flora maakt ruim ie miljoen winst CD A-fractie pleit voor schoon strand Bevolkingsprognose na een jaar al verouderd Demgeyem1S$5 GEMEENTE GAAT DISCRIMINATIE AANPAKKEN 5PAt)EN/'& OMGEVING CeidaeSomxmt fff JAARVERSLAG 1984 BLIJKT: flitste fly iferopen 'gestoomd" „VISITEKAARTJE VAN DE BADPLAATS' Warmondse Groennota: meer wandel mogelijkheden nodig DONDERDAG 20 JUNI 1985 PAGINA 19 uitgrtraad blij met r?ajvatie ASC-accommodatie Ie gra je vaGEEST De Oegstgeestse Sportraad is zeer blij met het van B en W op het ASC-terrein aan de Duivenvoorde- euwe, permanente kleedaccommodatie te realiseren. De .rvan wordt geheel losgekoppeld van de veldenproble- Volgens B en W is verder uitstel daarvan onaanvaard- an Bcjtraad toonde zich overigens ook verheugd over de oplos- >0-2086r de zwemvereniging Vivax, die mogelijk onderdak in 2O.O0pr krijgt. De gemeenteraad van Oegstgeest bespreekt bei- '^wStellen. die respectievelijk 200.000 en 80.000 gulden kos- S Sfdaag. lil: Rftrèad wil dat de accommodatie aan de Duivenvoorde- 0. za.portvarend wordt aangepakt. „Het is heel hard nodig dat «g'lfM wordt gedaan", zo luidde de mening. Dat het plan SC nu in fases is opgedeeld eerst de kleedruimten en ILLING de veldenproblematiek bespreken heeft de volledige I: Gehning van dit overlegorgaan. 24.ÓT Motorrijder gewond NOORDWIJK Een 18-ja- rige motorrijder uit Noord- wijk heeft gisteravond zijn pols gebroken nadat hij in botsing kwam met een auto bestuurd door een 23-jarige Noordwijker. De automobilist kwam uit de inrit van de Van der Berg stichting aan de Zwarteweg toen hij geen voorrang gaf aan de motorrijder. Het slachtoffer is voor behande ling naar het ziekenhuis ver voerd. Meisje gewond na val van paard NOORDWIJK Een 17-ja- rige Duits meisje uit Solingen is gisterochtend op het strand van Noordwijk van haar paard gevallen en zwaar ge wond geraakt. Het meisje werd door nog onbekende oorzaak van de rug van het rijdier geworpen en kreeg bovendien een trap van een hoef. Hierdoor kreeg zij een gebroken rib door haar long. Het slachtoffer is in zorg wekkende toestand naar het Academisch ziekenhuis ver voerd. Weer twee bende leden aangehouden NOORDWIJK De politie van Noordwijk is erin geslaagd nog twee mannen aan te houden die deel uitmaken van de bende die het afgelopen jaar meer dan 35 inbraken hebben gepleegd. Het betreft een 22-jarige man uit Lisse en een 31-jarige Leide- naar. Na verhoren is gebleken dat de groep inbrekers in totaal zo'n zestig diefstallen en inbra ken op hun naam hebben staan. Vooral kantines van sportvere niging, scholen en horecabedrij ven in Noordwijk, Voorhout, Rijnsburg, Leiden, Warmond, Sassenheim en Lisse waren het doelwit. Christus Koningschoolschoolvoetbalkampioen NOORDWIJK/ZEIST De voetbalploeg van de Christus Koningschool uit Noordwijk is gisteren op het KNVB-sportcentrum in Zeist kampioen van Nederland geworden. In de finale werd het team van de Mekkel- holtschool uit de afdeling Twente met 3-1 verslagen. De jongens van de Christus Ko ning bereikten de finale door de lagere school De Schakel uit Zwolle een 1-0 neder laag te bezorgen. Het school voetbal kampioenschap van Ne derland begint in feite al in de paasvakantie met de plaatselijke titelstrijd. In totaal ko men er dan ruim 16.000 teams op de been. Vervolgens worden door de plaatselijke kampioenen de districtskampioenschappen afgewerkt. De Christus Koningschool moest in Alphen aan den Rijn aantreden en kwam ook daar als sterkste uit de bus. Hierna ble ven 20 teams over, die in mei in Zeist een onderling toernooi speelden. Na deze krachtproef bleven er vier ploegen in strijd, die gisteren in Zeist om de titel speelden. De Christus Koning heeft in totaal 16 wedstrij den moeten spelen om zich de sterkste van Nederland te mogen noemen. Er werd 14 keer gewonnen en 2 keer gelijk gespeeld. De ploeg hoefde maar 3 tegendoelpunten te in casseren. Volgens schoolhoofd Fafié is het een prima, homogeen team. „Ik doe al 21 jaar mee, maar dit heb ik nog nooit meege maakt", was zijn reactie De spelers, die gis teren werd aangemoedigd door zeker 150 meegereisde supporters en even werden be keken door bondsmanager Rinus Michels, worden vanmiddag door burgemeester J.M. Bonnike op het raadhuis ontvangen. itir fal^URG De vei- Plora heeft in 1984, 9nd« Van °P" a" 23.pt van het inmiddels ,nr, jndig geworden Be- aat jlingsbureau Sier- it bejrodukten Flora Z J ruim drie miljoen óo. n winst gemaakt. Popefykt uit het zojuist i; za. lenen jaarverslag ie veiling. De leden r thiP tijdens de algeme- oi7n-gadering op 28 juni ^):2Toorstel het grootste ciTvan die winst te be- ■"y Jhen voor de reserves. bittiwart procent van de "y jde bedragen in 1984, ien936 gulden, zou vol- '■45. het Flora-bestuur :llinc uitgekeerd moeten wor den aan diezelfde leden. Het jaar 1984 is voor de Flora een goed jaar geweest, zo blijkt uit de resultaten, maar voor de kwekers is het een slecht jaar geworden. Zij zagen hun ren dement met drie procent dalen doordat de arbeidskosten met zeven procent stegen en de stookkosten met maar liefst 17 procent. De Flora daarentegen bereikte voor het eerst in haar bestaan een omzet van meer dan 300 miljoen gulden en kwam uiteindelijk uit op 307.671.154 gulden en 87 cent. De hoogste dagomzet werd ge haald op 17 april 1984 3.119.030 gulden en 99 cent en de hoogste weekomzet viel in diezelfde periode. Van 16 tot en met 20 april werd 11.320.460 gulden en 76 cent omgezet. Het ledenaantal ken de tenslotte ook een hoogte punt door het doorbreken van de magische 2000-grens. Het aantal groeide van 1955 naar 2018. Uit al deze cijfers blijkt dat de groei van 1983, na het zwarte jaar 1982, zich heeft doorgezet. Desondanks blijft de Flora met haar stijging van 9,3 procent achter bij het landelijk gemid delde van 10,6 procent. De Flora-stijging wordt veroor zaakt door de toename van het aantal geveilde stuks en door prijsverbetering. Uit de cijfers van de veiling en BSF is te zien dat de export ook nog steeds flink groeit, bij de bloemen met 12 procent en bij de potplanten met 16,9. Vooral in de Verenigde Staten en Canada nam de aankoop van Nederlandse bloemen en planten met bijna de helft toe, maar ook Italië is een sterke groei geconstateerd met onge veer 40 procent. In het assorti ment is echter wel een ver schuiving merkbaar. Het aan deel van bolbloemen als de tulp, narcis, lelie en gladiool neemt iets af ten gunste van soorten als de roos en gypsop- hila en andere minder beken de soorten als de achillea, tra- chelium en papaver. Bedrijf De veiling groeit nog steeds. Daarom heeft het bestuur ook bij het jaarverslag over 1984 een aantal beleidsvoornemens voor dit en het volgend jaar geuit. Er komt een studie naar Thi?fen antieke stoomwals is gJAgen tegen half acht de fif fly-over bij verkeers- me (punt Leidschendam oi't«lesteld. Het betreft de ère iP9ven de grond gelegen 45 gingen tussen de routes 5, 2iFdam-Utrecht en Rotter- DEOtftrecht. Het werk aan "^tly-over heeft het langst léoffd. omdat er voor het 2: ofr vanuit Den Haag dat i3,4$laan bij Nootdorp een i6.0Qie tunnel onder de afrit |e*tee fly-over moest wor- 3 45 (ebouwd. Deze tunnel is Giggen eveneens openge- 18.45 Met name voor in Rijs- 18-44ferkende inwoners van ^'Imeer betekent deze >2 30r fly-over een ritje naar i 2: Bonder stoplichten. De 45. ivan het 220 miljoen gul- 3» postende project heeft 3ooi^ begin van de uitvoe- tei. lt 1981 geen noemens- (i2)Jige vertragingen opgelo- i\ag: 30. BATE ELII WOENSDAG DE K1LAGE BIJ UW KRANT MET IDRMATIE OVER FILMS.MUZIEK lATER. RECREATIE, EI POSITIES BI EEN COMPLETE AGENDA NOORDWIJK De CDA-fractie in de ge meenteraad van Noord wijk heeft in een toeristi sche beleidsvisie een reeks gedachten aange dragen hoe naar de me ning van deze fractie de belangstelling voor de badplaats kan worden be vorderd. Men stelt dat de toeristen- stroom naar de badplaats minder afhankelijk zou moeten zijn van externe omstandigheden, zoals het weer, vakantie, en derge lijke. Om dit te bereiken dient de aantrekkelijk heid en bekendheid van de badplaats te worden vergroot. De fractie verbindt daaraan achter tevens de conclusie, dat er geen behoefte is aan een verdere toename van de stroom bezoekers op hoogtijda gen. Om een meer continue en gespreide toeristenstroom naar Noordwijk te krijgen zal de promotieactiviteit zich voorna melijk moeten richten op de verblijfsrecreanten, meent de CDA-fractie. Het CDA lanceert het idee voor een actieplan voor de promotie van de badplaats Noordwijk in binnen- en bui tenland. In een beschouwing over het toeristisch produkt dat de badplaats te bieden heeft, wordt onder meer ge steld, dat allereerst het strand schoon behoort te zijn, zowel in het hoogseizoen als in het voor- en naseizoen. De ge meente is hiervoor in eerste instantie verantwoordelijk, meent de fractie. Verder somt men in het stuk een aantal za ken op, die het strandgebeuren aantrekkelijker maken, zoals het verhuur van zon- en wind schermen, de exploitatie van speeltoestellen, rondvaarten, het gebruik van waterfietsen, en dergelijke. Ook het watersportgebeuren moet volgens de fractie de ruimte krijgen. Om een uit breiding van de lokatie op het strand te verkrijgen, denkt men aan een verbetering van de toegang naar het strand hoog genoteerd. De CDA-frac tie zegt verder te streven naar een voortdurend aantrekkelij ke zóne van het Vuurtoren- plein via de Koningin Wilhel- mina Boulevard naar de Grent. Onderdelen er zijn van het schoonhouden, verzorgd parkeren, ondersteuning van terrasexploitatie, ruimte voor uitvoeringen (Palaceplein), toi letmogelijkheden, op beperkte schaal toestaan van straatakti- viteiten en het behouden van het uitzicht op zee vanaf de boulevard. In de toeristische beleidsvisie van de fractie wordt verder aandacht geschonken aan de herstructurering van het eco nomisch zwakke Vuurtoren- plein. Het plein mist de aan sluiting op de boulevard, er is geen zicht op zee en geen ter rascultuur. De winkels zijn dermate seizoengericht, dat na september het plein een doods aanzien krijgt. In de beschou wing van de CDA-fractie be trekt men nog enkele andere zaken, zoals het minder afhan kelijk maken van het weer van de buitenbaden in het zwembad, een meer gerichte zomerexploitatie van De Rank, en ook buiten het bollensei- zoen niet te zuinig zijn met de aankleding van de bloemen- badplaats. In de beleidsplan wordt verder aandacht ge schonken aan het belang van evenementen, en in het bijzon der aan manifestaties, waaraan de naam van Noordwijk kan worden verbonden. Als ideeën worden geopperd een perma nente ruimtevaarttentoonstel ling en informatiecentrum om aan de verbondenheid met Es- tec inhoud te geven. De pro motie van de badplaats ziet de CDA-fractie mede als een taak van de gemeente. Bij de uit voering van een beleidsplan acht men een overleg platform onmisbaar. de benodigde hoeveelheid box ruimte op korte en lange ter mijn en een onderzoek naar de uitbreiding van de aanvoer- ruimte. Overigens heeft de in 1984 gerealiseerde uitbreiding van de verdiepingsvloer en het in gebruik nemen van ha ven 5 een groei van het perso neel van de veiling tot gevolg gehad met elf mensen naar een totaal van 219. Ook zijn inmiddels 1500 nieu we veilingwagens en nieuwe fustvoorraden besteld om aan af en toe sterk optredende te korten tegemoet te komen. Het veilingbestuur is steeds zuinig geweest met aanschaf van fust, maar wanneer dit jaar nog de automatisering is gerealiseerd, zullen vooral de spoelkosten van het fust sterk verminderen. WARMOND De leden van de raadscommissie fi nancien toonden gisteren weinig animo om onge veer 13.000,- te voteren voor de actualisering en uitwerking van een bevol- kings- en woningbehoef teprognose. Een eerder verschenen rapport werd samengesteld door studen ten van de VU te Amster dam en moest gegevens bevatten tot 1990. Omdat de uitgangspunten ver keerd waren gekozen vol deed het rapport niet aan de verwachtingen en moet nu al, na een jaar, worden bijgesteld. Voorgesteld werd om dezelf de mensen de actualisering en de uitwerking te laten uitvoeren die vorig jaar de eerste prognose hebben ge maakt. Veel commissieleden stelden daar weinig vertrou wen in. Wethouden van Schagen deelde mee dat Warmond niet over voldoende materi aal, tijd en kennis beschikt om de bevolkings- en wo ningbehoefte-prognose zelf te actualiseren en uit te wer ken. Daarvoor is tenminste een demograaf nodig. De directievoering bij de in richting van het rust- en stil- tegebied op Koudehoorn blijkt een kostbare zaak te worden als dat gebeurt door de Heidemij. De kosten daar voor worden geraamd op 97.587,-. Als een partikulier datzelfde werk uitvoert kan de gemeente volstaan met een bedrag van ƒ35.000,-. Zo'n particulier werkt er nu al voor de gemeente en hij is bereid een nieuw kontrakt af te sluiten tenzij hij werk voor vast kan krijgen het geen een positieverbering betekent. De commissieleden vonden het verschil wel erg groot en vonden het niet no dig om voor alle zekerheid het hoge bedrag voor de Hei demij te voteren. Als blijkt dat het contract met de hui dige medewerker niet op nieuw kan worden afgeslo ten adviseren de commissie leden om alles te proberen de direktievoering goedko per óp te lossen dan middels de Heidemij en (slechts) f 65.000,- hiervoor te vote ren. De aanschaf van de ge meenteboot kon gisteren uit sluitend op financiële punten worden beoordeeld en dus werd er niet erg veel over gesproken. Een uitgave van f 63.665,- voor de gemeente boot is niet gering maar als de aanschaf door zowel brandweer als door gemeen tewerken verantwoord wordt genoemd hebben de leden van de commissie fi nancien weinig bezwaren. Men toonde zich verheugd met het gegeven dat de boot door het Warmonds bedrijf Schottel geleverd kan wor den en legde zich verder neer bij de advisering van de commissie openbare werken. Dhr. Vreeken deed nog geen positieve uitspraak omdat hij eerst meer informatie wilde hebben. Hij vond wel dat 40 pk een groot vermogen was voor de gemeenteboot en dat de prijs erg hoog genoemd kon worden. wordt deze 'loopingball'. Al spelend bewegen en plezier hebben. Wij sturen u dit nieuwe spel als dank wanneer u ons een nieuwe abonnee opgeeft. De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk verwelkomd: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. Noteer als nieuwe abonnee ingaande- Naam: Adres Postcode/plaats Telefoon: voor cod fróle bezorging) Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. I Daarna wordt het abonnement betaald per: I maand (per automatische betaling) I n kwartaal per acceptgiro I Stuur als dank de loopingball aan: I Kaam- I I Adres: Postcode/plaats: Stuur deze bon ingevuld aan de Leidse Courant, Antwoordnummer 998, 2500 VD Den Haag (postzegel niet nodig). WARMOND De wan delmogelijkheden in War mond zijn te beperkt. In nieuw aan te leggen wij ken moeten wandelroutes uitgestippeld worden. Ook moet er een verbinding komen tussen de wijk En depoel II en de Klinken- bergerput. Dat staat te le zen in de Groennota die 27 juni in de raadscom missie openbare werken wordt behandeld. De nota is opgesteld door bu reau Oranjewoud en bevat onder meer een inventarisa tie van het aanwezige groen en beleidsplannnen ten aan zien van het onderhoud van het groen. Opvallend is dat de wijken Endepoel I en II zeer verschillend met groen zijn bedeeld. In Endepoel I heeft elke bewoner slechts 1,5 vierkante meter openbaar groen ter beschikking. In de wijk Endepoel II is dat maar liefst 51 vierkante meter per bewoner. Hoewel Warmond dankzij veel particulier groen er als een echt groene gemeente uitziet, ligt het aantal vier kante meters openbaar groen per inwoner lager dan het landelijk gemiddelde. Bij die berekening is het eiland Koudenhoorn wel buiten be schouwing gelaten. Uit het rapport blijkt verder dat Warmond erg veel meters haagbeplanting heeft en vele meters graskanten, terwijl de totale hoeveelheid grasopp- pervlakte vrij laag ligt. In de groennota worden ver schillende bezuinigingsvoor stellen gedaan, wat minder intensief onderhoud, onder houdsarmer groen aanplan ten en uitbesteding van het onderhoud aan particulieren waar dat verantwoord is. Voor het onderhoud van de groenvoorziening wordt in de nota een totaalbedrag van 748.032 per jaar genoemd. Over de hele gemeente bere kend bedragen de groenkos- ten ƒ110 - per inwoner en dat ligt boven het landelijk gemiddelde. Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14 00 en 15.00 uur. telefoonnr.071- 122248 en uw krant wordt nog dezelf de avond nabezorgd. LEIDEN De gemeente Leiden gaat een anti-discriminatiebe- leid voeren. In een ontwerp-nota heeft het college zijn plannen om de discriminatie in de stad aan te pakken, kenbaar gemaakt. Tot de voorgestelde maatregelen hoort onder meer het instellen van een centraal meldpunt, waarvoor een halve beroepskracht wordt aangetrokken en het ter beschikking stellen van een sub sidie van 23 mille voor de uitvoering van anti-discriminatie acti viteiten. In het plan schrijft het college, dat discriminatie ook in Leiden voorkomt. De onlangs gehouden werkconferentie tegen racisme en discriminatie heeft in belangrijke mate bijgedragen aan het ontstaan van het plan. Het gemeentelijk beleid zal zich richten tegen wetten, regelingen en besluiten die discriminerend wer ken, maar ook tegen onverdraagzaamheid tussen mensen. Het anti-discriminatiebeleid richt zich op handelingen en uitlatin gen. Daaronder valt ook de bestrijding van racisme, seksisme, homohaat en anti-semitisme. In het plan valt te lezen, dat de gemeente bij de rijksoverheid zal aandringen op snelle en brede anti-discriminatiewetgeving. Voorts wordt in overleg met het openbaar ministerie een aktief vervolgingsbeleid bevorderd, wordt het doen van aangifte gesti- muleert en wil men maatregelen nemen tegen de zogenaamde pot(t)enrammerij. Bij het aanstellen van nieuwe ambtenaren wordt extra aandacht (werving en voorrang) gegeven aan etnische minderheden. Te vens worden bij elke afdeling de bestaande regelingen gescreend op eventuele discriminerende werking. Een centraal meldpunt wordt voorlopig als proef voor twee jaar ingesteld. Het meldpunt zal onafhankelijk van politie en ge meente functioneren. Voor voorlichting op scholen wordt een bedrag van 30 mille beschikbaar gesteld. Voor inspraak op de ontwerp-nota wordt uitgebreid de tijd ge nomen. Van 15 juli tot en met 30 september kunnen schriftelijke reacties naar het college worden gestuurd. Op 12 september wordt bovendien een inspraak-bijeenkomst gehouden. Tijdens deze bijeenkomst zullen tolken aanwezig zijn ten behoeve van de vertaling in de Turkse en Marokkaanse taal De nota is vanaf morgen tegen kostprijs beschikbaar aan de balie van het stad huis en Stadsbouwhuis.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 19