Water rond Grote Polder ernstig verontreinigd Nieuwe loods voor roeivereniginj Stichting SJA wordt vereniging Begraafplaats Hazerswoude groter PEüPOzJ MAAL LEIDEN OMGEVING Toch sterrebeelden in wijk Rijnsoever CeidócSomant VRIJDAG 31 MEI 1985 PAG ARTSEN Leiden: Groep 1: Tan. Janssen. Zwljnenburg. Mey er. R. van Leeuwen, Verhage, Groeneveld en de Ruiter: za. dr. Bisschop, tel. 121641, zo. dr. Meyer, tel. 215510. Groep 2: Mastenbroek. Pieterse. Van Gent. Taytelbaum, Van Luyk, Klaassen. Rus en Kruis: za. dr. van Luyk, tel. 122522, zo. dr. Klaassen, tel. 213546. Groep 3 Pleiter, J. van Leeuwen, Smit, W. de Bruijne, J. de Bruijne, Stolk, Jurgens en Fogelberg: za. dr. van Leeuwen, tel. 120412, zo. dr. Smit, tel. 130177. Groep 4: Van Wingerden, Lahr, Van Rijn, Bènit, Nieuwenhuis, Roos. Boer, Van de Waard en Arnou: za. dr. Arnou. tel. 311414, zo. dr. Bénit. tel. 720404. Groep 5: Schaefer, Jasperse, Crul. Kooyman, De Jong, Prince. Reinders, D. Ham- merstein en A. Hammerstein: za. dr. A. Hammerstein. tel. 767646, zo. dr. Reinders, tel. 760947. Oegstgeest: vanaf za. 10 uur: dr. van Overvest, tel. 173994. Pa- tienten van dr. Steenhoven of dr. Voorzaat: bellen naar 176867. Spreekuur za. en zo. 11.30- 12.30. Kaag - Abbenes - Nieuw Vennep: tel. 02526-72850 Leiderdorp: za. en zo. dr. Ou- werkerk, tel. 891037, Spreekuur van 12.30 tot 13.00. Voorscho len: za. dr. Schotanus, zo. dr. Baars. Warmond - Voorhout: dr Lempers, tel. 02522-10140. Noordwijk: Groepspraktijk tel. 19300 Noordwijkerhout - Lis- 8e: dr. van Heesch, spreekuur za. en zo. 12.00 en 17.00 uur Katwijk aan Zee: dr. van Duyn, tel. 15805. Katwijk - Rijnsburg - Valkenburg: dr. Van de Water, tel. 12921. Sassenheim: dr. Schmidt, tel. 11253. Alkemade - Rijnsaterwoude - Leimuiden: dr. van Dongen, tel. 01713-4044. Vaste weekenddienst dr. Saeys. tel. 01713-2217. Alphen: groep 1, za. dr. van Gemeren, zo. dr. Zikel. groep 2. za. dr. Hertzber ger, zo. dr. Wijnmaalen. Ha- zerswoude -Koudekerk: dr. Uh- lenbeck, tel. 01728-9281. Ben thuizen - Boskoop: dr. Harder wijk, tel. 01727-7540. Lange- raar - Nieuwveen - Ter Aar - Woubrugge: dr. Gorissen, tel. 01722-2139. Nieuwkoop - Noorden: dr. Brinkman, tel. 01725-9301. TANDARTSEN Leiden - Lei derdorp Oegstgeest: dr. van Veen. tel. 220164, za en zo spreekuur om 13.00 uur. Alke made Leimuiden: eigen tand arts bellen voor 15.00 uur. Leidschendam: Voor spoedge vallen tel. 974491. Bollen streek: Dr. Kiele, tel. 02523- 2996. APOTHEKEN Leiden - Lei derdorp - Oegstgeest - Voor scholen: Zuider Apotheek in Lei den en Apotheek Linnaeus in Oegstgeest. Alkemade: Apo theek Alkemade, open: zat 12- 13, 17.30-18 u. zon feestda gen 12.30-13 en 17.30-18 u. Noordwijk Katwijk: Duinrand Apotheek in Noordwijk en Apo theek Rijnsoever in Katwijk. Ge opend van 12-13.30 en 18.30-19. Noordwijkerhout: za geopend van 9-13. u. en van 17-18 u. en zo van 12-13 u. en 17-18 u. Spoedrecepten tel. 3511 of. dienstbel. Sassenheim: 02522- 10169. WIJKVERPLEGING Leiden - Noordwijkerhout - De Zilk - Voorhout: tel. 071-122222. Bollenstreek: Wijkverpleging Gezondheidscentrum. tel. 02522-14147 Hillegom: Opga ve via het antwoordapparaat, tel. 02520-16217. Leidschendam: Kruisvereniging, tel. 070-455300. Oegstgeest: Kruisvereniging, tel. 071-177444. DIERENARTSEN Leiden: dr. Helder, tel. 220513 en dr. Vest- jens, tel. 144323. Oegstgeest: dr Van Duyn. tel. 173266. Voor schoten - Leidschendam: dr. Frencken, tel. 070-271110. APOTHEKEN De avond- en nachtdiensten van de apotheken in de regio Leiden worden tot vrijdag 7 juni waargenomen door Zuider Apotheek in Leiden en apotheek Linnaeus in Oegst- ONGEVALLENDIENST ZIEKEN HUIZEN LEIDEN Ongevallen- dienst elke dag Academisch Zie kenhuis behalve van dinsdag 13.00 u. tot woensdag 13.00 u. (Diaconessenhuis) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekenhuis). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dagelijks van 16.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 19.30 uur. Kin derafdeling dagelijks van 14.00 tot 20.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt. Sint Elizabeth-ziekenhuis: Volwas senen dagelijks van 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 11.15- 12.00 u. (alleen voor echtgeno ten) van 15.00-16.00 u. en van 18.30-19.30 u. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hart- bewaking) dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.00-19.30 u. Inten sieve verpleging: dag. van 14.00- 14.30 u. en van 18.30-19.00 u. Sport-Medisch Adviescentrum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Elisabeth-ziekenhuis. Endegeest: Di. en vr. 13.00- 14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eerste klasse: de gehele dag. Academisch Zie kenhuis: Voor alle patiënten (be halve kinderen) zijn de bezoeku ren als volgt: Dagelijks 14.15- 15.00 u. en 18.30-19.30 u. Avondbezoekuur afdeling verlos kunde: 18.00-19.00 u. De Prae- maturenafdeling dagelijks van 14.30-14.45 u. en 18.30-18.45 u. Voor ouders en familie is voort aan doorlopend bezoek moge lijk. Bezoek aan ernstige patiën ten: wanneer aan ernstige pa- tienten doorlopend bezoek wordt toegestaan kan de hoofd verpleegkundige hiervoor spe ciale kaarten verstrekken. De bezoektijden van de kinderkli niek zijn dagelijks 15.00-15.45 u. en 18.30-19.00 u. De bezoektij den van de kinderafdeling (al leen voor ouders van kinderen kan er een afwijkende tijd afge sproken worden met de hoofd verpleegkundige) zijn dagelijks van 14.15-15-00 u. en van 18.30- 19.00. Rijnoordziekenhuis: Dagelijks 14.30-15.15 u. en 18.30-19.30 u. Extra bezoek hartbewaking: 11.00-11.30 u. Extra bezoek vaders kraamafde ling: 19.30-20.30 u. Kinderafde ling 15.00-15.30 u. alleen voor ouders 18.00-18.30 u, S.O.S.-DIENST Telefonische hulpdienst. tel. 071-125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren of eenzaam zijn. Ver trouwelijk. Dag en nacht bereik- BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50, tel. 123942; spreekuren ma. en di. 10.00- 12.30 u.. wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. DUIZEND JEUGD LEDEN BIJ BIBLIOTHEEK HAZERSWOUDE HAZERSWOUDE De Ha- zerswoudse openbare biblio theek verwelkomde deze week het duizendste jeugdlid. De ge lukkige was de 12-jarige Kir- sten Snel. Zij kreeg een boe kenbom De openbare biblio theek voorziet in een behoefte. In enkele maanden na de ope ning is al een groot aantal le den ingeschreven. Een tegen valler is de weigering van de gemeente Koudekerk tot sa menwerking. Hierdoor komt de bibliotheek in Hazerswoude voor hogere kosten te staan. KATWIJK De straatnaamgeving in de zesde fase van de Katwijkse wijk Rijnsoever heeft gisteravond in de raadsvergadering de nodige kritiek opgeroepen. Vanuit verschil lende frakties bracht men opnieuw de al in de commissie geuite bezwaren naar voren, waarbij RPF-fractievoorzitter J.H. ten Hove zelfs zover ging een alternatief voorstel ter tafel te brengen. De kritiek spitste zich toe op het feit dat het college van B en W in Rijnsoever te lang doorborduurt op het rijtje sterrebeelden, waardoor het patroon van straatnamen zeer onoverzichtelijk wordt. De RPF wilde dan ook definitief breken met deze traditie en kwam gisteravond met een lijstje van 17e eeuwse schilders. Dit zou moeten leiden tot, in de ogen van PvdA-voorman J. H. Haas noot zeer afgezaagde, namen als de Frans Halsstraat, de Paulus Potterstraat en de Rembrand tstraat. Veel steun kreeg de RPF niet. Ook de aan vankelijke tegenstanders legden zich uitein delijk neer bij het argument van wethouder J. Bergman dat het in feite al te laat was om nog met alternatieven te komen. „De eerste bewoners hebben hun verhuisberichten al verstuurd en daarbij gebruik gemaakt van de nu al circulerende nieuwe straatnamen", al dus Bergman. Volgens Bergman was er wel degelijk een verschil tussen de oude en de nieuwe sterre beelden. Er is afgeweken van de latijnse be namingen als Sirius, Hercules en Regules en gekozen voor Melkweg, Poolster, Boogschut ter, Weegschaal, Waterman en Zuiderkruis. ZOETERWOUDE Het water in de singel rond het Zoeterwoudse indus trieterrein Grote Polder is sterk verontreinigd. On derzoek door het Instituut voor Milieuhygiëne en Gezondheidstechniek TNO heeft aangetoond dat het water is verontreinigd met o.a. trichloorethaa.n, dichloorbenzeen en een mengsel van stoffen dat lijkt op terpentine. Van •sommige stoffen is aange toond dat ze kankerver wekkend zijn. Burgemeester Houdijk deelde gisteravond mee dat er géén reden tot paniek is. In afwach ting van de resultaten van na der onderzoek (dat naar ver wachting woensdag 5 juni is afgerond), is de bevolking aan geraden contact met het water in de singel te vermijden. Ook wordt aangeraden in het water niet te vissen. Het onderzoek naar de bodem verontreiniging wordt uitge voerd door Handelmaatschap pij Vos Co, het overslagbe drijf in chemicaliën dat vele jaren een bedrijfsterrein heeft gehad aan de Industrieweg en inmiddels is verhuisd naar Al phen aan den Rijn. Inmiddels is vrijwel zeker vast komen te staan de terpentineachtige vervuilingsprodukten niet af komstig zijn van Vos Co, met andere woorden er zijn méér vervuilers op het indus trieterrein. Burgemeester Houdijk: „In de bodem van het industrieter rein zitten sedert de aanleg van het terrein drains. Het on derzoek heeft inmiddels aan getoond dat mogelijkerwijze de vervuiling heeft plaatsgevon den via die drains naar het op pervlaktewater. Vrijdagmid dag 24 mei kregen wij het TNO-rapport, direct na het pinksterweekeinde is er door ons aktie ondernomen. Op 28 mei 's morgens hebben wij het rapport aangeboden aan onder meer het Hoogheemraadschap Rijnland, de provincie alsmede de inspectie voor de volksge zondheid. Dinsdagmiddag is er al overleg gevoerd met Rijn land. Omdat door TNO is aan getoond dat de vervuiling niet uitsluitend bij VOS en Co ge zocht moet worden zal ook Rijnland onderzoek plegen. Daarbij zal niet alleen het wa ter maar ook het slib onder zocht worden". Er zullen diepteboringen plaatsvinden om zodoende te kunnen constateren tot welke diepte de vervuiling is doorge drongen. Burgemeester Hou dijk: „Natuurlijk is het een verdachte zaak. We hebben besloten volledige opening van zaken te geven. Daarom ook heeft Rijnland een persbericht opgesteld dat vrijwel zeker huis-aan-huis verspreid zal worden. Als straks het door Rijnland verrichte onderzoek is afgerond weten we in ieder geval precies wat er aan de hand is. We bekijken nog of er waarschuwingsborden ge plaatst moeten worden, voorts is de politie ingelicht en die zal toezien dat er niet gevist wordt of met bootjes gevaren". Verwacht wordt dat bagger- werkzaanheden noodzakelijk zullen zijn. Tevens is het zeer gewenst, zo niet noodzakelijk, dat op zo kort mogelijke ter mijn gestart wordt met de voorbereidende sanerings werkzaamheden. Indien het nader onderzoek van Rijnland daartoe aanleiding geeft kan eventueel tot doorspoeling van het betrokken water worden overgegaan. Daartoe zal wa terschap „De Ommedijck" dan toestemming moeten verlenen. Lego bouwwedstrijd in Leidsenhage LEIDSCHENDAM Jongens en meisjes tus sen 4 en 13 jaar kunnen zaterdag 1 juni in Leid senhage meedoen aan een bouwwedstrijd met de bekende Lego steentjes. Om kinderen in elke leeftijd een gelijke kans te geven wordt in twee groepen gebouwd, een is bestemd voor kinderen van vier tot en met zeven jaar en een voor de leeftijd van acht tot en met twaalf jaar. Aanmelden is mogelijk bij De Marskramer, Venka en de klantenservice van V&D. De eer ste categorie bouwt van tien tot elf uur, de tweede van twaalf tot een uur en iedereen kan zijn of haar fantasie de vrije loop laten. Ge bouwd wordt in de kuil van het podium op het centrale plein van het winkelcentrum. Op het podium geeft het poppentheater John de Win ter twee voorstellingen, in de bouwpauzes. Gouden kerk in NieuwkC NIEUWKOOP De Onze Lieve Vrouir meivaart Kerk in Nieuwkoop werd een] eeuw geleden voor het eerst in gebruik men. Het vijftigjarig bestaan wordt mora overmorgen door de parochianen gevien. zaterdag is er om zeven uur een eucharisf ring met medewerking van het Jongere! Zondag zingt het jeugdkoor Flos-CampiT eucharistieviering van negen uur. Mgrj bisschop van Rotterdam is de celebrant if eucharistieviering om kwart voor elf, v ook het parochiekoor optreedt. Aansluite deze laatste viering is er tot half twee eè menkomst in het Parochiehuis waar de L gangers de bisschop en de leden van het bestuur de hand kunnen schudden. Ti deze bijeenkomst worden de gelden die il kader van het vijftigjarig bestaan zijn i meld door het comité overgedragen kerkbestuur. Een tekening van de nieuwe roeiloods. ALPHEN AAN DEN RIJN Blijde gezichten bij de leden van de roeivereniging „Al phen" nadat de gemeenteraad gisteravond akkoord ging met het verlenen van gemeentega rantie voor een door de roei vereniging aan te gane lening. De gemeente staat nu garant voor een bedrag van 300.000 gulden. Hiervoor zal een nieu we roeiloods gebouwd worden. De huidige loods, die langs het Aarkanaal nabij de Zegerbrug ligt, is veel te klein geworden. Wil de vereniging uitgroeien dan is een grotere loods een eerste vereiste. De nieuwe loods kan men in totaal 300 le den herbergen. Verwacht wordt dat het nieuwe gebouw in het komende najaar in ge bruik genomen kan worden. Naast de faciliteiten voor het )roe fried meren van de boten 1 loods ook als ontmot ruimte voor de leden getyjjn i worden. Om de plannen V de nieuwe loods aan eenjn te laten zien, houdt de r eniging morgen open leen Tussen tien en vier uurjei iedereen zien en zelfs mqi ken hoe het voelt om zi<i eigen kracht op het ij,vol, voort te bewegen. „De Overtocht" wordt uitgebreid NIEUWKOOP De openba- re basisschool „De Overtocht" zal worden uitgebreid. De ge meenteraad besloot gister avond om de nu nog 8 klassen tellende school uit te breiden met 1 noodlokaal. Per 1 augus tus telt De Overtocht 250 leer lingen. Veel schoolaangelegenheden vroegen gisteren de aandacht van de gemeenteraad, waaron der ook de vaststelling van de schoolgrenzen voor de openba re scholen. Het college van burgemeester en wethouders stelde voor om de gemeente in wijken te verdelen voor de op name van leerlingen aan de openbare basisscholen „Pieter de Graaf" en „De Overtocht". Een keuze, waarin VVD-frac- tievoorzitter Niezen zich niet helemaal kon vinden. Hij wil de een competitie-element in voeren en de ouders vrijheid laten om de school te kiezen. Deze wat hij zag als meer commerciële benadering zou een gezonde competitie tot stand brengen, hetgeen de kwaliteit van het onderwijs naar zijn oordeel zou kunnen verbeteren. Boonstra (CDA), Rademaker (Nieuwkoop-Noor den) en Bijker (BEP) waren het hier mee oneens en hiel den de VVD-er voor, dat in ui terste consequentie dit tot leegloop van de ene school ten bate van de andere school zou kunnen leiden. Ook stelde de raad een krediet beschikbaar van 15.800.- voor de aanschaf van een rioolrei- nigingsmachine. Zowel de stichting Balletschool Nieuw koop als de stichting telefoni sche hulpdienst Leiden zullen voor 1985 op een subsidie van de gemeente Nieuwkoop kun nen rekenen, in tegenstelling tot de stichting Zuid-Hollands Verzetsmuseum, waarvan de subsidieaanvrage werd afge- Kritiek op grondaankopen voor fietspad ZOETERWOUDE Het voorstel van B en W van Zoe- terwoude om drie stukken grond te kopen voor de totale realisering van het fietspad langs de Nieuweweg/kruis- punt Weipoortseweg viel gis teravond zowel bij Progressief Zoeterwoude als de VVD in totaal verkeerde aarde. De „extra" grondverwerving is noodzakelijk om een veilige aansluiting te krijgen voor het langzame verkeer ter hoogte van de kruising Nieuweweg- Weipoortseweg. Het progres sieve raadslid Kees Straver vond het onbegrijpelijk dat B. W. met zo'n voorstel durfde te komen. „Ik weet zeker dat vorig jaar duidelijk is gesteld dat er géén extra kosten meer zouden komen", aldus Straver. Ook P. Kremer (VVD) had grote moeite met deze materie en stelde dat de werkzaamhe den bijna zijn voltooid terwijl nu pas de raad zou moeten be sluiten te grondverwerving terwijl er „geen weg terug is". ALKEMADE De Stichting Jeugd Alkemade (SJA) is ter ziele. De samenwerkende ver enigingen besloten gisteravond tijdens een goedbezochte jaar vergadering officieel tot de op richting van de vereniging 'Samenwerkingsverband Jouw Alkemade'. Zowel de vroegere stichting als de tegenwoordige vereniging gebruiken de af- kortingsnaam SJA. De samenwerkende verenigin gen hebben gekozen voor de verenigingsvorm om meer in spraak in het beleid te krijgen. Het bestuur van de SJA trachtte gisteravond aan de aanwezigen duidelijk te ma ken dat de besturen van vere nigingen meer dan ooit moe ten worden betrokken bij alge mene problemen. Zoals het ac- commodatiebeleid, sociaal-cul turele planning en het hele ta- rievengebeuren. De aanwezige bestuursleden van verenigingen hadden nog al wat kritiek op het gemeen tebestuur. In aanwezigheid van wethouder L. Beelen werd de beslotenheid en het ondemocratisch functioneren van de ad hoe commissies van de sportvelden en de biblio theek/Alkenburcht gehekeld. Omdat de sportvelden- en bi- bliotheekproblematiek lange tijd voorrang heeft gehad is men op het gemeentehuis nog niet toegekomen aan de opstel ling van een rooster voor de indeling van de sporthal in het komend seizoen. Verenigings besturen komen nu in de pro blemen met hun bonden om dat ze nog geen wedstrijdplan ning kunnen doorgeven. Het bestuur van jeugdvereni ging 'Ranonkel' uitte gister avond ferme taal toen het liet weten dat de accommodatie nota en de tarievennota nu toch eindelijk eens moeten worden gepresenteerd door het gemeentebestuur. De SJA- jaarvergadering drong gister avond aan op de spoedige tot standkoming van een inventa risatie van de tarieven per ge bruiker van de gemeentelijke sportaccommodaties ook wil len ze dat de indirecte subsi dies voor de buitensportvere nigingen eens wat meer in de openbaarheid komen. Priori teit zou moeten worden gege ven aan het jeugd- en jonge renwerk in Alkemade. Bij het in evenwicht brengen van de tarieven voor jeugd- en sport accommodaties zou rekening moeten worden gehouden met de volgende punten: zelfwerk zaamheid, extra (bar)inkom- sten, faciliteiten, frequentie van het gebruik, leeftijdscate gorie van de gebruikers en dergelijke. De in het SJA samenwerken de verenigingsbesturen beslo ten gisteravond tot het in het leven roepen van een deskun dig werkgroepje van penning meesters dat in staat is een re delijk tarievenbeleid op. poten te zetten. De leden van de SJA spraken zich voorts uit over het openhouden van samen werking met buitensportvere nigingen. „Er zijn genoeg ge meenschappelijke belangen", aldus SJ A-secretaris Jacco Castelein gisteravond. Visplaats voor gehandicapten Een aangepaste visplaats voor minder valide sportvissers wordt waarschijnlijk dit jaar nog aangelegd bij de vijver nabij Bejaar dencomplex „Gogherweide" op de hoek Alkemadelaan/ Rem brandt van Rijnsingel. Voor deze lokatie is gekozen omdat de vij ver ideaal ligt ten opzichte van openbaar vervoer, parkeervoor zieningen, schuilgelegenheid en toiletten. Bovendien trekt de be wuste vijver 's zomers reeds veel vissers en dit bevordert inte gratie van gehandicapten. De kosten van de aanleg zijn begroot op vijftienduizend gulden. Driekwart daarvan wordt gesubsi dieerd door het Ministerie van Landbouw en Visserij. De rest is voor rekening van de gemeente Alkemade. De uitvoering van het project wordt, indien de gemeenteraad daarmee akkoord gaat, opgedragen aan de Sociale Werkvoorzie ning in Alphen aan den Rijn. Als de visplaats werkelijk in een behoefte zou blijken te voorzien, dan wil de gemeente Alkemade de behoefte aan een dergelijke visplaats elders in de gemeente peilen. HAZERSWOUDE De begraafplaats in Hazers- woude-dorp wordt uitge breid. De grond ervoor was enige jaren geleden al aangekocht. Veel overle denen uit de Rijndijk wer den in het verleden in Koudekerk begraven. De gemeente Koudekerk heeft hier nu geen ruimte meer voor. Gisteren sprak de gemeenteraad zich uit voor het beschikbaar stel len van een krediet van 103.000,voor het aan leggen van een grondgor- del rond de begraafplaats. Na de zomervakantie kunnen de raadsleden zich buigen over de vraag, hoe de begraafplaats rnoet worden ingericht. Tegen het voorstel van B en W stem de de fractie van de VVD. Woordvoerder S. Fransen vond de aanleg van de singel rond het hele veld te voorba rig. „Is er wel een markt voor een dergelijke uitbreiding? De cijfermatige onderbouwing ontbreekt. De wens voor cre matie neemt toe. Ik wil weten hoe de exploitatie van de be graafplaats wordt. Eerst moet er bepaald worden of er in twee of drie lagen begraven gaat worden, en of er niet na twintig jaar geschud kan wor den". Ook D'66-er K. Dekker had wat moeite om mee te gaan met het collegevoorstel. „Ik denk dat de uitbreiding wel nodig is, maar ik wil een kwalitatief hoogwaardig plan. Het niveau van de beplanting heeft ook te maken met de toekomstige taluds". Hij toonde zich wel tevreden met de toezegging van wet houder Van der Werf, dat een landschapsarchitect zou wor den ingeschakeld. En dat de commissie de gelegenheid zul len krijgen om over de inrich ting van de begraafplaats te praten, voordat met de groen- gordel begonnen wordt. Fietsenstalling De stichting Weerwerk in Voorschoten zoekt vrijwilli gers die tijdens de week markt op vrijdag fietsen en bromfietsen willen bewaken. Werklozen wordt verzocht om met behoud van uitke ring iedere vrijdag tussen ne gen en vijf uur de bewaakte fietsenstalling te beheren. De stichting Weerwerk zit dins dags van twee tot drie uur en donderdags van zeven tot acht uur 's avonds in het Cultureel Centrum aan de Prins Marijkelaan en is tele fonisch te bereiken onder 01717-7931. Avond- fietsvierdaagse Voor de vijfde keer houdt de schaatstrainingsgroep Ter Aar van 3 tot en met 7 juni weer een avond-fietsvier daagse. Er zijn vier routes van elk 25 kilometer uitgezet. De deelnemers kunnen dage lijks starten tussen half zes en zeven uur vanaf de lan- dijsbaan van de Ter Aarse IJsclub aan de Oostkanaal- weg en vanaf het Langeraar- se kerkplein. Inschrijven kan alleen op maandag en dins dag voor 3,50 per persoon. Bij de finish krijgt iedereen een medaille met inscriptie. Jazzconcert De Leiderdorpse Jazzclub De Wagenschuur houdt zondaga vond een jazzconcert in de Hollandsche Tuyn aan de Hoofdstraat 24 in Leider dorp. De Dixieland Seven uit Dordrecht brengt dan het oude stijl jazzrepertoire in ar rangementen van trompettist Willem van Zoeren. Aan vang negen uur, toegang sprijs vijf gulden. Van der Meertoernooi Op de Bernardusvelden in Hazerswoude wordt zondag een bijzonder voetbaltoernooi gespeeld. Het vindt namelijk plaats om Gerard van der Meer in het zonnetje te zet ten. Hij is al 25 jeugdleider voor deze club. Aan het toer nooi, dat om twaalf uur be gint, doen zeven teams mee, waarvan de spelers allemaal pupillen van Gerard zijn ge weest. Open huis Het Cultureel Centrum in Nieuwe Wetering houdt morgenmiddag van twee tot vier uur open huis. Dan kun nen de inwoners van Nieuwe Wetering en andere belang hebbenden kennismaken met de nieuwe beheerders Peter Klerks en zijn vriendin He- leen Hoogenboom. Vrijdal ci u juni organiseren de beheerders van het Cultm Centrum een dansavond ij de ouderen. Die avond t de groep „Jumping Str op met muziek uit de JaÈ 1960. Het Cultureel Centn aan de Achterweg in Niei Wetering is voortaan weer in het weekend i om er te biljarten, kaan een partijtje darts te spell Knakenrace TT Op het Zoeterwoudse im F trieterrein wordt morJL voor de tweede maal knakenrace gehouden. L{ wielerwedstrijd, georgi 4 seerd door de KPJ, telt c voor het klassement om „Zilveren Knaak" en isi ff( vens voor veel renners kW laatste test voor de ronde Zoeterwoude die op 16jun\ de oude dorpskern w^-pQ verreden. De knakenraceL gint om kwart voor zeveir Ana |vor< Dorpskerkmiddag irieri ie, De actrice Caroline tyee] Oyen brengt zondag het s 'Het verhaal van het olifa Ba bar' in de Dorpskerk Zoeterwoude. Zij wijle daarbij op de piano bege )rin: door Peter Beyersbergen reri< Henegouwen. Het is een s nuz ciaal voor kinderen geci|pr5 poneerd stuk. De uitvi begint om half drie. anf; intl< )ver irere tvaai vrije Amateurconcert Tien amateurs geven fT avond vanaf acht uur een F zamenlijk concert in de f£wa vormde kerk aan de ComifOOT kade in Woubrugge. |>pri< brengen een uiteenlop^en muzikaal programma, L™ toegang is graüs. F g Mispagekoor Cen Het Mispagekoor geeft zfjjd dag een koffieconcert in D gebouw „De Ringkant"l', Nieuwveen. Het concert h gint om half twaalf. Het h pagekoor nodigt ieder graag zingt (vanaf 15 jf graag uit eens vrijblijvl een repetitie mee te mali Het koor repeteert ieó donderdag in gebouw Ringkant van half negen i half elf. Talenkennis en beheersen van het schrift is meegenomen, mi niet vereist. Scouting De Pius XII-groep van pen, land- en zeeverkenn viert morgen in Leidscbf1' dam het 75-jarig bestaan Scouting Nederland met groot postenspel op de sf weide bij de vijver achter, restaurant Chagall in Li senhage. Het evenement gint om een uur en eint om vijf uur. Niet-scoutip den kunnen meedoen om' indruk te krijgen van het spel van verkennen j cies inhoudt. De Pius 1 groep bestaat uit een welj horde voor jongens van ven tot elf jaar en een k verkennerstroep en zeev j| kennerswacht voor jong i| van 11 jaar en ouder. >*sch ijke iog

Leidse Courant | 1985 | | pagina 12