TAFEL Paus dankt Nederland BTTïïTl Ontluistering op komst van pretentie politieke partijen Htf KORT GEDING OM VERKOOP KERK kerk en wereld „IKON - een zinkend schip' DPR POSITIEF OVER BEZOEK NOG GEEN UITSPRAAK IN „KWESTIE AMERSFOORT" „Nee-tenzij" tegen Samen op Weg Woekeren met toptalent •wacl weer -)] DE TIJP mhJSTBflS Qjfië dj© deÜPENE De ongeveer 600 rooms-katholieken vertegenwoordigd in de stichting Onze Lieve Vrouwe Kerk in Amsterdam, willen dat de verkoop van deze kerk aan de Syrisch Orthodoxe Kerk aan de Keizersgracht ongedaan gemaakt wordt. Dinsdag werd het gebouw met het bijbehorend klooster en de bijgebouwen ver kocht aan een exploitant van onroerend goed die de kerk weer zal doorverkopen aan de syrisch-orthodoxe gemeenschap. De gelovigen van de kerk, die eind april het kerkgebouw bezetten uit protest tegen de verkoop, willen dat de rechter de verkoop ongedaan maakt. Dit kan volgens hen omdat de koopprijs (een onbekend bedrag) nog niet betaald is. Volgens de gelovigen hebben zij recht op de kerk, omdat in een acte uit 1858 blijkt dat de toenmalige eigenaar de opstal rechten overdroeg aan de rooms-katholieke bevolking van Amsterdam. Iedere 30 jaar worden die opstalrechten automa tisch verlengd, tenzij ze na een periode van 30 jaar worden op gezegd. De advocaat van de paters redemptoristen, mr. Scheltema, zei dat de rooms-katholieken door de nieuwe bewoners van de kerk in staat worden gesteld een groot deel van hun kerkdien sten in de Onze Lieve Vrouwe Kerk te blijven houden. Daar mee verandert volgens hem ook niet de bestemming die er in dertijd aan gegeven werd. De rechter doet morgen uitspraak over het al dan niet defini tief doorgaan van de verkoop. Door het oog van de naald ziet men de hemel. Japans spreekwoord ACTIE VAN KERKLEDEN „IKON, de interkerkelijke omroep, heeft het geloof in de Christus der Schriften achter zich gelaten. IKON werkt aan het komende Rijk van de Mens, dat van deze aarde is. IKON koos voor surrogaat, voor „maatschap pelijke bewogenheid". IKON signaleert niet slechts, maar kiest wel degelijk, namelijk altijd tegen het Evangelie van genade." Dit valt te lezen in de oproep „IKON, een zinkend schip" van de „groep van (tien) ge wone Zwolse gemeentele den", die het principieel on eens zijn met de koers van IKON. Zij roepen kerkeraden, predi kanten, synodeleden en an deren op al het mogelijke te doen opdat de koers verlegd wordt. „IKON blijft IKON, niet door de kracht van links, maar door de lauwheid van rechts." Deze oproep kreeg woensdag de steun van de voorzitter van de Gereformeerde Bond in de Nederlandse Hervorm de Kerk, ds. L. J. Geluk (Woerden). Op de jaarverga dering van de Bond te Nij- kerk sprak hij de hoop uit dat deze actie effect zal sorte ren. Sprekend over „het dui velswerk van enkele verloe derde omroepverenigingen" noemde hij het uiterst pijn lijk dat de IKON, officieel namens onder meer de Her vormde Kerk, een krachtige bijdrage levert aan de ver wording. (Van onze correspondent Cees Manders) VATICAANSTAD Paus Johannus Paulus II is giste ren tijdens zijn generale au diëntie tegen de gewoonte in niet uitgebreid ingegaan op zijn zojuist voltooide reis naar de Benelux. Hij doet dat pas volgende week, zó kondigde hij gisteren aan. Slechts en kele woorden wijdde hij nu aan de reis, „gedurende wel ke ik in direct contact heb kunnen komen met de veel vuldige kerkelijke bestand delen van Nederland, Lu xemburg en België, waarvan ik de diepgaande vitaliteit Dit weekeinde staat de paus opnieuw een grote lichame lijke inspanning te wachten, wanneer hij tijdens een con sistorie 28 nieuwe kardina len, onder wie aartsbisschop Simonis, zal „creëren". Deze twee dagen durende plechtig heid begint zaterdagochtend om half elf in de consistorie zaal van het Vaticaan, eerst met het geheime deel van de consistorie. Een uur later be gint het openbare gedeelte op het St. Pietersplein, de eerste keer buiten op verzoek van Dan zet de paus de nieuwe kardinalen de „berretta" op, de kardinaalsmuts en wijst hij elk van hen een Romein se kerk toe. Elke kardinaal moet een speciale band heb ben met de Romeinse kerk, om zich „Romeins priester" te kunnen noemen. Nog niet bekend is welke kerk mgr. Simonis zal „ontvangen". Tij dens de plechtige hoogmis, zondagochtend, wordt de kardinaalsring uitgereikt en kunnen de kardinalen zich pas echt kardinaal noemen. DPR De leden van de Diocesane Pastorale Raad (DPR) van het bisdom Rotterdam zijn overwegend positief over het bezoek van de paus. Zij ach ten de kleinschalige opzet van het bezoek geslaagd. „De paus maakte een goede in druk, zowel in zijn optreden als door zijn woorden", zo viel te beluisteren tijdens de vergadering van de DPR in Delft. De DPR-leden oefen den er kritiek op uit dat kri tische gelovigen zich niet tot de paus konden richten. Paus Johannes Paulus op het Sint Pietersplein in Rome tijdens zijn eerste au diëntie na de terugkeer van zijn reis door de Benelux- landen. De particuliere (regionale) synode van het Oosten van de Christelijke Gereformeerde Kerken heeft woensdag in Utrecht geen besluit genomen over wat wordt genoemd de „kwestie-Amersfoort". Het moderamen (bestuur) van de sy node vond het onverantwoord staande de vergadering een besluit te nemen. De zaak is in handen gegeven van een com missie. Deze gaat bekijken of de besluitvorming van de classis Amersfoort op 10 april rond de predikanten T. Harder en J. J. Rebel procedureel correct en inhoudelijk juist is geweest. De predikanten werden „schorsenwaardig geacht" omdat hun abortusstandpunt tegen Schrift en belijdenis zou ingaan. Daarop ging hun kerkeraad in beroep bij de particuliere sy node. In september zal de particuliere synode in een extra vergade ring bijeenkomen om besluiten te nemen. NIEUWE DUITSE R.-K. KATECHISMUS: Gescheiden mensen niet uit R. K. Kerk weren De Rooms-Katholieke bis schoppen in de Duitse Bonds republiek hebben een nieuwe katechismus voor volwassen gepresenteerd. De katechis mus, die de „groene katechis mus" van 1956 vervangt, is goedgekeurd door het Vati caan. De katechismus be klemtoont dat het huwelijk volgens de leer van de R.-K. Kerk onontbindbaar is, maar toont begrip voor gescheiden katholieken: „Het kerkelijke recht kan alleen een alge meen geldende ordening op stellen, het kan echter niet op alle vaak zeer ingewikkel de individuele gevallen in gaan", aldus de Duitse kate chismus. De bisschoppen willen met de katechismus, die tien jaar van voorbereiding heeft ge vergd en 463 pagina's heeft, voldoen aan de opdracht van het Tweede Vaticaans Conci lie, dat het geloofsleven van de parochies vernieuwd moet worden. IR. J. VAN DER GRAAF: „Het ,nee' van de Gere formeerde Bond tegen het Samen op Weg-pro- ces zal altijd een ,nee- -tenzij' moeten zijn. Het gaat ons om de vader landse kerk en het goed recht van de belijdenis daarin. Mogen en moeten we niet altijd rekening houden met en hopen op bekering? En dat tenzij' slaat ook op de mogelijk heid - liever nog: de voorwaarde - dat de va derlandse kerk blijft voortbestaan." Dit zei ir. J. van der Graaf, algemeen secretaris van de Gereformeerde Bond in de Nederlandse Hervormde Kerk, woensdag op de jaar vergadering te Nijkerk. Als het onverhoopt tot een afhaken moet komen, dan zou dit een zwarte dag in ons leven zijn, aldus Van der Graaf. Met de mogelijkheid tot sfsplitsing moet volgens hem wel rekening worden gehou den, maar die mogelijkheid moet niet tot een program worden gemaakt. „We zullen ook niet vluchten op de weg van vroegtijdige organisatie, al is er voor de hervormd-ge- reformeerde organisaties en organen in de nabije toe komst grote waakzaamheid geboden." Kippesoep asperges met eieren, aardappelen en peterselie boter ijs met aardbeien (Dit menu is voor eerste pinksterdag. Morgen komt dat voor de tweede pink sterdag in de krant, zodat er voldoende tijd en gele genheid is voor de voorbe reiding. Vandaag natuur lijk wel een menutip voor morgen). Voor twee personen hebt u nodig: 300 g kippepoelet, 0,5 liter water, half kippe- bouillontablet, ui, zout, 10 g fijne vermicelli, peterse lie, selderij, lavas; 750 g asperges, zout, 4 hard gekookte eieren, 100 g ge kookte ham, peterselie; 0,5 kg nieuwe aardappel tjes, zout; 50 g boter, zout, peper, fijn geknipte peterselie; 2 kleine porties vanille-ijs, 100 g aardbeien, basterdsui ker, (Grand Marnier), 0,5 dl slagroom, 10 g basterdsuiker. Trek het kippepoelet in drie kwartier gaar in water met bouillontablet en ui. Zeef de bouillon, kook er de vermi celli in gaar en maak de soep af met zout, stukjes kip en fijngeknipte tuinkruiden. Breek de harde onderstuk ken van de asperges. Schil de groente met een dunschil- mesje, begin daarmee drie cm onder de kopjes. Kook de asperges in ruim water met zout gaar in twintig minuten, leg ze op een warme schotel en garneer ze met halve ei- ren, rolletjes ham en peterse lie. Roer de boter zacht met naar smaak zout, peper en peter selie. Laat de massa op folie opstijven, maak er een vol van, leg die koel weg en snijd hem later in plakken. Zet stukjes aardbei weg met basterdsuiker en Grand Mar nier naar smaak. Leg het ijs op bordjes met daar omheen de vruchten. Garneer deze combinatie met stijfgeslagen room. Menutip voor morgen: lek- kerbekje met sla en aardap pelpuree citroenrijst met gele vla. JEANNE »rtzei jieuh MINISTER Deetman van Onderwijs en Wetenscforde heeft onlangs een uitstekend voorstel ingediend om zefwe talenteerden aan onze universiteiten en hogescholen ijLoo: gaan betalen. Daarmee hoopt hij een halt te kunnen ®eij pen aan de gestage stroom wetenschappers, die van r^t versiteit vertrekken, omdat het bedrijfsleven zonder^rt ling de portemonnee opentrekt om toptalent aan zich| fos den. i var jster De daaruit voortvloeiende nivellering op de univerU. is al duidelijk merkbaar. Aan de tijd dat Nederlandse if siteiten een wereldwijde faam hadden, dreigt een ei komen. Volgens sommigen is dat zelfs al sinds jaren I val. BEHALVE de mogelijkheid toptalenten extra te hori 1 wordt ook gedacht aan een regeling, waarbij zij zowel f universiteit als in het bedrijfsleven actief kunnen zijn. die manier met twee deeltijdbanen wordt gewerkt extra gunstig kunnen uitpakken, omdat dan tegelilL. worden opgetreden tegen het steeds vaker voorkomen vel, dat hoogleraren al te zelfstandig hun college-urerf len en die ondergeschikt maken aan andere baantjes.P EeN heel andere vraag is of het plan van Deetm^r worden uitgevoerd. Op het ogenblik kent ons land de schappij van het gemiddelde en dat is meer sociaal dafD-' tatiegericht. Toch zou het één het ander niet hoeven wil sluiten. p d« Ika' kor (do Hng Tide Aan het eind van de d?ist€ zich een enkele regen- )- weersbui ontwikkelen, f*-* de Pinksterdag draait 1 naar zuidwest en gaat djl peratuur weer terug naak-J maal. De afkoeling voorafgegaan door enke weersbuien. Mooi pinksterweer DE BILT Voor morgen ver wacht het KNMI half tot zwaar bewolkt weer. Mogelijk valt uit de bewolking wat re gen. Er waait een matige zui denwind. Deze voert lucht aan waarin het niet warmer wordt dan ongeveer 17 graden. De zuidenwind wordt in stand gehouden door depressies bo ven de oceaan en de Britse Ei landen enerzijds en een hoge- drukgebied boven Italië en de Balkan anderzijds. Dit hoge- drukgebied breidt zijn invloed geleidelijk naar onze omge ving uit, terwijl het zwaarte punt van de depressieaktiviteit boven de oceaan zich ten wes ten van Ierland concentreert. Zaterdag en zondag blijft de wind daardoor zuid. Er komt meer zon, zodat het kwik in de middag landinwaarts tot zo merse waarden kan oplopen. In De Tijd wordt de kwali teit van de volksvertegen woordiging tegen het licht gehouden. CDA-parlementa- riër Van Dijk, bekend van de RSV-enquête: „Ik krijg steeds vaker een sterk gevoel van plaatsvervangende schaamte als ik zie wat er hier allemaal voor vragen worden gesteld. Ook in mijn eigen fractie. Er zijn een he leboel vragen die alleen kun nen zijn gesteld omdat de stellers hun zaken niet ken nen. Alles wat 2 jaar of lan ger geleden is gebeurd, telt niet meer mee". D'66-senator prof. Jan Vis over hetzelfde onderwerp: „Er zal binnen kort een grote ontluistering ontstaan over de pretentie van politieke partijen. Zodra men echt gaat merken dat het helemaal niets meer uit maakt wie er nu eigenlijk re geert, dan wordt het schrik ken geblazen". Elders aandacht voor kinde ren met nieuwe ouders. „Ik vond het heel fijn als ze me knuffelden, maar tegelijker tijd werd ik er heel onrustig van. Het leek net alsof ze dan wat van mijn echte moeder afpakten. Soms, om ervan af te zijn, kroop ik helemaal on der de dekens en deed ik of ik sliep". Voorts een bespie geling van Drees jr. over zijn teleurstellingen. „Toen het kabinet Den Uyl optrad, wil den ze de criminaliteit be strijden door krotopruiming en onderwijsverbetering. Een buitengewoon naïef verhaal. Er is gewoon iets in de mens, vooral de jonge mannelijke mens, wat vaak leidt tot agressie". Elsevier praat met recht bank-president Asscher, be kend van zijn vele korte ge dingen: „Ik zou nooit ontslag nemen wanneer ik als dron ken automobilist zou zijn ge pakt of betrapt zou zijn op een opzettelijk belastingde lict. De samenleving is zo geëmancipeert de afgelopen jaren dat men zal kunnen verdragen dat een rechter voor die zaken veroordeeld is geweest". Een ander artikel conclu deert dat de kernenergie het in Nederland gaat winnen. Het CDA-kamerlid Van der Linden: „De PvdA voert nu een schijnheilige politiek op dit punt. Ze accepteert name lijk wel de invoer van goed kope buitenlandse stroom, opgewekt door kerncentrales. Verder negeren de socialisten bewust de gevolgen van hun regie, het afwijzende stand- D'66-senator J. Vis in De Tijd: „Zodra men echt gaat merken dat het hele maal niets meer uitmaakt wie er nu eigenlijk re geert, dan wordt het schrikken geblazen", punt voor de koopkracht, de woonlasten van de burgers en de werkgelegenheid. Mis schien is de PvdA daarom de enige socialistische partij in Europa die tegen kernener gie is". Een hoofdartikel over de ta- mils concludeert: „Een meer grondige studie en een daar bij passend beleid is dringend gewenst. Een beleid waarbij grote aandacht moet worden gegeven aan tijdelijke opvang naar Brits voorbeeld". Een gesprek ook met Ad Vis ser die voor het laatst AVRO's Toppop gaat presen teren: „De popmuziek ver keert helemaal niet in een crisis, maar de Nederlandse popmuzikant heeft het heel moeilijk. De investeringen nemen toe. Zonder een vi deo-clip is het bijna niet meer te doen. Maar toch, juist als het slecht gaat, moet je je niet terugtrekken. Kleine maatschappijen zien dat vaak beter in dan grote". De Haagse Post maakt zich zorgen over de kosten van de verzuiling binnen ons onder wijs. Prof. Jo Ritzen: „Ik aar zel niet een vergelijking te trekken met het RSV-debS- cle. Maar ook in onderwijs kundig opzicht ^ijn kleine bijzondere scholen onge wenst. Sterker nog: door die verspilling als gevolg van al die kleine scholen is er nu geen geld om de wet op het basisonderwijs behoorlijk in te voeren". Het omslagartikel gaat over „de lust van het lijden", of wel de rage van het mara thonlopen. Topsporter Ge rard Ridder: „Zo'n jaar of 10 geleden was het nog gezellig, want je kende elkaar, praatte over je werk, over de familie. Nu kom je in ruimtes waar gigantisch veel blote mannen staan die alleen maar oever loos kunnen ouwehoeren over dat hardlopen. En dan die pakjes waarin ze rond- darren, hoe mooier ze eruit zien, hoe rotter ze lopën". Voorts een gesprek met de vrouwelijke belastinginspec teur Hieke Snijders-Borst: „Al die mannen op het mi nisterie zijn weliswaar alle maal heel knap, maar ze we ten gewoon niet wat er in een gezin speelt. Het is alsof de goden hen met waanzin hebben geslagen". Elders zegt schaakgrootmees ter Jan Timman: „Ik neem aan dat ik zonder de voort durende spanning van mijn vak zonder meer wereld kampioen zou kunnen wor den. Maar dat is tamelijk hy pothetisch. Ik houd er abso luut niet van om wat voor middelen dan ook te gebrui ken. Maar nu is er een psy chiater in Leiden die zich over de geestelijke conditie van topsporters buigt. Daarin ben ik wel geïnteresseerd". Vrij Nederland interviewt Winnie Mandela, echtgenote van de tot levenslang veroor deelde zwarte Zuidafrikaanse leider. „Je kunt niet geloven in een Zuid-Afrika dat van ons allemaal is als je zo bitter bent als ik was. Ik haat nu niemand als persoon. Ik haat wel wat Afrikaners mijn volk hebben aangedaan. Het Secretaris-generaal H. van Munster in Vrij Ne derland: „Al die bezoe ken werken een onmytho- logisering van het paus schap In de hand". lijkt wel of de leden van de Zuidafrikaanse regering niet begrijpen dat je van de ge schiedenis kunt leren". Elders aandacht voor de soci ale nood in Twente. Gemeen teraadslid Schepers uit Alme lo: „Het zijn mijn politieke vrienden niet, maar zo'n Vonhoff, Wiegel en Cremers, die weten wat te bereiken voor hun provincie. Daar heb ik bewondering voor. Heb je wel eens van een zekere Niers gehoord? Nee? Nou, dat is de commissaris van de ko ningin in Overijssel. Die man weet niet eens waar Den Haag ligt". Met de secretaris-generaal van de rooms-katholieke kerkprovincie drs. H. van Munster wordt teruggeblikt op het pausbezoek. „Al die bezoeken werken een onmy- thologisering van het paus schap in de hand. Plotseling blijkt dat de paus moe kan zijn, zijn ogen dichtdoet en in slaap sukkelt, geïrriteerd wordt of kwaad. Pausen als Pius XII en Johannes XXIII waren onaantastbare figuren en iedereen geloofde dat ze 24 talen spraken. Dat kon nog. Deze paus is tot ware proporties teruggebracht". Martin Toonder, de schepper van Tom Poes, tenslotte, ver haalt over zijn oorlogstijd: „Wij dachten aanvankelijk dat het na de oorlog afgelo pen zou zijn met de illegale pers. Er bestonden heel dui delijke, klemmende afspra ken bij bladen als Trouw en het Parool: dit is voor de oor log bedoeld, dit is een ideaal, na de oorlog doen we het niet meer, want dit is niet com mercieel bedoeld. Maar ze zijn allemaal door de mand gevallen en commercieel voortgegaan". Hervormd Nederland be steedt aandacht aan de ver vuiling van de Noordzee. Ir. Spaans van Rijkswaterstaat: „Veel effecten van de slui pende verontreiniging zijn nog niet bekend. Wat gebeurt er met zieke vis na 3 genera ties? Behalve de drukst beva ren route ter wereld is de Noordzee ook een riool voor 100 miljoen Europeanen en wordt er jaarlijks 4 miljoen ton vis gevangen. Hoe lang kan het zeemilieu dat vol houden? Misschien zijn er al effecten gaande die onom keerbaar zijn". Ook een geprek met predi kant Wim Verhoef, geestelij ke vader van de charismati sche beweging in Nederland: „We proberen de polarisatie in de kerk te overwinnen en te overbruggen. We streven ernaar dat links en rechts meer met elkaar in gesprek komen. Dat blijkt te lukken. Ik zie een gestage groei voor de binnenkerkelijke pink sterbeweging, al kan de ruk naar rechts in de rooms-ka tholieke kerk een aanslag op oecomenische gehalte beteke nen". Voorts wordt gepraat met initiatiefneemster Greteke de Vries van de aanstaande oe comenische jongerendag. „Jongeren zijn gevoelig voor echtheid, ze houden niet van flauwe praatjes. Ik wil niet generaliseren, maar het gaat in de kerk zelden over echte Croblemen, zoals drankmis- ruik, relaties en werkloos heid. De beelden spelen zich af op een abstract niveau: Christus die gestorven is voor onze zonden. Het zal wel, denken veel mensen dan". Schrijver Gunter Grass in de Groene Amsterdam- mer: „Het is alsof aan de Duitsers de vloek van hun slachtoffers kleeft". Interview met de musicus Willem Breuker „Ik heb geen hoge muts op van het culturele leven in Nederland. Men heeft er in ieder geval te weinig geld voor over. Ik 'heb wel eens subsidie gewei gerd en erbij gezegd: Jon- fens, kopen jullie er maar ge- akjes voor op de afdeling, dan is het geld nuttiger be steed". In de Groene Amsterdam mer een artikel van de be roemde Duitse schrijver Günter Grass over het einde van de oorlog. „Niemand be strijdt dat er bij de Duitse staat 40 jaar na dato voor de dag kunnen komen qua op bouw en uitbreiding. En toch bekruipt ons bij al die moeite een zeker ongenoegen. Het is alsof aan de Duitsers de vloek van hun slachtoffers kleeft. Oud-testamentisch, tot in het derde, vierde, zevende geslacht: wat we ook doen, de schandvlek blijft". Elders veel aandacht voor Cambodja. Verre Oosten kenner prof. Kiernan: „Ik denk dat je de Vietnamese positie in Indo-China heel goed kunt vergelijken met de Russische in Oost-Europa. Ik denk dat de Vietnamezen al tijd garanties zullen eisen dat geen andere macht grote in vloed in Cambodja zal heb ben. Ik denk dat een soort Finlandisering het beste is waar we op kunnen hopen". Interviews tenslotte met 3 schrijvers van politiek thea ter: „Ik ben blij en opgelucht dat de periode van totale dienstbaarheid van kunst aan politieke en sociale conflicten voorbij is. Natuurlijk is het een probleem dat de subsi diekranen worden dichtge draaid, maar het is gezond dat je je nu moet afvragen wat de reden is dat je kunst maakt". Weersvooruitzichten v< verse Europese landen, geldig voor zaterdag en i Britse Eilanden: veel t king en af en toe regenjl dagtemperatuur van 14 fi J aan de Schotse noordk? 21 graden in zuidoost land. Zuid-Scandinavië: halL,?, zwaar bewolkt en vooraF^ de Noorse kust enkele F b Middagtemperatuur van ilite 23 graden, maar zaterdag ster de Noorse kust enkele j,ercj lager. „er Benelux: perioden met#ns aan het eind van de daê«!gen lijk een regen- of onweerin Middagtemperatuur on^n v 24 graden. lde] Duitsland: perioden me en aan het eind van d mogelijk een regen weersbui. Middagtempe ongeveer 26 graden. Frankrijk: half tot zwa wolkt en vooral in het enkele buien. Middagten tuur van 18 graden in mandië en Bretagne tot 2 den in het zuiden. Spanje en Portugal: ha zwaar bewolkt en enkelf en. Maximumtemperatui 18 graden aan de Atlai kusten tot 26 graden pl lijk in het binnenland. Italië en Balkan: 1 zwaar bewolkt en vooral dag enkele regen- of on\£ buien. Middagtemperatuift geveer 26 graden. Alpengebied: perioden zon en slechts een enka gen- of onweersbui. Mfei temperatuur ongeveer 2j| den. Weerrapporten van vanmorgen 08 J Eindhoven zw.bew. 17" Den Hekier regen 10° Roller dam regen 12° Twente motregen 14° Vlissingen zw.bew. 14" Zd. Limburg regen 18° Aberdeen motregen 9° regen 23° 13® Frankfort regen Innsbruck Klagenfurt l.bew. zw.bew. 29° 15® w.bew! 25° 11® wnbew. - 14® Muenchen onbew. 12° 5® Nice h.bew. 20° 12® Stockholm h.bew. 2 Wenen onbew. 2 Zuertch h.bew. 1 Caso blanca niet on tv. BIJLAGE BIJ UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS, M. THEATER, RECREATIE,EXPOSITIL EN EEN COMPLETE AGENDA I

Leidse Courant | 1985 | | pagina 2