rritatie en tremmingen roef op wegen iassenheim Opnieuw beraad over koetshuizen Woning mag niet naast politiebureau (sse wijst ^gionaal industrie- -rrein al Défilé voor jarige Oranje Vereniging Vannacht weer jaarlijkse Nacht van Vo Zwaargewonden na aanrijding Sponsorloop en markt voor Burkina Faso -jOEN OMGEVING CcidöeSoivtant VRIJDAG 31 MEI 1985 PAGINA 15 eer steun voor rde Wereldlanden WIJK De gemeente Katwijk zou zich meer en begeven op het pad van de ontwikkelingssa- iverking. Dit bracht de heer H. van Mierlo /Gemeentebelangen) gisteravond tijdens de raads- dering naar voren. Volgens hem zijn de mogelijk- n voor de lokale overheid om steun te verlenen rrojecten in de Derde Wereld de afgelopen tijd verruimd. Hij riep het college op om bij het op- n van de begroting voor 1986 een bedrag voor ont- ielingssamenwerking te reserveren. Van Mierlo te voor de besteding van dit bedrag aansluiting te en bij initiatieven diè al in de gemeente worden tel- l00'^ door particulieren en verenigingen. Burge tter CA. Bos zegde toe binnenkort op dit voorstel te komen. Wel stelde hij voor te wachten totdat I es bekend wordt aan welke nieuwe regels de ge- ntf zich op dit punt heeft te houden. lea Raadsleden naar Lowestoft KATWIJK Een delegatie van het Katwijkse gemeentebestuur vertrekt morgen voor een zesdaags bezoek naar de partnergemeente Lowestoft in het Engelse Waveney-district. De groep, die behalve uit de burgemeester en zijn echtgenote bestaat uit wethouder J. Bergman, gemeentesecretaris G. Feen- stra en de raadsleden A.C. Berkheij, J.H. Haasnoot. T. van der Plas en D. van der Plas, zal onder meer aanwezig zijn bij de opening van de maritieme afdeling van het Lowestoft College of Further Education door Prinses Anne. Op het programma staan verder bezoe ken aan enkele fabrieken, de Harris Middle School waar Katwijkse scho lieren contacten mee onderhouden en enkele culturele manifestaties. Mini- triathlon in Sassenheim SASSENHEIM Vanwege de viering van haar 20-jarig bestaan organiseert zwemvereniging Sassenheim morgen een mini-triathlon. Het maximale aan tal deelnemers, namelijk 288, doet mee aan de kwart- en aan de achtste triath lon. De kwart-triathlon omvat 1 kilo meter zwemmen, 50 kilometer fietsen en 10 kilometer hardlopen. Voor de achtste triathlon zijn deze afstanden respectievelijk een halve kilometer, 2,5 en 5 kilometer. Het zwemmen gebeurt in zwembad De Wasbeek. De start van het fietsen en het hardlopen is op het voetbalveld van het Rijnlands lyceum. De triathlon begint om half negen in het zwembad. Middenstandsvereniging Valkenburg een feit VALKENBURG De Valken- burgse middenstanders hebben zich georganiseerd. Gisteren is de Ondernemers Vereniging Valkenburg (OVV) officieel op gericht. De nieuwe vereniging moet zich behalve voor winke liers, ook open stellen voor ge vestigde bedrijven, kwekers en tuinders. Dit kwam gisteren tij dens de eerste vergadering van de ondernemers naar voren. Het ligt in de bedoeling om enige keren per jaar bijeen te komen voor voorlichtingsavonden op velerlei terrein. Voorlopig zijn zes bestuursleden gekozen, de heer G. Westgeest, vooTzitter; mevrouw N. J. C. Bol-Pas, secre taresse; de heer D. Doldersum, penningmeester en de heren C. Timmers, J. v.d. Berg en P. Heemskerk, commissarissen. Na het vaststellen van de statu ten, werd een verzoek van het gemeentebestuur behandeld om advies over de eventuele instel ling van een week- of maand- markt in Valkenburg. Op dit moment bestaat er bij de Val- kenburgse ondernemers geen be hoefte aan een markt, zo bleek uit de vergadering. Wel zal de vereniging zich hier in later sta dium nader over bezinnen. Mindeijarigen stelen auto KATWIJK De politie van Katwijk heeft vannacht een wilde achtervolging ingezet op twee minderjarige jongens die in een gestolen BMW rondreden. Tijdens het surveilleren werd de BMW door de Katwijkse politie opgemerkt. De auto reed een beetje raar, vonden de agen ten en zij gaven het stopteken. Daarop werd door de bestuurder van de auto gereageerd met het geven van een dot gas. De politie-auto kon niet anders dan een achtervolging inzetten, die door een groot deel van Katwijk voerde. Uit eindelijk konden de agenten de bestuurder tot stoppen dwingen. Dit geschiedde voor de deur van het politiebureau. De bestuurder en een in zittende jongen zetten het daarna op een lopen, waarna de achtervolging lopend werd voortge zet Eerst werd de minderjarige bestuurder in de kraag gevat, daarna de andere jongen. Ach teraf bleek dat de BMW in Leiden was gesto len. SENHEIM Een E aantal doorgaande fes in Sassenheim is Eenteel afgesloten of njk te berijden. Dit bijvoorbeeld zowel de Parklaan, Teylin- '|tan, Kerklaan, War- perdam als voor de beek en het fietspad B Rijksweg 44. Tijdens «gelopen raadsverga- ig werden hier dan vragen gesteld. Vol- het college van B en ijn de strenge winter de geuite bezwaren bewoners aan de Tey- irlaan er de oorzaak dat op dit moment aantal van deze re- tructies samenvalt. flM de Wasbeek en het fietspad langs Rijksweg 44 heeft de gemeente Sassen heim geen zeggenschap. Met name de afsluiting van deze twee laatste wegen heeft ge volgen voor de talrijke scho lieren die per fiets naar Sas senheim komen. Vanuit Warmond is Sassenheim voor hen alleen bereikbaar via Oegstgeest, een aardig stukje om dus. De Teylinger- laan is totaal afgesloten. Voor de Parklaan, één van de belangrijkste routes bin nen Sassenheim, geldt dat er door de werkzaamheden vaak met veel oponthoud re kening gehouden moet wor den. Ook veroorzaken het drukke verkeer en grondverzetma- chines door het warme en droge weer veel'stof. Regel matig wordt het onverharde wegdek dan ook nat gespo- De Parklaan In Sassenheim is één van de drukste verkeersaders. Op het moment ontstaan veel stremmingen en irritatie door het opbreken van de weg. ten om stofvorming zoveel mogelijk te voorkomen. Des ondanks blijft de hele situa tie van de wegen in Sassen heim veel overlast en irrita tie veroorzaken. Een wat zorgvuldiger afstemming tus sen de verschillende recon structies is gezien de overlast op dit moment een wenselij ke zaak, zo meenden enkele raadsleden. De werkzaamhe den die nu plaats vinden hebben vrijwel allemaal te maken met invoering van het Verkeerscirculatieplan. Dit bepaalt dat het wegdek van een groot aantal wegen in Sassenheim gerecon strueerd wordt. Van deze ge legenheid wordt tevens ge bruik gemaakt om het riool stelsel en leidingen te ver nieuwen. Een andere zorg van vele Sassenheimers is het feit dat Sassenheim van een lommer rijk dorp met veel groen en stille straten verandert in een snelweg. Veel bomen en groen moeten worden ver wijderd, terwijl langzamer hand vrijwel alle wegen worden voorzien van een as- faltlaag. „Sassenheim wordt een grote racebaan", is dan ook een veel gehoorde uit drukking. De meeste werk zaamheden duren nog tot in het najaar. NOORDWIJK Wel een schadeloosstelling, maar geen toestemming voor de bouw van een huis. Dat is \^at de Noordwijker P.W. van der Holst van de ge meente kan verwachten betreffende het bestem mingsplan Middengebied- Zuid. Een en ander werd gisteren duidelijk toen de provincie de bezwaar schriften tegen dat plan behandelde. Voor de eige naren van de flat Wester- baan ziet de situatie er nog somberder uit. Hun groenstrook wil de ge meente koste wat het kost met woningen bebouwen. Van twee zijden was bezwaar gemaakt, door de al genoemde Van der Holst en door de Ver eniging van Eigenaren van de flat Westerbaan. Van der Holst wil op het groene stukje land tussen de flat en het politiebu reau een woning bouwen. Aanvankelijk wilde hij er drie villa's bouwen, maar navraag bij de gemeente leerde hem dat hij er maar twee mocht la ten neerzetten. Hij paste zijn filan aan, maar veertien dagen ater bleek hem foute informa tie te zijn verstrekt. Er mag daar helemaal niet gebouwd worden, omdat het land deel uitmaakt van de groengordel tussen Noordwijk aan Zee en Noordwijk-Binnen. Het beleid is erop gericht die open strook ook open te houden. Van der Holst wil nu als een soort genoegdoening dat hem wordt toegestaan een woning te bouwen aan de kant van het politiebureau, op de plaats waar hij nu een stal heeft. De bewoners van de flat Wes terbaan willen met hun be zwaarschrift voorkomen dat een ander stukje groen in het gebied wordt bebouwd. Het gaat om het plantsoentje aan de andere zijde van de flat tus sen de Oude Zeeweg en het Dompad in waarop de ge meente woningbouw mogelijk wil maken. „Het is het oudste en enige stukje fraaie groen in dat gebied en maakt boven dien deel uit van een veel ge bruikte wandelroute richting zee via het Dompad", zo ver klaarde C. Verwey namens de eigenaar-bewoners. Zij beroe pen zich ook op een contract dat de bouwer van de flat met de gemeente heeft afgesloten en waarin de strook grond aan de gemeente is overgedragen. Die heeft zich verplicht er groen aan te planten en dat te onderhouden. De gemeente was aanvanke lijk het contract vergeten, maar wil nu desnoods een ont eigeningsprocedure tegen zich zelf instellen om woningbouw mogelijk te maken. Grond voor woningbouw is schaars in de gemeente en bovendien zou bebouwing daar een logische en fraaie afronding van de nieuwe bebouwing van het Middengebied Zuid zijn, aldus de gemeente. 980 C 982 E Voor het realise- 981-ran een regionaal be- 979 (terrein, zoals de pro- 981 wenst, moet de ge uite Lisse vooral in de 984 ing van Hillegom kij- 982 Tot deze conclusie 980 hen de leden van de g jcommissie voor telijke ordening gis- l. Lisse zelf heeft ruimte voor een der- t industrieterrein in ^stelling tot de ge- ite Hillegom. Het ter- zou dan vlakbij de tandsteenfabriek en komen, zodat het uit op het Lissese in- ïeterrein Meer en Beide terreinen vor- op die manier een "***"?1 en er zijn goede uitingen als straks de ie gereed is. is de beraadslagingen ngift«te de heer Ten Hagen iwaar.) een jans breken voor fcstiging van agrarische ven op hetzelfde terrein. pHBergelijke functie was al laZr voorgesteld, maar daar weinig inhoud aan ge- aldus de heer Ten Ha- ^HOok de exportbedrijven ^^oloembollen moeten bij- eeld als agrarisch wor- ■^estémpeld. De overige __^pssieleden zagen weinig de opmerkingen van de Ten Hagen. Ten eerste is i mogelijkheid om zich ruimte op het terrein te n (hetgeen met betrek- lot Meer en Duin niet ge- I is). Ten tweede hebben kdsleden hun bedenkin- rer de toekomstmogelijk- van de bloembollenin- fc. De heer Smith merkte ulm verband op dat de ïatenjelegenheid in deze sec- vrljbèllicht niet terug zal lo- ftaar evenmin zal uitbrei- i.We zijn vooral in de voor de toekomst van '45 pinderen en in dat kader allerlei industrieën toe- krijgen met voldoende op uitbreiding van S/Tplegenheid", aldus •verleg met Hillegom, verband en met de el. OTjoie over deze zaak moet Igen. Als start van de festiviteiten werden tweehonderd duiven de lucht in gestuurd. RIJNSBURG De 40-jarige Oranje Vereniging in Rijns burg heeft gisteren van bijna alle Rijnsburgse verenigingen een défilé aangeboden gekre gen. De feestelijke optocht trok langs het raadhuis waar het jubilerende bestuur op het bordes stond opgesteld. Maar liefst 34 verenigingen presen teerden zich op deze wijze. Om half zeven gingen er allereerst tweehonderd duiven de lucht in. Sommige buurt- en sport verenigingen presenteerden zich op een bijzondere manier. Zo kwam de Rijnsburgse IJs club al fietsend en rolschaat send langs. De buurtvereni ging Brouwerstraat had een speciale kar met opschrift Koestraat gemaakt en een heuse koe achter de wagen ge spannen. Een drukke receptie in de Voorhof volgde na de optocht. Hier reikte burgemeester F. Jonkman een onderscheiding uit aan de heer N. van Delft, die al vijfentwintig jaar lid van de Oranje Vereniging is. Vanavond is er ter ere van het jubileum een gala-avond in de veiling met optredens van Lenny Kuhr, Saskia en Serge, Rossa Nova, Combo Wil de Bras, de Dorstvlegels en de Entertainers. De toegang be draagt 5,-. 9? VOORSCHOTEN De traditionele „Nacht van Voorschoten" gaat van avond om half acht van start. Het gebeuren wordt gecombineerd met de Verenigingsmarkt, die om zeven uur begint. De „Nacht van Voorscho ten", een grote culturele manifestatie, vindt plaats in café Het Wapen van Voorschoten en het Am bachtshuis. De Verenigingsmarkt wordt gehouden op de Voorstraat, waar 54 vereni gingen zich met een kraampje zullen presente ren. Negen verenigingen zullen nog een extra bijdra ge leveren met een optre den tijdens de „Nacht van Voorschoten". De kramen van de vrijdagse week markt blijven vanavond bij na allemaal staan voor de verenigingen. Bovendien komt er een muziektent. De bioscoop draait de gehele avond films over Voorscho ten en het verenigingsle ven. Bij mooi weer vinden alle activiteiten buiten plaats, ook na middernacht, wanneer de marktkramen afgebroken worden en de „Nacht van Voorschoten" zich voortzet met onder an dere muziek door het Com bo Raymond. Bij minder goed weer ver plaatst het feestelijke ge beuren zich naar „Het Wa pen" en het Ambachtshuis. Het grote Voorschotense verenigingsfeest zal tot diep in de nacht duren. Er zijn optredens van onder andere de Christelijke Jeugdkoren, Avanti, het Harpjes Ensem ble, Het Christelijk Vocaal Ensemble, Muziekschool Otto Wolthuis en de harmo nievereniging Laurentius. VOORSCHOTEN De Voorschotense gemeente raad wil dat in de raads commissie openbare wer ken nog eens gesproken wordt over een mogelijke restauratie van de koets huizen aan de Voorstraat. Dit naar aanleiding van een brief van de stichting Diogenes, die sloop van de koetshuizen wil voorko men. Dit kwam gister avond naar voren in een raadsvergadering die nog geen uur duurde. De pro blematiek rond de School straat, die in eerste instan tie besproken zou worden, is verplaatst naar de raadsvergadering van 4 juli. Het college van B en W is namelijk nog niet klaar met een advies. De kosten van restauratie van de koetshuizen zijn volgens B en W veel hoger dan Diogenes suggereert. Grond en opstallen moeten namelijk van de huidi ge eigenaar worden terugge kocht. Bovendien heeft de ei genaar al een bouwplan voor het perceel ingediend. Toch wilden de heer J. Aikens en mevrouw J.B.M. Hulscher van de VVD de kwestie in de com missies financiën en ruimtelij ke ordening besproken heb ben. Wethouder J. van Leeuwen wees er op dat er al een be staand bestemmingsplan is en de zaken niet nog eens veran derd konden worden. „Boven dien heb ik begrepen dat de brief slechts van een deel van het bestuur van Diogenes af komstig is", aldus Van Leeu wen. Reden voor Aikens om op te merken dat de raad ken nelijk niet volledig was geïn formeerd. Hij wilde dat B en W de zaken nog eens schrifte lijk op een rijtje zetten, iets waar het college niet aan tege moet wilde komen. Uiteinde lijk besloot de raad om de kwestie toch weer in de com missie openbare werken aan de orde te stellen. Voordat de vergadering begon, las de heer J. de Boer van de IK V-kern Voorschoten een brief voor, waarin het IKV pleit voor een jumelage van Voorschoten met het Belgische Schoten en een gemeente uit het Oostblok. De raad vond het nog te vroeg om daar nu al op in te gaan. Loco-burge meester J.D. van Dalen zegde dan ook toe het punt op de agenda van de commissie alge mene zaken te plaatsen. D'66 zelfstandig raadsverkiezingen in VOORSCHOTEN Tijdens een goed bezochte ledenverga dering van D'66-afdeling Voorschoten hebben de leden unaniem besloten volgend jaar zelfstandig deel te nemen aan de gemeenteraadsverkiezin gen. „We werden min of meer gedwongen hierover thans een definitieve uitspraak te doen, omdat enige partijen ons bena derd hebben met de vraag of we een samenwerkingsver band willen aangaan", aldus het raadslid J. Aikens. De Voorschotense Democraten er kennen dat hun partij er lan delijk bezien op dit moment niet al te florissant voorstaat, maar zij menen dat D'66 erin geslaagd is de afgelopen zes jaar binnen de gemeenteraad toch een eigen geluid te laten horen. D'66 is niet vertegen woordigd in het college van burgemeester en wethouders. „Bij een drie partijenstelsel zit het gevaar er levensgroot in dat de gemeente voornamelijk vanuit de B. en W.-kamer, waar de burger geen toegang heeft, wordt bestuurd", zo waarschuwde J. Aikens tijdens de vergadering. „Evenals tij dens de raadsperiode willen we ook in de toekomst een horzel-functie vervullen, waardoor een gesloten en be sloten bestuur voorkomen wordt". Drie personen zijn gisteravond rond kwart voor elf ernstig gewond geraakt bl] een aanrijding op de provinciale weg 7 bij Woubrugge. Een 29-jarige inwoonster van Alphen aan den Rijn reed met haar auto In de richting van haar woonplaats toen zij plotseling door nog onbekende oorzaak op de linker weghelft belandde. Daar schampte zij een haar tegemoetkomende vrachtwagen en vervol gens reed zij zijwaarts tegen de auto van 51-jarige Inwoner van Krommenie. De belde inzittenden hiervan, de man en zijn 52-Jarige echtgenote, zijn met onbekend letsel overgebracht naar het zie kenhuis Rijnoord in Alphen aan den Rijn. De Alphense is opgenomen in het Academisch Ziekenhuis Leiden. Beide auto's zijn totaal vernield. NOORDWIJK De Werk groep Ontwikkelingssamen werking Noordwijk-Burkina Faso (Boven Volta) houdt morgen een sponsorloop. Ge start wordt tussen een en vier uur bij het Gat van Pa lace aan de Koningin Wil- helminaboulevard en er kan tot 17.00 uur gefinished wor den. Startformulieren zijn bij het gemeentehuis en aan de start verkrijgbaar. Tijdens de loop wordt op het Gat van Palace een markt gehouden. Voor de sponsorloop is een parcours uitgezet over de Pa rallelboulevard via de Vuur toren en weer over de Ko ningin Wilhelminaboulevard terug naar het Gat De op brengst is bestemd voor de school voor lager beroepson derwijs van Frère Isidore in Bobo Dioulasso. Naar de school zijn inmiddels al twee zendingen gereedschappen en trapnaaimachines ver stuurd en een bestelbusje. De werkgroep sleunt de school ook bij het bouwen van loka len. Tijdens de sponsorloop waar voor iedereen eigen sponsors voor afgelegde rondjes moet werven, wordt op het Gat van Palace een markt gehou den. Stands van ideële instel lingen en kraampjes met cu riosa en tweedehands kle ding staan daar van elf tot vijf uur opgesteld. The New Combo uit Uitgeest speelt dans- en jazzmuziek. Op de markt is ook het populaire beeldje „De Ziekzoeker", naar een origineel in de wijk Middengebied-Noord, te koop. Ook hiervan is de op brengst bestemd voor het project in Burkina Faso.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 15