terugdringen van het financieringstekort van de overheid nog altijd voorrang heeft. Bedrijven die voor hun afzet voornamelijk zijn aange wezen op de binnenlandse markt, dringen steeds meer aan op verdere lastenverlich ting, met name die van de consument. Er zijn verschillende manieren om de binnenlandse bestedin gen te stimuleren, maar derge lijke maatregelen mogen niet ten koste gaan van het verder terugdringen van het financie ringstekort. Evenmin mogen de inflatoire krachten weer sterker worden. Volgens de president van de Centrale Bank heeft opwaar dering van de gulden de voor keur. Zo'n maatregel heeft tot gevolg, dat de importen goed koper worden, waardoor de prijzen bij de huidige lonen omlaag gaan. Daardoor wordt de koopkracht verruimd. Het tempo van de economie zou wat versneld kunnen worden. Daardoor nemen de winsten in het bedrijfsleven tóe, waar door de belastinginkomsten omhoog gaan en het financie ringstekort sneller kan dalen. Dollar Hierbij moet worden bedacht, dat de dollarkoers in de afge lopen maanden per Saldo wat gedaald is, waardoor de positie van de gulden sterker is ge worden. Monetaire deskundi gen verwachten dat de dollar koers in de komende tijd ver der zal dalen. Anderen wijzen erop, dat de dollar structureel op een hoger niveau is geko men, waardoor de dalingskans niet erg groot is. Die structu reel sterke positie laat zich verklaren door de bewezen kracht van de Amerikaanse economie. Vandaar dat de dol lar van tijd tot tijd ook weer aantrekt. Dat is recent weer gebleken toen uit Amerika het bericht kwam, dat de econo mie zich in het tweede kwar taal aanmerkelijk beter heeft ontwikkeld dan was voorzien. AOT Op de parallelmarkt kwamen aandelen Amsterdam Options Traders (AOT) voor het eerst in de handel op een koers van 42 gulden bij een officiële uit- giftekoérs van 30 gulden. De belangstelling was zeer groot. AOT is een grote marketma- ker op de Europese optiebeurs met een marktaandeel van on geveer 15 procent en een volu me van circa 300.000 contrac ten per kwartaal. Aan een aandeel AOT is een zogenaam de put-warrant verbonden. De puts geven de aandeelhouders het recht om op 29 en 30 janu ari 1987 de aandelen te verko pen tegen de prijs van 25 gul den. De put-warrant moet worden gezien als bescher ming tegen een mogelijke koersdaling van het aandeel. DEN HAAG De Pensioen kamer vindt dat minister Ru- ding van financiën een ver keerd beeld heeft opgeroepen, toen hij begin deze maand zei dat pensioenfondsen en le vensverzekeraars een zo groot vermogen hebben opgepot, dat de pensioenpremies omlaag kunnen om aan nieuwe finan cieringsmiddelen voor het be drijfsleven te komen. De situa tie is veel minder rooskleurig dan Ruding heeft voorgesteld. Dat schrijft de Pensioenkamer aan minister De Koning van sociale zaken en werkgelegen heid. De Pensioenkamer is een adviesorgaan van deze minis ter en is samengesteld uit ver tegenwoordigers van werkge vers en werknemers en een onafhankelijke voorzitter, drs A.W. Dek. De pensioenvoorzieningen in Nederland vertonen nog een aantal gebreken, aldus de Pen sioenkamer. Zo bestaan er nog een aantal witte of grijze vlek ken, sectoren waarvoor geen of een matige aanvullende pensioenvoorziening bestaat. Voorts hebben veel instellin gen onvoldoende middelen om het probleem van de pensioen breuk op te lossen. Het gaat hierbij om het pensioenverlies dat optreedt als men van werkgever verandert. Wil men die pensioenbreuk volle dig opheffen dan zouden de premies juist omhoog moeten. De Pensioenkamer wijst er verder op dat er nu al op veel plaatsen een verlaging van de premies heeft plaatsgevonden in de vorm van een zogenaam de rentestandkorting. De ka mer zegt tenslotte dat iedere vorm van premieverlaging de mogelijkheden van pensioen fondsen vermindert om pensi-, oenen aan te passen aan de stijging van de kosten van le vensonderhoud. MUNCHEN Het gisteren geëindigde internationale con gres over aardgas in München laat er gèen twijfel over be staan dat er voorlopig over de hele wereld ruim voldoende aardgas voorradig is. Deskun digen menen dat het aardgas- tijdperk nog verscheidene ge neraties zal voortduren, als het al ooit tot een einde zal ko men. Volgens geologen zwemt de wereld in aardgas en tech nici zien al mogelijkheden om deze brandstof tot op 6000 me ter diepte te winnen. Hoewel het aardgasbedrijf 150 iaar geleden begon met het ge- >ruik van steenkolen is kolen- vergassing geen „heet hangij zer". Deze techniek moet nog gebruiksklaar gemaakt wor den, zodat de eerste tientallen jaren nog niet gedacht wordt aan economisch gebruik van uit steenkool gewonnen gas, zo menen zelfs de deskundigen uit het kolenrijke Groot-Brit- tannië. De gasdeskundigen denken dat het aandeel van gas in de wereldenergieproduktie, op dit moment twintig procent, zich in de komende tijd slechts langzaam zal uitbreiden ten gevolge van de energiebezui nigingsmaatregelen. Alleen in de Derde Wereld liggen er nog expansiemogelijkheden. De Wereldbank kan deze landen bij ontginningsprojekten welis waar steunen, maar de infra structuur die nodig is voor een doelmatig gebruik van aardgas moet uit andere bronnen gefi nancierd worden. De conferentie in München heeft met haar meer dan hon derd voordrachten duidelijk gemaakt dat veel projekten voor het vloeibaar maken van gas overbodig zijn geworden wegens de technische vorde ringen bij de bouw van pijplei dingen. Alleen al in West-Eu ropa worden plannen voor het vlietbaar maken van 25 mil jard kubieke meter gas per jaar op de lange baan gescho ven. De nog overgebleven pro jecten voor het vloeibaar ma ken van gas hebben vooral in het Verre Ooosten en Zuidoos- t-Azië plaats, omdat het trans port per tanker dat daar nood zakelijk maakt. hoofdfondsen DordtscheP. DordtschePr Elsevier-NDU FrieschGr.H. Gisl-Broc. HelnekenH. beurs27-6 beurs2&-6 108.50 109,20 457.00 457,50 246.50 247.20 78,10f 78.50 175.00 171,00 120,00 120.60 57.50 57.80 190.50 193.00 146,10 146,90 Rodamco Rorento Unilever Ver.BezitVNU VolkerStevin W.U.H. overige aandelen beun 26-6 beun 27-6 Ass. R'dam Audet Aut.Ind.R'dam BAM-Holding Balenburg Beek, Van Beers'Zonen Begemann Boer De, Kon. Bols. Kon, BorsumyWehry BoskaJisW. BraatBouw Breevasl Buehrmann-T. Calvé-Demc CaJvèpref.c Cel eco eert ChamotleUnée Cindu-Key Claimindo Cred.LBN Deli-My Oesseaux Dorp-Groep Econosto EMBA Erikshold. Fokker Vliegt Gamma Holding Gamma prei Gelatine O. Gerofabriek Giessen-deN. Goudsmit Ed. Grasso's Kon. GTI-Hotding Hagemeyer Hoek'sMach. HoldohHout Holec Holl.Am.Une IngBur.Kondor Intem.-Mufler Kempen 4 Beg. MacintoshC. Maxwell Petr. Medicopharma Meneba MHV Amsterdam Moeara Enim M.EnlmOB-cert M EnimWI-cert 357,00 61,00b 270,00 120,50 270.00 120,50e 260,00 503.00 173,00 96,50 584,00 180,00 220,00 498.00 174.80 96,50 340.00 18,60 18,20 203,00 173,00 170,00 201,00 173,00 170,00 96,00 99,00 87.70 87,20 469,00 468.00 2630,00 2630,00 180,00 180,00 180,00 295.80 28,00a 54,00 404,90 97,00 126.50 103.50 173,00 81,20 179,50e 297.00 298,50 26,00e 53,00 404.00 96.50 125.80 104,00 172.80 81.20 345,00 359.00 180,10 179,50 64,75 65.30 46,80 46,00 160,00e 161,00e 21.20 21.90 193.00 61.50 91.00 TextTwenthe Thomassen Or.-V. TwKabelHold Tw enGudde Ubbink Ver Glasfabr. VMF-Stork Verio VRGGemBez. Wogen,eert. Wessanen WesthavenAsd WoltersSamsom Wyers 193,00 60,50 92.00 88,00 140.00 52.20 375.00 48,50 120,50 770.00 140.00 51,50 51.50 18.00 59,00 812.00 812.00 9950,00 9800,00 2090,00 2090,00 3620,00 3630,00 1600.00 1600,00 375.00 49.00 115.00 770.00 140.50 50.20 147,40 297,50 ïldrai 33.10 otte Chemical Fund Colon. Growth Concentra EurAss.Tr. Gokfmines(l) Holland Fund Inlerbonds JapanFund re» 123,00 l us ast 12.75NL81-91 12.50NL81-91 12.25NL81-88 12.00 NL81-91 12.00 NL81-88 11.75NL81-91 11.50NL80-90 11.50NL81-91 11.50 NL81-92 11.50NL82-92 11-25NL81-96 11.25 NL 82-92 11.00NL81-88 11.00 NL 82-92 10.75 NL 80-95 10.75NL81-91 10.50 NL 74-86 10.50NL80-00 10-50NL82-92 10 50NL82-89 10.25NL 80-90 10 25NL80-87 10.25 NL82-92 10 0ONL8O-9O 10.00 NL 82-92 10.00NL82-89-1 10.00 NL 82-89-2 9.75NL74-99 9.50 NL 76-91 9.50 NL 7646 9.50NL80-95 9.50NL83-90 9.25NL79-89 9.00 NL 75-00 9.00 NL 79-94 9 00NL 83-93 8.75 NL75-90-1 8.75NL75-90-2 8.75 NL 76-96 8.75NL79-94 8 75NL 79-89 8.75NL 84-94 8.50 NL 76-90 8.50 NL 75-91 8.50NL 78-93 8.50 NL 78-89 8.50NL79-89 8.50NL83-94 8.50NL84-94-1 8.50NL84-94-2 8.50NLB4-91-1 8.50NL84-91-2 8.50NL84-91-3 8.25NL76-97 8.25 NL 77-92 8.25NL77-93 8.25NL79-89 8.25 NL 83-93 8.25NL84-94 8.25NL85-95 8.00NL69-94 8.00NL70-95 8.00 NL70-85-2 8 00 NL 70-85-3 8.00NL71-96 8.00NL76-91 8.00 NL 77-97 8.00 NL 77-87 800NL78-88 8.00NL83-93 beurs 26-6 beurs 27-6 108.40 114.60 108,70 113,40 115,20 115.40 106.10 112,00 104,70 104,00 104.70 104.70 103,00 102,30 102,60 102.20 111.70 110.20 113.40 115.30 115,50 120.50 115.00 105.50 114.80 113,60 121.70 112,15 107,80 119.00 104,00 120.10 107.10 110,80 106,10 112,10 104,90 104,00 101.00 107.20 110,80 104,20 108,00 103,30 102,90 102.30 102.60 103,30 102,70 103,30 105,60 7.75NL77-97 7.75NL77-92 7.75NL82-93 7.75NL 85-00 7.50NL 69-94 7 50NL71-96 7.50NL72-97 7.50 NL 78-93 7.S0NL 7688-1 7 50 NL 78-88-2 7.50NL83-90-1 7.50NL83-90-2 7.50NL84-00 7.50 NL 85-95 7.50NL85-295 7.20 NL 72-97 7.00 NL 66-91 7.00 NL 66-92 7.00NL69-94 6.75 NL 78-98 6.50NL68-93-1 6.50 NL68-93-2 6.50NL68-94 6.25 NL 66-91 625 NL 67-92 6.00NL67-92 5 75NL65-90-1 5.75 NL65-90-2 5.25NL64-89-1 5.25NL64-89-2 5.00 NL 64-94 4.50 NL 59-89 4.50NL60-90 4.50NL63-93 4.25NL6O-90 4.25NL61-91 4.25NL63-93-1 4.25 NL63-93-2 4.00NL61-86 4 00NL62-92 3.75NL53-93 3.50NLSI47-87 3.50NL56-86 3.25NLB48-98 3.25 NL 50-90 3.25 NL 54-94 3.25 NL 55-95 3.2SNL55-85 Hitai jttiei buitenlands geltc Belgische fr. (100) Duitse mark (100) Ital. lire (10.000) Port. escudo (100) alg 100.10 100,20 101,90 Zwtts. frank (100) Zweedse kroon (100) Noorse kroon (100) Deense kroon (100) Oostenr. sch. (100) Spaanse peseta (100) Gr. drachme (100) Finse mark (100) J.Slav. Dinar (100) Ierse pond 35.75 132.75 r 37.75 6 0 g beurs van New York 42 1/2 42 1/2 65 7/8 66 58 7/8 59 3 3 1/8 23 23 5/8 213/4 211/8 16 1/2 16 1/8 44 1/2 44 3/8 4 3/8 37 1/4 Exxon Corp Fdrd Motor General Electric Gen. Motors Goodyear 57 1/4 57 3/8 43 7/8 44 53 3/4 53 3/4 4 1/4 4 3/4 62 1/4 71 3/8 71 3/4 30 29 5/8 35 34 3/4 35 35 1/8 12 7/8 12 7/8 Stemming hoger me Nabisco Brands RCA Corp. Royal Dutch US Steel United Technolog Westlnghouse 112 7/8 30 1/8 82 1/2 16 7/8 27 3/4 40 3/4 r actieve handel i4*6' —61)6

Leidse Courant | 1985 | | pagina 6