Willie Banks maakt voorspelling waar sportuitslagen .onder loep Jan Timman alleen aan ko Laserstralen helpen Henk Lubberding Evert en Navratilova samen bovenaan op lijst Wimbledon SPORTWERELD Ton extra voor Vitesse Tips voor Duindi^ SPORT CcktócSotwuit DINSDAG 18 JUNI 1985 FtlC "Tuchtcommissie schorst vechtende amateurs ZEIST De tuchtcommissie amateurvoet- bal heeft de vier spelers die zaterdag tijdens de beslissingswedstijd tussen Kozakken j Boys en Spakenburg in Huizen van het veld werden gezonden, met onmiddellijke ingang geschorst. De beslissing is de spelers Heinen en Leijenhorst (Spakenburg) en Commu en Van Weelden (Kozakken Boys) en hun clubs gistermiddag telegrafisch meegedeeld. De tuchtcommissie besloot het viertal uit te sluiten van competitie- en be- kerwedstijden na inzage van het wedstrijd- formulier alsmede de rapporten van scheidsrechter Baas en een van de twee neutrale grensrechters. De uitsluiting bete kent dat Spakenburg morgen voor het duel bij DHC voor de algemene landstitel waar schijnlijk ook niet compleet kan aantreden. Solleveld neemt leiding in Zweden SANDVIKEN Gerrit Solleveld heeft de kop ge nomen van het algemeen klassement van de Ronde van Zweden. De renner uit de ploeg van Jan Raas werd gisteren negende in het tweede deel van de zesde etappe, over 110 ki lometer van Borlange naar Sandviken. Hij heeft een seconde voorsprong op de Fransman Marc Go mez. De Zweedse amateur Raoul Fahlin won de etappe. LEUKERBAD Henk Lubberding sleept in zijn baggage tijdens de Ronde van Zwitserland een apparaatje mee, waaruit hij laserstralen kan toveren. De wegkapitein van Peter Post hoopt met de nieuwe vondst te voorkomen, dat zijn conditie verslechtert. De 31-jarige renner heeft het apparaat meegekregen van de Amsterdamse acupuncturist, bij wie hij enkele jaren onder behandeling staat en die hem van een jarenlange verkoudheid genas. Als Lubberding zich nu snotterig of slap voelt, dan kan hij enkele punten op zijn lichaam met de laserstralen behandelen. De stralen vervangen de acupunctuurbehandeling, die Lubberding bui ten de koers op gezette tijden krijgt. „Ik kan mezelf onmogelijk in de naalden zetten", vertelde hij, „maar dit is een uitstekend alternatief". Het nieuwe proces is gevoelloos. In tegenstelling tot de gloeiende staaf, die in het verleden tijdens etappewedstrijden door Lubberding werd ge bruikt. De renner bezorgde zichzelf zelfs eens een paar flinke brand wonden met die „sigaar", waarvan twee littekens bij de knie getuigen. The Playboys winnen Haagse dartsbeker RIJSWIJK Het dartsteam The Play boys heeft in café-res taurant De Halve Maan te Rijswijk beslag ge legd op de Haagse dartsbeker. Het team van de Thorn's Inn uit Den Haag verwees de ploeg van Gerard Col- lee en De Gaper 1 naar de tweede en derde Judoka Yamashita stopt TOKIO Na 203 partijen achtereen ongeslagen te zijn geweest, heeft de Ja panse judoka Yasuhiro Yamashita het einde van zijn loopbaan aangekondigd. „Omdat ik zowel lichamelijk als geeste lijk mijn top heb bereikt", verklaarde de 28-jarige Yamashita zijn beslissing in Tokio. Drie keer (1979, 1981 en 1983) werd Yamashita wereldkampioen en in Los Angeles veroverde hij olympisch goud in de open klasse. Vier jaar gele den was de Japanner in Maastricht zelfs goed voor mondiale titels in de zwaargewichtsklasse en alle klassen. In 1983 prolongeerde hij in Moskou de we reldtitel in het zwaargewicht. Zijn te genstander in de finale, de Nederlander Wil Wilhelm, was kansloos. Zweedse televisie ;rv zendt boksen uit IDA STOCKHOLM De Zweedt r zal voor het eerst in zijn b<£ on bokswedstrijd voor profession, die den. Het betreft de partij van al ti Anders Eklund, die op 25 juni et ac zijn Europese titel in het zw^g c verdedigt. Een woordvoerderree t v-station verklaarde de rechtée Ze uitzending te hebben gekocht, |jrzit Zweed in de ring staat. Eklunahfö op 9 maart de titel door een ovü sc op de Noor Steffen Tangstad.t ra( strijd had plaats in Kopenhag'^er Zweden, pet als Noorwegen, birnr sen in eigen land weert. De recP5 is dat het ernstige verwond^5 veroorzaken en een gewelde vloed zou kunhen hebben op $r 11 Marcella Mesker versloeg Virginia Wade. LONDEN Chris Evert-Lloyd en Martina Navratilova hebben zonder te spelen al gezorgd voor een unieke gebeurtenis in de geschiedenis van Wimbledon. De organisatie heeft beide top- speelsters als eerste geplaatst voor 's werelds belangrijkste ten nistoernooi, dat volgende week begint. De leden van het plaatsingscomité hebben met deze maatregel een compromis gevonden, nadat zij bijna radeloos waren gewor- den. Titelverdedigster Navratilova maakte aanvankelijk de meeste kans, maar de recente winst van Evert in het toernooi om de open Franse titel veranderde de situatie. Voor het eerst in drie jaar mocht Evert zich na Roland Garros immers de beste tennisspeelster van de wereld noemen. Afgezien van de plaatsing in het damestoernooi brachten de maandag in Londen gepubliceerde lijsten weinig verrassingen. Bij de heren is titelhouder John McEnroe ondanks zijn mislukte halve finale in Frankrijk als sterkste genoteerd. Marcella Mesker heeft gisteren de tweede ronde bereikt van het tennistoernooi van Eastbourne. De Haagse tennister versloeg de Britse Virginia Wade, oud-kampioene op Wimbledon, in twee sets: 7-5, 6-4. Voetbal 1. FC Saarbrücken is ten koste van Arminia Biele feld gepromoveerd naar de Bundesliga. De tweede, in Bielefeld gespeelde beslissingswedstrijd, eindigde in 1-1 na een ruststand van 0-0. Saarbrücken had het eerste duel met 2-0 gewonnen. Voetbal Brazilië is een flinke stap dichterbij de eindronde Van het wereldkampioenschap voetbal in Mexico gekomen door éen overwinning van 2-0 op Paraguay. Motorsport De dokteren hebben motorcoureur Freddie Spencer tien dagen rust voorgeschreven. De Amerikaan gleed zondag in Joegoslavië van zijn motor, maar zal waarschijnlijk op 29 juni in Assen van de partij zijn. GOEDE TUDEN ATLETEN DRUPPERS EN OLUSLAGER INDIANAPOLIS Willie Banks, de Amerikaanse atleet die het hinkstapsprin- gen mede tot een be langrijke attractie voor het publiek heeft gemaakt, is zijn belofte het bijna tien jaar oude wereldre cord van de Brazili aan Joao de Oliveira (17,89 meter) te ver beteren nagekomen. Op weg naar wedstrijden in San Jose vorige maand ver trouwde Banks vrienden toe, dat hij de Amerikaanse kam pioenschappen een goede ge legenheid vond de toppresta tie van De Oliveira, geleverd in de ijle lucht van Mexico, naar de geschiedenis te ver wijzen. Acht dagen geleden bewees hij in Los Angeles al de vorm te pakken te heb ben. In de olympische stad, waar hij vorige zomer teleur stelde door tijden de Spelen slechts zesde te worden, nam hij de juiste aanloop naar de titelstrijd door het nationale record aan te scherpen tot 17,69 meter (de beste seizoen prestatie). In Indianapolis in de staat Indiana zette de 29-jarige atleet in zijn tweede poging vervolgens de kroon op het werk met éen afstand van 17,97 meter. „Mijn leven wordt tot nu toe gekenmerkt door tal van enerverende gebeurtenissen, maar dit is zonder twijfel het grootste moment in mijn loopbaan", vertelde Banks. „Na mijn eerste sprong zei ik tegen éen vriend, dat de vol gende een wereldrecord zou zijn. Er zat zóveel spanning en energie in mijn lijf". Banks won twee jaar geleden bij de eerste wereldkampi oenschappen in Helsinki de zilveren medaille op zijn spe cialiteit. Bij de Olympische Spelen kon hij mede door een knieblessure niet schitte ren. „De grote verandering is dat ik nu zonder pijn kan lo pen. Het is of ik me opnieuw heb geintroduceerd in de at letiek. Ik heb nu weer ple zier in de sport, terwijl ik vo rig jaar een te grote druk op mezelf legde", aldus Banks. Druppers Achter de olympische kam pioen Said Aouita uit Marok ko is Rob Druppers tijdens wedstrijden in Formia als tweede geëindigd op de mijl. Druppers noteerde een tijd ARNHEM Vitesse blijft voorlopig in het betaald voet- rbal. De gemeenteraad van Arnhem heeft besloten de eër- stedivisieclub het komende seizoen 100.000 gulden extra te geven. Het CDA en de VVD stemden voor, alle linkse par tijen waren tegen het college voorstel. Het voortbestaan van 'de Arnhemse betaald-voetba- .lorganisatie lijkt hiermee ge red. Weliswaar moet er voor zaterdag nog 50.000 gulden door het regionale bedrijfsle ven worden geschonken, maar in Vitesse-kringen wordt er niet aan getwijfeld dat dat be- drag na de gunstige beslissing van de gemeenteraad gister avond ook op tafel komt. Vi tesse stelde zichzelf enkele maanden geleden de dwingen de eis om voor 17 juni 700.000 gulden bij elkaar te krijgen om enerzijds de schulden van de afgelopen jaren te betalen en anderzijds een bedrag in reser ve te hebben voor mogelijke tegenvallers in het nieuwe sei zoen. Feyenoord Feyenoord heeft.de oefenwed strijd tegen het nationale voet balelftal van Honduras in de hoofdstad Tegucigalpa met 1-1 gelijk gespeeld. Opvallend was dat doelman Joop Hiele in het met 20.000 toeschouwers yulde stadion voor de gelijk maker tekende. Na een half uur had Henk Duut de Rotter dammers op een achterstand gezet met een eigen inzet. Rob Druppers is weer in goede vorm. „Ik wil alleen meedoen aan de wereldkampioenschappen als we echt goed kunnen ein digen. Na zoveel jaar loop ik niet meer warm voor het meedoen op zich. Ik stel als eis dat het een leuke ploeg moet zijn en dat ik het idee heb dat we de finale zullen halen, anders wil ik liever weer eens op vakantie. Har riet denkt daar ook zo over, van de andere twee, die nog nooit een WK hebben meege maakt, weet ik het niet". (Roeister Jos Compaan in het Leidsch Dagblad) „Maar luister goed, wij zullen niet alleen Europa missen, Europa zal ons óók missen. De supporters mogen dan een slechte naam hebben, geen land heeft sportief gezien in Europa zoveel succes gehad als Engeland. We hebben toch wel even een belangrijke rol gespeeld de laatste jaren. Ik geloof zelfs dat de laatste ze ventien jaar elk jaar wel een Europese beker in Engelse handen kwam. Daar mogen ze op het continent wel eens even bij stil staan. Voor de voetbalsport op zich is het geen goede zaak dat Engelse clubs straks op het internatio nale podium ontbreken". (Engelse bondscoach Bobby Robson in Voetbal International) zullen we alle partijen aanho ren en onze conclusie trek ken. Ten aanzien van Heger kan ik alleen maar zeggen dat hij niet de enige is die gebla meerd kan worden. Heger blijft volgens contract gewoon bij ons tot na het wereldkam pioenschap volgend jaar zo mer in Spanje. Nederland heeft nog goede vooruitzich ten om zich voor dit toernooi te kwalificeren, maar dan zul len we wel op korte termijn orde op zaken moeten stellen. Over de degradatie naar de B- groep hoeven we niet drama tisch te doen, want Nederland heeft altijd al een pendelposi tie tussen de A- en B-groep ingenomen. Maar de manier waarop dit allemaal gebeurde ?eeft wel te denken". Ian Loorbach, voorzitter topsportliga basketbalborid, in NRC Handelsblad) „De vergelijking tussen toen en nu gaat eigenlijk niet op. We doen het met een boot en varen ruwweg hetzelfde tra ject als ik vier jaar geleden deed. Dat is 't enige. Het is ook voor het eerst in mijn le ven, dat ik zo intensief met mensen samen werk. Ik heb mijn verantwoordelijkheden ten opzichte van de beman ningsleden en moet tegelijk zorgen, dat zij hun steentje bijdragen aan het slagen van de race. We zitten met negen man, gedurende enkele maan- JAN LOORBACH: „Geen drama". den op een hele kleine opper vlakte. En toch moet alles in redelijke harmonie verlopen. Wanneer jongens elkaar gaan tegenwerken, dan gaan we langzamer varen. Ik denk wel eens, dat een mens voor zoiets als dit eigenlijk helemaal niet is geschapen". (Zeezeiler Pleun van der Lugt in de Haagsche Courant) „De uitgevers denken dat de verkoop van sportkranten is gestegen doordat ze over de juiste zaken schrijven. Maar volgens mij ligt de oorzaak heel ergens anders. Italianen lezen over het algemeen wei nig. Daarop speelt de krant in met grote koppen en kleine artikelen. Omdat de mensen tegenwoordig vermoeid zijn van de politiek, lezen ze al leen nog maar sport. De jour nalisten richten zich op twee of drie kampioenen, die ze door en door kennen. Van Sa- ronni weten ze wat hij eet, en hoeveel hij weegt. Van een ta lent als Allocchio daarentegen weten ze niets - daar gaan ze rond Kerstmis wel eens mee praten. Wat vind je van deze kop na de eerste etappe-over winning van Allocchio in de Giro; „Saronni weer tweede". Verbijsterend is dat ik in de sportkranten tijdens de Sici- liaanse week vorig jaar twee of drie keer de kop „Saronni verslagen door Argentin" ben tegengekomen - terwijl Sa ronni niet eens tweede was, maar vijfentwintigste". (Italiaanse ploegleider „Dat was op een woensdag en op donderdag zou alsnog de Elfstedentocht worden gere den. Ik ben langs Jaap Have- kotte gegaan voor een paar schaatsen, want ik had geen spullen bij me. Ik wilde alleen starten in de toertocht. Jaap zei toen: „Kees, doe het niet want je bent niet getraind. Ze verwachten van je dat je aan de wedstrijd deelneemt en wint, maar je kunt alleen maar op je bek gaan". Hij had gelijk. Dus heb ik daar maar vanaf gezien. Overigens zou ik best nog eens een mara thon in Nèderland willen rij den. Zo'n honderd rondjes, weet je wel? Maar dan wel op natuurijs. Ik zou dat dan niet doen om te winnen, maar ge woon om weer eens lekker mee te draaien". (Oud-schaatser Kees Verkerk in het Algemeen Dagblad) KEES VERKERK: „Lekker meedraaien". „Na een tegenslag, zoals je het verlies tegen Engeland wel mag omschrijven, getuigt het van weinig beleidszin om de bakens direct te verzetten. Natuurlijk is die nederlaag een geweldige domper. Na1 tuurlijk, ook ik plaats mijn kritische kanttekeningen. Maar niet op personen. Het driemanschap is geboren, om dat we niet twijfelen aan de deskundigheid van Van Heu- men en de gretigheid, het jon ge enthousiasme van Bellaart en Koppelaar". En: „Neder land is bij de dames absolute wereldtop en bij de heren ho ren we nog altijd bij de beste zes landen. En als we de ko mende tijd moeten afhaken, dan durf ik te zeggen, dat dat maar tijdelijk zal zijn. Want we hebben een prima jeugd, een uitstekend Jong Oranje". (Sjoerd Bouma, voorzitter hockeybond,in De Telegraaf) van 3 minuten 57,20 secon den. Daarmee bleef de Utrechter 0,02 seconde boven het Nederlands record, dat al sinds bijna elf jaar in het be zit is van Haico Scharn. Aouita, die in Los Angeles goud veroverde op de 5000 meter, bleef de Utrechter ruim een seconde voor: 3.56,03. Voor de tweede keer dit sei zoen heeft Maijar» Olijslager de 100 meter horden afge legd in minder dan dertien seconden. Tijdens internatio nale wedstrijden in Fürth kwam de 23-jarige atlete van Sprint gisteren tot 12,96 se conden. De prestatie zal niet als Nederlands record wor den erkend, omdat de wind (2,8 meter per seconde) te veel hielp. Olijslager is houd ster van de nationale toptijd met 13,03. De maximaal toe gestane rugwind is twee me ter per seconde. Olijslager werd in de finale vijfde. De race leverde een zege op voor de Bulgaarse Ginka Za- gortsjeva in 12,60 seconden. Zij bleef ruimschoots onder de beste tijd van het seizoen, die op naam van de Russi sche atlete Svetlana Goesse- rova (12,73) staat. Beide andere Nederlandse deelneemsters, Elly van Hulst en Els Vader, vielen met relatief mindere presta ties wel in de prijzen. Op de 800 meter eindigde Elly van Hulst als derde in 2.02,91. Winnares werd de Roemeen se Doina Melinte (1.59,07), die met haar landgenote Ella Kovacs (1.59,43) onder de twee minuten dook. Vader sprintte een dag na haar zege in Zug naar de tweede plaats op de 100 me ter. De nationale record houdster klokte 11,44. Hei- de-Elke Gaugel won in 11,38, de beste Westduitse tijd van dit atletiekjaar. an Timman denkt rustig na. TAXCO Jan Timman heeft na de zesde ronde van L_ zonale schaaktoernooi in de Mexicaanse plaats Taxco ro leiding. De Amsterdamse grootmeester kwam met zwéL t partij in het Konings-indisch remise overeen met Saee1 Saeed van de Verenigde Arabische Emiraten. Timman efn voorsprong van een halve punt op de Cubaan Noguei. Canadees Spraggett, die de tweede plaats delen. Een v in de zesde ronde vormde de nederlaag van de Russisc® meester Joeri Balasjov, die na 49 zetten capituleerde®* Chinees Jingan Qi. Koploper Gert Ligterink heeft in de vierde ronde van |||i nooi om het Nederlands kampioenschap zijn eerste h&Yjj verloren. In Hilversum speelde hij remise tegen PauUggsgj Sterren. Ligterink behield zijn voorsprong van een halilp Peter Gelpke. WASSENAAR De eerste start van het draf- en renjg' ma op de Wassenaarse baan Duindigt is morgenmiddag^'y uur. Onze tips voor deze meeting luiden: [Jer ST.NICOLAASGAPRIJS: Your Legend, Yrono Hazelaar en Ymkji* LEMMERPRIJS: Zanja, Zenith Dean en Wally Heyen. V GUERNSEYPRIJS: Buck Mane, Wish me Luck en Miss Facette. hter FOLLEGAPRIJS: Yamet Rotary, Vincent D en Ulaan Voorne. |jt JOUREPRIJS: Yick Buitenzorg, Zambo Meerswal en Vlieland. \t\A\t JERSEYPRIJS: Mebi, Go Go en Topcat. J;»"* LEEUWARDENPRIJS: Veroza W, Ydra P en Yan van de Lente. Jet 1 ORANJEWOUDPRIJS: Volant Princess, Warhoree B en Yoly Yol5 FRIESLANDPRIJS: Wellborn Dean, Worthy Boy Laren en Tim ÖA6- URETERPPRIJS: Ytranssbelwin R, Umbertomes en Terence Hill.fc SCHAKEN Interzonale toernooi in Taxco Zesde ronde: Pinter (Hon)-Spraggett (Can) 1/2-1/2, Cebalo (Joe)-Prand- stetter (Ts|) 1/2-1/2, Saeed (VAE- )-Timman (Ned) 1/2-1/2, Romanlsjin (Sov}-Slsnlega (Mex) 1/2-1/2, Agdes- teln (Noo)-Tal (Sov) 1/2-1/2, Noguel- ras (Cub)-Alburt (VSt) 1-0, Speelman (Gbr)-Brwone (Vst) 1-0, Qi (Chi)-Ba- lasjov (Sov) 1-0. Stand: 1. Timman 4 1/2 punt; 2. No- gueiras en Spraggett 4; 4. Romanls jin, Prandstetter en Tal 3 1/2; 7. Pin ter en Sisniega 3; 9. Balasjov, Speel man, Alburt en Saeed 2 1/2; 13. Ag- destein en Browne 2+1; 15. Qi en Cebalo 2. NK in Hilversum Vierde ronde: Douven-Welling 1-0, Böhm-Langeweg 1-0, Llgterink-Van der Sterren 1/2-1/2, Van der Wiel- -Ree 0-1, CuIJpers-Hartoch 1/2-1/2. Gelpke-Boersma 1/2-1/2. Stand: 1. Ligterink 3 1/2, 2. Gelpke 3, 3. Van der Sterren en Douven 2 1/2, 5. Ree, Böhm, Van der Wiel 2, 8. Culj- pers, Boersma en Langeweg 1 1/2, 11. Welling en Hartoch 1. ZWEMMEN B-kringkampioenschappen in Zui derpark Oen Haag: 100m. s.s. m.o.10: 1.M. de Weger ZVZ 1.45.3; 2. V. Ei- mermann DZV 1.46.9; 3. M. Horsse- raadt AZL 1.45.2; 3. L. Sutton WIK 1.45.7. lOOm.rugslag m.1974: 1. K. Caminada DSZ 1.30.5; 2. S. Heystek DSZ 1.33.3; 3. E. Prooper Raket 1.34.1. Idem m.1973: 1. B. K.ramer WIK 1.24.6; 2. P. Dijkhuizen DSZ 1.25.9; 3. R. Roest Z/V 1.27.3. Idem J.1974: 1. S. Hagen 1.27.7; 2. D. van geest Hipp. 1..30.7; 3. S. Wiuepjes RZV 1.33.1. Idem J.1973: 1. R. Smal AZL 1.25.9; 2. B. Bach Z/V 1.25.9; 3. R. Kloppenburgh LZV 1.26.9. 100m. vlinderslag m.1972: 1. T. de Wildt Hipp. 1.22.1; 2. M. Overgauw Z/V 1.24.9; 3. P. Schelling Z/V 1.25.7. Idem m.1971: 1. W. Romeijn AZL 1.17.8; 2. C. Schreuder DZV 1.19.1; 3. L. van der Helm Raket 1.19.3. Idem J.1972: 1. R. Schouten Hipp. 1.19.1; 2. J. Pollack DSZ 1.20.0; 3. J. O'Grady Z/V 1.20.6. Idem J.1971: 1. R. van Eijk WVZ 1.18.0; 2. A. van Heijnlngen Hipp. 1.18.6; 3. R. Beek WIK 1.19.3. 100m. vrije «lag m.1970: 1. J. Eekhof Z/V 1.05.5; 2. B. van geest Hipp. 1.06.6; 3. L. Storm RZV 1.08.9. Idem m.1969: 1. N. Heida HZPC 1.07.1; 2. K. Koene AVZV 1.07.2; 3. S. de Gier DZV/M 1.07.4. Idem j.1970: 1. M. Kunz DZV 1.04.6; 2. A. de Noyer HZPC 1.03.7; 3. P. Bleijie SGDH 1.04.6. Idem j. 1969: 1. R. Kramer 1.02.1; 2. R. Hoving RZV 1.03.0; 3. B. Elenga DSZ 1.04.1. 200m. wisselslag pers. dames: 1. I. de Vries SGDH 2.44.1; 2. Y. van Breukelen Zllv. 2.44.4; 3. R. Röuwenhorst Zilv. 2.45.8. Idem heren: 1. P. Lepelaar WVZ 2.33.4; 2. B. Donker ZVZ 2.35.1; 3. R. van Bodegom AVZV 2.35.1. WIELRENNEN Ronde van Zweden Eerste gedeelte zesde etappe: 1. Prim (Zwe) 20 km In 24 minuten en 37,6 seconden; 2. Hinault (Fra) 24.41,8; 3. Knutsson (Zwe) 25.00; 4. Movtsjane (Sov) 25.08,4; 5. Odegard (Noo) 25.25; 6. Kvalsvoll (Noo) 25.28,5; 7. Solleveld (Ned) 25.31; 8. Brykt (Zwe) 25.42,5; 9. Arvid Olsen (Den) 25.46,7; 10. Gomez (Fra) 25.47,9; 15. Nijdam (Ned) 25.54,4; 22. De Vries 26.17,2; 24. Harings 26.25,4; 25. Jagt 26.25,5; 36. Poels 26.44,4; 37. Daams 26.46,8; 51. Schurer 27.08,8; 57. Priem 27.21,6; 70. Kerst- ens 28.21,7; 72. Luljkx 29.10,1. Tweede gedeelte: 1. Fahlin (Zwe) de 110 kilomer in 2 uur 21 minuten 40 seconden; 2. Odegaard (Noo); 3. Sjpulndov (Sov); 4. Lauritzen (Noo); 5. De Vries (Ned); 6. Lurvik (Noo); 7. Tegström (Zwe); 8. Eriksen (Den); 9. Solleveld (Ned); 10. Gomez (Fra); 19. Daams op 1.08; 20. Priem; 26. Poels; 27. Nijdam; 35. Jagt; 38. Kerstens; 60. Harings; 61. Dorgello; 67. Luijkx allen z.t. Daams. Algemeen klassement: 1. Solleveld 23 uur 53 minuten en 35 seconden; 2. Gomez op 1 seconde; 3. Knutsson 0.07; 4. Prim 0.15; 5. Kvals voll 0.35; 6. Olsen 1.02; 7. Tegström 1.23; 8. Eriksen 1.37; 9. Duclos-Lasal- le 1.56; 10. Harings 1.57; 11. Odegard 2.04; 12. Lauritzen 2.25; 13. Hinault 2.26; 14. Stensen 2.56; 15. Daams 3.03; 16. Dorgello 3.07; 20. Nijdam 3.43; 33. Poels 5.07; 37. Schurer 5.23; 46. Kerstens 6.49; 48. De Vries 7.58; 51. Jagt 9.00; 55. Priem 12.18; 64. Luijkx 14.54. Ronde van Zwitserland Zevende etappe: 1. Matthijs (Bel) 249 kilometer in 6.21.112.; 2. Dernies (Bel) op 8.34 minuten; 3. Ande op 9.34; 4. Rüttimann (Zv( (Zwi); 6. Kelly (Ier); 7. CesaAI Breu (Zwi); 9. Da Silva (Poiéri nen (Ned); 11. Vitali (Ita); (Bel); 13. Gutmann (Zwi); 1L lion (Bel); 15. Colage (lta);ïl; scholten (Ned) allen z.t. Anf*' Lubberding (Ned) op 11.381 Rooy (Ned) zelfde tijd; 72.» (Ned) op 16.19; 84. Lamm|e op 18.50; 88. VanderaerdeUj De Keulenaer (Bel) beidenw merts. 0f Algemeen klassement:; 1.B 26.38.46; 2. Winterberg (Al< seconden; 3. Rüttimann oprj quielion op 42; 5. Da Silva.» Kelly op 45; 7. Charly BeraP 58; 8. Breu op 1.06; 9. Sel* 10. Winnen op 1.33; 11. Vitj 12. Gody Schmutz (Zwi) op. Jörg Müller (Zwi) op 2.13;d scholten op 2.14; 15. Jean-f' zet (Zwi) op 2.38; 33. Lubt) 5.55; 37. De Rooy op 7.31 ;fr nisse op 13.51; 55. De Keir 17.07; 60. Lammerts op j Vanderaerden op 38.05. Ronde van Aude Proloog: 1. Vandenbrouf 2.48,24; 2. Van den Haute Jt Bondue (Fra) 2.53,07; 41 (Spa) 2.53,67; 5. Gas1ö( 2.54,02; 11. Groen (Ned) 2ff, Teun van Vliet (Ned) 2.56,71" hof (Ned) 2.58,76; 29. Adri'V» welingen (Ned) 2.59,90. DUIVENSPORT Lossingsplaats Orleans, uur. Wind: west. P.V. De Luchtbode, a.d. 14! Nico B 14.14 en 14.14, 3. 14.17. P.V. De Ooievaar, a.d. 151 G. Schut 13.58, 14.03 en 1 P.V. De Combinatie, a.d.1 Boers 14.04, 2. W. Overslq nen 14.05, 3. H. van Hllst f H.P.C. Gevl. Vrienden, i 2. L. van Dijk 14.19 en lê Verschoor 14.23. P.V. De Reisduif, a.d. Gebr. De Graaf 14.16 en 1 van Lieshout 14.21. Vriendschap Leidschendai I. en 2. Gebr. van der Beri 14.03. 3. Comb. Viebar 14.1 Snelvliegers Delft, a.d. 37f Etten 13.48, 2. Gebr. De Zvl 3. Gebr. Keizer 13.56. Gevl. vrienden Voorburg, i P. van Mille 14.00, 2. 14.08, 3. C. Prins 14.0T P.V. Het Westen, a.d. 145 Cob. Den Haan 14.09 en 1fl Heymans en Zonen 14.16. Wassenaarse vriendenclub?2 en 2. A. Colle 14.09 rn 14.1» 't Hout 14.12. I P.V. rijswijk, a.d. 106 1. Cl Heyer 14.05, 2. N. van Asteit H. Ten Tye 14.09.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 8