Afvalprijzen VAM hoger Varkens doen het slecht in moderne roosterstal Het wordt tijd dat de gulden duurder wordt VETTE REKENING VOOR GEMEENTEN Nieuw hoogtepunt Beurs van Amsterdam ECONOMIE EcidócSoiwmit DONDERDAG 6 JUNI 1985 PAGIN» Shell steekt miljarden in Colombiaanse oliebelangen DEN HAAG Shell Petroleum NV, een van de twee houdstermaatschappijen van de Ko ninklijke/Shell Groep, neemt voor ongeveer 1 miljard dollar, circa 3,5 miljard gulden, de helft van de Colombiaanse oliebelangen van de Amerikaanse Occidental Petroleum over. Het grootste gedeelte van het bedrag wordt in con tanten betaald. Een en ander is bekendgemaakt na een bijeenkomst van onder meer de Colom biaanse president Betancur, Occidental-topman Hammar en groepsdirecteur van Engelshoven van Shell. Van Engelshoven noemde de over eenkomst een belangrijke uitbreiding van de betrokkenheid van Shell in Colombia, die van 1936 dateert. Hammar toonde zich verheugd dat Shell met Occidental gaat samenwerken in de ontwikkeling van wat hij noemde de belang rijkste olievondsten van dit decennium. TURMAC VEROVERT TABAKSMONOPOLIE IN SPANJE AMSTERDAM Na maandenlang onderhandelen heeft de sigaretten- fabrikant Turmac overeenkomsten gesloten met het Spaanse tabaksmo nopolie, Tabacalera SA. Turmac beschouwt Spanje na zijn toetreding tot de EG als een potentieel uiterst belangrijke markt. Tot en met het jaar 2000 krijgt Tabacalera de licentierechten voor Spanje op sigaretten van het merk Cartier Vendöme Slim-Size. Na de toetreding van Spanje tot de EG op 1 januari 1986 zal de verkoop om te beginnen 400 miljoen siga retten per jaar bedragen. Op de Canarische Eilanden neemt Tabacanarias SA, een dochter van Tabacalera, de produktie ter hand van alle sigarettenmerken die Tur mac daar verkoopt. Het gaat om ongeveer 150 miljoen stuks per jaar. Cigarcanarias SA, een andere dochtermaatschappij van het Spaanse mo nopolie, heeft van Turmac de rechten verworven voor de produktie van Dunhill-sigaren die bestemd zijn voor de Amerikaanse markt (anderhalf tot twee miljoen per jaar). Verder zijn Turmac en Tabacalera overeenge komen tezamen in Madrid een maatschappij op te richten voor de ver koop van luxe artikelen onder de merknamen Ferrari Formula, Yves St. Laurent en Dunhill. RABOBANK GAAT SAMENWERKEN I MET LANDBOUWBANK CHINA UTRECHT Rabobank Nederland heeft een samenwerkingsovereen komst getekend met de Landbouwbank van China. Bij deze Agricultu ral Bank of China zijn 54.000 leden-banken aangesloten en werken een miljoen mensen. Dit heeft Rabo-topman ir. P.J. Lardinois vanochtend meegedeeld op de algemene vergadering van Rabobank Nederland in Utrecht. De overeenkomst is gebaseerd op het principe van gelijkwaardigheid en wederzijds voordeel en vertrouwen. Zij heeft onder meer betrek king op trainingsfaciliteiten voor personeelsleden, handelsbevordering en -begeleiding en co-financiering van overeengekomen joint ventures en projecten. Lardinois wees op de grote aandacht die China op het ogenblik geeft aan de verbreding en modernisering van de landbouw en de voedings middelenindustrie. „Niet voor niets organiseerde Nederland recent een grote landbouwbeurs in Peking. Reeds op die beurs hadden wij met de Chinese Landbouwbank' een gezamenlijke stand". Lardinois verwacht dat deze overeenkomst voor de wederzijdse handelsrelaties tussen Chi na en Nederland duidelijk positieve gevolgen zal hebben. Londen krijgt derde grote luchthaven LONDEN Ten noorden van Londen komt een grote Inter nationale luchthaven waar door Groot-Brittannië beter in staat zal zijn met zijn Europese concurrenten te wedijveren om de groeiende markt van het luchtverkeer. Volgens mi nister Ridley van verkeer moet de regering Stansted uit breiden teneinde de groei van de nationale vliegtuigindustrie te bestendigen. „Anders ver lammen we één van de meest Ondernemende industrietak ken. Ook Schiphol, Parijs en Frankfort scheppen extra ca paciteit met het oog op de groei", aldus Ridley. Stansted moet jaarlijks vijftien miljoen passagiers gaan afhan delen. Op het moment zijn dat er jaarljks niet meer dan een half miljoen, merendeels va kantiegangers met charter vluchten. De regering van premier Thatcher gaat de niksluchtvaartmaatschappij (BAA) privatiseren. BAA is ei genaar van de twee grootste vliegvelden van Londen (Gat- wick en Heathrow), van Stan sted en vier vliegvelden in Schotland. BAA maakt al ja ren winst Geen Zuidafrikaans I in dukaat goud i UTRECHT Bij het slaan van de gouden dukaat die in de loop van dit jaar in omloop moet worden gebracht, zal geen Zuidafrikaans goud wor den verwerkt, 's Rijksmunt meester ir. J. de Jong heeft dat schriftelijk aan het Komité Zuidelijk Afrika laten weten. Zaterdag verklaarde staatsse cretaris Koning (Financiën) nog voor de radio dat hij geen garantie kon geven dat geen goud uit Zuid-Afrika zou wor den gebruikt. De Muntmeester heeft echter een leverancier van goud gevonden die deze garantie wel kan geven. WIJSTER De Vuil Af voer Maatschappij (VAM) in Wijster wil de tarieven voor het storten van -huis vuil op het terrein in Wij ster per 1 januari volgend jaar met ongeveer 25 pro cent verhogen. Deze prijs verhoging heeft aanzien lijke financiële conse quenties voor de 128 Ne derlandse gemeenten die op 1 januari 1986 op con tractbasis hun vuil naar Wijster mogen afvoeren. De meeste gemeenten zullen honderdduizenden guldens meer moeten neertellen voor het verbranden van hun huis vuil. Acht van de elf provincies storten afval in Drenthe waar bijna eenvijfde van het totale Nederlandse huisvuil wordt verwerkt. Van de Zuidhol landse gemeenten worden al leen Delft en Schiedam door de prijsverhoging getroffen. Den Haag en Rotterdam heb ben eigen installaties voor huisvuilscheiding, waarvan ook de meeste kleinere steden gebruik maken. Volgens een woordvoerder van de VAM stort Delft mo menteel 45.000 ton afval op jaarbasis. Per ton moet zes gul den meer betaald gaan wor den, waardoor Delft 270.000 méér zal moeten neertellen. Schiedam krijgt een rekening die 210.000 hoger zal zijn. In het kader van de Afvalstof fenwet zal iedere provincie in de toekomst zijn eigen vuil moeten gaan verwerken. Der halve mag Delft het contract met de VAM, dat per 1 januari afloopt, nadien niet verlengen. Volgens de VAM-wqoordvoer- der heeft Delft zeer vergevor derde plannen voor de bouw van een eigen installatie voor scheiding van huisvuil. „Maar uiteindelijk zal Delft nog duurder uit zijn, dan wanneer het contract verlengd had mo gen worden", aldus de woord voerder. Volgens hem zullen de meeste gemeenten de verhoging van de tarieven doorberekenen aan de particuliere huishou dens. „Een gezin met drie kin deren levert jaarlijks een ton huisvuil. Per jaar komt de prijsverehoging dus neer op zes gulden per gezin". De VAM is genoodzaakt de ta rieven te verhogen omdat het bedrijf moet voldoen aan spe ciale voorwaarden in de Af- valstoffenvergunning van de provincie Drenthe. Aan de VAM is op 5 maart van dit jaar door de provincie Drenthe zo'n vergunning verleend. De VAM moet nu onder meer de hoeveelheid vuil die jaarlijks gestort verminderen, de stort plaatsen worden voorzien van een drainagesysteem en de jaarlijkse hoeveelheid sterk verontreinigd afvalwater zal op het bedrijf zelf gezuiverd moeten worden. Bij al deze voorzieningen gaat het volgens de VAM om een miljoenenin vestering, waarmee in '86 een aanvang moet worden ge maakt. De VAM zegt de nodige weer stand van diverse gemeenten te verwachten. Een eerste ge sprek tussen het bedrijf en een afvaardiging van de betreffen de gemeenten heeft inmiddels plaatsgevonden. „De draak" heet dit model van een nieuw revolutionair vliegtuig dat directeur Moody van de Phalanx maatschappij gisteren liet zien op de Internationale luchtvaartshow in Parijs. Het toestel moet verticaal kunnen opstijgen en landen. Zes automobielconcerns in Europa gaan samenwerken TURIJN Zes Europese au tomobielconcerns, Volkswa gen, BL, Renault, Peugeot, Volvo en Fiat/Lancia, zijn overeengekomen permanent ideeën en informatie op het gebied van onderzoek en ont wikkeling uit te wisselen. Het is de bedoeling daardoor kos ten te besparen en de concur rentiepositie ten opzichte van de VS en Japan te versterken. De deelnemende concerns zul len onafhankelijk van elkaar blijven werken in hun onder zoeksinstituten, maar er zal naar worden gestreefd te voor komen, dat er dubbel werk wordt gedaan. Het akkoord richt zich vooral op de toepas sing van voor de automobie lindustrie nieuwe materialen. UTRECHT Mestvar- kens in moderne stallen met roostervloeren ster ven vaker, worden eerder ziek en groeien minder snel dan hun soortgenoten die gehuisvest zijn in een stal met stro op de vloer. Dat blijkt uit een onder zoek naar de huisvesting van mestvarkens waarop de diergeneeskundige W. goud en zilver De goud- en zllverprijzen van gistermiddag, tussen haakjes de vorige notering. Goud onbe- Mritl 34.750-35.250; (34.680-35.180). Bewerkt 37.020 laten (36.940 laten). Zilver onbe werkt 640-710; (640-710). Be werkt 750 laten; (750 laten). A. Ruiterkamp vandaag in Utrecht is gepromoveerd tot doctor in de dierge neeskunde. Roostervloeren zijn de afgelo pen jaren ingevoerd bij het overgrote deel van de Neder landse varkensmesterijen. Ze hebben voor de varkenshou der het voordeel dat de mest van de varkens rechtstreeks verdwijnt in kelders onder de vloer. Strovloeren komen in de varkensmesterij nauwelijks meer voor. Mede op initiatief van Landbouw en Visserij en TNO onderzocht Ruiterkamp bij een varkensfokkerij in Bra bant de gevolgen van deze ontwikkeling voor de varkens zelf. Bij het onderzoek waren 2400 dieren betrokken. Varkens voelen zich duidelijk minder lekker op een rooster- vloer, zo bleek uit het onder zoek. Zij vertonen gestoord ge drag, proberen zich steeds van hun omgeving af te zonderen terwijl ze zich vaak agressief met hun stalgenoten bezighou den. Dat uit zich bij voorbeeld in bijten en aanstoten, waar door liggende varkens in hun rust gestoord worden. Stro In strostallen bemoeien de varkens zich veel minder met elkaar. Daar zijn de dieren het grootste deel van hun actieve tijd bezig met het stro, ze neu zen erin, verplaatsen het, kau wen erop en gebruiken het als ligbed. Doordat er in rooster- stallen geen stro is gaan de dieren zich meer op elkaar richten, zo concludeert Ruiter kamp. Dat „sociale" gedrag heeft volgens de onderzoeker ongunstige effecten, niet al leen voor de varkens, maar ook voor de boer. De varkens eten gemiddeld Mestvarkens in moderne stallen met roostervloeren sterven vaker, worden eerder ziek en groeien minder snel darv hun soortgenoten die gehuisvest zijn in een stal met stro op de vloer. minder en groeien minder snel in de roosterstal. Nu verdient een boer zestien gulden per af geleverd slachtvarken, bij het mesten van varkens op stro kan zo'n dier door een betere groei wel vijftig procent meer opleveren, aldus Ruiterkamp. Bovendien vallen in roóster- stallen meer varkens uit door sterfte, verwonding of ziekte: 14,2 procent tegen 2,9 procent in een stal met stro. De promovendus verwacht dat de Nederlandse varkenshou ders op basis van de onder zoeksresultaten niet weer mas saal zullen overgaan op „ou derwetse" stallen met strovloe ren. Dat zou een grote structu rele verandering en reusachti ge investeringen vragen. „Ik denk wel dat men zich reali seert dat we geleidelijk aan weer terug moeten naar een systeem met strooisel op de stalvloer", aldus Ruiterkamp. AMSTERDAM Het Damrak heeft een zeer goede dag ach ter de rug. Na een hogere ope ning van de actieve markt (in navolging van Wall Street) en een beter begin op de lokale markt bleef het enige tijd rus tig, totdat de eindsprint tot ho gere slotkoersen en een nieuw historisch hoogtepunt op 213,7 punten leidde. Het oude index record dateerde van 6 mei (213). Van de internationals eindigde Kon. Olie ƒ2,10 beter en Akzo 1,70. Unilever sloot 1,20 ho ger en KLM 1. Bij de banken ging ABN voorop met een vooruitgang van 8,50. NMB begon wat lager, maar verliet de markt 1,70 beter. Westlan- d-Utrecht werd 1,50 duurder, evenals verzekeraar Amev. HBG, hervatte na de terugval van dinsdag de stijging met 3. Ahold rukte 2,50 op, Gist-brocades 2,40. Nedlloyd viel uit de toon met een verlies van 1,40 en Océ met een hal ve gulden. Op de lokale markt werd Fokker, die weer zeven F-50's in de VS heeft weten te verkopen, 1,50 duurder. Nij- verdal-ten Cate zette de stij ging voort met 7 en HAL per saldo met ƒ5. Verliezen als bij Audet, die min of meer buiten spel is gezet bij haar streven naar een grotere samenwer king tussen regionale kranten concerns door afspraken tus sen Wegener en de Perscombi natie (Parool, Volkskrant, Trouw) werden later voor een flink deel weer weggewerkt. De staatsfondsenmarkt ge droeg zich prijshoudend. Citroën krijgt miljoenen voor ontwerpen nieuw model PARIJS Peugeot, Frank- rijks grootste autofabrikant, heeft een gesubsidieerde le ning van 2 miljard franc, circa 740 miljoen gulden, gekregen voor de ontwikkeling van een nieuwe auto van de dochter onderneming Citroën. Het be drijf zal het geld gebruiken voor de modernisering van de fabriek in Aulnay waar het nieuwe model zal worden ge bouwd. De nieuwe auto, die waarschijnlijk volgend jaar op de markt komt, wordt de kleinste Citroën. Met het ont werp zal dit jaar worden be gonnen. President-directeur Jacques Cal vet maakte giste ren bekend dat het verlies in 1984 was teruggebracht tot 341 miljoen franc van 2,59 miljard franc in 1983. Calvet zei dat de hoop om dit jaar uit de rode cijfers te komen nog niet was opgegeven, maar ook nog niet was verwezenlijkt. „Dat hangt af van onze vechtlust". KAASMARKT WOERDEN (5-6) - Aan voer 27 partijen. Prijzen in gulden per kg: Eerste kw. 7,05-7,50. Zware kw. tot 8,25 en Boerenleidse 8,60-6,75. De handel was kalm. DEN HAAG Wie de landen om ons heen be zoekt en de prijzen verge lijkt met die in Neder land, moet concluderen dat het buitenland voor ons steeds duurder wordt. Hoofdsteden als Parijs en Londen zijn voor de Ne derlandse Jan Modaal al nauwelijks meer te beta len en zelfs de zogeheten £pedkoopte-landen als italië en Spanje worden ntet flinke sprongen duur- ddt Als het zo doorgaat, wordt Nederland zelf nog een gcedkoopte-land. De oorzaak van deze toene mende verschillen in prijs ligt vooral in het verschil in infla tie, het percentage waarmee de prijzen jaarlijks stijgen en de nationale munt minder waard zou moeten worden. We zeggen met nadruk „zou moe ten", want als gevolg van Eu ropese afspraken zijn de ver schillende munten vrij strak aan elkaar gekoppeld. Het is allang niet meer zo dat de munt automatisch daalt in waarde naar mate de inflatie van een land groter is. Alleen een vergadering van de geza menlijke ministers van Finan ciën van de landen die samen het Europese Monetaire Stelsel (EMS) vormen is in staat de onderlinge koersverhoudingen te wijzigen. Zo'n vergadering heeft al ruim twee jaar niet meer plaatsgehad. Inflatie Intussen heeft ons land een geldontwaarding gekend van tussen de 2 en 3 procent per jaar. In andere landen van het EMS ligt de inflatie veel ho ger. In Engeland is ze min stens het dubbele geweest, in België en in Frankrijk bijna drie keer zo hoog en Italië kent een inflatie die het vier voudige tot viifvoudige is van Nederland. Alleen in Duits land is de geldontwaarding on geveer even laag als bij ons. Dat alles betekent, dat in de laatste twee jaar in landen als Frankrijk, België-Luxemburg en Engeland de prijzen tien procent of meer extra zijn ge stegen dan in Nederland. Voor Italië is dat al bijna 20 procent. De inwoners van al die landen hebben daar weinig van ge merkt omdat veel is goed ge maakt door loonsverhogingen, die vaak nogal wat hoger wa ren dan in Nederland en ove rigens opzichzelf een factor vormden die de inflatie in deze landen hoog hield. De Nederlandse vakantieganger naar deze landen ondervindt het feit dat zijn inkomen al ja renlang op z'n minst is bevro ren thans aan den lijve. Zijn vakantie wordt steeds duur der. De keerzijde hiervan is een steeds goedkoper Nederland dat in staat is zijn export jaar lijks op te voeren en daar mil jarden guldens aan overhoudt. De internationale deskundigen van de OESO, de organisatie voor economische samenwer king en ontwikkeling, voor spelden vorige week voor Ne derland een overschot op de betalingsbalans van 25 miljard gulden bij een geldontwaar ding van nog geen twee pro cent. Zoiets wordt nergens in de westerse wereld vertoond! Duisenberg Deze situatie was voor dr. W. Duisenberg, president van De Nederlandsche Bank, aanlei ding in zijn jaarverslag in april te pleiten voor een opwaarde ring van de gulden. Wat hem betreft is er nog geen haast bij, maar binnen twee jaar zou het toch zover moeten komen. Het is echter de vraag of nog zo lang gewacht kan worden. De eerder aangehaalde cijfers van de OESO geven nog eens een bevestiging van de enorm toegenomen concurrentie kracht van het Nederlands be drijfsleven op de internationa le markten. Waar landen als Groot-Brittannië en Frankrijk sinds 1982 15 procent duurder werden en Italië zelfs 35 pro cent, daalde het Nederlands product met tien procent in Erijs. Geen wonder dat Neder- ind volgend jaar alle records gaat slaan met de betalingsba- evenwichtigheden worden lans aangepakt. De concurrentiekracht van Nederland kan dus best een stootje van een duurdere gul den hebben. Er is geen enkele aanleiding daar beducht voor te zijn. Economisch kan een opwaardering van de gulden zelfs een belangrijke stimulans zijn voor de economie, zoals bankpresident Duisenberg ook al aanvoerde. Jan Modaal kan immers meer met zijn gulden doen. In het buitenland, maar ook in het binnenland. De be stedingimpuls die daarvan uit kan gaan is goed voor de werkgelegenheid, want die is nog immer een groot zorgen kind. Door de tienduizenden nieuwe arbeidskrachten die zich jaarlijks voor het eerst voor een baan melden blijft de werkloosheid ondanks al. die positieve verhalen extreem hoog en vormt daarmee één van de belangrijkste binnen landse onevenwichtigheden. Met een opwaardering van de gulden kunnen zowel de bin nenlandse als buitenlandse on- Rente Deze week kwam er nog een argument om de revaluatie van de gulden niet te lang uit te stellen bij. Vrij gemakkelijk wist minister Ruding (Finan ciën) tegen een rente van ruim 7,3 procent maar liefst 3,3 mil jard gulden binnen te halen om het overheidstekort te dek ken. Er bestond onder de in schrijvers opvallend veel be langstelling uit het buitenland, die de Nederlandse gulden kennelijk weer een aantrekke lijke belegging vinden. Ruding heeft door dit succes halver wege het jaar zijn tekort al op zeven miljard gulden na ge dekt. Er zal misschien nog een nieuwe openbare lening nodig zijn zijn, maar verder zal de kapitaalmarkt dit jaar geken merkt worden door rust. Dat biedt mogelijkheden voor ren tedaling en versterkt de positie van de Nederlandse economie en daarmee tevens van zijn munt. ARJEN BROEKHUIZEN hoofdfondsen AEGON Ahold Akzo A.B.N. DordtscheP. DordtschePr Elsevier-NDU FrieschGr.H. Gist-Broc. HeinekenH. Hol.Bet.Gr. Hoogovens beurst 194.50 194.00 229.50 230.00 110.60 110.60 beurt 5-6 beunW 188,40 188,20 149,70 149,70 134,50 134,70 141.00 61,00 60,90 62.70 62.00 Kon. Olie Nat Nederl. N.M.B. Nedlloyd Gr. Oce-v.d.Gr. OmmerenVan Pakhoed Hold. Ver.BezltVNU VolkerStevIn W.U.H. 326.00 325.50 29.40 29.40 64.00 64.00 56.70 56.30 75.10 75,10 139,10 69.30 69.20 46,10 346,70 345,80 108,00 108.00 overige aandelen beurt 4-6 beurs 5-6 Ass.R'dam Audet Aui.Ind.R'dam BAM-Holding Boer De, Kon. Bols, Kon. BorcumyWehry BoskallsW. BraatBouw Buehcmann-T. CaJvé-Demc Catvépref.c Centr.Suiker C S M eert Ceteco 205,00 210,00 8.10 8,10 355.00 350.00 62,008 63,00e 265,00b 126,00 127,00e 281.00 280,00a 1630.00 1680.00 71,00 71.00 96,00b 409,00 40,50 470,00 156,00 94,00 380,10 9700 381,00 19,20 201,50 181,00 NAGRON NBMBouw Ned.Scfteopsh. Ned.Sprtngat N torst raa Nyv^TenCate OTRA Patombang Porcei.Ftes Proost en Br. beurs 4-6 bwiM 1900,00b 1950.00b 49.00e 49.50 147,50b 37,00 38.50 12,30 13.00e 120,00 120,00 142,00 Claimindo Cred.LBN Delt-My Gamma HokJlng Gamma pref 102.00e 106.00 93.50 94,50 491.00 492,50 281.00 25.20 54.30 Giessen-deN. Goudsmit Ed. Grasso's Kon. GTI-Holding Hoek'sMach. Hol doh Hout Holec Holl.Am.Une Holl.SeaS. Holl.Kkx» Hunter D.pr. IHCCaland Industr.My KBB(cert.) KBB(pref) Kon.Ned.Pap. Koppel poort Hold. Krasnapotsky 82.50 70.00a 134,00 55,00 59,40 84,00 250,00 253,00 48,50 5,70b 35.60 75.50e 383,00 48,00 109,30 670,00 21.50e 181.00 60.00 Smit Intern. Telegraaf De Text.Twenthe Thomassen Dr.-V. Tw.KabelHotd Tw.enGudde Ubbink Ver.Glasfabr. VMF-Stortt Verio VRGGem.Bez. Westhaven Asd WottersSamaom 1900,00a 1850,00a 128.20 127.20 125,50 126,00 312,00 319,00 150,00 150,50 105.00b 60,50e 90,00 65,50 66,00e 128,50e 129,00e 120,00 120,00 329,00 337,00 320,00 325.00 23.50 415,00 420,00 1495.00 1500,00 1483,00 1492.00 850.00 850.00 102,50 100.50 115,20 116.00 557.00 558.00 230,00 230,00 45.00 45.00 43,00 41.50 267.00 261.50 131.20 134,00 57.30 57.30 452.00 458.00 55.30 55.60 167.50 170.20 532.00 530.00 201.00 203,00 61.00 61.50 102,00 104.00 70,00 72.50 69.50 70.70 17620 178.50 297.50 301.00 225.00 225.00 6220 6220e S.G lesdi i loom; da Cri |uln; G ^Goer Kam loland; Ja Sa Vliel; *el; Si beleggingsfondsen ,N.O idoc 'Bade •en. El a van waal. sand out irmc inbc 280.00 166,00 146.20 36.00 76.00 377.00e Macintosh C. Maxwell Petr. Medicopharma 48,70 47.50 18.20 1820 58,80 60.00 220.00 222.00 163,20 163,50 177,50 180,00e 200,00e 210.00e 549,50 550,00e 453.00 452.00 198,00 199,00 85.50 86.00 7,00 6.80 810.00 810,10 10100,00 10100,00 2140,00 2010,00 Bin.BeM.V. BOGAMU Chemical Fund Colon. Growth MKim.Vent N.Y.Ind.lnd. Obam.Befegg. Old Court D. OrcoAustr.M. RenlaJenlBel. Rentef.Ned.W. 143,80 149,00 31,80 35,00 149,50 31,90 35,30 26.00 25,90 6e Gr v.d. 175,00 177,00 56,80 56.50 1310,00 1315.00 Knljn «da K I, Cor Lewy m. ns< ha Lu Unrtonds(20) Vance,Sanders 37.70 36,00 22,80 20,50 84,70 46.20 170,50 20.50 84,70 48,75 beun 4-6 beun 543 12.75NL81-91 12.50NL81-91 12.25NL81-88 12.00NL81-91 12.00NL81-68 11.75NL81-91 11.50NL80-90 11.50NL81-91 11.50 NL81-92 11.50NL82-92 1125NL81-96 11.25 NL 82-92 11.00NL81-88 11.00NL82-92 10.75NL80-95 10.75NL81-91 10.50 NL74-86 10 50NL80-00 10.50NL82-92 10.50NL82-89 1025NL80-90 10.25NL80-87 10.25 NL 82-92 1000NL80-90 10.00NL82-92 10.00NL82-89-1 10.00NL82-89-2 9.75NL74-99 9.50NL76-91 9.50NL76-86 9 50NL80-95 9 50 NL83-90 9.25 NL 79-69 9.00NL75-00 9.00 NL 79-94 9.00 NL 83-93 8.75NL75-90-1 8.75NL75-90-2 8.75 NL 76-96 8.75NL79-94 8.75NL79-89 0.75NL84-94 8.50NL75-90 8.50NL75-91 8 50NL78-93 8.50NL 78-89 8.50NL79-89 8.50NL83-94 8.50NL84-94-1 8.50NL84-94-2 8.50NL84-91-1 8.50NL84-91-2 8.50NL84-91-3 8 25NL76-97 8.25NL77-92 8.25 NL 77-93 8.25NL79-89 825NL83-93 8 25NL 84-94 8.25NL85-95 8.00NL69-94 8.00NL70-95 8.00NL70-85-2 8.00NL70-85-3 8 00NL 71-96 800NL76-91 8 OONL77-97 800NL77-87 8.00 NL 78-88 8 00NL 83-93 8.00NL85-95 7.75NL71-96 7.75NL73-98 136,40 118,50 108,50 115,20 108,80 111,90 110,50 113,80 115.70 115,90 105,60 115.30 114,20 110,80 108.50 115,20 108,80 111.90 110,50 113,80 115,70 115.90 120.50 115.20 105.60 115.30 114,20 102.10 102.10 122,70 122.70 112.40 112.60 107,90 107.90 119.60 .119.60 104,10 104,10 120,30 120,30 107,20 107,20 111.20 111.20 106.20 106.20 112.70 112,50 105.20 105.20 104.00 105.50 108.00 103,50 103,30 105,00 105,00 103.30 107,70 102,30 102,80 105,00 105,00 103,30 107.50 102,30 - 10^20 102,80 103,00 103,00 105,60 105,80 105,60 105,80 109,50 109,60 107,10 107,10 104,60 104,60 104,60 104,60 102,50 102.70 10230 10230 103,30 103,30 7.75NL77-97 7 75 NL 77-92 7.75 NL 82-93 7.75NL 85-00 7.50NL69-94 7.50NL71-96 7 50NL72-97 7 50 NL 78-93 7.50 NL78-88-1 7 50 NL78-88-2 7 50NL83-90-1 7.50 NL83-90-2 7.50 NL 84-00 750NL85-95 7.50NL85-295 7 20NL72-97 7 00NL66-91 7.00 NL 66-92 7.00NL69-94 6.75 NL 78-98 6 50NL68-93-1 6.50NL68-93-2 6.50NL68-94 6 25 NL 66-91 6.25 NL 67-92 6.00NL67-92 5.75NL65-90-1 5.75NL65-90-2 5.25NL64-89-1 5 25NL64-89-2 5.00NL64-94 4.50NL59-89 4 50 NL60-90 4.50NL 63-93 4.25 NL 60-90 4.25NL61-91 4.25NL63-93-1 4.25NL63-93-2 4.00NL61-86 4.00NL62-92 3.75 NL 53-93 3.50NLSI47-87 3.50NL56-86 3.25NLB48-98 3.25NL50-90 3.25NL54-94 beun 4-6 beun 66 100,70 100,70 10130 101.90 10230 102,30 101.30 100.30 100.20 100,70 100,90 101.50 100.00 100.90 99.60 98.80 97.10 97.00 97,50 97,00 97.60 97,20 97,10 97,00 97.00 97.00 97,10 95.50 98.20 97.00 96.60 96,00 96,00 95.70 96,30 95.70 99,10 88,50 101,30 100,30 100.20 100.70 101,00 101.50 100.85 99,10 100.60 98]80 97.30 97.00 97.50 97.00 9730 97,00 97.10 95.60 98,20 97,00 96,80 96,00 96.00 95.70 94,60 95,70 99.10 88,50 buitenlands geld 101.50 101.60 103.70 103.50 101.80 100,10 100,20 101.60 101.90 101,70 101,50 101.60 103,70 Belgische fr. (100) Duitse mark (100) 1 Ital. lire (10.000) Port. escudo (100) Canadese dollar Fr. frank (100) Zwlts. frank (100) 1 Zweedse kroon (100) Deense kroon Oostenr. sch. Spaanse peset; Gr. drachme Finse mark J.Slav. Dinar (100) (100) (100) i (100) (100) (100) (100) 38.75 136.50 40.50 40,75 33,00 16,36 1.92 2,17 beurs van New York Asarco Inc. Beth. Steel Boeing Co. Canadian Pacific Cons. Edison General Electric 67 5/8 57 1/8 3 1/8 23 1/2 65 3/8 46 1/2 35 3/8 36 1/8 48 5/8 35 7/8 59 3/4 52 3/4 44 3/8 62 1/8 71 1/2 29 1/2 51 7/8 44 7/8 62 5/8 72 1/8 291/2 Merck Co. Mobil Oil Nabisco Brands Owens Illinois RCA Corp. Royal Dutch Un. Brands US Steel United Techrtolog Westlnghouse 8 3/8 8 5/8 u 31 3/8 31 7/8 h 18 181/8 77 3/4 78 V 108 1/2 109 3/4 30 1/4 30 81 1/2 81 5/8 47 3/4 47 5/8 U 45 5/8 45 3/8 L 57 57 1/8 38 1/2 38 7/8 j 30 1/2 31 59 3/4 46 1/8 46 37 1/8 37 1/8 100 5/8 100 1/4 20 1/4 20 17 3/0 27 3/4 44 3/4 Omzet 115.420.000 Stemming hoger

Leidse Courant | 1985 | | pagina 8