ïarry de Boer verrast sponsorploegen KNVB sluit seizoen af op nul ^sportuitslagen Bestuur NIJB ^overleeft motie ivan wantrouwen .onder Iwp Rob Baan geeft Smeets niet op KNVB schorst Westerhof half jaar jpORT CckbcSomxmt DINSDAG 21 MEI 1985PAGINA9 Mede fewal seizoen 8 augi woei us en door ;N HAAG Voor exi Grewal is het sei- definitief voorbij. De •jarige Amerikaanse elrenner die tijdens de ympische Spelen van - Angeles de gouden Jaille won op de weg, eft gisteren bericht uit .erfina n vaderland ontvangen Tvvp"1 hij liJdt aan hepatitus, n leveraandoening waar I !ts aan te doen 's- Alleen f". d olute rust gedurende indoo(n periode van zes tot ne- i maanden zou tot een intueel herstel kunnen iden van de renner uit ploeg van Peter Post. Damtrio op dreef VALKENBURG Het Nederlandse damt rio heeft in de derde ronde van het toernooi om de wereldbeker voor continenten zijn leidende positie versterkt. De drie nationale grootmeesters wonnen gisteren in Valken burg na een bijna zes uur durende strijd met 5-1 van het Europese A-team. Het drietal van de Sovjet-Unie kwam niet verder dan een moeizame zege van 4-2 op Afrika. Ame rika verdrong Afrika van de derde plaats door winst op Europa B (4-2). Oud-wereldkampioen Ton Sijbrands zette Nederland na ruim twee uur op winst na de partij tegen de Italiaan Laporte, die een eenvoudige combinatie overzag. Lang daar na behaalde ook Rob Clerc het maximale puntenaantal door de Belg Verpoest te ver slaan. Jannes van der Wal remiseerde tegen de Fransman Issalène. Voetbalrel in China PEKING De schande van Peking. In die fel le bewoordingen omschreef de Chinese pers de uitspattingen onder voetbalaanhangers na het smadelijke verlies van zondag tegen Hong Kong (1-2). Door dat resultaat werd China in een vroegtijdig stadium uitgeschakeld in de strijd om het wereldkampioenschap. Meteen na afloop begon een groep van teleur gestelde jongeren met het vernielen van auto's, het ingooien van ruiten en handtastelijkheden jegens buitenlanders. Iedereen afkomstig uit het bezoekende land was in gevaar. Maar ook de buitenlandse verslaggevers moesten het ont gelden. Een correspondent van Reuter, het En gelse persbureau, kreeg de volgende, winig ruimte openlatende vraag toegeroepen: „Wie vind je beter: China of Hong Kong? Bij een fou tief antwoord word je vermoord". Het terrein voor het stadion veranderde weldra in een puinhoop van glas. Op het hoofdveld van PSV slaan Gullit, trainer Jan Reker (links) en de Eindhovense eredivisieclub de (ex-)Feyenoorder Ruud manager Ploegsma van handen ineen. GULLIT KRUGT CENTRALE ROL BU PSV EINDHOVEN Ruud Gullit voetbalt de ko mende drie seizoenen in dienst van PSV. Met de overgang van Feyenoord naar de Eindhovense eredivisionist is een bedrag gemoeid van 900.000 gulden. Het is de bedoeling dat de 22-jarige Gul lit een centrale rol krijgt op het middenveld. „Ik ben niet zozeer de man van de geniale pas ses", zei de pas van een enkeloperatie herstelde international. „Maar het is belangrijk, dat het middenveld in een snel tempo wordt overbrugd. Zoals dat zondag in de wedstrijd tegen Ajax ge beurde". Zakelijke projecten in eigen land vormden één van de redenen PSV te verkiezen boven het buitenland. „Bovendien heb ik hier nog een heleboel te leren", legde Gullit uit. „Bij PSV krijg ik opnieuw met een andere speelstijl te maken. Ik weet nu ook, waaraan ik begin. Het buitenland blijft toch een avontuur". Ad van Emmenes uit ziekenhuis VOORSCHOTEN Ir Ad van Emmenes is vandaag weer thuis gekomen, nadal hij eind vorige week onver wacht in het St. Elisabeth- ziekenhuis te Leiderdorp was opgenomen. De 86-jari- ge sportjournalist van het eerste uur heeft last van een luie kransslagader, een aandoening die voorlopig met medicijnen kan worden bestreden. Over zes weken moet Ad van Emmenes zich. weer voor controle melden in het ziekenhuis. IU START INTERNATIONALE WIELERAVONDZESDAAGSE indru ;rt wa p et dngiDEN De sponsor- iber e hebben zich gis- (beide ravond tijdens de op de eidse Steenstraat verre- in eerste etappe van de ernationale Wielera- ondzesdaagse (IWAZ) la- 26- >n verschalken door een 13- ude rot in het criterium- 26-,' pk, de Hilversummer *4*5 arry de Boer. Met de }ete adem van een achter- olgende groep in zijn nek >ng de 33-jarige De Jöer aan het einde van de le Ne over 80 kilometer weg gee, lit een kopgroep van vijf KR(enners. Een juist „geti- brach iede" actie, want zijn me- 5 2| |evluchters zaten er door- *}rechieen en werden nog te- i 'ooiVggepakt door de achter- !elma#gende groep. De Boer ;n ko ileef met zijn korte solo nmen ijn belagers een halve e" ninuut voor en won dan ,SB °k overtuigend. foor De Boer betekende het maa f ,weede ze8e nadat hij vrijdagavond reeds had gezegevierd in de ronde van Maartensdijk. De lepe Hil versummer zocht op het door Joop Riethoven in samenwer king met de stichting SOS uit gezette snelle en spectaculaire rondje door de Leidse binnen stad al vrij spoedig het avon tuur. Hij deed dit in het gezel schap van de verrassende Stan van de Heijden, Marco Middel burg, de Brit Sefton en Du Prie-troef Axel Hermans. De vluchters bewerkstelligden al snel een flinke voorsprong, hetgeen voor het peloton het sein betekende de achtervol ging in te zetten. De kloof werd daardoor niet al te groot, hetgeen in de slotfase de nodi ge consequenties met zich meebracht. Een fikse groep renners had zich namelijk aan de greep van het peloton weten te ont worstelen en maakte daarna echt werk van de achtervol ging. Met het naderen van de slotronden werd het gat dan ook alras kleiner. De koplo pers roken het gevaar, waarop Harry de Boer uit Hilversum ging in Leiden als eerste over de finish. de sterksten uit de groep het in de laatste ronden ieder voor zich probeerden. Allereerst waagde oud-Katwijker Axel Hermans een poging, maar hem ontbrak het toch aan de kracht om in navolging van twee jaar geleden naar de zege te grijpen. Toen de tegenwoor dig in Den Haag woonachtige Hermans eenmaal was terug gepakt, rook De Boer zijn kans. De sterk rijdende baan renner Sefton trachtte de kloof nog te dichten, maar de moeite bleek vergeefs. Ondanks de zege van de voor Tempo Soest rijdende De Boer, deed Du Prie-Spaarbank- ploegleider Leslie Riethoven toch nog goede zaken. Achter nummer twee Hermans finish ten zijn discipelen Onno An ten, Peter Hogervorst, Er win Nieuwenhuizen en Michel Meere als de respectieve num mers vier, negen, tien en twaalf, hetgeen hem een roya le voorsprong in het ploegen- klassement opleverde ten op zichte van rivaal Bouwcompu- ting-Markthof. Axel Hermans stelde boven dien zijn kandidatuur voor de eindzege. Dagwinnaar De Boer (in 1980 winnaar van de IWAZ) verklaarde na afloop zelf al, zich geen enkele kans te geven op die eindoverwin ning. Hem ontbreekt immers de steun van een goede ploeg. Hermans weet zich daarente gen naast de steun van zijn sterke ploeg ook nog eens ver zekerd van zijn rappe eind- schot. Vandaag rijden de ren ners in de Haagse Vlierboom straat. GERT-JAN ONVLEE iega- ledia einig IVOU- genis 1 ééh uge-g< vair iten lelijk >estuur van de Neder- islandse IJshockey Bond NIJB) zit nog even in het adel. Zonder de voor een leup-operatie in een zie kenhuis opgenomen voor zitter Schweers werd gis teravond in een bijzonde re algemene ledenverga dering te Zoetermeer een motie van wantrouwen te- 'en het bestuur verwor den. Maar de uitslag van de stemming (30 voor, 38 tegen, vijf onthoudingen vijf blanco) was niet zo ie bijster overtuigend. Eerder was al een motie van ie Haagse club HOKIJ, waar om vrijwillig aftreden van iet bestuur werd gevraagd, xworpen. Uiteindelijk werd voorstel van Amsterdam Tilburg om een onafhanke- ijke commmissie in te stellen met 48 stemmen vóór en 30 té- in |en een bestaan uit een secretaris van een grote sportbond, een Ka merlid en een accountant, moet twee rapporten van de financiële commissie van de NIJB op zijn merites 'gaan be oordelen Deze rapporten, waarin forse kritiek werd ge leverd op de handel en wandel van het huidige bestuur (lees: voorzitterSchweers) hebben onlangs grote beroering ge wekt. Zo werd er onder meer in gesteld, dat er op het gebied van declaraties van bestuursle den en de inrichting en exploi tatie van het Prins Willem Alexander sportcentrum mo gelijk de nodige „slordighe den" zijn begaan. De samen te stellen onafhankelijke com missie moet voor 15 juli rap port uitbrengen. Een clubafgevaardigde was gisteravond van oordeel, dat de afwezigheid van de bonds voorzitter tijdens de door de heer Van 't Woudt voorgeze ten vergadering het huidige bestuur waarschijnlijk heeft gered. „Schweers roept zoveel agressie op, dat de stemmingen anders zouden zijn uitgeval len", aldus de afgevaardigde. y. Hennie Kuiper is achter gangmaker joop Zijlaard in training voor de monsterrit Bor deaux-Parijs, die komend weekeinde wordt gehouden. VISENTINI NIEUWE LEIDER VAL GARDENA De Zwit ser Hubert Seiz heeft gister middag de vierde etappe van de Ronde van Italië gewon nen. Na de 237 kilometer van Pinzolo naar Selva di Val Gar- dena kon de Italiaan Roberto Visentini de leiderstrui over nemen van zijn landgenoot Guiseppe Saronni. Enige me ters voor de streep passeerde de 24-jarige Seiz de Fransman Bernard Hinault, die de laatste kilometers naar Val Gardena een leidende groep van vijf had aangevoerd. Achter Seiz en Hinault volg den de Italianen Gianbattista Baronchelli en Roberto Visen tini en de Spanjaard Marino Lejarreta. Saronni eindigde op meer dan vier minuten. De Giro-winnaar van vorig jaar, Francesco Moser, moest twee minuten toegeven. In de alge mene rangschikking heeft Vi sentini (27) nu met een voor sprong van veertig seconden op Hinault de leiding. Johan van der Velde staat dertiende. Francisco Rodriguez heeft vóór oud-kampioen Herrera de 25ste editie van de Clasico RCN gewonnen. De veelge plaagde wielerploeg van Jos Elen heeft zichzelf een flinke opsteker bezorgd door de af sluitende ploegentijdrit in de Ronde van de Mijnvalleien te winnen. De veelbelovende Angel Sarrapio werd winnaar in het eindklassement. Frits Schür uit Didam sloot de Ron de van Marokko voor wielera- mateurs als zesde af. „Er is in Nederland veel be langstelling voor de sport in het algemeen. Verhoudings gewijs is de situatie zelfs be ter dan in China. Hier is sport een onderdeel van het gewone leven. Men vindt het leuk om mee te doen, waar door een meer ontspannen manier van aan sport doen is ontstaan. Bekeken vanuit deze optiek is het niveau ver houdingsgewijs hoger dan in China. En in elk team zitten wel één of meerdere spelers met toekomst. Als men die zou kunnen concentreren in een paar teams, zou je echt goede teams kunnen maken". (Chinese trainer Pang Wu- qiang in Volleybal) „Laat veelbelovende renners bewijzen wat ze waard zijn; in de schaduw van kopman nen is het niet altijd even goed gedijen. Een bepaald be leid kan er toch nooit op ge richt zijn om knechten te kweken? Een knecht met ambitie is meer waard dan een knecht zonder gedreven heid. Hoeveel kanjers in de dop moeten er nog worden gesmoord voordat het sys teem van de angst er aan gaat?" (Columnist Gerrie Knete- mann in Televizier/AVRO Bode) „Ik ken die verhalen? Je hebt makelaars in alle branches, maar een voetbalmakelaar schijnt verboden te zijn. Al thans, wanneer je de heren van de KNVB en alles wat daar om heen hangt, moet geloven. Maar wat doe ik nu helemaal? Ik ben geen spe lersmakelaar, ik ben maar een manager annex zaak waarnemer. En dat is toch niet misdadig? Ik begeleid spelers, ik bespreek het con tract met de club uit naam van de speler. De buitenland se clubs zijn blij met mensen zoals ik, omdat wij de juiste taal spreken en bovendien van wanten weten. Meestal nog stel ik zelf het contract op, dat door de secretaresse van de club verder alleen nog maar behoeft te worden uitgetikt. De spelers worden door ons niet aan hun lot overgelaten, hetgeen bij de erkende makelaars nog wel eens gebeurt. Die helpen al leen mee aan de totstandko ming van de transfer, die krijgen daar hun commissie voor en verder bemoeien ze zich nergens mee. Ik stel de speler in het buitenland op zijn gemak". (Ploon Konijnenburg in de Haagsche Courant) „Oh, dat vervloekte voetbal soms, dat slokte alle tijd van de echte sport op. Zo dacht ik dus vroeger over sportuitzen- dingen in Nederland, totdat ik zeven jaar lang de kans kreeg om de sport op t.v. in Amerika te aanschouwen. Vreselijk. De heilige koe van Amerika, het American foot ball - overigens nog niet eens een vervelende sport om aan Hans van Breukelen: ...redding... te zien - leent zich bijvoor beeld bij uitstek voor het uit zenden van veel reclame. Het spel ligt om de twee a drie minuten stil en dan werd je gelijk met Pampers of het waterige Amerikaanse bier om de oren geslagen". (Columniste Ria Stalman in het Algemeen Dagblad) „Feyenoord moet een speler met 'n Engelse mentaliteit kopen. Kijk maar naar Lin- ford bij NAC; die maakt de hele boel gek. Ik denk dat we met Sörensen er bij een te speels middenveld krijgen. Mijn voorkeur gaat uit naar Daerden. Dan zouden we met vien middenvelders kunnen ope#ren en twee hangende spitsen. Buitenom aanvallen en alles voor de pot gooien zoals de Engelsen doen". En: „Ik heb de club nog nooit een gulden gekost, maar ze wil len er (een driejarig contract met een gelimiteerd transfer- bedrag van 750.000 gulden) niet aan. En ik denk dat ze er op speculeren dat mijn hart bij Feyenoord ligt, dat weet iedereen. Ik voetbal hier al vanaf mijn zeventiende. Dit hier is mijn publiek én dat verspeel je dan (...bij een ver trek...). Dat is het mij niet waard. Nee, ook al bieden ze ik weet niet welk bedrag, ik sluit uit dat ik voor geld zal bezwijken. Ik ben hier iets aan het opbouwen en dat zou ik dan in één klap afbreken. Ondenkbaar. Zoals Gullit nu, dan knapt er toch wat in de supporters". (Feyenoorder Mario Been in de Volkskrant) „Het was een corner, Willy van de Kerkhof was er al uit, hij was steeds de man die de eerste paal pakte. Nu ging dat even mis, de bal viel ach ter Michel van de Korput, die goser nam 'm vol op z'n pantoffel. In een reflex kreeg ik net een hand er tegen en hij ging over. Wijnstekers gaf me meteen een kus op m'n mond. Inderdaad, misschien wel de belangrijkste redding uit mijn carrière". (Doelman Hans van Breu kelen van Oranje in Voet bal International) „Mijn eerste auto was een Mercedes, die heb ik zeven jaar gehad. Ik verzamel geen sportwagens zoals Gerulaitis. Nu heb ik een Ferrari, maar ik weet eigenlijk niet eens welk type. Een 400 geloof ik, kan dat? Het is in elk geval MmM John McEnroe: ...heel speciaal... geen tweezitter. Eigenlijk heb ik niet eens tijd om er van te genieten, ik koop trouwens liever huizen dan auto's. Maar wat muziek, kunst, Ferrari's en huizen aangaat, is het net als met tennis. Ik hou van aparte dingen en wat tennis betreft ben ik zelfs heel speciaal. Het is nu eenmaal zo. Ik ver wacht dan ook dat mensen me respecteren voor wat ik doe en dat ze me als zodanig behandelen. Het is zo gemak kelijk om de slechte kanten van iemand te vinden. Hoe dichter je bij iemand komt, hoe meer slechte kanten je dan opvallen. Er zijn op deze wereld niet zoveel speciale mensen, maar het schijnt een gewoonte te zijn om ze om laag te halen". (John McEnroe in Tennis magazine) DEN HAAG Rob Baan hoopt nog dat Huub Smeets zijn besluit acuut te stoppen bij FC Den Haag wil terugdraai en. De Haagse trainer heeft gisteren contact gehad met de Limburgse spits. „De zaken liggen emotioneel. Ik heb Smeets geadviseerd nog eens een paar dagen goed na te denken. Wellicht komt hij er op terug", aldus Baan. „Ik kan me zijn reactie wei voorstellen. Op zo'n manier gaat de lol er natuurlijk af. Maar toch vind ik dat deze zaak moet worden opgelost. Smeets is voor ons een belang rijke speler. Het zou goed zijn als alle supporters dat ook eens zouden beseffen". Baan houdt deze week contact met Smeets. „Want wij hebben hem nodig. Zijn veiligheid zal gegaran deerd moeten worden. Op dat terrein ligt dus ook een taak voor het bestuur. Ik denk Smeets trouwens een beetje te kennen en heb goede hoop dat hij volgende week weer speelt". Voorzitter Stoop, vanochtend nog onwetend van de de laat ste problemen rond Smeets, ziet geen problemen. „Smeets heeft een contract tot het eind van dit seizoen. 'Het is een emotionele jongen, zoals alle Limburgers. Maar ik vind dat voetballers de risico's van hun vak moeten accepteren. Daar hoort af en toe ook wel eens een dreigement bij". ZEIST Clemens Westerhof, de trainer van Vitesse, is door de tuchtcommissie betaald voetbal van de KNVB ge schorst voor een periode van zes maanden. De schorsing is met onmiddellijke ingang van kracht Westerhof is gestraft voor zijn uitlatingen in Elf, het voetbalmaandblad, over do ping tijdens AZ*67 - Feyenoord in 1980. Hij was destijds oefen- meester van de Rotterdamse club. Tot 20 november van dit jaar mag Wester hof geen en kele functie in de voetbalsport bekleden. Ondanks de straf kan trainer Clemens Westerhof bij Vitesse voorlopig aan het werk blij ven. Westerhofs advocaat, Eric Vilé, die vrijspraak blijft be pleiten, zal deze week tegen de strafmaatregel van de tucht commissie in beroep gaan bij de hoogste rechtsprekende in stantie van de KNVB. Zolang deze uit onafhankelijke juris ten bestaande „commissie van beroep" de zaak in behande ling heeft, wordt de schorsing uitgesteld. Tijdens het vooron derzoek heelt de in Arnhem woonachtige trainer zijn in Elf gedane uitspraken bevestigd. Slechts beschuldigingen over doping van Johan Neeskens, die op latere leeftijd in de lan den wedstrijd tegen België te rugkeerde in Oranje, en het doping-onderzoek van de voetbalbond werden door hem ingetrokken. Penning meester Henk Hut van de profsectie van de KNVB houdt de hand op de knip. ZEIST Het vroegtijdige vertrek van Kees Rijvers en de aanstelling van Leo Beenhakker tot interim- bondscoach hebben de sectie betaald voetbal van de KNVB een extra on kostenpost van 392.000 gulden opgeleverd. De be groting voor het lopende seizoen zou normaliter een batig saldo van 122.000 gulden hebben genoteerd, die van het volgende van 229.000. „Maar", aldus penningmeester Henk Hut van de profsectie tijdens de algemene voorjaars vergadering van gisteren, „daarbij is nog geen rekening gehouden met de regeling die we met Rijvers moesten tref fen en met het inhuren van Beenhakker. In overleg met de financiële commissie zijn we van plan de kosten voorzo ver mogelijk ten laste van de jaargang 1984-85 te brengen. Dat houdt in dat wij dit sei zoen financieel op nul eindi gen. Het restant van beide pos ten kunnen we dan in minde ring brengen op het egalisatie fonds". Dat fonds werd twee jaar gele den ingesteld om de financiële huishouding niet langer af hankelijk te laten zijn van de resultaten van het Nederlands A-elftal. Het sectiebestuur be sloot destijds tot een plafond van 2,5 miljoen aan reserves. Per 30 juli aanstaande zou dat „potje" 1,9 miljoen bevatten. De extra bijdrage moet gericht worden besteed aan de jeugdo pleiding. Hut: „We kunnen dit doen omdat we ervan uitgaan dat we de zes ton die we nu onder het plafond komen ze ker zullen ontvangen in de ex tra wedstrijd die het Neder lands elftal dit najaar in hét kader van Mexico '86 nog zal spelen". Meer wenste Hut zoals ver wacht niet uit de aanwezige reserves aan de clubs over te maken. Ook al niet omdat het komende seizoen van het te verwachten batig saldo van 229.000 gulden ook nog eens het af te sluiten eenjarige con tract van Leo Beenhakker af moet (200 000 gulden) en daar van ook de ondersteuning, met 65.000 gulden, van de onlangs in het leven geroepen Centrale Spelersraad (CSR) dient te worden bekostigd, hetgeen uit eindelijk neerkomt op een ne gatieve uitkomst van 36.000 gulden. Uitvoerig gesproken werd gis teren ook over de beslissing van het sectiebestuur de clubs op te dragen voor een vaste speeldag te kiezen. Dit mede ten behoeve van een herken bare competitie. Voor wedstrij den met een „orde-risico" werd de clubs verzocht met de betreffende burgemeester overleg te plegen alvorens te kiezen voor de zaterdag of de zondag. Het pas onlangs geno men besluit van het sectiebe stuur ondervond echter zoveel tegengas, dat het alsnog werd ingetrokken en omgezet in een advies. In Deventer heeft Go Ahead Eagles inmiddels al ge kozen voor de zondag als vaste speeldag voor de thuisduels in het komende seizoen. WILLEM PFEIFFER DAMMEN Wereldbeker voor continenten in Valkenburg Derde ronde: Nederland-Europa A 5-1: Van der Wal-lssalène (Fra) 1-1; Clerc-Verpoest (Bel) 2-0; Sijbrands- Laporta (Ita) 2-0. Amerika-Europa B 4-2. Sovjet-Unie - Afrika 4-2. Stand: 1. Nederland 6 punten, 15 bordpunten; 2. Sovjet-Unie 6-13; 3. Amerika 2-8; 4. Afrika 2-7; 5. Europa B 1-6; 6. Europa A 1-5. TENNIS Wereldbeker landenteam* in Dus- Blauwe groep: Australië - West- Duitsland 2-1; Cash-Schwaier 2-6, 3-6; McNamee-Westphal 6-3, 6-3; McNamee/Fitzgerald-Popp/Mauerer 6-2, 6-1. Rode groep: Frankrijk-lndia 2-1: Tulasne-V. Amritraj 6-0, 6-1; Le- oonte-Krishnan 6-1. 7-6 (7-3); Lecon- te/Portes-Vijay en Anan Amritraj 6-7 (5-7), 6-7 (0-7). WIELRENNEN Ronde van Italië Vierde etappe: 1. Seiz (Zwei) 6.51.53 (met tijdvergoeding 6.51.33); 2. Hi nault (Fra), z.t. (6.51.38); 3. Baron- cheili (Ita). z.t. (6.51.46); 4. Visentini (Ita), op drie seconden (6.51.51); 5. Lejarreta (Spa) z.t.; 6. Lemond (VSt), op 1.40; 7. Mutter (Zwi). op 1.52; 8. Wyder (Zwi) 2.23; 9. Van der Velde (Ned), op 2.26; 10. Schmutz (Zwi); 11. Prim (Zwe); 12. Contini (Ita) z.t.; 13. Mo6er (Ita); 14. Zimmerman (Zwi); 15. Navaro (Spa), allen In dezelfde tijd als Van der Velde. Overige Nederlanders; 95. Jac. van Meer. op 16.24; 96. Frits Pirard. op 16.34,. 133. Wies van Don gen. op 30.14; 150. Peter Pleters, op 35 04; 154. Gerrie Knetemann. z.t. - Algemeen klassement: 1. Visentini 18.40.20; 2. Hinault. op 48 seconden; 3. Lejarreta. op 1.36; 4. Mutter, op 1.45; 5. Moser, z.t.; 6. Seiz, op 2.24; 7. Lemond, op 2.29; 8. Contini, op 2.48; 9. Baronchelli. op 2.54; 10. Ha- rald Maier (Oos). op 3.09; 13. Van der Velde, op 3.32; 69. Pirard. op 19.40: 121. Van Meer, op 29.35; 131. Van Dongen, op 34.11; 163. Knetemann. op 40.11; 176. Pieters, op 50.13. Avondzesdaagse IWAZ Eerstè etappe, in Leiden: 1. Harry dlS Boer (Hilversum), 80 kilometer In 1 uur 55 minuten en 38 seconden; 7 Axel Hermans (Den Haag) op 24 se conden; 3. Gerrit Pronk (Schevenin- gen); 4. Onno Anten (De Lier); 5. Ton Schouten (Deri Haag); 6. Ton Vrolijk (Den Haag); 7. Fons Schootman (Nee- de); 8. Steve Sefton (Engeland); 9 Peter Hogervorst (Pijnacker); 10. Er- win Nieuwenhuizen (Leiden), allen in dezelfde tijd als Hermans BOKSEN Crooawijk Halfzwaargewicht B-klaaae: Herman Miltenburg (De Houtzagerij) onbeslist tegen Henk Bosschaart (Hoboken); C-klasse: Tjabo Guntermohr (Krista- lijn) w.o.p. van Ferry Holzhaus (Hobo- Sportwereld Wielrennen De KNWU heeft voor de Nederlandse dames- wielerploeg een sponsorovereenkomst afgesloten met Skala Door deze steun kan de nationale formatie onder leiding van Ri- nus Verboom o.a. deelnemen aan de Ronde van Frankrijk, die. op 29 juni start. Voetbal Liverpool heeft gisteravond in het inhaalduel in de Engelse voetballeague met 3-0 gewonnen van West Ham United. Voetbal Voor de tweede keer in vijf dagen heeft het voetbal elftal van de Verenigde Staten (nu leider) gewonnen van Trini dad and Tobago: 1-0. Schaken De 25-jarige grootmeester Artoer Joesoepov is win naar geworden van het interzone schaaktoernooi in Tünis. So- sonko (Ned) werd gedeeld zesde. Boksen Wilfredo Gomez is de nieuwe wereldkampioen in het zwaarverdergewicht (WBA-versie) door een zege op punten opt de Amerikaan Rocky Lockridg*-

Leidse Courant | 1985 | | pagina 9