Nieuwveen wil meer kunnen bouwen Boomtown Rats zeker, Dylan misschien op Lochemfestival "I Succesvol Omniversum komt nu met CeidóeSomotfit r- R.K. Vieringen o|5 Hemelvaartsdag IN BEROEP BIJ PROVINCIE Stevie Wonder treedt op voor Verenigde Naties Gewond na val met fiets Officiële opening van jachthaven Wassenaar Prot. Kerkdienst^ Hemelvaartdag "H SUBARU VLIEGTUIGTECHNIEK OP DE WCki BINNENLAND/ KUNST WOENSDAG IS MEI 1985 P, NIEUWVEEN De gemeenteraad van Nieuwveen heeft gisteravond unaniem besloten een beroep in te stellen bij de Kroon naar aanleiding van de herziening van bestemmings plan Schoterveld. De provincie heeft die herziening op het punt van meer mogelijkheden voor de woningbouw niet goedgekeurd. Het college van Gedeputeerde Staten constateert dat bij het bepalen van de woningbehoef te voor Nieuwveen ten onrechte de bewoners van Huize Ursula op de zelfde wijze zijn meegerekend als de overige ingezetenen van de gemeen- De gemeente Nieuwveen wil gebruik maken van de agrarische grond voor de woningbouw, die door de heer C.A. Tan is gepacht van de Teylers Stichting. De heer Tan is daartegen bij de provincie in beroep gegaan. De gemeente deed de heer Tan in 1978 de toezegging dat geen beroep meer zou worden gedaan op de tot de boer derij behorende gronden. De herzie ning van het bestemmingsplan blok keert verder de verplaatsing van be drijfsgebouwen en volgens de heer Tan is de noodzaak van extra wo ningbouw onvoldoende aangetoond. Volgens de gemeente is er toch meer grond nodig voor woningbouw dan aanvankelijk was gepland. Er moet meer worden gebouwd voor de werk nemers van Huize Ursula en er moes ten meer woningen worden gesa neerd dan aanvankelijk was voor zien. De gemeente stelt dat het boe renbedrijf van de heer Tan zonder al te veel bezwaren kan worden ver plaatst naar een locatie in het be stemmingsplan Landelijk Gebied. De gemeente bouwde aanvankelijk 16 woningen per jaar, maar heeft dat aantal opgevoerd naar 23 per jaar. Uitgegaan wordt van een woning voorraad van 957 woningen in 1990. Momenteel staan er ongeveer 823 wo ningen in Nieuwveen. De provincie stelt echter dat na 1990 het bouwtem- po verlaagd zal moeten worden. Aan gezien de herziening van het bestem mingsplan doorloopt tot 1995 vraagt de gemeente feitelijk om te veel mo gelijkheden voor woningbouw. Bo vendien wordt volgens de provincie niet duidelijk gemaakt hoeveel wo ningen er voor het personeel van het internaat Ursula gebouw moeten gaan worden. De procedure bij de Kroon kan wel anderhalf jaar in beslag nemen, ge durende die tijd kan de gemeente Nieuwveen via artikel 19 procedures blijven bouwen, mits het door GS be rekende aantal van 22,3 woningen per jaar niet wordt overschreden. Loco-burgemeester Fransen stelde gisteravond dat de beroepsprocedure alleen al dient te worden ingesteld om de rechten van Nieuwveen veilig te stellen voor de toekomst. DEN HAAG Donder dag gaat in Omniversum, het unieke Haagse ruimte- theater aan de President Kenneylaan 5, de film „Genesis" en het daarbij behorende voorprogram ma in première. De film „Het Grote Barrière Rif", die vanaf de opening in het theater heeft gedraaid en die een enorm succes is gebleken, blijft daarnaast in aparte voorstellingen gehandhaafd. Aanvankelijk was het niet de bedoeling, dat „Het grote Bar rière Rif" zo lang het enige programma in het Omniver sum zou blijven. De reden voor deze vertraging is terug te voeren op het feit, dat de Digistar-planetarium projector, die volgens de oor spronkelijke plannen al in maart operationeel had moe ten zijn, nog niet „gebruiks klaar" is. Men kampt nog met een aantal problemen, die ze ker oplosbaar zijn, maar die veel tijd vergen. De Omniver- sum-directie was nog niet ge heel tevreden met de beelden, die het prototype van de meer dan 3 miljoen gulden kostende projector liet zien. Sterren die op de afstand waarop men ze vanaf de aarde waarneemt altijd een punt blijven vormen werden zo groot als aardap pelen afgebeeld. Dit probleem is opgelost. Ook de helderheid van de projectie laat nog te wensen over. Naar verwach ting gaat de oplossing van dit probleem een kwestie van programmatuur nog enkele weken duren. Wanneer de Di gistar, die door twee compu ters wordt gestuurd, eenmaal geleverd is, beschikt het Om niversum over de meest gea vanceerde planetarium-projec tor ter wereld, waarmee het onmogelijke werkelijkheid wordt: men kan met de snel heid van het licht of zelfs snel ler gesimuleerde reizen door het heelal maken. Wann- weer de Digistar is geleverd, kan het daarvoor ontworpen en al klaarliggende program ma twee weken nadien in pre mière gaan. De bedoeling is, dat dat nog deze zomer (moge lijk eind juni) een feit zal zijn. 150.000 bezoekers Intussen moet men zich in het Omniversum nog „behelpen" met de Omnimax-projector, die evenals de Digistar meer dan één miljoen dollar heeft gekost. Dat „behelpen" heeft sinds de opening van het thea ter in begin december 1984 al meer dan 150.000 bezoekers naar deze Haagse top-attractie getrokken. De 100.00ste bezoe ker (een famlie uit Hoorn) werd op 29 maart feestelijk ontvangen en de 150.000ste die men „in stilte" liet passe ren, bezocht het theater begin deze week. Het Omniversum trok inmiddels al zo'n 20.000 scholieren in klasse verband. De speciale schoolvoorstellin gen (4 gulden per persoon) zijn tot de zomervakantie al volge boekt, hetgeen neerkomt op zo'n 15.000 gereserveerde kaartjes. Er komen nu 's mor gens om twaalf uur ingelaste school-voorstellingen, terwijl die soms ook in het middag programma worden ingelast. Per fiets De directie van Omniversum is bijzonder tevreden óver de toeloop naar het theater. Uit een onderzoek is naar voren gekomen, dat zestig procent van de bezoekers door mond- tot-mond-reclame op het idee waren gebracht er eens te gaan kijken. Dat percentage is erg snel bereikt. Ter vergelij king: het Evoluon in Eindho ven toch ook geen kleintje had daarvoor niet minder dan twee jaar nodig. Voorts is gebleken, dat duizenden be zoekers speciaal voor het Om niversum uit alle delen van het land naar Den Haag waren gekomen. Eén man was zelfs per fiets uit Hengelo naar Den Haag gereisd om de voorstel ling te gaan zien. Toen hij even na vieren in de middag arriveerde was hij juist te laat. De man wachtte geduldig op de volgende voorstelling, die om zeven uur begon, en ging na afloop tevreden per trein naar huis. Met medeneming van zijn rijwiel overigens. De Omniversum-directie stelt dat het ruimtetheater geen weg- zuigwerking op andere attrac ties in Den Haag heeft, maar dat het theater juist een aan vullende rol speelt. Indrukwekkend Het nieuwe programma, dat donderdag om twee uur in première gaat, werd gisteren aan de pers en vertegenwoor digers van de toeristen-wereld getoond. Vanavond is er een speciale voorstelling (niet voor publiek), die door burgemees ter F. Schols van Den Haag met een druk op de knop wordt gestart. Na afloop van de persvoorstel ling van gistermiddag waren verreweg de meeste aanwezi gen diep onder de indruk van De zaal van Omniversum lijkt, wanneer de projector draait, dikwijls op een cockpit van een giganti sche helicopter die over adembenemende landschappen vliegt. het gebodene: twee voorfilms en de hoofdfilm „Genesis". De voorfilms zijn korte uittreksels van de Omnimax-films „Dit is Hawai" en „Kronos". Laatst genoemde rolprent gaat over het begrip „tijd". „Genesis" maakt op indrukwekkende wijze het ontstaan van de aar de en het uiteendrijven der aardschollen aanschouwelijk. Men is getuige van aardbevin gen, vulkaanuitbarstingen en men vliegt veelvuldig met een helicopter door vulkaankra ters, over bergkammen, langs ravijnen enzovoorts. De sug gestie bij het „vliegen" is zo perfect, dat sommige toeschou wers luchtziek worden. Een euvel, dat te voorkomen is, door niet met de film mee ter kijken, maar de camera als het ware voor te zijn. Het geluid bij alle drie de films is feno menaal te noemen. Tijden en prijzen De entreeprijs bedraagt twaalf en halve gulden per persoon (voor twee verschillende voor stellingen na elkaar zijn er combinatiekaarten a twintig gulden). Openingstijden: weekdagen: „Genesis" om 14.00 - 16.00 - 19.00 - 21.00 uur; „Het Grote Barrière Rif" om 15.00 en 20.00 uur. Weekend en vakantieperioden (ook He melvaartsdag en de daaropvol gende vrijdag): „Genesis" om 11.00 - 13.00 - 15.00 - 17.00 - 19.00 - 21.00 uur; „Het Grote Barrière Rif" om 12.00 - 14.00 - 16.00 - 20.00 uur. Reserveren is gratis. Men kan daarvoor op werkdagen tussen 9.00 en 12.00 uur bellen met 070- 547400; na 1 juli 070-545454. LEO HENNY Eerbetoon voor strijd tegen apartheid NEW YORK De Ameri kaanse zanger Stevie Wonder heeft maandag voor 'n laaiend enthousiast publiek in het ge bouw van de Verenigde Naties in New York een kort optre den verzorgd, waarbij hij zijn nieuwste song „The Bell for Freedom" presenteerde. Won der deed dat in de grote verga derzaal van de Assemblee, waar een bijzondere bijeen komst ter gelegenheid van zijn 35e verjaardag werd gehouden door de Commissie tegen Apartheid van de Verenigde Naties. De commissie wilde Wonder hiermee eren voor zijn strijd tegen apartheid. De muziek van Stevie Wonder is in Zuid-Afrika verboden sinds hij op de Oscaruitreiking in Hollywood it april een on derscheiding voor zijn num mer „I just called to say I love you" aanvaardde uit naam van Nelson Mandela, de militante bestrijder van de Apartheid die sinds meer dan 20 jaar in Zuid-Afrika gevangen zit. Na zijn optreden in de VN zei Ste vie Wonder dat hij geen con troverse had willen oproepen toen hij zijn Oscar opdroeg aan Mandela. Maar hij liet duide lijk blijken dat hij óók geen verontschuldigingen zou aan bieden. De zanger, die vorig jaar een uitnodiging afwees om op te treden in Sun City in het Zuidafrikaanse zwarte thuisland Bophuthatswana, zei: „Het kan me eigenlijk niets schelen dat ik in Zuid-Afrika verboden ben. Integendeel, moet U de volgende song die uitkomt eens horen", aldus Wonder, die aankondigde dat de titel daarvan „Apartheid is wrong, wrong, wrong" zal lui den. De oplossing in Zuid- -Afrika is volgens de vanaf zijn geboorte blinde Stevie wonder niet het verbieden van muziek, maar het wegne men van de reden die hem die muziek ingeeft. Stevie Wonder tijdens zijn optreden in de Verenigde Naties. Wonder zong voor zijn en thousiaste publiek, dat enkele honderden bewonderaars op de publieke tribune omvatte, „We are the World", de best- -seller voor hulp aan de slachtoffers van ae hongers nood in Afrika. Onder de pro minente gasten waren onder andere Harry Belafonte, Ro berta Flack en acteur Ben Vereen, allen actief in de anti- -Apartheidsbeweging in Ame rika. LOCHEM Een van de belangrijkste concerten op „Lochem 7000" is dat van de Engelse groep The Boomtown Rats. Zanger Bob Geldof, de initiatief nemer van het Engelse 'project voor hulp aan Afrika, heeft de organisa tie laten weten dat nij een belangrijke gast zal mee brengen. Volgens een woordvoerder zou het om Bob Dylan gaan. De andere ingrediënten van het nieuwe evenement dat op Hemelsvaartdag in het Lo- chemse openluchtmuseum plaatsvindt ziin een Japanse opera, een wedstrijd en presta tieloop over zeven kilometer, optredens van Afrikaanse mu ziekgroepen en concerten van enkele popgroepen. Behalve The Boomtown Rats zijn dat Raymond van het Groene- woud, Los Lobos en de Neder landse Freelance Band. „Lo chem „7000" is de opvolger van het vermaarde popfestival dat 17 jaar lang in Lochem werd gehouden. Het publiek wordt naar de nieuwe evene menten gelokt met de belofte dat zelfs net weer geen storen de factor kan zijn, doordat de organisatoren de beschikking hebben over een enorme cir custent waarmee de Willem Ruys Lotto-show deze winter door het land trok. Omdat de weersvooruitzichten voor He melvaartsdag goed zijn heeft de organisatie besloten ook de resterende 12.000 kaarten te verkopen. Inmiddels gingen de zesduizend kaarten, waar mee de tert kan worden ge vuld al over de toonbank. Behalve popmuziek heeft Lo chem de bezoeker meer te bie den. Voor het eerst, afgezien van optredens in Londen, zal in Europa de Super Ichiza zijn te zien, een Japanse kabuki- groep. De BRT zal van het op treden televisie-opnamen ma ken. Organisatoren Joost Carlier en Frank van Hoorn hebben daarnaast besloten een accent te leggen op de Afrikaanse muziek. Hun motivatie daarbii is, dat deze muziek momenteel grote invloed heeft op de wes terse popcultuur. Cooperation Fandji, Africa Soli en Kanda Bongo Man zijn de groepen die zullen optreden. Iets heel anders is de Lochem 7000-loop. Dat is een wed- strijdgeaeelte waarvoor beken de lopers als Gerard Nijboer, Cor Vriend, Gerard Menting en Roelof Veld al zijn gecon tracteerd. Zij strijden om een eerste prijs van 1000 gulden. Er is echter over hetzelfde parcours dat door en rond het Openluchttheater loopt een prestatieloop voor bezoekers van Lochem 70p0 en andere liefhebbers. Het gebeuren zal op 16 mei zo veel mogelijk in de openlucht worden afgewerkt. De tent wordt in principe alleen ge bruikt voor de concerten van de kabukigroep en Raymond van het Groenewoud. The Freelance Band, Los Lobos en The Boomtown Rats spelen op het grote podium in het Open luchttheater. Daar zal ook een klein podium worden ge bouwd waar de Afrikaanse groepen elkaar continu zullen afwisselen. LISSE Een 75-jarige inwoner van Lisse raakte gisterochtend gewond toen hij met z'n fiets ten val kwam. De man kwam met z'<n fiets in een sloot terecht. Hij werd met hersen- en rugletsel naar het Academisch Ziekenhuis Leiden gebracht. WASSENAAR Burgemeester P H. Schoute opent zaterdag of ficieel de nieuwe jachthaven van Watersportvereniging Wasse naar aan de Van Duivenvoordelaan. De haven, waar tweehon derd boten aan kunnen leggen, is al bijna een jaar in gebruik. In totaal is men ruim a<?ht maanden bezig geweest met het verzet ten van 24.400 kubieke meter grond en het aanleggen van be schoeiingen en steigers. Verder zijn er tweeduizend struiken en zestig bomen geplant. De leden van de watersportvereniging hebben zelf een van de gemeente gekregen houten noodgebouw ingericht tot kantine met toiletten en douches. Tot nu toe mag de nieuwe gemeentelij ke haven zich in een grote populariteit verheugen, er is zelfs al een wachtlijst. Zaterdag begint de opening met een boottochtje vanuit de Oude Haven. Stad Lelden 1. O.L.Vr. Hemelvaart: 09.30 u.; 11 u. dames on herenkoor. 2. H. Leonardus: 10.45 u. Gezongen Echaristievierlng. 3. H. Middelares: 10 u. Eerste H. Communie. 4. H. Lodewljk: 8.30 u.; 10 u. Hoog mis; 11.30 u.; 18 u.; 19 u; Lot. 5. St. Anthonlus van Padua: wo 19 u.; do 10 u. H. Mis. 6. H. Petrus: geen opgave ontvangen. 7. O.L.Vr. Onbev. Ontv.: 9.30 u. gele zen H.mls; 10.45 u. Hoogmis; Heren koor 12.45 u. gelezen H. Mis. 8. Oude Katholieke Kerk: geen dienst. 9. Aarlanderveen: 10.30 u. Hoogmis. 10. Aardam: Dep.: 9 u. Hoogmis; 12 Alphen aan den Rijn 11. H. Plus: 9 u. 10.30 u. Hoogmis. 12. H. Bonlfatius: 9.45 u. Hoogmis (Lat!|nse zang); 11.30 u. 13. De Heilige Geest: 10 u. 14. Boskoop: 10 u. 15. Hazerswoude Dorp: 10 u. 16. Hazerswoude-RijndIJk: Barnardus Kerk: 10 u. Euch. viering Dep. Het Anker: 8.45 u.: 11.15 u. 17. Hlllegom: St. Jozef: 10 u. Hoog mis dameskoor; 11.30 u. Ned. liede- 18. Hlllegom: H. Martinus: 10 u. met zang. 19. Hoogmade: 10 u. 20. Katwijk a.d. Rijn: 9.30 u. Hoog mis; 11.15 u. Euch. viering Dep. Rijns burg: 10.30 u. Euch. viering. 21. (Buiten) Kaag/Abbenes: 10 u. 22. Langeraar: 9.30 u. gemengd koor; 11.30 u. 23. Leiderdorp: (H. Menswording): 10 24. Lelmuiden: 9.30 u. Hoogmis; 11.15 u. Lisse: 25. Agathakerk: 10 u. Hoogmis Dep. Poelpolder: 10 u. Af 26. Marla-kerk: 8.30 u.; mis. 27. H.H. Engelbewaai 'R' brug): 10 u. Gezongen Bnqu 28. Nieuwkoop: 9 u. IOjcuS 29. Nieuwveen: 9 en 11pnni 30. Nieuw Vennep: 10 u 31. Noorden: 9 en 10.3(van 32. Noordwijk-Binnen: iBZeS 11.30 u. zan. 33. Noordwijk aan Zee: gooi 34. Noordwljkerhout St._a u. Hoogmis, dames/her/y. 35. Noordwljkerhout St.*a,er 9 3(jOUrl 37. Oud Ade: 8.30 en 10 gen H. Missen. 38. Oude Wetering: S 11.30 u. 39. Roelofarendsveen: luie tatie: 11 u. (pro 40. idem. Petrusband. h Hoogmis; 11.30 u. 41. Rijpwetering: 9 u. He u. Euch. viering. 42. Sassenheim: 9.30 u.|WOf u. Euch. viering. 43. Stompwijk: 9.30 u. Kv-i Stille H. Mis. 44. Voorhout: 9.30 u. p, 11 u. Euch. viering met A"'1 45. Voorschoten: St.rnoe 11.30 u. Jrdt irer Moede.. 48. Woubrugge: 10 u. B O munie met King's Comtpjejj 49. Zevenhoven: 9 u. Ha:j7P u. Stille Mis. T' 50. Zoeterwoude-Rljndljl'" a parochie) 9.30 u.; 11 u. 51. Zoeterwoude: St. (taal Hoogmis; [RA 52. Zoeterwoude: Chr. nn 10 u. Hoogmis. 53. De Zllk (Noordwlpen' Hartkerk 10 u. Ster *d- all Stad Lelden Marekerk: 9 u. ds. S. Meijers; Regen boog: 11.15 u. pastoor J. A. A. v., Well; Stevenshof 9.30 u. Kand. A. Spaans, Katwijk. Geref. kerken en andere kerken Stad Leiden: Bevrijdingskerk: 9.30 u. ds. L. C. Riet veld. Chr. Geref. Kerk: 9 u. ds. G. C. den Hertog. Geref. Kerk Vrijg.: 10 u. ds. P. Houtman. Evang. Luth. Kerk: 10.15 u. ds. J. Mostert. Nieuw Apost. Kerk: diensten 9.30 u. Dienst de3 Woords. Aarlanderveen Herv. Gemeente: 10 u. ds. G. van Driel. Geref. Kerk: 9 u. kand. L. Ei genhuls. Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 15 u. ds. J. C. Maris. Ter Aar Herv. Gem.: 9.30 u. kand. Joh. van Dalen, Amersfoort. Geref. Kerk: 9.30 u. ds. J. Broer. Herv. Gem.: 9.30 u. ds. M. Bergsma. Alphen a.d. Rijn Herv. Gem.: Opstandlngskerk: 9 u. ds. P. Wilschut. Geref. Kerk: Mara- nathakerk: 9 u. ds. J. H. Bogers. Alphen-Noord (Herv./Geref. diensten): Goede Her der: 9 u. ds. J. Verheul. De Bron: 9 u. ds. F. Moll. (Herv. Gemeente): Slons- kerk 9.30 u. ds. J. Ouwendijk. Bodegraven (Herv. Gemeente): Dorpskerk: 9.30 u. ds. J. Wieman. Salvatorkerk: 9.30 u. ds. J. Richter. Bethlehemkerk: 9.30 u. ds. G. Bikker. Geref. Kerk: 9 u. ds. D. H. Elderman. Boakoop (Herv. Gemeente): Dorpskerk: 9 u. gez. dienst in Geref. kerk. Geref. Kerk: 9 u. ds. H. A. v.d. Pol, gez. dienst Geref. kerk. Chr. Geref. Kerk: 9.30 u. ds. P. N. Rlbbers. Hazerswoude Herv. Gem.: 9.30 u. gez, dienst in Herv. kerk. Geref. Kerk: 9.30 u. gez. dienst In Herv. kerk. der< 't Hooft. Geref. Kerk: f'f® Boswijk. Chr. Geref. KemP®' van Dijken. Geref. GemVan Boogaard. Leiden. GereQtie (Princ.str.): 8.45 u. ds. C Nieuwkoop e ai Herv. Gem.: 9.30 u. ds. r. Geref. Kerk: 9.30 u. drs.2,n® boom. Chr. Geref. KerkVRC Slagboom. Katwijk a. Z«| f Nieuwveen Herv. Gem. 9.30 Graaft. Nieuw-Vennep Herv. Gem.: 9.30 u. d£ Geref. Kerk: 9.30 u Geref. Kerk: 9.30 u. ds.H Noordwijk Herv. Gemeente: Grote: ds. R. S. Elgersma. Dej| ds. W. Arkeraats. Geref.|f straat (Buurtkerk): 9.30 ning (G.D.). Noordwljkerhout Herv. Gem.: 9 u. ds. A. Oegstgeest (Herv./Geref. diensten):® 9.30 u. ds. M. G. Veensf Oude en Nieuwe Weterfl Herv. Gem.: 9.30 Focks, gez. dienst in H«e C ref. Kerk: zie Herv. kerk»om Rijnsaterwoude Herv. Gem.: 9.30 u. d£ Kamp. Rijnsburg (Herv. Gemeente): Grotcl ds. Smaling. Immanuel" 10 u. Ds. J. Cziria. Chr. f u. ds. W. van Sorge. leirfl Herv. Gem.: 10 u. ds. H. L. Boonstra. De Kaag Herv. Gem.: 10 u. ds. Chr. Koldewljn. Katwijk a.d. Rijn (Herv. Gem.): Dorpskerk: 10 u. ds. M. J. Aarents. dienst In de Open Hof kerk. Ontmoetlngskerk: 10 u. ds. J. Gebraad. Katwijk aan zee (Herv. Gemeente): Nieuwe Kerk: 10 u. ds. J. P. van Roon. Pnlëlkerk: 9.30 u. ds. C. van Slledregt. Geref. Kerk: Open Hof: 9.30 u. ds. J. van Bree- voort. Vredeskerk: 9.30 u. ds. P. C. Koster. Koudekerk a.d. Rijn Herv. Gem.: 9 u. ds. H. Bade, gez. dienst In Herv. kerk. Geref. Kerk: zie Herv. kerk. Leiderdorp (Herv./Geref. diensten): Dorpskerk: 9 u. mevr. ds. H. Westera-Franke. Lelmuiden Geref. Kerk: 9.30 ds. C. v.d. Kool. Lieee Herv. Gem.: Dorpskerk: 9 u. ds. P. C. Herv. Gem.: 10 u. ds. mans. Geref. Kerk: 9.2 a a Ferwerda. Valkenburg Herv. Gem.: 9 u. Ds. S. i dienst In Geref. kerk; 1( kamp. Herd.dienst. Ger^g ds. S. Oegema, gez. di(7 Kerk. Tene Voorhout Herv. Gem.: 10 u. ds. Cgg Voorschoten ron, Geref. Kerk: 9.30 u. Drww Zwart. „Ontmoeting" (i 9.30 u. Ds. A. K. v.d. Sc Warmond ie, c Herv. Gem.: 10 u. ds. J'amr (Herv. Gem.): Dorpskerk J. Wolters. Klevitkerk Bloemcampkerk. Messlt ds. W. van Waasbergenoun Bloemcampkerk: 10 u. d Zijllaan 4: 10 u. ds. C. V Woubrugge H Herv. Gem.: 9.30 Gez. r*a' Kerk. Geref. Kerk: 9.30'lter Aalders, Gez. dienst, atiej Zevenhoven Herv. Gem.: 9.30 u. ds. I kert, Gouda, Gez. dienst 9.30 uur Gez. dienst in Zwammerdam "an' Herv. Gem.: 9 30 u. ds.eghi ga. Geref. Kerk 9.30 u. fokkc kema. ma 1: B( Subaru Justy. 997 cc, sterke en zuinige motor met max. vermogen 40 kW (55 pk) bij 6000tpm.Topf 145 km/u. Vijf versnellingen. Onafhankelijke wielophanging rondom. McPherson voorwielophanjJJ:®® Schijfremmen voor. trommelremmen achter. Rembekrachtiging. Gewicht 690 kg. Verbruik (GL) v"lm ECE-norm bij 90 km/u 1 op 20.8. bij 120 km/ui op 15.4én in stadsverkeer 1 op 15.7. Verkrijgbaar in voorwiel aangedreven versie met 3 of 5 deuren en als 3-deurs, vierwiel aangedreven versie. Prijs vanaf ^9S' BERVO CAB G. DOUSTRAAT16 ALPHEN A/D RIJN 01720-73215 is GARAGE DE WIT HOGE WOERD 56-58 LEIDEN 071-120206 AUTOBEDRIJF VAN DER BOON B.V. BILDERDAM16 LEIMUIDEN 01721-8142 nul. AUTOMOBIELBEDRIJF J. OLDENHAGE VENNEPERWEG 535C-541 NIEUW VENNEP 02526-877{"rJn] AUTOBEDRIJF C. VINK HERENWEG 65 WARMOND 01711-11491

Leidse Courant | 1985 | | pagina 18