eindhoven goed ziek van aftakeling PSY „Italiaanse" finish in Giro 7 -Erwin Koeman -naar Mechelen Feyenoord wint traag duel sportuitslagen AN EDE KEEPT FC UTRECHT NAAR BEKERFINALE „Burgeroorlog'"' binnen NCRV over zaterdagsport MEI ■FORT »7 olmes Qcord 1 CcidócSowant WOENSDAG 22 MEI 1985 PAGINA 9 lmes nadert ord Rocky JO Larry Holmes, de wereld- pioen in het zwaargewicht (IBF- ïie). heeft zijn bokstitel behou- De Amerikaan versloeg zijn genoot Carl Williams na vijftien en op punten. Holmes dankte de winning in Reno aan de slotron- Twee van drie juryleden gaven ruime overwinning, de laatste het bij een puntenverschil van Holmes heeft nu een persoonlij- xelijst opgebouwd van 48 over- lingen. Hij verloor nog nooit. Hij jarmee in het bereik gekomen het record van Rocky Marciano, •nige kampioen bij de zwaarge- iten, die ongeslagen bleef. Open NK zeilen voor wereldbeker AMSTERDAM Nog voor de eerste afleve ring van de strijd om de open Nederlandse zeilkampioenschappen heeft de regatta op het IJsselmeer bij Medemblik en Andijk interna tionale erkenning gekregen. Het staat nu al vast, dat de krachtmeting in de acht Olympi sche klassen voor volgend jaar op gelijke hoogte wordt gesteld met de bekende zeilwe- ken van Hyères en Kiel en de regatta's om de kampioenschappen van Europa en de wereld. Eind april in Hyères besloten de Europese bondscoaches de Nederlandse titelstrijd op te nemen in hun lijst van voorkeur-evenemen ten. De vierdaagse regatta van het komende Pinksterweekeinde telt dit keer reeds in vier klassen (470, FD, Finn en plank) mee voor het klassement van de wereldbeker. Sportprijsvragen DEN' HAAG De resultaten van de sportprijsvragen num mer 20 van het afgelopen weekeinde zijn: hUFA17hLotto 20 le prijs: geen winnaar 2e prijs: 3 x f 100.000.-- 3e prijs: 129 x f. 1.895.60 4e prijs: 4.630 x f. 52,80 5e prijs: 69.921 x f. 5,— Cijferspel 20 Ruim 2.000 winnaars: totaal aan prij zen f. 59.440.»- Toto 20 le prijs: 1 x 25 662,10 2e prijs: 66 x f. 259.20 3e prijs: 846 x f. 50,50. Toto-gelijk 20 le prijs: 1 x f. 3 764,40 2e prijs: 1 x f. 501,70 3e prijs: 41 x f. 61,10 4e prijs: 663 x 6,— Sportwereld Wielrennen Adrie van der Poel heeft gisteren een weg wedstrijd met start en finish in het Belgische plaatsje Bin- che gewonnen. Hij legde de 206 kilometer af in 5 uur 11 minuten. Tennis De Nederlander Michiel Schapers is in de eerste ronde van een internationaal tennistoernooi in Florence uitgeschakeld door de Amerikaan Lawson Duncan. De Rotterdammer snoepte de 20-jarige Duncan één set af: 2-6, 6-3, 3-6. Biljarten Eddie Horneman uit Amstelveen is na ander half jaar opgestapt als (ontevreden) bestuurslid (publici- teitszaken) van de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond (KNBB). Voetbal Veendam heeft speler Herman Dijkstra met onmiddelijke ingang ontslagen, omdat deze weer zonder opgaaf van reden is weggebleven van de training. Voetbal Het Nederlands elftal tot zestien jaar (laatste) heeft gisteren in Györ met 4-2 verloren van Bulgarije. Bei de doelpunten voor Nederland kwamen op naam van Vonk van Vitesse *22 (Castricum). Remise normaal voor Sijbrands en Koeperman VALKENBURG Het Nederlands damteam heeft in de strijd om de wereldbeker voor conti nententeams zijn leiden de positie versterkt. Het grootmeestertrio boekte gisteren in Valkenburg tegen Amerika zijn vier de achtereenvolgende zege van 5-1. Daardoor werd het verschil in bordpunten met de Sov jet-Unie opnieuw ver groot. De Oosteuropese grootmeesters kwamen niet verder dan winst van 4-2 op het Europese B-team. Afrika versloeg Europa A met dezelfde cijfers. In het duel tussen Ne derland en Amerika was het voornamelijk de vraag of Ton Sijbrands op het derde bord zijn ongeslagen status zou kunnen handhaven. Te genstander was Iser Koeperman en tot nu toe had geen enkele par tij tussen beide oud-we reldkampioenen ooit een winnaar opgeleverd. Het laatste duel dateerde uit de nationale clubcompe titie van 1979. Koeper man staat met een totaal van 2426 punten op de actieve lijst als eerste en Sijbrands is met 2408 punten (gescoord vóór 1983) eerste op de lijst van internationaal nie- t-actieve spelers. De ont moeting vergde nauwe lijks 2,5 uur speeltijd, kende geen echte hoog tepunten en het vredes voorstel van Sijbrands op de 26e zet was dan ook een logisch slot. De Rus Gantwarg is nu nog de enige van de 18 spe lers die in vier ronden nog geen verliespunt hoefde te incasseren. Zijn landgenoten onder steunen hem echter on voldoende. m" ■Bï DHOVEN Terwijl collega Nol de Ruiter chalant een sjaal van Utrecht om zijn nek hangen, plofte Jan ;er met een wit wegge- tken gezicht op een De oefenmeester PSV slaagde er ook in I tweede jaar als hoofd- [ner niet in zijn club hoofdprijs te bezor- Na de landstitel ver ben gisteren ook de VB-beker uit het zicht, bokaal die voor het pen leek, wordt nu Tlicht een prooi voor Utrecht, dat 14 dagen H de wanvertoning in Hiion Galgenwaard roy- de mindere was van V, maar zich 120 minu- i staande hield (2-2) en rvolgens de strafschop- j aanzienlijk koeler m. ir PSV valt er niets meer te ïnen. De laatste landstitel fcert van 1978, de beker fd na 1976 niet meer vero- d. Eindhoven is goed ziek I de aftakeling van PSV. it voor nog twee clubs geldt. Groningen en Sparta kun- hun iacht op de vierde its in de eredivisie gevoe- jk laten voor wat ie is. Eu- :es voetbal levert die plaats immers toch niet meer op. Ruiter van FC Utrecht was ans genoeg om te erkennen, ft het bereiken van de beker- fale op 6 juni vooral te dan- w&s aan doelman Jan Wil- van Ede. „Wat die van- ig gedaan heeft is werkelijk roorstelbaar. Als PSV wat i er op scherp had gestaan, ren we al voor rust niet er in de wedstrijd geweest, n Ede hield ons erin. Toen penalty's kwamen, wist ik ;er dat er bij ons acht nuch- genoeg waren er één te ken en dat Van Ede er ze- r één zou tegenhouden". Dertien arrestaties bij PSV-FC Utrecht EINDHOVEN Dertien aanhangers van FC Utrecht zijn gisteravond in Eindhoven aangehouden- Afgezien van de negen perso nen die voor het bekerduel PSV - FC Utrecht werden aangehouden verdacht van het lastig vallen van publiek, mishandeling en openlijke geweldpleging, werden er in het stadion nog vier ingerekend. De laatste vier supporters werden aangehouden omdat ze met appels gooiden. Een van hen zou bo vendien hebben geschopt naar een hoofdin specteur van politie. Die zelfverzekerdheid stond haaks op de onrust bij PSV, dat via Hallvar Thoresen al in de reguliere speeltijd een straf schop miste, en zich dat in de beslissende serie na afloop nog twee keer Wildschut en Van der Gijp veroorloofde. Voor PSV is het seizoen mis lukt. Alleen UEFA-Cupvoet- bal is voor de kapitaalkrachti ge club uit het zuiden uiter aard geen succes. De deceptie bij Reker was blijkbaar zo groot, dat hij de realiteit ver der uit het «oog verloor. „We hebben verloren van Van Ede",- merkte hij droef ge stemd op, „maar qua agressivi teit en veldspel was dit één van onze beste wedstrijden". Pure onziti, maar Reker is de laatste tijd niet erg veel ge wend. Want PSV draaide ook gisteren niet, en zeker niet in de aanval, al was het uiteraard dit keer wel uit op winst, iets dat het veertien dagen geleden schromelijk had nagelaten. Ditmaal kroop de formatie van Nol de Ruiter in de egel stelling. Utrecht waagde slechts heel spaarzaam uitstap jes in de richting van het doel van Hans van Breukelen. De Brabantse doelman kreeg ne gentig minuten lang bitter weinig te doen, maar moest toch tweemaal buigen. De eer ste keer ging hij niet geheel vrijuit. De Utrechtse gelijkma ker, in de 21e minuut, was te voorkomen geweest, al mocht Glenn Hysén zich nog schuldi ger voelen. De Zweed tastte mis, waardoor Michel Beukers op rechts volop ruimte kreeg. De aanvaller legde de bal van af de achterlijn terug op Jan Wouters, die Van Breukelen in de kleinste hoek verraste: 1- 1. PSV had aldus maar zes mi nuten plezier gehad van de voorsprong, na een kwartier tot stand gekomen door een kopbsl vsn Brylle. Kluts kwijt De gretig begonnen Eindhove- naren raakten na de tegentref fer van Wouters langdurig de kluts kwijt. De ploeg was vooral voorin machteloos. René van der Gijp was al snel geïntimideerd door het forse ingrijpen van Mark Verkuijl, die één van zijn charges met een gele kaart moest bekopen, Kenneth Brylle deed met uit zondering van zijn doelpunt niets goed en Hallvar Thore- Hallvar Thoresen mist voor PSV een strafschop. Hij schiet de bal over het doel van uitblinker Jan Willem van Ede. overhoop met zichzelf. Wat hij in de 69ste minuut nog het best illustreerde toen hij een strafschop miste. Een belang rijke fout, omdat Utrecht op dat moment met 1-2 leidde. Negen minuten na de pauze had het geleken of Johan van de Hooft een Utrechtse uitval had afgesloten met een schitte rende „streep": 1-2. Van der Hooft gaf later de eer aan ver dediger Piet Wildschut van PSV. „Die raakte de bal vol, voor ik kon uithalen, maar die goal was er net zo mooi om". Het leek allemaal te veel te zullen worden voor PSV. Het hoofd van Ernie Brandts voor kwam dat PSV al in de regu liere speeltijd sneuvelde. Veer tien minuten voor tijd knikte hij raak uit een gave voorzet van Michel Valke: 2-2. De ver lenging leverde zowel PSV (Brylle) als Utrecht (Van der Hooft) een uitgelezen moge lijkheid op de beslissende tref fer op, maar aan strafschoppen viel niet te ontkomen. Het los barstende onweer was illustra tief voor de bui, waarin PSV na gisteren verkeert. Michel Beukers, Gerrit Plomp, inval ler Ton de Cruyk en Jan Lec- ker passeerden Van Breuke len. Piet Wildschut (inzet ge stopt door Van Ede) en Van der Gijp (als laatste hoog over) hadden geen succes bij Van Ede, die wel moest buigen voor Erik Jan van den Boo gaard en Ton Lokhoff. WILLEM PFEIFFER PSV - FC Utrecht 2-2 (2-2, 1-1) Utrecht wint na strafschoppen met 4-2, 14. Brylle 1-0, 21. Wouters 1-1. 53. Van der Hooft 1-2, 75. Brandts 2-2. Strafschoppen: Beukers 0-1, Wildschut mist. Plomp 0-2, Van den Boogaard 1-2, De Kruijk 1-3, Lokhoff 2-3, Lecker 2-4, Van der Gijp over. Scheidsrechter: Mulder. Toeschou wers: 14.500. Gele kaarten: Verkuyl en Rietveld (Utrecht), Valke (PSV). PSV: Van Breukelen; Wildschut, Hv- sen, Brandts, Heintze; Lokhoff, Van de Kerkhof, Valke (Van den Boo gaard); Van der Gijp, Brylle, Thore sen (Van Rooy) FC Utrecht: Van Ede; Lecker, Plomp, Duchatinier, Verkuyl, Wou ters, Godee Van Loen i der Hooft WECHELEN Erwin HKoeman speelt de komen- ^He twee seizoenen voor Kv Mechelen. De Belgi- ^Hche eersteklasser maakte ^Bisteren de transfer van ^Biternational Koeman en ^Hong-Oranjespeler Grae- lie Rutjes bekend. Naast !e twee Nederlandse voetballers contracteerde rpdtfechelen, dat één wed- P trijddag voor het einde Van de competitie de twaalfde plaats bezet, drie telgen: Belgisch topscorer tonnie Martens van AA lent, Gaston Boestaens tan FC Antwerp en Silva- tWio Goretti van SC Charle roi, De 23-jarige Koeman stond op het verlanglijstje van Ajax. Doordat de Amster damse club aarzelde met een concrete aanbieding, is de middenvelder van FC Gro ningen op de Belgische aan bieding ingegaan. Volgens se cretaris De Kraan van Me chelen zijn de clubs ook rond. Secretaris Ritsema van FC Groningen, die de in Enge land verblijvende voorzitter De Vries vervangt, had gis teravond nog geen contact piet de Belgische vereniging gehad. Voor de overgang van de zevenvoudige internatio nal Koeman was een bedrag vastgesteld van 750.000 gul den. FC Groningen verliest niet alleen een speler, ook een sponsor heeft afgehaakt. Daardoor kan de veertien daagse reis naar China, die Erwin Koeman gaat voor 750.000 gulden over van FC Gronin gen naar KV Mechelen. direct na de competitie op Boer heeft KV Mechelen al het programma stond, niet een ex-Excelsiorspeler onder doorgaan. contract. Later op de avond werd bekend dat de twee Ne- Een delegatie van Excelsior derlanders tot overeenstem- was gisteravond nog in Me- ming waren gekomen voor chelen om de transfer van een verbintenis van drie jaar. Rutjes te bezegelen. Met de De vergoedingsom voor Ru- vroegere topschutter Piet den tjes bedraagt 400.000 gulden. •öo ijf jaar cel r leider tbalvandalen INDEN Een Britse rech- 1 heeft 25 voetbalvandalen r gestraft voor hun voor- •eraamde aanval op de sup- lers van een tegenstander. I groep van 25, allen fans i de tweede-divisieclub inbridge United, had op 11 ■uari van het vorig jaar de ïgereisde supporters van 'sea zwaar mishandeld. leider Leslie Muranyi, ii 25-jarige glazenwasser met bijnaam „de generaal", *g van de rechter een ge- ^ïgenisstraf van vijf jaar op- legd, toen hij zijn opruiende hdeel in de rellen had be- l0*id. Steven Robson (24) ^eg vier jaar voor het ver- bnden van een Chelsea-fan. HILVERSUM Achter de muren van de NCRV-studio vol trekt zich een soort burgeroorlog. Inzet is het radioprogramma „Sport op zaterdag", dat door de programmaleider Paul Hollaar is „weggegeven" aan de NOS. NCRV-voorzitter Tijmen Jansen is woedend over die beslissing. Hij ziet een stukje NCRV-identiteit verloren gaan als de zater dagsport per 1 oktober in handen komt van „Langs de liin". Al jarenlang wil de NOS het sportprogramma van de NCRV over nemen. Maar omdat de mal *een aan dacht willen schenken aan het amateurvoetbal gaf de NCRV niet toe. Zelfs toen de zenderkleuring in feite „verbood" om rrt op Hilversum 3 uit te zenden ging de NCRV stug door met „Sportshow", die werd omgedoopt in „NCRV-Zaterdag- Sport". Toen het programma dreigde te verdwijnen ontstak er een com plete opstand van de zaterdagclubs uit. Het Spakenburgse IJssel- meervogels wilde zelfs de studio gaan bezetten. Programmalei der Paul Hollaar heeft in het overleg met de programmaleiders van alle omroepen het programma zaterdagsport uit handen ge geven. De NOS zal aan de „voorwaarde" voldoen blijvend aan dacht te schenken aan het zaterdagvoetbal. Hollaar: „Wij hebben die voorwaarde altijd gesteld. NOS-radiodirecteur Cabout heeft toegezegd dat „Langs de lijn" absoluut precies evenveel aan dacht aan de zaterdagsport zal schenken als de NCRV dat altijd gedaan heeft". China dringt aan op zware straffen PEKING Van de zijde van de burgerbevolking, pers en overheid in China is aange drongen op zware straffen naar aanleiding van de rellen van zondag onder voetbalaan hangers in Peking. De ergste geweld-eruptie in de sportgeschiedenis van China heeft geleid tot 127 arrestaties. Tenminste dertig politiemen sen werden gewond, van wie vier ernstig. De schade was aanzienlijk. Elf bussen, vijf taxi's en diverse auto's van buitenlandse gasten werden vernield en tal van ruiten in gegooid. De uitbarsting volgde zoals bekend na de nederlaag van 2-1 van het Chinese elftal in de kwalificatiewedstijd voor het wereldkampioenschap te gen Hong Kong. ROTTERDAM Feye noord verlangt duidelijk naar het einde van de competitie. De Rotterdam mers, komend weekeinde ex-landskampioenen, kon den gisteravond in de in haalwedstrijd tegen MVV nog maar nauwelijks de kracht opbrengen echt voor de overwinning te vechten. MW, nog niet echt uit de degradatiezor- gen, wilde gezien zijn de fensieve instelling, vijf verdedigers en twee mid denvelders, kennelijk ge noegen nemen met een punt. Die opzet werd al binnen een kwartier verstoord door Pe- tursson, die na een subtiele pass van Tahamata scoorde. Houtman had vijftien minuten later de strijd al kunnen be slissen, wanneer hij wat han diger met de bal, na aangeven van opnieuw Tahamata, was omgesprongen. Het schaarse publiek in het stadion verveel de zich duidelijk met het trage duel en Gullit werd daarvan het slachtoffer. Het wordt de international, die voor het eerst na zijn enkeloperatie weer een hele wedstrijd speel de, door een deel van de Feye noord-supporters kwalijk ge nomen, dat hij de overstap naar PSV maakt Iedere keer wanneer hij aan de bal was. tribunes. Dat veranderde na de rust, toen Gullit Been su bliem bediende. Hoewel Baet- sen in eerste instantie kon red den, schoot Been uit de re bound wel raak: 2-0. Feyenoord geloofde het toen wel, maar werd toch weer wakker geschud toen Vermeu len een slechte uitgooi van Hiele opving en Nanninga voor 2-1 zorgde. Nadat Wijn stekers in de 66e minuut van afstand de paal had getroffen en Baetsen met een hand red ding had gebracht bij een schot van Gullit, die later nog een keer in riante positie op de Limburgse doelman strandde, maakte Been er acht minuten voor tijd, na een solo, 3-1 van. Feyenoord-MVV 3-1 (1-0): 14. Peturs- son 1-0, 50. Been 2-0, 55. Nanninga 2-1, 83. Been 3-1. Scheidsrechter Ma nuel. Toeschouwers: 6121. Feyenoord: Hiele; Troost, Nielsen, Van der Korput, Wijnstekers; Duut (Stafleu), Gullit, Been; Tahamata, Houtman (Rep). Petursson MVV: Baetsen; Delahaye, Gerets, Van Marwijk, Dijkstra (Driessen), Quaden; Van Staveren, Adam; Van de Luer (Thai), Nanninga, Vermeu len. Eredlrtik Feyenoord-MW 3-1 Ajax 31 22 8 PSV 31 16 13 Feyenoord 31 20 5 Sparta 31 16 6 FC Groningen .31 daalde een fluitconcert van de FC Den Bosch 31 10 14 Haarlem31 12 7 FC Twente31 11 9 Roda JC 31 11 Fortuna S.31 12 AZ '67 31 8 FC Utrecht 31 11 MVV 31 9 Excelsior31 7 Go Ahead E 31 10 Volendam31 8 NAC31 6 PEC Zwolle 31 4 6 46 81-46 9 38 57-50 8 37 52-39 7 34 41-26 12 31 44-47 11 31 55-60 11 31 46-52 13 30 42-42 11 28 55-63 15 27 41-39 14 26 35-50 13 25 37-45 16 25 40-55 16 23 29-57 Karlsruher SC gedegradeerd KARLSRUHE Het achtste landskampioenschap lonkt voor Bayern München. Gisteravond won de ranglijstaanvoerder van de Bundesliga de uitwedstrijd tegen Karlsruher SC, de nummer voorlaatst op de competitieladder, met 4-0. KSC degradeerde door dat resultaat voor de vierde keer naar de tweede Bundesli ga. Verder won Vfl Bochum uit met 5-2 van Kaiserslautern. Bayern bezit thans 42 punten uit 32 wedstrijden, vier punten meer dan Werder Bremen. Lille heeft zich gisteravond geplaatst voor de halve finales van het toernooi om de Franse voetbalbeker. Lille zegevierde op ei gen terrein met 2-0 over Saint Etienne. De eerste wedstrijd was met 1-0 door „Les Verts" gewonnen. De Italiaan Pagnin klapt in zijn handen van vreugde a's hij als eerste de finish passeert in Vittorio Veneto. Bombini (nier twee de. maar na zijn protest etappe-winnaar) wijst beschuldigend naar zijn van de rechte lijn afgeweken landgenoot. VITTORIO VENETO Italiaanser kon het giste ren niet in de Ronde van Italië. Aan de finish van de vijfde etappe ontstond weer eens tumult over het al dan niet onreglementai re gedrag van de winnaar. De Italiaan Roberto Pag nin, door zijn als tweede geëindigde landgenoot Emanuele Bombini be schuldigd, zou in de eind spurt van de rechte lijn zijn afgeweken. Na het zien van de videobeelden en een hevige communi catiestoornis met de ren ners en hun ploegleiders bleek de wedstrijdleiding gevoelig voor de klacht van Bombini, die als win naar werd aangewezen. Pagnin verhuisde naar de tweede plaats. In de 68e editie van de Giro, traditioneel ge kenmerkt door onoverzichte lijke slotsprinten, was Pagnin na Zadrobilek en Phinney de derde coureur die werd gedek- lasseerd. Pagnins ploegleider Mario Cal werd woest toen hij het besluit van de jury ver nam: „Ik trek mijn formatie onmiddellijk terug". In het algemeen klassement veranderde weinig. Roberto Visentini bleef leider en Johan van der Velde behield op de dertiende plaats zijn achter stand van ruim drie minuten. De affaire aan de meet over schaduwde de erbarmelijke weersomstandigheden en het gedurfde aanvalswerk van de Colombiaan Rafael Acevedo in de 225 kilometer tellende etap pe van Val Gardena naar Vit torio Veneto. Beste Nederlan der van de dag was Frits Pi- rard, die elfde werd. DAMMEN Wereldbeker continenten in Valken- Nederland-Amerlka 5-1: Van der Wal- De Teixeira 2-0; Clerc-Autar 2-0; Sij- brands-Koeperman 1-1. Europa A- Alrlka 2-4. Europa B-Sovjet-Unle 2-4. Stand: 1. Nederland 8 punten, 20 bordpunten; 2. Sovjet-Unie 8-17; 3. Afrika 4-11; 4. Amerika 2-9; 5. Euro pa B 1-8; 6. Europa A 1-7. PAARDESPORT Koersen Hilversum EERSTE KOERS. 2000 meter: 1. Youngaster Nora (J. Oorthuljsen) 1.22,1; 2. Zanea du Bols; 3. Zanore- transs R. Niet gestart: Zozo Oldeson. Toto: winnend f. 3,60 plaats f. 1,10 f. 1,30 f. 1,20 koppel f. 13,70 trio f. 57,00. TWEEDE KOERS. 2000 meter; 1. Yvanhoe G (P. Petersen) 1.20,8; 2. Zamora Neljenrode; 3. Zodiac Vrye- nesse. Toto: winnend I. 8,10 plaats f. 1,70 f. 1.20 1,90 koppel f. 5,80 trio f. 113,70. DERDE KOERS. 2000 meter: 1. Yere- ba Cartouche (C. Hettellng) 1.21,1; 2. Ymkje S; 3. Zarinka Magnus. Niet ge start: Yda Bonny. Toto: winnend f. 3,30 plaats f. 1,30 f. 1,90 f. 2,10 kop pel t. 16.40 trio f. 127,20. VIERDE KOERS. 2000 meter 1. Yan kee Forluna (M. Bouwhuis) 1.22,1; 2. Yno Wlellnga; 3. Yankee Master. Niet gestart: Yco van Hovl. Toto: winnend f. 5,20 plaats I. 1,70 f 3,80 f. 3,00 koppel f. 19,50 trio I. 279.60. VIJFDE KOERS. 2000 meter; 1. Zodi ak (A. Mollema) 1.19,3; 2. Zambo Meerswal; 3. Zablna Dlepnow Niet gestart: Yukon River. Toto: winnend f. 4,60 plaats I. 1,30 1,00 f. 1,50 kop pel f 3,80 trio f. 76,10. ZESDE KOERS. 1609 meier: 1. Yark Spencer (L. van Dooyeweerd) 1.19,9; 2. Yvorna; 3. Victor van Zelda. Toto: winnend f. 2,10 plaats f. 1,30 f. 2,50 f. 3.40 koppel f 4.10 trio f 90,80. ZEVENDE KOERS. 2000 meter. 1. Uhlan O (me). S. Nas) 1.20,4, 2. Video Buitenzorg, 3. Vincent D. Toto: win nend f. 2.40, plaats t. 1.20 f. 1.80 f. 3,60, koppel f. 6,70, trio t. 34,60. ACHTSTE KOERS. 1609 meter 1. Warragona (H. Grift) 1.17.9. 2. Win chester T. 3. Varlmas N. Niet gestart: Ukkie Hollandla. Toto: winnend f. 3,60, plaats f. 1,30 t. 1.20 f. 2,10, koppel f. 3,70. trio f. 37.40. NEGENDE KOERS. 2000 meter: 1. Yvento de Legume (H. Langeweg) 1.19.4. 2. Wllma N. 3 Walldo Beste- vaer. Toto: winnend f. 2,20. plaats f. 2,20 f. 5,30 f. 7.20. koppel t. 12,60, trio 256.70. TIENDE KOERS. 2000 meter: 1. Wel lborn Dean (L Schoonhoven) 1 18,5, 2. Unrl Zuldvelde, 3. Terry Buitenzorg. Toto: winnend f. 1,50, plaats f. 1,10 f 1.90 f. 1.30, koppel I. 15,10. trio f. 47,80. ELFDE KOERS. 2440 meter: 1. Valar du Bols (H. Grift) 1.20,8, 2. Your Plea sure, 3. Yortoz. Niet gestart: Whirl wind Laren en Vesta H. Toto: win nend f. 3,30, plaats t. 1,50 f. 1,30 f. 1.90, koppel f. 4,40, trio t 53,40. Omzet van de totallsator: 263.339,00. WIELRENNEN Ronda van Italit Vijfde etappe: 1. Bombini (Ita) 225 ki lometer in 5 uur, 54 minuten en 40 seconden (gemiddelde snelheid 38,063 km/per uur) met bonificatie 5.54,20; 2. Pagnin (Ita) 5.54,40 met bonificatie 5.54,25; 3. Amadorl (Ita) 5.54,42 met bonificatie 5.54,32; 4. Freuler (Zwl) 5.54,46 met bonificatie 5.54,41; 5. Hoste (Bel) 5.54,46; 6. Glaus (Zwl); 7. Milanl (Ita); 8. Mutter (Zwi); 9. Worre (Den); 10. Phinney (Vst); 11. Pirard (Ned); 12. Longo (Ita); 13. Ricco (Ita); 14 Cavallo (Ita); 15. Pavanello (Ita); 19 Pieters (Ned); 150. Van der Velde (Ned); 154. Van der Meer (Ned); 167. Van Dongen (Ned); 171. Knetemann (Ned), ellen dezelfde tijd als Hoste. Algemeen klassement: 1 Visentmi (Ita) 24.35.06; 2. Hlnault (Fra) op 48 seconden; 3. Lejarreta (Spa) op 1.36; 4. Mutter op 1.45; 5. Moser (Ita) op 1.51; 6. Seiz (Zwi) op 2.24; 7 Lemond (Vst) op 2.29; 8. Continl (Ita) op 2.46; 9. De Baronchelli (Ita) op 2.54; 10. Maier (Oos) op 3.09; 13. Van der Vel de op 3.32; 87 Pirard op 19.40; 120. Van Meer op 29.35; 130. Van Dongen op 34.11; 169. Knetemann op 41.37; 175. Platers op 50.13. Avondzeedaagee IWAZ Vlierboomstraat: 1 Jan Hogervortt 80 km in 1.54 06. 2 G Pronk. 3. R. Ippet, 4. T. v Steenvoorden. 5. S. Sefton, 6. A. Robinson. 7 E Ummels. 8. P. Hogervorst. 9 A Hermans. 10 K. Byers. 11. T Vrolijk. 12 F. School man. 13. P. Wlikms. 14 P Voshol. 16. E. Nleuwenhutzen. 16. H Hildering, Alg. klassement: 1. Pronk 20 pt. J Jan Hogervorst 13 pt, 3. De Boer 13 pt. 4. Hermans 11 pt. 5. Ippel 9 pt, 6. Sefton 9 pt. 7 Steenvoorden 8 pt. 8.' Anten 7 pt. 9 Schouten 6 pt. 10. Ro binson 5 pt. Ploegenklassement: 1. Du Prie A 82

Leidse Courant | 1985 | | pagina 9