PUZZELT U MEE? Gorbatsjov: overleg in Genève vruchteloos Politie maakt overuren Staking kartonbedri jven na uitblijven van cao Tientallen doden ij bij explosies T in Spaanse haven Elke dinsdag vindt u op Nabezorging 071-122248 deze pagina alle activitei-' (van 18.00-20.00 uur op ten die uw krant voor maandag t/m vrijdag en haar lezers prganiseert. op zaterdag van 14.00 - Bij elk onderdeel vindt u 15.00 uur), een telefoonnummer voor eventuele nadere informa- Rubrieksadvertenties tie. Andere belangrijke te- (Kleintjes): 071-122244. lefoonnummers zijn: Heeft u vragen waarvan u niet precies weet bij wei- Abonnementen Service ke afdeling u daarvoor afdeling: 071-313677 (van moet zijn, dan kunt u bel- maandag t/m vrijdag tus- len met onze promotie-af- sen 9.00-17.00 uur. deling: 070-190544. over >anse tanker ligt grotendeels onder water na de explycn schip in de Spaanse haven Algeciras. rt Fe VOOR ONS EEN ABONNEE? VOOR U EEN GESCHENK! brengt u een bezoek aan de hoofdstad Luxemburg. 3e dag: dagtocht naar Duitsland met o.a. een bezoek aan de stad Trier. 4e dag: de ochtend kunt u naar eigen inzicht be steden. Na de lunch ver trekt u naar Echternach en het Müllertal. 5e dag: na het ontbijt ver laat u Clervaux en rijdt u via Spa naar Maastricht, waar u de lunch gebruikt en enige tijd rondbrengt. Ca. 20.00 uur bent u weer terug in Den Haag of Rot terdam. Uw krant biedt u de mogelijkheid een 5-daagse luxe touringcar reis te maken naar LUXEMBURG Wanneer u een nieuwe abonnee aanbrengt hebt u als dank de keus uit de volgende aanbrengpremies (en de nieuwe abonnee ontvangt de krant de eerste twee weken gratis). Kruis uw keuze hieronder aan: Computerklokje Vakantieset vertrek: maandag 24 juni, terug vrijdag 28 juni a.s. Luxemburg is met zijn rijk beboste bergen, oude stadjes en kastelen een ideaal vakantieland. Er zijn vele mooie riviertjes en talrijke stuwmeren en watervallen. Uw stand plaats is Clervaux, dat ligt in het hart van de Arden- .nén. Niet alleen bekend om zijn toeristische at tracties, maar ook om zijn gezonde lucht en milde klimaat. Kilometers wan delpaden maken het wan delen hier tot een genot. 1e dag: via Eindhoven en Luik zet u koers naar de Ardennen. Onderweg ge bruikt u de lunch. Na een stop bij de watervallen van Coo komt u 's avonds in Clervaux aan. 2e dag: de ochtend kunt u naar eigen inzicht be steden. In de middag Uitslag puzzel van 14 mei De Leidse Courant van 14 mei bestond uit 20 pagi na's. De krant is opge richt in 1909 en de hoofd redacteur is de heer J.J. Hallewas. Natuurlijk wis ten veel lezers de juiste antwoorden. Na loting gaat het krantiviteiten- pakket naar Th. Wessen- dorp-de Knegt, Meerhof 9 in Leiden. Handdoek Surfspel Mini-bankschroefje Wij noteren als nieuwe abonnee: Naam: U verblijft op een twee persoonskamer met dou che en toilet. De reissom incl. alle maaltijden, lunches en excursies be draagt Adres: Postcode/plaats: Telefoon: Nadere inlichtingen en boekingen onder tele foonnummer 070-190882 van maandag t/m vrijdag van 9 tot 16 uur. Deze betaalt het abonnement per: kwartaal automatisch per maand Het geschenk sturen wij aan: Naam: Postcode/plaats: Stuur de bon ingevuld aan de Leidse Courant, Antwoordnummer 998, 2500 VD Den Haag (postze gel niet nodig). Op bijgaande foto ziet u een onderdeel van een object. Weet u welk ob ject dit is Stuur uw oplossing naar: Leidse Courant kamer 813 Postbus 16414 2500 BK Den Haag Uw oplossing moet uiter lijk maandag aanstaande bij ons binnen zijn. De uitslag wordt gepu bliceerd in de Krantivi- teitenpagina die over twee weken verschijnt. De winnaar ontvangt het 'krantiviteitenpakket' dat bestaat uit een aantal ge schenkjes die speciaal voor uw krant zijn gemaakt. mjr H&id&z Sou/mnt BINNENLAND/BUITENLAND QeidócOomatd Antieke pomp De vorig jaar op het Wassenaarse landgoed Backershagen gevonden benzinepomp uit de jaren twintig is zaterdag onthuld door ir. J. Poort, die archeologen toestemming had verleend opgravin gen te doen op zijn eigendom. De pomp heeft een inhoud van vijf liter, en was verbonden met een aparte tank voor 1500 Titer benzine. Met een antieke Rolls Royce was ir. Poort met zijn vrouw zaterdag om half twaalf van huis gehaald, om naar het plein bij de oudheidkamer te rijden waar de pomp een plaatsje heeft gevonden. Ter gelegenheid van de officiële taak hulde ir. Poort zich in de doek die de pomp aan het oog onttrokken hield en leek daardoor veel op een oliesjeik (foto). Op het landgoed Backershagen zijn behalve de antieke pomp, scherven en stenen uit de middel leeuwen gevonden, terwijl ook de fundamenten van een zevenhonderd jaar oude boerderij zijn blootgelegd. MOSKOU De Russische functionarissen duidelijk ge- partijleider Michail Gorbatsjov maakt, dat de SPD-leider een voorkeursbehandeling zou krijgen, juist ook omdat de sche politicus Willy Brandt de Amerikaanse eerste ronde van het Ameri kaans-Russische wapenbeheer- singsoverleg in Genève volko men vruchteloos genoemd. De tweede ronde van het overleg wordt donderdag geopend. De ontmoeting, waaraan ook de Russische minister van bui tenlandse zaken Gromyko deelnam, duurde bijna drie uur. Reeds voor het bezoek van Brandt hadden Russische Reagan bij zijn recente bezoek aan de Sovjet-Unie weigerde hem te ontvangen. Egon Bahr, ontwapeningsdes- kundige in Brandts SPD en te vens lid van de delegatie die naar Moskou is gereisd, zei dat uit Amerikaans evenals uit Russisch commentaar over h Geneefse overleg kan worden opgemaakt dat de eerste ronde vrijwel niets heeft opgeleverd. Kakkerlakken in de soep LONDEN Een kakkerlak in de soep kan geen kwaad, op voorwaarde dat hij lekker gaar gekookt is, want dan zijn alle bacteriën dood. Dat zegt James Chambers, chef van de keukens van het Royal Free Hospital, een groot Londens ziekenhuis. Twee patiënten van het Royal Free kregen vo rige week elk een kakkerlak bij de lunch. Een van beide zieken pakte prompt zijn kof fer en ging naar huis. De an dere patiënt vond de kakker lak wel vies, maar toonde toch enig begrip voor de problemen van het ziekenhuis. Hij ligt nog steeds in het Royal Free. Een leerling-verpleegster van hetzelfde ziekenhuis, die toen ze zat te lunchen een kakker lak ontdekte in haar kippepas- tei, was drie" uur lang zo misse lijk als een kat. Ze diende een klacht in bij de directie. Inbraak op Apothekersdijk LEIDEN Bij een inbraak in een sigarenwinkel aan de Apothekersdijk is in de nacht van zaterdag op zondag voor 17.000 aan rookwaren en an dere goederen gestolen. Winst voor NS over 1984 UTRECHT Vooral dank zij het met 10 procent gestegen goederenvervoer heeft de NS vorig jaar een relatief gunstig resultaat van 28 miljoen gul den kunnen behalen. De totale bedrijfsopbrengsten stegen met 45 miljoen tot 2,99 miljard gul den, zo blijkt uit het gisteren verschenen jaarverslag. Het reizigersvervoer deed het minder goed en maakte geen winst: NS verkocht 9 miljard reizigerskilometers, een daling van 0,6 procent ten opzichte van 1983. De rijksoverheid droeg in 1984 ruim 1,2 miljard gulden bij aan de kosten van het spoorbedrijf. LEIDEN De politie heef dit weekend overuren moeten maken om aan alle meldingen gehoor te kunnen geven. De ploeg die in de nacht van za terdag op zondag dienst had, moest zondagmorgen doorwer ken. Totaal werden dit week end 215 incidenten van allerlei aard gemeld, waarbij de politie te hulp werd geroepen, vol gens een woordvoerder van de politie een zeer hoog aantal „zeker voor zulke feestdagen". Totaal werden 23 arrestaties verricht, 28 maal werden ge luidinstallaties zachter gezet, 7 winkeldieven werden aange houden, 3 mensen werden aangehouden wegens mishan deling en 6 bestuurders zaten onder invloed achter het stuur. 78 maal werd aangifte gedaan wegens diefstal en inbraken. Verder maakte de politie op een aantal plaatsen een einde aan ruzies, vernielingen vechtpartijen. Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, za terdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr.071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. UTRECHT Bij de kartonbedrijven Scholten in Sappemeer en Britannia in Oude Pekela (beiden 180 werknemers) is vanmor gen een 24-uursstaking begonnen uit protest tegen het uitblijven van een nieuwe cao met afspraken over arbeidstijdverkorting. Volgens districtsbestuurder A. van Dijk van de Industriebond FNV ligt de kartonproduktie bij beide bedrijven stil. De FNV-bond en de Industrie- en Voedingsbond CNV gaan voorlo pig door met het organiseren van stakingen in de kartonindus trie. Werkgevers en bonden hebben donderdag een gesprek over de cao. De FNV-bond is niet erg optimistisch over de uitkomst van het overleg. „Er zijn weliswaar openingen geboden, maar die zijn naar onze smaak nog onvoldoende", aldus Van Dijk. DINSDAG 28 MEI 1985 PAGIN^J}" ALGECIRAS Zeker 34 mensen zijn zondag om het levenf^I komen toen in de Bocht van Algeciras twee tankers na expldrup in brand vlogen, zo is door Spaanse functionarissen bekendfiilie maakt. Vijftien verkoolde lijken waren al aan het einde var}e ii middag geborgen. Ongeveer 30 mensen raakten gewond bij ttra al de grootse scheepvaartsramp in de Spaanse moderne gescL j denis wordt genoemd. a rd Onder de doden bevinden zich Spaanse zeelieden en haveifste beiders en Japanse en Koreaanse zeelieden. Reddingstroeiisse zeiden dat het aantal slachtoffers nog verder kan oplopen.g c( twee schepen lagen bij de Spaanse raffinaderij Cepsa in de ^,pe ven van Algeciras in de buurt van Gibraltar. Een explosie d zich eerst voor op de onder Panamese vlag varende Japanse tjf ker Petragen-1, terwijl deze nafta aan het lossen was. Nafta petroleumether, is een zeer ontvlambaar vloeibaar produkt. (J middellijk na de ontploffing vloog ook de nabij liggende Spaa tanker Camponavia in de lucht, waarschijnlijk als gevolg vant de wegstromende brandende olie van het Japanse schip. da Bon brengt Diana in verlegenheid LONDEN Een attente win kelbediende in Londen wilde een pantalon die prinses Diana gekocht had niet ruilen, zon der dat de vrouw van de Brit se kroonprins de aankoopbon liet zien. Aldus meldde afgelo pen zaterdag de Daily Mirror. De andere klanten keken iensd baasd toe hoe de ver/coopjaart het bewijs van aankoop vroep langde van de broek ter w& 1 o] de van ruim 90 gulden. Diices „liep rood aan van verlegies i heid terwijl haar begeleiding de kassabon probeerde te üonsi den", aldus een van de u koopsters. De zaak werd opi *jlt lost door de chef van de r netton-winkel in het ^j^en Kensington-district. jetQ|

Leidse Courant | 1985 | | pagina 10