Beker zonder waarde Arnold Vanderlijde: „Brons niet genoeg" Yan Boeckel en Schapers kansloos EridaeSomcwt Johan Neeskens vertrekt weer uit Groningen EDE WIL SUPER- IN VIT ATIETOERN OOI PELERS JUVENTUS KUNNEN TOCH NOG JUICHEN... Druppers loopt record Pure snelheid op Duindigt pagin^UKT i DONDERDAG 30 MEI1985 PAGINA 1 Is «enhakker en NVB nader t elkaar lil: 5T De KNVB en Leo nhakker zijn dichter tot el- gekomen. Het sectiebe- r betaald voetbal, dat nhakker voor één jaar als dscoach wil contracteren, koord gegaan met de af- ;om van'50.000 gulden die lonsor van Beenhakker's j'ige werkgever Volendam ft gevraagd. Beenhakker erhandelt nu nog over de illing van zijn takenpak- Piet Schrijvers neemt afscheid ZWOLLE Piet Schrijvers besluit maandag zijn aktieve voetbalcarrière. In de af- scheidswedstrijd van de doel man van PEC Zwolle zullen onder meer de ex-internatio nals Johan Cruijff, Wim van Hanegem, Wim Jansen, Rinus Israel, Rob Rensenbrink en Ruud Geels meespelen. Verder bestaat het All Stars-team uit: Wim Kieft, Frank Rijkaard, René van der Gijp, Leo van Veen, Gerry en Arnold Müh- ren; Hugo Hovenkamp, Peter Boeve en Adrie van Tiggelen. Coach is Bobby Haarms. Besprekingen Ajax-Cruijff in impasse AMSTERDAM Besprekin gen tussen een bestuursdelega- tie van landskampioen Ajax en Johan Cruijff met betrek king tot de invulling van vaca tures in de technische staf hebben geen direct resultaat opgeleverd. Een terugkeer in de Meer is dan ook nog niet zeker. De Amsterdamse voor zitter Ton Harmsen zei gister middag na de besprekingen: „We hebben met Cruijff ge sproken, maar er is nog niets beslist. Dat kan nog wel we ken duren". GRONINGEN Johan Neeskens speelt zondag tegen NAC zijn laatste wedstrijd voor FC Groningen. De ou d-international heeft besloten het tweejarig contract, dat de club hem aanbood, niet te tekenen. Hij gaat weer in het buitenland voetballen, waar wordt volgende week bekend. „Het Nederlandse voetbal is me tegengevallen", meende Neeskens, „de kwaliteit van het spel was niet best en vooral de entourage stond me niet aan". FC Gro ningen presenteerde gisteren drie nieuwe spelers. Doel man Sjaak Storm (23) van Ajax kreeg een tweejarig con tract. De Spartanen John de Wolf (22) en Ron van den Berg (24) tekenden voor drie seizoenen. De onderhande lingen met Carlo de Leeuw (SC Cambuur) en René Eij- kelkamp (Go Ahead Eagles) werden afgebroken. Nees kens is de zevende 'vertrekker' bij FC Groningen na Er- win Koeman, Ronald Steenge, Walter Waalderbos, Ah mad Fandi, Harry Schellekens en Eddy Bosman. EDE Er bestaan vergevorderde plannen om van 28 april tot en met 4 mei 1986 een groot invitatie-tennistoer nooi in Ede te houden. Gies Pluim, eigenaar van het tien buiten- en negen binnenbanen omvattende complex Tes- qua, wil voor een dergelijk evenement 350.000 dollar op tafel leggen. Dat is vergelijkbaar met het prijzengeld, dat voor het jaarlijkse indoorprogramma van Rotterdam wordt beschikbaar gesteld. In navolging van het EEC- -toernooi in Antwerpen mikt Pluim op een deelnemers veld van 24 spelers waarbij de nummers één tot en met acht worden vrijgesteld in de eerste ronde. Als gravel toernooi zou Ede in de kalender komen te liggen tussen Monte Carlo en Rome. De organisator mikt op een bezet ting van ten minste één speler uit de top-vier (waar schijnlijk Ivan Lendl) en heeft contacten met onder an dere de Amerikaan Johan Kriek en de Argentijn José- Luis Clerc. Vriesekoop moet winnen SEOEL Bettine Vriesekoop zal vandaag* moeten winnen van de Westduitse Olga Nemes om de laatste acht bij de Wereld Grand Prix finale in Seoel te bereiken. De Zuidkoreaanse Lee Sun, dinsdag moeizaam verslagen door de Nederlandse, verrastte, gisteren met een overwinning in drie ga--* mes op Nemes, vorige week nog winnares van een sterk bezet internationaal toernooi in Breda. De sinds kort van een Westduits paspoort voorzien gevluchte Roemeense^ versloeg toen in de eindstrijd Vriesekoop Als de Nederlandse wint is zij zeker van een plaats in de volgende ronde. Bij een andere uitslag moeten de gewonnen gamess en eventueel zelfs punten de doorslag gaan geven. transmi alleen h voor je natui dat) doch qUSSEL t Er kon gis- toch inavond toch nog worden "'^Vftyticht in het Heizel-sta- Een half u"r voor nana, fir het st^oornacht kwam een eem, vide aan een ongekend de al hètbaldrama. In weerwil n de nu de tientallen doden electristf^g honderden gewon- PmetG l| vierc*e Juvéntus de htmetapst *n finale van het al modfnooi om de Europa limousirp voor landskampioe- juli) stoft Wranger kon het bij- niet. Terwijl de beker, FOKKÜPaa^ zoncle.r waarde, na zege van 1-0 op Liver- öl door de Italiaanse ilers werd gekoesterd, iren de Brusselse zie nhuizen gevuld met n vertrapte of in elkaar slagen supporters. 'ee uur voor het duel raak- i de supporters uit beide mpen slaags toen Engelsen i Italiaanse vak binnen ingen. Er werd een afkoe- gsperiode ingelast. Tenslotte 'amen de spelers na ander if uur aangeslagen binnen lijnen. In de tussenliggende riode had de UEFA van al- gedaan ten einde de wild worden fans te kalmeren, al en Scirea, de twee aan- erders, appelleerden via de iroepinstallatie aan het ge ld verstand van hun aan- ngers. Europese voetbalfederatie ide het duel ten kóste van el, zo niet alles laten door- an. Op de tribunes wachtten ihalve een minderheid van tutrale toeschouwers nog Bruce Grobbelaar kiest de verkeerde hoek, Platini schuift de strafschop binnen. tienduizenden fans van Juven- tus en Liverpool. De UEFA durfde de wedstrijd niet af te gelasten, omdat er dan hoogst waarschijnlijk een complete oorlog zou zijn uitgebroken. De spelers waren uiteirlijk on bewogen. Maar meteen al werd duidelijk, dat ze zwaar leden onder de extra grote druk. Alsof ze bang waren voor de op hol geslagen sup porters, verkozen Juventus en Liverpool het middenveld bo ven de strafschop- en doelge bieden. De Engelse verdedi ging, die aan zijn schouder ge blesseerde Lawrenson al na twee minuten moest missen, hanteerde veelvuldig de bui- tenspelval. Aan de andere kant assisteerden Platini en Boniek hun achterhoede meer dan nodig was. Sneeuwbaleffect Maar verder bleven alle spe lers netjes, bang als ze waren voor een sneeuwbaleffect op de tribunes. Technisch en tak- tisch gezien viel er weinig te genieten, maar hoe kon het ook anders. De omstandighe den buiten het stadion waren van te grote invloed op de ge hele sfeer op het veld. Toen de spelers de kleedkamers in gin gen voor de pauze, werd er achter de hoofdtribune in een tentenkamp van het Rode Kruis koortsachtig gewerkt. Terwijl nog enkele gewonden werden weggedragen, veran derde het wedstrijdbeeld lang zaam maar zeker. Na een half uur vlamde Cabrini van twin tig meter op de Engelse doel man Grobbelaar die geheel in zijn eigen stijl naar de hoek ging. Liverpool reageerde laar's collega Tacconi even be kwaam was. Ineens kwam de partij tot leven. En merkwaar dig genoeg hielden de toe schouwers zich fatsoenlijk. Na een afstandsschot van Whelan zocht Boniek het avontuur. Wark beëindigde diens solo op ruwe wijze, hetgeen hem de gele kaart opleverde. Twee minuten voor de pauze nam Boniek bijna wraak met een plotselinge uithaal, die echter te veel op Grobbelaar was ge richt. In de tweede helft was, al thans op het veld, weinig meer te bemerken van de ver schrikkingen. Liverpool, vier keer toernooi winnaar, en Ju ventus speelden allesbehalve fraai. Maar ze speelden wel om te winnen. Niet alleen om hun supporters tevreden te stellen. Ook het aanzien van de club was immers in het geding. Voor zowel Juventus als Li verpool was het de laatste kans het seizoen te redden. Beide elftallen speelden in de nationale competitie een on dergeschikte rol. Juventus, dat Verona landskampioen zag worden, plaatste zich niet eens voor één der Europese toer nooien. Liverpool deed dat wel. Maar het toernooi om de UEFA Cup was en is voor de Engelse ploeg slechts een troostprijs. Juventus, vorig jaar winnaar van de Europese strijd der be kerwinnaars, heeft dit jaar al les gezet op het toernooi van de landskampioenen. Toch was dit team minder genegen dan Liverpool om nog te spe len. De supporters van de En gelse club werden immers schuldig bevonden aan het drama. Op hevig aandringen van de UEFA kwamen de Ita lianen in de sporen van Liver pool het veld op. De strafschop van Platini, twaalf minuten na de pauze, was tekenend voor de spelverhouding. De nervo siteit was zo groot, dat het aan tal doelkansen in schrille te genstelling stond tot de vele Liverpool-Juventus 0-1 (0-0): 57. Pla tini (strafschop) 0-1. Scheidsrechter: Daina (Zwi). Toeschouwers: 70.000. Gele kaart: Wark (Liverpool) Liverpool: Grobbelaar; Neal Lawren son (Gillespie). Hansen. Beglin; Nlcol, Whelan, Walsh (Johnston), Wark; Dai- Slish, Rush. uventua: Tacconi; Favero, Scirea, Brio. Cabrlnl; Boninl, Briaschi (Pran- delli), Tardelli, Platini; Rossl (Vignola), Boniek. Michel Platini heeft de Europa Cup in handen, maar kijkt nauwelijks blij. fnold Vanderlijde (links) in aktie tegen Pavol Sovik. 30EDAPEST Naast de jronzen olympische me- faille uit Los Angeles kan n de prijzenkast van Ar nold Vanderlijde in elk (eval een trofee van het- lelfde eremetaal komen te tangen als herinnering de Europese boks- npioenschappen van in Boedapest. Gister middag won de Limburg- zwaargewicht in de kwartfinales van Pavol bvik. Vier seconden voor floop van de tweede ron de stuurde de Finse Scheidsrechter Hurri de Tsjechoslowaak op grond kan het reglement naar tijn hoek, nadat hij voor de vierde maal acht tellen rust had gekregen. Het sierde Arnold Vanderlij de, dat hij met dat brons niet tevreden is. „Ik wil nu een medaille van een andere sa menstelling, brons heb ik tenslotte al". Sovik bleek vanaf het begin volstrekt kansloos tegen de Neder landse kampioen. De Oosteu ropeaan was duidelijk geïm poneerd door de lange Ne derlander. Vanderlijde bleef op afstand en ving Sovik met zijn rechtse directe goed op. Er waren nauwelijks zestig seconden op het elektronisch scorebord weggetikt of Hurri moest ingrijpen. Na een rechtse, gevolgd door een rechts-links combinatie, tel de de Fin. Zestien seconden lpter was het op eenzelfde combinatie van stoten weer raak. Vanderlijde voelde toen dat hij het gevecht kon beslissen. Hij deed dat echter niet. Hij bleef afwachten en verloor de zuiverheid in zijn stoten. „Ik had toch wat onder span ning gestaan. Ik had meer dan een maand naar deze partij toegeleefd. Wanneer de andere boksers in je ploeg worden uitgeschakeld, wordt de druk alleen maar groter. Daarom was ik niet alleen voor Gilbert Hallie erg blij dat hij de kwartfinales, waarin ik tenslotte direct te recht was gekomen, bereik te". In de laatste vijftien secon den van het gevecht trof de Limburger Sovik nog twee maal zo hard, dat de scheids rechter ingreep, beide malen na een door een rechtse voorbereide rechts-links combinatie op het hoofd. Morgenavond heeft Arnold Vanderlijde in elk geval twee tegenstanders: de Hon gaar Gyula Alvics en het pu bliek. Alvics had tegen de Spanjaard Ortega Saludos ook niet de volle negen mi nuten nodig om bij de laatste vier te komen. Na één mi nuut en 44 seconden in de derde ronde stopte de scheidsrechter de partij, na dat de Spaanse zwaargewicht zwaar op het hoofd was ge raakt. Alvics was twee jaar geleden bij de Europese titel strijd in Varna de verliezen de finalist tegen wereldkam pioen Aleksander Jagoebkin, de Rus van wie Vanderlijde in de kwart-eindstrijd op punten (4-1) had verloren. PARIJS Slechts één dag heeft de Nederlandse afvaardiging op Roland Garros mogen hopen op verder succes. Gisteren werden zowel Michiel Schapers als Huub van Boeckel kansloos weer te ruggezet op de plaatsen waar zij horen. Eerst kreeg Van Boeckel in drie. sets klop van de Spanjaard Emilio Sanchez, vervol- fens moest Schapers er- ennen dat ook een niet geheel fitte Yannick Noah nog veel te sterk voor hem is. Van Boeckel had het erg moeilijk tegen de Spaanse nummer drie die in het hoofd toernooi was gekomen als ver vanger van de geblesseerde Roemeen Ilie Nastase. De nummer 137 van de wereld had zich voorgenomen alles te geven. En niet voor niets, want Sanchez beschouwde een zege als het beste cadeau dat hij zichzelf op zijn twintigste verjaardag kon geven. De klei ne Spanjaard liet zijn tegen stander in de beide eerste sets alle hoeken van de baan zien. In een hoog tempo en met een sterke opslag had hij binnen een uur de beide eerste sets in gepalmd: 6-1, 6-2. In de derde set kon Van Boec kel eindelijk wat meer tegen gas geven. Er volgden lange rally s en tot 3-2 wist hij zijn opslag te behouden. In de veelal cruciale zevende game moest hij echter capituleren: 4- 3. Nog eenmaal kwam de Ha genaar terug (5-4), maar daar mee was alles gezegd en kon hij zich - 11.867 gulden rijker - De weer gladgeschoren Yannick Noah gaf Michiel Schapers geen schijn van kans. gaan voorbreiden op het dub belspel. Michiel Schapers stond voor de zware taak op het met 17.000 toeschouwers uitver kochte centre court iets terug te doen tegen de nog altijd ge weldig populaire Yannick Noah Ook al heeft de num mer één zijn land ontvlucht, het publiek wordt nog steeds bijna hysterisch van zijn spel. De twee eerste sets duurden slechts 54 minuten. Noah was oppermachtig en het verschil op de wereldranglijst (Noah staat elfde en Schapers 119e) kwam dan ook goed tot uiting. Met de grootste moeite kon de Rotterdammer in iedere set ten minste de eer redden. Pas in de derde set kreeg Schapers meer vat op het spel van de Fransman. Zijn opslag liep beter en hij kon de ballen nu ook dieper raken. Tot 4-4 ging de strijd geheel gelijk op en op het bloedhete centre court steeg de spanning. Met langdurige speekkoren werd Noah aangemoedigd en in de achtste game verloor Schapers eigenlijk wat onnodig zijn op slag zodat de Fransman na twee uur en tien minuten spe len de winnende bal kon slaan: 6-4. Mats Wilander had gisteren opvallend weinig moeite met het aanstormende, 17-jarige Westduitse talent Boris Bec ker. De als vierde geplaatste Zweed, die het toernooi in 1982 als piepjonge tennisser op ziin naam schreef, had slechts één uur en 35 minuten nodig om Becker duidelijk te maken dat er aan zijn onbesuisde spel type nog wel wat smetten kle ven. De rossige Westduitser kon slechts zes games de zijne maken: 6-3, 6-2, 6-1. Bij de dames kon Hana Mand- likova zich slechts ternauwer nood in veiligheid brengen te gen de Amerikaanse Elise Burgin. Na verlies in de eerste set (2-6) werd het 6-4, 7-5 voor de Tsjechoslowaakse die in 1981 open Frans kampioene werd. Haar landgenote Helena Sukova was minder gelukkig. Ze verloor in drie sets van de Zwitserse Christiane Jolis- saint: 2-6, 6-3, 6-0. Sukova is na de Amerikaanse speelsters Pam Casale en Zina Garrison de derde geplaatste speelster die in Parijs is uitgeschakeld. AKEN Rob Druppers heeft tijdens internationale atletiek- wedstrijden in Aken de 1500 meter gewonnen in de nieuwe - Nederlandse recordtijd van 3-. minuten en 36,38 seconden. Het oude record stond sinds 5 Sli 1976 op naam van Evert oving met 3.37,31. Ook Mar^ jan Olyslager vestigde een na- tionaal record. Zij kwam op haar specialiteit, de 100 meter, horden, tot een tijd van 13,07 seconden. Onlangs liep zij in Leiden tijdens de wedstrijden om de Gouden Spike een nieu we tijd van 13,19 seconden.) Cor Lambregts werd derde op de 10.000 meter 28.03,19, de beste Nederlandse seizoenpres- tatie tot nu toe. WASSENAAR Snelheid was gisteren troef op Duindigt. Enkele dravers zorgden voor een duidelijke record verbete ring. Eén daarvan was Zamajo Star met Frans Wildhagen dié zijn persoonlijke record over 2040 meter van 1.20.7 op 1.18.6 bracht en daarmee meteen onze snelste driejarige van het ogenblik is. Nog niet zo lang teleden is 2^majo Star aange- ocht door de grote stal West- land Import Internationaal, ei gendom van de Wateringse André van Mierlo. Zamajo Star heeft veel klasse in zich en daarom tipt men de zoon van Unimel B uit Pebaja Majo- nu reeds als één van de kandi daten voor de derby die begin augustus op Duindigt wordt W5-TIPS De W5 draverijen staan zon dag op het programma van Duindigt Onze tips voor deze draverijen luiden. W5 (1): Zilco Buitenzorg (8). Zonia J (13), Zeus Buitenzorg: (5) W5 (2): Ydo Wielinga (2), Ydeltuit B (10), Yco Bonni (8kx W5 (3): Yoly Yoly (7). Warhoj- se B (9), Winston Jac (4). W5 (4): Youri Prince (8), Vita, del Sol (6), Uniek Fortuna (4). W5 (5): Yvento de Leguma (1), Van Sickengha (10), Wilroa N <U).

Leidse Courant | 1985 | | pagina 11