Alcatraz heeft grootse plannen Leiderdorp verwelkomt burgemeester Bruggeman Rijnsburg zoekt oplossing voor 't Kraaienest" pagü^ÏDEN OMGEVING CcidócSotMcwit DINSDAG 21 MEI 198S PAGINA 15 aad beslist donderdag ver kunstgrasveld dige^sjlDERDORP De gemeenteraad van jaar odderdorp neemt donderdag 23 mei een be- njectieping over de omstreden aanleg van een ons dunstgrasveld van sportclub Alecto in het voolrt- en recreatiepark De Bloemerd. Op de prijkt dan het voorstel van het colle- men daarvoor een bijdrage van 200.000 gul- Het Ct te verlenen. De VVD-fractie (7 zetels) n de [ft zich voor de aanleg uitgesproken, ter- sPort| de PVDA (3 zetels) en D'66 (2 zetels) verhL eveneens in het voorstel kunnen vin- de hel1, ^en stevige raadsmeerderheid van van ne6ent'en zetels ligt daarmee achter"161 verschiet. Het CDA hééft zich bij elke ad bes£ëen*ieic' consequent tegen het kunstgras- Jcl uitgesproken. Actie voor pater Bandsma NIEUWVEEN Ko Stouten uit Nieuwveen tracht door middel van een bliksemactie extra geld in te zamelen voor pater Bands ma, een missionaris op de Filippijnen, die begin juni met verlof naar Nederland komt. Ko Stouten correspondeert al 26 jaar met de pater en toen deze vorig jaar september schreef over de zwa re cyclonen die op 3 en 4 september 1984 grote schade hebben .aangericht, besloot hij tot actie over te gaan. Alles wordt voor het goede doel verzameld: postzegels, zowel afgeweekte als niet- afgeweekte, suikerzakjes, ansichtkaarten, rozenkransen, speldjes enz. Alles wordt door Stouten uitgezocht en verkocht aan han delaren. Inmiddels is al 28 kilo aan postzegels doorverkocht. Sa men met de giften bracht dit tot nu toe 1800 gulden op. Pater Ted Bandsma komt begin juni voor het eerst na 121/2 jaar met verlof naar Nederland en Ko Stouten zou hem een extra groot bedrag willen overhandigen om de nood op de Filippijnen te helpen lenigen. Behalve postzegels zijn giften van harte welkom. Het speciale rekeningnummer voor Pater Bandsma bij de Rabobank is 3003.90.319. Verdere inlichtingen bij Ko Stouten, Dorpsstraat 28, Nieuwveen. PVDA WIL HONDENBELASTING AFHANKELIJK VAN INKOMEN NOORDWIJKERHOUT De hondenbelasting afhankelijk ma ken van het inkomen en het rioolrecht voor gebruikers vervan gen door een rioolrecht voor huiseigenaren. Dat stelt de PvdA in Noordwijkerhout voor in het rapport „Gemeente en lage in komens". De socialisten vinden dat de gemeente inkomensver schillen tussen de inwoners verder moet nivelleren. Het rijk wil gemeenten geen toestemming geven om inkomensposities te verbeteren door de bijstand te verhogen of door het verstrekken van aanvullende uitkeringen. De PvdA-fractie wijst erop dat wel toelaatbaar is, dat een gemeente eigen inkomensafhanke lijke tarieven hanteert. Deze geven de mogelijkheid lage inko mens te ontzien en kunnen leiden tot een rechtvaardiger kos tenverdeling. Zo denkt de PvdA ook aan kwijtschelding van ge meentelijke heffingen in sommige gevallen. Een andere maatre gel die wordt voorgesteld is het instellen van fondsen die bij voorbeeld rente-aflossing kunnen garanderen. Als er schulden zijn zou bemiddeling door de gemeente mogelijk moeten zijn, al dus de PvdA. Helft CDA- Wassenaar tegen naaktstrand WASSENAAR De CDA- raadsleden Wensveen, Hooge- weegen en mevrouw Visser- Luiting hebben gisteravond te gen het voorstel gestemd het Wassenaars naaktstrand te la ten schoonmaken voor een be drag van 11.000 gulden per jaar. Reden voor hun afwijzing betreft niet specifiek het schoonhouden, maar het be staan van het naaktstrand. Alle overige raadsleden, waar onder drie andere CDA'ers stemden voor het voorstel. Herstel van Weipoortseweg ZOETERWOUDE De werkzaamheden voor de aanleg van riolering en gasleidingen aan de Weipoortseweg in Zoeterwoude zijn zo ver ge vorderd dat kan worden overgegaan tot asfalte ring. Deze week is de weg grondig schoon ge maakt en geveegd en maandag worden alle on effenheden met asfalt uitgevuld. Eerst is de Noord Aa aan de beurt en vervolgens wordt er gewerkt in de richting van de Nieuweweg. Hierdoor kunnen vertragingen voor de wegge bruikers ontstaan. Het is de bedoeling om na de zomervakantie ongeveer half september de definitieve toplaag aan te brengen. Dan zal ook de aansluiting Weipoortseweg/fietspad langs de Nieuweweg gereed zijn, zodat het kruispunt Weipoortseweg/Nieuweweg even eens een nieuwe toplaag voorzien kan worden. On verklaarbaar ,Er gebeuren in de wereld inverklaarbare dingen". Het is het laatste redmid- iel van de kantonrechter wanneer een verdachte liet voor rede vatbaar ilijkt te zijn en tegen alle ogica en ambtsedige pro cessen verbaal in zijn ge- ijk tracht vol te houden. Jet is een sneer naar een wetsovertreder die nu lang ;enoeg aan de balie heeft itaan zeuren, maar ook een opstekertje voor de pleiter die zich tenminste enkele maanden heeft voorbereid op zijn betoog dat de officier van justitie moet vloeren. Blijkt deze onverhoopt slimmer dan I verwacht, gaat de huis- tuin en keukenpleiter ten minste naar huis met de gedachte dat het in de fjang der zaken besloten ag dat die agent daar toe vallig stond toen hij door het rode licht reed. Een dergelijk „toeval" ?n Hai overkwam ook de jeugdige >rt J autoverkoper die op de met dé rijksweg was aangehouden nadat hij de snelheid van z'Jn Porsche tot 180 had kan ei opgevoerd. Hij verkeerde de veronderstelling een f 15 kil wedstrijdje te zijn aange- langs.ëaan met een collega- n Le, Porscherijder. Dat klopte zoverre dat de Porsche Het jdie hij wanhopig voor te blijven, er één vjvan de rijkspolitie was. De \f guldm d>e keurige snit waarin is bijmen autoverkopers op ki- PerguP°meters afstand herkent, 19 w uitgedoste jongeman, had Als voor de zekerheid la- zal «te" vergezellen van een Jci'/oijUdvocaat. Dat zou hem •steunèechter weinig helpen. «WA* advocaat had de jonge er ™*man al stevig onderhou- e*den oveF zijn gedrag en deze bekende voor de kan- i tonrechter dan ook al snel zijn spijt. Maar hij had zijn i raadsman kennelijk niet 7averjialles verteld. Tot diens on- ezi^heisteltenis toverde rechter wordt Rigters tijdens de zitting ten nog eens vier eerder ge- pleegde, forse, snelheidso- I vertredingen boven tafel. 'ordt Officier Van Ek vertoonde van /(weinig mededogen en eiste is, Tié(600 gulden boete en vier tiia maanden voorwaardelijke acMontzegging van de rijbe- Bij flvoegdheid, waarmee de ns biet kantonrechter zonder aar- nbergt zelen instemde. hebtx De advocaat deed er wijse- /e „adlijk het zwijgen toe. B. I i dat Maart boel Van I dat K h in l van Jorpsl totaal bit 1.000 de en wi 6 aai sptera bill isvest aan ïfarei Pedagogisch 1 In hoeverre dient een rij- instructeur het „leerpro ces" van zijn leerling voor rang te verlenen boven de verkeersregels? Oftewel, op welk moment dient de instructeur tot ingrijpen te besluiten, daarmee een ge frustreerde leerling ach terlatend? De instructeur van een Leidse rijschool trachtte zoveel mogelijk een af wachtende houding in te nemen. Toen zijn leerling bij het naderen van een overweg waarvan de bel len begonnen te rinkelen, naliet de auto tot stilstand te brengen, had hij in plaats van in te grijpen de auto pedagogisch verant woord, rustig de overgang laten passeren. „Dergelijke situaties maken wij weke lijks mee", zo verzekerde hij de kantonrechter waar voor hij als juridisch be stuurder van de auto te recht stond. De kantonrechter vond het maar een linke aange legenheid. „Het lijkt me erg gevaar lijk om les te nemen bij ie mand die er zo over denkt", stelde Rigters vast. Slechts het feit dat in de aanklacht niet was vastge legd dat de man op het moment van de overtre ding rijles gaf, deed hem de rechtszaal zonder de gebruikelijke boete van 130 gulden verlaten. GERT VISSER VOORHOUT Het stich tingsbestuur van de op te richten jongerensociëteit Alcatraz heeft grootse plannen voor de opening. Vrijdag 20 september is er „open huis". Zaterdag 21 september is er een groot gala-bal met misschien een buikdanseres. Een en thousiaste toekomstige voorzitter Rick van Schooten van Alcatraz vertelt over de plannen van het jongerencentrum. De oprichters zijn er zeker van dat ze van „Alcatraz" de beste jongerensociëteit van de streek gaan maken. De jongerenso ciëteit wordt als alles goed gaat, gevestigd in het Voor- houtse SEC-gebouw, waarin tot twee jaar geleden voorgan ger Kontakt activiteiten voor de jongeren organiseerde. Pro blemen, hoofdzakelijk veroor zaakt door jongeren van bui ten het dorp, ontstonden en de toenmalige wethouder, J. Huigsloot, besloot het jonge rencentrum te sluiten. Onge veer 'n jaar geleden werd heel voorzichtig geprobeerd Kon- takt nieuw leven in te blazen. De stichting zou een vereni ging moeten worden en de jongeren moesten contributie gaan betalen en een legitima tiebewijs hebben met foto. Uit voering van die plannen mis lukten echter. Rond die tijd rezen er vage plannen bij de toen nog 18-ja- rige Rick van Schooten om te komen tot een gezellig .jonge ren-gebeuren" met echt „on wijs goede" muziek dat daad werkelijk zou kunnen concur reren met het uitgaansleven voor jongeren in Noordwijk. „Voor jongeren vanaf een jaar of zestien is hier helemaal niets. Die zijn echt op Noord- wijk aangewezen. En het is toch eigenlijk te gek, wij heb ben hier 'een fantastische ruimte ervoor en er gebeurt niets meer mee". Rick die inmiddels 19 jaar oud is en het laatste jaar niet heeft stil gezeten, heeft nu een aan tal mensen om zich heen ver zameld die met evenveel en thousiasme aan de voorberei ding van een nieuwe jongeren sociëteit willen meewerken. Dat zijn: Dennis van Kempen (17) die de functie van secreta ris zal gaan vervullen, Stefan van der Werf (25) die de fi nanciën gaat beheren, Hen drik Jan Warmerdam (24) die de activiteiten gaat coördine ren en tot slot de leden Jeroen Kennis (17) en Katinka Jesse (19). 25 mille Rick vertelt dat door Stefan een begroting ter grootte van 25.000 gulden is opge steld die is ingediend bij het gemeentebestuur. „Dat schijnt niet hoog te zijn, maar wij dachten hiervoor een goed ge beuren met een fantastische inrichting op poten te kunnen zetten", wil Rick wel even kwijt. „Wij hebben nu wethou der Joon gevraagd ons niet met de hele huur van 22.000 gulden per jaar voor de ruimte in het SEC op te zadelen maar ons de ruimte te verhuren voor drie dagdelen en wel donderdag, vrijdag en zater dagavond. Dat komt dan maar op 5000 gulden huur per jaar. Op de andere dagen kunnen dan eventueel groepen als het Vrouwentrefpunt, Cultuur Verheft en de wijkvereniging Oosthout van de ruimte ge bruik maken. Wel zal dan, als onze plannen doorgaan, één van ons daar bij aanwezig moeten zijn om een oogje in het zeil te houden". Om een goed bestuurbare stichting te krijgen dat is een eis van de gemeente is contact gelegd met Kees van Velzen van de Stichting Jeugdraad. Hij zal de oprich ters van de jongerensociëteit terzijde staan op organisato risch gebied. Als het gaat zoals zij het in hun hoofd hebben, wordt Al catraz „één van de mooiste en fijnste „tenten" van de streek. Het is de bedoeling dat Alca traz een jongeren-sociëteit wordt, géén open jongerencen trum", beklemtoont Rick. Over de inrichting hebben hij en zijn medestanders al nage dacht. „Wij willen een podium bouwen tegenover het be staande podium dat minstens 1.70 hoog is. Daar komen dan twee draaitafels en twee dee- jee's. Deze zitten dus hoog en kunnen over het publiek heen kijken. Dan allerlei gekleurd licht en veel wit. We weten ook precies welke installatie we willen hebben, heus niet zo'n dure maar de levertijd is nogal lang. Het is daarbij de bedoeling dat ons scala aan muziek enorm groot is. Min of meer een goed disco in de rui me zin van het woord, zeg maar „dansbare" muziek". Het toekomstige bestuur van Alcatraz. Van links naar rechts: Rick van Schooten, Dennis van Kempen. Jeroen Kennis. Zittend: Katinka Jesse en Hendrik Jan Warmerdam. vertelt Rick, die samen met Dennis als discjockey zal gaan fungeren. Activiteiten De activiteiten-kalender is al door de Alcatraz-mensen in gedachten ingevuld. Het is bij voorbeeld de bedoeling af en toe popgroepen te laten optre den. „Maar niet van die onbe kende groepen waarbij je toch geen hond krijgt", stelt Rick beslist. De verdere ideeën be staan uit speciale avonden op gebied van rock and roll, jazz en country, danslessen voor beginners door een gediplo meerde dansleraar, zes vrij dagavonden per kwartaal een film-avonden met twee voor stellingen voor respectievelijk wel- en niet-rokers, een uit leen-avond op één vrijdaga vond per kwartaal waarin de Alcatrazzers dan wel de bar draaien maar de ruimte ter be schikking stellen aan bijvoor beeld verenigingen zoals de supportersclub van de motor coureur Peter van Dijk. Ver der bestaan er plannen voor een vrijdag-ontspanningsa vond per kwartaal en twee proefavonden met respectieve lijk ongeveer 20 soorten bier en wijn met stokbrood e"n kaas. Blijft over een avond met een dichter of komiek. „Het hangt helemaal van het aanbod af wie daar zal op ko men draven. Misschien wel een Johnny van Doorn, Jules Deelder of een try-out van een of andere goede artiest", aldus Rick. Alcatraz mikt op de jeugd van 16 jaar en ouder. „Dat is zo'n beetje de leeftijd waarop men niet meer bij de jeugdvereni ging De Boei terecht kan". De aanstaande bestuursleden heb ben een enquête gehouden en die leverde een nogal positief resultaat op. Het gemeentebe stuur heeft bij monde van wet houder B. Joon ook al laten weten „alle vertrouwen" in de intiatiefnemers te hebben. De wethouder wil de vraag of de gemeente medewerking aan een dergelijke jongerensocië teit wil geven zo spoedig mo gelijk aan de raadscommissie voorleggen, dan kan de ge meenteraad in juni al een be sluit laten nemen over de nieuwe jongerensociëteit LEIDERDORP De snelheid waarmee burge meester A.J.A.L Brugge man uit Schipluiden in Leiderdorp werd be noemd bleek ook gister middag tijdens zijn in stallatie nog sporen te hebben nagelaten. „De benoeming is wel heel erg snel gekomen, mid den in het afscheid van burgemeester Van der Have. Ik vraag me af of we de minister niet moe ten vragen om dat voort aan anders aan te pak ken", stelde loco-burge meester mevrouw I.J. Gehner-Ellenberger. Zij droeg gistermiddag tij dens een buitengewone raadsvergadering de ambtsketen over die zij door de snelle machts wisseling slechts enkele weken mocht dragen. „Maar ik heb begrepen dat we hier ook een snelle jon gen hebben gekregen, die in Schipluiden als „Speedy Gonzales" bekend stond. Hij schijnt snel te zijn in zijn daden en loopt ook heel snel door de gangen. Ik raad U aan hier niet te snel te beginnen. Anders zullen we U misschien als „Ren-je- rot" moeten gaan omschrij ven", stelde mevrouw Ge- hner. Zij voorzag de nieuwe burgemeester onder meer van een Leiderdorpse stropdas, een boek over „De beschaving" als handleiding voor de gemeente en een bon goed voor een jaar mu ziekles op streekmuziek- school Rijnakkoord, zodat de nieuwe eerste burger zijn vaardigheden op man doline en orgel bij kan schaven. „21.000 inwoners wachten met spanning af hoe snel U ingewerkt bent", aldus wethouder Ge- hner. Ontvangst Burgemeester Bruggeman werd door de politieke par tijen warm ontvangen. „U hebt goede contacten in de hogere kringen. Dat is be langrijk", stelde mevrouw C.A. Huygen-Van Boven namens de VVD. „Wij zijn blij met uw snelheid. Ik hoop alleen dat U naast de sprint ook de marathon machtig bent in verband met de provinciale contac ten", aldus J. den Boeft na mens het CDA. Mevrouw M.D. Holierhoek-Van Rijn (PvdA) wees de burgemees ter op een belangrijk voor deel van Leiderdorp boven Schipluiden: „het leiding water is hier meer dan de helft goedkoper". R.D. Stam (D'66) beschouwde de burgemeester als de olie die de zaken soepeler doet ver lopen. H.A.A.M. van de Zande (PPR) had gehoord dat de heer Bruggeman als een streng leider van ver gaderingen. bekend staat. „Hopelijk bent U hier soe peler", aldus deze liefheb ber van tweede en derde discussierondes. Burgemeester Bonnike van Noordwijk sprak namens de burgemeesterskring Duin- en Bollenstreek. „U krijgt hier een ziekenhuis, meer inwoners, meer be drijven maar vooral meer Mevrouw Gehner hangt burgemeester Bruggeman de ambtsketen om. stoplichten", waarschuwde hij. „Ik heb nagegaan dat de Engelendaal de plaats is waar de engelen zongen. Dat is nu niet meer te ho ren met al die voortdurend Burgemeester optrekkende en stoppende auto's", stelde Bonnike. meesterskring Rijnstreek op dat de heer Bruggeman als nieuwkomer de kas van de kring te beheren krijgt. Bruggeman sprak in zijn toespraak de hoop uit dat hij niet verge- Burgemeester Brouwer de leken zal worden met zijn Koning van Woubrugge illustere voorganger Van wees er namens de burge- der Have. Hij omschreef zijn taak als burgemeester vooral als die van coördina tor, niet als maker van ge meentelijk beleid. Het stre ven naar communicatie, dienstverlening, evenwicht en vrijheid stelde hij voor op. „Ik hoop dat we onze snelheden op elkaar af kunnen stemmen", aldus burgemeester Bruggeman. RIJNSBURG B en W van Rijnsburg willen open jongeren centrum ,,'t Kraaienest" aan een nieuw onderkomen helpen. Vorige maand nog werd een extra vergadering van de raads commissie financiën over het jongerencentrum op het laatste moment afgelast. B en W was er toen niet in geslaagd een slui tend financieel plaatje op tafel te leggen. Gisteravond was dat tijdens een gezamenlijke vergadering van de raadscommissies fi- naniën en welzijnszaken wel het geval. Deze zomer moet het jongerencentrum zijn huidige onderkomen op het Kortofah-terrein verlaten. Dit terrein zal worden ge bruikt voor woningbouw. Al geruime tijd bestaat het plan om de jongeren onder te brengen in de onlangs leeggekomen openbare lagere Prins Bernhardschool. Daarvoor moet deze voormalige school verbouwd worden en zal er een stuk worden aange bouwd. Het enige probleem bij de gemeente vormde de financië le haalbaarheid van de hele operatie. Het plan waarmee B en W gisteravond kwamen, werd door de verschillende leden van de twee raadscommissies met gemengde gevoelens ontvangen. De verbouw en nieuwbouwkosten worden geraamd op ruim 250 duizend gulden. Het Kraaienest zal een jaarlijkse huur van 22 duizend gulden moeten betalen. De jonge ren hebben inmiddels laten weten akkoord te gaan met deze huur. Zij hadden al geruime tijd laten doorschemeren maximaal tot dit bedrag te willen gaan. De gemeente zal gemiddeld zo'n 2600 gulden per jaar moeten bijleggen. Van de aanwezige commissieleden behielden Den Heijer (CDA) en Van Egmond (GPV) hun stem voor. De overige CDA-leden. de PvdA en de VVD stonden welwillend -tegenover het voorstel van het college. De RPF fractie was gisteravond niet vertegen woordigd. Wethouder Glasbergen (CDA) zei dat het nieuwe gebouw multi functioneel (dat wil zeggen voor meerdere doeleinden geschikt) zal worden opgezet. Renooij (VVD) vroeg zich af of er nu al geen mogelijkheden zouden zijn het nieuwe gebouw wat inten siever te gaan gebruiken. Hij deed de suggestie het gebouw ook overdag open te stellen als een soort ontmoetingsplaats. „Dat maakt het misschien ook wat makkelijker om de gevraagde for se huursom op te brengen", aldus Renooij. Behalve 't Kraaienest zal overigens ook de Rijnsburgse IJsclub van het nieuwe gebouw gebruik gaan maken. Hiervoor is de zol derverdieping beschikbaar. De IJsclub zal straks een jaarlijkse huur van 4000 gulden op tafel moeten leggen. Weer veel bezoekers verwacht op paardenmarkt RIJNSBURG In Rijnsburg wordt morgen weer paarden markt gehouden. Traditiegetrouw is de aanvoer van paarden weer midden in het centrum en zal het tegen ongeveer tien uur weer vol staan met paarden en pony's. Hoewel er niet meer zo veel wordt verhandeld als in vroegere jaren, brengt de markt jaarlijks wel veel publiek op de been. Vanaf zeven uur 's morgens gaat 'De Klink', de dorpsomroeper, door het dorp om de paardenmarkt aan te kondigen. Tot tien uur kan aangevoerd worden. De Rijnsburgse schoolkinderen hebben vrij en veel Rijnsburgse bedrijven hanteren soepele werktijden, om de werknemers in de gelegenheid te stellen een bezoek aan de markt te brengen. Behalve de paardenmarkt is er ook een kermis achter de Hoftuin en zijn er tal van nevenactivi teiten, zoals een wedstrijd met aangespannen paarden- en een wielerronde georganiseerd door de Oranje Vereniging. Tevens wordt er in het centrum - langs de Vliet - een braderie gehou den en een grote bazar in het kerkelijk centrum de Voorhof.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 15