weer nneembaar bstakel voor C Den Haag ©OU/lO/flt De Graafschap blijft kansrijk Premier Martens geeft fouten toe Nationaal kampioenschap voor De Sleutels Doelverdediger moet sneller gaan spelen _an Marle Itrbaasd over J elgisehe angst -■oor fans Oranje maakte, ont- MAANDAG 17 JUNI 1985 PAGINA y entend team van De Sleutels. Ie- er» LEIDEN Afdelingskam pioen van de zaterdag, De Sleutels, heeft, evenals Unitas Leiden vorig jaar in de zon dagklasse, de Nederlandse titel binnengehaald. Na vorige week in Mijdrecht al het dis trictskampioenschap voor af delingsclubs te hebben vero verd, werden zaterdag in Zeist de andere finalisten ver schalkt. Van de drie gespeelde wedstrijden werden er twee (SDS'55 en ASH) in winst om gezet, terwijl de derde (Zuid hoorn) in een 0-0 eindigde. Met deze nationale titel werd een kroon gezet op het werk van trainer Mat Keereweer, die daarmee zijn laatste daad verrichtte voor de Vlietclub. Jan van Bemmelen is zijn op volger. De concurrentie in Zeist viel volgens linkermiddenvelder Hans Schroder tegen. Hij vroeg zich zelfs af, hoe sommi ge ploegen kampioen in hun afdeling waren geworden. De Sleutels stak inderdaad wat af in die eerste wedstrijd tegen SDS'35 uit Wekerom. Tijdens de eerste helft hield de Gel derse formatie nog goed stand (0-0). Maar in het laatste part drukte de Leidse équipe goed door. Ronald Guldemeester scoorde op aangeven van An- dré van Bemmel, terwijl Leo Compeer er even later 2-0 en 3-0 van maakte. Tegen de kampioen van de af deling Groningen, Zuidhoorn, ging net niet zo makkelijk. In het rommelige duel creëerde het elftal van Keereweer veel doelmogelijkheden, maar kwam niet tot scoren. Zuid- hoorn overigens ook niet. Zuidhoorn en De Sleutels had den vóór de start van het laat ste duel beide drie punten, zo dat winst tegen ASH uit Hel- louw van cruciaal belang was voor de Leidenaars. Vanaf het eerste fluitsignaal werd een flinke press uitgeoefend op het doel van de ploeg uit de Betu we. ASH bleef echter lang overeind. In de allerlaatste mi nuut speelde Hans van Eygen Guldemeester aan. De blonde spits maakte geen fout, zodat De Sleutels Nederlands afde lingkampioen van de zaterdag teams was. Zuidhoorn bleef te gen SDS op 1-1 steken. N HAAG NEC is inelijk een onoverko- ijk struikelblok voor Den Haag. In de af- >pen competitie van eerste divisie ontna- 1 de Nijmegenaren van de vier punten FC Den Haag. Giste- leden de Hagenaars 5RT eigen terrein in een 13.000 kijkers bezet eiv ?i°n de tweede neder- l tegen de ploeg uit wary Goffert in de na-com- ïJrentie, 1-3. I4de zege van NEC was m Jac) af te dingen. Zelfs niet Jmstandigheid dat arbiter wQler lakoniek leidde en ^erde ook maar naar een i3_ hoo kaart te grijpen. Anton 'l2-85Jsen, Van Zinnen en Aal oor wonnen de slag op het denveld met glans. Zij en de basis voor de zege de bezoekers waardoor Den Haag vrijwel voor notie naar de eredivisie is )0t6schake'd in Jol werd node gemist. rtebo lal zijn afwezigheid door slp.pl.Schorsing wond de toch motor iet niet mild gestemde 8J(se aanhang danig op. Na p van de ontmoeting t arbiter Mulder met ^"^ssistenten onder bege- 9Mg van de politie buiten 35S&tadion worden geleid. bbbmi bleef het hek dat de aanhang scheidde Ie geimproviseerde klee- mmodatie afgesloten. te kwartier en Haag heeft slechts in ïrste kwartier mogelijk- i gehad op een overwin- Toen Smeets, daartoe ,ot gesteld door Ront- berg, zijn ploeg na elf minu ten op voorsprong zette, was NEC aangeslagen. Verder dan een kopbal van Bouwens tegen de lat kwam de thuis ploeg echter niet. Het klopte, zowel aanvallend als verdedigend, allerminst bij FC Den Haag. Gevolgen konden dan ook niet uitblij ven. Toen Frans Janssen na een goed half uur op rechts Huub Smeets zet FC Den Haag na ruim tien minuten koppend op voorsprong. Sije Visser is er te laat bij. Na de rust kreeg FC Den Haag slechts eén mogelijk heid. Maar dat was dan ook een heel riante. De Roode schoof, na acht minuten, de bal voor Kuyt die midden voor het doel vrij stond. De Hagenaar kon de hoek waar in hij wilde schieten uitkie zen. Hij schoof de bal echter juist buiten het doel. FC Den Haag bleef onder grote druk en stapelde fout op fout. Coach Baan hoopte het tij te keren door een tweetal wissels. Hij verving, een kwartier na rust, de dui delijk uitgespeelde Bouwens en ook Rontberg door Groe nendijk en Blok. De winst die dat bood was amper waarneembaar. Toen doel man Stam, weliswaar gehin derd door medespelers en een tegenstander, een hoge bal niet onder controle kreeg schoot Frans Janssen koel bloedig raak. Even daarna maakte Anton Janssen aan alle onzekerheid een einde. De snelle vleugelspeler liep Tempelaar er moeiteloos uit en scoorde de derde Nijmeeg se treffer. De irritaties bleven aanhou den. Arbiter Mulder bleef stoïcijns. Zelfs toen een bom, die een schroeivlek van ze ker 25 centimeter doorsnede op de I plofte. FC Oen Haag - NEC 1-3 (1-1): 11. Smeets 1-0, 33. Van der Pol 1-1, 71. Frans Janssen 1-2, 73. Anton Janssen 1-3. Scheidsrechter: Mul der. Toeschouwers: 13.000. FC Den Haag: Stam; Purvis, Pot, Tempelaar, Tolsma; Van Alphen. Kuyt. Rontberg (Groenendijk); Bo wens (Blok), Smeets, De Roode. NEC: Hanssen; Willemse, Mom- mertz. Visser. Van Rossum; Aalbers (Vievermans), Van Zinnen, Anton Janssen; Frans Janssen, Van der Pol (Hasselbach), Hoekman. t voor FC Den Haag in beeld. Jan Kuyt heeft net dé kans op 2-1 gemist en is een volkomen vrij werd gelaten bereikte een pass van de lin kerzijlijn de Nijmeegse spits- speler. Die wachtte geen mo- sie naar Van der Pol, die van de linkervleugel naar binnen zwenkte. Deze raakte de bal nog juist en dat was voldoen- ment en speelde de bal door de om doelman Stam kans- de ontregelde Haagse defen- loos te laten. WAALWIJK De Graafschap heeft nog al tijd uitzicht op een plaatsje in de eredivisie. RKC, dat woensdag in Doetinchem al werd verslagen (4-0). kreeg ook gisteren in Waalwijk van De Graaf schap een lesje in het ma ken van doelpunten: 1-3. Voor de Waalwijkse debu tanten in het betaald voet bal was dit het eerste ver lies in een thuiswedstrijd tegen een ploeg uit de eerste divisie. Trainer Po- povics van De Graafschap was daar zeer tevreden over. „Wij hebben ze die eerste nederlaag toege bracht. We hebben wel wat geluk gehad. Maar, mijn spelers hebben be wezen dat ze goed kunnen voetballen, ook al waren enkelen niet fit". De Graafschap kreeg in de eerste helft enkele goede kan sen, hoewel RKC de meeste offensieve uitstapjes maakte. De uitvallen brachten vooral McNulty in stelling, die echter tweemaal op RKC-doelman Gerards stuitte. De aanvallen de inspanningen van de Waal- wijkers werden nauwelijks be loond. Vooral toen laatste man Leo van Veen zich in de voor ste lijn meldde, leek een Waal- wijks doelpunt in de maak. De eerste treffer viel echter aan de overzijde, vlak voor de pauze. Na een pass van Stu ring functioneerde de buiten- spelval van RKC niet naar be horen en maakte verdediger Loovens 0-1. Pas in de tweede helft kwam RKC aan een te gendoelpunt toe. Govers, inge vallen voor Van Veen (die last kreeg van een ontsteking), kopte de bal achter Brookhuis na een voorzet van Bruurmijn. Brookhuis werd na de wed strijd naar een Waalwijks zie kenhuis vervoerd omdat men vreesde voor een kaakfractuur bij de doelman van De Graaf schap. Geen geluk Verder dan 1-1 kwam RKC niet en trainer Leen Looyen legde uit waarom. „Het ont- STAND DEN HAAG - De uitsla gen van de gisteren ge speelde wedstrijden voor de na-competitie van de eerste divisie om een plaats in de eredivisie ziin: FC Den Haag - NEC 1-3, RKC - De Graafschap 1-3 Stand: r 1. NEC 4 2 2 0 6 7-4 2. Graafschap 4 3 1 1 5 7-2 3 Den Haag ..420246-6 4. RKC 4 0 13 1 2-10 Programma woensdag 19 juni: FC Den Haag - De Graaf schap, NEC - RKC. Popovics werd weer bedreigd WAALWIJK Na het duel voor de na-competitie tegen RKC vertelde trai ner Popovics van De Graafschap wederom be dreigd te zijn. Vrijdag ont ving de Hongaar telefoon tjes van aanhangers van FC Den Haag, die hem de schorsing van Hagenaar Martin Jol verweten. Popovics werd al eerder door aanhangers van FC Den Haag belaagd. „Ik hoop dat men woensdag onze veiligheid kan garan deren in Den Haag. De po litie heeft ook toegezegd voor extra begeleiding te zorgen". De trainer van De Graafschap had ook nog een advies voor de supporters van zijn huidi ge werkgever. „Misschien kunnen we het beste een FC Den Haag-petje opzet ten". Het bestuur van De Graaf schap is overigens akkoord gegaan met het voorstel van trainer Sandor Popo vics om in het duel tegen NEC zondag niet in de du g-out te hoeven plaats te nemen, wanneer voor bei de clubs nog grote belan gen op het spel staan. De oefenmeester wil alle schijn vermijden dat hij in de laatste en wellicht be slissende wedstrijd welke club dan ook zal bevoorde len. Zoals bekend wordt Popovics met ingang van het nieuwe seizoen trainer van NEC. breekt ons in deze na-competi tie aan geluk en we hebben de grootste moeite met doelpun ten maken". De lastigste Waal wijkse spits, Ad van der Wiel, kreeg drie goede kansen voor het tweede Waalwijkse doel punt. Vervolgens bewees De Graafschap hoe een wedstrijd beslist kan worden. Leeuwerik zag tot zijn verbazing dat Ge rards en zijn voorstopper Joore elkaar in de weg liepen en maakte simpel 1-2. In de blessuretijd schoot inval ler Galgenbeld De Graafschap nog wat dichter in de buurt van concurrent NEC: 1-3. Gal genbeld maakte zijn opwach ting voor een andere invaller, Booy, die wederom een knie blessure opliep. Popovics ver wacht Booy niet meer te kun nen inzetten. RKC - De Graafschap 1-3 (0-1): 45. Loovens 0-1, 61. Govers 1-1, 76. Leeuwerik 1-2, 90. Galgenbeld 1-3. Scheidsrechter Geurds. Toeschou wers: 3500. RKC: Gerards; Heeren, L. Hutten, Joore. C. Hutten (Stolzenbach); Gou da, Bruurmijn. Van Veen (Govers); Van der Wiel, Brands. Lammers. De Graafschap. Brookhuis; Sturing. Loovens. Wanders. Pieneman; Kel derman. Wilden beest, Leeuwerik; McNulty. Rosendaai (Booy. Galgen- beid). Wlliems. BELFAST De doelverdediger tal, met ingang van het nieuwe seizoen, de bal sneller uit rijn strafschopgebied moeten spelen. Per 25 juli sal het niet langer toegestaan zijn dat de doelverdediger, na in het bezit van de bal te zijn ge komen en zijn vier passen te hebben gemaakt, de bal even in contact met een medespeler brengt en zich daarna op nieuw verplaatst. De doelverdediger mag de bal pas op nieuw spefen nadat die buiten het strafschopgebied is ge weest Deze beslissing heeft de FIFA genomen tijdens een -gadering in Belfast In de Noordierse stad werden geen ilissingen genomen over de wereldwijde uitsluiting van Engelse verenigingen van internationaal voetbal. Het pro test tegen deze beslissing van het bestuur zal in Belfast niet worden behandeld. BRUSSEL De Belgische premier Wilfried Martens heeft zaterdag in een radio-in terview toegegeven dat de Bel gische politie en rijkswacht fouten gemaakt hebben op 28 mei toen in het Heizelstadion 38 mensen de dood vonden voor het begin van de Europa Cupfinale tussen Juventus en Liverpool. Martens sprak van „onvol doende controle van de toe schouwers bij de ingangen van het Heizelstadion". Hij bevestigde daarmee het be staan van een officieel rapport van de Belgische regering. In dat rapport wordt vastgesteld dat de voorschriften van de Europese voetbalbond (UEFA) ten aanzien van de kaartver koop en het gescheiden hou den van de verschillende sup- portersgroepen niet volledig zijn nageleefd. De door het Belgische blad „La Libre Bel- gique" gepubliceerde rapport verwijt de Belgische voetbal bond de kaartverkoop slecht georganiseerd te hebben. John Welsh wordt omhel6d door de Italiaanse Carta Gonnelli. In Pisa zocht Welsh het meisje op, omdat hij haar het leven had gered tijdens de ramp In Brussel. tOeS|)LLE Voorzitter Jo van Marie van de KNVB ld otf geprobeerd contact te zoeken met het bestuur van 1 nai ®isc^e voetbalbond (KBVB). Hij is hoogst ver- il over de opmerkingen van secretaris-generaal Al en jCRoosens, die vrijdag zei dat de KBVB overweegt ïrlandse supporters te weren. lens doelde op de eventuele beslissingswedstrijd tus- 'OK Ibeide landen in het najaar. Als nummer twee van lificatiegroep 5 voor de eindronde van de wereldti- el WZ^ speel Nederland in het najaar twee plaatsings- 6 tegen België of Polen. Als België in september konlPolen verliest, wordt het tegenstander van Neder- De KBVB, die pas na de zomer een definitief be- s .neemt, vreest voor supportersrellen. Volgens Roos- 10 tOhebben de Nederlandse fans een slechte reputatie. |3|"|j^eb geregeld contact met mijn Belgische collega's", Tn[,/an Marle. „Maar zoiets heb ik uit hun mond nog ^vernomen. Ik wil graag weten, wat nu precies het PAKÜ standpunt van de KBVB is". LI Jo van fu ^asse'

Leidse Courant | 1985 | | pagina 11