Positie Reker ter discussie FC Utrecht „koopt" thuisduel Real beschaamde winnaar Goedkoop zegt af /rensen I'jjyenoord oste beste de sprint WK dames zeker op De Uithof 'avis-Cupteam VS >ortaan zonder [eEnroe en Connors Finnen verrassen tegen Engeland CcldócSotuant DONDERDAG 23 MEI 1985 PAGINA 9 efietwedstrijd B slachtoffers brand ;N De gemeente Bradford wil de elftaJ- Engelana en West-Duitsland die in 1966 van het wereldkampioenschap voetbal in :y speelden uitnodigen voor een benefiet- jd om de slachtoffers en nabestaanden van andedonbrand van elf dagen geleden financieel •rsteunen. De wedstrijd zou op 28 juli in (espeeld moeten worden. Volgens het hoofd k dienst recreatie van Bradford, Howell Wil lebben de spelers van het toenmalige En- Iftal, dat met 4-2 won, hun medewerking jegezegd. Williams zei naar de Bondsrepu- e zullen reizen om de Westduitse spelers »t plan te polsen. De Engelse bekerwinnaar ^_^>ster United heeft eveneens aangeboden nefietwedstrijd te spelen tegen Bradford ij de ramp op 11 mei verloren 53 mensen Verona naar Amsterdam 710 AMSTERDAM Ook de elfde uitvoering van het Amsterdam-toernooi (9 en 11 augustus) mag zich in een sterke bezet ting verheugen. Nadat organisator Jack van Zanten al eerder over eenstemming had bereikt met Ajax en het Brazili aanse Atletico Mineiro, werd gisteren bekend dat de andere twee ploegen Tottenham Hotspur en de Italiaanse kampioen Hellas Verona zijn. AMSTELVEEN Menings verschillen met de technische leiding over de te volgen speelwijze hebben Bert Goed koop er toe gebracht zich terug te trekken uit de Nederlandse volleybalselectie. De aanvaller van landskampioen en beker winnaar Martinus uit Amstel veen, maakte zijn beslissing bekend na het door Oranje ge wonnen internationale toer nooi in Bottrop en aan de vooravond van het vertrek van de groep naar China. Voetbaljeugd naar N-Ierland ZEIST Het Nederlandse jeugdvoetbalelftal tot vijftien jaar speelt op 1 en 3 juni in Belfast vriendschappelijke wedstrijden tegen Noord- -Ierland. Bert van Lingen, de bondsoefenmeester, selec teerde daarvoor zestien spe lers. Het zijn: De Roo (Dinteloord). Jas pers (Rood Wit), Elzinga (Voor waarts), Roubos (Unitas). De Graaf '(DOCOS), Knippenberg (Daven- tria). Heemskerk (Rijnsburgse Lanckohr (SVN), De Grauw (NAC), Baars (Feyenoord), Dernier (VSV), Weber (Vogido) en Roy (Ajax). Sombere toekomst draf- en rensport DEN HAAG De draf- en rensport staat voor het faillissement. Door een eenmalige bijdrage van de overheid van een miljoen gulden is de sector nog net niet failliet gegaan. Als men echter dit jaar geen orde op zaken stelt, zal dat wel gebeuren. Minister Braks (Land bouw) heeft dit gisteren in de Kamer gezegd tijdens een overleg met de Ka mercommissie voor Landbouw. Braks stelde dat er van de sanering van de sector waaraan nu al twee jaar wordt gewerkt tot nu toe weinig terecht is ge komen. Om orde op zaken te stellen is besloten dat het prijzengeld bij de koer sen op 1 juli met 10 procent wordt ver laagd. Overwinning Europees elftal DEN HAAG Een Europese selectie heeft in Innsbruck met 4-3 gewonnen van een elf tal samengesteld uit spelers van Oostenrijk en VfB Stuttgart. Het betrof een afscheidswed- strijd voor de 36-jarige Roland Hattenberger. Voor het Europese team kwamen ook de Ne derlanders Ruud Krol en Johan Neeskens, die een half uur voor tijd werd vervangen, uit. Zij werden terzijde gestaan door spelers als Beckenbauer, Breitner, Schumacher, Han- si Muller en Hrubesch. Het voetbalelftal van Chili heeft voor het eerst in negentien jaar gewonnen van Brazi lië. De Chilenen versloegen de drievoudige wereldkampioenen in een oefenduel met 2-1 door doelpunten van Hugo Rubio en Carlos Caszely in de eerste helft. Zweden won een vrienschappelijke interland tegen Noorwegen met 1-0. Zico wacht jaar cel UDINE De openbare aanklager in Udine heeft gisteren een jaar cel ge ëist tegen de Braziliaanse voetbalster Zico. Boven dien eiste de officier van justitie op de eerste dag van de rechtzaak een boete van 2,5 biljoen lire (4.5 miljoen gulden). Zico, die speelt voor Udi- nese, is in staat van be schuldiging gesteld voor het overmaken van 30% van zijn reclame-inkom sten naar een bedrijf in Londen. ui 'w^nse voetballer Jan Sö- terin. van FC Twente. ïeer kindt i ze inr voc en te &EDE Jan Sörensen en. de komende twee sei- AN Ij voor Feyenoord. De hoopt vandaag met de damse club volledig e komen over invulling ijn contract. Feyenoord i huidige werkgever FC i 18-je bereikten gisteravond eideiyereenstemming over de ïalf tfdingssom voor de 30-ja- eg oliddenvelder, die 2,5 jaar hetn door de Enschedeërs rs. Di overgenomen van FC zon£, toen de degradatie- kraiFC Twente tot aan de was gestegen, geld 1 seizoen met zijn trainer vrije Korbach gebrouilleerde it reqsen is blij met de over- Feyenoord. „Ik kom een topclub terecht, Feyenoord zich tenmin- sker willen presenteren, enk in Rotterdam twee -Cnn seizoenen te kunnen n en wil daar hoe dan ^wijzen dat ik er mee HA De sprinters blij- oorlopig de dienst uitma- Claa(n de Ronde van Italië, ren was in Cervia na de ilometer van Vittorio Ve- .je beurt eens aan Frank WCi De Belgische kampioen L-.982 bleef in de weer hec- 1 KJ sprint de Italiaan Paolo envoa en de Zwitser Urs Sunmer net voor. Johan van teerheide bewees andermaal latste tijd goed mee te en met de snellere man- f^mJit het peloton. Hij werd ^^ervia vierde en pakte nee vijf seconden tijdver- ^ülig mee in zijn strijd om beste tien te komen. ggPurilometer voor de finish w n een grote groep renners al. Daarbij waren ook lei- risentini, Saronni en Bon- i, de winnaar van Luik enaken. Ze wisten hun te vervolgen en zonder hade de eindstreep te be- in. 'ooi Lech Piasecki heeft Kredeskoers op zijn naam icht. Piasecki werd in het classement gevolgd door landgenoot Andrzej Mier- rski en de Oostduitse pioen Uwe Ampler. CRUUFF EN VAN BASTEN NAAR PSV? EINDHOVEN Jan Re ker wacht in spanning op een reactie van voorzitter Ruts van PSV, die giste ren in een plaatselijke krant de positie van de trainer keihard ter discus sie stelde. Mogelijk hevig geëmotioneerd door de uitschakeling van zijn club door FC Utrecht in het bekertoernooi meldde Ruts on der meer: „Dit kan niet en gaat zeker gevolgen krijgen. We zullen maatregelen moeten nemen en al zal dat niet ge makkelijk zijn, daar staan we voor. Voor spelers en club is dit een heel slechte zaak. De spelers gaan minder verdie nen, de marktwaarde van de club gaat ook achteruit omdat we weer niets gewonnen heb ben dit seizoen. Je geeft ie mand de verantwoording voor een heel seizoen. Gaat het dan mis, dan moet je ingrijpen". Woorden die Reker volledig hebben verrast. „Na afloop kwam de voorzitter zelfs op me af, complimenteerde hij me met de inzet van de ploeg en kreeg ik een schouderklop je van hem. Kop op, zei hij nog bemoedigend. Hier snap ik dan ook niets van, vermoede lijk zijn de emotiesTe hoog op gelopen. Verliezen is nooit prettig, beroerde dagen beleef ik daarom al zes weken. Sinds 31 maart zitten we gewoon gruwelijk in de problemen. Volgens manager Kees Ploegs- ma hoef ik me echter niet be dreigd te voelen. Maar als je bij een topclub niet wiht, dan weet je dat je er uit gegooid kunt worden. Het is nu een maal gemakkelijker een trai- DAVOS Op de definitieve internationale kalender voor ,het nieuwe schaatsseizoen* 'heeft Den Haag volgens plan de wereldtitelstrijd bij de da mes (8 en 9 februari) gekre gen. Het toernooi om het Eu ropees kampioenschap bij de heren wordt op 25 en 26 janua ri in Oslo gehouden. De we reldtitelstrijd vindt drie weken I later in Inzeil plaats. De Euro pese titelstrijd schaatsen voor 'dames van 1986 is toegewezen aan Noorwegen. Het mondiale toernooi sprint is toegewezen aan'Karuizawa in Japan (22 en 23 februari). De wereldkampi oenschappen .voor de junioren worden betwist in St. Foy, Ca nada (28 februari tot 2 maart). In 1988 (voorlopig) krijgt Den Haag het EK heren op de Uit hof. SELDORP John McEnroe en Jimmy Connors hebben Jren in Dusseldorp bij het toernooi om de wereldbeker be ll gemaakt niet meer in actie te zullen komen Voor het Ame- anse Davis-Cupteam. Connors zei nooit meer voor zijn land tillen uitkomen, McEnroe liet de kwestie voor de toekomst 'enigszins open. De nummers één en drie van de wereld, die i in de DC-finale tegen Zweden nogal misdroegen, voelen er fc voor bij het uitkomen voor hun land een document van j gedrag te tekenen, zoals velen in Amerika dat willen, jtennisteam van de Verenigde Staten won gisteren overigens 2-1 van Spanje. McEnroe (net als Lendl gisteren beboet we- 5 wangedrag) klopte Aguilera, Connors verloor van Higue- ;In de rode groep zorgde Frankrijk voor een volkomen on zachte ontwikkeling door te winnen van Tsjecho-Slowakije. Zege stond al na de beide enkelspelen vast. Thierry Tulasne "Jde voor de eerste verrassing door Miloslav Mecir in drie sets HKerslaan: 6-2, 0-6, 6-4. Zijn landgenoot Henri Leconte zorgde jjk fna voor een regelrechte sensatie door Ivan Lendl te klop- [voor 10.500 toeschouwers: 3-6, 6-4, 6-4. Frankrijk treft nu eden, dat met 2-0 won van India. ner buiten te zetten dan de hele selectie". Reker beseft dat hij niet vol daan heeft aan de opdracht PSV dit seizoen eindelijk weer eens een grote prijs te bezor gen. Daarvan hing zelfs ver lenging van zijn contract af. Enkele weken geleden dwong Reker op eigen initiatief ech ter al continuering van de ver bintenis af, omdat hij van me ning was dat de onzekerheid over zijn toekomst zijn werk geen goed deed. Sindsdien heeft PSV echter vooral uitge blonken door magere resulta ten. Reker: „Maar de wedstrijd tegen FC Utrecht was duide lijk de beste uit die zwakke periode. We kregen nu ten minste weer kansen en nog een hele serie ook. Het enige manco was dat we ze niet be nut hebben. Het seizoen over ziend kan ik natuurlijk onmo gelijk tevreden zijn. Een UEFA Cup-plaats is zelfs am per een troostprijs. We hebben het niet goed gedaan en dat wrijf ik ook mezelf aan. Maar ik vind niet dat ik echt gefaald heb, hooguit heb ik het voor het seizoen met bepaalde uit spraken de druk wat te hoog gelegd. Maar als je zegt dat je niet meedoet om de titel, ver loochen je jezelf, je mentaliteit en de sport". Reker wacht maar af wat de toekomst brengt, een andere keus heeft hij niet. „Ik ga ge woon weer trainen. Als de voorzitter zijn woorden hard maakt, merk ik dat wel, zijn ze voortgekomen uit teleurstel ling, dan neem ik aan dat hij ook dan naar me toekomt". Voorzitter Ruts was gisteren in verband met verblijf in het buitenland niet bereikbaar, en kon daarom ook geen com mentaar geven op geruchten, als zou PSV in zee gaan met Johan Cruijff als technisch ad viseur om Reker voortaan slechts het veldwerk te laten doen. Berichten als zou PSV na Ruud Gullit ook Marco van Basten aart de selectie willen toevoegen, noemde manager Ploegsma dinsdagavond nog Na negentien jaar heeft Real Madrid eindelijk zijn zevende Europese beker binnengehaald. MADRID Na negentien jaar heeft Real Madrid eindelijk zijn zevende Europese beker binnengehaald. Na 1966, toen in de eindstrijd van het toer nooi der landskampioenen Partizan werd geklopt, bleef de Koninklijke in drie finales van succes verstoken. In de eerste UEFA-finale uit Reals rijke geschiedenis was tegen stander Videoton Szekesfeher- var al na het eerste treffen in Hongarije geslachtofferd (3-0). was een vooral lucratieve for maliteit, waarin de doelpunten net zo duur bleken als de zit plaatsen. Real verloor ten slot te door een verrassende treffer in de slotfase van Majer: 0-1. Dat betekende de achtste ne derlaag in eigen huis uit de Europa-Cuphistorie van Real. De spelers hadden het roze- -rood der lichte schaamte op de kaken, toen de beker werd rondgedragen. Dezelfde huids kleur was er bij de penning meester van Real; van opwin ding over de recette van bijna drie miljoen gulden, die de Madrileense club gisteravond ontving. Het was doelman Pe ter Disztl, vorige week in Boe dapest gedeklasseerd door Rob de Wit, die Real Madrid van de vooraf zo ruim geschatte overwinning hield. Het hoog tepunt van de activiteiten van de Hongaarse doelman kwam al in de zesde minuut Butra- gueno werd aan de arm gepakt bij een doorbraak. De Belgi sche scheidsrechter Ponnet be sliste strafschop. Valdano schoot van elf meter op de flit sende vuist van Disztl. De kee per van Videoton was daarna een formidabele sta-in-de-weg voor de Real-aanvallers. Real Madrid (Spa) - Videoton Szekes- fehervar (Hon) 0-1 (0-0): 86. Majer 0-1. Eerste wedstrijd: 3-0. Real wint de UEFA Cup. Scheidsrechter Pon- net (Bel). Toeschouwers: 90.000 (uit verkocht).' Real Madrid: Miguel Angel; Chen- do, Stielike, Sanchis. Camacho; San José, Gallego en Michel; Butragueno, Santillana, Valdano (Juanito) Videoton: Peter Distzl; Csuhay, Las- zlo Disztl, Vegh, Horbath; Burcsa, Vadasz, Gsongradi (Wittmann); Ma jer, Szabo, Novath (Palkovics) Opperste vreugde bij de spelers van Helmond Sport na de zege van 2-1 op Wageningen. HELMOND SPORT TWEEDE FINALIST KNVB-BEKER HELMOND Helmond Sport, dat in vier van zijn vijf bekerronden een „uit" lootte en steeds overleefde ook gisteren tegen Wa geningen zal de beker finale op donderdag 6 juni in Utrecht spelen. Het Helmondse bestuur be zweek voor de financieel aantrekkelijke voorstellen van FC Utrechts voorzit ter Aalbers, die om de eindstrijd in Galgenwaard te krijgen gisteren spe ciaal zijn Helmondse mis sie had ondernomen. Manager Van Loon van Hel mond Sport sprak van boven matige condities. Het betekent dat Utrecht een deel van zijn reglementaire part van de re cette doorschuift naar de eer- ste-divisieclub. Van Loon: „Wij moeten de finale in ieder geval buiten het eigen huis spelen, want Utrecht komt niet bij ons. Naar Galgen waard gaan, wordt dan finan cieel het aantrekkelijkst. Wij hebben bovendien de toezeg ging gekregen dat er publici taire mogelijkheden zijn voor onze sponsor en dat telt ook mee naast de andere financiële aspecten van de bekerfinale." Trainer Jan Brouwer was te genstander van het spelen in Utrecht, maar bezweek voor de financiële logica van het bestuur, omdat de club derge lijke zekere inkomsten niet voorbij kan laten gaan. Jac ques Edelbloedt, belangrijkste man in de tweede halve eind strijd tegen Wageningen: „Het maakt ons niet uit. Buiten Hel mond hebben wij dit seizoen niet verloren voor de beker. Dat zal ook in Utrecht niet ge beuren". Tranen Spanning tot aan de laatste se conden, uitbundige vreugdeta ferelen gisteren bij het triom ferende Helmond Sport en tra nen van machteloosheid bij het als een geslagen hond af druipende FC Wageningen. Negentig minuten op de ka- rakterleest geschoeid voetbal ging eraan vooraf. De in de marge van de eerste divisie bi vakkerende semi-profs bikkel den naar Engels voorbeeld om een plaatsje naast FC Utrecht in de finale om de KNVB-be- ker, die in deze kringen als een lot uit de loterij wordt be schouwd. Helmond Sport pakte die hoofdprijs, toonde zich er ziels gelukkig mee en winnende trainer Jan Brouwer acht zich niet bij voorbaat kansloos te gen de Domstedelingen. Hel mond Sport diende wel tot op de bodem te gaan alvorens het feestgedruis in het oergezelli ge, maar niet uitverkochte sta dion kon losbarsten. Was er eerst die krachtenslopende 1-1 in Wageningen, ook in de re play werd de toch al tanende conditie zwaar op de proef ge steld. Nadat Wageningen, geplaagd door blessureleed en vier ba siskrachten missend, zich als sterkste uit de openingsfase werkte, was een afschuwelijke blunder van de Wageningse li bero Peter van der Leij er de oorzaak van, dat de wedstrijd een onverwachte wending kreeg. Jan Groeneweg, de door Go Ahead en PEC afge dankte bonkige spits, demon streerde dat zijn gevoel voor tijd en plaats nog steeds aan wezig is: 1-0. De Gelderse for matie van Jan van Deijck, die langs de zijlijn een zwaar over spannen indruk maakte, bleef het antwoord lange tijd schul dig. Amusant en vooral span nend bleef de wedstrijd echter wel, vooral toen invaller Perrv van Weert in de tweede helft 2-0 scoorde en Wageningen via Van Zanten direct tegen- scoorde. Helmond Sport - Wageningen 2-1 (1-0): 19. Groeneweg 1-0; 76. Van Weert 2-0; 78. Van Zanten 2-1. Scheidsrechter: Blankensteln. Toe schouwers 6200. Gele kaart: Vink (Wageningen). Helmond Sport: Van der Meljden; Hogenhout. Teuben, Stokmans, Van Gestel: Edelbloedt. Van der Veen. Vincent; Van Tilburg. Groeneweg (Van Weert), Van Breemen (Heyster). Wageningen: Heemskerk; Van Tame- len. Van der Ley. Tollenaar, Loupatty. Mannen, Van Zanten, Gardlen (Vink); Nijhuis (Van den Brink), Radstaat. Krommendijk. Damnederlaag Sovjet-Unie VALKENBURG Het Ne derlandse damtrio heeft in de vijfde ronde van het eerste toernooi om de wereldbeker voor continententeams het grootmeester-trio van de Sov jet-Unie met 4-2 verslagen. Daardoor gaat Nederland on geslagen aan de kop van de ranglijst en heeft het trio Van der Wal-Clerc-Sijbrands een zo grote voorsprong in bord- punten opgebouwd, dat de eindzege hen nauwelijks kan ontgaan. Ook in 1978 versloeg een Ne derlands trio, bestaande uit Sijbrands, Wiersma en Clerc, de Oosteuropese grootmeesters in de Europese titelstrijd voor landenteams en dat leverde toen het Europees kampioen schap op. Dit keer verloor we reldkampioen Gantwarg van Jannes van der Wal. Van der Wal had 53 zetten nodig. Zijn score tegen Gantwarg is nu 2- 1. Korenevski- Clerc èn Wir- ny-Sijbrands eindigden in re- HELSINKI Engeland is nog steeds vrijwel zeker van deel neming aan de eindronde van de wereldtitelstrijd voetbal in 1986 in Mexico, maar de ei landbewoners moesten giste ren wel verrassend een tweede verliespunt in hun groep in casseren. Finland, dat het eer ste duel tegen de Engelsen met 5-0 had verloren, kwam al na vijf minuten spelen op voor sprong door een treffer van Rantanen. Het betekende de eerste tegentreffer voor de gasten, die hun slechtste duel tot nu toe afwerkten. Vijf mi nuten na de rust, die door bondscoach Robson gebruikt werd voor een donderspeech, was het echter al weêr gelijk. Mark Hateley, de bij AC Milan furore makende spits, was de doelpuntenmaker. De Finnen hebben na dit gelijkspel nog steeds uitzicht op de tweede plaats, die ook recht geeft op deelneming aan de eindronde in Mexico. Stand groep 3; 1. Engeland 5 3 2 0 8 15- 1 2. N-lerland 5 3 0 2 6 7-5 3. Finland 5 2 1 2 5 5-9 4. Roemenlé 3 1113 5-3 5. Turkije 4 0 0 4 0 1-15 Alsnog medaille voor Moran LONDEN Kevin Moran krijgt alsnog de herinnerings medaille die is verbonden aan de overwinning in de Engelse bekerfinale. Na de eindstrijd tegen Everton (1-0 na verlen ging) bleef de verdediger van Manchester United als enige met lege handen staan, omdat gen belangrijkste voetbalwed strijd van het seizoen uit het veld werd gezonden. Volgens het comité dat zich bezighoudt met de zaken rond de FA-Cup, was de verdediger voldoende gestraft met de schaamte van het wegsturen en de vernede ring op het balkon van Wem bley. sportuitslagen DAMMEN Wereldbeker continententeame in Valkenburg Vijfde ronde: Amerika Europa A 2-4. Sovjel-Unle - Nederland 2-4: Gantwarg-Van der Wal 0-2; Kore- nevskl-Clerc 1-1; Wlrny-Sljbranda 1-1.; Afrika - Europa B 4-2. Stand: 1 Nederland 10 punten. 24 bordpunten; 2. Sovjetunie 8, 19; 3. Afrika 6. 15; 4. Europa A3. 11; 5. Amerika 2. 11; 6. Europa B 1. 10. HONKBAL 2e klasse C: Scholen-Bloemendaal 2-5 KORFBAL Hoofdklasse: Samos Blauw Wit 5-4 PAAROESPORT Koereen Dulndlgt EERSTE KOERS. 2040 meter 1. Yro- no Hazelaar (W. Veils) 1.23.1; 2. Your Legend; 3. Yanuska. Toto: winnend f. 4,40; plaats f. 1.50 f. 1.50 f. 3.30: koppel I. 8.60; trio f. 1.330,20 TWEEDE KOERS. 2040 meter 1. Zoeft Neyenrode (M. Bouwhuis) 1.21,1; 2. Your Mind; 3. Youngstar. Niet gestart: Ymanda. Toto: winnend f. 1.30; plaats f. 1.20 f. 1.60 f. 2,60; koppel I. 2.70; trio f. 37.70 DERDE KOERS. 2040 meter 1. Ze nith Dean (L. Schoonhoven) 1.21,1; 2. Wogmeer Victoria; 3. Yverdon. Niet gestart: Wings K. Toto: winnend 14,70; plaats t. 2.40 f. 1,40 f. 2.70; koppel f. 17.50; trio f. 266.80 VIERDE KOERS. 1000 meter 1. Ano ther Moon (M. van Gisteren) 1.02,1; 2. Hemingway; 3. Star Rlde; Niet ge start: Belmonda. Toto: winnend f. 1,50; plaats 1.10 f. 1,30; koppel f. 3,30; trio f. 67.70 VIJFDE KOERS. 2040 meter 1. WL cardo Peter (P. van Klaveren) 1.21.6; 2. Wldu Buitenzorg; 3. William Weber. Toto: winnend f. 1.80; plaats f. 1.40 f. 3,10 f. 2,80; koppel f. 8,90; trio f. 126.00 ZESDE KOERS. 2600 meter 1. Zvet- lana Hanover (A. Mollema) 1.22,0; 2. plaats f. 2,60 f. 40,20 f. 2,20; koppel t. 80,90; trio f. 1100.20 ZEVENDE KOERS, 1900 meter 1. Li berty Belle (M. Rlley) 2.03,8; 2. Top- cat; 3. Afterprint. Niet gestart: Lake Placid. Toto: winnend f. 2.20; plaats 3,70 f. 12,00; koppel f. 10,70; trio f. 21,70 ACHTSTE KOERS. 2040 meter 1. Yourl Prince (P. Zandt) 1.20,9; 2. Up- star. 3. Victory Dream. Niet gestart: Wilhelm S. Toto: winnend 1. 1,80; plaats f. 1,10 f. 2,20; koppel f. 14,90; trio f. 101,70 NEGENDE KOERS. 1609 meter 1 Warhorse B (J. Bekker) 1.18,2: 2. Ur sula Laren; 3. Wendy Cherle. Niet ge start: Ukase. Toto: winnend f. 1,90; plaats f. 2,10 f. 2,60 f. 3,90; koppel 1 18,90; trio f. 264.70 TIENDE KOERS. 2040 meter 1. Ros Performer (W. Swart) 1.19,7; 2. Trust Skoatter; 3. Tivoil Hazelaar Niet ge start: Perry An Jo en Sam Holtyrood. Toto: winnend f. 1,70; plaats f. 1,10 f. 1.00; koppei f. 7,20; trio f. 37,50 Omzet van de totalisator f. 229.317 SOFTBAL Hoofdklasse: Klnheim-Heiloo 3-6; HCAW - Bloemendaal 3-2 (11 inn). WIELRENNEN Ronda van ItalM Zaad* atappa: 1. Hoste (Bel) 232 ki lometer in 6 uur, 19 minuten en 17 seconden - met tljdvergoeding 6.18,57 - gemiddelde snelheid 37.491 km/uur; 2. Rosola (Ita) 6.19,17- met tijdvergoedlng 6.19,02; 3. Freuler (Zwi) 6.19,17 - met tijdvergeoding 6.19,07; 4. van der Velde (Ned) 6.19,17 - met tijdvergoedlng 6.19,12; 5. Hofedltz (BRD) 6.19,17; 6. Gambi- raslo (Ita) z.t.; 7 Pagnln (Ita) z-t.; 8. Gavazzl (Ita) z.t.; 9. ex aequo grote peloton met onder andqre Gerrle Knetemann (Ned), Frits Plrard (Ned), Peter Pleters (Ned); 83. Saronni (Ita) op 20 seconden; 85. Vlsentlnl (Ita) z.1.; 95. van Dongen (Ned) z.t.; 99. van Meer (Ned) z t. Algemeen klassement 1. Vlsentlni 30 uur. 54 minuten en 43 seconden; 2. Hlnault (Fra) op 28 seconden: 3. Lejarreta (Spa) op 1,16; 4. Mutter (Zwi) op 1,25; 5. Moser (Ita) op 1.31; 6. Seiz (Zwi) op 2.04; 7. Lemond (Vst) op 2,09; 8. Baronchelll (Ita) op 2.34; 9. Contlni (Ita) op 2,48; 10 Maier (Oos) 2,49; 11. Prim (Zwe) op 3,01; 12. van der Velde (Ned) op 3,07; 13. da Sllva (Por) op 3.42; 14. Wilson (Aus) op 3.44; 15. Salvadore (Ita) op 3,50; 85. Plrard op 19,20; 117. Van Meer op 29,35; 127. Van Dongen op 34,11; 163. Knetemann op 41,17; 174. Pleters op 51,35. 3a atappa IWAZ, Rond# van da Markt hof 1. Axel Hermans. 2. O. Anten, 3. H. de Boer, 4. K. Byers, 5. N. Toussaint, 6. S. Sefton, 7. Ph. Wllklns. 8. F. Schootman, 9. R. Oussoren, 10. J. Eradus. 11. W. Kroone, 12. A. Robin son. 13. N. Barnes. 14. T. Schouten, 15. P. Voshol. 16. R. Ippel. 17. C. Bath, 18. R. Stolwijk. 19. A. Groot- veld, 20 G. Buying Alg. klassement: 1 Hermans 26 pt. 2. De Boer 26 pt. 3. Anten 21 pt. 4. Pronk 20 pt. 5. Sefton 14 pt. 6 Byers 13 pt. 7. J. Hogervorst 13 pt, 8. Tous saint 11 pt. 9 Ippel 9 pt. 10. Van Steenvoorden 8 pt. Ptoegenklassment: 1 Engeland 115 pt. 2. Du Prie A 107 pt. 3 Markthof 82 pt. 4. Du Prle B 80 pt. 5. WWV 55 pt. VOETBAL Halve finale KNVB-beker Helmond Sport-Wagenlngen 2-1 NK zondag-amateurs DHC-EHC 3-1.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 9