Lechtstreekse uitzending van idrukwekkende Gurre-Lieder 1 iTs| Duitsland iÜDIO/TELEVÏSfÊ" Ccidaeöou/uwt VRIJDAG 7 JÜfn 1985 PAGINA 11 ]RV weer op Kerkepad anifERSUM Onder de titel „Kerkepad 1985" Spejiseert de NCRV deze zomer voor het negen- «vajchtereenvolgende jaar een aantal tochten oof kerken, kloosters, kapellen en andere monu- on>ale gebouwen. Daarbij worden dit jaar niet Vlap gebouwen in Nederland bezocht. Er staat itil&en uitstapje naar West-Duitsland gepland en is één route geheel gewijd aan het Belgi- stiAntwerpen. .dit jaar verwacht de NCRV weer vele tien- «nden op twaalf Kerkepad-routes. Via radio- (eeelevisie-uitzendingen wordt uitgebreid aan- det besteed aan de twaalf routes, die elk op -trt achtereen volgende zaterdagen te volgen zijn. e radio gebeurt dat via het programma „Van en Land... op Kerkepad" (maandagmiddag mrl4.30 uur, Hilversum 2) en de televisie jrzjikt elke vrijdag voor de eerste „bezoekzater- ran van elke route aandacht aan Kerkepad voor lieuws van 20.00 uur via Ned. I. Zonnebloemschip in de vaart HILVERSUM In de maand juni maakt „Het Zonnebloem schip", resultaat van de KRO-1- 2-3-actie, een kennismakings vaart door ons land. Elke vrijdag op Hilversum 1 in het program ma „Van twaalf tot twee" wordt vanf dit schip een uitzending verzorgd in de presentatie van Edvard Niessing samen met ar tiesten. Op drie zondagen, te beginnen .zondag, wordt vanaf dit schip ook een kwis uitgezonden, te be luisteren in het programma %RO-ORK van 15.00 tot 17.00 uur op Hilversum 3. Eutelsat werkt aan eén tv-satelliet voor geheel Europa PARIJS - Slechts eén Europese televisie-satelliet moet in de toekomst de Westeuropese landen voorzien van maximaal 20 tv-kanalen per land. De satelliet zou in de plaats moeten komen van alle af zonderlijke satellieten. Dit heeft de secretaris-generaal van de Europese telecommunicatie-maatschappij Eutel sat, Andrea Caruso, in Parijs gezegd. Hij legde het voor stel al voor aan de Europese Commissie en op 24 en 25 juni ook aan de lidstaten van Eutelsat. De landen die al belangstelling hebben getoond voor een dergelijke geza menlijke satelliet zijn Frankrijk, de Bondsrepubliek, Groot-Brittannie, Zwitserland, Nederland, België en Zweden. Het satelliet-systeem met de naam „Eurosat", bestaatuit twee satellieten in de ruimte en een reserve op aarde. Steun voor Nieuwe Vrijzinnige Omroep AMERSFOORT - De Nederlandse Protestanten "lond, de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden, de Zwinglibond en de Vrije Gemeente in Amsterdam hebben onafhankelijk van de Centrale Commissie voor het Vrijzinig Protestantisme de aanvraag voor zendtijd gesteund die de Nieuwe Vrijzinnige Omroep (NVO) bij minister Brinkman heeft ingediend. Het is niet de bedoeling de voormalige VPRO te doen herleven. Wel hebben de organisaties die het vrijzinnig protestantisme vormen, grote behoefte aan meer zichtbaarheid van de religieuze stroming die zij op verschillende wijzen representeren. Ofschoon het vrijzinnig protestantisme verschillende identificaties kent, stelt de NVO in het algemeen dat zijn programma's zich zullen bewegen in het open gebied tussen de IKON en het Humanistische Ver bond. (OLD SCHONBERG ALS ROMANTICUS ERSUM Dirigent Ser- >na heeft tijdens •petitie de hoop uitge- fen, dat de luisteraars zich leel zouden voelen van :ikale gebeurtenissen op lium, wanneer zondaga- vanuit het Concertge- de Gurre-Lieder van ld Schönberg worden uit- iden. IJdele hoop is dat de Oostenrijkse compo- in schrijver en schilder), 1899 zoveel succes boek- •t het strijksextet Ver- Nacht, schreef, aange- jigd door dat succes, een itisch en zeer romantisch bij een aantal gedichten cyclus Gurresange van ?nse dichter Jens Peter Dsen. Opnieuw kon ^uenberg tevreden zijn, want zijn Gurre-Lieder werden met overweldigend applaus ont vangen tijdens de eerste uit voering in 1913. En ook nu zal de luisteraar niet alleen een vloedgolf van romantische klanken over zich heen laten spoelen, hij zal zich ook be trokken voelen bij dit op mu ziek gezette liefdesepos. Voor de uitvoering zijn ver antwoordelijk het Radio Sym fonie Orkest en het Radio Fil harmonisch Orkest, het Groot Omroepkoor en het Praags Mannen Koor, onder leiding van de Amerikaanse dirigent van Roemeense afkomst Ser- giu Comissiona. Als solisten werken mee June Card, Mira Zakai, William Cochran, Da vid Arnold, Stefan Dahlberg en Lieu we Visser. Hu Comissiona leidt twee orkesten en twee koren plus so li in Schönbergs Gurre-Lieder. Het concert is een co-produk- tie van AVRO - Holland Festi val - TROS en wordt uitgezon den komende zondagavond om kwart over 8 op Hilversum IV. De Gurre-Lieder hebben een nogal melodramatische in houd, echt Scandinavisch, maar uitstekend muzikaal te genieten. De cyclus Gurresan ge is gebaseerd op een oude Deense sage, waarin koning Waldemar het jonge meisje Tove bemint, woonachtig in Gurre aan de Deense kust bij de Esromzee. Maar Waldemars echtgenote, koningin Heiwig, ontsteekt uiteraard in jalouzie en laat de kleine Tove (Tove Lille) doden. Koning Walde mar acht dit een daad van gro ve wreedheid en hij verwijt God, niet zijn vrouw, zinloze tirannie. Dit had Waldemar niet moeten doen: voor straf wordt hij na zijn dood ver doemd tot de hel. Van daaruit roept hij elke macht zijn krijgsmannen uit hun graven op en gaat hij, geteisterd door stormen, in een wilde en te- vergeefse jacht op zoek naar zijn geliefde Tove. Steeds als de ochtend aanbreekt, wordt alles weer rustig en keren de doden in hun graven terug. Het verhaal, dat inhoudelijk lijkt op de legende van de Vliegende Hollander, heeft Schönberg geinspireerd tot heftige klankgolven, afgewis seld door opvallend stille har monieën; ondanks de twee or kesten en de twee koren en so listen wordt met regelmaat het resultaat bereikt van een ka merorkest, en wordt het ka rakter van kamermuziek be reikt. Wat dat betreft levert de dirigent Comissiona opvallend goed en betrokken werk af. En al mag Schönberg een en ander hebben opgestoken van Mahler en Wagner, hetgeen hier en daar wel te horen is, het werk is onmiskenbaar toch van Schönberg in zijn vroege en romantische periode. Wagner Hoewel de thematiek Wagner tot voorbeeld heeft, wijzen on der meer de grote interval sprongen in de zangstemmen op een schrijfwijze, die Schön berg later veelvuldig zou toe passen. Ook in zijn harmoni sche aanpak is hij vaak ge durfder dan zijn tijdgenoten. Naast de rijke dramatische passages, waar de Leitmotiv- techniek een grote vindingrij ke variatietechniek ontwik kelt, staan gedeelten met een verhalend karakter, waarin Radio Filharmonisch Orkest en Radio Symfonie Orkest tijdens de repetitie. voorafgaande situaties in een symfonische doorwerking worden verwerkt. Het is natuurlijk prettig om het verhaal van de gedichten inhoudelijk te kennen, al was het maar om er achter te ko men, wanneer Schönberg de woudduif klankrijk aan het woord laat. Maar noodzakelijk is het niet, met een beetje fan tasie kan de luisteraar zich la ten meeslepen, en zelf een verhaal opbouwen, dat niet veel hoeft af te wijken van wat Jacobsen in zijn Gurresan ge probeerde te vertellen. En dan blijft er natuurlijk de mu ziek over, groots en meesle pend en in al zijn contrasten, uitmuntend gekneed door Ser- giu Comissiona, voor wie ka mermuziek met een hoofdlet ter mag worden geschreven. Dat komt in deze Gurre-Lie der herhaaldelijk en uiterst muzikaal bij de luisteraar over; de solisten varen er wel bij, want zonder - overmatige krachtsinspanningen blijven zij steeds orkesten en koren de baas, en dat pakt wel eens an ders uit. FRITS BROMBERG (ADVERTENTIE) Beleef nu zélf het ontstaan van de aarde sta aan de rand van een werkende o«n Haag: President Kennedyiaan s id.i vulkaan vlieg mee rond de Matterhorn Dit is alleen mogeli|k in het unieke weekend9leesidagen Omniversum door de supergrootbeeld koepelprojektie (840 m2) en het 6 kanaals en vakarn.es eik uur s.-.ow van 11 t/m uur De 40 luidsprekers-super-stereo-rondom-geluid. Voorafgaand aan GENESIS: "Dit is jjJJJJden''aiwlssetend*^enoond^ra^"^^ aii en Cronos samenvattingen van gelijknamige spreken maandag t/m vrijdag 9-12 uur iei 070- Omnimax films. 547400 NS-dagtocht 88. OMNIVERSUM EEN SPANNEND AVONTUUR IN RUIMTE EN TIJD VOOR HET HELE GEZIN Anna Boleyn (Geneviève Bujold) en de bruut Hendrik VIII (Ri chard Burton). Geneviève Bujold weerstaat als Anna Boleyn imponerende Richard Burton Richard Burton als Hendrik VIII, de Britse koning die als de grimmige Blauwbaard in de historie te boek is blijven staan, zag in die rol een uitdaging voor zijn overrompelend acteertalent. Een levensgenieter zonder weerga en zonder respect voor zijn medemens, tegelijk toch een koning, die zijn land tot aanzien wilde brengen. En dit vooral van Richard uit gezien tegenover de e^n stuk tengerder gebouwde Geneviève Bujold als Anna Bo leyn. KRO-tv zendt deze film als nachtfilm uit, vanavond op Ned. II om 23.30 uur onder de titel „Koningin voor duizend da gen". Deze film draagt de schijn van een kostuumstuk, maar regisseur Charles Jarrott heeft psychologisch dieper willen graven en door willen draven, door verbeten mensen tegenover elkaar te zetten. Met name Anna Boleyn wordt zorgvuldig uitgewerkt, waartegenover Burton zijn imponerende gestalte stelt. Hendrik kiest in 1526 de jonge Anna tot zijn toekomstige vrouw, hij is dan nog getrouwd met Catherina van Aragon die hem geen kin deren kon schenken. Jaren later laat hij Anna sterven op het schavot, als zij hem eerst een dochter baart en vervolgens een doodgeboren troonopvolger. Om van haar af te komen beschul digt hij haar van overspel, gepleegd jegens de koning, in die da- fen gelijk staande met hoogverraad. chreven wij eerder over deze film uit 1970, dat hier sprake is van een doorwrocht werkstuk, waarin een man en een vrouw aan elkaar gewaagd tegenover elkaar worden gezet. Anna weet de koning, weergegeven als bruut en veelvraat, geniaal en gek tegelijk, aanvankelijk in hoge mate naar haar hand te zetten, maar zij moet het uiteindelijk toch verliezen vanwege het ont breken van een opvolger. Naar de mening van Hendrik hoort een vrouw niet op de troon, reden waarom hij mannelijk nako melingschap verlangde. Waar eerder andere acteurs volstonden met een karikatuur van een wrede despoot, krijgt Burton volop de gelegenheid een typi sche renaissancevorst neer te zetten, in de praal van zijn vorste lijke kleed zo goed als in de taal van zijn krachtige persoonlijk heid. Ondanks zijn ruige aard wist Hendrik zich ook te gedragen als een staatsman en diplomaat, die zich bezig hield met compo neren en dichten, naar de eis van die tijd onder geletterden een universeel mens te zijn, van alle markten thuis waar het de schone kunsten betrof. In de filmische verwerking van dit historische gegeven haalt de regie vooral de menselijke motieven naar voren. Anna weer staat zijn liederlijke liefdesleven door eisen te stellen aan zijn benadering van haar. Zij neemt duidelijk geen genoegen met de rol van de voorbrengster van een troonopvolger alleen. Dit im poneert de bruut Hendrik dermate, dat hij zich bij haar aanpast Op de duur gaat haar eigen verlangen naar macht haar echter parten spelen. Dit draait uit op een vorm van touwtrekken, waarin de koning haar tenslotte de baas wordt, mede omdat zij faalt in het baren van een zoon. Aldus ontstond een film, die behalve een stuk geschiedenis evenzeer een man-vrouwverhouding o Geneviève daarin een beduidende rol, 1 karaktervol. TON OLIEMULLER Nederland DERLAND 1 CRV - NCRV-Jeugd-Matinee: owi.00 De auto van Para- 5lka, Russische tekenfilm, i); 2J.10 Chico uit Mexico, 3st-(Sjechische jeugdfilm over 10-Sfen 10-jarig jongetje, dat 'r5elnge tijd in Zuid-Amerika eeft gewoond en nu weer teruggekeerd naar zijn jnderland, Hij haalt on- apptiddellijk weer kattekwaad OS Journaal. 3 De Carsons, Australi- •Gorfhe serie. John Kendall (Fraeeft een zware straf gekre- en, dit tot groot verdriet jn Mrs. Brookes. Amy wil e/isjbar de Kunstacademie en 6-iarah voelt wel wat voor Nysfet Conservatorium. 5- 5 De Roze Panter en de 'flauwe Kronkel, tekenfilm- 5 m Hotel de Witte Raaf, nai^ogdserie. Afl. 5: Een feest 7"5)et verwikkelingen. m Bartje, tv-serie van 'illy van Hemert naar de lijknamige roman van ine de Vries. Deel 1: De ren zoon (herh.). Bartje lerkt maar al te goed dat ouders wel erg hard iten werken. Hij droomt ook graag weg in zijn itasie. Leger des Heil9. Twee deel van een opname het Nationaal Zangcon- 1985 van het Leger Heils. (VGlIü Hill Street Blues, Ame- inse politieserie. Joyce een paar weken alleen vakantie, Furiilo vindt dit Heslist niet prettig, maar ze j oplaat er op! Belker krijgt te 4. Biaken met een stel afper- }4-3J) Cheers, Amerikaanse jgpgbmedyserie. Afl. 26. Sam Vaft Diane besluiten tot een eek proefscheiding. Sam enut de tijd om weer eens ^Jiderwets te stappen met v jn vrienden, nekp Hier en Nu, actualitei- m Ptnrubriek met aandacht a®rtbor de problematiek van amir'itaire oefenterreinen in al0r£tuurgebieden en een re- ortage over de onvrede vaipn veel Westerse landen °Plet de koers van de VN-or- misatie UNESCO. es Journaal. ai) eO Nieuws voor doven en J^lichthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 E Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. KRO 18,12 Ted Tijd, zomerspelshow waarin onbekende Neder landers spelen met: Tineke, Imca Marina, Jose, Hein Vergeer en Max Woiski jr. Presentatie: Ted de Braak en Mariette Bruggeman. 20.15 10e Wereld Muziek Concours Kerkrade, als in leiding tot het concours dat van 5 t/m 28 juli gehouden zal worden, beelden van de marsen en showwedstrijden van de afgelopen jaren. 20.30 Hints, spelprogramma gepresenteerd door Frank Kramer. 21.00 Sport op vrijdag. Aan dacht voor de Friese kaat ser Johannes Brandsma en de kogelstoter Erik de Bruin. Verder Jan Raas als ploegleider en een portret van Huub Smeets, de spits van FC Den Haag. 21.40 Mannen als bomen, do cumentaire over de laatste echte houtvlotters van Ca nada. 22.10 Praten met de minister president. NOS 22.30 Journaal. IKON 22.45 Brief nr. 16, tv-spel, ge schreven door Charlien van der Stoep. Een sollicitatie procedure bij het minister van O en W. Bepaald is dat bij gelijke geschiktheid voor de baan van een man en vrouw, de vrouw voorgaat. Brief nr. 16 komt van zo'n vrouw. Hoe komt het dan dat deze brief in de sollici tatiecommissie toch heel moeilijk valt? 23.28 Een bericht van de Wilde Ganzen. NOS 23.30-01.40 Koningin voor Duizend Dagen (Anne of the Thousand Days), Engel se historische speelfilm uit 1969 van Charles Jarrott. Koning Hendrik VIII (Ri chard Burton) hoopt, wan neer hij met Anna Boleyn (Genevieve Bujold) trouwt, dat zij hem een troonopvol ger zal schenken. ATN/Filmnet 17.00 Ace High (herh.). 19.00 Fairy Tale Theatre: Sneeuwwitje ne de ze ven dwergen 19.50 Victor, Victoria. 22.05 The Beguiled. 23.55 He Knowe You're Alone (herh.). 01.30-03.05 Hollywood Claseice: Our Very Own. BRT 1 17.55 Journaal. 18.00 Tik Tak, kleuterprogramma, (herh). 18.05 Klein, klein kleutertje. Afl.: Een nesthoed (herh.). 18.20 Emma en Opa. Afl.: Juni (herh.). 18.30 Star Trek, Amerikaanse scien- ce-fictionserie. William Shatner. Le onard Nimoy, De Forrest Kelley e.a. Afl.2: Uitroeiing. De Enterprise landt op het Beta Portolan Systeem. Als Kapitein Kirk, Mister Spock en Dr. McCoy op zoek gaan naar de hoofd stad Denava van deze planeet wor den ze aangevallen door de bevol king.... 19.20 Uitzending door derden: Pro gramma van de Liberale Radio- en TV-omroep. 19.40 Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Videomatch, videospelletje ge presenteerd door Marleen Gordts. 20.25 03 Coming Home, Amerikaanse speelfilm uit 1978 van Hal Ashley. Met in de hoofdrollen: Jane Fonda, Jon Voight en Bruce Dern. Los Ange les. 1968. Sally Hyde werkt in een zie kenhuis voor oudstrijders, terwijl haar man in Vietnam dient. Ze sluit vriend schap met studiegenoot Luke Martin. Luke is verlamd uit Vietnam terugge- 22.30 Premiere, nieuwe films gepre senteerd door Jo Roepcke. 23.20 Journaal en Coda: Visser Van Ma Yuan, van Lucebert (1924). BRT 2 19.00 Peuters en kleuters. Deel 5: Gevoelens bij het jonge kind. 19.30 Tijdrover. Lieve plantjes. 20.15 Concert van het T.S.I. o.l.v. Edward Heath n.a.v. de oprichting van het E.M.F. met werken van Mo zart, Tsjaikovsky en Schubert. 21.30-22.20 Panorama. (Herh. van 6 juni.). RTBF 1 17.30 Mededelingen Onem. 17.45 La boite aux images. 18.10 Lollipop, gevarieerd kinder- porgramma. 18.45 Clip Club. 19.00 Ce soir, regionaal magazine. 19.30 Journaal. 20.00 A suivre. Vandaag: Geavan ceerde -technologie in Wallonië, re portage. 21.00 83 Nouveau Cinema Hongrois: Le Temoin (A Tanu), Hongaarse sati rische filmkomedie van Peter Bacso. Met: Ferenc Kallai, Lili Monorl e.a. (Originele versie met tweetalige). ca.22.55 Journaal. MUSIC BOX TV 5 16.00 Non-stop videoclips. 'Between the lines': Gaz bekijkt de Engelse mu ziekbladen van deze week (16.00), 'TROS Europarade' (17.00) en 'First Sight Show' met Simon en een po partiest (18.00). 19.00 Voor de jeugd. 19.23 Les Saltimbanques (1). 20.48 Emile Waldteufel. Showpro gramma. 21.42 La postale. Documentaire. 21.57 Mr. Cyclopédé. Humor 22.00 Nieuws. 22.30-02.00 Non-stop videoclips. Herhalingen. "Between the lines' met Gaz (22.30), 'TROS Europarade' (23.00), Simon met een popartiest In de 'First Sight Show' (00.00) en Gary (01.00). DUITSLAND 1 16.30 Tennis: Open Franse Kampi oenschappen Roland Garros. 18.00 Hier und Haute. 18.25 en 19.00 WWF-Club, live van uit de studio. 19.58 Heute im Ersten. 20.00 CD Tagesschau. 20.15 Bugie Bieche, Italiaanse speel film uit 1980. Met: Max von Sydow, Virna Lisi, Ronnie Valente, e.a. Regie: Stefano Rolla. Marcello en Luisa heb ben een kinderloos doch gelukkig hu welijk. Op een dag duikt Renato bij hen op die beweert dat hij de buiten echtelijke zoon van Marcello is. De beide echtlieden weten dat het een leugen is, maar Renato heeft hun hart gestolen en zij kunnen hem niet meer laten gaan. 21.50 Plusminus, economisch maga zine. 22.30 Tsgesthemen met reportage vanuit Bonn. 23.00 Disku-Theke in DUsseldorf. Was sagen Sie zum Kirchentag. Ge spreksprogramma over de rol van de protestantse kerk in de samenleving, ca. 00.15 Die Sportschau. Met o.a. Tennis: Open Franse Kampioen schappen Roland Garros. Halve finale heren enkel. 00.45 Tagesschau. DUITSLAND 2 16.30 Freizeitund was man da- raus machen kann. 17.00 Heute. Aansl.: Aus den Lën- dern, regionaal overzicht. 17.15 Tele-lllustrierte, gevarieerd magazine. 17.45 O Freund und Felnd (1). Met: George O'Vrien, Lorraine John son. Edward J. Lesaint e.a. Aansl.: heute-Schlagzeilen. 18.20 Rate mal mit Rosenthal, spel programma. 18.56 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Ausland8journal, reportages van buitenlandse correspondenten. 20.15 Aktenzeichen: XY....ungelöst. De recherche vraagt om hulp. Eduard Zimmerman geeft informatie over tot op heden onopgeloste misdaden. 21.15 Tele-Zoo, magazine over die ren. Met vandaag: 1. De muggen ko men. 2. Insecten als architecten. 21.45 heute-journaal. 22.05 Aspekte, cultureel magazine. 22..45 Aktenzeichen: XY....ungelöst. Reakties van kijkers op het eerder deze avond uitgezonden programma. 22.50 Die Profis, tv-serie. Afl.: Spiel der Splone. Met: Gordon Jackson, Martin Shaw, Lewis Collins e.a. Ste fan Batak, een spion van de Engelse Geheimedlenst wordt uitgeleverd te gen een agent van het andere kamp. 23.40 Neco je ve vzduche, Tsje- cho-Slowaakse speelfilm uit 1980. Met: Zlata Adamovska, Vladimir CE Ondertiteling via Tele- Tekst. E Zwart/wit-uitzen- ding. ■2 Zwart/wit-uitzending met ondertiteling via Tele- Tekst. (0 Bij niet-Nederlandsta- lige zenders: uitzending in orginele versie met onder titels. ■5 Bij niet-Nederland- stalige zenders: zwart/wit- uitzending in orginele ver sie met ondertitels. Regina Duarte (r) als Malu (op de foto met haar tv-doch- ter) in de gelijknamige Brazi liaanse serie. Duitsland 3 om 22.15 uur. Dlouhy, Ivan Mistrlk e.a. Regie: Lud- vlk Raza. Tijdens de grote schoon maak stoot Allee de urn met de as van haar grootvader om. De urn valt in stukken. Geschrokken stelt Allee vast dat de urn leeg was. Zij vraagt haar moeder en oma om uitleg. 01.00 Heute. DUITSLAND 3 WDF 18.00 Tetekolleg II: Orogen - Dro- genmissbrauch - Drogenabhangig- heit, cursus gezondheidsleer. 18.30 Hallo Spencer, kinderserie. 19.00 Aktuelle Stunde, met Bllck- punkt DUsseldorf. 20.00 Tageeechau/Wetterkarte. 20.15 Under - Menschen - Aben- teurer. Zeuber bel den Asande, film reportage over een stam In de jungle van Zaïre. 21.00 Der Sternenhlmmel lm Juni. 21.15 Unser Auto wird hundert, do cumentaire-serie van Michael Schö- mann. Afl. 9: In Krleg und Frieden. 21.45 Landesspiegeï: Ewlge Jugend, fllmreportage. 22.15 Malu, Braziliaanse tv-serie. Met: Regina Duarte, Narjara Turetta. Lucella Santos. Afl. 4: ....und dann fëngt alles wieder an. De eerste keer na haar scheiding van Pedro Henri que is Malu opnieuw verliefd, en wel op Mario, een oude vriend van de fa milie. Mario is niet alleen charmant maar ook welgesteld Pedro Henrique zoekt contact met zijn advocaat. 23.05 Rockpalast. Vandaag met The Undertones, (herh.). 00.20 Laatste journaal. Engeland SKY CHANNEL 16.00 Pat Sharp Show. Popmuziek. 16.45 Backtrax met Tony Blackburn. 17.30 Live on friday met Gary Da- vies. 18.30 Mr. Ed. Afl: Ed the redecora- tor. 19.00 The Lucy Show. Afl: Lucy and George Burns. 19.30 Mork ft Mindy. Afl: I heard It through the morkvine-regrets ref lections. 20.20 Starsky Hutch. Afl: Sweet revence. 21.10 The New Candid Camera. 21.35 Blood money. Australische thriller over een bankrover die naar Melbourne terugkeert vanwege zijn vriendin Jeanie en om een paar oude schulden te vereffenen. 22.40 Sky Trax. Popmuziek (herh.). 00.30 Sluiting. BBC 1 16.55 Whizz, kinderprogramma. 17.10 Laurel Hardy, kinderserie. 17.15 The littlest hobo 17.40 So you want to be top, kinder serie. 17.55 Newsround extra, kinderserie. 18.05 Fast Forward, kinderserie. 16.30 The good life. Afl.: Our spea ker today. 19.00 Journaal en weerbericht. 19.35 London Plus. 20.00 Wogan, amusementsprogram ma rond Terry Wogan. 20.40 Don't wait up, tv-serie. 21.10 Cover-up, tv-serie. 22.00 Journaal en weekend-weer bericht. 22.25 The Detective, tv-serie naar een boek van Paul Ferris. 23.20 Omnibus, serie documentai res. Afl.: Stud's terkel. 00.15 The survival of Dana, Ameri kaanse speelfilm uit 1979. Met: Melis sa Sue Anderson, Robert Carradine, Marion Ross, e.a. 01.50 WeerberichL BBC 2 16.55 Golf: Dunhlll masters. 19.00 Tarzan and the slave girl, Amerikaanse speelfilm uit 1950. Met: Lex Barker. 20.15 The Great Egg Race, spelpro gramma gepresenteerd door Profes sor Heinz Wolff. Afl.: Hovercraft. 20.45 The world about us. Afl.: Gurkha. 21.35 Gardeners world, Informatie voor de tuinier. 22.00 Bodyline. 23.25 Newsnight, actualiteiten. 00.10 Weerbericht. 00.15 Golf: Dunhill masters - hoogte punten. 00.55-02.00 Women of the eun: Ne- rida Anderson. ITV 16.30 Sons and daughters. 17.00 Rainbow. 17.20 Crystal Tipps and Alistalr. 17.25 Emu's* all-live Pink Windmill Show. 18.15 Connections. 18.45 News at 5.45. 19.00 About Anglia. 20.00 The Zodiac game. Quiz. 20.30 Hardcestle and McCormick. 21.30 That's my boy. 22.00 C.A.T.S. Eyes. 23.00 News at Ten. 23.30 Cross Question. 00.10 The slightly pregnant man. Speelfilm. 02.00 Birgitta Swante. Closedown. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slecht horenden. FEDUCO-ROF 11.05 Thema 8 - Alfabetisering, (herh.). MUSIC BOX TV 5 08.00 Non-stop videoclips. Presen tatie: Sunie met 'Chart Attack' (08.00). Gaz (09.00), Julie met 'Boogie DUITSLAND 1 10.00 Heute. 10.03 Die Sportschau. 10.35 Gestohlene Herzen. 12.05 Umschau. 12.15 Aspekte. 12.55 Presseschau. 13.00 Heute. DUITSLAND 2 11.00 Programma-overzicht voor de 11.30 Chemie, Informatieve serie. Afl. 9: Vergangelijke steen - iets over silicaten. 12.00 Nachbarn in Europa, informa tie voor buitenlanders en DUITSLAND 3 WDF 08.50 Tele-Gymnastik (26). 09.00-11.15 Samstag-Kolleg. (9.00 News ot the week. 9.15 Actualites. 9.30 Hablamas Espagnol. Cursus Spaans. Afl. 20 (herh.). 10.00 lm Ori ginal. Images des Cevennes. Afl.: Les Chateigniers. (herh). 10.30 Ein Jahr in der Eisenzeif, informatieve serie. Afl. 9: Freudenfeuer (herh). 11.00 Management. Afl. 9: Humani- sierung von Arbeitsablaeufen. 11.15 Cursusinformatie). SKY CHANNEL BBC 1 07.45 Open University. 09.30 The Saturday Picture show. 11.55 Saturday Morning Film: Run Wild, Run Free. Engelse speelfilm uit 1969. Met: John Mills. Mark Lester. Sylvia Syms e.a. Regie: Richard C. Saraflan. 13.27 Weerbericht 13.30 Grandstand, sportprogramma met: 1. Nieuwsoverzicht en weerbe richt. 2. Paarderaces te Haydock Park. 3. Golf: Dunhill Masters. Wo- burn. 4. Waterskieen 5. Open Franse Tenniskampioenschapopen Roland- ITV 10.25 Cartoon Tims. 10.35 Captain Scerlet and the Mye- terone. (herh). 11.00 No. 73. 'Marie Celeste' 12.20 Chips. Meet the New Guy* 13.15 World of sport HILVERSUM 1 NOS: leder heel uur nieuws. TROS: 16.03 Piekuur. 17.55 Mededelingen (NOS). 18.06 Aktua. (18.30 Sport.) 19.02 TROS Country. 20.03 Coulissen. 22.02 Sesjun. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. EO: 00.02-07.00 True Light. Met om: 00.02 EO's country-uur. 01.02 Stuff tot nadenken. 02.02 Voor wie niet slapen kan. 04.02 Zingen in de nacht. 05.02 Snarenspel. HILVERSUM 2 IKON: 16.00 Kleur. 16.30 Nws. VPRO: 16.33 Welingelich te kringen. VARA: 17.30 Nws. 17.36 Dingen van de dag. 18.00 Nws. VARA: 18.10 Buitenlandse zaken. OVERHEIDSVOORLICHTING: 18.30 De Nederlandse Antillen. HUMANIS TISCH VERBOND: 18.40 Hel voordeel van de twijfel. NOS: 19.40 Tussen Wadden en Wuustwezel. 20.00 Nws. VARA: 20.03 VARA vrijdagavond. (Met om: 20.03 Monogrammen. 22.30 Nws.). HILVERSUM 3 NOS: leder heel uur nieuws. VOO: 16.03 De Top 40. 18.04 De Avondspils. VOO: 19.02 Curry en van Inkel. 22.02 Countdown Cafe. HILVERSUM 4 EO: 16.00 De psal men. 17.00 Creme du baroque. (18 00 Nws). EO: 18.45 Orgelbespeling. 19.15 De Cantate. NOS: 20.00 Euro pees Concert Podium. Orchestre Symphonique de Montreal, met solis ten. Klass. muz. (In de pauze: ca. 20.45-21.00 Muziekspiegel). 22.00 Horizon, progr. over volksmuz. en niet-westerse klass. muz.22.30 NOS- -JAZZ - Michiel de Ruyter Vandaag: Het Trio Lightsey met Clofford Jordan en Ricky Ford. tenorsaxofoon. HILVERSUM 5 VPRO: 17.30 Ahum Yum Yum, kinderboekenprogramma. P.P.: 18.20 Uitzending van de P.v.d.A. KRO: 18.30 Taal en teken. NOS: 19.00 Nieuws voor buitenlanders. (19.00 Turks. 19.10 Berbers. 19.20 Marokkaans-Arabisch. 19 30 Spaans.) 19.40 Homonos. 20.10 Hob- byscoop. RADIO RIJNMONO 16 30 Mlddag- progr. met Erik Posl. Met o.m. om 16.30 Reglo-nws 16.33 „Voor veer tien cent wijzer" Morgen HILVERSUM 1 NOS: leder heel uur nieuws. VARA: 7.03 Radio Sterrebos. 7.30 Hallo hier HILVERSUM!. (8.06 Dingen van de dag. 9.50 Vandaag bij de VARA.) 10.03 De stand van zaken. 11.03 Wie In 't Nederlands wil zingen. 12.03 In de Rooie Haan. HILVERSUM 2 TROS: 7.00 Nws. 7 05 TROS Nieuws Show. (7.07. 7.35, 8.35, 9.35, 10.35 en 11.00 TROS-Aktua 9.00 en 10.00 TROS-Aktua Nws-o- verz. 7.30. 8.00, 8.30, 9.30 en 10.30 Nws.) 11.30 Nws. 11.33 TROS AKtua Kamerbreed. NOS: 12.26 Mededelin gen voor land- en tuinbouw HILVERSUM 3 NOS: leder heel uur nieuws. NCRV: 7.03 Vroegop. 7 30 Rabarbara. 8.03 Pop non stop. 9 03 Gospelrock. 10.03 Popsjop. (ca. 11.30 Weerman Hans de Jong). HILVERSUM 4 AVRO: 7.00 Het vroe ge werk. 8.00 Nws. 8.02 Mooi zol 9.00 Leggiero. muzikaal sfeerprogr. 10 30 Concerto Mattlnale. VOO: 12.00 Strauss en Co. HILVERSUM 5 NOS: 9.03 NOS-Spor- tiet. 9.25 Waterstanden FEDUCO: 9.30 Magazine. Met om: 9.30 Taal, te kens en regels, afl 8 09.45 LBO-MA- VO. kansen voor 15. 16 en 17 jarigen. Herh. Afl. 3. 10.00 Medelanders. Ne derlands. Afl.: Beroepskeuze. Taal: Turks (herh). RADIO RUNMOND 1000 Zaterdag programma met Henk van Hoorn Met om 10.00 Nws., reglo-nws.. weer. verkeer. 10.03 Weekagenda door R»- anne van der Giessen. 10.30 Portret van Rijnmonder door Jan D. Swart. 11.00 Nws.. reglo-nws. weer, verkeer. 11 03 Onderwerp van de week: Sym posium regionale omroepen. (12.00 Nws.. regio-nws., weer. verkeer)

Leidse Courant | 1985 | | pagina 11