STRATEN VOL LIEFDESAVONTUUR ISPRAAK gekleurd gezien E r liJ Televisiekijker wist meer dan stadionbezoeker ADIO/TELEVISIE Ceidócgou/tcwl DINSDAG 4 JUNI 1985 PAGINA 11 rouwen praten toch ge makkelijker over de liefde dan mannen. Gaat voor de een de liefde door de maag, bij de ander kennelijk liever over de tong. Dat kwam al aan het licht in de eerste KRO-tv-serie „Ik hou van jou" in het afgelopen sei- uw b zoen. Toen zei een man al: over „Daar weet ik weinig van, akster» maar mÜn vrouw kan het er il ik h uren over hebben". En zo gaven 2,5 miljoen kij- ?n dai kers een 7,5 aan dit pro- geha gramma, reden om ermee thoudq door te gaan. Te beginnen burej vanavond, Ned. I om 22.29 ken h( uur> wacht een nieuwe serie ze ee, van vier stuks vol amoureu- neme ze onthullingen, hartsgehei- de sta men over het mysterie van >k reel de liefde. Gehoord de eerste weeki aflevering hebben opnieuw robleen vrouwen het hoogste woord. Ie weü Tot op het vertederende toe at stas een meisje over een jongen: „Hij is de enige die van mijn voor c honing mag snoepen". Het én gro oude altijd weer nieuwe ver- litenlai haal van de bij en de bloem, weet h Na John Lennons inleidende laar t< .<Love is love" -onweerleg- ens aai bare waarheid, breng daar t toerii eens wat tegen in- gaat een en? team van een man of zes KRO-mensen de straat op om voorbijgangers te vragen naar hun gevoelens aan- - gaande de liefde. Dat levert een groeiend aantal monke- lende mannen op tegenover praatvaardige vrouwen. Op de bloemenveiling van Bo- venkarspel niet minder lief hebbend volk dan in Baby- Ion of op het strand. Stort je hart er maar eens over uit. Geen beletsel voor een meis je uit Delft, ten diepste ver tederd door een student, die eerst alleen maar zijn weten schappelijk instrumentarium zag, maar nadien ontdooide. Bij de peiling van al deze ontboezemingen stuitte het KRO-team nochtans op een man die niet minder voor eerlijke gevoelens blijkt te staan waar het zijn vriend betreft. Een Fransman, in ons land leren kennen tij dens de vakantie, die prompt zijn vrij verlengde. Toen terugkeerde naar zijn woonplaats, daar zijn baan opzegde om hier zijn ideale relatie te beleven. Vertelt de vrijmoedige man dat je zo iets maar eenmaal in je le- llj ven beleeft. Zeldzame har- /monie van hart en hoofd. Na II ir jaren vriendschap plotseling door Ton Oliemuller Een echtpaar vertelt hoe ze elkaar op de kast kunnen krijgen. Kees Boomkens: „En dan wemelt het in een saaie straat van de liefdesbele venissen. K weggenomen uit het leven door een noodlottig ongeval. Ontredderd zoekt de achter blijver respons voor zijn smart bij wie maar luisteren wil, in dit geval de KRO. Op de kast Toch onbekommerd door vragen, dat KRO-team. Hoe krijg je je geliefde op de kast, bij wijze van speelse tussenvraag. Twee antwoor den: door iets duurs te kopen en hem te laten betalen. Door na het maken van een fout, die ik betreur, mij daar nog eens met mijn neus bo ven op te drukken. Breekba re banden, ook in een hechte liefde. Toch een schat, zijn handen, zijn ogen, zijn glim lach, zijn alles. Dat meisje over die student, die haar eerst niet zag staan en toen niet zag zitten, maar die zo geyoelig met zijn ko nijn omging, dat zij zich in de plaats van dat konijn dacht. De stripboeken van FC Knudde boden uitkomst en kans op toenadering, ont wakende genegenheid. Die gaan over voetbal. Daar wist zij godzijdank weinig van af, zodat hij het haar kon uit leggen. Samen op het randje van de stoel, anders kun je niet tegelijk naar dezelfde stripprent kijken. Dat draai de uit op een potje vrijen. En vrijen maakte de weg vrij tot zijn innerlijk, ontdekte zij. Bovendien had hij lekke re krullen op zijn kop, waar je met ie hand doorheen kon. Toch ook woordenloze ruzies, waarbij hij de walk man op zijn kop zette. Afge sloten voor de buitenwereld en voor haar. Geldt tegenwoordig de disco als ontmoetingspunt, de vrouw van een wat ouder echtpaar legde contact op straat. Zij kennen elkaar van lachen en achterom kijken. Zonder verdere zekerheid weten voor elkaar bestemd te zijn. De vrouw kan hier smakelijk over uitweiden. De man beaamt het hele verhaal gnuivend. Doe wel en zie niet om. Fietsen naar het bos op koninginnedag, toen de ouders naar de op tocht waren, maar hij mocht pas bij haar thuis komen, toen hij een „nette jongen" bleek te zijn. Dat wilde haar moeder zo. De vrouw: „Maar hij was ook ccn gezonde jongen en ik een gezonde meid. Dat werd stoeien. Sex werd nooit aangeroerd, niet mondeling, wel praktisch. Je gaat op een met elkaar om. Nu nog. We hebben een winkel. Als er even geen klanten zijn, beginnen we weer. Als je het intien met elkaar kunt vinden, lost dat alle andere problemen op". Liefde laat zich niet berede neren, biedt wel eindeloos stof tot gesprek. Toch ook het algemene inzicht met je beide benen op de grond te moeten blijven staan als je met je hoofd in de wolken loopt. Liefde blijft een zaak van uitersten. Na de hemel toch ook het helse karwei van het verwerken van ver driet bij verlies. Spontaan Eindredacteur Kees Boom kens: „Soms kloppen de ver halen niet. Komen niet spontaan over, niet echt, niet eerlijk. Daar krijg je een be paald gevoel voor. Je hebt' hele leuke gesprekken, waarvan de geïnterviewden onder geen voorwaarde op de buis willen. Je hebt er ook die storten hun hele hart leeg, flappen er van al les uit. Die moet je een beet je afremmen. Te diepe open hartigheden, de meest intie me verhalen moeten niet aan de grote klok. Geen los lippigheden. Kwestie van maat houden en toch het volle pond geven, net als in de liefde. Vederlichte amor- pijlen in het binnenwerk van het gemoed. Je moet er mee leren leven. Sommige verhalen komen belerend of betweterig over. Daarin gaat het over de relaties van an dere mensen, wat die niet goed hebben gedaan en hoe ze het hadden moeten aan pakken. Daar gaat het ons niet om. Wij zoeken verha len die recht uit het hart wellen over eigen ervaren. We beloven niemand een uitzending, maar wie op het scherm komt, weet er van. We beoordelen pas achteraf. We doen niet alleen in lief desparen, maar in de vol gende uitzendingen ook hartroerende relaties binnen een gezin of familie. Die mensen, ook een homofiel, zoek je niet op, die loop je te gen het lijf en we laten ze dan maar praten". Uit reacties van kijkers komt de herkenning naar buiten. Ieder ervaart zijn liefde als een diepgevoeld persoonlijk geheim. Pas als ze de verhalen van anderen horen, vernemen ze dat er niets nieuws onder de zon is. Zo komt het dat dit pro gramma het bij de kijkers goed doet. In het vorige sei zoen heeft zich maar één ge val voorgedaan van een man die na de uitzending op straat werd nageroepen. Ve len vinden ook bijval, bijv. als ze in een winkel worden herkend. Kees: „Je doet ontdekkingen op straat. Zo op het eerste gezicht een saaie bedoening, allemaal bedrijvige mensen met boodschappentassen. Stelt niets voor als je dat zo ziet. Dan komen de verhalen los. De meest wonderlijke liefdesbelevenissen in zoveel harten en hoofden. Het le ven een persoonlijk avon tuur en daar straten vol van". ebt* \°l Zo zie je maar eens hoe fascinerend het is als je als televisiekij ker toevallig eens met je neus bovenop het wereldgebeuren zit. Hoe afzichtelijk die veldslag in het Brusselse Heizelstadion vori ge week ook was. hij leverde ook actuele televisie van de boven ste plank. De kijkers over heel Europa die woensdag om tien over acht hadden ingeschakeld om naar de Europacup-finale te kijken waren min of meer rechtstreeks getuige van een ramp, en ze waren beter op de hoogte dan de meeste bezoekers in het stadion zelf. Natuurlijk was meteen al de vraag aan de orde of het wel ethisch verantwoord was om daadwerkelijk met de wedstrijd te beginnen en daarna of de televisie die wedstrijd dan ook nog moest uitzenden. Op beide vragen kun je snel een emotioneel „nee" roepen, maar helaas liggen de zaken meestal niet zo sim pel. De beslissing tot spelen zal vooral zijn ingegeven door de overweging dat de ramp bij afgelasting nog veel grotere propor ties zou hebben kunnen krijgen; de beslissing tot uitzenden (door de NOS) zal zijn genomen omdat je op deze manier ook als kij ker constant de vinger aan de pols van de actualiteit kan hou den. Wie daar problemen mee had na het vernemen van het do dental. kon zelf de beslissing nemen niet te kijken. De man die nog de meeste moeite leek te hebben met het door gaan \an de wedstrijd en uitzending was commentator Theo Reitsma. Hij was duidelijk aangeslagen en liet ook geen twijfel bestaan over zijn standpunt. Toch past waardering voor zijn pro fessionele aanpak: hij versloeg de wedstrijd tegen dat macabere decor van politieruggen op zijn vertrouwde zakelijke manier. Die beelden van elkaar bestormende amokmakers zullen, denk ik, nog lang in onze herinnering blijven. Een onthutsend bewijs voor de stelling dat het nog wel lang zal duren voor we weer onbevangen liederen kunnen zingen als „De mens is goed Iets heel anders: heeft u wel eens geprobeerd met een grote auto (bijvoorbeeld een Rolls Royce of iets in die klasse) een Amster- damsde gracht op te rijden en daar te parkeren? Dat lukt u niet gemakkelijk, kan ik u zeggen. U zult flink moeten rondrijden om een plekje te vinden en dat plekje ligt dan gegarandeerd niet vlak voor het pand waar uw kantoor is gehuisvest Ik wil maar zeggen: als op de televisie een meneer in beeld komt die met zo n soort automobiel een verlaten gracht oprijdt, royaal parkeerruimte vindt precies voor zijn bedrijf, de auto uit stapt en het pand betreedt zonder de auto op slot te doen dan is hier sprake van Nederlands tv-drama. De getoonde scène (die te zien was in de serie De Fabriek van een paar seizoenen geleden heeft aldus niets met de werkelijkheid uitstaande. Dat is het verschil tussen de benadering van de modale Neder landse tv-maker en (daar zijn ze weer) zijn Britse collegae. Aar dige bewijzen van hun kunde op het gebied van waarheidsge trouw filmen waren onlangs in de korte AVRO-serie The Outsi der (waarin iedereen keurig na het uitstappen zijn of haar auto op slot deed. iets dat je trouwens ook nooit in Dynasty of Dallas ziet gebeuren) en de op dit moment lopende thrillerserie De Lo sprijs bij de KRO. Niet alleen wordt er subliem in geacteerd, maar ook is haast pijnlijke aandacht besteed aan het visuele detail. Mensen zien eruit zoals ze er in het echte leven ook uitzien, ze zijn niet mooi er of meer glamorous gemaakt dan gepast is binnen de context van het verhaal. De omgevingen waarin de verschillende han delingen zich voltrekken zien er ook volstrekt geloofweaardig uit of dat nu een boerderij is of een landhuis, een politiebureau of een hotelkamer - je hebt geen enkele moeite om de beelden voor waar aan te nemen. Zulks geheel in tegenstelling met bij voorbeeld de interieurtjes in een serietje als De kip en het Ei: En dan heb ik het nog niet eens over de fabelachtige kwaliteit van het verhaal in bijvoorbeeld De Losprijs. Een verhaal dat. over verschillende schijven verteld, laat zien wat er met de ver schillende partijen gebeurt die betrokken raken bij een gijzeling door een stel dolgedraaide vrijheidsvechters in de Ierse repu bliek. Niets en niemand is geheel zwart of wit, iedereen heeft zijn sterke en zijn zwakke punten, zijn twijfels en zijn onzeker heden, zijn woede en angst. RENE DE COCQ Nederland it IEPERLANP 1 ld KRO 1.15 KRO'8 Tekenfilmfesti val. en m« 45 Zeker Weten op vakan- -listeri tie, met informatie over we- i/isser tenschappelijke vakanties, alf ee zoals verkenningstochten, ;n wc natuurstudieprojecten etc. pstraa NOS pstraa NU >verge'.30 Journaal. Ejtehui KRO en. Dl-46 Alias Smith and Jones; maa Amerikaanse westernserie. schikt} Afl. 1. Twee aardige be ast tc roepsbandieten besluiten deu hun taktiek aan te passen neegeaan het voortschrijden der len ii techniek. Ireigd KRO-RKK-IKON Het i-55 Het verhaal, wekelijkse aap ii bijbelvertelling. KRO ..00 Candy, Candy. Afl. 35: BEen heerlijke zondag. .20 Ravioli, Duitse serie. Afl. 6: Een fooi voor Pepe. Jarl Kulle nodigt een pizzabak- ker met zijn familie uit voor 6 |7 een logeerpartij met alle ge- volgen van dien. NOS .00 Journaal. KRO .28 De losprijs (The Pirce), tv-film serie. Deel 3. Geof frey heeft het moeilijk. Het geld voor de losprijs kost hem zijn hele vermogen en wat dan? 21.20 Brandpunt Zomer- Cafe. Gevarieerd magazi- ne. Onderwerpen: o.m. re portage overstromingsramp Bangladesh en gemeentelij- ke herindeling Noord-Bra- 1 bant. Gasten: o.a. CDA 5EL Tweede Kamerlid Wim Ma- j teman. Presentatie: Tineke 0els,0i de Groot, oemigj- ing mé landers over hun ervaringen 8 per in de liefde. ïs,: 21 NOS ft I i Si lie; 16 EO !0. onl.00 Het kleine Huis. Ameri- osk kaanse serie. Afl.: Naar Ole- I.' Inze lijbeis sonstad. Mrs. Oleson vindt oude waardepapieren, waarin staat dat Walnut Grove haar nog het een en ander schuldig is. 16.50 Hef verhaal van Petrus. Afl. 1: De eerste kennisma king. FEDUCO 17.45 Open Universiteit. Ex terne informatieverstrek king (balans- en resultaten rekening), herh. NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 E Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. EO 19.12 Kindersamenkomst EO Familiedag, reportage van het kinderfeest dat afgelo pen zaterdag plaats vond in Utrecht tijdens de EO-Fami- liedag. 19.50 Sneller dan de zon, En gelse documentaire over het supersonische straal vliegtuig de Concorde (herh). 20.20 EO-Familiedag, impres sie van de jaarlijkse samen komst, die dit keer een bij zonder feestelijk karakter heeft i.v.m. het 15-jarig be staan. Thema: Galaten 5 vers 13: Geroepen om vrij te zijn. M.m.v. diverse spre kers, koren en het Natio naal Muziekcorps van het Leger des Heils. 21.50 Het gebeurde in de herfst (In the Fall), Canade se tv-film uit 1983 van Allan Kroeker. Een mijnwerker verlaat de mijn en koopt het paard dat hem al die tijd trouw had gediend. Het ge zin komt echter in de pro blemen als er geen geld meer is om het dier te on derhouden. NOS 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag Vandaag. EO 23.00 Tijdsein, actualiteiten magazine over gebruik van alcohol, de herindeling in Noord-Brabant en samen vatting voetbal: GVVV - Ko- zakkenboys. 23.30 Het ontstaan van Israël; documentaire-serie. Afl. 1: Noach (herh). :ep0j^ne uit de tv-film „Het gebeurde in de herfst" met Cedric ozuoi Nth als de mijnwerker, die geen geld heeft zijn trouwe paard totty te voeden. Ned. II om 21.50 uur. 17.55 Journaal. 18.00 Tik Tak, kleuterprogramma. 18.05 Tom en tina. Kinderfilm. Afl. 2: Het konijntje. 18.10 Klein, klein kleutertje. Afl.: De nesthoed. Sprookje van Mariette Vanhalewijn, verteld door Francis Verdoodt en uitgebeeld door het Me- chels Stadspoppentheater.fherh.). 18.25 Candy Candy, Japanse teken filmserie. Afl. 4: Een brief van Annie. 18.50 Frank Buck (Bring "em back alive), Amerikaanse serie over een avonturier die verzeild raakt in het vooroorlogse Singapore. Afl. 1 19.40 Lotto, mededelingen en pro gramma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Kunst-zaken. 20.25 Bill Cosby show. 20.50 tien jaar vernietiging (Dacade of Destruction), Britse documentaire over de ontginning van een Brazili aans stuk oerwoud met alle gevolgen van dien. Deel 1: Op zoek naar de kidnappers. 21.40 Uitzending door derden: Pro gramma van de Socialistische Om roepvereniging. 22.25 Journaal en Coda: Ich wollt meine Lieb ergösse sich, van Men delssohn. Het Koor Concinite o.l.v. Karei Aerts, m.m.v. Robert Wasmuth, BRT 2 16 00 Open Franse Tenniskampi oenschappen Roland-Garros. 19.00 Peuters en kleuters. Deel 2: Buitenspelen. 19.30 Tijdrover. Bloemschikken. 20.25 Pepermint Frieden, Westduit- se speelfilm uit 1983 van Marianne Rosenbaum. RTBF 1 17.30 Mededelingen ONEM 17.45 La boite aux images. 18.10 Lollipop. Gevarieerd kinder programma. 18.45 Clip Club.- 19.00 Ce soir, regionaal magazine. 19.23 Minute papillon. 19.30 Journaal. 20.00 Sentiers du monde: Pistes d'Equateur. Filmdocumentaire van Philippe Lambillion. Met daarin: 1. Het Andesgebergte. 2. Het zwarte goud van Amazonle. 3. De Aoka-indi- anen. 4. Galapagos-eilanden 21.15 La maison d'Albert. Franse tv-film van Bruno Gantilion. Met: Syl- vain Joubert, Alfred Adam e.a. Fran cois ontvlucht de stad om in de Ce- vennes te gaan wonen en werken om daar zijn eenzaamheid en zijn neiging tot geweld te ontvluchten. 22.50 Journaal. MUSIC BOX TV 5 16.00 Non-stop videoclips. Presen tatie: Gary (16.00), Diana (17.00) en Julie en Gaz met Eurochart. de Euro parade van Music Box (18.00). 19.00 Stripy. Tekenfilm. 19.25 Jardins divers chez Knie. Op bezoek bij het Zwitserse circus Knie. 20.35 Temps présent. Genève en Wenen. 21.25 Pascal Auberson. Portret van deze zanger. 22.00 Nieuws. 22.30 Les Indiens sont encore loin. Speelfilm. 00.30-02.00 Non-stop videoclips. Herhalingen. Julie en Gaz met Euro chart (00.30) en Martin (01.00). Duitsland DUITSLAND 1 Tom Selleck als Magnum vliegt naar Detroit waar hij niet alleen met een bokser, maar ook met mooie vrouwen krijgt te maken. Duitsland 1 om 21.45 uur. haine e.a. 17.00 Heute. Aansl.: Aus den Lën- dern, regionaal overzicht. 17.15 Tele-lllustrierte, gevarieerd magazine. 17.45 Eine Klasse für sich: Verhalen uit een internaat. Afl. 24. Met in de hoofdrollen: Oliver Korittke, Bernd Riedel en Andreas Fröhlich. Tommy heeft zijn wiskunde verprutst, daar door kan hij blijven zitten. Hij ziet maar een oplossing: spieken. Aansl.: heute-Schlagzeilen. 18.20 Mein Name 1st Hsse, teken filmserie. 18.56 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Action. Asfalt-nomaden. Re portage van Max H. Rehbei over een wedstrijd voor Ameikaanse vrachtwa genchauffeurs. 20.15 Der Freibeuter, tv-film In drie delen naar de roman The Rover van Joseph Conrad. Deel 2. Met Philippe Leroy, Fabrizio Bentivoglio, Gunther Malzaher e.a. Regie: Franco Giraldi. als Peyrol een oud schip weer zee waardig heeft gemaakt, benoemt hij de visser Michel tot zijn tweede offi cier en maakt hij met hem een proef vaart, om een Engels corvet In het oog te houden, dat in de bocht voor anker gegaan is. 21.15 WISO, sociaal-economisch ma gazine. 21.45 Heute-joumaal. 22.05 Das kleine Fernsehspeil - Stu- 16.00 Tagesschau. 16.10 Frauengeschichten. Zum Zu- schau'n war es freilich achön, filmre portage over het boerenleven van vroeger, verteld door Maria Hartl, ge boren in 1903. 16.55 Spass am Dienstag. Vandaag met: Funkes Laden. 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und heute. 18.25 Mama Malone. Afl.: Der Papst und die Party. 19.00 Rader. Afl.: Strasse nach nlr- gendwo. 19.58 Heute im Ersten. 20.00 m Tagesschau. 20.15 Die Michael Schanze-Show. Amusementsprogramma met Pia Za- dora. Al Bao Romina Power, e.a. 21.00 Rerpot. Baden-Baden. 21.45 Magnum, Amerikaanse tv-se- rie. Afl.: Der Catcher. Met: Tom Sel leck, John Hillerman, Roger E. Mosley e.a. Tijdens Magnum's afwezigheid veroorzaakt TC een ongeluk met de Ferrari van Robin Master. Het slacht offer is de bokser Leon Platt die naar Hawaii was gekomen voor een grote bokswedstrijd. TC besluit voor hem In te vallen... 22.30 Tagesthemen. 23.00 Kulturwelt: Karl Münchinger. Een leven tussen Bach en Hëndel. filmreportage. 00.00 Tagesschau. DUITSLAND 2 16.04 Computer-corner, serie voor computer-freaks en hen die dat willen worden. 16.30 Das Geheimnis von St. Chor- lu, Franse jeugdfilm. Met: Francois Goujon, Patricia Paquin, Bernard Tip- CD Ondertiteling via Tele- Tekst. O Zwart/wlt-ultzending. ■3 Zwart/wit-uitzending met ondertiteling via Tele- Tekst. Ei Bij niet-Nederlandsta- lige zenders: uitzending in orginele versie met onder titels. ■3 Bij niet-Nederlands- talige zenders: zwart/wit- ultzending in orginele ver sie met ondertitels. 00.05 i DUITSLAND 3 WDF 17.00 Schooltelevisie. 17.30 Schulschwierigkeiten und Gesundheitserziehung, Informatieve serie. Afl.: Demotivation. 18.00 Telekolleg II: Analysis 1 Fol- gen und Granzwerte 2. cursus wis kunde. 18.30 Sesamstraat 19 00 Aktuslle Stunde. 20.00 Tagesschau/Wetterkarte. 20.15 Auslandrepoflen Himmels- spion. 20.45 Rückblende. 170 Jaar gele den: Het Congress in Wenen. Repor- 21.00 Formel Eins, de ARD-Hltpara- de met Ingolf Lück. 21.45 Landesspiegel: Lelchter als Luft. Die Zeppelinnachfahren. 22.15 Deutacher Alltag. Vandaag: De kunst met kunst om te gaan. Port ret van twee museumdirecteuren. 23.00 gott vla Satellit. Fernsehklr- chen In den USA, reportage. 23.45 Laatste journaaL Engeland SKY CHANNEL 16.00 The Pat Sharp Show. 16.45 Monsters of rock. Met Aman da Redington. 17.30 The UK Top 50 Show. Met Pe ter Powell. 18 30 Mr. Ed. Afl: My son. my son. 19.00 The Lucy Show. Afl: Lucy and Clint Walker. 19.30 Charlie's Angels. Afl: Angels belong in heaven. 20.20 Skyways. 21.10 Roving Report. 21.40 American college basketball. 22.35 Sky Trax. Popmuziek (herh.). 00.25 Sluiting. BBC 1 16.55 The Caterpillar Trail, kinder programma. 17.10 Dastardly and Mutley, kinder programma. 17.15 Heathcliff Marmaduke, kin derprogramma. 17.35 Lift off, kinderprogramma. 18.00 John Craven's Newsround, jeugdjournaal. 18.10 Wildtrack. 18.35 Dr. Kildare, Amerikaanse serie over het leven en werken van een arts. Met in de hoofdrollen: Richard Chamberlain. Raymond Massey en Lee Kurty. 19.00 Journaal en Weerbericht 19.35 London plus. 20 00 EastEnders, tv-serie met: Nej- det Salih, Andrew Johnson, Oscar Ja- 20.30 The time of your life. Afl.: Adam Faith. 21.10 The Bob Nonkhouse Show. 22.00 Journaal en weerbericht. 22.25 Miami Vice, tv-serle met Don Johnson en Philip Michael Thomas. 23.15 The Italians, tv-serie. Afl.: Claudio's beach. 23.45 Film '85, Filmmagazine van Barry Norman. 00.15 Taxi, Amerikaanse tv-serie. Met: Judd Hirsch. Danny de Vito, Ma- rilu Henner e.a. Afl.: Louis, moves up town. 00.40 Weerbericht. BBC 2 18.30(11 Nieuwsoverzicht en weer bericht. 18.35 Play Golf. Informatieve serie, afl.: common faults. 19.00 Laramie, western-serie. 19.50 Off the record. 20.00 Whistle test, popprogramma. 21 00 Wildlife on two. 21.25 Behing the lines, sportpro gramma. 22.00 Bodyline. 23.30 Newsnight, actuliteiten. 00.15 Weerbericht. 16 00 Definition. 16 25 Anglia News. 16.30 The young Doctors. 17.00 Cockleshell Bay. 17 15 Crystal Tipps and Alistalr. 17.20 The Wind in the Willows. 17 45 The Wall Game. 18.15 Emmer dale Farm. 18.45 News at 5.45. 19 00 About Anglia. 19.35 Crosaroads. 20.00 Diffrent Strokes. 20.30 Give us a clue. Serie. 21.00 Magnum. Afl: Smaller than life. 22.00 Mr. Palfrey of Westminster. 23.00 News at ten. 23.20 Anglia late news and weather. 23.30 First tueeday. Afl: Goals not dole; Comrades at arms. 00 30 Session. 01.30 Reflection en sluiting. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS 09.00 Ik ben dik. (1). 09.30 Nieuws voor doven. 09.35 Ik speel niet meer met jou, afl. 1. 10.00 Zo le ven planten en dieren. 10.30 Jeugd werkeloosheid, afl. 1. 11.00 Brazilië, af. 4. 11.30 Je hoort erbij, afl. 1. 13.00 Nieuws voor doven en slech thorenden KRO 14.00 Tom A Jerry, tekenfilm. 14.05 O Francis, de spre kende ezel. (herh). TROS 15.30 Cali- mero, afl. 2 (herh). 15.43 Bassie en Adriaan en de plaaggeest, afl. 3: De garage, (herh). 16.00 Suske en Wis- ke, tekenfilmserie. 16.23 Sons and daughters, Australische serie. Afl. 75. Rob en Fiona zijn gekwetst door An gela's gedrag en Gordon ontdekt wie nu de eigenaar van Woombai is. 17.10 Varen op woest water (White Wate Paddling), filmreportage. NOS 17.30 Journaal. TROS 17.46 Drama In muziek. Afl. 2: Peter I. Tsjaikovsky en Nadejda von Meck. (herh) BRT 2 14.00 Open Franse Tenniskampi oenschappen Roland-Garros. Recht streekse reportage van de kwartfia- les. Commentaar: Daniel Mortier. MUSIC BOX TV 5 08.00 Non-stop videoclips. Presenta tie: Diana (08.00), Simon Down Under met muziek uit Australië (09.00), Julie (10.00), Martin met A-Z of Pop (11.00), Simon en Diana met Chart Attack, overzicht van de Music Box Top 40 (12.00) en Gaz (13.00). 14.00 Non-stop videoclips. Herhalingen. DUITSLAND 1 10.00 Heute. 10.03 WISO 10.35 Riff Piraten (Jamaica Inn), Engelse film (1939) Regie: Alfred Hitchcock. 12.10 Report 12.55 Persoverzicht 13.00 en 15 50 Heute 16 00 Chlorofilla vom blauen Himmel, tekenfilm (4). 16.25 Schau ins Land. DUITSLAND 2 16.00 Heute. 16.04 Lëwezahn. 16.35 Der Waschbar Rascal. 17.00 Heuts. 17.15 Tele-illustrierts. SKY CHANNEL 14.35 Movin'on. Afl: The elephant story. 15.30 Wayne A Shuster. 16.00 Pat Sharp Show. 16.45 Young, Free and Single. Met Gary Davies. 17.30 The All American Hot 100 Show. BBC 1 07.50 Breakfast Time. 11.30 Play School. 11.55 Cricket. Benson and Hedges Cup - kwart finale 14.20 Journaal 14.35 Weerbericht met overzicht voor de landbouw. 14.37 Financieel overzichL 14 40 Mr. Benn. 14 55 Cricket. 16.55 Lay on Five. 17.10 The Wombles. 17.15 Bie- kitts. ITV 13.00 Tales from Fat Tulip's Garden 13.10 Our backyard. Afl: The tool shed. 13.30 Whose baby? 14.00 News at one 14.20 Anglia news and weather. 14.30 A country practice. 15.25 On the market 15.50 Derby Day 17.00 Tales from Fat Tulip's garden. programma gespeld B.O.R.A. ac cent aigu T. 17.55 Mededelingen (NOS). VPRO: 18.06 Boeken 20.03 Het Evenement 21.02 Bulten Beeld. 22.02 Hel Bericht NOS 23.02 Met het oog op morgen. VARA. 00 02 De nacht klinkt anders. 02.02 Groot licht. 05 02 Werk licht HILVERSUM 2 TROS: 16.00 TROS Nieuws Show (16.30 Nws 16.33 TROS-Aktua. 16 00 en 17 00 TROS-Aktua Nws overzicht. 17.30 Nws. 17 36 TROS-Aktua. 18 00 Nws 18 10 Het joumaltstenforum. 19.00 TROS Klantenservice. 20.00 Nws. 20.03 TROS huiswerkli|n. 21.00 De nachtzuster, hoorsp 21.28 Om het boek. 22.00 Finale. 22.30 Nws. 22.35 Duister glanst de Amstel. hoors- p serie (7). 23.00 Proeflokaal. Vandaag: OH Dingen van de Dag 16.03 De verrukkelijke vi|ttien. 18.04 Oe A vond spits. VARA: 19 02 Dubbeilisjes 20.02 Popkrant 21.02 Moon- dogs. 23.02 Morgen gebeurt het. HILVERSUM 4 NCRV 16 00 In de schaduw van de meesters Capeila Clementina (1). 17.00 Populaire klassieken Werken v Cha- brier NOS. 18 00 Nws. NCRV 18 02 Met hart en mond en handen. 18.45 Muziek In vnie tijd. 19.15 Entr'acte. Kamermui 19 28 Pianorecital. 20.00 Concert door het Neder lands Kamerkoor gewijd aan Schutz. m.m.v de Barokinstrumentaiisten 22.22 Klavecim belmui van bach. 21.30 Llterama. Arlka in Literama (9): Nigeria (1). 22.30 Historische orgelopnamen (8). 23.10 kamermuz. van Beethoven. HILVERSUM S AVRO: 17.30 HILVERSUM 3 bestond nog niet (P P 18.20 Uitzending van de C.P.L NOS: 19 00 Nws voor buiten landers. (19.00 Turks. 19.10 Berbers. 19.20 Marokkaans-Arabisch 19 30 Spaans). TE- LEAC: 19.40 Leiding geven, les 10 RADIO RIJNMOND 16 30 Middagprogr met Enk Post Met om 16 30 Reg-o-nws 16 33 "Voor veertien cent wtper" (Vandaag Ad vocaat) 17 00 regio-nwa. 17 05 Agenda door Cobie da Vos. Morgen HILVERSUM 1 NOS leder heel uur nws. VOO: 7.03 Ook goeiemorgen. (7 30 en 8 30 Veronica Nws.radio). 9 03 Muziek terwi|l u werkt 10.30 Veronica Nws.rsdio 10.32 Kletskop 12 03 Will wil wel 13 06 Neder- NCRV: 14.03 Kletsmajoor dedeimgen (NOS). HILVERSUM 2 VARA 7 00 Nws 7 06 De Wekkerradio. (7 06 en 8 11 Dingen van de (1134 Dingen van de dag. OVERHEIDS VOORLICHTING: 12.16 Franco thuia. 12 26 Mededelingen voor land-en tuinbouw (NOS) 12.30 Nws 12 36 Dingen van de Dag. 13.00 Nws 13 10 Burengerucht 13 30 Nws. 13 33 Wereldnieuws en andere berichten.) 14 00 De Schuurpapier 14.30 Nws. 14.33 Wel en Wee 15 00 Leef-ti|d-genoeg 15 30 Nws 15.33 Het zout m de pap Magazme 16 00 ÉMMHÉlar ontmoet Jules Chapon (5). s 16 33 NOS-T H 17.36 Ti|dse!n. HILVERSUM 3 NOS leder hoel 7 03 Ronduit music-time 9 03 10 03 Muziek motief 11.03 Country VPRO 12.03 Oe Wilde Wereld 15 03 Ron- fionflon met Jacques Plafond. NOS 16 04 De Nationale Hitparade. HILVERSUM 4 NCRV 7 00 Het levende Woord. 7 10 Preludium 6 00 Nws 8 02 Pro gramma-overzicht 8 05 Platennws 8 45 Te Oeum Laud am us 9 15 Onder de Hoogtezon 10.00 De f*- - O Oe gitaarkwintetten van Ba 10.30 Ork.palet Het Bertijns I Ork Klass mui 12 00 De weretdRjke canta tes van Bach (8). 12 25 Promenade 13 00 Nws 13 02 Holland Festival Journaal 13 07 Vocaal Liederen van Sor voor sopraan en piano. 13 30 Orgelconcert door Ton Koop man AVRO: 14.00 Telefoonnummer 035-39211. 15.30 Puur cultuur Oude jazz en klassieke randgebieden Johnny Dodds (1692-1940). 15 45 Muziektheater Fragmen ten uit 'Eln Waizertraum' van O Sirauae. 16.30 O. Scarlatti Muencher Vokalsoiisten en Muencher Kammerorchester. met soite- 7.30 Ochtendprogr Peter Schuiten Met o a 7 33 Ree muz "Hoest meer op" (spel) en 16 30 Middagprogr met Erik Post

Leidse Courant | 1985 | | pagina 11