gehoordgezien ■Aandeelhouders zouden II een genoegen nemen iet NOS zonder bestuur IO/TELEVISIE fieidócSomxvnt DONDERDAG 23 MEI 1985 PAGINA 11 rER BRUSSE OFDREDACTEUR S-JOURNAAL J-286/; ERSUM Mr P. Brusse, Londense rindent van de Volkskrant, is be- tot hoofdredacteur van het NOS- ial. Op 1 september treedt hij in Brusse (49) werd aangesteld op eme voordracht van de selectiecom- I van het NOS-journaal en Den Haag lag. Hij volgt Ed van Westerloo op 1 april aftrad en zich nu voorbe- Dp de functie van directeur tv bij de Brusse maakte zijn rechtenstudie af e universiteit van Amsterdam. Van tot 1964 was hij werkzaam voor de ie Post. Daarna ging hij naar Lon- [n 1978 werd hij tevens correspon- iroor het NOS-journaal. 'Stuif es In' verdwijnt van scherm HILVERSUM De AVRO stopt met het kinder-tv-program- ma 'Stuif es In'. De maaksters van dit vijfwekelijks program ma, Ria Bremer en Mieke Benda, hebben de AVRO te kennen gegeven na zeventien jaar een punt achter het programma te willen zetten. Maandagmiddag is de laatste aflevering te zien. Het programma, waarin kinderen zelf optreden met allerlei uitvoeringen, startte in 1968. In iedere aflevering werd de bes te show beloond met een gouden stuiver. De maaksters van het programma willen gaan nadenken over een eventuele nieuwe formule. De doelgroep van 'Stuif es In', kinderen van acht tot vijftien jaar, zullen in het komende winterseizoen voorlopig worden bediend met een wekelijkse avonturenserie over de 14-jarige ijshockeyer Bas Boris Bode. Daarnaast start de AVRO met de eveneens wekelijkse serie Mignon, een programma waarin jon geren hun talenten op allerlei gebied aan de dag kunnen leg gen. De tekenfilmserie 'Wordt Vervolgd' en de 'Minibios' zul len in het nieuwe seizoen worden voortgezet. Kunstenbond FNV vraagt subsidie voor de omroep AMSTERDAM De Kunstenbond FNV heeft de rege ring voorgesteld een omroepsubsidie in het leven te roe-, pen ter bescherming van de Nederlandse cultuur. Dit staat in een Mediamemo waarin de bond reageert op de vorige week verschenen Cultuurnotitie van minister Brinkman. Het omroepbudget, dat geheel bestaat uit bijdragen van kijkers en luisteraars en uit reclamegelden, en waarin geen cent overheidsgeld zit, blijkt voor de omroepen vol strekt ontoereikend om in voldoende mate zelf program ma's te maken, aldus de bond. Het gevolg daarvan is dat het eigen aanbod vervlakt en dat ons land gaandeweg overspoeld wordt door buitenlandse programma's. Vol gens de bond heeft de overheid de verantwoordelijkheid om in het kader van het mediabeleid nu een antwoord te geven op de groeiende import van programma's van bui tenlandse makelij. )S- voorzitter Jurgens in laatste gesprek met de pers: KPt VERSUM - De gebou- staan er nog en los te verwachten perso- icties duren de uit- lingen normaal voort, r als de NOS een par iier bedrijf zou zijn, len de aandeelhouders genoegen nemen een dergelijk bedrijf Ier bestuur. En in die itie verkeren we mo- iteel. ts ongeveer nog-NOS- zitter mr. Erik Jurgens in P laatste gesprek met de die dezer dagen ook de te vergadering van het HM-bestuur zal leiden. Eind ^^^tapt hij definitief op. On- 1 leiding van zijn opvolger Pieter van Dijke, tijdelijk commissaris van de ko- |in in Utrecht, zal een w bestuur geformeerd ten worden. Die bestuurs- sen moeten uit drie gele ien komen, t.w. de omroep, de overheid aan te wijzen tnleden en afgevaardigden culturele instellingen, n van de drie heeft nog didaten ingebracht, laat n geloofspapieren ges:hre- Om te voorkomen, dat hij lijn eentje aan de eerste ^idering zal moeten begin- heeft mr. van Dijke op- :ht gekregen zich alvast bezig te houden met het sa menstellen van zoiets als een kandidatenlijst. Die is op dit moment als een soort forma teur druk - bezig nieuwe be stuursleden te zoeken. Slaagt hij hierin niet tijdig, dan zal hij in zijn eerste vergadering in juni het alleen voor het zeg gen hebben. Opmerking van mr. Jurgens: „Mijn opvolger start in een va cuüm op zijn eentje. Een unie ke situatie waar ik jaren naar verlangd heb". In de ijskast Mr. Jurgens legde hiermee ge lijk de vinger op wat hij de ja ren door als een pijnlijke won de heeft ervaren, het grote aantal meebeslissers van uit eenlopende pluimage op de NOS-vergaderingen. waar spaarzaam besluiten vielen en meestentijds na lang heen en weer praten werd besloten het voorstel ter nadere studie neer te leggen bij een speciale com missie, hetgeen in omroep- kringen als een eufemisme geldt voor in de ijskast leggen. Mr. Jurgens ziet het als een uitdagend begin voor een nieuwe kracht als mr. van Dijke, zij het dat deze als een tussenpaus wordt beschouwd, om de al jaren gloeiend hete hangijzers uit het ijs te halen. Een vreemd beeld, maar vol gens Jurgens gaat het bij de NOS vreemd toe. Als sissend ijzer in het vuur geldt thans de cao voor het omroeppersoneel, waarmee het bestuur nog steeds niet weet wat het aan moet. De mi nister hield lang vast aan zijn trendvolgerseis, maar eenmaal in de Kamer liet hij dit stok paard los, om vervolgens daar steun te kunnen vinden voor zijn verlangen te bezuinigen op de omroepbegroting. Maar hoeveel moet er bezui nigd worden? De begroting '84 ligt nog zonder goedkeuring op het departement en die van '85 is daar ook nog ongetekend weer bovenop komen liggen. Hoeveel moet er bezuinigd worden en waar? Mr. Jurgens zei er geen zinnig woord over te kunnen zeggen, temeer waar de financiële expert van de NOS, Henk Spaan, momen teel in het buitenland vertoeft om er achter te komen wat het de NOS gaat kosten als de Olympische Spelen t.z.t. in ons land gehouden zullen worden. Dat vergt al begrotingsvoorzie ningen voor over een jaar of zeven, acht. Spaan had met zijn berekeningen voor de be grotingen al veel verder kun nen zijn als de minister wat eerder had laten weten, dat het hem niet in eerste instan tie om het trendvolgerschap was begonnen, maar alleen om bezuinigingen. Als hij de grootte van dat bedrag dan Mr. Erik Jurgens vindt besturen op je eentje een Mr. Pieter van Dijke zoekt liever naarstig nieuwe ideale situatie. bestuursleden. ook nog had genoemd, had de NOS-boekhouding tijdiger in orde kunnen worden gemaakt. Op die basis had er ook over legd kunnen worden met de personeelsbonden. De cijfers zullen vroeg of laat toch be kend moeten worden. Dan kan mr. van Dijke gelijk met de bonden in de slag. Tot op heden verkeert die echter ook in het ongewisse. Geen geld en geen bestuur. Hoe zal hij moe ten bezuinigen op de uitgaven over '84, over welk jaar alle rekeningen al zijn betaald? Misschien heeft hij daarbij ple zier van het nieuwe stelsel van baten en lasten dat door de NOS is opgezet en aan de hand waarvan met één oogopslag kan worden gezien waar het geld heen gaat en ook waar het beste kan worden bezui nigd. Mr. van Dijke kan daar zijn voordeel mee doen, want wat de naaste toekomst van de NOS ook zal zijn, al of niet een genationaliseerd facilitair om roepbedrijf onder staatstoe zicht, gelijk de nieuwe media wet wil, men kan onder alle omstandigheden met dit nieu we stelsel uit de voeten, zo kien en overzichtelijk en on der alle omstandigheden bruikbaar dit heet te zijn. Mr. van Dijke liet in een eer der gesprek al weten, dat hij op een zeer laat tijdstip werd aangezocht voor zijn nieuwe NOS-functie, maar dat hij al gesprekken op gang heeft ge bracht met omroepmensen, le den van de ondernemingsraad en stafmedewerkers. Mr. Jurgens: „Ook ik heb hem breed geïnformeerd, maar ik wens hem verder niet voor de voeten te lopen, zoals voor heen oud-voorzitter Schütten- helm mij ook mijn eigen gang heeft laten gaan. Ik neem nu een half jaar mijn gemak er van om uit te zien naar een andere werkkring. Ik heb nog geen idee wat het zou moeten worden". Maar stel dat hij na de uitslag van de komende verkiezingen ministeriabel zou zijn voor WVC? Mr. Jurgens: „Dat zou voor de omroep wel eens heel goed kunnen zijn". TON OLIEMULLER ADELHEID Adelheid Roosen, die vorig jaar haar opwachting maak te in de TROS-tv-rubriek "Het andere net", waarin zij zorg droeg voor een tame lijk eigenwijze inbreng, viel intussen in het oog bij Rudi Carrell. Die maakt op de Duitse tv grappen op de ac tualiteit in een soort van scherts-Tagesschau en kan ZQ'n type wel gebruiken. Adelheid schijnt dat even in beraad te houden, omdat zij bij de TROS volop in de weer is. Er is wel tot een uitwisseling gekomen van ideetjes. Rudi zag een paar aardige vondsten bij „Het ^ndere net" en Ivo Niehe was niet te beroerd die in collegiale sfeer aan hem toe te spelen. Het zit er overi gens in, dat Rudi hiervoor auteursrechten moet gaan betalen. Rudi van zijn kant zegde toe, dat „Het andere net" ook mag profiteren van zijn vondsten. Dat ligt echter wat moeilijk, omdat Nederlanders wel naar de Duitse tv kijken. Rudie heeft daar minder proble men mee, want zegt hij, de Duitsers die naar Nederland of naar de TROS kijken zijn op de vingers van één hand te tellen. TON VOO-radioman Ton Lat houwers gaat op eerste pinksterdag op Hilversum 5 van 18.10 tot 19.00 uur zijn „Grote verwarring" geheel wijden aan de Belgische lo kale radio. Nog dit jaar zul len in België 450 commer ciële lokale radiostations zendmachtiging krijgen. In Nederland loopt men aan zienlijk achter, want hier telt men er niet meer dan 51. In België heeft elke middelgrote gemeente vijf stations, die bijna allemaal 24 uur per dag in de lucht zijn. Om chaos in de ether te voorkomen mag elke zender geen groter bereik hebben dan acht km. en werken met 100 watt zend- vermogen. Hoe dit allemaal werkt, daar gaat Ton op de mooie pinksterdag nader op WIM Wim Wama, burgerlijk Wim van Wageningen ge heten en van vroeger be kend van het komische zangduo de Wama's (Hots- jek, ouwe trouwe merry - lang voor de Beatles), doet het momenteel goed in de titelrol van de musical „Hadjememaar" van Nooy's Volkstheater. Enkele van die ouwe trouwe wijsjes zijn opgevist uit een vergeten archiefbak en op een elpee gezet met daarbij ook enige liedjes uit de musical. Die plaat heet „Koken, bakken, braaien". Hierin bezingt Wim zijn huiselijke activi teiten als hij niet op het to neel staat. Op deze plaat ook de meezinger „Aha, dat is Marie". Nederland •DERLAND 1 fOO )0 Happy Days, Ameri kaanse serie. Afl.: Joanie's Weird Boyfriend. Joanie ^loet erg haar best om maar 'volwassen' te worden fcangezien. |5 En genoten hebben Programma over jon- jrenreizen. Met beelden pit o.a. Rhodos. Club Veronica Clips. )S 'Aft-Journaal. >o Agenda. DUCO Medelanders Nederlan- Remigratie. Program- na voor Marokkanen Taal: erbers (herh.). Voo pO Countdown, gevarieerd pprogramma georesen- leerd door Adam Curry. liOS Journaal. VOO 28 Call to Glory, Ameri kaanse serie. Afl.: A Nation Devided. Raynor en Vanes sa Sarnac worden gedwon gen om partij te kiezen in een rassenconflict, waarvan Wesley en zijn zwarte vriendje het slachtoffer zijn. Q- 15 De heilige koe special: Het 100-jarig bestaan van de auto, informatieve drie delige serie, afgewisseld met op het thema geënte muziek. Deel 2: De invloed van de auto op de maat- af schappij. 45 The Marathon Man, Amerikaanse speelfilm uit ~*»1976 van John Schlesinger. ^a^Met in de hoofdrollen: Sir Laurence Olivier, Dustin Hoffman en Roy Schneider. 'NazKmisdadiger Christian ISzell. trekt zich na de oor log met zijn gestolen fortuin Iterug in Uruguay. Toch staat hij al weer gauw aan het hoofd van een grote ge heime organisatie. |NOS 50 Journaal. Nieuws voor doven. e ERLAND 2 NOS 15 Nieuws voor doven. Paspoort voor Turken. ^130 Sesamstraat. k m Jeugdjournaal. 'A'l-00 Journaal. IKON 12 Walkin' back to happi ness (slot), serie over 25 jaar jeugdcultuur in Neder land. Afl.: Ben je op tijd thuis...? of: hoe veroveren jongeren hun ontmoetings plaatsen? 19.37 Kenmerk, actualiteiten rubriek met aandacht voor het uitgestelde proces te gen de UDF-leiders in Zuid- -Afrika. Voorts een reporta ge over de specifieke pro blemen die vrouwelijke poli tieke vluchtelingen onder vinden, met name op het punt van sexueel geweld, economische positie, door het verkrijgen van een eigen vluchtelingenstatus. NCRV 20.00 De Roze Panter en de Blauwe Kronkel, teken films. 20.25 Rondom Tien: Mijn va der is beroemd, gesprek sprogramma van Hans Sleeuwenhoek met kinde ren en ouders die min of meer beroemd zijn. 21.15 Festival: Wie houdt er van wie? (Carroussel), Rus sische filmkomedie uit reeks opvallende tv-speel- films van internationale fes tivals. Regie: V. Popkov. Wanneer een vrouw plotse ling met autopech komt te staan, ontwikkelen zich de meest komische situaties. NOS 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag Vandaag. NCRV 23.00 Ander Nieuws, pro gramma over kerk en sa menleving. Afl.: De passie spelen in Tegelen. NOS 23.50 Nieuws voor doven. ATN/Filmnet 17.00 Flying Highl Komische ram penparodie. 18.25 Airwoif. Serie, herh. 19.15 Bullshot. Komedie. 21.20 Patrol Boat. Afl: Which way's Mecca? 22.10 The day of the jackal. Thriller 00.30-02.25 The Island. Thriller met Michael Caine. Sir Laurence Olivier als de Nazi-misdadiger Christian Szell in „The Marathon Man". Ned. I om 21.45 uur. De zwart-witte boscobra is een van deze slangsoorten die ter sprake komt in de Canadese documentaire „De Cobra". BRT 2 om 19.00 uur. BRT 1 18.00 Tik Tak, kleuterprogramma. 18.05 Plons, de gekke kikker. Afl.: Plons en de stadsmussen. 18.10 Rondomons: Een jongen uit het Zuiden. We volgen Giorgio, een veertienjarige jongen uit Napels, waar kinderarbeid en hoge werkloosheid die stad een slechte naam bezorgen. Toch probeert men die problemen het hoofd te bieden. 18.35 Moonfleet (5), zesdelige Engel se serie naar het werk van John Made Falkner over het smokkelaars dorpje Moonfleet. John en Elzevir, die erin geslaagd zijn de diamant te be machtigen. reizen naar Hollywood waar ze het juweel willen verkopen. 19.00 Juke Box. 19.15 Tijdrover. Kwizien. 19.30 Uitzending door derden: Pro gramma van de Liberale Syndicale Omroepvereniging. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-zaken. 20.20 Hoger-Lager, spelprogramma waarin twee paren het met de kaarten tegen elkaar opnemen. Presentatie: Walter Capiau. 21.00 Panorama, wekelijks actualltei- tenmagazine. Met vandaag nabe schouwingen over het pausbezoek met o.m. beelden van de camera ploeg die van nabij de paus heeft ge- 21.50 Oallas, Amerikaanse serie. Pam en Sue Ellen keren terug uit Hong Kong. JR ontkent iets te maken te hebben met hun reis. maar geeft wel toe dat hij Pam bij Bobby van daan wil houden. 22.35 Journaal en Coda. BRT 2 19.00 De cobra (The Cobra: India's good Snake). Canadese documentai re van Vishnu Mathur over waarheid en verzinsels rond de cobra 19.25 Jukebox. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-zaken. 20.20 Rent Control, Amerikaanse speelfilm uit 1981 van Gian Polidoro. Leonard, die door zijn vrouw in de steek is gelaten, is op zoek naar een goedkope flat in New York wat niet gemakkelijk is. Hij neemt zijn toe vlucht tot minder eerlijke methodes maar raakt daardoor zelf in de moei lijkheden. 21.50 Veertigste Internationale wedstrijd voor muzikale uitvoerin gen (2). Concert in de Victoria-zaal in Genéve door het Orkest van Ro- RTBF 1 17.00 Mededelingen Onem. 17.15 Lollipop, kinderprogramma. 17.50 Plein Jeu week-end, kinder programma. 19.00 Ce solr, regionaal magazine. 19.25 Minute papillon. 19.30 Journaal. 20.00 Autant savolr, informatief pro gramma. 20.25 The Osterman weekend, Amerikaanse speelfilm uit 1983 van Sam Peckinpah naar het gelijknamige boek van Robert Ludlum. Met: Rutger Hauer, John Hurt, Meg Forster, Burt Lancaster en Cassie Yates. In ver band met een spionagezaak wordt een presentator van talk-shows bena derd door de Amerikaanse geheime 22.10 Carrousel aux images, film programma. 23.00 Journaal. 23.15 Protestantse uitzending. MUSIC BOX TV 5 16.00 Non-stop videoclips. Presen tatie: Sunie (16.00), Diana (17.00) en Martin en Simon met 'Musical Chains' (18.00), 19.00 École des fans. 19.30 Bande a B.D. 19.45 Aujourd'hui en France. 19.50 Les fiangailles de feu, tv-film. 21.30 Recettes de cuisine, kookru- briek. 22.00 Nieuws. 22.30-02.00 Non-stop videoclips. Herhalingen. Presentatie: Sunie (22.30). Diana (23.00). Martin en Si mon met 'Musical Chains' (00.00) en Martin (01.00). (U Ondertiteling via Tele- Tekst. D Zwart/wit-uitzending. ■3 Zwart/wit-uitzending met ondertiteling via Tele- Tekst. 03 Bij niet-Nederlandsta- lige zenders: uitzending in orginele versie met onder titels. 110 Bij niet-Nederlands- tallge zenders: zwart/wit- uitzending in orginele ver sie met ondertitels. Duitsland DUITSLAND 1 16.00 Tagesschau. 16.10 Mummenschanz Special, Fragmenten uit de theatershow van 'Mummenschanz'. 16.55 Gehversuche, kinderprogram ma uit de serie 'Denkste!?' 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Heute. 18.25 Zentrale Bangkok. Afl.: Me neer Wong heeft veel dochters. 19.00 Hart aber herzlich (Hart to Hart), Amerikaanse tv-serie. 19 58 Heute im Ersten. 20.00 ID Tagesschau. 20.18 Pro und Contra, discussiepro gramma o.l.v. Emil Obermann. 21.00 Die Krimistunde, misdaadver halen voor kenners. 22.00 Titel, Thesen, Temperamente. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Variation, tv-spel van Michael Haneke. Als George en Anna elkaar leren kennen, worden zij verliefd op elkaar. Maar allebei hebben zij al een vaste partner. Hun grote liefde geeft ze schuldgevoelens waar ze geen raad mee weten. 00.40 Tagesschau. DUITSLAND 2 16.00 Heute. 16.04 „Immer dieses Fernsehen....", Familie Bergers Erfahrungen aus zweiter Hand. Familieserie. 16.35 Pinnwand-extra. Jongeren op bezoek bij de Bondspresident, ge spreksprogramma. 17.00 Heute. 17.15 Tele-llluatrlerte. 17.50 Der rosarote Panther (The pink panther), tekenfilm. 18.20 E Dick und Doof: Der Prinz im Fahrstuhlschacht, slapstickfilm. 18.56 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Dalli Dalli, spel en amusement van en met Hans Rosenthal. 21.00 Pillen für Kinder, aflevering uit de serie 'Kinder Kinder' van Ute Wag- ner-Oswald. 21.45 Heute-journaal. 22.05 Burger fragen Bundesprasi- dent Richard von Weizsacker. Rechtstreeks vanuit het Ballhaus in Berlijn-Kreuzberg. Gespreksleiding: Reinhard Appel. Aansl.: Tennis-Worl- d-Team-Cup. DUITSLAND 3 WDF 18.00 Telekolleg II. 18.30 Het programma met de muls. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 E Film am Donnerstag: Frau in Notwehr (The Accused). Ameri kaanse speelfilm uit 1948 naar de ro man 'Strange Deception' van June Trjsdell. Wilma Tuttle geeft colleges psychologie aan een universiteit. Ze is een laat meisje zonder liefdesatfalres. Als een student haar uitnodigt om een uitstapje met hem te maken gaat ze mee. Ze krijgen ruzie en In paniek vermoordt ze de student. Snel vlucht ze weer naar huis. 21.50 Landesspiegel: Planung aus der Vogel-Perspektivs, nieuwe mo gelijkheden in de luchtfoto-techniek. 22.20 Deutschland, Deutschland..., serie gesprekken. Afl.: Kölner Erinne- rungen aus vlerzlg Jahren. Heinrlch Böll en Wolfgang Nledecken in ge sprek. 23.05 Nachtstudio spëtausgabe. 00.20 Laatste journaal. Engeland SKY CHANNEL 18.30 Het sprekende paard Mr. Ed. Afl.: Ed agrees to talk. 19.00 The Lucy show. Afl.: Lucy and Art Linkletter. 19.30 Charlie's Angels. Afl.: Angels Ahoy. 20.20 Skyways. Drama-serie. 21.10 The Untouchables. Afl.: Aint "s we got fun. 22.05 Davis Cup Tennis. 23.00-00.00 Sky Trax. Herhaling middagprogramms. BBC 1 17.30 Bananaman, kinderprogram- 17.35 Dogtanian and the Three Muskehouds, tekenfilmserie. 17.55 John Craven's Newsround, jeugdjournaal. 18.05 Blue Peter, kinderprogramma. 18.35 Dr. Kildare, tv-serie over de belevenissen van een arts. 19.00 Journaal en weerbericht. 19.35 London Plus. 20.00 EastEnders, tv-serie. 20.30 Tomorrow's world, weten schappelijk programma. 20.55 Top op the pops. Poppro gramma rond de Engelse top 50. 21.30 The Lenny Henry Show. 22.00 Journaal en weerbericht. 22.25 Matt Houston. 23.15 Question time, programma waarin kijkers vragen kunnen stellen aan bekende mensen. 00.15 The learning machine, infor matieve serie. 00.40 Weerbericht. BBC 2 18.25 Nieuwsoverzicht voor doven. 18.30 The Invasion of the Honey- 19.00 The Invaders. 19.50 The Phil Silvers Show. 20.15 Recovery, informatieve serie. 20 40 Dai Jones. 21.10 Global Report. 22.00 Leaving, tv-serie. 22.30 English Towns. 23.00 Drama. 23.45 Newsnight, actualiteitenmaga- ITV 17.15 Cristal Tipps Alistair, kin derprogramma. 17.20 Wonders in Letterland. 17 40 First Post. 18.00 Dangermouse. Kinderpro gramma. 18.15 Connections. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. Regionaal ma gazine 19.35 Crossroads. 20.00 Anything goes. 20.30 Keep it in the Family. 21.00 Feature Film: Gunsmoke. 22.30 TV Eye. 23.00 Nieuws. 23.30 A country living (herh.). 00.00 Parents and teenagers. 00.30 The yellow rose. 01.30 Thursday topic. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven. 10.00 Schooltv. 13.00 Nieuws voor doven. NCRV 15.30 Vrouwtje Theel epel, tekenfilmserie. 15.40 NCRV Ma tinee. kinderprogramma. NOS 17.30 ^B-Journaal NCRV 17.46 De Car- sons, Australische serie. RTBF 1 11.30 Teletekst magazine. 14.00 Schooltv. 15.35 Teletekst 17.00 Me dedelingen Onem. 17.15 Lollipop. MUSIC BOX 08.00 Non-stop videoclips. Julie en Diana (08.00). Martin (09.00). 'Bet ween the lines' met Sunie (10.00). Gaz (11.00), 'First Sight Show' met Simon en een popartiest (12.00) en Gary (13.00). 14.00 Herhalingen. DUITSLAND 1 10.00 Heute. 10.03 Dalli Dalli. 11.35 Titel, Thesen, Temperamente. 12.10 Pillen für Kinder. 12.55 Persover zicht. 13.00 Tagesschau. 13.15 Tele tekst. 14.40 Roots, Amerikaanse se rie (herh.). Simon heeft zijn diploma bijna in zijn zak, maar hij heeft nog geen werk gevonden. Als hij een col lege-professoraat aangeboden krijgt neemt hij dit aan. 16.00 Tagesschau. 16.10 Die StraBe ist für alle da. tv-serie. 16.20 Das Miidchen vom Walde (Prune des Bols). Belgische tv-film. 17.45 So sind Kinder. DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zis Duitsland 1. 13.15 Programma-overzicht. 13.20 Tennis- World-Tsam-Cup. 16.30 Freizeit... und was man daraus mac hen kann. 17 00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte. 17.45 E Western von ges tern. SKY CHANNEL 14.35 Movin'on - Woman of steel. 15.30 Wayne A Shuster 16.00 Pat Sharp Show 16.45 Backtarx, met Tony Blackburn. BBC 1 07.50-10.20 Breakfast Time. 11.30 Play School. 11.50 Golf: PGA kampi oenschappen te Wentworth. 14.00 Journaal. 14 25 Weerbericht 14.27 Nieuwsoverzicht voor doven. 14.30 Hokey Cokey 14.45 Golf: PGA kam- nieuws. 16.30 Sons and daughters. 17 00 Rainbow 17.20 Crystal Tipps and Alistair. HILVERSUM 1 KRO: 17.03 Echo-ma gazine. (17.55 Mededelingen (NOS). 18.20 Nieuws over kerk en samenle ving. 19.02 KRO's Country time. 19.55 Ter Overweging. 20 03 Tombo la. 22.02 Goal op donderdag. NOS. 23.02 Met het oog op morgen. VPRO: 00.02 Rust zacht met Joop van Tijn. 1.02 De grote blinddoektest. 5.02 Marjoke's ochtendgloren. HILVERSUM 2 VOO: 16.00 Veronica Nieuwsradio. (16.30 en 17.30 NwsL 19.00 Veronica Sport. NOS 20.00 Nws. 20.03 Op de rand van het recht. NCRV: 20.45 De wereld zingt Gods lof. 21.45 In beweging. 22.15 Lltera- ma-donderdag. 22.30 Nws. 22.35 Hier en Nu. 22.45 Leerspiegel. 23.00 Waken en dromen HILVERSUM 3 NOS: 18.04 De Avond- spits. TROS: 19.02 21 jaar TROS Pop. 20.02 Ferry Maat s Soul Show. 22.02 De L P - en C D. Show HILVERSUM 4 NOS: 18.00 Nws. VPRO: 18.02 De Tafel van IV 19.30 De Selftapers. 20.30 Jazz Live. Vanuit de Jazzclub Mephisto in Rotterdam: Het Amstel Oktet. NOS: 22.00 Muziek uit Middeleeuwen en Renaissance. 22.30 Akkoord. 23.00 Musica Nova. HILVERSUM 5 VARA: 17.30 Radio- weekblad op donderdag. PP: 18.20 Uitzending van de WD. VARA: 18.30 Luchtruim. NOS: 19.00 Nws. voor bui tenlanders. TELEAC: 19 40 George and Georgina, herh. les 1. 20.10 EIBO, Engels in het basisonderwijs, les 8. 20.40 Kunstgeschiedenis, les 8. RADIO RIJNMOND 16.30 Middag- progr. met Erik Post. Morgen HILVERSUM 1 KRO: 7.03 Het levende woord. 7.10 KRO's ontbijtshow 8 50 Pastoor A. C. Raadschelders 9.03 Adres onbekend. 10.02 In antwoord op uw schrijven. 11.50 Pastoor A.C Raadschelders 12.03 Van Twaalf tot Twee -14.03 Ratel. TROS: 15.03 Raad een lied... of niet. 15.30 Cafó de praatstoel. 16.03 Piekuur. HILVERSUM 2 7 00 Nws VPRO: 7.06-16.30 Het Gebouw 7.06 Afde ling Binnenland. 8.30 Nws. 8.33 Het Beeld. 9.00 Afdeling binnenland 9 24 Dorrestljn's Pers Agentschap (DPA) 9.30 Nws. 9.33 Het onderzoek 10.00 Euroburo. 10.30 Nws. 10.33 Afdeling Binnenland. 10 45 De afloop 11.00 Afdeling binnenland 12.00 Ondervra gingen NOS: 12 26 Mededelingen voor land- en tuinbouw 12.30 Nws. VPRO: 12.36 Afdeling Binnenland 13.00 Nws 13 10 NL-Buitenlandbe- richt. (13.30 Nws.) 14.30 Nws 14 33 Het Symposium, persoonlijke Impres sies. 15.00 Afdeling Binnenland NOS 15.30 Nws 15.33 Een leven lang IKON: 16.00 Kleur. 16 30 Nws. HILVERSUM 3 EO: 7 02 Ronduit op 3. B.03 Tijdsein. 9.03 De muzikale fruit mand. NOS: 10 04 Jaargenoten 12.04 Radio Thuisland. VOO: 13.03 Tipparade. 15.03 De Top 40. HILVERSUM 4 VOO: 7.00 Ochtend stemming (8 00 Nws). 9 00 Veronica's Meesterwerken op compactplaten. 10.30 Muziek voor miljoenen op com pactplaten. EO: 12.00 Lunchconcert. 13.00 Nws. 13.02 Songs of praise 13.30 Melronomlum. 15.00 Zeggen en schrijven, cultureel magazine. 15.30 Klein bestek 16.30 Uit de schat der eeuwen. 17.00 Creme du baro- HILVER8UM 5 NOS: 9.03 NOS-Spor- tief 925 Waterstanden TELEAC 9.30 Kunstgeschiedenis, herh. les 8. RVU: 10.00 Het prille begin 10 20 Nooit te oud om te leren. AVRO-VA- RA: 10.40-11.00 De Nederlandse Schoolradio. RADIO RIJNMOND 7 30 Ochtend- progr. met Anna Landsdorp. 16.30 Middagprogr. met Erik Post.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 11