„Vragenlijst voor ouders schofferend' „Nacht van K gaat vanavond van start „EIDEN OMGEVING PVDA-SASSENHEIM BOOS OP MINISTER VAN ONDERWIJS: Eerste woning in Plan Langerihorst nu al opgelevèrd HERDENKING BU OORLOGSMONUMENT Vrije Academie exposeert in Artopa Bewoners teleurgesteld over sterrennamen in Rijnsoever EcidócSoiwant VRIJDAG 17 MEI 1985 PAGINA 15 Kaagstraat in Warmond WARMOND De 75-jarige Koninklijke Waterspor tvereni- ging De Kaag krijgt eindelijk haar zin. Er wordt in dit jubi leumjaar een straat naar haar vernoemd. Het korte gedeelte j°n! van de Norremeerstraat krijgt wanneer de gemeenteraad d°n< daarmee instemt de naam „Kaagstraat". De commissie voor een algemene en bestuurlijke zaken bespreekt het voorstel op 21 raket mei. de Br De huidige straatnaamgeving is ter plaatse zeer verwarrend, ïrvolft op 22 november stelden B en W daarom al voor de naam te 3ewot veranderen. Een suggestie luidde „Korte Padoxlaan", maar de raad wilde meer alternatieven en doelgerichte oplossin gen. Daarom is er gestudeerd op mogelijkheden en in decem ber liet De Kaag weten het op prijs te stellen als dat straatje voon Kaagstraat gaat heten. De enige bezwaren die tot op heden ^r ri daartegen zijn binnengekomen, betreffen het kostenaspect van de naamswijziging. B en W schatten echter de belangen van de bewoners, die gediend zijn bij een duidelijke straat naamgeving, groter. ;rop Reünie bij Maerten van de Veldeschool STOMPWIJK Het rooms-katholiek lager onderwijs voor meisjes en jongens bestaat 65 jaar in Stompwijk. Dat feit wordt op woensdag 22 mei, donderdag 23 mei en vrijdag 24 mei op feestelijke wijze herdacht. Op woensdag en donderdag wordt er voornamelijk feest gevierd met de kin deren die nu de Maerten van der Vel deschool en de Jacinta Kleutertuin be volken. Oud-leerlingen, oud-leerkrach ten en andere belangstellenden kunnen hun kennismaking met de school her nieuwen door het bezoeken van de ten toonstelling die is ingericht in het ge bouw aan de Dr. Van Noortstraat 89. Deze expositie geeft een beeld van de geschiedenis van het lager onderwijs in Nederland en die van Stompwijk in het bijzonder. De bezoektijden zijn zodanig geregeld dat de kans om mensen uit de eigen schoolperiode te ontmoeten het grootst is. Vrijdag 24 mei is van 14.00 tot 15.00 uur gereserveerd voor de leraren en leer lingen uit de periode 1910-1930. Van 15.00 tot 16.00 uur kunnen de mensen uit de periode 1930-1940 terecht. Op woensdag 22 mei van 14.00 tot 14.30 uur de periode 1940-1950, van 14.30 tot 15.00 uur de periode 1950-1960, van 15.00 tot 15.30 uur de periode 1960-1970 en van 15.30 tot 16.00 uur de periode 1970-1980. Wie overdag verhinderd is kan de expositie op donderdag 23 mei van 20.00 tot 22.00 uur bezoeken. Bromfietser gewond NOORDWIJKERHOUT Een 58-jarige inwoner van Noordwijk is gisteren vol schaafwonden ter observatie opgenomen in het Acade misch Ziekenhuis Leiden. De man raakte gewond toen hij rijdend op zijn bromfiets op de Gooweg werd aangereden door een auto. De 38-jarige Amsterdamse bestuurder kwam met zijn auto uit een uitrit rijden en verleende de bromfietser geen vrije door gang. Gebroken been na aanrijding SASSENHEIM Een gebro- ken linker bovenbeen heeft een 18-jarige bromfietser uit Voorhout gisteren bij een aan rijding opgelopen. Hij reed omstreeks half drie op zijn bromfiets op het fietspad langs de Hoofdstraat in Sassenheim en stak volgens de politie ter hoogte van het motel bij de kruising met de Warmonder- weg plotseling de straat over. Een 20-jarige automobilist uit Sassenheim kon hem niet meer ontwijken. De bromfiet ser is opgenomen in het Aca demisch Ziekenhuis Leiden. Tulpenvelden beschadigd door hagel LEIDSCHENDAM Door de storm en de hagelbuien van dinsdag zijn de tulpen in de provincie Noord-Holland en de bloesem van de fruitbomen in de provincie Utrecht ern stig beschadigd. Toch zijn er de komende week nog genoeg bloesem en bloemen te zien. Tulpen in Noord-Holland en rondom Leiden. Kersen, peren en pruimenbloesem in Zuid-Limburg en op de Betuwe en appel bloesem in Zeeland. In Flevoland begint het koolzaad te bloeien, er zijn koolzaadroutes verkrijgbaar bij de VVV-Flevoland. De meeste koolzaadvelden bevinden zich in het zuidelijk deel van Flevoland. De routes staan met bordjes aangegeven. aj ver tu g h bet kind SASSENHEIM „Uiterst bruut" en „Schofferend". Dat zijn de termen die de PvdA-afdeling Sassen heim gebruikt in haar boosheid over vragenlij sten die leerlingen van twee r.k.-basisscholen in Sassenheim door hun ou ders moesten laten invul len. Onlangs ontstond over dezelfde lijsten waarin vragen staan opge nomen over de culturele, etnische en onderwijskun dige achtergronden van de ouders in Den Haag grote opschudding. Discri minerend werden de vra gen genoemd en ouders en schoolleidingen wei gerden de lijsten in te vul len. De lijsten zijn door het ministerie naar de scholen verstuurd om te helpen bepalen hoeveel leerkrachten een bepaalde school moet krijgen en welke bevoegdheden of kwaliteiten die moeten hebben. De PvdA-Sassen- heim heeft hierover een boze brief gestuurd aan de minister Deetman van on derwijs, de vaste commis sie voor onderwijs in de Tweede Kamer en aan de r.k. basisscholen Anna- school en De Kinderburg in Sassenheim. In de wet op het basisonder wijs die het schooljaar 1985- 1986 van kracht wordt, staat dat de kwaliteit en quantiteit van de leerkrachten op de tot basisscholen omgesmolten kleuter- en lagere scholen moet worden afgestemd op het aantal en de kwaliteit van de leerlingen. Om nu te kunnen meten wat voor leerkrachten en hoeveel een bepaalde school nodig heeft, moet dus gemeten het ministerie spreekt van gewogen wor den wat voor leerlingen er op die school zitten. Omdat de door leerkrachten aan het mi nisterie opgegeven leerlingen aantallen in het verleden nog al eens te hoog bleken te zijn, is gekozen voor een andere aanpak. De scholen moeten via de ouders van de leerlin gen gegevens inzamelen. Zij kunnen dit doen op de manier die ze zelf verkiezen. In Sassenheim hebben, voor zover de plaatselijke PvdA be kend is, de twee r.k.-basisscho- len De Kinderburg en de An- naschool de in Den Haag al zo gewraakte check-lijsten van het ministerie aan de leerlin gen meegegeven met de op dracht die door hun ouders in te laten vullen. In die lijst staan allerlei vragen, zoals of de leerling op een internaat zit, kind is van schippers, ker misexploitanten of woonwa genbewoners, of de moeder en vader allerlei opleidingen, te beginnen bij lagere school en lbo hebben gevolgd, of er spra ke is van een één ouder-gezin, of het gezinsinkomen uit loon dienst verkregen wordt of via een uitkering, of de ouders in het buitenland geboren zijn, of het kind tot de Molukse bevol kingsgroep behoort, of de ou ders op grond van de vluchte- lingenwet zich in Nederland hebben mogen vestigen en al dat soort vragen meer. Die vragen worden als schofferend ,Je kan het niveau van een kind niet afmeten aan de opleiding en achtergrond van zijn ouders. Het kan daar ver onder blijven of ver boven uit steken. Bovendien is het de vraag of een betere opleiding van bijvoorbeeld beide, al dan niet werkende, ouders ook ga randeert dat het kind een ho ger niveau bereikt", aldus se cretaris Cees Hoogkamer van de PvdA-Sassenheim. Hij is dan ook verbaasd dat minister Deetman ondanks de opschud ding die er in Den Haag over was, die checklijsten nog steeds gebruikt. „Dat is enorm bruut ten opzichte van de ou ders", aldus Hoogkamer. Snel Extra boosheid heeft het mee geven van de lijsten met de kinderen gewekt omdat die zeer snel weer moesten wor den ingeleverd. Op 25 april kregen de scholen de brief binnen en op 1 april moesten de lijsten weer zijn ingeleverd bij het ministerie. „Tussen die data zaten twee schooldagen en dat betekende dat de leer lingen de ene dag de lijsten meekregen en hem de volgen de dag op school weer inge vuld moesten inleveren. De kinderen werd bovendien op school nog eens fijntjes onder de neus gewreven dat ze de lijst echt bij zich moesten heb ben omdat het anders hun schuld zou zijn dat er een leer kracht geschrapt zou moeten worden", vertelt Hoogkamer. Volgens zijn informatie heeft de plaatselijke openbare school ook de lijst met de leerlingen meegegeven met het verzoek die in te vullen, maar daarbij een brief hebben gedaan waar in bij voorbaat excuses aan de ouders werden aangeboden. Andere scholen in de regio zouden op een andere wijze de gegevens aan de ouders heb ben gevraagd. Volgens Hoog kamer is op de scholen zelf al heel veel over de kinderen be kend, waardoor de uitgebreide vragenlijst niet nodig is. „Bo vendien is het geen vragen lijst. Het is slechts een contro le-lijst van het ministerie en daar wist men eind vorig jaar al van de problemen die het versturen van deze lijsten met zich mee zou brengen". vel DOORSCHOTEN KNAPT STEEDS MEER OP: ingel VOORSCHOTEN Nauwelijks is officieel het werk begonnen dat gebeurde op 25 maart van dit jaar of de eerste woning is al weer opgeleverd. Woensdag overhandigde wethouder ir. J.R. van Leeuwen van Voorschoten officieel de sleutels en een enveloppe met inhoud aan de heer en mevrouw M. van den Boom gaard aan de Langenhorsfstaat 4 omdat hun woning als eerste van het complex van 187 woningen werd opge leverd. Het Plan Langenhorst ondergaat een zeer in grijpende onderhoudsbeurt. Naar verwachting wordt de laatste woning in juli 1986 opgeleverd. ru, Wethouder Van Leeuwen greep deze officiële gelegenheid aan om te memoreren dat de gemeente 1100 woningwetwoningen beheert, 500 flats en 600 eengezinswoningen. Dat zijn bijna alle maal oude huizen en vandaar dat er de laatste tijd hard gewerkt wordt aan het opknappen van deze woningen. Het eerste project betrof 162 woningen in Vlietwijk. Die waren echter dermate slecht dat er grondig gerenoveerd moest worden alleen de buitenmuren bleven overeind en de huur daar dus flink om hoog ging. Ook klaar zijn de 27 vooroorlogse woningen a^n de Tolstraat en omgeving en de dak- en gevelrenovatie van 36 flat woningen aan de Nic. Maeskade en het Ruysdaelhof. Voorbereid wordt ook een groot onderhoudsplan voor 116 flatwoningen aan 'de Prof. Lorentzlaan, Prof. Eykmanhof en het Kamerlingh. On- nesplantsoen. Inmiddels is men dus ook aan de slag in het Plan Langenhorst. Overigens hoeven hier de huren niet omhoog omdat er sprake is van groot onderhoud en niet van renovatie. De huurders hoeven ■alleen extra huur te betalen als ze gekozen hebben voor isole- j rende beglazing en andere tegels. De buurt krijgt door het op- ,n knapwerk in ieder geval aan de straatzijde een heel ander ge- en™ zicht. De meest opvallende aanpassing is namelijk in de begla zing te zien. In plaats van zes ruitjes, heeft men nu een groot huiskamerraam, met een kleiner openslaand ernaast. Het groot onderhoud voorziet verder onder meer in herstel van de rioleringen, reparatie van metsel- en voegwerk, schoorste- T .nen, vernieuweing van kozijnen, ramen en deuren, gedeeltelijk ■Li ^vernieuwen van dakpannen, goten en regenwaterafvoeren, sani tair en waterleiding, het aanbrengen van ventilatievoorzienin- gen in douches en toiletten, elektrische installatie aanpassen en vloeren en plafonds respectievelijk waterdicht en brandwerend maken. De gemeenteraad heeft voor het totale project 6,6 miljoen gulden uitgetrokken. Het rijk draagt hier een derde van bij en de rest moet van het gemeentelijk woningbedrijf komen. Steun van het norï :rijk wordt voor groot onderhoud in principe maar eens in de 25 jaar verstrekt. Opknappen politiebureau kost bijna twee ton WASSENAARHet politiebureau van Wassenaar moet voor een bedrag van bijna twee ton worden opgeknapt. De gemeente raad moet zich nog uitspreken over het beschikbaar stellen van Vhet krediet. Het gaat om de totale vernieuwing van het bordes ie (22.500 gulden), net vernieuwen van de garagedaken (26.000 n° gld.) het aanbrengen van nieuwe zonweringen (75.000 gld.) en het vernieuwen van de regelinstallatie voor de verwarming (49.000) Ook moet er een ander apparaat voor waterzuivering u komen voor een bedrag van 11.000 gulden. Er wordt nog ge- jej "dacht over de verbouw van de ruimten van de recherche, zodat "er een extra verhoorkamer bij komt. Het bureau van politie van ►ert Wassenaar stamt uit oktober 1970, en ligt aan de Hofcampweg. ordl £*et is enkele verdiepingen hoog. Eigenlijk zou het bureau ook riau ;geheel geïsoleerd moeten worden. Maar een bedrag voor isola- ^ptiewerkzaamheden is nog niet in het vernieuwingsplan opgeno- Het monument aan de Haagse Schouwweg. LEIDEN Voor het eerst sinds 22 jaar werd er bj het oorlogsmonument aan de Haagse Schouwweg een her denking gehouden voor de ge sneuvelde militairen die in de oorlogsdagen van mei 1940 ge vallen zijn. Er werd een krans gelegd door oud-militairen. Tevens werd het woord ge voerd door de secretaris van de Nederlandse Bond van Oud-Strijders, het veteranen Legioen Nederland afdeling Leiden, H.J. van Klinken. Hij sprak er zijn verwondering over uit dat sinds 22 jaar geen herdenking had plaats gevon den bij dit monument waar de namen staan aangegeven van 51 jonge recruten waarvan de meeste slechts 6 weken in mi litaire dienst waren. Typerend was dat bij diverse depótbatal jons niet bekend was "dat hier een monument stond ter nage dachtenis van de gevallenen van hun eigen regiment. „Dit is toch een droevige zaak. Toch hebben we deze herden king georganiseerd in de hoop op een stimulans van de oud strijders om op deze plek jaar lijks de gevallen regiments broeders te blijven herden ken", aldus de heer Van Klin ken die er tevens aan herin nerde dat dankzij het optreden van deze dappere recruten, de slag om Den Haag door de Duitsers bestaande uit 12.000 para's werd verloren. Na het uitspreken van het laatste ge deelte van het tweede couplet van het Wilhelmus „Dat ik zal wederkeren In mijn Regi ment". Werd een ogenblik stil te in acht genomen, waarna de vlag werd gehesen. Oud-strijders weer bijeen in Valkenburg VALKENBURG In een ge heel bezet kerkgebouw van de Nederlands hervormde ge meente in Valkenburg werd een herdenkingssamenkomst gehouden voor de gevallenen van het voormalige 4e Regi ment Infanterie waarbij vele oud-strijders uit het gehele land aanwezig waren. Voor gangers in deze dienst waren legeraalmoezenier F.J. Kem pen en ds. D. Veldkamp. Muzi kale medewerking werd ver leend door de christelijk ge mengde zangvereniging „Ad- vendo" onder leiding van Pe ter Kavelaar. Het orgel werd bespeeld door H.J. Ouwersloot. 's Middags was er een stille tocht vanaf de Mar. Poststraat naar de erebegraafplaats gele gen naast de Nederlands her vormde kerk, voorafgegaan door tambours van Valken- burg's Harmonie, achter de kransdragers hadden vele honderden oud-strijders zich in de stoet opgesteld. Op de erebegraafplaats werd het woord gevoerd door burge meester N. van 't Wout. Verder werd het woord ge voerd door overste De Vree. Namens het Regiment Infan terie Menno van Coehoorn, dat de traditie van het VM 5e RI voortzet en met een 20-tal militairen met regimentsvaan del aan de herdenking deel nam. Na de kranslegging volg de het de file langs de graven waarbij Valkenburg's Harmo nie gepaste koraalmuziek ten gehore bracht. Tijdens het ontvangst door ge meentebestuur na afloop van de plechtigheid, overhandigde majoor B.D.F.F.H.J. v.d. Reij- den namens de Ned. Bond van Oud-strijders aan burgemees ter N. van 't Wout een radio- bandrecorder. Wegens de pen sioengerechtigde leeftijd gaat hij Valkenburg als burgemees ter verlaten. „Zestien keer heeft u als burgemeester de oud-strijders in Valkenburg ontvangen en u heeft dat altijd met verve gedaan", aldus voorzitter Van der Reyden. Burgemeester Van der Kroft heeft woensdagavond in Artopa aan de Grevelingstraat 50 in Lisse een zeer uitgebreid en rijk gevarieerde tentoonstelling geopend van de werken van cursisten van de Vrije Academie Dever. Zo'n 160 personen hebben keihard gewerkt aan de resultaten die op deze expositie te bewonderen zijn. Zowel beginners als gevorderden laten in Artopa hun werk zien en daaruit zal blijken dat men misschien wel een beetje talent nodig heeft om zoiets te bereiken, maar vooral ook de wil om iets creatiefs te doen. De tentoonstel ling is donderdag-, zaterdag- en zondagmiddag open tussen van half twee tot half vijf en donderdagavond ook van half acht tot half tien. Op de foto bewondert burgemeester Van der Kroft (geheel rechts) een van de geëxposeerde kunstwerken. KOUDEKERK AAN DEN RIJN Een oude traditie is in ere hersteld: Koude kerk heeft weer een „Nacht". Vierentwintig uur lang wordt in De Rid derhof zaalvoetbal ge speeld. Om half acht van avond opent muziekvere niging Kunst Na Arbeid met de mini- en najorettes de voetbalnacht met een speciaal ingestudeerde show. Daarna verrichten burgemeester L.V. Elfers en oud-burgemeester G. Swaan de openingsaftrap. Tot twaalf uur vannacht is er een bedrijventoernooi. Intussen kan men in de Ridderzaal dansen op de muziek van big band Bos „Koper", een uit 22 man bestaande groep uit Bos koop die uitsluitend ko peren instrumenten be speelt. In de slotzaal is disco Flying Angel. Gedurende de nachtelijke uren treden verenigingen, fa milies, buurtschappen en stra ten aan voor een toernooi. Van acht uur zaterdagmorgen tot twaalven is er weer een be drijventoernooi. Tussen twaalf en één uur damesvoetbal. Om één uur komt één van de grote attracties: het Nederlands Ar tiestenteam onder leiding van Lou van Ravens. In het arties tenteam spelen onder andere mee Oscar Harris, Ben Cra mer, Bram Biesterveld (Pom- metje Horlepiep) en Hans Bos kamp, acteur en oud interna tional. Van half drie tot half vier volgt het derde bedrijven toernooi, waarin Barry Huls hof als gastspeler mee zal doen. Ook het team van Inter Credit, de wereldrecordhouder zaalvoetbal, is van de partij. Het AVRO disc-jockeyteam met vele bekende gezichten speelt van half zeven tot half acht. Dit team neemt het op tegen een speciaal samenge stelde ploeg, waarin onder meer burgemeester Elfers, wethouder K. Tensen en Rid derhof voorzitter A. Hogenes zitten. De Nacht eindigt met jeugdvoetbal. Op de zaterdag middag is behalve het zaal voetbal ook een squash-de- monstratie te zien van Michel Vertogen en Mark Veldkamp. Twee spelers die tot de beste tien van Nederland behoren. Vanaf twee uur is er ook weer disco en komt een hele specia le verrassing die voor iedereen de stemming nog meer zal ver hogen. In totaal doen achtenveertig teams uit de wijde omgeving mee naar de Koudekerks® zaalvoetbalnacht. Zelfs uit Markenesse en Barneveld ko men ploegen om mee te doen. Voor ieder toernooiblok van vier uur zijn vier prijzen be schikbaar: een eerste, tweede, derde en sportiviteitsprijs. „Voor ons geldt deze laatste als de eigenlijke eerste prijs", zeg gen de organisatoren. Bonne en Frans Gebert en Gerrit van der Voorst. Deze drie mensen namen bijna een jaar geleden het initiatief voor deze nacht. Samen met het Ridderhofbestuur zijn zij tot dit resultaat gekomen. De opbrengst van de zaalvoetbal nacht is voor de helft voor De Ridderhof om de tekorten te rug te dringen. Dertig procent gaat naar de jeugd vanwege het jaar van de jeugd. Een vijf de gedeelte tenslotte willen Bonne, Frans en Gerrit be stemmen voor activiteiten, die anderen op willen zetten, maar waar geen geld voor is. „Voorwaarde is wel, dat het veel mensen naar De Ridder- hof moet trekken", vertelt Bonne. De toegangsprijs is drie gulden voor volwassenen, de helft voor kinderen. „Voor dat be drag kan men vierentwintig uur lang genieten van alles wat De Ridderhof tijdens de „Nacht" te bieden heeft", al dus Bonne Gebert Vernielingen aan paviljoen NOORDWIJK Een groep jongeren die deelnamen aan het jaarlijkse dauwtrappen op Hemelvaartsdag, hebben woensdagnacht alle ruiten van een paviljoen op het Noordwijkse strand ingeslagen. Eén van hen, een 17-jari- ge jongen uit Alphen aan den Rijn is aangehouden. De politie kwam hem op het spoor omdat hij verwondingen aan zijn hand had opgelopen. Hoewel hij in eerste instan tie vertelde dat dit door een gebroken bierglas kwam, kwam de politie later toch achter de waarheid. De ande re jongeren zijn nog niet achterhaald. Hoofdverpleger vrij, arts nog in hechtenis DEN HAAG De van „strafbare levensbeëindiging" verdachte hoofdverpleger van het Haagse bejaardentehuis De Terp is de dag voor Hemelvaartsdag op vrije voeten gesteld. De arts die op dezelfde gronden wordt verdacht blijft wel in hechtenis. Vol gens officier van justitie De Wit zag de rechtbank geen redenen om de verpleger langer vast te houden. De verdenking tegen hem blijft echter wel bestaan. De rechtbank verlengde de hech tenis van de arts met 30 dagen, de langst mogelijke termijn. Bei de verdachten zouden betrokken zijn geweest bij de dood van zes bejaarden in 1982 en 1983. KATWIJK Zonder dat ie mand van de aanwezigen zich echt gelukkig toonde met het voorliggende keuzepakket is de raadscommissie voor ruim telijke ordening akkoord ge gaan met een aantal nieuwe straatnamen voor de wijk Rijnsoever. In de bouwfase 6 zal worden voortgeborduurd op het sterren- en planeten stelsel, waarvoor eerder ook al in de derde fase werd gekozen. Nieuwe namen zijn onder meer Poolster, Boogschutter, Zuiderkruis, Steenbok, Voer man en Waterman. De nieuwe doorgaande route in de wijk gaat Melkweg heten. Op ver zoek van een delegatie toe komstige wijkbewoners werd Grote Beer verandert in Weegschaal. Voor de bewoners werd het collegevoorstel hier mee wel aanvaardbaar, maar enthousiast waren ze er niet over. In een brief aan B. en W. had den ze eerder geadviseerd het te zoeken in dichters of musici, suggesties die ook een aantal raadsleden wel aanspraken. Van die kant noemde men het zeer verwarrend om te lang met de sterrenbeelden door te gaan. „De mensen weten nu al niet meer waar ze het zoeken moeten", aldus RPF-voorman J. H. ten Hove. Het belangrijk ste argument van wethouder J. Bergman om de keuze van B en W te handhaven was het feit dat de eerste huizen al over enkele weken opgeleverd worden. Het opstellen van een nieuw lijstje namen zou dan teveel tijd vergen, betoogde hij. Protest tegen weg naar Backershagen WASSENAAR— De bewoners van de Backershagenlaan heb ben bezwaar gemaakt tegen de aanleg van een toegangsweg naar het landgoed Backersha gen in Wassenaar. De gemeen teraad keurde de aanleg on langs goed, nadat eind vorig jaar de bouw van 36 apparte menten op het landgoed reeds was goedgekeurd. Het is de be doeling dat drie van de 36 flats worden gevestigd in het te herbouwen huize Backersha gen, dat in de jaren zestig af brandde. De bewoners van de Backershagenlaan zijn bang voor toenemende verkeerso verlast in de straat, die toch al niet breed is en aan beide kan ten dikke bomen heeft Vol gens de woordvoerder van de bewoners, K.J.R. Emde, is het beleid van de gemeente Was senaar in deze zeer teleurstel lend. Hij zegt dat de bewoners er van zijn overtuigd, dat de bewoning van het landgoed op deze grote schaal funest is voor de verkeersveiligheid. Bovendien, zo zegt Emde, „is het onzinnig dat de gemeente vorig jaar al toestemming gaf voor de bouw, en nu pas voor het benodigde toegangswegge- tr

Leidse Courant | 1985 | | pagina 15