ianson wel Fransmaar en franse aangelegenheid van Afrikaans hoorspel in „Literama"" gekleurd gezien Nederlands lied voor Afrika: Wie mag vooraan staan? m Duitsland Engeland TV-morgen —IQ /TELEVISIE se! 3ëen U maalv maliti tariéfi aangi in Hil- jude tjhet laatste ilaats tussen n radiomen- rwoudde Tour de lat ben de ether en mrengen. Van a heeaar rechts ider dgtema, Evert «ie ajpei, Mart n- Ali Harry Jan- ,geJ%s Samploni- kab*fc van Duin n on rrie Knete- ZeidócQowuvnt DINSDAG 25IUNI1985 PAGINA 13 HILVERSUM „De bruiloft van uncle „Very-very" is de titel van het luisterspel dat de NCRV-radio vanavond zal uitzenden in het kader van de radioserie „Afrika in Literama". Het is gebaseerd op het gelijknamige toneelstuk van de Nigeriaanse auteur Kole Omotoso en werd door Coert Poort tot luisterspel bewerkt. Daarnaast zullen er in deze elfde aflevering van „Afrika in Literama" ook diverse gezichts bepalende figuren uit het culturele leven van Nigeria aan het woord komen. Hilversum 4 om 21.30 uur. Kole Omotose (1943), de schrijver van het to neelstuk, geldt als een van de belangrijkste jon ge auteurs in het Westafrikaanse Nigeria. Hij publiceerde romans, novellen en toneelwerken, zoals bijvoorbeeld „The Edifice" (1971) en „Me mories of our recent boom" (1982). Het nu tot radiospel bewerkte „De bruiloft van uncle Very-very" is het verhaal van een mo derne zakenman die met de „chief" van zijn stam heeft afgesproken één van diens dochters te trouwen. Bij nader inzien ziet uncle Very- very echter meer in de andere dochter van de chief. Als de zakenman naar traditioneel Afri kaans gebruik zijn bruid gaat ophalen in het huis van haar vader, probeert hij het zó te rege len dat hij niet met de voor hem bestemde bruid het huis zal verlaten, maar met haar zus ter. In het spel wordt op deze manier de thematiek behandeld van de confrontatie tussen de mo derne tijd (belichaamd door uncle Very-very) en de diepgewortelde Afrikaanse tradities. ;r i) 3U inzy Al k -ACH Binnenkort n OD fonde van Frankrijk ine istart en zinS* bet uit irekers: „lei radio 'rance". Liefhebbers 'ranse chanson heb- de meeste kans af en et ze karakteristiek Frans Jioren -douce France, de mon enfance- e der is er op de Neder- adio weinig aandacht •bram Franse lied. Het we- t v TROS-radioprogram- •ht /.eflokaal" brengt daar enP om uur via orP verandering in. iil dd sPec'a^e uitzending schi titel ..Paris, on chan- f wordt 6eP°°gd de afiterstand in te halen. is de samen" die jn het programma, dat voor de liefhebbers el Parijs als het Fran- altënace is huisarts van aties,n heeft in Den Bosch "kke praktijk. Tussen oPs en bet sPreekuur is /dt hiJ n°g de liid om een boek of artikel te parti? en in dit geval een klejigremma samen te nisclr anavond Probeert hij 2chts"baar maken van de hedi rol gespeeld in de ontwikke ling van het Franse lied. Het 17e eeuwse liedjesklimaat was geconcentreerd rond de pont neuf, de nieuwe brug in die tijd. Daar was toen het cen trum van de chansoncultuur in Parijs. Begin deze eeuw was dat Montmartre en tot aan de Eerstse Wereldoorlog ver schoof het langzaam richting Montparnasse. Na de Tweede Wereldoorlog is Saint-Ger main des Prés als centrum van het chanson in ontwikkeling gekomen". Zangcultuur Schretlen heeft na z'n middel bare school in Frankrijk ge werkt als jeugdleider in zo merkampen voor kinderen van de lagere school. Daar hoorde hij wat de kinderen zongen en wat er op bandjes en platen aan muziek gedraaid werd. „En wat je leuk vindt, daar ga je je voor interesse ren", zegt hij. „In Frankrijk heerst een hele andere zang- cultuur dan in Nederland. Hier is zingen iets voor in de kerk of onder de douche maar in Frankrijk fungeert het chanson als een soort ventiel, als een uitlaatklep voor je ge voelens. Of voor je mening, want wat niet gezegd mag worden, wordt gezongen. Dat zag je heel duidelijk in '68 bij de studentenopstand". Claude Nougaro en Colette Magny zijn grote namen uit die tijd, waar van vanavond chansons te ho ren zijn. Het bevreemdt Ignace dat het chanson zo weinig populair is in Nederland, terwijl Frank rijk als vakantieland hier zeer »nde band tussen een rote iad waar het chanson ïdriiv geworden en een re- chf waarin het leven in Ijjj tot ver buiten de gren- J i Frankrijk wordt uit- cozein- eco „Het chanson is een af2 Parijse aangelegen- 'sn n chansons wordt veel nnei'ariJs Spongen en die Uiêft een heel belangrijke in trek is. Ignace: „Parijs is steeds meer in trek bij de mensen. Kijk maar in de kran ten naar de advertenties voor een weekendje Parijs. Het lijkt wel of Parijs een verplicht nummer is geworden. En dat is toch vreemd, want aan de ene kant is de belangstelling voor het land er wel, dat merk je ook aan de kaasjes die je op veijaardagen regelmatig krijgt voorgeschoteld, terwijl aan de andere kant het Franse repor- toire steeds verder uit de aan dacht verdwijnt". Vervuiling Yves Montand, de chansonnier die zijn carrière begon in de Pa rijse wijk Saint Germain Des Prés. In een chansonprogramma mag Juliette Greco niet ontbreken. Van Léo Ferré zingt ze vanavond „Paris Canaille". Parijs en het chanson weer spiegelen eikaars charme, maar ontzien elkaar evenmin. Kritische teksten over de stad worden net zo goed geschre ven en zijn in het programma dan ook te beluisteren. Ignace: „Als ik een reisgids van Parijs opensla, word ik altijd getrof fen door de rondreis langs de monumenten die er wordt ge maakt. Parijs heeft veel monu menten en andere beziens waardigheden, maar andere zaken worden nauwelijks be schreven. Over de vervuiling en de enorme torenflats die er verrijzen tussen de statige oude huizen lees je in de gid sen geen uitgebreide reporta ges. In chansons wordt dat wel aan de orde gesteld. De zanger Renauld heeft het hedendaag se leven met vervuiling en stinkende vuilnisbakken tot thema van ziin chansons ge maakt. Het heeft mij altijd verbaasd waarom hij hier nooit is doorgedrongen „In het centrum van Parijs wonen 2 miljoen mensen en in de voorsteden nog eens 9 mil joen. Die beschouwen zichzelf ook als Parijzenaar. Maar over het leven buiten de periphéri- que (rondweg om het centrum van Parijs, red.) staat in de reisgidsen niets vermeld. De chansons hebben het daar wel over. Over een leven in de voorsteden wat er niet al te rooskleurig uit ziet, waar wei nig vertier en veel eenzaam heid is". Invloed van buiten „Wat grappig is, is dat het chanson een franstalige aange legenheid is, maar dat het wel degelijk wordt beïnvloed van buitenaf. Eén op de vijf chan sonniers in Frankrijk is van buitenlandse afkomst. Brei komt uit België, Felix Leclerc uit Canada, Georges Moustaki is van Grieks/Egyptische af komst. Wat de jongere genera tie betreft: Michel Buhler is een Zwitser en er is ook een Nederlander die het in Parijs heel goed doet, Dick Anne- garn. Het chanson is dus wel een franstalige, maar niet een uitsluitend franse aangelegen heid". Wat de chansons betreft is Ig nace niet zo te spreken over de platenmaatschappijen in Ne derland. Ignace: „Er komt zo ontstellend weinig nieuw re- portoire op de Nederlandse markt. Als ik nu een program ma zou moeten maken met de nieuw uitgekomen platen van drie maanden, zou ik aan een half uur genoeg hebben. Al leen met de Tour de France is er altijd een opleving, ik heb dat eens bijgehouden. Dan ko men er in die korte tijd net zo veel platen uit als in de rest van het jaar. Op geen enkele wijze kun je dan een vonk la ten overslaan. Als je in de auto de radio aan hebt maar je hoort niet wat je mogelijk mooi zou vinden, dan kom je er ook nooit mee in aanra king". „Met zo'n programma als dit weet ik zeker dat er na afloop reacties komen", zegt Ignace. „Het aantal is weliswaar vrij gering, maar de wijze waarop men reageert is altijd: jammer dat er niet méér aandacht is voor het chanson". YVES VAN ERP Een bekende Duitse schrijver (wiens naam mij even is ont schoten} heeft eens gezegd dat hij bij het einde der tijden gauw naar Nederland zou verhuizen, want „daar gebeurt alles altijd vijftig jaar later". Vijftig jaar is misschien wel wat over dreven, maar de man had misschien wel een beetje gelijk: in de meeste dingen lopen we niet voorop. Maar er is nog hoop. Het heeft immers maar ongeveer een half jaar geduurd voordat een groepje Nederlandse artiesten zich verzamelde in een opname-studio om in navolging van Engelse, Duitse en Amerikaanse collega's ook een liedje op te nemen, waarin wordt meegedeeld hoe begaan ze zijn met het lot van de tienduizenden hongerenden in veel Afrikaanse landen, en waarvan de opbrengsten aan die hongerenden ten goede komen. Zaterdagavond kon de kijker de dames en heren bezig zien in een korte reportage van de opnamen, die werd getoond in VARA 's actualiteitenprogramma „Achter het Nieuws". Voor op wil ik (om alle misverstand uit de weg te ruimenstellen, dat ik hartelijk hoop dat het plaatje een zakelijk succes wordt en dat er flink veel geld door wordt verzameld. Maar er valt best een vraagtekentje te zetten bij de beweegredenen van de deelnemende kunstenaars. Liet iJf Blokker immers niet on bekommerd weten in die reportage, dat het hem vooral ook ging om de publiciteit die aan zo n project verbonden is? En zo zijn er vast nog wel meer van die filantropisch ingestel de collega 's in de groep, die graag voorop willen staan in de begeleidende videoclip en die graag ook zo veel mogelijk re geltjes solo willen zingen om maar flink veel in beeld te ko men. Ik geef toe: de artiesten die in de Engelse en Ameri kaanse Afrika-liedjes meededen zullen dat ook niet allemaal uit de volheid van hun meegevoel hebben gedaan. Wat dat betreft hoeven Blokker en de zijnen zich niet meer te gene ren voor zo'n uitspraak dan Michael Jackson en Diana Ross. Maar je krijgt wel meteen een laf smaakje in je mond als je zoiets hoort. En dan heb ik het er nog niet eens over dat de reportage van „Achter het Nieuws" ook duidelijk maakte, dat het niet eens de artiesten zelf waren geweest die het initiatief hadden ge nomen voor dit plaatje, maar dat de organisatie ervan in gang moest worden gezet door een als een pastor werkzame me neer (bij wie we op geen enkele manier hoeven te twijfelen aan de integriteit van ziin beweegredenen). Nou ja: het is nu voor elkaar gekomen, en we hopen er maar het beste van. Ik hoorde de achtergrondzangers en -zangeres sen overigens een refrein in het Engels zingen, terwijl de so listen zich inspanden om Nederlandse zinnetjes zo min moge lijk vals op de band te krijgen (wat vooral voor IJf Blokker een heel probleem moet zijn). Over de kwaliteit van het eind- produkt heb ik dan ook niet al te grote illusies. Veronica toonde vorige week donderdag een heel ander staal tje van achterlopen. Liepen onze vaderlandse artiesten al zo'n half jaartje achter, de snelle jongens van Rob Out toverden ons de beelden voor van de verkiezing van Miss Universe voor het jaar 1984, een filmpje dat naar miin schatting toch al wel een jaar oud is, als het geen anderhalf jaar is. Nu is zoiets toch al een hoogst eigenaardige vertoning, met al die schaapachtig grijnzende juffrouwen. Ze worden zoge naamd geselecteerd op intelligentie, welbespraaktheid en an dere nastrevenswaardige eigenschappen, maar in werkelijk heid gaat het er natuurlijk om wie het voordeligst uitkomt in een zo strak mogelijk badkostuum. En vooral ook: wie er zo blank mogelijk uitziet. Want er mogen dan wel tientallen meisjes meedoen van allerlei volkeren met een mooi gekleur de huid, de twee meisjes die nummer 1 en 2 werden, waren wel heel toevallig hoogblond en roomblank. Miss Heelal kwam uit Zweden, nummer twee was lid van de etnische minderheid die het in Zuid-Afrika voor het zeggen heeft. Hoe zou het eigenlijk gaan als aan de Miss Univer.se-verkiezing in eens een meisje van Saturnus of Mars zou komen meedoen? Eén ding lijkt zeker, als ze niet blond is, wint ze niet. RENÉ DE COCQ longeren en straf (4), eren vertellen over het van hun justitiële hoe ze die straf on- aan en welke invloed staar 0,5 hun 'even- inSi® Were,d 'n OOriOfl» .Pfjimentaire serie over de Ie Wereldoorlog. Afl. barossa (herh.). loliday Eiland, Austra- ankie tv-serie. Kylie en Jo- hetan Clay zijn terugge ven. d naar Holiday-eiland. liefd Muldoon was daarover lat hongerust en Jason ver- je aat trekjes van jaloezie, gro/26-Journaal. :terV cheË CRO's Tekenfilmfesti- Miaa Smith en Jones, Irikaanse tv-serie. Afl. 4: eerein naar Brimstone, nontiet verhaal, wekelijkse ar ielvertelling. ort-Ravioli, Duitse serie. Afl. Ie tweede Oma. Pepe is Deledigd, dat hij besluit bed te kruipen en er rlopig niet meer uit te len. lur, Cijfers en letters, spel- 48 Sramma. 5 urnaal. .t^iDe losprijs (The Price, WÊÊf, zesdelige Engelse ^terie. Geoffrey biedt de Mie zijn computers aan Informatie over de ont- ing van zijn vrouw en ter sneller te verwer- Met resultaat. De ont- 'ders Kate en Frank ko- oog in oog te staan de politie, maar geven vooralsnog niet gewon- hou van jou, Neder- lers vertellen over hun Seringen in de liefde. Brandpunt Zomer-Café, nerse actualiteitenru- !k waarin o.a. aandacht ^r het besluit van de ^^Aede Kamer om akkoord I gaan met de bouw van I uwe kerncentrales en de te waarop deze beslls- B tot stand is gekomen. YT4 interview hierover met b,JA tweede-kamerlid A. isink en reacties uit de ercKgevjng Van Moerdijk, Pw de eerste nieuwe ^centrale mogelijk ge- P^rod wordt. Moerdijk aIat ook op de nominatie l- >r de opslag van radioac- I afval. Verder aandacht voor de terugblik van de bisschoppen van Nederland op het bezoek van de paus. NOS 23.10, Journaal. 23.15 Nieuws voor doven. NEDERLAND 2 EO 15.30 Handelingen ter plek ke. Afl.: tussen Hemelvaart en Pinksteren (herh.). 16.05 Het kleine huis, Ameri kaanse serie. Afl.: Een menswaardig bestaan (2). 16.50 Het verhaal van petrus. Afl. 4: Een vijand wordt een vriend. NOS 18.15 Nieuws voor doven. 18.30 Sesamstraat. 18.45 (B Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. EO 19.12 Kinderkrant. 19.45 Het drijvende dorp, do cumentaire over het groot ste lijnvaartuig van Zaïre, waar 700 tot 1000 mensen op kunnen meereizen en in feite niets anders is dan een drijvend dorp. 20.30 Tijdsein, actualiteiten magazine met een eigen re portage over het Ierse ver bod op echtscheiding en over vervuiling van drinkwa ter In Nederland door onder meer landbouwgif. Verder komt er een verslag van de manier waarop jonge crimi nelen en voetbalvandalen in Engeland worden gediscipli neerd (heropgevoed) in spe ciale inrichtingen. 21.00 In Lissabon staat een huis, documentaire film over een opvangcentrum In de armenwijk Chelas te Lis sabon. 21.20 God is Getrouw, Infor matief muziekprogramma vanuit 'Het huis van de Pot tenbakker' te Soest. 21.45 Ronduit-Amsterdam, reportage over een schoon maakactie in het hartje van Amsterdam. Met: Luis Pa tau en Cliff Richard. NOS 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag Vandaag. EO 23.00 De Open Cirkel, serie programma's over huwelijk, gezin en opvoeding. Afl.: Gesprekken over de waarde van het gezin (herh.). ATN/Filmnet 17.00 Waterhole 3 (herh.). 18.35 Fae rie Tale Theatre: Little Red Riding Hood (herh.). 19.25 Take thla Job and Shove it. 21.05 Riptide, afl. 12: Something Fishy. 21.55 Miaalng (herh.). 23.50-01.35 Pretty Baby. BRT 1 18.00 Tik Tak, kleuterprogramma. 18.05 Tom en tina, kinderserie. 18.10 Klein, kein kleutertje. 18.25 Candy Candy, tekenfilmserie. 18.50 Juke Box. 18.55 Frank Buck, Amerikaanse se rie over een avonturier die verzeild raakt in het vooroorlogse Singapore. Afl.: Onwelkom weerzien. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Kunst-zaken. 20.25 Bill Cosby show, Amerikaanse serie. Afl.: Hotel de Luxe. Clair Is overwerkt. Cliff besluit haar te trakte ren op een avondje en nachtje In het Biltmore Hotel. 20.50 Tien Jaar vernietiging, Britse documentaire van Adrian Cowell over de ontginning van een Braziliaans stuk oerwoud met alle gevolgen van dien. Deel 4: Ecologie In het regen woud. 21.40 Uitzending door derden: Pro gramma van de CDO. 22.30 Journaal en Coda. BRT 2 19.00 Hoe word ik Olympisch kam pioen in zeven lessen? 19.25 Tijdroven Kwlzien. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Kunst-zaken. 20.25 Bretagne, driedelige documen taire van Piet van de Sijpe. Deel 2: Ar Gwat, het binnenland. 21.00 Vrouw tussen hond en wolf. Belgisch-Franse speelfilm uit 1979 van Andre Delvaux (herh.). Antwerpen 1940: Adriaan vertrekt als vrijwilliger naar Duitsland. Lieve blijft alleen ach ter. Frangois, werkzaam In het verzet, vraagt Lieve om onderdak. Lieve be gint een verhouding met Francois. RTBF 1 17.30 Mededelingen ONEM. 17.45 La boite aux images. 18.10 Lollipop, kinderprogramma 18.45 Clip Club. 19.00 Ce soir, regionaal magazine. 19.23 RTBF. Bonjour la fata. 19.30 Journaal. 20.00 Sentiers du monde. 'Kamltu- ga, la puissance de l'or'. documentai re. 21.05 La manipulation, tv-film van Denys de la Patelliere. In deze film wordt Ingegaan op de methodes van de diverse Diensten om aan nieuwe agenten te komen. Methodes die vooral op psychologische gronden berusten. 22.50 Journaal. MUSIC BOX TV 5 16.00 Non-stop videoclips. Gary (16.00), Diana (17.00) en Eurochart (18.00). 19.00 Imagination au galop. 19.25 La grande roué. 20.20 Temps présent. 21.25 Chronique montagne, over her Alpenmuseum In Bern. 22.00 Nieuws. 22.30 La communion solenelle, speelfilm van Renè Fèret. 00.30-02.00 Non-stop videoclips. Herhalingen. Julie en Gaz met Euro- chart (00.30) en Martin (01.00). DUITSLAND 1 15.40 Frauengeschlchten: 'Marian ne Mendt, zangeres', filmporlret. 16.25 Die Spielbude, kinderpro gramma. 17.20 ARD-Sport extra: Duitse kam pioenschappen zwemmen vanuit Remscheld. 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Heute. 18.25 Eigener Herd ist Goldes Wert Afl.: Eindelijk alleen. 19.00 Der Prels der MachL 19.58 Heute im Eraten. 20.00 m Tagesschau. 20.15 Was bin Ich, spelprogramma met Robert Lembke. 21.00 Panorama, reportages, analy ses en meningen. 21.45 Magnum, Amerikaanse tv-se rie. Afl.: Der letrte der echten Schnliffler. Wanneer Magnum belast wordt met de opsporing van een ver dwenen meisje In opdracht van haar moeder, ontmoet hij een collega met dezelfde opdracht, ditmaal echter door de vader van de vermiste. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Kulturweltsplegel. 'Horlzonte '85'. reportage van het derde festival voor wereldculturen In Berlijn. 23.45 Tagesschau. DUITSLAND 2 16.05 Anna en de koning van Slam, Amerikaanse Jeugdserie. Afl.: De aan komst. Met: Yul Brenner. Samantha Eggar, Eric Shea e.a. Wanneer Anna met haar zoon op Thailand aankomt, wordt zij door de Koning ontvangen. Zij zal als gouvernante voor zijn kin deren optreden, maar heeft tot haar grote ergernis zo zijn opvattingen waar het vrouwen en dergelijke De- treft. CD Ondertiteling via Tele- Tekst. E Zwart/wit-ultzen- ding. KJ Zwart/wit-uitzendlng met ondertiteling via Tele- Tekst. 0 Bij niet-Nederlandsta- llge zenders: uitzending in orginele versie met onder titels. E3 Bij nlet-Nederland- stalige zenders: zwart/wit- uitzendlng in orginele ver sie met ondertitels. Scène uit de Amerikaanse film „Girlfriends" met Melanie Mayron (I). Duitsland 2 om 22.05 uur. 16.30 Der Wunschfilm für Kinden Captain Future. 17.00 Heute. 17.15 Tele-llluatrierte, gevarieerd magazine. 17.50 Das Haus am Eaton Place (Upstairs - Downstairs), Engelse serie. Afl.: Eheglück. Elizabeth Is niet erg gelukkig met Lawrence, wanneer op den duur blijkt, dat hij niet aan zijn echtelijke plichten kan voldoen. La wrence zoekt naarstig naar een op lossing. 18.57 Programma-overzIchL 19.00 Heute. 19.30 Ihr 106. Geburtstag, komedie van Jean Sarmant. Met: Inge Meysel. Ernst Schröder, Dietmar Schönherr e.a. Een Frans dorpje wordt beheersd door een grote familie: De familie Mouret. Stamhoudster Is de oude Ce cile die weldra 106 jaar oud zal wor den. ledereen Is in de ban van het op hande zijnde feest. 21.00 Programma-overzicht voor deze zomer, met een overzicht van de speelfilms. 21.15 WISO, sociaal-economisch ma gazine. 21.45 Heute-journal. 22.05 Filme von Frauen: Girlfriends, Amerikaanse speelfilm uit 1978. Twee vriendinnen, Susan en Anne, delen samen een appartement. Ze kunnen goed met elkaar opschieten en 1 neer Anne trouwt laat ze voor Susan- ne een grote leegte achter. Ze pro beert deze door middel van verschil lende vrienden op te vullen maar dit valt haar lang niet mee. 23.30 Zeugen des Jahrhunderts. Konrad Zuse In gesprek met Diter DUITSLAND 3 WDF 18.00 Telekolleg II: Grenzwertsëtze. Cursus Mathematische Analysis I. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau 20.15 Auslandreportsn Manfred Balnczyk vanuit Nederland, reportage over de vissers van Urk. 20.45 Rückblende. 45 Jaar geleden gestorven: de schilder Paul Klee, portret. 21.00 Formel Eins, de ARD-Hltpara- de met Ingolf Lück. 21.45 Landessplegel: Nachtrepor ter, Die Halle, filmreportage. 22.15 Wie una die Nachbam se- hen... Afl.: Was das US-Fernsehen an der Bundesrepublik Interested. 23.00 Deutschlandbilden Von Peine nach Passau, politieke Aswoensdag 1985. 23.40 Laatste JoumaaL SKY CHANNEL 16.45 Monsters of rock, met Aman da Redington. 17.30 De Engelse top 50, met Peter Powell. 18.30 Mr. Ed. Afl.: Ed the horse doc tor. 19.00 The Lucy Show. Afl.: Lucy and Phil Silvers. 19.30 Charlie'e Angels. Afl.: Disco Angel. 20.20 Skyways. Drama-serle. 21.15 Roving Report Actualiteiten rubriek. 21.40 American college basketball. 22.40-00.30 Sky Trax. Herhaling middagprogamma. BBC 1 17.20 Heads A Tails, kinderserie. 17.35 Lift off, kinderprogramma. 18.00 John Craven's newsround, jeugdjournaal. 18.10 Wildtrack. 18.35 Dr. Kildare, Amerikaanse serie over het leven en werken van een arts. Met In de hoofdrollen: Richard Chamberlain. Raymond Massey en Lee Kurty. 19.00 Journaal en Weerbericht 19.35 London plus. 20.00 EastEnders, tv-serie. Met: Nej- det Salih, Andrew Johnson. Oscar Ja mes. e.a. 20.30 The time of your life. 21.10 The Bob Monkhouse Show. 22.00 Journaal en weerbericht. 22.25 Matt Houston, Amerikaanse 23.15 Wimbledon-match of the day. 00.15 Italians. Afl.: The Man from Alfa. 00.45 BBC 2 16.00 Wimbledon tennistoernooi. 20.55 Nieuwsoverzicht voor doven. 21.00 Q.E.D., wetenschappelijk pro gramma. Afl.: Testing. 21.30 Behind the lines, sportpro gramma. 22.00 Film Buff of the Year *85, film- quiz. 22.35 Summer Season: Paris. 23.30 Cardiff Singer of the Wortd- concours. 00.00 Newsnlght, actualiteiten. 00.45 WeerberichL 00.50-01.15 Open University. ITV 17.20 Storybook International: The 17*45 n5* Wall game. Afl.: Lady Margaret Middle. 18.15 Emmerdale Farm. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia, regionaal maga zine. 19.35 Crossroads. 20.00 Benson. 20.20 Give us a clue. 21.00 Magnum P.L Detective-serie. 22.00 The wild geese (1). Engelse speelfilm uit 1978. Met Roger Moore, Richard Burton. Richard Harris e.a. 23.00 Nieuws. 23.30 The wild geese (2). Engelse NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven. VARA 14.30 Gil en Julie. 14.36 Knobbel en zijn vrienden. 14.47 De Smurfen. 15.13 Emma en haar Opa. 15.22 Teddy Hangoor. 15.30 De Film van Ome Willem. TROS 16.00 Cali- mero. 16.13 Bassie en Adriaan en de Plaaggeest (6. herh.). 16.35 Suske en Wiske, poppenserie. 16.57 Sons and daughters. NOS 17.30 V>6-Joumsal. TROS 17.46 Drama In muziek. MUSIC BOX 08.00 Non-stop videoclips. Presenta tie: Diana (08.00), Simon (09.00), Gaz met een Interview met Jimmy Nail (2) (10.00). Martin met 'A-Z of Pop' (11.00), Simon en Sunle met "Chart Attack', overzicht van de Music Box Top 40 (12.00) en Julie (13.00). 14.00 Non-stop videoclips. Herhalingen. DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau und Tagesthe men. 10.23 WISO. 10.55 Nagyrede, vom Leben in ungams Provinz (herh). 11.25 Rund urn Big Ben. 12.10 Panorama. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Tagesschau. 13.15 Teletek- st-overzicht. 15.00 D Fury, avontu ren van een paard. 15.25 Dr. Snug gles, tekenfilmserie. 16.00 Tages schau. 16.10 Hör dir zu, vertrau dir, nimm dich ernst, documentaire. 16.55 Abdallah und sein EseL 17.50 Tagesschau. DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 15.00 Heute. 15.03 Der Wsechbir Rascal. 15.30 Ferienkalender. 16.05 Flug- boot 121 SP - Abenteuerliche Ge- echlchten auf den mataysischen In sein. 16.30 Babbelgamm. 17.00 Heu te. 17.15 Tele-illustrierte. 17.50 Rau- chende Colts (Gunsmoke). SKY CHANNEL 14.35 Movln' on 15.30 Wayne A Shuster. 16.00 Pat Sharp Show. 16.45 Young, Free A Single. BPC 1 07.50-10.20 Breakfast Time. 11.30- 11.50 Play School. 11.50-12.15 Ghar- bar. 14.00 Journaal. 14.25 Weerbe richL 14.27 Nieuws voor doven. 14 30 Hokey Cokey. 14.45 Wimble don tennlstournooi. 17.20 King Rot- la 17.25 Bric-e-Brec. BBC 2 16.00 Wimbledon tennistoumool. ITV 07.25 TV-AM. 10.25 Seeeme Street. 10.40 Q.E.D. 12.30 About Britain. 13.00 Fat Tulip's garden. 13.10 Our Backyard. 13.30 Who's baby? 14.00 Nieuws en actualiteiten. 14.30 A country practice. 15.30 On the mar ket. 16.00 Take the high roed. 16.25 Regionaal nieuws 16.30 Sons and daughters. 17.00 Fat Tullp'a garden. HILVERSUM 1 VPRO: 17.03 Borftt. 17.55 Mededelingen (NOS). 18.06 Boeken. 20.03 Het Evenement. 21.02 Bulten Beeld. 22.02 Het Pandemoni um. NOS: 23.07 Met het oog op mor gen. VARA: 00.02 De nacht klinkt an ders. 02.02 Groot licht. 05.02 Werk- licht. HILVERSUM 2 TROS: 16.00 TROS Nieuws Show. 17.30 Nws. 17.36 TROSAktua. 18.00 Nws. 18.10 Het Journallstenforum. 19.00 TROS Klan tenservice. 20.00 Nws. 20.03 TROS hulswerklijn. 21.00 Om het boek. 21.30 Finale. 22.30 Nws. 22.35 De planteneter, hoorsp.(3 4). 23.00 Proeflokaal. HILVERSUM 3 NOS: 18.04 De Avond- spits. VARA: 19.02 Dubbelllsjes. 20.02 Popkrant. 21.02 Moondogs. 23.02 Morgen gebeurt het. HILVERSUM 4 NOS: 18.00 Nws. NCRV: 18.02 Met hart en mond en handen. 18.15 Muziek In vrije tijd. 19.15 Entrècte. 19.30 Pianorecital. 20.00 De symfonlën van Rachmanl- nov (1).21.30 Literama. Afrika In Lite rama (11): Nigeria (3). 22.30 Kerkor- gerconcert 23.10 Klass.- en moderne kamermuz. HILVERSUM 5 AVRO: 17.30 Hilver sum 3 bestond nog niet. PP: 18.20 Uitzending van de RPF. AVRO: 18.30 De berg heeft een muls gebaard. NOS: 19.00 Nieuws voor buitenlan ders. TELEAC: 19.40 Leiding geven. RADIO RUNMOND 16.30 Mlddag- progr. met Erik Post. OMROEP RIJNLAND 17.30 Politiek en economie. 18.30 Tussenfase: maatschappijveranderingen. 19.00 Regionale muziek. Morgen HILVERSUM 1 VOO. 7.03 Ook goeie- morgen. 9.03 Muziek terwijl u werkt. 10.30 Veronica Nws.radio. 10.32 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 13.06 Nederland Muziekland. NCRV: 14.03 Kletsmajoor. 14.15 Douce France. 14.30 Middenin. 17.03 Hier en Nu- woensdagmagazlne. HILVERSUM 2 NOS: 7.00 Nws. VARA: 7.06 De Wekkerradio. 9.30 Nws. 9.33 Hoor Haarl 10.30 Nws. 10.33 Leef-tljd-genoeg. 11.30 Nws. 11.33 Radioweekblad. 14.00 De Schuurpapier. 14.30 Nws. 14.33 Wel en Wee. 15.00 Leef-tljd-genoeg. 15.30 Nws. 15.33 Het zout In de pap Magazine. 16.00 Tony van Verre ont moet Gommen de Kok (2). NOS: 16.30 Nws. 16.33 NOS-Ombudsman. HILVERSUM 3 EO: 7.03 Ronduit mu- slc-tlme. 9.03 Gospelsound. 10.03 Muziek motief. 11.03 Country Trail. VPRO: 12.03 De Wilde Wereld. 15.03 Ronflonflon met Jacques Plafond. NOS: 16.04 De Nationale Hitparade. HILVERSUM 4 NCRV: 7.00 Het leven de Woord. 7.10 Preludium. 8.00 Nws. 8.02 Programma-overzicht. 8.05 Pla- tennws. 8.45 Te Deum Laudamus. 9.15 Onder de Hoogtezon. 10.00 De gitaarkwintetten van Boccherlnl (5). 10.30 Ork.palet. Wlnere Philharmoni- ker. Klass. muz. De wereldlijke canta tes van Bach (11). 13.00 Nws. 13.02 Holland Festival Journaal 13 07 Vo caal. Liederen voor mezzosopraan en< piano. 13.30 Van speelklok tot pler- ment (2). AVRO: 14.00 Telefoonnum mer 035-39211. 15.30 Puur cultuur. 15.45 Muziektheater. 16.30 Russische muz. voor klarinet en plano. 17.50 Pi anorecital. HILVERSUM 5 NOS: 9.03 NOS-Spor- tiet. 9.25 Waterstanden. TELEAC: 9.30 George and Georglna. les 6. RVU: 10.00 Leesvoer. RADIO RUNMONO 7.30 Ochtend- progr. met Peter Schuiten. 16.30 Mld- dagprogr. met Erik Post. OMROEP RIJNLAND 16.30 Leiden Lol aal.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 13