st Wethouder trekt plan woonwagens eidseweg-Noord mogelijk weer in V Oegstgeest steekt twee ton in ASC-accommodatie 49)A pleit voor goedkope huurhuizen ■e(h°J WERKGROEP WIL „THEMATUINEN" IN NOORD WIJK ^)EN OMGEVING ftjidóö Souoarxt Tasjesroof per fiets Vrouw gewond na botsing DRSCHOTENSE RAADSCOMMISSIE VERDEELD V Jf° loysiusschool zwaait wfdonderwijzer uit Bewoners pleiten voor afsluiting Vlietwei Bronzen bijl gevonden SCHOTLAND VRIJDAG 28 rUNI 198S PAGINA 17 i ramt aanhanger M AAN DEN RIJN Een aan ban een vrachtwagen is gister- and zeven uur door een trein Daarbij raakte niemand ge let gebeurde op de spoorwego- langs de Boskoopseweg. Een Boskoper reed in zijn vracht jet aanhanger op de parallel- zag door de laagstaande zon J de knipperlichten van de irgang waarschuwden voor een •Ie trein. Plotseling hoorde de i klap en de trein van Alphen Rijn richting Gouda bleek zijn er te hebben geraakt. Die gleed dijk, de knipperlichteninstalla- 'zich mee trekkend. De trein n later zijn weg vervolgen. Stroom goedkoper in Wassenaar WASSENAAR Het elektri- citeitstarief in Wassenaar gaat omlaag met 0,5 cent per kilo- Watt. De verlaging is het ge volg van dalende produktie- kosten. De raadscommissie fi nanciën bleek gisteravond verheugd over de korting die nog door de gemeenteraad moet worden goedgekeurd. Het CDA-raadslid mr. L. Hoogeweegen noemde de ver laging „toe te juichen." Het is al de derde keer sinds eind 1983 dat het tarief in Wasse naar. telkens door het vermin deren van de kosten, naar be neden gaat. Letsel na val van kas VALKENBURG Een 38-jarige man uit Den Haag is gister middag met rugletsel opgenomen in het zie kenhuis nadat hij van het dak van een kas gevallen was. Het on geluk gebeurde tijdens sloopwerkzaamheden kas de Achterweg in Valken burg. Het slachtoffer is naar het Academisch ziekenhuis in Leiden gebracht. Inbraak in SRV-wagen LISSE Uit een SRV-wagen die gepar keerd stond in de Iris- straat, zijn woensdaga vond een aantal le vensmiddelen wegge haald. De onbekende daders namen twintig pakken koffie, twee kratten bier en enkele flessen frisdrank mee. Het is de politie een raadsel hoe de daders zonder glasscherven of beschadigingen de ruit van de wagen hebben weten te verwijderen. OEGSTGEEST Een 80-jan- ge vrouw uit Oegstgeest is gis termiddag rond drie uur op de Admiraal de Ruyterlaan in Oegstgeest beroofd van haar tas. De vrouw, die vanaf het winkelcentrum Lange Voort kwam, wilde de straat overste ken toen een jongen op de fiets voorbij reed en de tas uit haar hand griste. De dader is ongeveer 16 jaar oud. 1.75 me ter lang. heeft lichtblond haar en een slank postuur. In de tas zaten sleutels en een bedrag van ongeveer 25 gulden. Tas met duizend gulden gestolen ALPHEN AAN DEN RIJN Een inwoon ster van Alphen aan den Rijn is gisteren in een onbewaakt ogen blik 1000 gulden kwijt geraakt. Zij nam 's middags dat bedrag op bij het postkantoor en ging vervolgens win kelen in een super markt. Zij zette haar tas in het winkelkar retje en even later was die verdwenen. De tas werd buiten terugge vonden met een lege portemonnee. Inbraak scholen NIEUWVEEN Twee scholen in Nieuwveen zijn woensdagnacht het doelwit van inbrekers geworden. Uit de school De Wegwijzer aan de Ambrosiolaan wisten de inbrekers een kleuren televisie, een stencilma chine en een inbran- dapppraat buit te ma ken. Hoewel zij in die nacht ook in het pand van de school Sint Ni- colaas aan de Hazeweg binnen wisten te drin gen, wordt hier niets vermist. WOUBRUGGE Een 46-jarige vrouw uit Leid- schendam is gistermiddag gewond geraakt nadat zij met haar auto in botsing was gekomen met een 39-jarige automobilist uit Buitenkaag. Het ongeluk gebeurde op de kruising van de He renweg met de Kruisweg in Woubrugge waar de automobilist uit Buitenkaag werd afgeleid door een grasmaaimachine zodat hij niet oplette en door het rode licht heenreed. De vrouw reed op dat moment door groen licht. Zij kon de automobilist niet ontwijken en sloeg enige malen over de kop. Het slachtoffer is met een ge broken rib en schaafwonden naar het Rijnoord zie kenhuis overgebracht. :HOTEN Wet- Marselis van loten is bereid de voor een stand- [met vijf woonwa- pij de Leidseweg- I te laten vervallen 1 groot deel van de hteraad tegen blijkt J De wagens komen bgelijk in de nieuwe rtarrenburg. Gisteravond werd tijdens een door veel Voorschotenaren be zochte gecombineerde raads commissievergadering duide lijk dat de meningen over de vijf te plaatsen woonwagens aan de Leidseweg-Noord ver deeld zijn. Wel bleken alle partijen weinig te voelen voor plaatsing van de wagens pal naast de boerderij „Wie kan keeren..". Een eensluidend ad vies over de plaatsing van woonwagens bij de Leidseweg- Noord kwam er dan ook niet. Namens buurtbewoners be toogde drs. A. van der Gaag dat hun afwijzing van de standplaatsen naast de boerde rij „Wie kan keeren.." geen discriminatie betekent. Er zijn volgens hem duidelijke zake lijke, sociologische en emotio nele argumenten tegen deze plaats. Zakelijk bezien is het terrein, direkt achter de woon huizen van de Leidseweg en voor de boerderij „Wie kan keeren de hand des Heeren", in strijd met het bestemmings plan waar alleen over „groen voorziening" wordt gerept. Be woners hebben op die grond hun huizen gekocht. „Integra tie tussen woonwagenbewo ners en anderen is nog nim mer ergens gelukt", aldus Van der Gaag. Drs. Willemsen (VVD) was heel kort in zijn conclusie na mens de gehele VVD-fractie: „Er is geen evenwichtige spreiding van de woonwagen standplaatsen over de gehele gemeente. De Leidseweg krijgt nu een standplaats bij de Hof- landbrug en tevens bij de Hof weg. De VVD wil wachten op het plan Starrenburg. Daar zijn mogelijkheden en nie mand wordt dan overvallen door een dergelijke plaats. De VVD is tegen de voorgestelde plaats voor negen woonwa gens". J. Visser (PvdA): „De lokatie direkt achter de woningen wordt door ons afgewezen. Wij zijn voor het terrein langs de Admiraal de Ruytersingel op de plaats waar tot voor kort het veld van de Cross Caters was". Drs. Bremmer (CDA): „Wij zijn verrast door dit voor stel. Waarom die haast? Als het dan toch moet, dan ook de plek aan de overkant van de Admiraal de Ruytersingel op het crossveld". J. Aikens (D'66): „De gemeente is ver plicht een lokatie te zoeken. Waar die ook komt, er zal al tijd weerstand zijn. Maar zon der voorkennis aan de bewo ners een kamp neerzetten aan sluitend aan de achtertuinen, dat gaat te ver". if 5^ »er J. Vink keert het onderwijs definitief de rug toe. ,'ERWOUDE Met de kernachtige uitspraak „West- i ik wens je een toekomst van goud" nam de heer J.W. gisteravond afscheid als hoofd van de „Aloysiusschool" eterwoude. De afscheidsavond was gegoten in de vorm jet bekende televisieprogramma „In de hoofdrol" en die rol was weggelegd voor Joop Vink die na 36 jaar het wijs vaarwel zegt. Het werd een lange „uitzending", tientallen personen die in de loop van al die jaren met Vink te maken hebben gehad, kwamen opdraven, i werd geopend door acht oud-collega's waaronder de J. Wagenaar, in 1949 samen met Joop Vink onderwijzer i Ignatiusschool te Roelofarendsveen. Inmiddels is de Wagenaar burgemeester, van Alkemade. lijzondere verrassing was de opkomst van 35 oud-leerlin- H^^anaf 1950 was van elk schooljaar één leerling aanwezig, idste is inmiddels-47 jaar en zijn kinderen hebben inmia- >ok bij Joop Vink op school gezeten, terwijl de jongste 12 S- net cadeau dat hij kreeg vari het schoolteam en de ouders leerlingen was de scheidende' hoofdonderwijzer bij- |r onder de indruk: een schitterend schilderij van „zijn usschool" vervaardigd door de heer Bouke Mendel van lildersgroep „de Kameleon." OEGSTGEEST De ge meenteraad ging gister avond akkoord met het voorstel van B en W om voor twee ton de klee druimtes van voetbalver eniging ASC aan de Dui venvoordestraat op te knappen. Eerdere voor stellen om een miljoen gulden te steken in de re novatie van het gehele sportcomplex stuitte op weerstand, omdat daar mee het uiteindelijke doel om ASC op een lokatie te laten spelen, in plaats van, zoals nu, op twee, niet wordt bereikt. De PvdA'er Haasnoot was niet tevreden met het voorstel van B en W omdat er geen alterna tieven werden genoemd. „Grappig dat de PvdA nog al ternatieven ziet die er niet zijn", merkte de D'66-er Wuis- man op. Overigens was de so cialist Haasnoot wel van me ning dat ASC nu geholpen diende te worden: „Onze frac tie wil het zien als een tijdelij ke voorziening totdat er een definitieve oplossing is gevon den". CDA'er Kakebeeke benadruk te er van overtuigd te zijn dat de huidige peuterspeelzaal op het ASC-terrein geschikt kan worden gemaakt als kleedac commodatie. Uiteindelijk voegden zich de liberalen aan de zijde van B en W D'66, PvdA gingen mee en het CDA en de PPR stemde tegen. CDA-wethouder van Hazel (openbare werken) voel de zich teleurgesteld. „Jammer dat mijn eigen fractie niet overtuigd is van het voorstel van B en W". De bestuursleden van ASC toonden zich overigens bijzon der tevreden dat de voorstel len met betrekking tot de bouw van kleedruimtes zijn aangenomen. Voorzitter Splin ter: „Wij spelen al 93 jaar op twee lokaties". WARMOND De bewoners van de Vlietwei hebben gister avond in de vergadering van de raadscommissie openbare werken hun wensen ten aan zien van de aanpassing van hun straat, kenbaar gemaakt. De straat moet worden aange past in verband met de bouw van zeventien wooneenheden voor een- en tweepersoons huishoudens. Plannen van de gemeente om de ontsluiting van de straat naar een ander punt te verleg gen. werden door de bewoners afgewezen. Zij pleitten voor afsluiting tussen de beide de len van de Vlietwei. De raads commissie vond echter dat dat geen goede zaak zou zijn en tenslotte werd als compromis voorgesteld om op de hoek in de Vlietwei een drempel aan te brengen. Parkeerplaatsen langs de Weiden noemde nie mand absoluut veilig maar als ze beslist nooodzakelijk zijn dan maar in de lengterichting van de straat. Volgens de heer Van Leeuwen kunnen de par keerplaatsen nabij de sportzaal Klim Op heel goed gebruikt worden door de bewoners van de Vlietwei omdat die plaatsen slechts bezet zijn bij evene menten in de sportzaal. i2t 7$; 10' IDWIJKERHOUT Op its waar nu de Prinsen- 4 staat zou het CDA luizen willen zien met ren die mede bekostigd worden door verkoop )nd waar nu de Zonne- ïhool staat. Dit plan op- [isteravond in de raads- ïring de heer Van tijd is er in Noordwij- üt een discussie over het »^iet bouwen van door de ^^nte gesubsidieerde hui- let lage huren. De PvdA i met een plan waarin de sten gemeentelijke re- i wilden aanspreken voor ■®uw maar het college bldat destijds niej verant- ||J. Ook nu nog"vindt het e dat er een wissel op de mst wordt getrokken als l gemeenschapsgeld i gebruikt om enkele mensen te helpen. Tot 1991 mag Noordwijkerhout 112 wo ningen bouwen (het planolo gisch continent) maar de PvdA vreest dat er niet meer dan 50 procent van de rijks subsidie daarvoor loskomt (het financiële contingent). Van daar dat zij met hun plannen voor gemeentelijke subsidie kwamen. Maar wethouder Heemskerk voorspelde dat er wel eens voor alle woningen een rijksbijdrage binnenge haald zou kunnen worden. Hij wilde voorlopig nog even af wachten en over 3 of 4 jaar de situatie nog eens bezien. De heer Van Duin kwam met een nieuwe gedachte die in de lijn lag van de plannen van de socialisten. Zijn idee was om goedkope huurwoningen te bouwen aan de Nolenslaan als de Prinsenhof verhuisd is naar de Langevelderweg. Hij ver wachtte dat de houten noodlo- kalen gesloopt zouden worden en dat dit ook zou gebeuren met het gebouw van de Zon nebloem, aan de parkeerplaats van de Victorkerk. Laten we de grond van de Zonnebloem- school verkopen en met dat geld op de plaats van de oude Prinsenhof tien of vijftien goedkope huurwoningen bou wen, stelde hij voor. De huur kan dan wellicht onder de in dividuele huursubsidiegrens van 650 gulden blijven. Wet houder Heemskerk noemde de ideeën van het CDA „een po sitief meedenken waar we stu die naar kunnen verrichten". Mevrouw Hof van de PvdA toonde zich verheugd over de ontwikkeling in de discussie. „Er komt nu toch een brede steun om goedkope huurwo ningen te realiseren", besloot ze de discussie. Burgemeester Bonnike neemt de groene nota in ontvangst NOORDWIJK De werk groep „Groen Noordwijk" wil de aanleg van één of meer zo genaamde thematuinen in Noordwijk. Thematuinen zijn openbare tuinen, waar planten staan die gegroepeerd zijn rond één thema. Zo denkt de werkgroep aan een kruiden tuin, een bloementuin, een heempark en een tuin met houtige gewassen. Groen Noordwijk doet die suggestie in een nota over het openbaar groen in Noordwijk, die giste ren aangeboden is aan burge meester J.M. Bonnike. De werkgroep vindt dat de ge meente Noordwijk nogal ach ter blijft in het geven van voorlichting op het gebied van natuur en milieu. Volgens Groen Noordwijk beperkt de gemeente zich voornamelijk tot het af en toe verstrekken van subsidies aan verenigin gen en het jaarlijks houden van een boomplantdag. De werkgroep meent dat er meer „educatief groen" moet ko men. Als mogelijke plaatsen voor de tuinen worden ge noemd het Middengebied en de groenzone in Boerenbürg. Daarnaast pleit de werkgroep voor het uitstippelen van aan trekkelijke wandelroutes. Ten behoeve van de wandelroutes zouden boekjes uitgegeven moeten worden. De rondwan deling zou volgens de werk groep aantrekkelijk kunnen zijn voor zowel Noordwijkers als toeristen. De „slecht-weer" recreatiemogelijkheden zou den daarmee worden vergroot. Het voorbereiden van de nota heeft zo'n anderhalf jaar ge duurd. De Vereniging voor Natuur- en Vogelbescherming Noordwijk en de leefbaar heidsvereniging Kritisch Noordwijk hebben bijgedragen aan de totstandkoming van de nota. Het rapport bevat behal ve aanbevelingen ook een om vangrijke invenstarisatie van het bestaande groen in Noord wijk! PvdA ontevreden over beleid NOORDWIJKERHOUT De PvdA verwijt het Noord- wijkerhoutse college dat het bij het beoordelen of een gezin voor vrijstelling van gemeen telijke belastingen in aanmer king komt, niet handelt vol gens de normen van de rijks belastingen. terwijl dit wel was toegezegd in een commissie vergadering. Het college telt namelijk bij het gezinsinkomen het inko men van inwonende kinderen op terwijl het rijk deze optel som niet maakt. In de raads vergadering antwoordde wet houder Heemskerk gister avond dat het toch te gek is dat 1.75 in de week aan af- valheffing wordt kwijtgeschol den terwijl achter een en de zelfde voordeur 2600 gulden wordt verdiend. Die verdie nende kinderen produceren ook afval, veronderstelde hij. De heer De Haas (PvdA) zei dat het hem ging om de geval len waarin de optelsom van inkomens net op 1500 of 1600 gulden uitkomt. Dan maakt het wel uit, vond hij. Maar wethouder Heemskerk bleef erbij dat dat kleine bedrag best betaald kon worden. De bronzen bijl uit 1600 voor Christus. VOORHOUT Tijdens graafwerkzaamheden bij restaurant Boerhaave is een bronzen bijltje gevonden dat dateert uit het jaar 1600 voor Christus. Het voorwerp is gevonden door ama teur-archeoloog Kees Kerkvliet door middel van een metaalde tector. In 1907 is er ook al een schat van maar liefst 18 bronzen bijlen en een bronzen beitel in Voorhout gevonden. Dat waren voornamelijk hielbijlen uit het begin van de midden-bronstijd en van het type dat vooral in het noorden van Wales werd ge maakt. Maar wat meer waarschijnlijk is dat het in 1907 ging om een handelsvoorraad van een reizende bronssmid die van overzee naar hier gekomen is. Hij is toen de Rijnmond opgevaren en heeft daar een plek uitgekozen om zijn kostbare voorraad te verbergen en wel in het veen naast de strandwal, waar nu Voor hout ligt. Hij heeft de bijlen nooit meer opgehaald. Het kan zijn dat hij de plaats niet meer heeft kunnen terugvinden. Bij het Rijksmuseum voor Oudheden in Leiden was men verrukt van de vondst van de heer Kerkvliet en men heeft het kleinood aan de collectie toegevoegd. CNB-leden krijgen 700.000 gulden terug LISSE De leden van de Coöperatieve Nederlandse Bloembol lencentrale (CNB) in Lisse krijgen voor het eerst in jaren geld terug. Dankzij een statutenwijziging wordt een deel van de winst aan de leden uitgekeerd en met de omzet van 280 miljoen gulden in het boekjaar 1984-1985 betekent dat een winst over blijft van drie miljoen gulden. Na aftrek van de hoge belastin gen blijft er voor de leden in totaal 700.000 gulden over. Tijdens de onlangs gehouden ledenvergadering van de CNB, hebben de leden zich akkoord verklaard met de statutenwijzi ging. Voor een eventuele teruggave aan de leden kwamen tot dan toe alleen de verkopen in aanmerking. Nu worden ook de aankopen daarbij betrokken. Dat betekent dat in de toekomst niet alleen de bollenkwekers. maar ook handelaars en expor teurs in gelijke mate kunnen mee profiteren van een eventuele winstuitkering. Voorwaarde is wel dat men lid moet zijn van de coöperatie. Met de statutenwijziging is ook de unieke situatie geschapen dat de CNB de status van bemiddelingscoöperatie heeft gekregen en de enige bemiddelingsinstantie in het bloembollenvak is waarin én kwekers én handel vertegenwoordigd zijn. (ADVERTENTIE) EENMALIGE STUNT- AANBIEDING VAN UW KRANT 7 dagen 'FLY and DRIVE' arrangement naar voor slechts ƒ345,- p.p. Reisdatum: 14 t/m 20 juli 1985 Een reis waarbij u zelf de reisbestemmingen in Schotland Kunt bepalen. U vliegt naar GLASGOW met Martin-Air, op het vliegveld staat een AVIS huurauto voor u klaar en Schotland ligt voor u VERTREK ZONDAG 14 juli a.s. Deze eenmalige aanbie ding begint op Schiphol. Met een DC 9 vliegt u om 12.30 uur naar Glasgow, waar u om ca. 12.45 uur (plaatselijke tijd) landt. Bij aankomst op het vlieg veld staat er voor u een huurauto klaar, waarmee u tot zaterdag 20 juli zo veel kilometers (zonder extra kilometerskosten) mag rijden als u wenst. Benzine is vanzelfspre kend voor uw eigen reke ning. U bent geheel vrij. Zelf bepaalt u uw route. Zo kunt u genieten van de prachtige Schotse Hoog landen, een bezoek bren gen aan Loch Ness, aan de prachtige stad Edin burgh of aan andere plaatsen in het schitteren de Schotland. U kunt ook naar het zui den trekken en genieten van het heuvellandschap in de gebieden van Dum fries, Berwick, Peebles en Lanark. U kunt ook de monding van de rivier de Clyde volgen en langs de kust rijden met zijn vele eilanden. Misschien heeft u familie in Schotland wo nen, dan is dit een unieke gelegenheid om hen eens een bezoek te brengen. Dus mogelijkheden te over om tijdens de zeven dagen te genieten van de schitterende natuur. Aangezien bij deze reis geen overnachtingen zijn inbegrepen heeft u de mogelijkheid om uw eigen verblijfplaats voor de nacht te kiezen, camping, guesthouse, hotel of bed- and-breakfast. Cheques voor guesthou ses of hotels kunnen zo u wilt bij ons geboekt wor den, kosten per persoon per overnachting 37.-, 51,- of 64,- voor een guesthouse, toeristenklas se hotel of een 3 sterren hotel. In de reissom is begrepen de retourvlucht Amster dam-Glasgow v.v.. Lucht haven beslasting, 7 dagen autohuur van een Ford Fiesta of Mini Metro (mi nimaal 2 personen per auto), alsmede een all-risk verzekering met een eigen risico deel. In de reissom is niet be grepen de lokale belas ting op de autohuur, circa 45,-, de afkoopsom in dien u dit wenst van het eigen risico van de all-risk verzekering van de huur auto. annuleringsverzeke ring en reis-bagage verze kering. Nadere inlichtingen en boekingen onder tele foonnummer 070-190882 (van maandag t/m vrij dag van 9 tot 16 uur), of aan ons kantoor Spui straat 71/hoek Spui in Den Haag.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 17