illiam Goldman: stelt 'ets voorfilmschrijver te zijn Olympus TV vreest concurrentie niet s EBIQ/TELEVISIE HeidócQouiant VRIJDAG 28 JUNI 1985 PAGINA 11 •praad: experiment Hilversum 5 een jaar verlengen JK De Omroepraad advi- bond kregen van de rechter gelijk dat (lister Brinkman van WVC het hun programma's niet op Hilversum 5 ent met Hilversum 5, de servi- thuis horen, omdat zij een algemeen voor doelgroepen, met een publiek bedienen. Niettemin meent de verlengen en de radiozendtijd Omroepraad dat Hilversum 5 - weke- .ur uit te breiden. Daarmee kan lijkse zendtijd ruim 30 uur - de kans im 5 volgens de raad „uitgroei- moet krijgen tot een volwaardige zen- <n volwaardige zender met pro- der uit te groeien. 's van informatieve en educa- fd". De nieuwe opzet van de Nederlandse radio kan al in oktober zijn beslag krij- :hting van de nieuwe radiozen- gen, mits Veronica dan de A-status gt samen met een totale her- krijgt. „Radio 1" moet dan een landelij- ig van de Nederlandse radio, k-regionale zender worden. Radio 2 in- tchte dat er een aparte zender formatief. Radio 3 popmuziek. Radio 4 omen voor doelgroepen, is niet klassieke muziek en Radio 5-service- e zendgemachtigden aanvaard, zender voor doelgroepen. IN en het Humanistisch Ver- Reeks portretten van kunstenaars HILVERSUM Het TROS-kunstmagazine Fina le brengt deze zomer een se rie portretten van belangrij ke kunstenaars. Dinsdag a s. (Hilv. 2 om 21.30) is de uit zending gewijd aan de in middels 84-jarige Loudi Nij- hoff, al meer dan een halve eeuw lang één van de be langrijkste actrices van ons land. Naast vele televisie- en filmrollen werkte ze ook vijf jaar bij Bewth (Bewe gingstheatergroep). Het af gelopen seizoen werkte ze mee aan „Het huis van Ber- narda Alba" van theater Persona. VARA OP ZONDAG DE NATUUR IN HILVERSUM VARA's natuur- en milieuprogramma op de zondagmor gen zoekt deze zomer de natuur op. In samenwerking met de Nederlandse Spoorwegen wordt zesmaal vanuit een rijdende trein uitgezonden. Met medewerking van o.m. de Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten wordt vanaf het eindpunt van de treinreis van die dag gewandeld in een natuurgebied. Dit betekent een voortzetting in een iets gewijzigde vorm van de wandelingen zoals de VARA die vier jaar geleden voor de luisteraars organiseerde en waaraan duizenden mensen deelnamen. De ra dio-uitzendingen waarmee deze VAR A-zondagen beginnen, zullen nogal afwijken van het gebruikelijke patroon dat Vroege Vogels vertoont. De presentatie zal om te beginnen verricht worden door Hanneke Groenteman en vervolgens door Ro bert Leenheers. Columnist Midas Dekkers zal in deze uitzendingen zijn debuut als radioverslaggever maken. Veel aandacht zal in deze uitzendin gen zijn voor de natuur langs het spoor, maar via medewerking van spoor-enthousiast en historicus Steven van Schuppen zal royaal aandacht worden besteed aan de geschiedenis van het spoor en de invloed die het spoor heeft gehad op het landschap. Omdat de Vroege Vogels Express ver schillende landstreken doorkruist, wil men in samenwerking met regionaal bekende schrijvers aandacht besteden aan het dialect dat in de betreffende streek gesproken wordt. VV niets voor film- te zijn, ook al zijn er die tegen je opzien. U is niet meer dan een ie strip. Toch is het ge- jjker een roman te iteedsji met een serieuze in een filmverhaal. Dat als de film gemaakt is. liet alleen met een re- doen, maar ook met die allemaal menen en zegje te mogen heb- er jouw verhaal. Zij m mijn werk mijn na- tegenstanders. Er be ien schrijvers die zich 'g voelen, omdat ieder- ïkt dat hij beter kan n. Componisten heb- t gemakkelijker. Hun oemeiforch ontzien, omdat liemand muziek kan zijn verhalen bij keer overnieuw maken. Dat doe ik Daar is niets eervols denk altijd maar: pak en weg wezen", t woord de Amerikaan- jichrijver William Gold- ie past in de VPRO-tv- •iver filmschrijvers en fe zaterdag, Ned. II om X ,ür, een interview, ge- .-door diens film „Har- (vrt&a de regie van Jack aH** met in de hoofdrol W ewman. jortgelijk verhaal kan bndagavond vernemen mond van Carl Fore- onojfe aan het woord komt I ^%;iding op zijn film „The I Udie in de regie van Fred |flj#|nan gaat over een ge- soldaat die opnieuw lats zoekt in de samen- over zijn ervaringen in de om gang met acteurs, zoals over Robert Redford. Die stond in de film „Butch Cassidy and the Sundance Kid" in een be paalde scene voor een snel- stromende rivier met geen an dere uitweg, omdat achter hem dreigend gevaar opdoem de. Er was geen andere uit weg. Maar Redford sprong niet. Hij riep uit, dat hij niet kon zwemmen. Daarom moest Goldman zijn verhaal aanpas sen aan het feit, dat de grote Redford bleek niet te kunnen zwemmen. Overigens verbaast hij zich over de roem van Red ford. Heel bekend werd de uit spraak van een regisseur: „Gooi in Texas een steen in een willekeurige richting en je raakt zes van die jongens tege lijk". Nu moet Goldman op dat mo ment met Robert meegevoeld kunnen hebben. Daar heeft zijn schrijverschap mee te ma ken. Goldman werd geboren in een kleine stad niet ver van Chicago. Niets of niemand van een kunstenaar in de familie. Hij volgde een paar schrijver- slessen aan de universiteit, maar ging met de laagste cij fers af. Aan de diepste wan hoop ten prooi wierp hij zich op het schrijven van een boek en vond daarvoor nog een uit gever ook. Dat werd zijn red ding. Toen pas geloofde hij weer in zichzelf, want hij had het in zijn hoofd gezet schrij ver te worden. Vertelt hij hoe hij kwam tot het schrijven van zijn eerste scenario. Dat werd hem door een filmer gevraagd. Riep hij uit tegen zijn vrouw: „Hoe schrijf je in hemelsnaam een scenario?". Het resultaat droeg niet de goedkeuring van de filmer. Hij kreeg de deur ge wezen, waarna een andere schrijver werd ingeschakeld. Goldman putte uit deze erva ring de les, dat hij af moest le ren verliefd te zijn op wat hij zelf schreef, zijn grappen, woordvondsten en spitse op merkingen. Hij kreeg een wijs vermaan van de schrijver Wil liam Faulkner Die leerde hem: „Kill al your darlings", vermoord al wat je lief hebt in wat je zelf hebt geschreven. Goldman, auteur van een film als „All the president's men" laat ook weten, dat hij niet kan schrijven als Woody Al len. Die maakt filosofische films, waarvan hij situaties ge bruikt om er zijn geestige be spiegelingen aan op te hangen. Datzelfde zegt hij van Neil Si mon, een van de meest hoog aangeslagen schrijvers voor to neel en film in Amerika. Die pleegt wat men noemt situatie humor. Die put grappen en puntigheden uit de wijze waarop hij mensen tegenover elkaar zet. In wezen is hij een bespiegelaar met gevoel voor drama. Goldman mikt meer op het avontuur. Bewerker Goldman heeft zich ook uit voerig bezig gehouden met het bewerken voor film van be staande romans. Dit geldt bijv. voor „Een brug te ver", de luchtlandingsstrijd bij Arn hem. Vertelt hij, dat er in dat boek geen enkele hoofdper soon het leven laat. Maar je kunt geen oorlogsfilm maken waarin niemand dood gaat. Dat is ongeloofwaardig. Daar om ontwierp Goldman buiten dit boek om een paar rollen. William Goldman: „Doe je werk en pak het geld" die de sympathie van de kijker wegdragen, waarna dezen sneuvelen. Zegt hij letterlijk: „Ik maakte mensen om ze te vermoorden. Het is onmense lijk een oorlogsfilm te maken waarin iedereen blijft leven". Op die wijze krijg je niet al leen het publiek mee. maar kun je ook duidelijk maken, dat oorlog een mensonwaardig bedrijf is. Daarvoor was het nodig, dat hij als schrijver eerst zijn „lievelingen" ver woordde en vervolgens ver moordde. Zijn film „Harper", vertoond na dit gesprek, herkent men als een Goldman-verhaal, ook al gaat het om een bewerking van de roman van Ross Mac- Donald. Goldman heeft er ter- wille van de film actie in ge bracht. Paul Newman speelt hierin de privé-detective, die door een vrouw (Lauren Ba- call) wordt gevraagd de ver dwijning van haar man te on derzoeken. Dat plaatst New man tegenover diverse typen van mensen die hier iets mee te maken hebben, van opge blazen fanatici tot hysterici. Voorzover hier sprake is van avontuur, zou men dat als menselijk avontuur kunnen omschrijven. TON OLIEMULLER HILVERSUM Nieuwbenoemde directeur George Waters van Olympus TV, opgezet door de EBU (European Broadcasting Union), ziet voor deze zender die in oktober definitief van start gaat, grote mogelijkheden. Binnen Europa bestaat een bereik van 150 miljoen kijkers, bij opstraling naar andere werelddelen aanzienlijk meer Financiering heeft plaats door middel van re clame, op de manier van STER-spots ten koste van 8500 gulden per minuut. Multinationals genoeg, meer dan concurrenten Deze reclame wordt in blokken tussen de programma's door ge plaatst. Er wordt op toegezien, dat adverteerders geen invloed krijgen op de programma's van Olympus TV. Klaas-Jan Hindriks, die momenteel werkt aan een programma tische opzet, samen met de van de AVRO geleende regisseur Theo Ordeman, spreekt van een uitdaging om Europese omroe pen van verschillende signatuur ertoe te brengen het initiatief tot het vervaardigen van een „Europees" programma toe te staan aan een zelfstandige Europese omroep, eigenlijk een inter nationaal consortium. Dit moet gebeuren zonder politieke in vloed van de betrokken landen, ook die landen die staatsomroep hebben, van Europese instellingen en nationale ideologieën. Dit vraagt een zorgvuldige voorbereiding, waarvoor momenteel een uitgebreide staf van omroepdeskundigen wordt gevormd o.l.v George Waters. In elk land kunnen de uitzendingen in de eigen taal ontvangen worden. Olympus TV wil niet concurreren met de omroepen in de verschillende landen of met de Eurovisie, maar probeert te komen tot een eigen programmering, in eigen aanmaak dan wel opgedragen aan daarvoor bestaande audiovisuele maatschappij en. Ook kan gewerkt worden met coprodukties. waarin deelne mende landen zullen worden betrokken Dagelijks zal geduren de vijf uur worden uitgezonden, van de middag tot laat in de avond, later zelfs tien uur per dag. De opzet voor dit programma is goeddeels al gereed. In oktober wordt begonnen met zeven uitzendingen per week. Concurrentie met stations als TV 5 uit Frankrijk en Skv Chan nel uit Engeland vreest men niet. Men denkt een programma aan te kunnen bieden, dat door afwisseling en kwaliteit zich van de andere gunstig zal onderscheiden. Zoals we al meldden besloten juist dezer dagen Spanje en Portu gal hun toetreding tot de EEG te laten volgen door deelname aan Olympus TV. Men wil nu ook Frankrijk en Engeland nog overhalen in te haken. Het Europees televisieprogramma wordt vanuit Hilversum „op gestraald" naar de ECS-satelliet. Kabelexploitanten in Neder land. Ierland, West-Duitsland, Spanje. Portugal en Italië vangen het signaal op en geven het aan de abonnees door. Door middel van een schotel kan men het programma ook zelf opvangen. Woningruil in vakantie neemt toe HILVERSUM - Woningruil in de vakantie neemt weer toe. Dit constateert de heer Renger J. de Ruiter van de Landelijke Orga nisatie Vakantie Woningruil. Hij vertelt hierover in een radio- uitzending van de Ev. Omroep, zaterdag op Hilversum 2 tussen 20.00 en 21.00 uur. De tijdelijke ruil neemt volgens hem zelfs stormachtige ontwik kelingen aan. Dit heeft te maken met verminderde inkomens, maar ook met de vrees het eigen huis onbeveiligd achter te la ten Hiervoor betaalt men een gering bedrag. Er bestaan plan nen uitbreiding aan dit werk te geven door ook de Benelux-lan- den er in te betrekken. Er zijn al contacten gelegd in België. Wie lid wordt van de LOVW weet zeker dat zijn huis in goede handen achterblijft. Mocht er toch schade ontstaan, dan kan men een beroep doen op de door de LOVW afgesloten verzeke ring. Een en ander heeft ook te maken met dieren die anders onverzorgd moeten worden achtergelaten. Gepensioneerde echt paren stellen zich beschikbaar op huis en haard en huisdieren te passen, zodat men die veilig weet tijdens de vakantie Geïnteres seerden kunnen schrijven naar postbus 412, 9200 AK Drachten. NCRV-Jeugdmatinee, arieerd programma met *11®,e films en een hoofd- Om 16.00 Polygoon- gp^naal uit de jaren vijftig, Kleine Beer en Puk hond, kinderfilm (1). !8 Wat zal ik nu eens Duitse jeugdfilm. Vrouwtje Theelepel, te- svultyilmserie. "/26-Journaal. Carsons, Australi- e serie. Sarah Carson beert haar moeder Jen- r te koppelen aan de va- van haar vriendin Loui- Sartwright. Hij is weduw- r en Sarah en Louise I zichzelf al als zusjes. Ben je zestig kwis, jlprogramma met nostal- tjeker.he filmfragmenten uit jaren twintig tot heden, lentatie: Judith Bosch, erkepad 1985. Route intwerpen. ilVd Hotel de Witte Raaf, gdserie. Afl.: Wie goed It, goed ontmoet. Journaal. RV |E Bartje, tv-serie van ly van Hemert naar de ~>Jjknamige roman van J>e de Vries. Afl. 4: Ge len goed (herh.). Bartje dt het verblijf in het ar- ihuis, de Lange Jam- niet leuk. Eindelijk __-it er verandering in de H"|atie. Maar daarvoor rijdt Bartjes vader wel in I IT1 9ewetensconflict ge- V_l|cht door boer Wapse. Hier en nu, actualitei- ubriek met een exclu- M gesprek met Rolf Men- p. zoon van de beruchte Mparts Josef Mengele. vertelt over de ontmoe- Carien met zijn vader in ■tsland en Brazilië en ■fer de discussies die ze bben gevoerd over de gwisentheorieën van Men- senior. Verder een re- lage over de bomaan- ien van de ETA op de anse stranden. Hill Street Blues, Ame- aanse politieserie. Patri- Mayo, een aantrekkelij- nieuwe rechercheur, valt Furillo, die al maanden scheiden leeft van Joyce. Cheers, Amerikaanse niedyserie. Als Cliff in Ifé Cheers ruzie krijgt met h vaste klant, kiest hij el het hazepad. 1 Dertien persoonlijke ontmoetingen..., dagsluiting door ds. G.J. Dijkstra uit Wartena. NOS 23.30 Journaal. 23.35 Nieuws voor doven. NEDERLAND 2 NOS 15.40-16.55 Tour de France. Proloog vanuit Plumelec (6V2 km.). Commentaar: Mart Smeets. 18.15 Nieuws voor doven. 18.30 Sesamstraat. 18.45 CE Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. VARA 19.12 Niels Holgersson, te kenfilmserie. 19.37 De Boom der Kennis (Kundsabens Trae), Deense speelfilm uit 1981 van Nils Malmros. Een jongen en een meisje van ongeveer dertien jaar zijn, net als al hun klasgenoten, nieuwgie- rig naar het andere ge slacht. Maar hoe raak je van je onzekerheid af en hoe kom je in contact met elkaar? 21.22 Liefhebbers opgeletl Hoogtepunten uit de 'Voet bal '80'-uitzendingen van het afgelopen seizoen. Pre sentatie: Henk Spaan. 22.12 Gesprek met de minis ter president. NOS 22.30 Journaal. IKON 22.45 Belijdende kerk (slot), tweedelige documentaire over de kerkstrijd in Nazi- Duitsland. Deel 2: Jood of Christen, hoe 't ook zij, in het ras, daar zit de zwijnerij (herh.). 23.28 Een bericht van de Wil de Ganzen. 23.30-01.15 The Last Wave, Australische speelfilm uit 1977 van Peter Weir. Met in de hoofdrollen: Richard Chamberlain, Olivia Ham- nett en David Gulpilil. Een advocaat in Sydney wordt gevraagd of hij enkele van moord beschuldigde Abori gines wil verdedigen. Hij raakt in verwarring wanneer hij de mannen ontmoet. Een van de verdachten heeft hij n.l. kortgeleden in een droom gezien. ATN/Filmnet American Gigolo. 21.45 The Long Good Friday. 23 30 Death Valley (herh.). 00 55-02.25 Hollywood Clas sics: Beloved Enemy. 15.40-16.50 Tour de France, recht streeks reportage van de Proloog in Plumelec. 17.55 Journaal. 18.00 Tik Tak, kleuterprogramma. 18.05 Tom en Tina, kindreserie. 18.15 Klein, klein kleutertje. 18.30 Star Trek, Amerikaanse SF-se- rie. Afl.: Geestelijke terreur Op de strafkolonie Tantalus zou met de her senen van de gevangenen worden geëxperimenteerd. Kapitein Kirk gaat op onderzoek uit. 19.20 Uitzending door derden: Pro gramma van de Vlaams-Nationale Omroepvereniging. 19.40 Programma-overzicht. 19 45 Journaal. 20 10 Weerbericht. 20.15 Videomatch, gepresenteerd door Marleen Gordts. 20.25 De eenzame wreker (Violent Streets). Amerikaanse speelfilm uit 1981 van Michael Mann met o.a. Ja mes Caan, Tuesday Weld en Robert Prosky. Tijdens zijn straftijd heeft Frank de kneepjes van het vak ge leerd. Zijn droom is een normaal be staan op te bouwen. Een grote slag moet hem de mogelijkheid geven die droom te verwezelijken. 22 25 Première, nieuwe films gepre senteerd door Jo Röpcke. 23.15 Journaal en Coda. BRT 2 19.00 Hoe word ik Olympisch kam pioen in zeven lessen? Afl.: Sporto- riéntering. 19.25 Tijdrover Lieve plantjes. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20 10 Weerbericht. 20.15 Concert, door het Pittsburgh Symphony Orchestra o.l.v. Lorin Maazel n.a.v. De Dag van de Verenig de Naties. Werken van Barber, Pro- kovjev en Sibelius. 21.35-22.25 Panorama (herh.). RTBF 1 15.40 Tour de France. Proloog te Plumelec. 16.50 Teletekst magazine. 17.30 Mededelingen Onem. 17 45 La boïte aux images. 18 10 Lollipop, gevarieerd kinder- porgramma 18.45 Clip Club. James Caan speelt de hoofdrol in de film „De eenzame wreker" (Violent streets), op BRT 1 om 20.25 uur. 19.30 Journaal. 20.00 Zaïre, 25 jaar onafhankelijk, reportages en fragmenten uit Zaïrese documentaires. 22.10 Journaal. 22 15 Cine-club de minuit: Le der nier tango Paris (Last Tango in Pa ris). Frans-Italiaanse speelfilm uit 1972 van Bernardo Bertolucci. Met in de hoofdrollen: Marlon Brando. Maria Schneider en Jean-Pierre Leaud. BI) toeval ontmoeten Paul en Jeanne el kaar in een leegstaand appartement in Parijs. Zij voelen zich onmiddellijk tot elkaar aangetrokken en besluiten zonder omhaal aan hun impulsen ge hoor te geven. Ze spreken daarbij af dat het sexuele en het persoonlijke leven daarbij strikt gescheiden blij- MUSIC BOX TV 5 16.00 Non-stop videoclips. 'Between the lines': Sunie bekijkt de Engelse muziekbladen van deze week (16.00), 'TROS Europarade' met Kas van ler- sel (17.00) en 'First Sight Show' met Simon en een popartiest (18.00). 19.00 Kinderprogramma. 19.24 Le monde de la luns. Opera vban Joseph Haydn in drie bedrijven. 21.38 II ne nous arrivera done rien ce soir. 21.53 La ronde des bergers, docu mentaire. 22.00 Nieuws. 22 30-02.00 Non-stop videoclips. Herhalingen. 'Between the lines' met Sunie (22.30). 'TROS Europarade' met Kas van lersel (23.00). Simon met de 'First Sight Show' (00.00) en Gary (01.00). CD Ondertiteling via Tele- Tekst. 13 Zwart/wit-uitzen- ding. ML Zwart/wit-uitzending met ondertiteling via Tele- Tekst. G3 Bij niet-Nederlandsta- lige zenders: uitzending in orginele versie met onder titels. ■3 Bij niet-Nederland- stalige zenders: zwart/wlt- uitzending in orginele ver sie met ondertitels. Duitsland DUITSLAND 1 16.00 Tagesschau. 16.10 FluBwanderung, Tsjechoslo- waakse speelfilm van Vojteck Vacke en Petr Sveda. 17.25 Zirkusgeschichten. Afl.: Orga nisatie is alles. 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Heute. 18.25 WWF-Club, live uit studk). 19.58 Heute im Ersten. 20.00 (3 Tagesschau. 20 15 Bettgeflüster (Pillow talk). Amerikaanse speelfilm uit 1959 van Michael Gordon. Met In de hoofdrol len: Doris Day. Rock Hudson. Tony Randall e.a. Een populaire liedjes schrijver moet zijn telefoonlijn delen met zijn buurvrouw, een strenge bin- nenhuisarchitecte. Aangezien hij al zijn vriendinnen en bewonderaarsters zijn probeersels door de telefoon voorzingt, wekt dit al gauw de erger nis van zijn medegebruikster op. 21.55 Gott und die Welt. Afl.: Een huwelijk zonder trouwakte. 22.30 Tagesthemen met Bericht aus 23.00 Heut' abend... De ARD-Talk- show met Joachim Fuchsberger. Te gast: Freddy Quinn. 23.45 Hoopers letzte Jagd (1), twee- deilge tv-film van Rüdiger Humpert en Claus Peter Witt. 01.00 Tagesschau. DUITSLAND 2 16.30 Frelzeit». und was man da- raus machen kann. 17.00 Heute. 17.15 E Hollywoodklaasiker: Buster Keaton - Sieben Chancen (Seven chances). Amerikaanse speelfilm uit 1925. Wanneer James Shannon, een makelaar, hoort dat hij zo goed als failliet is. komt het verlossende be richt dat hij erfgenaam is geworden van 7 miljoen dollar. Een voorwaarde is echter dat hl) getrouwd moet zijn voor zijn 27e verjaardag. Hij gaat dus naarstig op zoek naar een bruid. 18.20 Rate mal mit Rosenthal, spel- programma. 18.56 Programma-overzicht. 19 00 Heute. 19.30 Auslandsjournal, reportages van buitenlandse correspondenten. 20.15 Derrick, Duitse misdaadserie van Herbert Relnecker. All.: Een lan ge nacht voor Derrick. Wanneer Dr. Romann verneemt dat zijn 20-jarige dochter is ontvoerd schakelt zijn vrouw, tegen de waarschuwing van de ontvoerders in. de politie in. 21.15 Der Sport-Spiegel. 'Steffi, Tennis-Lëhrling in der Weltrangliste'. reportage over de jonge tennisster Steffi Graf. 21.45 Heute-journal. 22.05 Aspekte, cultureel magazine. 22.45 Die Sport-Reportage, met Ar- nim Basche. 23.15 Boccaccio 70, Italiaans/Franse speelfilm in drie episodes uit 1961. Deel 1: Die Versuchung. Met: Anita Ekberg en Peppino De Filipplo. Regie: Federico Fellini. Dr. Antonio moet het afleggen als hij een conflict aangaat over de immoraliteit van een reusach tige melkreclame op straat Deel 2: Der Job. Met: Romy Schneider en To- mas Milian. Regie: Luchino Visconti. Een graaf en gravin leven slechts nog langs elkaar heen. De graaf onder houdt een relatie met een callgirl en zijn vrouw raakt hoe langer hoe meer verbitterd over haar levenslot. Deel 3: Der Hauptgewinn. Met: Sophia Loren en Luigi Giulani. Regie: Vittorio De Sica. Wanneer de zaken van de aan trekkelijke Zoe en haar zwager, die met een schiettent door het land trekken, slecht gaan, stelt Zoe voor als hoofdprijs te fungeren. Maar wat als ze nu plotseling verliefd wordt? 01.20 Heute. DUITSLAND 3 WDF 18.00 Telekolleg II. 18.30 Hallo Spencer, kinderserie. 19.00 Aktuelle Stunde, met Blick- punkt Düsseldorl. 20.00 Tagesschau. 20.15 Tier-Report. Afl.: Das eiskalte Geschaft mit Exoten. 21.00 Der Fernsehgarten: lm Ur- laub, programma over hoe de tuin tij dens vakanties het beste achtergela ten kan worden. 21.15 Unser Auto wird hundert, do cumentaire-serie van Michael Schö- mann. Afl. 12: Der Tod fahrt mit. 21.45 Landesspiegel: ...dass man zuhause 1st, wenn man gebracht wird, programma over vrouwen die thuiswerk verrichten. 22.15 Malu, Braziliaanse tv-serie. Afl.: De laatste kans. Malu zit In geld nood. De gediplomeerde sociologe heeft nog steeds geen baan en de hoge onderhoudskosten kan zij niet meer betalen Ze neemt contact op met een oude studievriend. Het enige wat hij haar kan bieden Is een baan als nachtclubzangeres. 23.00 Rockpalast. Concert van Black Uhuru (herh.). 00.30 Laatste journaal. Scène uit de Braziliaanse tv-serie „Malu". Duitsland 3 om 22.15 SKY CHANNEL 17.30 Live on friday, met Gary Da- 18.30 Mr. Ed. Afl.: Wilbur and Ed in 19.00 The Lucy Show. Afl.: Lucy the babysitter. 19.30 Mork and Mindy. 20.20 Starsky and Hutch. Politiese rie. Afl.: Ouadromania. 21.10 The new candid camera. 21 40 Detective School: A bier on the house. Tv-serie. 22.05 The Deadly Ernest Horror Show: Night of the big heat, horror- film van Terence Fisher met o.a. Pe ter Cushing en Patrick Allen. 23.40-00.30 Sky Trax. Herhaling middagprogramma. BBC 1 17.20 Whizz, kinderprogramma 17.35 So you want to be top. 17.50 Newsround extra, jeugd jour- 18.00 Fast Forward, kinderserie. 18.30 The good life. Comedy-serie met Richard Briers, Felicity Kendall, Penelope Keith e.a. 19.00 Journaal en weerbericht. 19.35 London Plus. 20.00 Wogan, amusementsprogram ma rond Terry Wogan. 20.40 Cover Up. 21.30 Sharon and Elsie, tv-serie. 22.00 Journaal en weerbericht. 22.25 The Mad Death. 23.15 Wimbledon-match of the day. 00.15 The late film: Can you hear the laughter? The story of Freddie Prinze, Amerikaanse speelfilm uit 1979. Met: Ira Angustain. Kevin Hooks. Randee Heller e.a. Regie: Burt Brinckerhoff. Het verhaal over de car rière van de jonge komiek Freddie Prinze, die snel een grote ster werd maar in 1977 zelfmoord pleegde. 01.50 Weerbericht. BBC 2 15.20 Wimbledon tennistoernooi, afgewisseld met beelden van cricket 20.50 The Great Egg Race, speipro- gramma. 21.20 Delia, Afl.1. 21.35 Gardener's world, Informatie voor de tuinier. 22.00 One man and hls dog. 22.45 Cardiff singer of the world- concours. 23.35 Newnight, actualiteiten. 00 20 Weerbericht. 00.25 Cricket 17.25 Emu's all-live Pink Windmill 18.15 Connections. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglla. Regionaal ma gazine. 20.00 The Zodiac game. Quiz. 20.30 And there's more. 21.00 Majorie and men. 21 30 That'a my boy. Aft.: The big night out. 22.00 C.A.T.S. Eyes. Misdaadserie met o.a Jill Gascoine. 23.00 Nieuws. 23 30 Cross Question. 00.10 Loving in the rain, Amerikaan se speelfilm uit 1973 van Roy Schei- 01.55 Jancis Harvey sings. HILVERSUM 1 14.03 Radio Tour de France. Proloog 6.5 km op het circuit de Plumelec/Vannes. TROS: 17.03 Piekuur. 17.55 Mededelingen (NOS). 18.06 TROS-Aktua 19.02 TROS Country 20.03 Raad een lied... of niet. 21 02 Coulissen. 22.02 Ses|un. NOS: 23.07 Met het oog op morgen. VARA: 00.02-07.00 De Nacht van Poezië. Live vanuit de VARA-Studio. HILVERSUM 2 VPRO: 16.33 Welinge lichte kringen. VARA: 17.30 Nws 17.36 Dingen van de dag. NOS: 18.00 Nws. VARA: 18.10 BZ. HV: 18.40 Het voordeel van de twijfel. NOS: 19.40 Tussen Wadden en Wuustwezei. 20.00 Nws. VARA: 20.03 VARA vrij dagavond. HILVERSUM 3 NOS: 18.04 De Hei- desplts. VOO: 19.02 Curry en van In- kel. 22.02 Countdown Café. HILVERSUM 4 18.00 Nws. EO: 18 45 Van Sweelinck tot Bach. 19.15 Oe cantate. NOS: 20.00 Holland Festival 1985. Die Erschopfung der Welt van Mauricio Kagel. 22.30 NOS-Jazz Mt- chiel de Ruyter HILVERSUM 5 VPRO: 17.30 Ahum Yum Yum. kinderboekenprogramma. PP: 18.20 Uitzending van het CDA. KRO: 18.30 Taal en teken. NOS: 19.00 Nieuws voor buitenlanders. 19.40 Homonos. 20 10 Hobbyscoop. RADIO RIJNMOND 16.30 Middag- Morgen HILVERSUM 1 7.00 Gelukwens t.g.v de verjaardag van Z.K.H. Prins Ber- nhard.Aansl.: Wilhelmus. 7.02 Nws VARA: 7.03 Radio Sterrebos. 7 30 Hallo hier Hilversuml NOS: 10.03 TT Assen en Radio Tour de France. 1e etappe Vannes-Lanester HILVERSUM 2 7 00 Gelukwens t.g.v de verjaardag van Z.K.H. Prins Bern- hard Aansl.: Wilhelmus. 7.02 Nws. TROS: 7.04 TROS Nieuws Show (7.07. 7.35. 8.35. 9.35. 10.35 en 11.35 en 12.36 TROS-Aktua 9.00 en 10.00. 11 00 en 12.00 TROS-Aktua Nws-o- verz. 7.30, 8.00, 8 30. 9.30 .10 30, 11.30, 12.30 en 13 00 Nws.) 12.26 Mededelingen voor land- en tuin bouw AVRO: 13.30 Nws. 13.33 Pim Jacobs met hits uit de 50er jaren. 14.30 nws 14.33 Crossen op een om- af iets (15.30 Nws.). HILVERSUM 3 7 00 Gelukwens t.g.v. de verjaardag van Z.K.H. Prins Bern- hard. Aansl.: Wilhelmus. NCRV: 7.05 Vroegop. 7.30 Rabarbara. 8 03 Pop non stop. 9.03 Gospelrock 10.03 Popsjop. 12.03 Los Vast Zomerspek- takel show. 14.03 Tussenuur. 15.03 Popstation. 16.03 Popexpress. HILVERSUM 4 7 00 Gelukwens t.g.v de verjaardag van Z.K.H. Prins Bern- hard Aansl.: Wilhelmus AVRO: 7 02 Het vroege werk. 8 00 Nws. 8.02 Mooi zo! 9 00 Leggiero. muzikaal sfeerprogr 10 30 Concerto Mattmale VOO: 12 00 Strauss en Co 13.00 Nws. NOS: 13 02 Holland Festival Journaal. VOO: 13.07 Veronica Klas siek 14.52 Club Veronica Klassiek. HILVERSUM 5 NOS: 9 03 NOS-Spor- tief. 9.25 Waterstanden. FEDUCO:* 9.30 Magazine Met om: 9 30 Taal. te kens en regels, afl. 11. 09.45 LBO- -MAVO. kansen voor 15. 16 en 17 ja rigen Herh. Aft 6 RADIO RIJNMOND 10.00 Zaterdag programma met Henk van Hoorn. Met om 10.00 Nws regio-nws.. weer, verkeer. 10.03 Weekagenda ooor Ri- anne van der Giessen. 10.30 Portret van Rljnmonder door Jan D Swart. 11 00 Nws., reglo-nws, weer. verkeer 1103 Onderwerp van de week Het nachtleven In de Rijnmond (12.00 Nws regio-nws weer. verkeer)

Leidse Courant | 1985 | | pagina 11