l u aarde van een Jnensenleven centraal in serie j,De Losprijs" 1 gekleurd gezien [CRV-bestuur akkoord met nieuwe topstructuur Het Gooi loopt weer leeg ^üfoDIO/TELEVISIE CcidócSouiant DINSDAG 21 MEI 1985 PAGINA 11 LVERSUM Het algemeen fuur van de NCRV is gister- önd akkoord gegaan met een ïuwe topstructuur. De voorstel- j daartoe behelzen onder meer i eenhoofdige leiding van het roepbedrijf en de oprichting i twee nieuwe ondersteunende nsten. De omroep beoogt met veranderingen de interne sa- nwerking te vergroten en de ei- organisatie dusdanig te ver ken dat „op kwalitatief hoog eau kan worden ingespeeld op wikkelingen van buiten de RV", zo is gisteren door de om- jpvereniging bekend gemaakt, voorstellen hebben geen gevol gen voor de werkgelegenheid, al dus een woordvoerder van de NCRV. Inmiddels heeft de onder nemingsraad al een positief advies uitgebracht. Vrijdag volgt een ge sprek met de vakbonden. De nieu we topstructuur zal voorlopig een jaar van kracht zijn, daarna volgt een evaluatie. Het bedrijf zal in de toekomst wor den geleid door een nieuw aan te stellen algemeen directeur die zal worden ondersteund door vier diensten, de bestaande program madiensten voor radio en televisie, een nieuwe dienst voor public re lations, de NCRV-gids en leden werving en -binding en een nieu we dienst waarin de financiëel-e- conomische dienst, de algemene dienst en personeelszaken worden ondergebracht. De algemeen directeur brengt ver slag uit aan het dagelijks bestuur van de vereniging, bestaande uit een voorzitter een vice-voorzitter alsmede de voorzitters van de vijf commissies. De verenigingsraad verdwijnt. De taken daarvan wor den overgedragen aan de alge meen directeur en de voorzitter en de vice-voorzitter van de NCRV. Binnen een half jaar wil het alge meen bestuur de beknopte hoofd lijnen voor een totaalbeleidsplan vaststellen, waarin ook de beleid- sontwikkkeling op langere termijn wordt opgenomen. De voorstellen voor de wijziging van de topstructuur zijn afkomstig van interim-manager C. Hut, die in maart van dit jaar speciaal voor dit doel werd aangetrokken. Hut, die al met vervroegd pensioen was gegaan, heeft maximaal zes maan den dispensatie gekregen voor dit karwei. Volgens een woordvoerder van de NCRV zijn op het ogenblik nog besprekingen gaande over de vraag of Hut zijn volledige dispen satietermijn zal benutten om de omvorming te begeleiden. Kinderen van beroemde Nederlanders HILVERSUM - In NCRV's „Rondom tien" van donderdag as., Ned. II, 20.25 uur, praat Hans Sleeuwenhoek onder de titel „mijn vader is be roemd..." met kinderen van beroemde ouders. Gasten zijn o.a. Piet Bambergen jr., Gert van Hanegem (evenals zijn vader voetballer bij Feyenoord), Peter Romer (zoon van acteur Piet), Wim Bosboom (zoon van een dominee), NCR V-sport verslaggever Govert van Brakel (zoon van een politieman), de kinderen van burgemeester Schelberg van Weerselo en kin deren van politiemensen en dominees. Centraal staan de vragen: In hoeverre slaat de positie of de functie van de ouders terug op de kinderen? Hoe werden en worden zij door de buitenwereld behandeld en tegemoet getreden. Hebben zij meer last van de functie van de ou ders of biedt dat ook voordelen? „VERSUM „The Price", Engels-Ierse serie, die de nende zes weken onder de j „De Losprijs" bij de KRO rdt vertoond, is vooral een ychologisch drama, waarbij gewetensvraag omtrent de arde van een mensenleven ïtraal staat. Het verhaal larvan vanavond het eerste el is te zien (Ned. I om 20.28 r) werd gebaseerd op een largebeurde geschiedenis, ter Barkworth, die als com- iter-miljonair Geoffrey Carr hoofdrol speelt, kwam een ntal jaren geleden op het ee voor deze televisiereeks en hij in de krant over een aliaans ontvoeringsdrama Het kranteverhaal handel over de nachtmerrie van olf Schild, de in Engeland onende zakenman, wiens 'ouw en dochter tijdens een ikantie op Sardinië werden •kidnapt. De vragen die Pe- r Barkworth de weken erna izighield waren; wat gaat er Rolf Schild om? Hoe ver- erkt hij deze crisis en is hij gereid zijn bedrijf te verkopen m de hoge losprijs te kunnen 'jbelaim of zijn z'n huis en werk hem meer waard dan het leven van zijn naasten? Barkworth, die eerder een overtuigende rol als zakenman speelde in de ook in Neder land uitgezonden serie de „Telford's Change", sprak ero ver met zijn drie collega's: to neelschrijver Brian Clark, re gisseur Barry David en produ cer Mark Shivas. Dit viertal bezit de onafhankelijke televi sie- en filmaatschappij Astra- mead. Nadat ze het er over eens waren dat met deze gege vens een fascinerende televi sieserie zou kunnen worden gemaakt, werd Peter Ransley ingehuurd om het verhaal te schrijven. Miljonairs Ierland werd om een aantal redenen gekozen als plaats voor het drama. Zoals ontvoer der Frank in het eerste deel van de reeks opmerkt: „Er wonen hier meer miljonairs dan dat je glazen Guinness- bier kunt krijgen". Bovendien kon de schrijver het al eeuwe noude Iers-Engelse conflict in Ulster op de achtergrond laten Ontvoerings scène uit het eerste deel van „The Price" met Frank (Derek Thompson) en Frances (Harriet Walter). meespelen. Met financiële hulp van het Engelse commer ciële televisie-station Channel Four en de Ierse omroep RTE werd met de verfilming be gonnen. „The Price" is geen actie reeks. Waar de kijker vooral mee wordt geconfronteerd is wat de ontvoering voor gevol gen heeft voor zowel de kid nappers als de slachtoffers. Hoewel de serie in Engeland zes maal een uur duurde, heeft de KRO uit elke aflevering tien minuten geknipt om het in de programmering te kun nen inpassen. Niet gelukkig In het eerste deel maakt de kijker kennis met de compu ter-miljonair Jeffrey Carr en zijn vrouw Frances (Harriet Walker). Zij zijn enkele maan den getrouwd en niet erg ge lukkig met elkaar. Frances heeft uit een eerder huwelijk een dochter Clair, die aan ast ma lijdt, terwijl Geoffrey met zijn baan getrouwd lijkt. Zelfs tijdens zijn huwelijksreis com bineerde hij zijn werk met zijn privé-leven. Frances blijkt hem om zijn geld getrouwd te hebben en wordt zo'n beetje hysterisch als hij haar aan raakt. Pas wanneer de miljo nair besluit aan de hartewens van Frances te voldoen en het landhuis op County Wicklow te kopen, lijkt het huwelijk zich wat te stabiliseren. Geof frey moet echter op zakenreis en als zijn vrouw en dochter van het vliegveld terugkeren, worden ze op weg naar huis ontvoerd. Hoewel het eerste deel nauwe lijks spannende momenten kent, is deze aflevering onont beerlijk voor wie de rest van de serie wil volgen. Op een in drukwekkende manier en soms doorspekt met humor zet Peter Ransley de verschillen de karakters neer en schetst hij de verhoudingen in zowel de miljonairs-familie als bij de gezochte terroristen Frank en diens vriendin Kate. Frank blijkt op de loop te zijn voor zowel het Engelse leger als de IRA. Opvallend is de rol die de twee vrouwen Frances en Kate in deze serie spelen. Fe ministen zullen er waarschijn lijk wat moeite mee hebben, want vooral Kate wordt afge schilderd als een kreng, die vol frustraties zit en deze pro jecteert op de mannen rond haar. Frank, een slappeling, die meegesleept lijkt door ge beurtenissen en omstandighe den in zijn leven, blijkt één van haar slachtoffers. Ze stookt hem op en blijft hem in fluisteren dat de ontvoering een goede zaak is om aan geld te komen en Ierland te kun nen verlaten. „Die rijk gewor den Engelsen hebben het land genoeg uitgebuit. Het wordt tijd dat we wat van dat geld terugkrijgen". De serie werd in de herfst van 1983 op indrukwekkende ma nier verfilmd op lokaties in Londen, Dublin en de Ierse Republiek. Wie wel eens in Ierland is geweest zal met eni ge weemoed de beelden in zich opnemen van het prachtige Ierse landschap en zijn natuur. HANS PIËT Iemand inhalen op een vliegveld kan op zeer uiteenlopen de wijze gebeuren. Zo gespannen als de functionarissen keken bij de aankomst van paus Johannes Paulus II op Welschap, zo uitgelaten was de sfeer bij de aankomst van het Marokkaanse meisje Karima op Schiphol, afgelopen zaterdag. Tranen van vreugde en emotie, overweldigende knuffel- partijen, een zee van bloemen: en zo hoort het ook. Ont roerende beelden, zoals je maar zelden te zien krijgt in het televisie-journaal. Althans: ontroerend met een positieve achtergrond. Als deze rubriek een rubriek op de televisie was, zou u in deze tijd zo'n beetje de mededeling kunnen verwachten dal dit de laatste aflevering van het seizoen was en dat we u graag in oktober terug zien. Heel het Gooi loopt in april en mei immers leeg, en de blikken met speelfilms worden opengetrokken. Meimaand filmmaand, u weet wel, met een forse overdosis geweld en gegriezel. Ik geef toe: lang niet alle films die we te zien kunnen krijgen vallen in die categorieën. De speelfilm „Super man" bijvoorbeeld, die serie nogal doorzichtige trucages vertoonde, maar ook met relativerende humor een aardig verhaal vertelde. En de KRO verdient natuurlijk helemaal een pluim voor de nachtfilm van zaterdag met Simone Signoret. Een meesterwerkje. Maar ja: je hoeft het filmverhuurkantoor maar te bellen en je kunt de Nederlandse televisiekijker verwennen met het beste dat de filmindustrie te bieden heeft. Zelf iets leuks verzinnen voor de zomermaanden, dat is nog heel wat anders. En onder „leuk" verstaan we dan zeker niet de Knock Out Show. Veronica had donderdag zijn standaard manier van docu mentaire maken losgelaten op het vieren van de honderd ste verjaardag van de automobiel. Binnen een half uur tijd van de heren Daimler en Benz naar de jaren tachtig van deze eeuw, van de hak op de tak, informatie ho maar, sa menhang niet te bespeuren, en natuurlijk uitkomen bij een popgroep uit de hitparade, die in zijn videoclip toeval lig een automobiel vertoont. Je moet het maar kunnen be denken; en dat kunnen ze dus bij Veronica. Weet u nog hoe enthousiast we met z'n allen waren over het vakmanschap van de Belgische cameraploegen bij onze ElfstedentochtDan moet u nu eens kijken naar de reportage van de Ronde van Italië. Daar gelden kennelijk geen beperkingen voor de vlieghoogte van de gebruikte helicopters van de RAI: je kunt dan ook beter van vlie- glaagte spreken. Die dingen vliegen vrijwel naast de cou reurs mee, en tussen huizen en kerken door en vlak over het parcours. Voor de renners moet dat eigenlijk reuze sto rend zijn, net als die motoren alsmaar vlak naast en voor je. Maar het levert wel fantastische wedstrijd beelden op, die je nergens anders kunt zien. Alleen de Italianen leve ren die op deze manier. Bij de volgende Elfstedentocht moet de NOS de helicopters van de RAI maar inhuren. Hoewel: Nederlandse voorschriften zullen wel weer ver bieden dat ze zo laag vliegen; terwijl ze in Nederland toch nauwelijks meer obstakels zullen ontmoeten dan in het bergachtige thuisland... RENÉ DE COCQ Nederland EDERLAND 1 RVU •XjX^.OO Levende rituelen (3), vierdelige serie over men sen en hun gebruiken op een emotioneel moment in hun leven. KRO .30 Holiday Eiland. Austra lische tv-serie. Jason's En gelse echtgenote is naar het eiland gekomen om het geld dat hij indertijd van haar had meegenomen te rug te vorderen. .15 Zeker weten, populair- wetenschappelijk program ma. .40 KRO'a Tekenfilmfesti val. .00 Muppetshow, poppen serie van Jim Henson met als gast Harry Belafonte (herh.). NOS .30 1/26-Journaal. KRO .44 KRO'a wereldcircus Cirque de Demain 1981, variétéprogramma (herh.). .25 Het verhaal, wekelijkse bijbelvertelling. TELEAC .30 Onderhoud van de fiets, les 8. KRO 00 Candy, Candy. .20 Ravioli, Duitse serie. Afl.: Zoet-zuur. Iedere dag ravioli eten gaat vervelen. Misschien biedt een Japan se maaltijd een aardige af wisseling. NOS .00 Journaal. KRO .28 De losprijs, zesdelige tv-serie. Deel 1: De ontvoe ring. Geoffrey Carr, miljo nair en eigenaar van een computer-bedrijf, ziet in een klap zijn succesvolle le ven in duigen vallen wan neer zijn vrouw en dochter tje ontvoerd worden. 20 De vernietiging, docu mentaire-serie over de ont ginning van de Braziliaanse jungle en de conflicten tus sen boeren en Indianen. Deel 1: Op zoek naar de Kidnappers. !.20 Pauselijk bezoek aan de Benelux, samenvatting van het bezoek aan België en nabeschouwing van het gehele Beneluxbezoek. NOS 40 Journaal. 45 Nieuws voor doven. EDERLAND 2 EO een arts over borstkanker. 16.00 Het kleine Huis, Ameri kaanse serie. Afl.: De tijden veranderen (1). Charles In- galls verkoopt zijn boerderij aan John en Sarah Carter terwijl Laura's werk door een nieuwe onderwijzeres wordt overgenomen. Een tijd vol veranderingen breekt aan. 16.50 God is toch sterker, se rie Bijbelverhalen. FEDUCO 17.45 Open Universiteit. Filo sofie. NOS 18.15 Nieuws voor doven. 18.20 Paspoort voor Italia nen. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. EO 19.12 EO-kinderkrant, geva rieerd kinderprogramma. 19.50 Een hoge vlucht, filmre portage uit de serie 'The Challengers' (De Uitdagers). In deze aflevering gaan we de lucht in met een zweef vliegtuig, in het gezelschap van een adelaar. 20.20 Tijdsein, actualiteiten magazine met aandacht voor het gevaar van rönt genfoto's, een reportage over de Sacharov-tribuna- len in Amerika en in Am sterdam, een reportage vanuit Libanon over de christenen die op de vlucht zijn voor sji'itische moslims en een gesprek met de on langs benoemde hoogleraar in de adoptie, prof. R. Hoksbergen en met staats secretaris Korte-Van Hemel over het vergunningenstel sel rond de adoptie. 20.50 Shalom voor Jerusa lem, gevarieerd programma vanuit Jerusalem. Presenta tie: Henriëtte Laan. Met o.a. president Chaim Herzog, minister-president Simon Perez en burgemeester Teddy Koliek. NOS 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag Vandaag. EO 23.00-00.02 De wat heet ge luk show, talkshow met en voor 'geluk'-zoekers. Te gast zijn de zanger Joe Bourne en G. Philip Mok, journalist. Presentatie: Wil lem Glashouwer. ATN/Filmnet 17.00 Sunday in the Country. Aktie en drama. 18.30 Hana en Grietje. Sprookje met Joan Collins. 19.20 The day of the Jackal. Spannende thriller. 21 40 Riptide. Afl: Four Eyes. 22.30 Charlie One-Eyed. Western. 00.10- 02.00 Dracula. Horrorfilm. BRT 1 18.00 Tik Tak, kleuterprogramma. 18.05 Plons, de gekke kikker. 18.10 Klein, kleih kleutertje. 18.20 Jacobus en Corneel. Afl.: Ja cobus en Corneel gaan filmen. 18.40 Candy Candy, Japanse teken filmserie over de lotgevallen van een weesmeisje. 19.00 Webster, komische serie over een blank echtpaar met een zwart jongetje onder zijn hoede. Afl.: Wat is kunst? 19.25 Tijdrover. Doe het zelf. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. Met een overzicht van het pausbezoek aan België. 20.20 Weerbericht. 20.25 Kunst-zaken. 20.35 I.Q. Quiz met denk- en weet- vragen gepresenteerd door Herman van Molle. 21.05 Labyrint. 'Wonderkristal: Dla- 21.55 Uitzending door derden: Pro gramma van de Liberale Televisie en Radio-Omroep. 22.50 Journaal. Met een overzicht van het pausbezoek aan België. Aansl.: Coda. BRT 2 14.05 Pausbezoek aan Benelux. Rechtstreekse reportage met vanaf 14.15 bezoek aan Banneux, om 17.45 overzicht van de hoogtepunten van de afgelopen dagen, 18.45 vertrek op het vliegveld van Bierset en om 19.30 slotbeschouwingen. 19.45 Journaal. Met een overzicht van het pausbezoek aan België. 20.20 Weerbericht. 20.25 Kunst-zaken. 20.35 Chips (3), magazine over origi nele toepassingen van de mlcrocom- 21.20 Wikken en wegen, consumen tenmagazine. RTBF 1 16.30 Mededelingen ONEM. 16.45 Schooltelevisie. 17.15 Lollipop, kinderprogramma. 17.50 Plein Jeu, kinderprogramma. 19.00 Ce soir, regionaal magazine. 19.23 Minute papillon. 19.30 Journaal. 20.00 Contacts, verkeersinformatie. 20.05 La Citadelle, Engelse tv-serie naar het werk van A.J. Cronin 21.05 Grand écran: Playtime, Franse speelfilm uit 1965. Met: Jacques Tall. Barbara Dennek, Jacqueline Lecomte e.a. Regie: Jacques Tati. Wanneer een groep toeristen aankomt op het vliegveld van Parijs, valt een meisje op door haar smaakvolle kleding en geestdrift om de stad te bezichtigen. 22.50 Journaal. MUSIC BOX TV 5 16.00 Non-stop videoclips. 2000e show met het hele Music Box Box team (16.00), Julie en Gaz met Euro- chart. de Europarade van Music Box (17.00) en Diana (18.00). 19.00 Stripy, tekenfilmserie. 19.25 Jardins divers. 20.35 Temps present. 21.25 Artistes Suisses. 22.00 Nieuws. 22.30 Cinó-club: Par Ie sang des autres, drama van Mare Slmenon. 00.00-02.00 Non-stop videoclips. Herhalingen. Diana (00.00) en Martin (01.00). Duitsland DUITSLAND 1 16.00 Tagesschau. 16.10 Wie in alten Zeiten, portret van Otto Hëubleln en Wilhelm Lanken door Michael Lentz. 16.55 Spa6 am Dienstag. 17.20 Da achau herl Klnderprogram- 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier heute. 18.25 Mama Malone. 19.00 Rader. Tv-serie naar het boek van Arthur Halley. 19.58 Heute im Ersten. 20.00 CD Tagesschau. 20.15 Was bin Ich, spelprogramma mei Robert Lembke. 21.00 Report, actualiteiten met data, beelden en achtergronden. 21.15 Magnum, Amerikaanse serie. Afl.: Het geheim van de hertogin. De hertogin Vivian Brock wordt ont voerd. Haar kidnappers hebben het op haar juwelen voorzien. Als Higglns en Magnum haar bevrijden willen ko men zij voor een verrassing te staan. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Nebenwirkungen, tv-spel naar een boek van Ralmund Weber. Heinz Braune is vertegenwoordiger, die da gelijks artsen bezoekt met de nieuw ste preparaten. Hij stelt vast dat er een bepaald middel tegen reuma niet meer verkocht wordt. Hij moet gaan uitzoeken waarom niet. 00.30 Tagesschau. DUITSLAND 2 16.00 Heute. 16.04 Computer-Corner, serie voor computer-freaks en voor hen die dat willen worden. CD Ondertiteling vla Tele- Tekst. E Zwart/wit-uitzending. ■H Zwart/wit-uitzending met ondertiteling via Tele- G3 Bij nlet-Nederlandsta- lige zenders: uitzending in orginele versie met onder titels. ■3 Bij niet-Nederlands- tallge zenders: zwart/wit- uitzending in orginele ver sie met ondertitels. Magnum moet vanavond een adellijke dame, op wier juwelen men het heeft voorzien, proberen te bevrijden. Duitsland 1 om 21.45 uur. 16.20 Die Raise nach Varna, Russi sche jeugdfilm. 17.00 Heute. 17.15 Tele-lllustderte, gevarieerd magazine. 17.45 Eine Klasse für sich: Ge- achichten aus einem Internat, tv-se- 18.20 Mein Name 1st Hase, tekenfilm met Bugs Bunny. 18.56 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Verkehrsgericht, tv-serle. Afl.: Vorslcht: Zwilllnge unterwegsl Een tweeling verlaat een feestje In licht beschonken toestand. Het gevolg Is dan ook een verkeerongeluk met veel schade en een gewonde. Zij besluiten nog voor de politie arriveert hun pa pleren uit te wisselen en alles in het vage te houden. 21.00 Programma-overzicht voor de maand juni. 21.15 WISO, economisch en sociaal magazine. 21.45 Heute-journaal. 22.05 Saint Jack, Amerikaanse speelfilm uit 1979 van Peter Bogda- novich. Jack Flowers' grootste wens gaat in vervulling wanneer het hem lukt de eigenaar van een van de sjlek- ste bordelen van Singapore te wor den. Helaas Is de Chinese onderwe reld minder Ingenomen met dit feit en de gevolgen blijven dan ook niet uit. 23.55 Gute Nacht-Musik. 00.00 Heute. DUITSLAND 3 ,WDF 18.00 Telekolleg II: Trigonometrie 6. Cursus wiskunde. 16.30 Seeamatraat. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tageaachau. 20.15 Autlandreporter. Hermann Feldhoff uit Italië: Het feest der slan gen. 20.45 Rückblende. 60 Jaar geleden: Jazz-muziek in Duitsland - een nieuw ritme verovert Europa. 21.00 Formel Eins, de ARD-Hltpara- de met Ingolf Lück. 21.45 Landesspiegel: Auferstanden - doch nicht aus Ruinen, filmreporta ge over de wederopbouw van de eco nomie en Industrie In het Rijn- en Ruhrgebled na de Tweede Wereld oorlog. 22.15 Deutschlandbilder... dann 1st die Hinrichtung noch humaner. Het verhaal van een vrouwenmoordenaar 23.00 Auslandsmagazin, Informatie en amusement uit de hele wereld. 23-45 Laatste journaal. Engeland SKY CHANNEL 17.30 Engelse top 50, met Peter Po- welt. 18.30 Het sprekende paard Mr. Ed. Afl.: Psychoanalyst Show. 19.00 The Lucy Show. Afl.: Lucy bags a bargain. 19.30 Charlie's Angels. Afl.: Mother 20.20 Skyways. Drama-serle. 21.10 Roving Report. Actualiteiten magazine. 21.40 United States Football lea- BBC 1 17.35 The Kids of Degrassi Street. kinderprogramma. 18.00 John Craven's Newsround, Jeugdjournaal. 18.10 Wildtrack. 18.35 Dr. Kildare, Amerikaanse serie over het leven en werken van een arts. Met in de hoofdrollen: Richard Chamberlain, Raymond Massey en Lee Kurty. 19.00 Journaal en Weerbericht. 19.35 London plus. 20.00 EastEnders, tv-serie. 20.30 No place like home. 21.00 The day the universe chan ged, wetenschappelijk programma. Afl.: World without end. 21.50 Points of view. Barry Took be handelt brieven van kijkers. 22.00 Journaal en weerbericht. 22.25 Miami Vice, tv-serie met Don Johnson en Philip Michael Thomas. 23.15 The Chieftains. 23.45 Film '85, filmmagazine van Barry Norman. 00.15 Taxi. 00.40 Weerbericht. BBC 2 18.30 Nieuwsoverzicht voor doven. 18.35 Play Golf. All.: Bunkers. 19.00 Laramie. Westernserie. 19.50 Off the record. 20.00 Whistle test, popprogramma. 21.00 Jonathan King in Montreux. 21.25 Behing the lines, sportpro gramma. 22.00 Francis Ford Coppola-cyclus: The Escape Artist, Amerikaanse speelfilm uit 1982 van Caleb Descha- nel. Met in de hoofdrollen: Griffin O'Neal, Raul Julia en Teri Garr. Pro ductie: Francis Ford Coppola. 23.30 Newsnight, actualiteitenmaga- 00 15 Weerbericht. 00.30 Open University. ITV 17.20 The Wind in the Willows. (herh.). 17.45 The Wall Game. 18.15 Emmerdale Farm. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. Regionaal ma gazine. 19.35 Crossroads. 20.00 Diffrent Strokes. 20.30 Busman's Holiday. 21.00 Quincy. Politieserie. Afl.: Wha tever happened to Morris Pearlmut- ter? 22.00 Mr. Palfrey of Westminster. 23.00 Nieuws. 23.30 The secret country. 00.30 Session. 01.30 Reflection. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven. 09.35 Schooltv. 13.00 Nieuws voor doven. FEDUCO 13.30 Werken aan werk. De vrachtwagenchauffeur. VARA 14.00 Gil en Julie. 14.06 Knobbel en zijn vrienden. 14.17 De Smurfen. 14.40 Emma en haar Opa. 15.00 De Film van Ome Willem. Van daag: Ome Willem Is weg. TROS 15.30 Rosco leest voor in Calimero's Bioscoop. 15.50 Bassle en Adriaan en de Plaaggeest (1, herh.). 16.15 Suske en Wiske. Afl.: Suske en Wis- ke en het laatste dwaallicht (herh.). 16.37 Dierenmanieren. 17.00 Dolly Dots op Barbados, muzlekspecial. opgenomen op het eiland Barbados (herh.) NOS 17.30 V»6-Journaal TROS 17.46 Formule 1. MUSIC BOX 08.00 Non-stop videoclips. Presenta tie: Julie (08.00), Simon met uitslui tend Austalische muziek (09.00). Dia na (10.00), Martin met A-Z of Pop (11.00), Simon en Sunle met Chart Attack, overzicht van de Music Box Top 40 (12.00) en Gaz (13.00). 14.00 Non-stop videoclips. Herhaling. DUITSLAND 1 10.00 Heute. 10.03 WISO. 10.35 Was bin Ich? 11.20 Unter deutschen Da- chern. 12.10 Report. 12.55 Persover zicht. 13.00 Heute. 13.15 Teletekst. 16.00 Tagesschau. 16.10 Wanderun- gen durch die DDR: Rund urn Meis sen, filmreportage. 16.55 Chlorofilla vom blauen Himmel, tekenfilm. 17.20 Schau ins Land. 17.50 Tagesschau. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 13.15 Pro gramma-overzicht. 13.20 Die Sport- Reportage. Tennis-World-Team-Cup in Düsseldorf. 16.00 Heute. 16.04 L6- wenzahn. 16.35 Der Waschbar Ras cal, tekenfilmserie. 17.00 Heute. 17.15 Tele-lllustrierte. 17 50 Das Haus am Eaton Place, tv-serie. SKY CHANNEL 14.35 Movin'on 15.30 Wayne Shuster. Comedyserie. 16.00 Pat Sharp Show. 16.45 Young, Free A Single, met Gary Davies. BBC 1 07.50-10.20 Breakfast Time. 11.30 Play School. 11.50-12.15 Gharbar. 14.00 Journaal. 14.25 Weerbericht. 14.27 Nieuws voor doven. 14.30- 14.45 Mr. Benn. 15.50 Paarderaces te Goodwood. 16 55 Lay on Five. 17.10 The Wombles. 17.15 Biskitts. ITV 07.25 TV-AM. 10.30-12.40 Schoolte levisie. 13.00 Tales from Fat Tulip's garden. 13.10 Our backyard. 13.30 Vintage quiz 14.00 Nieuws. 14 20 Regionaal nieuws. 14.30 A country practice 15.25 On the market 15.55 Take the high road. 16.20 Regionaal nieuws. 16.25 Sons and daughters. 16.55 Football. Finland Engeland. HILVERSUM 1 VPRO: 17.03 Borèt. 17.55 Mededelingen (NOS). 18.06 Boeken. 20.03 Het Evenement. 21.02 Buiten Beeld 22.02 Het Bericht. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. VARA: 00.02 De nacht klinkt anders. 02.02 Groot licht. 05.02 Werklicht. HILVERSUM 2 TROS: 16.00 TROS Nieuws Show. 17.30 Nws. 17.36 TROS-Aktua. 18.00 Nws. 18.10 He» journalistenforum. 19.00 TROS Klan- tenservice.20.00 Nws. 20.03 TROS huiswerklijn. 21.00 Om het boek. 21.30 Finale. 22.30 Nws. 22.35 Duis ter glanst de Amstel. hoorsp.serie (5). 23.00 Proeflokaal. Vandaag: Aardig Fanaat. HILVERSUM 3 NOS: 18.04 De Avond- spits. VARA: 19.02 Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 Moondogs. 23.02 Morgen gebeurt het HILVERSUM 4 NOS: 18.00 Nws. NCRV: 18.02 Met hart en mond en handen. 18 15 Muziek in vrije ti|d. 19.15 Entr'acte. Gitaarmuz. 19.28 PF anomuz. v. Skriabin. 20.00 Drie gene raties Mozarl. Radio Kamerork. m.m.v. sol. 21.30 Uterama. 23.00 Ka mermuziek. HILVERSUM 5 AVRO: 17.30 Hilver sum 3 bestond nog niet. (PP: 18.20 Uitzending van de CP). NOS: 19 00 Nws voor buitenlanders. TELEAC: Morgen HILVERSUM 1 VOO: 7.03 Ook goele- morgen. (7.30 en 8.30 Veronica Nws.radio). 9.03 Muziek terwijl u werkt. 10.30 Veronica Nws.radio. 10.32 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 13.06 Nederland Muziekland. NCRV: 14.03 Kletsmajoor. 14.15 Douce Fran ce. 14.30 Middenin. 17.03 Hier en Nu- woensdagmagazine. HILVERSUM 2 7.00 Nws. VARA: 7.06 De Wekkerradio. 9.30 Nws. 9.33 Hoor Haart 10.30 Nws. 10.33 Leef-tljd-ge- noeg. 11.30 Nws. 11.33 Radioweek- blad. 14 00 De Schuurpapier 14 30 Nws. 14.33 Wel en Wee. 15 00 Leel- -tijd-genoeg. 15.30 Nws. 15.33 Het zout in de pap Magazine. 16.00 Tony van Verre ontmoet Jules Chapon (3). NOS: 16.30 Nws. 16.33 NOS-Om- budsman. HILVERSUM 3 EO: 7 03 Ronduit mu- sic-tlme. 9.03 Gospelsound 10 03 Muziek motief. 1103 Country Trail. VPRO: 12.03 De Wilde Wereld 15.03 Ronflonflon met Jacques Plafond. NOS: 16.04 De Nationale Hitparade. HILVERSUM 4 NCRV: 7.00 Het leven de Woord. 7.10 Preludium. 8 00 Nws. 8.02 Programma-overzicht. 8 05 Pla ten nws. 8.45 Te Deum Laudamua. 9.15 Onder de Hoogtezon 10 00 Ka- mermuz uit de Barok. 10.30 Orkest- palet. 12.15 De wereldlijke cantates van Bach (6). 12.45 Promenade. 13.00 Nws. 13.02 Vocaal. Muz. v. pia no en mezzosopraan 13.30 Orgel concert door Harald Vogel. AVRO: 14.00 Telefoonnummer 035-39211. 15.30 Puur cultuur. 15.40 Affiche 4. 15.45 Muziektheater. Fragmenten uit opera's en toneelmuz. gebaseerd op het oeuvre van Victor Hugo. 16.40 Symf. Ork v.d. Beierse Omr. o.l.v. Bernard Haltlnk m.m.v. sopraan. HILVERSUM 5 NOS: 9.03 NOS-Spor- tief 9.25 Waterstanden. TELEAC: 9.30 George and Georgina, les t. RVU: 10.00 RVU Taairevue Aft.: Hoe kun je als leraar het leesplezier van leerlingen vergroten? AVRO-VARA: 10.30 De Nederlandse Schoolradio. RADIO RIJNMOND 7.30 Ochtend- progr. met Peter Schuiten. 16.30 Mid- dagprogr. met Erik Post.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 11