^Dreigementen? Daar -noet je boven staan" ruido Pen naar SC Cambuur Mesker verliest Roosens ontkent uitspraken Gerrit Solleveld verliest koppositie Amsterdam wil quitte spelen sportuitslagen ipovics voor FC Den Haag-De Graafschap: I IJUN/ORT EeJdoe Soman! WOENSDAG 19IUNI1985 PAGDiA-7 —eerrecord ircel Bunck Tijdens regionale wed- tn in Lisse heeft Marcel i het Nederlands record j/erpen gebracht op 82,70 4» De 21-jarige atleet van .uit Amsterdam is de eerste inaen.lander, die de speer verder *ge artiachtig meter werpt. Bunck, bebonj Lisse bij vrijwel windstil speer vier keer voorbij de iamme*ter deed landen, verbeterde 1985 gde topprestatie met ruim vijf eentest. Het oude record was in het ■fcfld- van zijn clubgenoot Rob ter ir teger, die op 19 augusutus 1983 in d bówfcrdam tot een afstand van meter kwam. EASTBOURNE Marcella Mesker is in de tweede ronde van het damesenkelspel tijdens het tennistoernooi van Eastbourne uitgescha keld. Mesker beëindigde de warming up op gras voor Wimbledon met een nederlaag tegen Carina Karlsson. De Zweedse won in twee sets: 7-6, 6-2. Marcella Mesker zal op Wimbledon in de eerste ronde spelen tegen Kate Gompert uit de Vere nigde Staten. Indien de Haagse dat treffen wint, komt zij uit tegen de winnares van de partij tussen de Amerikaanse Pam Casale en Andrea Holikova uit Tsjecho-Slowakije. Ook de als achtste getipte Amerikaanse Zina Garrison is ingedeeld in het „kwart" van Mesker. De winnaar van het herenenkelspel van vorig jaar, John McEnroe, ontmoet in de eerste ronde de Australiër Peter McNamara. De nummer twee van de wereldranglijst, Ivan Lendl, speelt tegen de Amerikaan Mei Purcell. Bij de dames heeft het als eerste geplaatste enkelspel-duo Martina Navratilova/Chris Evert twee landge- notes geloot. Titelverdedigster Navratilova speelt tegen Lisa Bonder. Evert ontmoet Marie- -Lou Piatek. Van Boeckel Huub van Boeckel heeft de tweede ronde van het toernooi in Bristol bereikt. Van Boeckel won gisteren in twee sets van de Engelsman Stephen Shaw: 6-3, 6-2. Het toernooi is gedo teerd met een prijzenbedrag van 350.000 gul den. Prijsvragen DEN HAAG De re sultaten van de ver schillende sportprijsvra- gen van het afgelopen weekeinde zijn: Lotto: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: lx/ 300.000,00; 3e prijs: 68 x 3705,10; 4e prijs: 4220 x 59,70; 5e prijs: 72.874 x 5,00. Cijferspel: 6 goed: 1 winnaar; 5 goed: 4 win naars; 4 goed: 19 win naars; 3 goed: 186; 2 goed: 1876 winnaars. ZEIST De Belgische voetbalbond heeft geen banvloek uitgesproken over Nederlandse voetbal supporters. Die uitspraak heeft bondsvoorzitter Jo van Marle gekregen van Albert Roosens, de secre taris van de KBVB. De Belgische bestuurder ont kende tegenover Van Marle dat hij eind vorige week een uitspraak in die richting zou hebben gedaan. Wel is zeker dat, wanneer Nederland en België elkaar zouden ontmoe ten in een beslissingswedstrijd voor een plaats in Mexico, er bij de wedstrijd in België min der kaarten voor Nederlanders beschikbaar zouden zijn dan in het verleden. „Dit echter", lichtte Van Mar le toe, „heeft uitsluitend te maken met de veiligheids maatregelen die de Belgen zul len nemen. Na de ramp in Deurne ongeschikt bevonden voor dit soort ontmoetingen. Een eventuele wedstrijd zaj worden gespeeld bij Ander- lecht of in het Olympisch sta» dion van Brugge. Beide ac commodaties kunnen maaf half zo veel toeschouwers ber* gen als de grote drie. Het logi* sche gevolg is dat er ook maar half zo veel kaarten voor Né* derlanders beschikbaar zullert komen. De KBVB stelt zich op het standpunt dat de wedstrijd in België er in de eerste plaaté is voor Belgische toeschou* wers". 149^v TINCHEM NEC, jraafschap, FC Den Drie ploegen die el- in de nacompetitie /laats in de eredivisie isten. Een man die ^alle kanten belaagd ■t is Sandor Popovics trainer/manager van fcraafschap in Doetin- ^i. Want hij is het die end seizoen NEC gaat len. De voormalige jaar („Ik zit tussen vuren") heeft het ge- ^^n de laatste weken, fonische bedreigin- politiebescherming, /lijft er niet koel on- 1211 Vanavond trekt hij hh z'n club naar Den j», waar sommige heet- [den nog een rekening hem willen vereffe- Zondag, in eigen É138 valt misschien de be- ^3ng tegen NEC, z'n iwe werkgever. „U kt toch zeker niet dat lan op de bank ga zit- "ianc hè"? ^binnenkomst in de Doetin- nse stadionburelen is Po- varts nog een tijdje zakelijk g pee'n secretaresse Odette be zig. Heel direct en onmisken baar autoritair, maar ze lijdt er schijnbaar niet onder. Even la ter, in zijn afwezigheid, noemt ze hem haar grote voorbeeld. „Wie hem krijgt in de voetbal wereld. mag zijn handen dichtknijpen. Hij runt hier de hele zaak op een geweldige manier. Er zijn mensen die hem bot vinden, maar ik vind hem goudeerlijk. En superin telligent". Eerst nog even die dreigtele- foontjes. Afwerend zegt Popo vics in Hongaarse tongval: „Houd daar over op. Daar val len ze me de hele week al mee lastig. Ja, ik heb een paar drei gementen gehad. Maar daar moet je boven staan. Doe ik ook. Ik ben voor een paar idio ten niet bang. Of ze nou sup porter zijn van FC Den Haag of van De Graafschap of van NEC, kan me niets schelen. We voetballen tegen FC Den Haag, maar ik heb het volste vertrouwen in de Haagse poli tie. De loco-burgemeester en de chef van de politie hebben ons telefonisch optimale vei ligheid verzekerd. Hoe? Dat zeg ik niet. Ik heb ze beloofd te zwijgen". „Naar Den Haag gaan amper supporters mee. Ik weet hon derd procent zeker 'dat er in normale omstandigheden vijf tienhonderd tot tweeduizend mensen meegegaan waren. Nu misschien amper honderd. Het is treurig, treurig en nog eens treurig. Het hele betaalde voetbal barst van de armoe en nu hadden we de kans op wat extra inkomsten en nu worden hele groepen fatsoenlijke men sen van de stadions wegge jaagd". Sociale zekerheid „Nederland is een land van so ciale zekerheid, die is overma tig goed. Misdadigers gaan hier praktisch vrijuit. Daar moet je tegen optreden. Desnoods één of twee jaar in een kamp stop pen. Dwangarbeid. Bang ma ken, die mensen. Op deze ma nier hebben ze overal lak aan. Hoeveel bussen, hoeveel trei nen, hoeveel stadions zijn er vernield. Als al dat geld en het geld voor de veiligheidsmaat regelen puur in het voetbal was geïnvesteerd, zou de moeilijke periode snel over brugd zijn' Popovics zit in een moeilijk parket als het zondag tot een beslissingswedstrijd komt tus sen NEC en De Graafschap voor die ene plaats in de eredi visie. Popovics: „Die laatste wedstrijd kan beslissend zijn. Ik heb lang overwogen wat ik moest doen, maar ik bemoei me er niet mee. Ik kan alleen maar verliezen. Ik ga tussen de voorzitters zitten. Kan ik één van de twee feliciteren. Stel je voor dat ik ging coa chen, nou, dan kan ik het bij NEC wel vergeten als De Graafschap wint. En als mijn jongens verliezen, krijg ik ook gedonder. Dus ik hou me bui ten de wedstrijd. Die wordt trouwens op het veld beslist, niet door de trainer. Ik hoop dat de beste ploeg promo veert". Kapitaal „Voor het Nederlandse voetbal zou het goed zijn als FC Den Haag promoveert. Daar zit ka pitaal en publiek. Als De Graafschap er in komt, flikke ren ze je er in één jaar weer uit. We hebben geen geld om er een paar goeie aanwinsten bij te kopen. Want dat zou er moeten gebeuren. Ik wil niet zeggen promoveer maar niet, maar we weten hoe het vier jaar geleden is gegaan. Toen waren ze de Comedy Capers van de eredivisie: 9-1 verlies tegen Ajax. Dat is het ant woord aan het toekomstige be stuur". „Mijn jongens verdienen 55,5 procent van het minimum loon. Verder hebben ze dit jaar 2500 gulden premie gekregen per speler. Dat is alles. Het is een leuke bijverdienste voor die jongens. Een aantal is werkloos helaas. En als je dan ziet wat ze bereikt hebben. Daarom ben ik ook zo trots op Sandor Popovics: „Voor het Nederlandse voetbal zou het goed zijn als FC Den Haag promoveert". deze successen. Nee, meer ver dienen kan niet. Het geld is op. Niet dat wij in de schulden zitten. De Graafschap is een verstandig, zuinig beleid één van de gezondste clubs in het betaalde voetbal. Heb ik hard aan meegewerkt, ja". „Ik krijg bij NEC geen dubbel functie, zoals hier, maar ik ben tevreden over m'n salaris. Ik ga niet om het geld naar Nij megen. Ik vind geld niet zalig makend. Ik heb hier een fan tastisch werkklimaat gehad. Fijne, eerlijke mensen. Alles van de grond af opgebouwd, nieuwe spelersgroep, nieuw management, de zaak op de computer gezet. Want ik ben ook nog computerprogram meur van professie. Ik ga weg omdat NEC een uitdaging voor me is. NEC spreekt me aan. Ik wil iets heel nieuws opbou wen. Zo ben ik nu eenmaal. Ik blijf liever ergens twee dagen kort, dan één dag te lang" HOMME KROL JOOP ZOETEMELK VALT OP IN RONDE VAN DE AUDE UPPSALA Gerrit Sol leveld heeft gisteren zijn leidende positie in de open wielerronde van Zweden moeten afstaan aan Jack Arvid Olsen. De Deen en zijn landgenoot John Carlsen werden in de eindsprint van de ze vende en voorlaatsteetap- pe, over 149,7 kilometer van Sandviken naar Upp sala, verslagen door de Fransman Jean-Francois Rault. Solleveld verspeelde zijn plaats, doordat het trio Raul- t/Olsen/Carlsen erin slaagde een voorsprong van ongeveer een minuut te nemen op het peloton. Peter Harings, die vijfde werd, liet de sprintzege van de grote groep aan de Noor Hans-Peter Odegaard. Solleveld, als vijftiende over de streep komend, staat nu tweede op elf seconden van Rault. Vandaag is de laatste etappe, van Uppsala naar Stockholm over 141 kilometer. Zoetemelk De Fransman Martial Gayant nam gistermiddag in de eerste etappe van de Ronde van de Aude de leiderstrui over van de Belg Jean-Luc Vanden- broucke, maandag de sterkste in de proloog. De Italiaan Sil- vano Contini won de 166 kilo meter lange etappe van Lëuca- te naar Carcassonne. Joop Zoetemelk, die zich serieus voorbereidt op de Ronde van Frankrijk, in positieve zin op. Hij eindigde als zevende, te midden van een tiental cou reurs, dat een achterstand van bijna een minuut had op Con tini. Zoetemelk is met de acht ste plaats in het algemeen klassement de beste Nederlan der. Adrie van der Poel, die als veertiende binnen kwam, behoorde tot de achtervolgers die bijna tien minuten later ar riveerden dan Zoetemelk en de zijnen. De Zwitser Jörg Mtlller heeft gisteren de zevende etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen. Muller kwam na de 230 kilometer lange rit van Loeche les Bains naar Furigen alleen over de eindstreep. Hij had een voorsprong van 27 se conden op een klein groepje renners met daarin de Austra liër Phil Anderson, die leider bleef in het algemene klasse ment. De vreugde over de etappeze ge van Muller werd enigszins overschaduwd door een ernsti ge val van Walter Baumgart- ner. In een steile afdaling kwam hij in botsing mét een auto. Baumgartner werd on middellijk per helikopter afge voerd voor een operatie aan zijn verbrijzelde kaak. Ook Max Hurzeler kwam na een val in het ziekenhuis terecht. Zijn verwondingen waren van lichtere aard. René Kos heeft gisteren de eerste profstayerswedstrijd van het seizoen gewonnen. In Oudenbosch verdiende hij achter gangmaker Bertus Raats zeven punten, evenveel als Hennie Roovers. Kos werd eerste, omdat hij in de derde manche hoger eindigde dan Roovers. AMSTERDAM Wanneer het Internationaal Olympisch Comité in oktober volgend jaar besluit de Olympische Spelen van 1992 aan Amsterdam toe te wijzen, zal het een winstgevende zaak zijn voor de hoofdstad. In het rapport, dat vrijdag aan de re gering en het gemeentebestuur van de hoofdstad wordt aangeboden, wordt als positief saldo een be drag van 271 miljoen gulden genoemd. Bij de berekening van de „winst" wordt uitgegaan van het huidige prijspeil en van een dollarkoers van 2.70, tachtig procent van de huidige koers. De waarde van de Ameri kaanse munteenheid neemt een sleutelfunctie in de becijfe ringen in, omdat de televisierechten in dollars worden afge rekend. De Stichting Olympische Spelen Amsterdam 1992 heeft, op advies van een aantal vooraanstaande economen, aangenomen dat de dollarkoers niet op het huidige niveau zal blijven. Amsterdam rekent niet op een werkelijke winst die in over- eenstemming is met die van de Spelen van 1984. Het organi satiecomité van Los Angeles hield meer dan 125 miljoen dol lar over. De winst van de Nederlandse Spelen komt vooral ten goede aan de overheid, onder andere door extra-belas tingen (251 miljoen) en Amsterdam (14 miljoen). In het rapport wordt voldaan aan de door de ministerraad gestelde voorwaarde, dat de Spelen van 1992 de belastingbe- taler slechts een beperkt bedrag zouden mogen kosten. De regering heeft als hoogste garantiebedrag 225 miljoen gulden genoemd, Amsterdam is bereid daar 25 miljoen aan toe te voegen. De Stichting OS Amsterdam 1992 rekent er op on- ge veer quitte te spelen. Er is een concrete winst geschat van v vijf miljoen gulden, waarbij enige speelruimte zit in de post i onvoorzien, die honderd miljoen gulden bedraagt. Op de begroting staat in het rapport van de Stichting OS Amsterdam 1992 aan de inkomstenkant een bedrag van 1579 miljoen gulden, dat vrijwel gelijk is, aan de uitgavenpost van 1574 miljoen. Dat laatste vertoont sterke overeenkomst met de eerste opzet, die in Los Angeles werd bekend ge maakt. Toen werd voor de organisatiekosten een bedrag ge noemd van 500 miljoen dollar, tegen de op dat moment gel dende koers 1600 miljoen gulden. Natte - vingerwerk Staatssecretaris Joop van der Reijden, in Los Angeles deel uitmakend van de propagandaploeg, noemde de Amster damse begrotingsopzet „natte-vingerwerk". Later is Van der Reijden, uit gesprekken met Peter Ueberroth, duidelijk ge worden dat de 500 miljoen dollar, die Los Angeles gekost zou hebben, bezijden de waarheid was. Ook voor de Spelen van Californië is een veel groter bedrag nodig geweest, zelfs zonder de kapitalisering van de arbeid van de talloze vrijwel gratis medewerkenden aan het evenement in de Verenigde Staten. In grote lijnen vallen de voorziene Amsterdamse inkomsten in drie pakketten uiteen. Commerciële activiteiten en recet tes moeten rond 400 miljoen gulden opbrengen, sponsoring staat op de begroting voor 270 miljoen en de tv-rechten be dragen naar schatting 1240 miljoen gulden. Deze som aan tv-rechten is lager dan voorspeld zou kunnen worden op ba sis van wat de voornamelijk Amerikaanse bedrijven voor Calgary en Seoel willen betalen. Amsterdam echter is er bij het opstellen van de begroting vanuit gegaan dat de belang rijkste evenementen vallen op tijdstippen die voor de Ame rikaanse kijkers en reclamemakers minder aantrekkelijk zijn, door het tijdsverschil van tussen de zes en negen uur. Een belangrijk deel van de tv-rechten komt echter niet ten goede aan de organisatie. Het IOC namelijk neemt 26,7 pro cent van die inkomsten, waardoor er ruim 330 miljoen gul den naar Lausanne zal stromen. De belangrijkste uitgavenposten zijn de voorzieningen die moeten worden getroffen voor de telecommunicatie, naar schatting éénderde van het totaal. Voor de bouw van sport accommodaties, daarbij inbegrepen het totaal nieuwe Olym pisch Stadion Strandvliet in Amsterdam Zuid-Oost, waar plaats zal moeten zijn voor 70.000 toeschouwers, is een be drag van 260 miljoen gulden voorzien. HAAG Guido Pen ilt komend seizoen voor SC ^buur. De 25-jarige mid- elder kreeg van FC Den een vrije transfer. De ï-divisieclub uit Leeu- en legde ook de 21-iarige Runderkamp, die de af- pen maanden door Volen- i aan Haarlem was uitge- |d, vast. Aanvaller Foeke werd verkocht aan PEC 1 denvelder Jan Wouters verlaat FC Utrecht. Hij lilt de komende drie jaar Racing Strasbourg (Fra). i een andere Franse club, |house, komt de Deen John en (27) naar Feyenoord. en maakte afgelopen sei- 27 treffers in de tweede (sie. FC VVV heeft linker- 5 Peter Corbijn op huurba- iran PSV overgenomen. De arige aanvaller onderte- ide in Venlo een contract r één jaar. De 23-jarige Ro to Bosveld speelt het nieu- seizoen bij De Graafschap, kwam afgelopen voetbal- f uit voor Rheden, de kam- tn van de amateur-hoofd- Sse B. Daarvoor stond hij Ier contract bij Go Ahead |les. De Westduitse interna- lal Uwe Reinders (ex-Wer- Bremen) zal de komende Ie jaar spelen voor de Fran- kampioen Girondins Bor- Trainers De Arhhemse eerste-divisie- club Vitesse heeft een nieuwe .hoofdsponsor (een reinigings- bedrijf) en een nieuwe trainer. Gisteren werd meegedeeld dat de verbintenis met oefenmees- ter Clemens Westerhof niet wordt verlengd. Frans de Munck wordt de nieuwe trai ner, Charley Bosveld wordt mentor-coach. MVV heeft Cor Brom aangetrokken als opvol ger van de voortijdig vertrok ken trainer Barry Hughes. De hoofdsponsor van FC Twente heeft besloten het con tract met de Enschedese eredi visieclub met één jaar te ver lengen. Heracles Het bestuur van de nieuwbak ken eredivisieclub SC Hera cles '74 heeft in de nacht van maandag op dinsdag besloten en bloc af te treden. Het nog maar vijf man sterke college legt uiterlijk 25 juni zijn func ties neer op aandrang van het Regionaal Ondernemerscon tact (ROC). Daarin zijn 65 za kenlieden verzameld die zich bereid hebben verklaard de volledige schuld van SC Hera cles, circa negen ton, te sane ren, mits het huidige bestuur plaats zal maken. Voor voor zitter Ger Vermeulen en se cretaris Piet de Joode zou ook in het nieuwe bestuur een ze- Guido Pen. tel kunnen worden ingeruimd. Volgens de onlangs opgerichte Stichting Betaald Voetbal Al melo (SBVA), waarin het ROC is vertegenwoordigd, zijn de overige leden van het kwintet (Fred Hoogstraten, Johan Pol en Wim Telgen) ongeschikt voor het leiden van een be taald-voetbalorganisatie en remmen ze de aanvoer van mogelijke geldschieters af. De SBVA hoopt binnen enkele dagen een nieuw bestuur, dat vermoedelijk zeven leden zal tellen, te kunnen presenteren. HONKBAL 1e klasse A: Sparks-Terrasvogels 5-4. 2e klasse B: Tilburg-Ducks 35-1. PAARDESPORT Koereen Hilversum EERSTE KOERS. 2000 meier: 1. Ze- lotte (C.S. Schalkers) kilomertijd 1.21.1; 2. Zimpuls P; 3. Zignal Frisla. Niet gestart: Zusan Uiterdijk. Toto: winnend 4.70. plaats 2,30 f 3.90 3.00. koppel 40,30. trio 376.70. TWEEDE KOERS. 2000 meter: 1. Yor- ki Fortuna (W.P.M. van der Pijl) 1.21,8; 2. Yorker W; 3. Zodiac Victo ry. Niet gestart: Zozo Oldeson. Toto: winnend 2,90, plaats 1,40 2,10 1.30. koppel f 16.30. trio 68.40 DERDE KOERS. 2000 meter: 1. Zian- te P (W.C.M. Duivenvoorden) 1.19.3; 2. Ylbode Spirit; 3. Zelando Uiterdijk. Toto: winnend 1,50, plaats 1,80 1.40 2,20, koppel 4,00, trio 32,00. VIERDE KOERS. 2440 meter: 1. Za- catal du Bols (A.H. Suykerbuyk) 1.21,6; 2. Zarolien H; 3. Yverdon. Toto: winnend 2,10. plaats 1.20 1.30 2,60, koppel 2.90. trio 35,70. VIJFDE KOERS. 2000 meter 1. Zoeft Neyenrode (M. Bouwhuis) 1.20.4; 2. Yme K; 3. Wallta Spencer. Niet ge start: Wogmeer Victoria. Toto: win nend 1.80. plaats 1.30 1,60 1,70. koppel 11,00. trio 109.40. ZESDE KOERS. 1609 meter. 1. Wojo M (P.Petersen) 1.19,2; 2. Unez Kan dia; 3. Warmunda. Niet gestart: Wllza Buitenzorg en Ulco. Toto: winnend 21.10. plaats 3,20 2.30 2.70, koppel 42.60. trio 945.50. ZEVENDE KOERS. 2440 meter: 1. Worry Marco (M. Bouwhuis) 1.20,9; 2. Yok van de Lente; 3. Yko Gold. Toto: winnend 4,70, plaats 2,10 1,40 4.30. koppel/ 7,60. trio 108,30. ACHTSTE KOERS. 1609 meter: 1. York Fortuna (A.J. Mollema) 1.18.2; 2. You Stanley Dean; 3. Wieneke K. Toto: winnend 5.40, plaats 2.50 1.50 2,30. koppel 9.40. trio 187.80. NEGENDE KOERS. 2000 meter: 1. Vina O (me). K.A. Einarson) 1.19.7; 2. Ylanda Faune; 3. Waaipalm du Bois. Niet gestart: Urban Bultenlust. Toto: winnend 4,00. plaats 2.10 2.40 3,00, koppel 31,70, trid 253,40 TIENDE KOERS. 2000 meter: 1. Wina Oostland (A.H. Suykerbuyk) 1.17.8; 2. Urbanus; 3. Wanda Pluto. Toto: win nend 4.50, plaats 1.90 3,30 f 1,30, koppel 26,50, trio 183,20. ELFDE KOERS. 1609 meter: 1. Spen cer K (J.L Meertens) 1.18,1; 2. Whirl Pride; 3. Van Hans Alve. Toto: win nend 29.00. plaats 5.20 2.70 3.20. koppel 178.70, trio 2.228.10. TOTALISATOR-OMZET 280.181.00. SOFTBAL Hoofdklasse: Bloemendaal-Nuenen 11-1. 1e klasse B: Plonlers-DSC '74 0-1. WIELRENNEN Ronde van Zwitserland 8e etappe: 1. Müller (Zwl) 6.28.30; 2. Anderson (Zwl) op 0.27; 3. Da Sllva (Por); 4. Rüttimann (Zwl); 5. Breu (Zwl); 6. Pochinl (Ita); 7. Kelly (Ier); 6. Selz (Zwl); 9. Gutmann (Zwl); 10. Win- 14. Veldscholten (Ned); 15. Winnen (Ned); 45. Lubberdlng (Ned) op 17.12; 46. De Rooy (Ned); 62. Lammerts (Ned) op 28.11; 63. Theunlsse (Ned); 81. De Keulenaer (Bel) op 28.56; 82 Vanderaerden (Bel). Algemeen klassement: 1. Anderson 33.07.43; 2. Winterberg op 0.21; 3. Rüttimann op 0.27; 4. Criquielion op 0.42; 5. Da Sllva op 0.43; 6. Kelty op 0.45; 7. Breu op 1.06; 8. Selz op 1.16; 9. Winnen op 1.45; 10. Müller op 1.46; 11. Vltall op 1.55; 12. Schmutz (Zwl) op 2.09; 13. Veldscholten op 2.26; 14. Grezet (Zwl) op 2.54; 15. Loro (Ita) op 2.57; 39 Lubberding op 22.40; 42. De Rooy op 24.16; 53. Theunisse op 41.35; 57. De Keulenaar op 45.48; 61. Lammerts op 50.21; 80. Vanderaerden op 1.06.36. Ronde van Zweden 7e etappe: 1 Rault (Fra) 3.31.50; 2. Olsen (Den); 3. Carlsen (Den); 4. Ode- gaard (Noo) op 0.58; 5. Harings (Ned); 6. Eriksen (Den); 7. Yates (Ier/. 8. Le- crocq (Fra) op 1.07; 9. Golinelli (Ita); 10. Gomez (Fra); 15. Solleveld (Ned); 17. Schurer (Ned); 24. Hinault (Fra); 27. Jagt (Ned); 28. Poels (Ned); 37. De Vries (Ned); 38. Luljkx (Ned); 39. Daams (Ned); 52. Nijdam (Ned); 57. Kerstens (Ned); 62. Priem (Ned/. 64. Dorgelo (Ned). Algemeen klassement: 1. Olsen 27.26.21; 2. Solleveld op 0.11; 3. Go mez op 0.12; 4. Knutsson (Zwe) op 0.18; 5. Prim (Zwe) op 0.26; 6. Kvals- voll (Noo) op 0.46; 7. Tegström (Zwe) op 1.34; 8. Eriksen op 1.39; 9 Ha rings op 1.59; 10. Odegaard op 2.06; 11. Duclos-Lasalle (Fra) op 2.07; 12. Lauritzen (Noo) op 2.36; 13. Hinault op 2.37; 14 Stensen (Den) op 3.07; 15. Daams (Ned) op 3.14; 16. Dorgelo op 3.18; 21. Nijdam op 3.54; 34. Poels op 5 18; 38. Schurer op 5.34; 45. Kerstens op 7.00; 47 De Vries op 8.09; 50. Jagt op 9.11; 54. Priem op 12.29; 63. Luljkx op 15.05. 1e etappe: 1. Contlnl (Ita) 4.06.02 Gutierez (Col) op 5.03; 4. Cardenal (Col) op 6.27; 5 I. Corredor (Col) oq 7.22; 6. Agudelo (Col) op 9.03; 7. Ch* zabas (Col) op 9.19; 8 Vargas (CoQ op 10.51; 9. Flores (Col) op 11.54; 1<k Perez (Col) op 12.23. B-kring kampioenschappen 100m. vrije slag m.o.10: 1 S. Veldho ven SGDH 1 23.4; 2. M. van de Hoe ven LZV 1.30.2; 3. M. Horsseienberg 1.30.9. Idem j.aKh 1. S. Klaassen WVZ 1.19.5; 2. L. Sutton WIK 1.2U0; 3. D. Hoogkamer Hw. 1.22.0. 200m. wissel steg pers. m. 1974: 1. K. Caminada DSZ 3.10.2; 2 N lucardle WVZ 3.14.1; 3. I A Gaur OZV 3 1*7 Idem m.1973: 1. I. van der Meyden DZV 2.54.2; 2. A. Nieuwenhoven WIK 3.00.1; 3. I. Hendriksen DSZ 3.00.2. Idem j.1974: 1. D. Bouwmeester WVZ 3.03.6; 2. M. de Wildt Hlpp. 3.08.5; 3. S. Truljens RZV 3.10.5. 4.06.55; 5. M. Madiot (Fra/ 6. Cari- toux (Fra); 7. Zoetemelk (Ned); 8. Gaston (Spa); 9. Delaurier (Fra/ 10. Chozas (Spa); 14. Van der Poel (Ned) 4 19,12; 16. Peeters (Bel); 22. Slende- broek (Ned); 23. Van Bindsbergen (Ned); 25. J. van Houwelingen (Ned); 28. Broers (Ned); 29 Wljnands (Ned); 30 Kolkhuis Tanke (Ned). Algemeen klassement: 1. Gayant 4.08.51; 2. Contini 4 09.03; 3. Gaston 4.09.49; 4. M Madiot 4.09.49; 5. Cho zas 4.09.49; 6. Verlinden (Bel) 4.09,52; 7. Polsson 4.09,53; 8. Zoete melk 4.09.55; 9. Petlto 4.09.56; 10. Carltoux 4 09,59; 21. Van der Hulst (Ned) 4.22.08; 22. T van Vliet (Ned) 4.22.08; 23. Peeters 4 22.09; 26. Ele- Idem j.1973: 1. S. Leroy RZV 2.57A. 2. D. Kernkamp WVZ 3.00.7; 3. S- Oostdljk Hlpp. 3.03.1. SB m.197_ _j Wlldt Hlpp. 1.30.5; 3. D. Hulslng LZV 1.34.1. Idem m.1971: 1. P. Planken Z/V 1.28.0; 2. D. de Bruljn WVZ 1.28.1; 3. C. Schreuder DZV 1.30.5. Idem L1972: 1. O. Smeele DZV 1.26.9; 2. R. Schouten Hlpp. 1.27.7; 3. K. van Leeuwen HZ PC 1 30.1 Wem 1971:1. R Neljssel AZL 1260; 2. R. Arnoldus WVZ 1.27 9; 3. P. Bie- mans DZV 1.28.3. 100m. rugslag m.1970: 1. J Eekhot Z/V 1.17.8; 2. A. Rijke Z/V 1.19 0; 3 B. van geest Hlpp. 1.19.2 Idem m.1969: 1 K. Koene AVZK 1.18.3; 2. J. Fransen Hw. 1.18.9; 3. 3. Trijssenaar SGDH 1.19.4. Wem J.1970: 1 A. de Nooyer HZ PC 1.15.3; 2. M. Kunz DZV 1.15.3; 3. H: van Zon RZV 1.16.1. Idem j.1969: 1. R. Hovtng RZV 1.1 2. M. Leek DZV 1.13.3; 3. M. r HZPC 1 13.9 1 V«ee»

Leidse Courant | 1985 | | pagina 7