Wassenaar se Chinees op de bon umelagecomité vraagt ille subsidie voor reis dertig delegatie Sassenheimers exposeren in eigen bibliotheek DIPLOMA'S CURSISTEN „VERMEERDERING BLOEMBOLLEN" Stank voor dank j,Eind '86 kan bouw in Weteringpark beginnen Ton Lamboo (57) neemt afscheid van S. V.L. V. ALS RESTAURANT ZONDER VERGUNNINGEN OPEN GAAT LISSE In de bibliotheek van de Rijksmiddelbare Tuinbouwschool in Lisse zijn gisteravond de eerste diplo ma's „Vermeerdering bloem bollen" uitgereikt door J. P. M. de Jonge, voorzitter van de Koninklijke Algeme ne vereniging voor Bloem bollencultuur. Door middel van deze cursus wordt getracht nieuwe vak kennis over de zich snel ont wikkelde vermeerderings technieken bij de cursist aan te brengen, waardoor deze beter kan blijven functione ren in de bloembollenbran che. Deelnemers waren on dernemers, voorlichters en de andere Bedrijfsgenoten, die werkzaam zijn in de sier teelt en voldeden aan de toe latingsvoorwaarden. De heer De Jonge richtte zich tot de geslaagden met hun een compliment te ge ven, dat zij zoveel vrije tijd in de cursus gestopt hadden. Het duidelijke verschil in leeftijd tussen de cursisten weerspiegelde volgens dhr. De Jonge de brede samen stelling van het bloembollen vak en hjaar belangstelling voor het onderwerp ver meerdering. Hij ziet deze vermeerdering wel als een verlengstuk van de verede ling. Ook wees de heer De Jonge op de vele mogelijkhe den van de genmanipulatie. Nieuwe „smaken" en o.a. kwaliteitseisen wijzen ook op het belang van de Bloembol lenkeuringsdienst. De geslaagden zijn: D. Breg- man (Callantsoog), W. Gran- neman (Hillegom), J. F. M. Hogervorst Noord wijker- hout), L. M. Hoogeveen (Wassenaar), IJ. C. de Jong (Rutten), L. J. C. Kapiteijn (Breezand), A. J. M. Kemp (Leiden), C. A. Leyten (Ens), J. H. J. Oostdam (Voorhout), N. F. van der Ploeg (Juliana- dorp), J. J. Pijnacker (Voor hout), N. A. A. Rotteveel (Burgerbrug), J. Th. Ruigrok (Noordwijk), C. P. C. van der Salm (Lisse), L. J. C. Schoorl (Lisse), J. P. Spaans (Alk maar), Q. C. M. Vink ('t Zand), M. C. J. Zandewijk (Noordwijk), C. J. L. Zonne veld (Den Helder). SIDEN OMGEVING ftüdae Commit DINSDAG 21 MO 196S PAGINA 1? ID STEMT IN MET PLAN VOOR 350 WONINGEN vanuit de burgerij zonder 'kos ten wordt overgemaakt naar Kita, waar projectbegeleider Êater Johan Wachters dit geld esteedt. De subsidie-aanvrage wordt door het comité gedaan omdat het nodig gedacht wordt dat na het bezoek van 5 Malinezen vorig jaar aan Voorschoten er thans een de putatie onder aanvoering van de burgemeester Cannegieter naar Kita in Mali gaat om zo de twee bevolkingsgroepen in tens tot elkaar te brengen. De kosten voor de reis van een Voorschotende delegatie wor den geraamd op ƒ21.625,-. Een eerste indruk kan zijn dat het gemeentebestuur beter zelf jaarlijks een bedrag had kun nen overmaken naar Kita in Mali, maar dan wordt voorbij gegaan aan het feit dat thans menig vereniging in Voor schoten akties houdt voor de Malinezen in Kita. De grote vraag is of de ge meenteraad bereid is om dit bedrag beschikbaar te stellen. J. Aikens (D '66) is de geeste lijke vader van de jumelage met een dorp in de Derde We reld. Hij hekelde de zgn. ken nismaking bezoeken met het Belgische Schoten en meende dat een jumelage met de Der de Wereld zinvoller zou zijn. De gemeenteraad besloot toen zowel het Belgische Schoten als het Afrikaanse Kita als ju- melagepartner te beschouwen. Over het subsidieverzoek van het Kitacomité zegt hij: „Ik moet het allemaal nog eens be studeren, maar ik weer zeker dat ik tegen snoepreisjes ben die de burgerij moeten betalen. Voor mij behoeft een Voor schotende deputatie niet naar Mali, want er is genoeg infor matie via het NCO voorhan den". Drs. H. J. Willemsen, fractie voorzitter van de VVD heeft het verzoek van het jumelage- comité nog niet doorgepraat met zijn fractie, wel wil hij het volgende kwijt: „Ik sta niet te dringen om de burgemeester en vier burgers op kosten van de gemeenschap naar Afrika te sturen. Dat is gewoon niet te verkopen ten opzichte van onze eigen verenigingen, die wij korten op subsidie. Het buurthuiswerk wordt steeds bekort en voor een reisje naar Afrika denk ik is geen ruimte. Ik sta positief tegenover de ju melage met Kita in Mali, maar dienstreizen naar Afrika gaan volgens mij boven onze begro ting". Een CDA-raadslid wil graag Stank voor dank. Dat kreeg de Leiderdorpse politie bij het registreren van een aanrijding op de rijks weg 4 richting Den Haag. Terwijl de mannen van de „arm der wet" alle benodigde papieren invulden in verband met een kleine kop-staart-botsing op de rijksweg, werd hun eigen Volvo aangereden. Dat gebeurde door een automobilist die te laat in de gaten had dat alle verkeer naar de linker-rijstrook moest in verband met wegwerkzaamheden op de Rijnbrug. Door die werkzaamheden stond een file op die linker-rijstrook. De automobilist wist te voor komen dat hij daarop botste. In plaats daarvan schoof hij op de politieauto die met alle alarm- en knipperlichten aan op de vluchtstrook stond. De politiewagen werd in volle vaart geramd en schoof daardoor op de ervoor staande auto's die bij de kop-staartbotsinbg betrokken waren. De politieau to moet als totaal vernield worden beschouwd. e" WASSENAAR De eer- Strijd die door sommige partij- ne zone Wassenaar te behouden. De zelfde partijen stemden nu ingen omvattende plan JZ 'eteringpark kan moge- 27. v#Jk al eind volgend jaar voor het nieuwe plan Wete- vaatwfe grond in. Dat zei wet- ouder mr. A.F. Cocheret la Morinière gister- iersoo vond tijdens de raadsver- "'ói? bering. oods;Pndanks alle felle kritiek van IDA en PvdA toen de ge- and'' leente^j^e bouwplannen ran ortgeleden tijdens een verga ringpark dat slechts op een steenworp van de Hoge Klei, in hetzelfde groen, ligt. PvdA, CDA, D'66 en Partij Wasse naar waren gisteravond van mening dat er na het plan We teringpark nog flink gebouwd zal moeten worden in Wasse naar. Volgens CDA'er V.J.W. Wensveen is het de „Sociale ering van een raadscommis- plicht" van de gemeente om ie werd behandeld, besloten door te gaan met bouwen in de >k deze twee partijen gister- rónd samen met de VVD in 9 :u£ stemmen met de bouw in leeoj» ^eteringpark. Het plan ver- angt de voormalige bouw- toekomst. Als het aan zijn par tij ligt, bouwt de gemeente de komende jaren ruim 1100 wo ningen. De partijen voelden zich gesterkt door een woning- laats „Hoge Klei" die een behoefteonderzoek dat door de aar jaar geleden werd afge- Heidemij is verricht. Daaruit heel wat zal moeten bouwen om van de lijst met 1560 wo ningzoekenden af te komen. De VVD, waarmee de PvdA in het college zit, is en blijft fel tegen verdere uitbouw van de gemeente. Verder dan nieuw bouw aan het Weteringpark wil men absoluut niet gaan. „Wassenaar moet groen blij ven", is het motto van deze partij. „We mogen niet vast groeien aan Leiden en Den Haag", aldus liberaal C.B. Apt- root die zei te vrezen dat als de PvdA haar woningbouwplan nen door kon zetten, de grens tussen Leiden en Wassenaar straks alleen nog maar zal be staan uit de Rijksstraatweg met aan beide kanten huizen. Sociaal democraat Goulooze noemde deze opmerkingen van de VVD'er „Heel goed koop". Drs. R.A. Nieuwenho- ven Van D'66 nam het voor de socialisten op door te stellen dat de VVD nogal selectief is als het gaat om de bescher ming van de door de liberalen gekoesterde „Groene buffer". „Er mogen volgens de VVD wel wegen worden aangelegd door het groen, villa's bouwd aan de Spelderslaan en ook tegen een golfterrein heeft men geen bezwaar", aldus een verontwaardigde Nieuwenho- ven. Volgens de liberalen lost het bouwen van extra woningen niets op. Want zodra er meer activiteiten zijn, zullen meer mensen zich inschrijven voor een huis, redeneert de VVD. CDA'er Wensveen haalde naar de VVD uit door te stel len dat „Mensen die goed won nen blijkbaar niet veel begrip op kunnen brengen voor wo ningzoekenden". De elftallen van oud-S.V.L.V. en oud-Rouwkoop thans Randstad Sport. Op de voorgrond In het midden met bloemen Ton Lamboo met naast hem zijn kleinzoon Micha. TUDENS BIJZONDERE VOETBALWEDSTRIJD VOORSCHOTEN Ton Lamboo (57 jr.) heeft 42 jaar actief ge voetbald bij S.V.L.V. Thans wil hij het rustiger aan gaan doen. Een en ander heeft tot gevolg dat hij met voetballen wil stoppen. Die beslissing werd gisteravond bezegeld met een voetbalwed strijd tussen oud-SVLV en oud-Rouwkoop thans Randstad Sport. De oudste speler was J. van Bemmelen, die binnen enige tijd 70 jaar wordt, de jongste speler was ruim de veertig gepasseerd. Alle spelers, zowel van SVLV als van Randstad Sport, hebben Ton Lamboo als teamlid of als tegenspeler gekend en meege maakt. Rondom het voetbalveld verzamelden zich honderden Voorschotenaren. Onder leiding van gelegenheidsscheidsrechter F. Mens werd er tweemaal een half uur gespeeld en tijdens de tweede helft telde ieder „elftal" vijftien spelers om de gaten op te vullen. Beide keepers lieten zich niet passeren en zo bleef de eindstand 0-0. In de kantine vond later een gezellig samenzijn plaats met veel toespraken en veel cadeautjes voor Ton en Jo Lamboo. Behalve actief voetballer was Ton Lamboo ook actief lid van de vereniging. Hij maakte onder meer mee dat de r.-k. vereniging een algemene vereniging werd en dat werd zeker niet door iedereen in dank aanvaard. Thans blijkt dat het een juiste beslissing is geweest. Ton Lamboo werd tijdens de toespraken gesprezen om zijn spor tiviteit en het actief bezig zijn binnen de vereniging. Voor de vele toeschouwers was het bijzonder aardig om oude spelers nog wel dezelfde bewegingen te zien maken, maar dan natuurlijk wel wat langzamer. Een oude speler merkte op: „Hoe ouder je wordt, des te groter en zwaarder ^/ordt de bal. -etspad naar .Tde' lestal Overduin >rat!e1 WIJK Voor het fietsverkeer afkomstig uit Zeedorp en de wijk Koestal/Overduin komt er nieuwe route richtinjg de Pan van Persijn- ssenaar. De raadscommissie voor financiën gistermiddag akkoord met het uittrekken een krediet van 77.000 gulden voor het ma- ■Mjvan een verbinding tussen de Nieuwe Duin- en het fietspad langs de Provinciale weg 1. jUJHr deze verbinding, die begint ter hoogte van ^^^zogenaamde „tunneltje" onder de autoweg, het langzaam verkeer de huidige (drukke) e Nieuwe Duinweg-Baron van Wassenaer- -Wassenaarseweg-Hyacintstraat mijden. Het Boetze! seren van de nieuwe fietsroute is mogelijk nu 0800): emeente overeenstemming heeft bereikt met .45, ^21 jeer J. W. F. Baron van Wassenaer van Cat- '"1)l k over het in erfpacht nemen van een stuk J, id langs de Provincialeweg 1. 18-7401 'O. 14. dl. 19. leine etiekbaan !4130f Wassenaars de! büf Vs majortveld India l,: 2°\SSENAAR De raads- >n J. Speelman (CDA) en 30- 19 Goulooze (PvdA) hebben eravon(j tijdens de raads- lekkart gadering hun veront- t5. irdiging tegenover wet- THP .jder mevrouw Van der - pl-van der Flier niet on- stoelen of banken gesto- Door de raad werd una- ,0v besloten voor een be- lEATEig van, 80.195 gulden een i^tiekbaan aan te leggen op gemeentelijke sportveld de Prinsenweg. gens de heren Speelman Goulooze zou er echter eten worden bekeken of geen grotere voorziening iig is. Daar is in het re- ite verleden over gespro- binnen het college, dat aanleg van een baan van <a|): ^m twee ton een overbodi- zaak vond. EEnw4 heer Speelman wilde van wethouder van welzijn ter argumenten, dan alleen uitleg dat het sportveld te •n Ifein is voor een grote baan er hinder te verwachten voor de schoolsport. tA: V«folgens mij ontbreekt bij de éthouder de politieke wil, (Spul V 'k "if baar woor- on cl*n", zei de heer Speelman. 2iij noemde de atletiekbaan, «W gaat worden aangelegd ekiliip half ei, „waar de beoefe- 2i.aren van de sport dan maar Centrajj mee moeten zijn." Hij zick °°k a* waarom er i, I9.«en andere plek in Wasse- Le« u£ar is bekeken, als het ge- 5- ^Aeentelijke sportveld te eop' JUin wordt geacht. wethouder van welzijn: tr *s 6ewoon geen ruimte I8^°r een grote baan. Boven- (Leen: In Den Haag zijn banen Mn (ijnoeg." WASSENAAR De ge meente Wassenaar zal proces-verbaal opmaken als het Chinees restaurant Suzi Wong aan de Rijks straatweg binnenkort toch zijn deuren opent. Het be drijf heeft nog geen Hin derwetvergunning en ook andere vergunningen ont breken nog. „In het uiter ste geval zal het restau rant weer moeten slui ten", aldus een gemeente lijk woorvoerder. De eigenaar van het restau rant, Hong-Kong Chinees Butt Chuen Wai, wilde zijn nieuwe zaak op de hoek van het ver keersplein Den Deijl eigenlijk vanavond openen. Door aller lei tegenslagen, loopt hij al maanden achter op zijn herin richtingsschema. Voor de kerstdagen hadden de eerste maaltijden al geserveerd moe ten worden. Het Chinees restaurant van de heer Butt Chuen Wai in Wassenaar, dat hij voor één miljoen gulden heeft laten opknappen. 'RSCHOTEN Het imité dat acties op touw om geld bijeen te krij- :n voor Kita, een streek Mali waarmee Voor- loten vriendschapban- heeft aangeknoopt, ft de gemeenteraad ge- om een subsidie, acties dienen voorna- ïlijk om geld bijeen te ijgen voor de aanleg dammen in Mali, trdoor het regenwater igevangen kan worden deze streek weer leef- kan worden. it uitvoerende comité doet brief aan de gemeenteraad verzoek om 29.622,82 iidie te mogen ontvangen de plannen voor de eerste jaar waar te kunnen ma- i. In die plannen komt naar iren een overmaking naar in Mali van een totaalbe- ig van 28.000,-, waarvan dit moment slechts de helft innen gekomen is door mid- :1 van akties vanuit de bur- Tij. uitvoerend comité stelt dat i al het geld, dat binnenkomt anoniem blijven omdat het subsidieverzoek nog niet bin nen de fractie besproken is, maar zijn eigen mening is niet positief: „Ik zou bereid zijn om ja te zeggen tegen het subsidie verzoek indien dat bedrag ten goede zou komen aan de Der de Wereld. Helaas kunnen wij als gemeente zo iets niet doen. Bovendien moet niet de in druk gewekt worden dat in Voorschoten het geld aan de bomen groeit. Of een Voorschotense deputa tie ooit nog in Kita aankomt, is zeer de vraag. Ook is nog niet definitief bekend wie de reis kosten betaalt van de vijf Ma linezen, die vorig jaar een be zoek gebracht hebben aan Voorschoten. Volgens het ju- melagecomité worden die kos ten gedekt door het NCO of de provincie Zuid-Holland of DCIS of het Kon. Juliana- fonds. Dat bedrag is f 13.634,40. Vast staat in ieder geval dat het jumelagecomité bedragen die ingezameld wor den door het verenigingsleven zonder kosten overmaakt naar Afrika. Maar of alle randge- beurtenissen rondom het ju- melageprojekt nodig zijn, de uiteindelijke beslissing ligt bij de Voorschotense gemeente raad. In het afgelopen half jaar stak Butt een miljoen gulden in de verbouwing van het nu luxe pand, waar straks 250 gasten kunnen eten. Nu de gemeente dreigt met een boete en omdat hij nog wat karweitjes in het pand op moet knappen, is de opening verschoven naar vol gende week donderdag. „De burgemeester is dan ook weer uitgenodigd", aldus Chuen Wai. Drs. P.H. Schoute, die al eer der was geïnviteerd om het nieuwe pand te openen, heeft laten weten niet te voelen voor de opening van een res taurant dat nog niet de beno digde vergunningen heeft. Geen klachten Gemeentesecretaris A. Mig hout riep de raadsleden on langs in een brief ook op het restaurant niet bezoeken zo lang de papieren niet zijn ge regeld. Volgens een gemeente lijk woordvoerder zal het nog „enkele weken" duren voordat het benodigde papierwerk door de gemeente wordt afge geven. Het staat al wel vast dat Chuen Wai een Hinder wetvergunning krijgt. Er zijn geen zwaarwegende klachten tegen het restaurant binnenge komen toen het ontwerp van deze vergunning op het raad huis ter inzage lag. Chuen Wai zegt nu geen behoefte te heb ben aan onenigheid met de ge meente. „Daarvoor staat voor mij teveel op het spel". W oningzoekenden toegenomen in Leidschendam LEIDSCHENDAM De nieuwe woonruimteverorde ning heeft in Leidschendam een grote toename van het aantal woningzoekenden tot gevolg gehad. Het aantal is ge stegen van 1868 tot 2425 wo ningzoekenden. De wachttijd voor mensen die in aanmer king komen voor een vierka merwoning bedraagt nu onge veer twee jaar. In de loop van dit jaar wordt nog een gedeelte van de 43 tweekamer- en 46 driekamerwoningen in de wo ningwetsector opgeleverd. In juli start de bouw van 14 pre- mie-A drie-kamerwoningen in het bestemmingsplan Voor- burgseweg. Magnifiosi wil nieu LISSE Het Open Jongeren Cen trum Magnifiosi in Lisse heeft vorige week om aandacht gevraagd voor het ruimteprobleem, waarmee het jonge rencentrum kampt. In een pamflet dat huis-aan-huis verspreid werd, eist Magnifiosi dat de gemeente zorgt voor goede huisvesting en personeel. De gemeente Lisse zou met een beleids plan voor het jongerenwerk moeten komen. Volgens het jongerencentrum is de af gelopen drie jaar gebleken dat het jongerenwerk in Lisse aanspreekt. Met bescheiden middelen een ge bouw in het weekeinde en slechts subsidie voor een part-time kracht werden er ieder weekeinde dankzij 50 we ruimte enthousiaste vrijwilligers vele activi teiten georganiseerd voor honderderf jongeren. Het gevolg daarvan was dat het gebouw veel te klein is geworden. Daarnaast bestaat er behoefte aan ac tiviteiten op doordeweekse dagen. Ook de gemeente signaleerde de fit nanciële en materiële nood, maar kon niet bijspringen. Het geld ontbreekt. Magnifiosi gelooft daar echter niet zo in. Volgens het jongerencentrum doen de investeringen met betrekking tot de bouw van het gemeentehuis, de aanleg van de Westelijke Randweg en sportvoorzieningen anders geloven. Magnifiosi vindt dat de gemeente Lis se onvoldoende inziet hoe belangrijk het jongerenwerk in Lisse is. Ze zou de opbouw hiervan ernstig belemme ren. De activiteitencommissie met van links naar rechts: Glel Langeveld, Nancy Macaro, mevrouw Vene- ma, Tineke Westerhof, Marianne de Mooy en Jos Jonkman. SASSENHEIM De openba re bibliotheek van Sassenheim bestaat vijf jaar, aanleiding tot het op touw zetten van iets bij zonders. Eind 1983 is daarom een activiteitencommissie op gericht die een verlengstuk wil vormen van het biblio theekwerk. Zeker in het lu strumjaar wil de commissie extra aandacht voor de moge lijkheden die de bibliotheek meer biedt dan het uitlenen dan alleen maar boeken. De Sassenheimse bibliotheek be schikt over een grote ruimte voor exposities van uiteenlo pende aard. De opzet is dan ook per maand een steeds wis selende expositie te verzorgen. Vooropgesteld wordt dat expo sities met een politieke of pro pagandistische grondslag er niet terecht kunnen dat is niet het doel van de biblio theek maar dat verder iede re inwoner van Sassenheim, individueel of in groepsver band, kan exposeren in de bi bliotheek. De activiteitencom missie nodigt dan ook groepen of individuele personen uit om contact op te nemen met de bi bliotheek die in staat is een expositie op te letten. De expo santen dienen zelf zorg te dra gen voor inrichting, publiciteit en dergelijke. De bibliotheek zorgt voor de ruimte en indien nodig aan vullend materiaal bijvoorbeeld in de vorm van boeken over het geëxposeerde onderwerp. Het gaat hier dan vooral om plaatselijke personen en orga nisaties. Contact over het een en ander is mogelijk tijdens de openingsuren van de biblio theek of met individuele com missieleden.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 17