an der Valkconcern aag niet uitbreiden )r Wellicht toch handhaving parkeerplaatsen Hoofdstraat enrichtingverkeer ingeving Schoolstraat stelselmatig illegaal idelen moet einde komen GOUDEN HUWELIJKSTROUW I BEDENKINGEN TEGEN OPKNAPPEN ASC-ACCOMMODATIE Jit. - )EN/REGIO £fiidóc2ouimit DINSDAG 11 JUNI 198S PAGINA 15 Informatie-auto doet Den Haag aan ^AG De Nederlandse Spoor- ■WNS) bezoeken met een speciale |^tie-auto markten, braderieën inwijken in het hele land. Bij Ito kan iedereen terecht die lil weten over het reizen en ver per trein. De NS-informatie- jet morgen Voorhout en War- ^öan *n Voorhout staat het vehi- tien tot een uur op het Bé ein aan de Herenstraat en in ,nd van half twee tot half vijf op intje bij het oude raadhuis aan psstraat in Warmond. Uto is het hele informatiepakket lig: het nieuwe spoorboekje, de [.Treinreizen", de handige poc- j-Dagtoerisme" en de Senioren- wijzer met informatie over de nieuwe 65+ Seniorenkaart. In de NS-informa- tie-auto kan ook een Gezinstoerkaart voor 140 gulden wordt gekocht waarop vader, moeder plus kinderen tot 19 jar èn hond vier dagen lang (binnen een periode van tien dagen) onbeperkt door Nederland reizen in de maanden juni, juli en augustus. Voor jongeren tot en met 18 jaar is in de NS-informatie-auto een Tienertoerkaart te koop voor 40 gulden. Met deze kaart kan onbeperkt worden gereisd voor een tientje per dag. De Tienertoerkaart is eveneens geldig is de maanden juni, juli en au gustus en de vier reisdagen moeten ook in een periode van tien dagen worden opgenomen. Voetgangster geschept NOORDWIJKERHOUT Een 19-jarige inwoon ster van Noordwijker- hout raakte gistermiddag om half een gewond, toen ze op de Dorpstraat geschept werd door een auto. De Noordwijker- houtse stak achter een daar geplaatste container de weg over. Een auto mobiliste uit Haarlem kon haar niet meer ont wijken. De Noordwijker- houtse liep een lichte hersenschudding op. Bekneld tussen auto en pomp WARMOND Een bouwvakker uit Mont- foort werd gistermiddag gewond op het Warmondse industrieterrein Veerpolder, toen hij bekneld raakte tussen een vracht auto en een zogenaamde betonpomp. De Montfoorter is met borst- en beenverwon dingen overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden. Fiets gestolen uit winkel NOORDWIJKERHOUT Bij een fietsen- zaak aan de Havenstraat in Noordwijker- hout is afgelopen nacht een racefiets ont vreemd. De daders kwamen de winkel bin nen door een ruit uit een deur te verwijde ren. De racefiets vertegenwoordigt een waarde van ruim 400 gulden. Twee maal raak ALPHEN AAN DEN RIJN/LEIDSCHEN- DAM Zowel in Alphen aan den Rijn als in Leidschendam hebben inbrekers in één weekeinde dezelfde zaak twee keer open gebroken. In Alphen aan den Rijn betrof het een cafetaria in de Ridderhof. De eerste keer werd een ruit eruit gehaald. De twee de keer werd inderhaast aangebrachte hou ten aftimmering van het raam verwijderd. De daders namen 200 pakjes sigaretten, 60 pakjes shag, 800 gulden uit speelautomaten en 130 gulden uit de kassa mee. In Leid schendam werd een racket- en sportcen trum aan de Vliet binnengevallen. Een rode auto, getuige de laksporen, heeft daar de eerste keer een ruit van twee meter 50 bij een meter kapot gereden en de tweede keer moest de aangebrachte noodruit eraan geloven. Ér werd voor 20 mille aan sport- kleding en -attributen weggenomen. Inbraak bij fietsenzaak LEIMUIDEN Dieven hebben het afgelopen weekein de ingebroken bij het tweewielerbe- drijf van Wallet aan de Dr. Stapensea- straat in Leimui- den. Een ruit van de werkplaats aan de achterzijde werd uit zijn sponning gelicht en vervol gens werden er bromfietsonderde len en helmen weg genomen. Videorecorders gestolen LEIDSCHENDAM Inbrekers hebben in de nacht van zondag op maandag voor 20.000 gulden aan spullen gestolen uit een winkel en voor eenzelfde bedrag aan schade veroorzaakt. De daders reden met een auto de deur uit een zaak in ra dio- en televisie- en huishoudelijke apparatuur. Volgens getuigen zou het gaan om een lichtgroen metal lic auto. Zij verbogen met deze toer het metalen rolhek dat de winkel beveiligde. Via een smalle kier wis ten zij twaalf videorecorders uit de winkel mee te nemen. Binnen ver schoven zij allerlei wasmachines die daardoor beschadigden. IISSIE VOORSCHOTEN VOELT NIETS VOOR „DEAL" IBSCHOTEN De I commissie ruimtelij- I rdening voelt niets I de bouw van een ge- 1 tje met vijf motelka- van het Van der toncern op de plaats iet afgebroken boer- e naast Vredesbest orschoten. De com. I jleden zijn niet be- het bestemmingsple- >or A. van der Valk ijzigen. 1 Ook het feit de oorspronkelijke I ;evel weer wordt op- kken, kon de leden vermurwen. Het zomerhuis werd vijf jaar geleden aangekocht door A. van der Valk. Het was geen monument. Ter voorkoming dat het zomerhuis met grote stal gebruikt zou worden als uitbreiding van het Gouden Leeuwconcern, werd een nieuw bestemmingsplannetje vastgesteld voor Vredebest. Daarin stond dat het gebouw een woonhuis moest blijven. Kort daarna verloor een» drag line-machinist per ongeluk de macht over het stuur van zijn machine en reed tegen het oude zomerhuis aan. Er restte daarna alleen nog afbraak. In 1983 werd door de heer van der Valk een bouwplan inge diend voor vijf motelapparte menten. Terwijl de gemeente nog niet had beslist over de aanvraag, begon Van der Valk alvast met bouwen. De ge meente besliste kort daarop dat de verbouw niet door mocht gaan. Het werk werd toen stilgelegd en ligt nog steeds stil. In de tussentijd zijn B en W van Voorschoten gaan onder handelen met Van Der Valk. „We hadden nog een hele mand appels te schillen met de heer Van der Valk", aldus ge meentesecretaris G.A. de Graaff. „Er werd op niet toe gestane plaatsen vuil gestort, kratten stonden niet op de juiste plaats opgeslagen, de bouwverordening werd niet op alle punten nageleefd en ook op de parkeerplaats klopte niet alles". Volgens De Graaff is de gemeente toen een „deal" (overeenkomst) met Van der Valk aangegaan. „Hij zou zor gen dat alles wordt opgeruimd waarna Van der Valk onder een groot aantal voorwaarden de vijf appartementen mocht bouwen", aldus de gemeente secretaris. B en W legden gisteravond de overeenkomst met Van der Valk voor aan de commissiele den. Deze leden voelden niets voor uitbreiding, vooral niet omdat in het verleden al meer dan eens is gezegd dat het Van der Valkconcern in Voorscho ten niet meer mag groeien. De heer Van der Valk was van morgen niet bereikbaar voor commentaar. De Markthof in aanbouw. Parkeerproblemen rond Markthof heet hangijzer OEGSTGEEST De ver keersproblematiek die een eventuele vestiging van Digros in de Oegstgeester Markthof oproept, komt niet meer aan de orde tij dens de nog deze maand te houden raadsverga- derng. In de gecombineer de bijeenkomst van de raadscommissies verkeer en vervoer en die van openbare werken kwam men er gisteravond niet uit. De commissieleden waren zeer ontstemd dat er geen verte genwoordiger van het CIMK aanwezig kon zijn om de gege vens, genoemd in het rapport, verder te verklaren. Zowel de heer Wuisman (D'66) als de heer Van Eisen (PPR) toonden zich géén voorstander van de komst van een Digros omdat deze een enorm niet op te los sen parkeerprobleem zou kun nen opleveren. De commissie leden mevrouw Van der Bend-Den Ouden (CDA), Kuntze (VVD) en Haasnoot (PvdA) wilden nog niet zo ver gaan. Zij vroegen de voorzitter van de commissie verkeer en vervoer, burgemeester Scheenstra, om nog eens een uitgebreide studie van het ge heel te maken en alsnog naar oplossingen te zoeken. ORDWIJK De raadscommissie voor ver- I ™;rszaken is gisteravond akkoord gegaan met het )rnemen van het gemeentebestuur om eenrich- gverkeer vast te stellen voor de Schoolstraat, i situatie in deze vrij smalle verbindingsweg l3IJr de boulevards vormde in het verleden reeds —te malen een punt van bespreking. De commis- Ilkfteden hadden weinig op de plannen van het ■Tllege aan te merken. t een schetstekening bleek, dat de beoogde verkeers- 'afregel niet alleen gevolgen had voor de Schoolstraat .V„ (ar ook voor de andere straten in het woongebied. Om 'OUWsnelheid van het autoverkeer af te remmen, zal in de ®n jjioolstraat afwisselend aan de noord- én aan de zuidzijde jarkeerd mogen worden. raadscommissie ging verder akkoord met eenzelfde atregel voor de Abraham van Royenstraat. Op die ma- r kan men reeds aan de circulatie van het verkeer in [centrum van Noordwijk aan Zee gaarn wennen, deelden H gagemeentelijke plannenmakers mee. sprak men verder over de herindeling van de lino*fuwe Zeeweg en de reconstructie van het kruispunt met -l)uinweg. In de commissie werd aangedrongen op een »oed mogelijk uitzicht op de kruising. Men ging akkoord de verschillende maatregelen, die ook naar aanleiding de hoorzitting met de bewoners werden voorgesteld. NOORDWIJK Het be stuur van het Hoofdstraat- Koopcentrum in Noord- wijk aan Zee deed gister avond een laatste poging om de „kop" te houden zoals zij is. Daartoe beho ren handhaving van de trottoirs, de huidige rij- breedte voor het autover keer, en van de (aange past) parkeervakken. De meerderheid van de raadscommissie voor ver keerszaken gaf aan de wensen van de winkeliers ten dele gehoor. Wethouder Van Duijn stelde voorafgaand aan de discussie, dat de gemeenteraad inzake de „Kop" van de Hoofdstraat dui delijke uitspraken heeft ge daan. Deze zaken wenste hij niet opnieuw in discussie te brengen. Wel vroeg hij het oordeel van de commissie over het al dan niet handhaven van de parkeerplaatsen in het toe komstige winkelerf. Van Rijnberk (D'66) was met de suggestie gekomen om alle parkeerplaatsen, tien in totaal, te laten vervallen. De midden stand wilde dat per se niet. Voor het drukke stukje win kelstraat waren volgens Van Rijnberk in de directe omge ving parkeerplaatsen genoeg aanwezig. Van de commissie wordt een Salomons-oordeel gevraagd, merkte Rubingh (VVD) op. Het is een kwestie van geven en nemen. Tegen de brief van Hoofdstraat-Koopcenturm had ook hij bedenkingen. Teveel ademde het schrijven de geest van een uitspraak van Jacob Cats: Zij hieven het glas, zij deden een plas, en lieten alles zoals het was, citeerde de frac tievoorzitter van de liberalen. Willms (CDA) merkte op, dat de gemeenteraad zich uitge sproken had voor een beperk te afsluiting van de „Kop". Daarin wilde zijn fractie de parkeerplaatsen gehandhaafd zien. Naar aanleiding van de uitspraken van de beide colle ge-partijen ontstond in de commissie een pittig debat, hoeveel parkeerplaatsen deze fracties voor het winkelgebied nodig oordeelden. Zowel Alke made als Rubingh hielden zich op de vlakte. Een volgend punt van discus sie betrof de breedte van de rijbaan voor het autoverkeer in de „Kop". Willms (CDA) voelde niets voor eeri zekere vrijblijvendheid wat het par keren c.q. het laden en lossen betreft. Dit loopt er op uit, dat de parkeerplaatsen continu volstaan, stelde de verkeers- specialist van het CDA. Willms stelde voor alle par keerplaatsen in de „Kop" een parkeerduur te geven van een half uur. Rubingh (VVD) at tendeerde op de bedoeling van een en ander: het verkrijgen van een charmant winkelge bied, waarin auto's worden ge tolereerd. Volgens Alkemade (CDA) dient er in de „Kop" een dui delijk gemarkeerde rijbaan te komen. Dan weet ook de voet ganger waar of hij/zij aan toe is. Plug (PPR/PSP) had kri tiek op de discussie. Men handhaaft de bestaande situa tie maar dan in een wat ander jasje. Alkemade bepleitte wat meer ruimte voor het laden en lossen. Daartoe zouden even tueel drie parkeerplaatsen kunnen verdwijnen. ENAAR IN BOZE BRIEF AAN DUINRELL: iJSENAAR „Aan uw stelselmatig illegaal handelen dient rind te komen. Dat democratisch tot stand gekomen regels raiedereen nageleefd moeten worden, staat buiten discussie, iigert dit standpunt te accepteren". Dit schrijft het Wasse- le college van B en W in een aangetekende brief aan H.R.J. van Zuylen van Nijevelt, de eigenaar van het attractie- Duinrell. itbreiding van het attractiepark heeft de laatste jaren een vlucht genomen, met bijbehorende klachten van buurtbe- 5 over fout geparkeerde auto's en lawaai. De wel zeer litgevallen brief is het logische gevolg van het doorgaan Jerhande illegale activiteiten in Duinrell. De gemeente de vloer aan met de vaak gehoorde argumenten van Graaf ifeuylen. „Wij aanvaarden op geen enkele manier dat argu- in als werkgelegenheid of continuïteit worden gebruikt om -•eding van regels te rechtvaardigen", aldus het college. ingang van het park aan de rand van de duinen staat bij- L eld een stacaravan met een schutting, zonder daarvoor juwvergunning is verleend. Het entreegebouw van het dat tevens een grote camping heeft, staat volgens de ge- ite op een geheel andere plek dan in de bouwvergunning vermeld. Ook is er een kabelbaantje zonder vergunning ilegd en zijn in de attractie „de ballenzee" ongevraagd wij len aangebracht. Graaf van Zuylen van Nijevelt wordt in ief verder gevraagd een inrichtingsschets voor de uitbrei- van het caravanpark in te dienen. overigens niet de eerste keer dat de gemeente bij hem aan il trekt. Het lijkt zo langzamerhand traditie dat Duinrell de normale wegen bewandelt. Zo bleek na de aanleg van de e rodelbaan in 1984 dat talloze bruggetjes en een controle er zonder vergunning waren aangelegd. onlangs had Van Zuylen het ook al aan de stok met de ïente over vijf oude beuken, die dreigden af te sterven door ideskundige aanleg van een weggetje. Verder werd een uit- ling van het tropische Tikibad vorige week door de raads- üssie ruimtelijke ordening afgewezen. De commissie ha- e vooral op de ongekende expansie van het attractiepark in itste jaren en de overlast, die hiervan het gevolg is. E Van Zuylen zegt „zeer ongelukkig" te zijn met de brief B en W. „Zonder waarschuwing is de gemeente plotseling compleet andere koers gaan varen. Men valt opeens over Hei futiliteiten, en dat voor een bij uitstek liberale gemeen- Volgens Van Zuylen moet de gemeente alleen ingrijpen bij essen en de regels niet op de letter volgen. De door Ben W oemde overlast, die omwonenden van het park zouden heb^. komt volgens hem „nauwelijks voor". Verder zegt hij het te ><euren dat de discussie in het openbaar gevoerd wordt. „Dat hardt alleen maar de standpunten". De heer en mevrouw A. Was senaar-Van Vliet uit de Eiken horst 82 in Lisse vieren dins dag 18 juni hun gouden huwe lijksfeest. Dat wordt groots ge vierd met de 11 kinderen en 24 kleinkinderen en vrienden en bekenden tijdens een eucha ristieviering om drie uur in de St. Agathakerk en een receptie van vijf uur tot half acht in De Voorhof. De heer en mevrouw Wasse naar zijn bijzonder gezellige vertellers die nog in het volle leven staan en veel plannen voor de toekomst hebben. Zij begonnen hun huwelijk in de Wilhelminastraat en woonden vervolgens in de Julianastraat. De familie Wassenaar verhuis de vervolgens naar de Koning straat, waar men zo'n dikke dertig jaar heeft gewoond. In de Eikenhorst heeft men het ook naar de zin. Met name in het Dienstencentrum wordt menig uurtje doorgebracht. Het bruidspaar is bijzonder blij dat het centrum flink is uitge breid zodat er straks nog meer mogelijk zal zijn aan activitei ten. Nu houdt het paar het nog op kaarten, lezen en biljarten. ADVERTENTIE Onze ervaring berust op honderden Poggenpohl- keukens Voor u betekent deze Poggenpohl-dege- lijkheid zekerheid, even- ols kwaliteit, een maxi male montageservice, pertekte planning en ad vies Verliest u deze voor delen niet uit het oog I E©[L^keukens I Al 21 |tir de bctnmwtior* k«uk*nsp«cialaL I I Industrieweg 14 De Grote Polder I Zoeterwoude-Rijndijk Tet 071-899206 OEGSTGEEST Er is haast geboden met het op knappen van de accom modatie van ASC aan de Duivenvoordestraat. Dit werd gisteravond beklem toond tijdens een vergade ring van de raadscommis sie openbare werken. De totaalkosten bedragen 864.000 gulden. Daarvoor moe ten zowel het clubhuis als de kleedkamers en de tribunes worden gerenoveerd. En dan nog is er, volgens enkele com missieleden geen ideale situa tie geschapen. De voetbal- en cricketvereniging speelt im mers op verschillende lokaties. Vandaar dat in het verleden al eens is geprobeerd ASC te ver huizen naar ofwel de Morse belpolder ofwel de Voscuyl. De aanleg van een sportvel dencomplex in de Morsebel polder is voorlopig van de baan en het veldenruilplan met de korfbalverenigingen FIKS en KNS in de Voscuyl ketste af omdat de korfballers vonden dat de accommodatie aan de Van Duivenvoorde straat niet gelijkwaardig was aan dat in de Voscuyl. De socialist Haasnoot bleef ha meren op een onderzoelc naar mogelijkheden in De Voscuyl waar eventueel ook een eigen clubhuis voor ASC zou ge bouwd kunnen worden. Wet houder Van Hazel liet blijken dat men niet meer terug kan naar de tijd van twee clubs die samen één komplex doen. Hij voerde onder meer het argu ment aan dat de velden in het verleden overbespeeld waren toen „Oegstgeest nog met UDO optrok. Haasnoot (PVDA) verklaarde zich tégen de plannen en ook van Eisen had er weinig goede woorden voor over. De liberaal Kuntze gaf zich gewonnen voor de uit voering van de eerste fase. na melijk het opknappen van de kleedkamers. Het ASC-bestuur, op de tribu ne aanwezig vond in de wet houder een warm pleitbezor ger. Van Hazel betreurde het dat de commissieleden er scep tisch tegenover stonden „Nu ASC in de situatie verkeert dat er voor wat betreft de ac commodatie geen vooruitzicht geboden kan worden moet er iets gebeuren". Hedenavond zal de commissie financien zich over de voor stellen buigen. PPP-ALTERNATIEF: Poelpolder-Zuid ontsluiten via terrein Dever LISSE Het terrein De- ver is een prima ontslui tingsmogelijkheid voor de Poelpolder-Zuid. Deze nieuwe oplossing draagt de progressieve PPP-frac- tie in de Lissese gemeen teraad aan als alternatief voor de door de gemeente voorgestelde ontsluiting via de Ruishornlaan. De gemeenteraad krijgt dit alternatief met het B en W-voorstel morgenavond voorgelegd. De PPP merkt op dat in mei 1984, bij de presentatie van de structuurstudie Poelpolder- Zuid, al fikse bezwaren tegen de gemeentelijke plannen wer den geuit. Met name de flatbe woners bleken tegen het door trekken van de Ruishornlaan, net als de bewoners van de Jo zef Israëlstraat. In twee hoor zittingen liet men dat duidelijk blijken. De PPP meent dat de leef baarheid van de flats sterk af neemt bij doortrekken van de laan, vooral omdat er geen maatregelen zijn getroffen om de overlast te beperken. Die overlast wordt verwacht door te hard rijdende auto's, zowel geluidstechnisch als op het ge bied van de verkeersveilig heid. De flats zullen boven dien moeilijker te verhuren zijn. De fraktie biedt in het rappor tje een alternatief aan met als mogelijkheid het ontsluiten van het gebied via het bedrij venterrein Dever. Dat is vol gens de fractie zeer goed haal baar, zeker omdat de progres sieven er vanuit gaan dat het twijfelachtig is of de eerste bouw-activiteiten voor de nieuwe woonwijk reeds in 1988 plaats zullen vinden. Ge zien de huidige rijkssubsiedie- toewijzingen voor de woning bouw kon dat wel eens rond 1990 worden. Verder kan in datzelfde kader verwacht wor den dat de bouwstroom niet meer dan 100 woningen per jaar zal bedragen. Het centrale gedeelte van de nieuwe woon wijk (600 a 700 woningen) zal volgens de PPP daarom zeker niet eerder dan 1995 volge bouwd zijn. Tot die tijd zullen de Jozef Is raëlstraat en de Frans Hals straat gelijkmatig als antslui- tingswegen moeten dienen en het autoverkeer zal in die stra ten tot langzaam rijden ge dwongen moeten worden. De beslissing over wat nu eigen lijk de nieuwe hoofdaanslui ting gaat worden zou volgens de PPP-fractie rond 1992 moe ten vallen, omdat er dan pas enig zicht is op de ontwikke ling van de nieuwe woonwijk. De ontsluiting via Dever is volgens de PPP minder be zwaarlijk en bovendien min der duur dan via de Ruishorn laan. De fractie wil dan ook met de aangedragen argumen ten bereiken dat de beslissing over de ontsluiting van de nieuwe wijk uit wordt gesteld tot 1993, wanneer een vergelij king van de alternatieven meer verantwoord is. Nieuwe sporthal in Voorschoten VOORSCHOTEN Voetbal- club Randstad Sport wü een sporthalletje bouwen op het terrein waar voorbeen de fietscrossclub „Crosse Caters" gebruik van maakte. Het be stuur van de vereniging is in middels gesprekken begonnen met het gemeentebestuur. Dit bleek gisteravond tijdens de jaarvergadering van Randstad Sport Eerst zou het terremtje be schikbaar worden gesteld aan de honkbalclub Scorpions. Deze vereniging is op bet laat ste moment echter afgehaakt Op het moment dat de honk ballers een handtekening on der een overeenkomst met Randstad zouden zetten, lieten de Scorpions weten naar Lei derdorp naar de velden van RCL te gaan. Randstadvoorzit ter B. van Dinter bleek daar gisteravond zeer boos over te zijn. De voetbalclub zal nu geen aparte honkbalafdeling oprichten. Verder kwam er tijdens de vergadering het voorstel om samen met de S.V. Voorscho ten tijdens de zomermaanden het half verharde veld ge schikt te maken voor tennis sers. Er kunnen vier banen uitgezet worden en in de wijk Noord-Hofland, waar het voet balcomplex van Randstad Sport is gelegen, bestaat be hoefte aan tennisbanen in de zomermaanden. Het bestuur zal deze zaak onderzoeken.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 15