Verburch krijgt Blauw Zwart niet murw 4 UDO blijkt onverzettelijk SJC BLUFT TWEEDEKLASSER Hattrick Henny Koet Van Nispen degradeert Alkmania jSPORTTRIBUPJE j^Noordwijk bekert verder GELUKSPEL BRENGT WASSENAARDERS NAAR EERSTE KLASSE jieicbG^ouoaTU DINSDAG 28 MEI 1985 PAGINA 17 jEIDEN Noordwijk heeft door de 6-0 zege op het vanwe- C competitie-perikelen niet volledige Fortuna Vlaardingen laatste zestien bereikt in het districtsbekertoernooi. Voor ue3loordwijk kan de uiteindelijke winst in dit toernooi van oec*'ftroot belang worden. Men is namelijk nog lang niet zeker uten»an van het bekertoernooi bij de profclubs. Vanavond wordt P°P lissen vijf clubs, waaronder Noordwijk, geloot voor twee clubfyaatsen in dat financieel en sportief gezien aantrekke lijke toernooi. Trekt Noordijk niet het gelukkige lootje, dan •"■Oinoet het de districtsbeker winnen om tot dat toernooi toege- n wanten te worden. Trainer John Eelman was, ondanks alle ;n deptiek die hij heeft op het lopende toernooi, daarom ook blij en het de grote zege van zijn team. Tegen de volgende tegen- non (tander, het pas gepromoveerde derdeklasser Tonegido, zal en) ijoordwijk bij „ongeluk" dan ook voluit gaan. Tegen de ian Voormalige profclub scoorden voor de thuisclub Klaas Vink Zege Oranje Groen LEIDEN In het van ZLC-zijde in het geheel niet serieus genomen competitieslot heeft Oranje Groen, omdat het wel bij de les was, een grote 1-4 zege ge boekt. Verantwoorde lijk daarvoor was Johan de Ridder, die het ZLC- net maar liefst drie keer wist te vinden. Voor de gasten scoorde eveneens Wouter Deve- ling. Ronald Hendrikse redde de geelblauwe RCL eerst thuis LEIDEN RCL speelt de eerste beslissingswed strijd om degra datie naar de tweede klasse eerst thuis. Woensdagavond speelt de Leider- dorpse ploeg eerst thuis tegen DTS. Zaterdag trekt de Racing naar Oldebroek om het tegen OWIOS op te ne men. LEIDEN Onverwacht heeft de laatste competitie-zondag de beslis singen gebracht in de tweede klasse A. Naast het kampioenschap van Blauw-Zwart viel in de onderste re gionen het doek voor Gouda, dat te gen SJC een overwinning nodig had voor een nacompetitie waaruit de degradant zou moeten komen. De Noordwijkers verijdelden een slo pend slot door de Gouwenaren op 1- 1 te houden. In een lekker zonnetje kwamen Alphense Boys en Olympia eveneens tot een gelijkspel. Gouda - SJC 1-1 (0-0) In Gouda moest het dan gebeuren. De ploeg die na het wegzenden van de nieuwe UDO-trainer Cor Nieu- wenhuizen veel punten op het conto mocht bijschrijven en waarvan wei nigen verwacht hadden dat degra datie hun deel zou worden, moest tegen SJC immers de volle buit bin nenhalen. Vertrekkende Noord- wijkse trainer Arie Duindam had zijn team dan ook ingesteld op een heftig Gouds beginoffensief. Daar die er niet kwam en Jos Alders SJC in de 65e minuut ook nog op voor sprong zette, leek een simpele af wending van een nacompetitie een feit. Toen de Gouwenaren (vorig jaar nog kampioenskandidaat) een kwartier voor tijd tegenscoorden, werd bij velen extra hoeveelheden adrenaline geproduceerd. SJC hield stand en mag het daarom met de nieuwe trainer Jan Faas wederom proberen in de tweede klasse. Alphense Boys - Olympia 0-0 In Alphen hadden voetbalzaken niet de bovenhand. Alle aandacht ging uit naar het jubileum van Paul Bahlmann. De laatste man van de Alphenaren streed tegen de Gouwe naren voor de 511e keer in het roodwit-zwarte tenue. Het eigenlij ke feest tijdens de 500e wedstrijd was vergeten. Reden om Bahlmann tijdens het competitieslot uitbundig te huldigen. Blijft Bahlmann ge woon doorgaan, voor Peter de Rijk was het gisteren afgelopen. De Rijk heeft zoveel last van de knie, dat doorgaan niet meer verantwoord leek. Ook De Rijk werd in de bloe men gezet en r 9). V, >ngei met 'OELDIJK „Ik vind iet geweldig dit, ik vind fantastisch". Chiel lansen toonde zich gister en" "fruddag een gelukkig m iman. De trainer van chaijjlauw Zwart stortte zich Jerdna afloop van de uitwed- at!btrijd tegen Verburch (0-0) ianv/enthousiast in de hossende duc'menigte en ging spontaan n Sop de schouders bij de op vele honderden, ja mis- -ii'S'schien wel duizend naar a ^Poeldijk meegereisde sup- imtei>orters. He' ene puntje •vaaibracht de titel van de e de tweede klasse A definitief itie ijjij (je Wassenaarders die ,?,egein de laatste competitie- 'g wedstrijd tegen de enig —overgebleven titelconcur- drent Verburch aan dat ge lijkspel voldoende had den. Lang duurden de vreugdedan sen daar rond de middenstip ef overigens niet, want een korte nu maar wel zeer hevige regenbui ané zor6^e alras v°or de nodige af- "v koeling. Geen probleem ech- .Jter, want het feest werd ver- Jolg volgens gewoon binnen, in To) kleedkamer en kantine, voort- ?rra gezet. Onder aanvoering van rechtsachter Eric Mos hosten de spelers door de smalle gang, even later gevolgd door een aantal uitgelaten fans die de kleedkamer plotseling afgela den maakten. De aanhangers van Verburch zagen het alle maal maar met lede ogen aan, probeerden nog wel gezellig mee te doen, maar dat leek meer op de lach van de beken de boer met kiespijn. Chiel Jansen vluchtte dan ook even uit de drukte naar een aangrenzende en wat rustiger ruimte om zijn verhaal af te steken. „Ik vind dit vooral heel leuk voor die gastjes", al dus de Voorburger. „Dit elftal heeft een gemiddelde leeftijd van twintig-en-een-half jaar. Mare Olyslagers en Peter van der Ploeg zijn zelfs nog A-ju nior. Rob Gras is zesentwintig, Kees van Leeuwen vieren twintig, de meeste anderen achttien of negentien. En ze zijn allemaal even enthousiast bezig. Dat is heerlijk werken, hoor". Blauw Zwart heeft dus duide lijk de toekomst, die volgend seizoen in de eerste klasse zal liggen. Maar de vraag dient zich in dit soort situaties altijd weer aan: is, in dit geval de Wassenaarse, formatie wel rijp voor dat niveau? Jansen zegt van wel: „Die eerste klasse is Blauw Zwart viert feest. heus niet zaligmakend. Er zijn een paar topploegen, maar an dere moeten het weer hoofd zakelijk van het harde werken hebben. Wij hebben een sterk collectief, daar kun je ver mee komen zoals nu wel is geble ken. En straks tegen VUC, ADO en UVS, dat worden na tuurlijk aardige potten. Maar zo ver kijk ik nog niet, eerst ga ik nu feesten, want wie dan leeft, wie dan zorgt". Eenheid Aardig en beslist ook heel te recht dat Chiel Jansen de complimenten aan de jeugdige spelersgroep overbracht, maar ook zijn eigen prestatie mag niet worden onderschat. Sa men met assistent Jan Borkus en jeugdtrainer Toine Linders zorgde hij ervoor dat de in Wassenaar zo in groten getale aanwezige talenten meteen tot een sterke eenheid werden ge smeed. „Maar dat kun je moei lijk zelf gaan lopen roepen. Al thans, daar ben ik de figuur niet naar. Straks zonder ik me wel even af en ga ik mezelf fe liciteren", aldus Jansen die na ongeveer tien jaar dienst bij standaardelftallen zijn eerste kampioenschap behaalde. Met Wilhelmus was hij er drie tot vier keer heel dichtbij, maar telkens weer bleef die ploeg, destijds, in de eerste klasse. Nu dan toch eindelijk het verdien de succes voor Chiel Jansen die het Wassenaarse deel van het publiek al tijdens de rust zijn naam kon horen scande- Van eventueel overspannen zenuwen had Jansen (die on der meer de felicitaties mocht ontvangen van naamgenoot Rob Jansen, van LENS) giste ren en ook in de voorafgaande dagen weinig last gehad. „Ik was er echt van overtuigd dat we het konden redden". Wel had Jansen nog wat, overigens niet al te ernstig te nemen kri tiek in petto voor scheidsrech ter Mario van der Ende, die in Poeldijk een sterke indruk achterliet en in deze vorm na drukkelijk naar het betaalde voetbal liep te solliciteren. „Hij heeft volgens mij drie en een halve minuut te lang laten spelen. En als er nou zevenen twintig mensen op de grond hebben gelegen, maar nee. Toen het tijd was en hij maar niet wilde fluiten, dan krijg je wel even de kriebels, ja". Maar ja, als je op winst staat, gaat de tijd naar je gevoel natuurlijk nooit snel genoeg. Commotie In die slotfase kreeg Verburch bovendien nog even hoop als nog een beslissingswedstrijd te kunnen bewerkstelligen. De grootste commotie vond een kwartier voor tijd plaats, toen Blauw Zwarts aanvoerder Kees van Leeuwen een kopbal van Ton Jongmans van de doellijn haalde. „Die bal was er zo n stuk overheen", meld de de op dat cruciale moment centraal geposteerde spits van Verburch Theo Bentvelzen even later, de handen enkele centimeters wijd spreidend. Maar het mocht niet zo zijn voor de Westlanders, die voor het overige weliswaar constant het initiatief hadden, maar weinig of geen uitgespeelde kansen wisten te creeren. De gevaarlijke spitsen Ton Jong mans en de halverwege de tweede helft ingevallen Theo Bentvelzen werden knap aan banden gelegd door respectie velijk Eric Knijnenburg en de eveneens, tegelijkertijd met Bentvelzen, ingewisselde Peter van der Ploeg. Eén aktie is nog wel vermeldenswaardig. Carlo l'Ami verrichtte daar voor, al in blessuretijd, nog een knappe redding bij een )t van Peti schot Peter Sollevel bij ee ld. „E absolute top is echt alleen goed genoeg voor die jongen. Carlo heeft daarvoor precies de juis te instelling", aldus roemde Jansen zijn pas 18-jarige doel- verdediger. Die de afgelopen maanden bepaald geen onbe langrijk aandeel in de uitein delijke euforie van Blauw Zwart heeft gehad. DICK KIERS Opstelling Blauw Zwart: Carlo l'Ami; Mos. P van Leeuwen, Knijnenburg. Marcel l'Ami; Bakker. K. van Leeu wen. Olyslagers; Voorham. Heems kerk (Van der Ploeg), Gras. fg'WSB NAAR DERDE KLASSE 1 WASSENAAR Cees Pouwiel en Leo Holl, de trainers van UDO en WSB, waren het na af- J loop van de door de Oegstgeestenaren met 1-0 gewonnen beslissingswed strijd om degradatie naar de vierde klasse roerend met elkaar eens. UDO was de gelukkige omdat het een onverzettelijkheid ten J toonspreidde die door de 5 „lieve" jongens uit Noord- t wijkerhout nimmer geë- l venaard kon worden. I Waarbij beide oefenmees- ters er direct aan toevoeg- den, dat UDO het psycho- logische voordeel had dat het de laatste wedstrijden wel punten vergaarde en het zich zeker wanende WSB niet. Een paar weken geleden zou UDO-trainer Cees Pouwiel i niet geloofd hebben, dat hij zijn manschappen nog eens zou roemen om hun instelling. Toen namelijk was het juist die houding van de spelers die Pouwiel teleurgesteld deed be sluiten naar het Zoetermeerse DWO te vertrekken. Na de handhaving van zijn formatie slaat Pouwiel zich voor zijn kop zo'n beslissing ooit geno men te hebben. „Ondanks dat besluit heb ik steeds in behoud geloofd. In de wetenschap dat wij geen ploeg hebben voor het spelen van degradatie, heb ik ingegrepen. Er zijn toen wat strubbelingen geweest, waar van en dat vind ik echt rot voor hem Ronald Veldho ven de dupe is geworden en Dick Witteman een periode buiten de ploeg gelaten is." Pouwiel kon de knuppel zon der problemen in het hoender hok gooien, omdat hij zijn se lectie uitgebreid zag en spelers voor hun plek moesten gaan vechten. Met name de terug keer van ijzervreter Bobby van Aken (die vanwege een blessure niet meespeelde) en gevaarlijke spits Jan van der Salm hadden een positief ef fect. Pouwiel ging er helemaal weer in geloven, toen WSB de laatste ploeg bleek waar mee de degens gekruist moes ten worden. „De jongens van Leo zijn nu eenmaal geen schoppers." Een uitspraak die in Wasse naar inderdaad volledig be waarheid bleek. De Noordwij- kerhouters wilden gewoonweg niet die middelen gebruiken, die bijvoorbeeld Hans Susan onnodig hanteerde. Het speel de clean en technisch sterk. Voortdurend was het gebied van UDO-keeper René Sinke het enige doel. Kon UDO in de eerste helft de zaken nog aar dig in evenwicht houden, na de rust moest voornamelijk de uitval als wapen worden ge hanteerd. Kansen konden aan beide kanten worden genoteerd, waarbij Sinke de meeste voor zich zag gecreëerd worden. UDO opende toen in de 10e minuut eerst Gerard Slierings en daarna Jan van der Salm het openingsdoelpunt op de pantoffel hadden, Vervolgens was het de beurt aan VVSB, dat Cees Borst echter driemaal Sinke op de doellijn zag bij staan. Na de laatste voor VVSB door Kees Nulkes ge miste kans kwam het enige doelpunt tot stand. Een snelle uitbal .van Dick Witteman in de 66e minuut bracht de bal bij broer Wilbert die het leer naar Slierings verzond. Diens hakje bereikte Paul Rikken die van w - i. *'-r John Jansen van VVSB in duel met UDO-doelman René Sinke. afstand keihard langs Johan van der Berg schoot. Het slotoffensiefje van VVSB hield nog voldoende gevaar voor Sinke in. Eerst kon uit blinker Gerry van der Burg net niet bij een voorzet van in gevallen Ad van der Togt, ver volgens mocht heel UDO in de handen knijpen toen scheids rechter Van Tol niet wenste te fluiten voor een aangeschoten handsbal van Dick Witteman. De gemiste kans in de laatste minuut voor Van der Salm en Slierings voor open doel was van geen belang meer. Voor UDO betekent de winst ongetwijfeld een moeilijk nieuw seizoen, daar de gebroe ders Witteman alle drie heb ben aangekondigd te stoppen en omdat Van der Salm voor een tijd naar Israël afreist. Bij VVSB blijft volgens Van der Burg iedereen de club trouw. Het enige probleem vormt de trainerspositie, daar Leo Holl in samenspraak met het be stuur heeft besloten de pijp aan Maarten te geven. Holl voelde wantrouwen ten aan zien van zijn persoon en wil in zo'n sfeer niet verder. Aange zien echter de meeste spelers achter Holl staan, lijkt het uit dienen van het contract met nog een jaar h$t meest voor de hand liggend. Scoreverloop: 66 Rikken 1-0. UDO: Sinke, Borst, Jos Witteman, Susan, Wetselaar, Rikken, Ouds hoorn, Dick Witteman, Slierings, Van der Salm, Wilbert Witteman. VVSB: Johan van der Berg. Verbeek, Den Elzen (Sjerry van der Burg), WUiam van der Berg, Van der Klugt, Van der Drift, Nulkes, Van Elk, Ger ry van der Burg, Janssen, Van der Linden (Van der Togt). LEIDEN Het afscheid van de eerste klasse A is voor Roodenburg op een plezierige manier verlopen. De Leidenaren speelden in een doelpuntenfestijn met 4-4 gelijk tegen Hilversum. Voor Lugdunum smaakten de druiven opnieuw zuur. Het verloor ook de laatste par tij. Zeeburgia won met een 3-1. UVS, dat Leon Meys bijna zeker naar AZ'67 ziet vertrekken, zegevierde over Nieuwenhoorn: 5-3. Hilversum - Roodenburg 4-4 (1-2) In Hilversum legde de Leidse formatie, vrij van allerlei degra datiebesognes, een prima partij op de grasmat, die slechts bedor ven werd door een Hilversumse treifer in de allerlaatste mi nuut. Men had toch graag met een overwinning afscheid geno men van de eerste klasse. Voor Roodenburg scoorden Ronald Jansen en Ger Tegelaar na het openingsdoelpunt van de gasthe ren. Nadat Hilversum na de rust wederom op voorsprong was gekomen, zorgden Cees Verver en Marcel van de Burg bijna voor de zege. Zeeburgia - Lugdunum 3-1 ((H)) Ook Lugdunum zag een positief resultaat in de slotfase verhin derd. De Leidenaren kwamen in de tweede helft weliswaar op een 2-0 achterstand, maar door een treffer van Daan Kooimans kwam Lugdunum dichterbij. De groenwitten maakten het de Amsterdammers vervolgens bijzonder lastig, maar terwijl de ge lijkmaker in de lucht hing, ging de zege toch naar Zeeburgia. UVS - Nieuwenhoorn 5-3 (3-1) Met een zuivere hattrick trok Henny Koet alle aandacht naar zich toe. De middenvelder opende reeds in de 10e minuut de score, waarna Koet nog tweemaal het vijandelijke net liet bol len. De gasten kwamen vervolgens op gelijke hoogte, mede door een eigen doelpunt van Arthur Orsagen. Hans de Kruis en Sam Eradus zorgden voor de laatste zege in dit seizoen. NOORDWIJK Ook Alkmania-trainer Willem Mugge kon er achteraf vrede mee hebben; zijn ploeg had het beslissings duel tegen Van Nispen verdiend met 0-2 verlo ren. De degradatie naar de afdeling van Alkmania vond Mugge geen terechte zaak; „Het zal niet vaak meer voorkomen dat een ploeg met negentien pun- Wlm Geerlings kopt namens Van Nispen op het doel van Alkmania. ten toch degradeert. De krachtsverschillen in onze klasse waren gering". Het krachtsverschil tussen Alkmania en Van Nispen was zaterdagavond op het SJC-ter- rein in ieder geval aanzienlijk. De ploeg uit De Zilk speelde aanvallend veel verzorgder, creëerde zich meer kansen en maakte uiteindelijk ook ge woon twee doelpunten meer. In de doelpuntloze eerste helft was Van Nispen een paar maal vooral via spits John van Eeden gevaarlijk. Alkmania stelde daar weinig tegenover. Misschien dat het uitvallen van routinier Leo Olijerhoek daarbij een belangrijke rol speelde. Mugge: „Hij is juist in de ploeg gebracht om rust te brengen en om te voorkomen dat alle ballen meteen diep ge speeld worden". De ploeg uit De Veen kreeg in de eerste rondgang ook maar één kans. Cock Bouwmeester mikte na een geslaagde 1-2 combinatie met naast Het veldoverwicht van Van Nispen zou in de tweede helft tot treffers leiden. Frits Klin kenberg liet een puntgave voorzet los en de volledig vrij staande John van Eeden "had de bal voor het intikken: 0-1. Hoewel het doelpunt pas in de eerste minuut na de pauze viel, leek Alkmania het hoofd in de schoot te leggen. Trainer Mugge: „De laatste wedstrij den mis ik eigenlijk al de be zieling. In de week voor dit duel dacht ik dat de inzet er wel zou zijn gezien de instel- Jispen toch niet uit. ï)at was wel teleurstel lend". De ploeg uit De Zilk kreeg daarom ook de beste kansen op een tweede treffer. Na een voorzet van Klinken berg nam Van Eeden de bal vol op zijn slof. Doelman Mul ler zag opgelucht hoe het leer over de lat zeilde. De Alkma- nia-keeper ging bij de tweede treffer van Van Nispen niet vrijuit Bij een vrije trap van een meter of dertig van het doel veronderstelde hij dat Willem Ras de bal wel in de linkerhoek zou mikken. Door het ontbreken van een muur verkoos de uitblinker bij van Nispen de bal onnoemelijk hard in de andere hoek te de poneren: 0-2. Ras rende na deze fraaie treffer uitgelaten de tribune op. Scheidsrechte! Jansen, die toch al net iets t« vaak floot, toonde aan er hele maal niets van te begrijper door druk fluitend achter d< doelpuntenmaker aan te ren nen. Het kon Van Nispen ei genlijk helemaal niets schelen Hoewel Alkmania nog een en kei klein kansje kreeg, hielc doelman Timo de Groot zijr doel schoon. WILLEM SPIERDIJK Opstellingen Alkmania: Muller, D« Jeu. Cotijn, Rob Rooa, Van Klink. D« Hollander. Olijerhoek (Van dei Hoorn), Edwin Rooa. Bouwmeester Akerboom, Muller. borgs. André van Eeden, VanMeura letnof,

Leidse Courant | 1985 | | pagina 17