m ~T Ploegleider Talen niet gelukkig met oranje trui RENTREE RAAS SCHIJNMANOEUVRE ^an Boeckel en Schapers overleven eerste ronde -ei«» sportuitslagen fiaidaegoinani Sportwereld Schotland verslaat IJsland ADO wint toernooi oks tweede Dauphiné ibéré .onder Feyenoordwil René v.d. Gijp >agin)ORT WOENSDAG 29 MEI 1985 PAGINA 7 ereldbeker schaatsen Nederland RSFOORT Eindhoven en Utrecht zijn tnomen in de proefneming met de nieuwe eldbeker-formule bij schaatswedstrijden. In tomende winter rijdt de internationale elite )t- v«^e heren en dames zes tot acht toernooien -5 beua29tneetellen voor de strijd om de wereldbeker, o nun ten telling over die wedstrijden, waarin o Bs.sf twintig deelnemers scores zijn te verdie- o '77.00 bepaalt de winnaar en winnares van de o 3if|o(pdbekert die per afstand wordt uitgereikt, o 28^6015 en 16 december doet de internationale o 56 ia'n herenschaatsen Nederland aan. De o 74.6astrijden om de Brabant- en Dom-trofee ben nu het voorzetsel „World Cup" en krij- o 45.I0 °P d»e manier meer status. In Eindhoven 0 347.-80den zondag de 500 en 5000 meter gereden, 0 23i'IoJtrecht volgen de 1500 en 3000 meter. Prijsvragen DEN HAAG De uitsla gen van de verschillende sportprijsvragen van het afgelopen Pinkster-week einde zijn: Lotto 21: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: 2 x f 150.000,00; 3e prijs: 67 x f 4383,60; 4e prijs: 3775 x f 77,80; 5e prijs: 66.396 x f 5.00. 1 Toto 21: le prijs: 2 x f 11.860,20; 2e prijs: 37 x f 427.30; 3e prijs: 437 x 90,40. J Toto-gelijk 21: le en 2e prijs: geen winnaar; 3e prijs: 28 x 138,00; 4e prijs: 622 x 8,60. Autosport Arie Luyendyk, die zondag zevende werd in de 500 mijlsrace van Indianapolis, is in Amerika uitgeroepen tot rookie (nieuwkomer) van het iaar. Volleybal De Nederlandse herenploeg verloor tijdens de trip door het Verre Oosten tweemaal van China: 3-0 en 3-1. Voetbal In de kampioensronde van de zater dag-amateurs eindigde de wedstrijd tussen Spaken burg en Kozakken Boys in 1-1. Voetbal Morgenavond worden in Leeuwarden de laatste zestien minuten van het gestaakte duel tussen SC Cambuur en Helmond Sport afgewerkt. Basketbal De Nederlandse herenploeg verloor in Renkum de eerste van vier oefenduels met het universiteitsteam van Arizona: 105-91. Voetbal Frans van Rooy (PSV) speelt volgend seizoen voor RKC. Rudy Das tekende bij de Waal- wijkse club voor twee jaar bij. Vriesekoop moeizaam SEOEL Met een moeizame zege op de Zuidkoreaanse Lee Sun (21-18, 11-21, 21-17) is Bet- tine Vriesekoop de Wereld Grand Prix-finale in Seoel ge start. Na afloop merkte de Ha- zerswoudse op „niet bepaald ongelukkig door de partij te zijn heengerold". Morgen treedt zij aan tegen Olga Ne- mes. Als de Westduitse bij machte blijkt Lee Sun defini tief te elitnineren, doet die partij er niet zoveel meer toe. Dan staat voor Vriesekoop een plaats in de kwartfinales vast omdat uit elke groep van drie twee speelsters doorgaan. Juventus en Liverpool op hun sterkst BRUSSEL Bekerhouder Liver pool en Juventus spelen vanavond de finale van het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen in hun sterkste opstellingen. De formaties zijn: Liverpool: Grobbelaar; Neal. Gillespie. Hansen, Kennedy; Lee, Lawrenson, Whelan, Wark; Rush. Dalglish. Juventus: Tacconi; Favero, Brio, Scirea. Cabrini; Bonini, Tar- delli, Platini, Boniek; Rossi, Bria- schi. Scheidsrechter in het Heizelstadion te Brussel is de Zwitser Daina. REYKJAVIK Schotland heeft gis teravond met 1-0 gewonnen van IJs land in kwalificatiegroep 7 voor het toernooi om de wereldtitel voetbal in 1986 te Mexico. In Reykjavik scoorde Jim Bett voor 18.000 toeschouwers vier minuten minuten voor tijd. Stand groep 7: 1. Schotland5 3 0 2 6 7-3 2. Wales 5 3 0 2 6 6-5 3. Spanje 4 2 0 2 4 5-6 4. IJsland 4 1 0 3 2 2-6 DEN HAAG Het regionale jeugdelftal van ADO heeft afge-. lopen Pinkster- weekeinde het toernooi in de Franse stad Bourges gewon nen. In de finale werd het Poolse nationale jeug delftal met 3-0 verslagen. 11.00 'BERIEU De Belg Noël 134,90 Prs en Australiër Phil 1260.00e person waren de win- isiiso6 ts °P tweede dag van 120,50 Dauphiné Libéré. 302,00 148,00 wonnen ieder een korte ri- -lijn. In de eerste, over 86 i2s!so (meter van Annemasse 336 50 r Aix-les-Bains, veroverde 32sioo Fransman Joël Pelier de (erstrui. Hij werd tweede 47sioo ter Segers. In Parijs-Nice 465,00 i Pelier eveneens korte tijd jsementsleider. De Ier H6ioo phen Roche, die maandag ms.oo ftnnemasse de proloog had 45,'00 tonnen, miste de slag in de 42)50 iten van Aix-les-Bains. Zijn 13200a lerlar,dse bijna-naamgenoot 57)00 ven Rooks zat wel in de '5780 v'uc^t en kwam kort i64.'oo ter Pelier op de tweede >25.00 pts in het algemeen klasse- nt te staan. De middagrit 105.8O digde in een massasprint. 7100a renners van Peter Post 70)00 chten hun kopman Phil derson in stelling. Deze 63)20e het kwarwei na voor- eidend werk van Ooster- ch en Lammerts koelbloe- af. inde van Italië 1 dag voor de misschien wel lissende tijdrit over 38 kilo ter van Capoa naar Madde- j was er weer weinig strijd- i in de Ronde van Italië. De 3e etappe, een rit van 240 Dmeter van Paola naar Sa- ho, leverde de tweede dag- js op voor de Italiaanse ne- irof Stefano Allochio. Hij [sloeg in een massasprint i landgenoot Giuseppe Sa- ini en de Zwitser Urs Freu- Roberto Visentini haalde het erepodium in Salerno i achtste rose leiderstrui af. HARDERWIJK De huldi ging van John Talen als leider van Olympia's Ronde na de eerste etappe werd door Piet van der Kruys met de nodig scepsis bekeken. De Brabantse ploegleider was uit publicitaire overwegingen blij met een aansprekend succes van zijn ploeg, maar had op sportieve gronden liever gezien dat een renner uit een concurrerende ploeg de oranje leiderstrui had gekregen. „Ik denk niet dat we de oranje trui erg serieus zullen verdedigen", sprak een openhartige Van der Kruys. Een merkwaardige opstelling van een ploegleider, die meent met John Talen een serieuze kandidaat voor de eindzege in de gelederen te hebben. Van der Kruys heeft er mentaal helemaal naar toe gewerkt om in Olympia's Ronde te pieken. De renner uit Spijkenisse heeft daarvoor zelfs een aantal buitenlandse wedstrijden laten schieten om niet te zwaar te worden belast. „Weet je wat het is in Olympi a's Ronde", verdedigt Piet van der Kruys zich. „In de vlakke ritten kost het veel kracht om een trui te verdedigen. Hulp van andere ploegen hoeven we niet te verwachten. Ik had dan ook liever gezien dat de oranje trui bij een andere ploeg terecht was gekomen. Dan hadden wij kunnen af wachten. Ik heb liever dat mijn renners hun krachten sparen tot de dagen waarop het klassement echt wordt ge maakt. Wat koop ik er voor als mijn ploeg opgebrand is als we in Limburg arriveren". De eerste dag in Olympia's Ronde, met een proloog over 8 en een etappe over 88 kilome ter, mocht dan hoofdzakelijk bestaan uit het geschermutsel met seconden, duidelijkheid in de te verwachten krachtsver schillen bracht het wel. Naast de ploeg van Piet van der Kruys gaven Gazelle en in iets mindere mate Batavus hun vi sitekaartje af. Voorts kan ge concludeerd worden dat de Sovjet Unie een rol van bete kenis zal spelen en de Belgen, in tegenstelling tot vorig jaar, niet voor spek en bonen meer ijden. Demonstratie De proloog eindigde in een de monstratie van Gazelle met Erik Breukink en John Bo- gers, de twee die per 1 septem ber professional worden, als exponenten. Breukink werd Erik Breukink op weg naar zijn overwinning in de proloog. glorieus winnaar met een voorsprong van vijf seconden op zijn ploeggenoot en tien op de Fries Eddy Schurer. Breu kink heeft niet lang in de lei derstrui gereden, want in de avonduren leverde hij het tri cot alweer in bij John Talen. De onttroonde leider maakte niet de indruk zich daar erg druk over te maken, maar het zelfs wel prettig te vinden. Hij is de komende dagen verlost van de last om de eerste plaats te verdedigen en kan rustig in de wachtkamer plaatsnemen. Een derde plaats, vijftien se conden achter Talen, is ten slotte niet onoverbrugbaar. HENK STOUWDAM (Vervolg van de voorpagina) AMSTERDAM Jan Raas van de ene op de andere dag van wielrenner tot ploeglei der. Het nieuws kwam toch nog enigszins onverwacht. De wielerwereld maakte zich immers op voor zijn zoveelste rentree aan de top. Op zijn wilskracht werd hij in staat geacht op zijn minst in de Ronde van Frankrijk nog eens een erepodium te be klimmen na een etappezege. De tekenen wezen er op en Raas zelf maakte daar geens zins een geheim van. Zijn heroptreden, zaterdag in de Ronde van Midden-Zeeland en zijn tiende plaats in het criterium in Hansweert, le ken de eerste stappen op weg naar de Tour. Zijn gekraakte rug was in Frankfurt langdu rig en intensief met acupunc tuur en manuele therapie be handeld. Zelf zei hij nog in de ronden van Luxemburg en Zweden aan de topvorm te gaan slijpen. De rentree voor eigen pu bliek in het Pinkster-week einde was een schijnmanoeu vre. Het besluit van Raas om te stoppen stond zaterdag al vast. De medici hadden de oud-wereldkampioen te ver staan gegeven, dat hjij nooit meer voor honderd procent de oude zou worden. Hij zou nog, met pijn, kunnen wiel rennen, maar zijn rug zou niet meer bestand zijn voor inspanningen in de zwaarste wedstrijden als klassiekers over afstanden van tegen de driehonderd kilometer. Raas was, wat in de wielersport heet, een „grote" en wilde beslist geen „kleintje" wor den. Hij zou best nog, zeker gezien zijn macht, nationale wedstrijden kunnen winnen, maar daar had hij er al tien tallen van op zijn erelijst staan. Pinksterzaterdag stelde Raas het stichtingsbestuur van de Kwantum Hallen sportspon soring en de direktie van de firma op de hoogte van zijn besluit. Algemeen werd de aanwezigheid van Raas bin nen de ploeg, die meermalen een stuurloos schip was als hij blessures uitziekte, van essentieel belang geacht. Om die reden werd hem een overeenkomst als ploegleider tot 1989 voorgelegd. Paas ging zonder aarzeling op ..et aanbod in. Met ploegleider Jan Gisbers had Jan Raas een uiteenlopende kijk op de professionele wielersport. De Brabander trok zich door de veranderde situatie terug. KRIJS Het is heel 'ng geleden dat twee Ne- rJts irlandse tennissers op 's erelds belangrijkste gra- iltoernooi in Parijs de S reede ronde bereikten. it zelden voorkomende it deed zich gisteren ior op de tweede dag in het eerste Grand am-toernooi in 1985. rst won Huub van Boeckel vijf sets van de via een 'ild card" in het hoofdtoer- oi gekomen Fransman Eric inogradsky (1-6, 6-3, 2-6, 6-4, f). Daarna toonde Michiel hapers zich de sterkste te- n de 23-jarige Nieuwzeelan- r Bruce Derlin (6-4, 6-0, 6-4). In de tweede ronde wordt het heel wat zwaarder voor de Ne derlanders. Schapers ontmoet vandaag de als negende ge plaatste Fransman Yannick Noah en Van Boeckel's vol gende tegenstander is morgen Emilio Sanchez, de Spaanse vervanger voor de geblesseer de Roemeen Ilie Nastase. De 19-jarige en 1,90 meter lan ge Winogradsky, die als 329e een bescheiden positie op de wereldranglijst inneemt, begon de marathonpartij voorspoe dig. Voordat Van Boeckel het wist, had hij de eerste set al in geleverd: 6-1. Daarna kwam de Hagenaar er beter in. Hij kreeg meer vat op de harde service van de Fransman die daardoor aanmerkelijk minder aanvallend kon opereren. Tot 3-3 ging het gelijk op, waarna Van Boeckel drie games op rij maakte: 6-3. In de derde set liet hij veel kansen liggen en gebrek aan concentratie deed hem die reeks met 6-2 verlie zen. In de vierde set liep Van Boec kel uit tot 4-1, verloor vervol gens twee games, maar hield daarna het hoofd koel: 6-3. De beslissende reeks ging gelijk op tot 6-6. Bij 7-6 kreeg Wino gradsky kramp wegens ver moeidheidsverschijnselen en dat betekende het begin van het einde voor hem. De Frans man van Poolse afkomst speel de verder op halve kracht zo dat Van Boeckel langszij kon komen en na drieëneenhalf uur zwoegen met 9-7 kon ze gevieren. Van Boeckel na af loop: „Ik werd wel bloedner veus door die kramp van Wi nogradsky, want ik was hele maal niet meer in de wed strijd. Ik ben erg blij dat het toch allemaal gelukt is". Geen onbekende De op baan dertien afgewerkte partij had Van Boeckel dus be paald geen ongeluk gebracht. Het toeval wilde dat daarna op dezelfde baan de nationale kampioen Schapers in actie moest komen. Zijn tegenstan der was de linkshandige Nieuwzeelander Bruce Derlin. Bepaald geen onbekende voor de Rotterdammer. Vorig jaar maakte hij wel dertig trai ningsuren met hem vol omdat Huub van Boeckel .Vooral in een fase waarin [oveel gerenommeerde clubs iteken lieten vallen, is het ipmerkelijk hoe stabiel clubs lis Sparta en FC Den Bosch iit seizoen gepresteerd heb- aen. Twee ploegen die mo- nenteel vierde en zesde in de tredivisie staan en absoluut net maximale uit hun moge lijkheden hebben gehaald. Twee ploegen ook, waar uit gerekend twee ex-profs als Theo Vonk en Rinus Israël Iaan het roer staan...". (Ex-voetballer Johan Cruijff in De Telegraaf) 1,1 „Rinus Israël houdt het sim- 1/8 pel. Hij accepteert spelers zo- als ze zijn en probeert daar 3/4 vat aan toe te voegen. Hij is daarbij geen prater en be- 3/8 perkt zijn besprekingen tot de hoofdlijnen. Een hoop {trainers hangen mooie verha len op. Alleen maar omdat ze 1/2 (twijfelen en naar buiten uit (bevestiging zoeken. Een trai- 7'8 |ner moet zeker van zichzelf (overkomen, zoals Happel. Reker praat te veel, Been hakker ook. Het heette dat de 0-0 bij de rust van Honga- rije-Nederland pure tactiek was. Onzin. Dat verhaal werd achteraf tot waarheid verheven. Het publiek praat nóg over dat moment van Robbie de Wit. Dat soort mo menten komt bijna niet meer voor. Ze zijn verdrongen door de opdrachten, de vreemdste vondsten en de tactiek. De Wit hoort te voet ballen op de helft van zijn te genstander. We moeten ein delijk ook eens af van die zo genaamde totaalvoetballers. Het is onhaalbaar en onmo gelijk". (Ex-voetballer Piet Keizer in het Algemeen Dagblad) „De dokter zei: Mevrouw Vanderlijde, u moet er wat aan doen. Die jongen van u groeit veel te hard. Zijn spie ren zijn daardoor te zwak. U moet hem aan krachtsport la ten doen, het beste is hem te laten boksen. Dus ik zei te gen Arnold: Goed, je mag trainen, maar je hoeft aan mij nooit te vragen of je in de ring mag, want daar kom je nooit in. Hij zal een jaar of vijftien zijn geweest. Toen werd ik ziek. Twee hersen bloedingen. Ik was helemaal verlamd. Moest een jaar re valideren. In die periode kwam Arnold naar me toe met de vraag of hij toch de ring in mocht. Ik schijn ja ge zegd te hebben en dat geloof ik, want mijn zes kinderen doen niks als ik nee zeg. Maar mijn denkvermogen was weg. Vandaar. Ik ben ten slotte ook gaan kijken. Of ik bang ben dat hij klappen krijgt? Ik beb het eerlijk ge zegd nooit meegemaakt. Al- Piet Keizer: ...totaalvoetballer onhaalbaar, onmogelijk... leen nu zou het wel eens kunnen gebeuren. Ik ga sa men met mijn dochter naar de Europese kampioenscha pen in Boedapest en dat is een heel zwaar toernooi". (Moeder van bokser Ar nold Vanderlijde in de Haagsche Courant) „Mijn spel in de singles heeft geleden onder de goede pres taties in de dubbels. Wanneer je ver komt in de dubbels, moet je haasje repje naar het volgende toernooi, waar ie dan vaak onvoorbereid op de baan komt. Voor de speel sters die in het enkelspel snel worden uitgeschakeld zijn de trainingsmogelijkheden vaak minder. Een andere verkla ring heb ik niet voor de te genvallende prestaties. Ik ben niet geblesseerd geweest Toch wil ik het dubbelen niei laten schieten. Het kan een goede combinatie zijn.. Kijk naar McEnroe en Navratilo- va. Die dubbelen liever dan dat zij trainen". (Tennisster Marcella Mes- ker in Trouw) „Het lijkt niet logisch dat 3 en 42 kilometer dicht bij el kaar liggen, maar het is wel de werkelijkheid. Ik denk eerder dat het op de 3000 me ter harder kan. Dat geldt trouwens ook voor mezelf. Ik heb inderdaad een beetje heimwee naar de baan. Mis schien doe ik dit jaar wel he lemaal geen marathon meer en alleen maar kortere wed strijdjes. Ik maak geen haast. Ik let er in de eerste plaats op, wat goed is voor mezelf". En: „De eerste vraag is te genwoordig, hoeveel je ver diend hebt. En de organisato ren werken dat in de hand door ranglijsten van verdien sten uit te geven. Die komen nog eens in de plaats van ranglijsten in tijd. Absurd". (Atlete Carla Beurs kens in de Volkskrant) „Mijn tijd op Borneo voor de NAM en Shell was om. Je wordt in mijn vak als proces- ingenieur telkens voor vier jaar ergens gestationeerd. As sen werd mijn nieuwe loca tie. Die kou en dan helemaal in Drenthe...Maar ja, vanuit Beilen in het westen honk ballen, een onmogelijkheid dacht ik. De afspraak met Sparta is nu dat ik elke vrij dag met mijn gezin naar Rot terdam kom. Dan train ik 's avonds met een paar vrijwil ligers uit de selectie en met mijn gezin overnacht ik van vrijdag tot zondag in een ho tel. Wat mij zo aan het huidi ge Sparta is opgevallen, is dat die mentaliteit van „over mijn lijk" is verdwenen. Carla Beurskens: ...misschien dit jaar geen ma rathon meer... Geldt ook voor de jeugd bij de andere clubs die ik aan het werk heb gezien. M^ar van Sparta vind ik het wel man van Sparta in bond sorgaan „Inside") „Het is natuurlijk ook lukra- tief als je kunt zeggen dat je bij Ajax hebt gewerkt. Over al in de wereld gaan dan de deuren voor je open, dat heb ik toch zelf ook aan den lijve ondervonden. Ajax en Real Madrid, dat zijn twee onver woestbare begrippen in de voetbalwereld. Ik ben alweer zeven jaar weg uit Neder land, ik werk nu voor de vijfde keer hier in Hong Kong. Niet omdat ik een leu ke kop zou hebben, maar om dat ik bij Ajax heb gewerkt. Die club is nou eenmaal een standbeeld in de voetballe- (irainer George Knobel in Voetbal International) beiden uitkomen in de West duitse competitie voor de Hamburgse club Klipper. Ook dit jaar speelt het tweetal in hetzelfde team. Schapers en Derlin (respectie velijk 121e en 122e op de we reldranglijst) maakten het niet zo lang als hun voorgangers. De Rotterdammer was er op gebrand weer eens te winnen. Schapers begon weliswaar zwak en kwam 4-2 achter, maar hij vermande zich en maakte vier games op rij: 6-4. In de tweede reeks was hij op permachtig. Derlin bleek niet in staat ook maar iets tegen zijn gevarieerde spel in te brengen (6-0). Eén break in de eerste game van de derde set was voldoende voor Schapers om de Nieuwzeelander voor te blijven en daarmee de volgen de ronde te halen: 6-4. Schapers toonde zich blij met zijn zege. „Derlin speelt geen hoog tempo en z'n slagen zijn niet echt gevaarlijk. Toch moest ik mezelf dwingen na die achterstand in de eerste set dieper te gaan spelen. Aan het net heb ik weinig ballen verlo- De Rotterdammer deelde ten slotte mee dat hij dit iaar niet aan het toernooi op Wimble don deelneemt. Hij gaat het Nederlandse satelliet-circuit spelen (eind juni tot medio juli) en komt ook op het Melk- huisje bij de Open Internatio nale Tenniskampioenschappen van Nederland in actie. ROTTERDAM Feyenoord wil René van der Gijp, de PSV'er die van trainer Jan Reker van de Eindhovena- ren mag vertrekken. Indien Van der Gijp wordt aange trokken ziet Feyenoord af van Spartaan Ronald Leng- keek en Sanchez Torres. Feyenoord denkt na het aan trekken van Sörensen ook aan de Deen John Eriksen, die vroeger bij Roda JC speelde en nu bij Mulhouse actief is. Been en Houtman hebben inmiddels hun con tract bij Feyenoord verlegd. AUTOSPORT Akropolis-rally» Na aerate dag: 1. Salonen/Harjanne (Fin) Peugeot 205; 2. Blomqvist/Ce- derberg (Zwe) Audi op 1.40; 3. Carls- son/Melander (Zwe) Mazda op 20.21; 4. Mehta/Mehta (Ken) Nissan op 22.12; 5. Warmbold/Bicne (Wdl/Fra) Mazda op 24.14. PAARDESPORT Koersen Hilversum EERSTE KOERS. 2000 meter: 1. Zombro Oldeson (J. Oorthuijsen) kilo- meterlijd 1.12,7, 2. Zege Boszorg, 3. Yes Roodnot. Toto: winnend 7,90, plaats 9,00 2,30 3,70, koppel 29,70, trio f 1000,50. TWEEDE KOERS. 2000 meter: 1 Zor- ro Stap (T. Smeding) 1.22,6, 2. Young Love, 3 Zombi Vitesse. Toto: win nend f 2,20, plaats 1,50 3,40 4,50, koppel 23.00. trio 276,10. DERDE KOERS. 2000 meter: 1. Zam bo Buitenzorg (J. Oorthuijsen) 1.21,4, 2. Zilver Dorado. 3. Zomaro Nijenro- de. Niet gestart: Ysa Z. Toto: winnend 6,60, plaats 3.40 f 1,70 1,50, koppel 38,20, trio 211,40. VIERDE KOERS. 2000 meter: 1. Zeres Boszorg (mej.Y. Wagenaar) 1.20,1, 2. Zara Buitenzorg. 3. Wendi Corosa. Niet gestart: Ziante P. Toto: winnend 1,60. plaats 1.40 1.20 2,70, koppel 2,20, trio 30.00. VIJFDE KOERS. 2440 meter: 1. Yes terday (G. de Jong) 1.22,9, 2. Yankee Dream. 3. Vlieland. Toto: winnend 3,40, plaats 1,60 3,60 1,60, kop pel 54,90. trio 377,80. ZESDE KOERS, 2000 meter: 1. We- vento (J. de Rijk) 1.20,0, 2. Victor van Zelda, 3. Wez Warber. Niet gestart: The Whistier. Toto: winnend 4,30, plaats 1,30 2,10 1,20, koppel 12,40, trio 48,70. ACHTSTE KOERS. 1609 meter 1. Wendy Compaen (A. van Brederode) I.18,2. 2. Van Hans Alve, 3. Spencer K. Niet gestart: Udo Tonka. Toto: winnend 4,00, plaats 1,90 3,70 f II,30, koppel f 18,80, trio 4097,00. NEGENDE KOERS, 2000 meter: 1. Yla Oostland (J. van Dooyeweerd) 1.18,8, 2. Yendl Corosa. 3. Ytranss- belwin. Niet gestart: Ysvink K. Toto: winnend 7,50, plaats 2,50 2,00 1,40, koppel f 10,70, trio 264,60. TIENDE KOERS, 2000 meter: 1. Sam my Norton Gorter) 1.17,6, 2. Velino Majo, 3. Titana P. Toto: winnend 3,50, plaats 1,00 1,00 1,00, kop pel 3,50, trio 37,20. ELFOE KOERS. Vorst van Walta (A. Mollema) 1.20,4, 2. Winston, 3. Valar du Bois. Toto: winnend 4,90, plaats 2,50 1,60 1,90, koppel 9.20, trio 88,40. OMZET TOTALISATOR: 234.980.00. TENNIS Open Franse kampioenschappen Herenenkelspel, 1e ronde: McEnroe (Vst>-Agenor (Hai) 6-0, 6-2, 7-5; Mecir (Tsj)-Navratil (Tsj) 6-4, 6-2, 6-4; Dun can (VsD-Fleurian (Fra) 6-2, 6-4, 6-4; Krickstein (Vs1)-Luna (Spa) 6-1, 4-6, 6-4, 6-3; Lewis (Nwz)-Glickstein (Isr) 6-1, 3-6, 6-2, 7-5; Hlasek (Zwi>-Elter (Wdl) 6-3, 6-2, 6-2; Smid (Tsj)-Tous (Spa) 7-6, 6-3, 6-3; Lopez Maeso (Spa)-Fibak (Pol) 6-0, 6-2. 6-1; Willen- borg (Vst)-Roger Vasselin (Fra) 6-4, 1-6, 2-6, 6-3, 6-4; Frawley (Aus}-S. Si- monsson (Zwe) 6-3, 6-1, 6-3; Lendl (Tsj)-Edwards (Zaf) 6-1, 6-3, 6-1; Vis ser (Zaf)-Melster (Vst) 6-2, 6-2, 6-3; Depalmer (Vst>-Brown (Vst) 5-7, 6-3, 6-7, 7-6, 6-3; Nystróm (Zwe)-Beutel (Wdl) 6-2, 4-6, 6-1, 6-0; Günthardt (Zwi)-Keretic (Wdl) 6-0, 6-3, 6-4, Saad (Arg>-Arias (Vst) 6-1, 6-4, 7-5; Con nors (Vsty-Popp (Wdl) 6-4, 6-1, 7-5; Guillermo Vilas (Arg)-Masur (Aus) 6-3, 6-2, 6-2; Holmes (Vst)-Perez (Uru) 6- 3, 7-5, 4-6, 6-4; Viver (Ecu)-Fitzgerald (Aus) 5-7, 6-4, 6-2, 6-1; Sanchez (Spa)-Prpic (Joe) 6-3, 5-7, 2-6, 6-1,6- 0; McNamee (Aus)-Limberger (Aus) 6- 3. 6-4, 6-4; Noah (Fra)-Plmek (Tsj) 6- 7. 7-5, 6-4; Jarryd (Zwe>-McCain (Vst) 6-0, 6-3, 7-5; Gunnarsson (Zwe>- Kuchna (Fra) 7-6, 7-6, 7-5; Schapers <Ned)-Berlln (Nwz) 6-4, 6-0, 6-4; Clerc (ArgKapidus (Vst) 6-4, 6-3, 6-1; Carlsson (Zwe)-Westphal (Wdl) 6-2, 6- 1. 6-3; Edberg (Zwe>-C. Panatta (Ita) 7-6, 6-3, 6-3; Vajda (Tsjl-Van Patten (Vst) 6-4, 3-6, 4-6, 6-3, 6-3; Van Boeckel (Ned)-Winogradsky (Fra) 1-6, 6-3, 2-6, 6-4, 9-7; Aguilera (Spa)-Pec- ci (Par) 6-2, 6-3, 7-5; Bengoechea (ArgHngaramo (Arg) 7-5, 2-6, 6-4, 6- 7. 6-4; Potter (Fra)-Kuharsky (Zwi) 6- 1. 6-4, 6-1; Becker (Wdl>-Gerulaitis (Vst) 6-3, 6-7, 6-1, 6-1. Damesenkelspel, 1e ronde: Evert Lloyd (Vsl)-Thompson (Aus) 6-2, 6-1; Gadusek (Vst)-Diaz (Bra) 6-3, 6-2; M. Maleeva (Bul)-Collins (Vst) 6-3, 6-3; Bunge (Wdl>-Vasquez (Per) 6-1, 6-1; burg-Auxerre 1-1; RC Paris-Metz 0-2; Rouen-Lens 1-0; Sochaux-Marseille 2-0; Lille-Brest 2-0; Laval-Tours 3-1; Nancy-Paris Saint Germain 6-1 Eind stand: 1. Bordeaux 38-59; 2. Nantes 38-56; 3. Monaco 38-48; 4. Auxerre 38-47; 5. Metz 38-45. WIELRENNEN Olympia's Ronde van Nederland Proloog: 1 Breukink (Gaz) 10.02.92; 2. Bogers (Gaz) 10.07,94; 3 Schurer (Bat) 10.12,44; 4 Talen (Aar) 10.15,60; 5. Beuker (Gaz) 10 16.42. 6. Veenstra (Bat) 10.17,12; 7 Harmelmg (Gaz) 10.17,22; 8. Schmidt (Aar) 10.21,21; 9. Perelasni (Sov) 10.21.33; 10. Van Dalen (Gaz) 10.22,50; 11 De Vries (Bat) 10.25,12; 12 Jagt (Bat) 10.26,22; 13. Dorgelo (Bat) 10.27,04; 14. Steevenhaage (Ams) 10.27,80; 15. Krawczyk (Pol) 10.28.44; 16. Soukup (Tsj) 10.28.71; 17. Sprangers (Bel) 10.28,75; 18. Cernak (Tsj) 10.30.03. 19. Moorman (Baa) 10.30,13; 20. Marlens (Baa) 10.30.89. 1e etappe: 1 Rosmia (Sov) 1 53.02 (met tijdvergoeding 1.52,47); 2. Pro voost (Bel) 1.53 02 (1 52.52); 3. Talen (Aar) 1.53 02 (1.52.57); 4. Jarosjenko (Sov) 1.53.02; 5. Dorgelo (Bat); 6 Kleine (Con); 7, Arras (Bel) 1.53.21; 8 Klein (Con); 9. Cornelisse (Ams); 10. Raas (Aar); 11. Arntz (Ams); 12. Mi chalak (Pol); 13. Veenstra (Bat); 14. Krawczyk (Pol); 15. Jagt (Bat); 16. Schurer (Bat); 17. Le Grand (Baa); 18. Moorman (Baa); 19. Mooy (Oly); 20. Kozinski (Sov). Algemeen Klassement: 1. Talen (Aar) 2.03,07; 2. Rosmia (Sov) op 12 secon den; 3. Breukink (Gaz) op 0.15; 4 Dorgelo (Bat) op 0.21; 5. Bogers (Gaz) op 0.21; 6. Provoost (Bel) op 0.23. 7 Veenstra (Bat) op 0.25; 8. Beuker (Gaz) op 0.25; 9. Schurer (Bat) op 0.26; 10. Jarosjenko (Sov) op 0.28; 11. Kleine (Con) op 0.29; 12. Harme- ling (Gaz) op 0.31; 13. Jagt (Bat) op 0.35; 14. Schmidt (Aar) op 0.35, 15. Perelasni (Sov) op 0.35; 16. Van Da len (Gaz) op 0.36; 17. De Vries (Bat) op 0.39; 18. Stevenhaagen (Ams) op 0.41; 19. Krawczyk (Pol) op 0.42; 20. Sprangers (Bel) op 0.42. Ronde van Italië 11e etappe: 1. Allochio (Ita) 6.47.48 (met tijdvergoeding 6.47.28); 2. Sa- ronni (Ita) 6.47,48 (6.47,33); 3 Freuler (Zwi) 6.47.48 (6.47.38); 4. Moroni (Ita) 6.47,48 (6.47.43); 5. Scremin (Ita); 6. Milani (Ita); 7. Veggerby (Den); 8. Na varro (Spa); 9. Hinault (Fra); 10. Bom- bini (Ita); 14. Van der Velde (Ned); 27. Pirard (Ned); 65. Van Meer (Ned); 141. Pieters (Ned) op 10.58; 159. Van Dongen (Ned). (Ita) 59.30.12; 2. Hinault (Fra) op 28 sec; 3. M. Lejarreta (Spa) op 1 16; 4 Moser (Ita) op 1.36; 5. Lemond (Vst) op 2.09; 6. Contini (Ita) op 2.33; 7 Baronchelli (Ita) op 2.34; 8 Da Silva (Por) op 2.59; 9. Prim (Zwe) op 3.21; 10. Wilson (Aus) op 3.44; 41. Van der Velde (Ned) op 17.49; 91. Pirard (Ned) op 49.50; 115. Knetemann (Ned) op 1.06.52; 147. Van Dongen (Ned) op 1.32.49; 159. Pieters (Ned) op 1.59.55. Bunge (Wdl>-Vasquez (Per) 6-1, 6-1; Graf (Wdl)-Okagawa (Jap) 7-6, 6-4; Burgln (Vst>-Klitz (Vst) 7-5. 4-0, opge geven; Jaeger (Vst)-Foltz (Vst) 6-4. 7- 5; Bonder (Vst>-Navier (Fra) 7-6, 2-6, 6-0; Horvath (Vst>-Ruzici (Roe) 6-4, 2- 6. 6-3; Tanvier (Fra>-Skuherska (Tsj) 6-2. 6-3, Gildemelster (Chi)-Leand (Vst) 6-3, 6-2; Delhees (Zwi)-Etche- mendy (Fra) 7-5, 6-3; McNeil (Vst>- Purdy (Vst) 6-1, 6-0; KanellopoukHJ (Grie^-Nagelsen (Vst) 7-5, 3-6, 6-4; Hanika (Wdl>-A Smith (Vst) 7-5, 6-1; Navratllova (Vst)-V. Smith (Vst) 6-3, 6-0; Potter (Vs1)-Scheuer Larsen (Den) 6-3, 6-1. Karlsson (Zwe)-Holla- day (Vst) 4-6, 6-3, 6-1; Sukova (Tsj>- Platl (Wdl) 6-1, 6-2; Benjamin (Vst>- Jexell (Zwe) 4-6, 7-6, 6-0; Nelson (Vst)-Oemongeot (Fra) 6-2, 6-2. 2e ronde: Kohde (Wdl)-Medrado (Bra) 6- 4. 6-4; Garrone (Vst)-Raponi (Arg) 7- 5. 6-2; Mascarin (Vst)-Paradis (Fra) 6- 0. 6-2. VOETBAL Reserve-elftallen, eredivisie: FC Den Bosch-Feyenoord 4-2. Eerste divisie: RKC-Wiltem II 3-0. Frankrijk Toulouse-Bordeaux 2-1; TouIon-Nan tes 1-2, Monaco-Bastia 4-0; Straats- 1e etappe: 1 Segers (Bel) 2.01.23 2.01.23 (2.01.20); 4 Delaurier (Fra) 2.01.23; 5. Berard (Fra); 6. Y Madtot (Fra); 7. Garde (Fra); 8 Wilches (Coiy, 9. J. Simon (Fra); 10. Linard (Fra) 2.02,19; 11. Rault (Fra); 12. Anderson (Aus); 13. Van Brabant (Bel); 14. Jules (Fra); 15. Bauer (Can); 16 Saunders (Vst); 17. R. Simon (Fra); 18. Peloso (Fra); 19. Mentheour (Fra); 20. L Wij- nants (Bel). 2e etappe: 1. Anderson (Aus) 2.05,41 (met tijdvergoeding 2.05,31); 2 Steve Bauer (Can) 2.05.41 (2.05,36); 3. Le Bigaut (Fra) 2.05,41 (2.05.38); 4 R. Simon (Fra); 5. De Jonckheere (Bel), 6. Rault (Fra); 7. Oosterbosch (Ned) 8. Saunders (Vst); 9. Van Brabant (Bel); 10. Theunlsse (Ned); 11. Bar- teau (Fra); 12. Peiper (Aus); 13. Ber nard (Fra); 14. Frebert (Fra); 15 Jules (Fra); 16. Rooks (Ned); 17. Beltran (Col); 18. Gilmore (Vst); 19. Lammerts (Ned); 20. Lubberding (Ned); 44 Win nen (Ned). 1 klassement: 1 Peller (Fra) 4.12.03; 2. Rooks (Ned) op 4 sec, 3 J. Slmon (Fra) op 0.09; 4 Berard (Fra) op 0.11; 5. Segers (Bel) op 0.13; 6. Y Madiot (Fra) op 0 16; 7. Linard (Fra) op 0.20; 8. Wilches (Col) op 0 24; 9 Garde (Fra) op 0.26; 10 Delaurier (Fra) op 0.27; 11. Anderson (Aus) op 0.55; 12. Roche (Ier) op 0.56; 13. Ju les (Fra) op 1.00; 14. Bernard (Fra) op 1.01; 15. Blanco-Villar (Spa); 16 Oos terbosch (Ned) op 1.02; 17 Muller (Zwi) op 1.03; 18 Chevalier (Fra); 19. Earley (Ier) op 1.05; 20. Mottet (Fra). 22. Lubberding (Ned) op 1.07. 25. Lammerts (Ned) op 1.08; 41. Winnen (Ned) op 1.13; 69. Theunlsse (Ned) op 1.22. ZAALVOETBAL le ktaese A: HMSH-Suriam 3-4 GDCPH-Z '75 3-1, DZS-Shaktl 8-2 SV 35-Laakkwartler 2-3, Azzurrl-Sur- fam 4-3. 1e kisses B: The Yellows- Buijtenrode 1-2. SIGO-Daico 2-2 Gymnova-Sljthott Pers 19-4 2e klas se C: Sportsauna Rijnland-OEVJO 5- 1. 3e kisses A: Wippolder-Jan de Baen 2-1, Buitenhot-NIVO 1-2 3e klasse B: Orkaan-De Bruljn 0-7 SVGW-Wittebrug 7-2. 3e klasse O: Hoapltal-RWDH 4-7 4e kisses A: BTC-Peukle Team 7-5, BWS-GDS 7- 3. 4e kisese B: Vogel-Exception 3-5. HPSV-ACI 3-2 Ree. 5e klasse A: Ce- leritas 3-ADIO 6 2-3, Gymnova 13- ACI 2 0-4. Ree. 5e klasse D: Witte- brug 2-FC '81/3 1-14 Ras. 5e klasse E: VDS 4-Excaption 2 5-8, De Jagers 2-Wilhelmus 4 2-7, De Jagers 2- Shaktt 4 2-5, Dames hoofdklasse: Tjandi Baru-RAS 2-1, Naaldwl|k-T|an- di Baru 3-5, GDA 2-Ceieritas 2-1 Da mes 1e klasse A: Juventas 2-FV Snoekte 0-5, Ceterltas 3-Arrows 2 5- 0. De Flamingo'a-HMSH 2-4, VCS-HS Texas/DHB 3 3-1. Dames 1e klasse C: Gymnova-BTC 3-4.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 7