>ng Oranje geeft valifikatie weg jjlerkansing Lokhoff Te veel boksen Tribunebrand eist 53e slachtoffer Stoop alsnog voor rechter CeidócScuwont JQerpoloploeg revancheert zich Afkopen contract Beenhakker voor KNVB onacceptabel P/RT DINSDAG 14 MEI 1985 PAGINA 11 Het Neder- erpoloteam lijkt met van Georg Geurtsen "^^oach na het debacle lympische Spelen in •öelig water terecht enun^Nederland leed gis- |e openingswedstrijd ^Jernooi om de FINA- 65!oeliswaar een neder- West-Duitsland, het 3ia[oettemin één die be- ||.J kan worden ge- 5s!oj 73.5fef knap in het kiel- 'H^e winnaar van de esinedaille in Los Ange- Italiaanse scheids- érola in de slotfase 31.24 tot een enkel doelpunt beperkt gebleven. Nu floot hij de plotseling opdui kende en scorende Van Bel- kum terug en bleef het 8-10. Een opmerkelijke vooruitgang in vergelijking met negen maanden geleden, toen de na tionale top onder leiding van de Hongaar Pocsik door de Westduitsers met liefst 15-2 werd afgedroogd. Geurtsen, de voormalige coach van AZC en internationaal ge waardeerd arbiter, wiens en thousiasme zijn hartinfarct van vorig jaar haast ongeloof waardig maakt, wenste echter nog geen goede aantekeningen op zijn getuigschrift van de Nederlandse zwembond. „Ik heb niet in het water gelegen. De spelers verdienen een com pliment. Als je bereid bent tij dens dit toernooi hard te wer ken, dan kun je hier ver ko men. Die bereidheid was er in ieder geval op de eerste dag", hield Geurtsen zijn eigen aan deel klein. Zijn enige directe pluim kwam op de badmuts van Ruud Misdorp terecht. De 32-jarige routinier uit Den Haag hield inderdaad het team in defensief opzicht overeind. De Westduitse trainer Firoiu ging voor aanvang van het toernooi al uit van een zege op Nederland, dat hij niet meer tot de topnaties rekent. Het ge ringe onderscheid heeft hem eerlijkheidshalve op andere gedachten gebracht. DEN HAAG De Haagse boksvereniging Hoogen- band heeft wel eens suc cesvollere avonden mee gemaakt dan gisteren het geval was. Naast een be perkt aantal overwinnin gen voor de thuisclub, viel de publieke belangstelling aan de Brouwersgracht flink tegen. De voornaam ste oorzaak lag in het feit dat er tevens in Bodegra ven en Dordrecht wed strijden werden georgani seerd. „En dat is toch een schande", riep voorzitter/trainer Harrie Houwaart van Hoogenband. ..Iedereen die poen op tafel legt, mag maar organiseren van de boksbond. Aan de be langen van de clubs wordt niet meer gedacht. Maar als ze oor log willen, kunnen ze lachen. Ik overweeg volgend jaar op de vrijdagavond elke maand te organiseren. Dan mogen de mensen voor een tientje naar binnen en de 65-plussers voor de helft van dat bedrag". Tussen het mopperen door werd er dus ook nog gebokst, al was dat niet op al te hoog niveau. B-klasser Gordon van Hoogenband boekte in het zwaargewicht tegen Strosnij der (Avezaath) een fraaie overwinning. Gordon, rechts voorstaand, moest overigens wel even op de tanden biiten omdat hij werd gehinderd door een schouderblessure. Desondanks versloeg hij zijn tegenstander op punten. Boeiend was het laatste ge vecht van de avond tussen Wetemans van Te Pas en De Bruin van Hoogenband. Beide Haagse boksers, die in het halfzwaargewicht uitkwamen, moesten tot het uiterste gaan. Wetemans werd door de jury unaniem als winnaar op pun ten aangewezen. Bij de nieuwelingen was het duel tussen de Haagse licht- welter Mink (Hoogenband) en Mijnals (Albert Cuyp) het aan zien waard. De Amsterdam mer had de meeste techniek in huis, maar omdat hij zich nog al nonchalant opstelde, prik kelde hij Mink zichtbaar. 59.00 126,00 112.00 S:® 'EST Woe- JSff eg doelman Theo ««too van Jong Oranje 7so]oo betreden van de ners direct na af- S42ioo de wedstrijd te- «8 g Hongarije een 2^ lit van respecta- isfog letingen stuk. De 45400 n coach Jan Rab 63^20 le wedstrijd, door 1£so'in doelpunt van i?S8 Dessen "et toela- 295!oo ijs voor de ales van het Eu- ;ampioenschap in - se handen over- ifOndS Dik tienduizend wers juichten in 283.50 isse stadion van SS "ros een matige die onverdiend 140.20 beter Jong Ne- 13iS won. 34.70 25!8o in Rab drukte het lit toen hij teleurge- 665]oo Brkte: „Wat je in je Isa"™ r ^oor Je vin" 57oo pregen een doelpunt 260^00 tegen dat we nooit tegen had den mogen krijgenJong Oranje had immers aan een gelijkspel genoeg gehad. Rab doelde op de fout van Ed win Godee. Jong Oranje had Hongarije wat willen laten ko men. Eventueel zou dan een counter voor een nog rianter uitgangspunt moeten zorgen. Die opzet ging de mist in door de blunder van voorstopper Godee, die bij zijn club FC Utrecht als spelbepaler op het middenveld opereert. Hij speelde de bal terug op Snel- aers, maar zag Pinter over het hoofd. Diens voorzet werd door Zsinka gemist en had nog geen problemen op hoeven le veren, maar Boessen werkte in paniek de bal in eigen doel. Nederland verkeerde plots klaps in verloren positie tegen de allerminst overtuigende Hongaren, die het cadeautje gretig hadden aangenomen. De eerste helft had verder weinig te maken met voetbal len. De Hongaren, maar ook de Nederlanders schopten maar wat raak, waarbij aan Hongaarse zijde aanvoerder Fabulya en aan Nederlandse kant de knullig voetballende Silooy zich onderscheidden. Beide „vandalen" verwierven geel van de Turkse scheids rechter Yussuf Namoglu, die door zijn optreden op zijn zachtst gezegd de gemoederen niet suste, en ook nog kaarten in petto had voor Rutjes, Boe- rebach en Szelpal. Nederland had na een vrije schop van Boerebach via het hoofd van Bosman bijna succes, maar de bal ketste op de paal af. Druk maken Na de rust trachtte Jong Oran je met Godee op het midden veld en René Eijkelkamp voor Pieter Bijl meer druk te ma ken. Jos Roossien, aan wie in de eerste helft het spel voorbij gegaan was, ging linksback spelen, Boessen werd voor- stopper. De Nederlanders kre gen van de Hongaren zeker de gelegenheid de kwalificatie alsnog af te dwingen, maar lie ten de kansen onbenut. Edwin Bakker bijvoorbeeld kopte vanuit riante positie recht in de handen van doelman Gelei. Een merkwaardig incident had Jong Oranje bijna terug in de race gebracht. Gelei wierp uit, maar precies tegen het achterhoofd van de opsprin gende Robin Schmidt. Van daar caramboleerde de bal te- john Bosman torent hoog boven de Hongaarse defensie uit, maar kopt slechts tegen de lat. gen de binnenkant van de paal, maar een greintje geluk ontbrak Jong Oranje en dus werd het net geen treffer. Godee en Eijkelkamp speelden op het middenveld bijna slaap verwekkend voetbal. Godee wekte op deze zwoele Hon gaarse avond zelfs de indruk veel liever lui dan moe te zijn en werd dan ook gewisseld voor Erik-Jan van de Boo gaard. Eijkelkamp had nog bij na succes gehad met een om haal, maar Gelei behoedde ziin ploeg voor een fataal gelijk spel. HENK MULDER Scheidsrechter: Namoglu (Tur), toe schouwers: 11.500. Gele kaarten Fzel- gal en Gelei (beiden Hon), Rutjes, ■odee en Boerebach (allen Ned) Jong Hongarije: Gelei, Turbek, Pin- Fzelpal, Fabulija, Katzenbach, og, Fodor, (Kovacs) Jong Oranje: Snelders, Silooy, Godee (Van de Boogaard), Rutjes en Boes sen, Boerebach, Bijl (Eykelkamp), Roossien, Schmidt, Bosman en Bak- 153,00 104,50 verslaggever) -PEST Leo ker heeft in het jds elftal voor het Hongarije, waar- zijn laatste klei- op Mexico moet en, een plaatsje id voor Ton Lok- PSV'er maakte Dvember van het r onder Rinus Mi- en Oostenrijk zijn in de nationale maar liet toen, als hij was, geen druk achter. De middenvelder rompt uit de gra tie, tot hij voor het treffen met de Hongaarse groeps winnaar door Beenhakker weer in genade werd aan genomen. De herkansing voor Lokhoff kostte Ajaxiet Peter Boeve diens verwachte uitverkiezing. Oranje gaat in het duel, dat per sé gewonnen moet wor den, vermoedelijk van start met Ben Wijnstekers als links back. De Feyenoorder zal in dat geval worden belast met de bewaking van Josef Ki- prich, die onlangs met twee van de drie treffers een hoofd rol vertolkte tegen Oostenrijk. Voor de hand ligt dat Adrie van Tiggelen mag gaan probe ren de snelle en behendige lin kerspits Martón Esterhazy on schadelijk te maken, terwijl op het middenveld Willy van de Kerkhof en Dick Schoenaker in de rol van cipier moeten kruipen ten opzichte het twee tal, dat de ideeën aandraagt, de geslepen Tibor Nyilasy en zijn secondant Detari. In aanvallend opzicht mikt Beenhakker op het duo Wim Kieft, die zich gisteren vanuit tussenstation Wenen bij de groep voegde, en Marco van Basten. Simon Tahamata ope reert achter dit tweetal vanuit een wat meer teruggetrokken positie. In vergelijking met de ploeg die op 1 mei niet langs Oosten rijk kwam, is Oranje op drie plaatsen gewijzigd. Naast Van Basten en Lokhoff keert Adrie van Tiggelen terug in de basis- Wenen. opstelling. René van der Gijp, Erwin Koeman en de gebles seerde Ernie Brandts zijn er niet meer bij. Bondscoach Giörgi Mezey heeft toch de beschikking over Esterhazy en daarom begrijpe lijk het Hongaarse elftal niet veranderd na de vlotte en im ponerende triomf van 3-0 op 17 april tegen Oostenrijk in BOEDAPEST Het sectiebestuur van de KNVB heeft gisteren met manager Rinus Michels en interim-bondscoach Leo Been hakker oriënterende gesprekken gevoerd over de - definitieve - invulling van de vakante positie van trainer-coach van het nationale A-elftal. Beslissingen werden niet genomen. Vermoedelijk praten beide partijen vandaag verder. Alsof Beenhak ker niets anders aan zijn hoofd heeft, zo kort voor het beslissende duel met Honga rije. Het is trouwens nog allerminst zeker dat Beenhakker na dit seizoen een vaste aan stelling krijgt. De KNVB is in geen geval van plan het nog een jaar doorlopende contract van de Papendrechter bij Volen- dam af te kopen. Veelbetekenend was ook het antwoord van sectievoorzitter André van der Louw op de opmerking dat Been hakker geen andere keus meer heeft dan bij te tekenen bij de voetbalbond. „Maar wij wel", klonk het cryptisch. Dat geeft slechts voeding aan de steeds sterker wor dende geruchten als zou de voetbalbond wel graag van Beenhakker af willen, het geen ook zou kunnen blijken uit de naar verluid „magere" aanbieding die de KNVB de vervangend keuzeheer twee weken later dan de afspraak was heeft ge daan. BRADFORD De reus achtige brand, die zater dag ontstond in een voet balstadion in het Engelse Bradford, heeft inmiddels het 53e slachtoffer geëist. In het ziekenhuis van het naburige Wakefield over leed gisteren een 75-jarige man aan de brandwonden die hij zaterdag opliep. Hij was het tweede slachtof fer dat in een ziekenhuis bezweek. Het eerste slachtoffer dat in het zie kenhuis overleed was de 86-jarige oprichter van de voetbalclub Bradford, Sa muel Firth. Een politie-woordvoerder zei dat het aantal vermisten na de brand inmiddels teruggelopen was van achttien naar drie. Van de 51 lichamen, die onder de verkoolde tribune vandaan gehaald zijn, ziin er zeven met zekerheid geïdentificeerd. De lichamen zijn dermate ernstig verbrand dat identificatie moet geschieden aan de hand van gebitsgegevens, sieraden en andere persoonlijke bezit tingen. De zoekactie naar verdere slachtoffers werd gisteren voortgezet, aldus de politie woordvoerder. Hij achtte het echter niet uitgesloten dat slachtoffers volledig verast zijn als gevolg van de enorme hitte. Inmiddels liggen nog 57 men sen met brandwonden in zie kenhuizen. Vier van hen zijn er zeer ernstig aan toe. Het merendeel van de doden zijn ouderen en kinderen die zich niet bijtijds uit de voeten heb ben kunnen maken. Overigens heeft het feit dat te genwoordig in veel stadions rond het veld hekken aange bracht om het uit de hand ge lopen supportersgeweld te be teugelen nog een schril licht op de ramp geworpen. Als die hekken in Bradford ook zou den hebben gestaan waren on der de 3000 aanwezigen op de hoofdtribune veel meer doden gevallen, aldus de politie. Nu konden de meesten een goed heenkomen zoeken op het veld. Volgens directeur Tye van de Britse Safety Council, die on der meer toeziet op de brand veiligheid van openbare ge bouwen, verklaarde dat het stadion in Bradford alle hor ror-ingrediënten herbergde» Hopen afval onder de tribune, een vloer van oud, droog hout, zitplaatsen van polypropyleen en een houten dak van asfalt- bitumen. Rookbommen De politie heeft bevestigd dat op de plaats waar de brand ontstond rookbommen waren gegooid, maar zij kan nog niet met zekerheid zeggen dat de ramp daardoor is ontstaan. Een door minister van binnen landse zaken Brittan aange kondigd onderzoek moet nieu we maatregelen resulteren om de veiligheid bij rellen en on gelukken in alle 92 voetbalsta dions te verbeteren. De voetbalclub Bradford was verleden jaar enkele malen aangeschreven door het be stuur van het graafschap West Yorkshire met de waarschu wing dat de verouderde hoofd tribune volstrekt onveilig was. De voorzitter van de vereni ging wil dit na de fatale ramp niet bestrijden, maar ontkent ooit waarschuwende brieven te hebben gehad. Ook zonder dat het vuur rijn verwoestende werking deed, zou het zaterdag de laatste keer zijn geweest dat de oude houten tribune in gebruik was. Als gevolg van de promotie, die zaterdag werd gevierd, zou Bradford genoodzaakt zijn ge weest de veiligheidsvoor schriften die gelden voor de eerste en tweede divisie, op te volgen. AMSTERDAM De 65-jarige ex-voorzitter D.Stoop van de niet meer bestaande voetbalclub FC Amsterdam en huidige praese van FC Den Haag moet zich op 30 mei te genover de politierechter in Amsterdam verant woorden voor zijn rol in de belastingontduiking door spelers van die club. Stoop werd begin vorig iaar samen met veertien spelers van de voetbalclub en een trainer gedagvaard te verschij nen voor de rechtbank in de belastingfraudezaak. Hij te kende echter bezwaar aan te gen de dagvaarding. De recht bank, het hof en ook de Hoge Raad verwierpen dit bezwaar en Stoop moet nu alsnog te rechtstaan. De veertien voetballers en hun trainer kregen in maart vorig jaar boetes van enige duizen den guldens opgelegd wegens belastingontduiking. Sommi gen van hen werden boven dien veroordeeld tot een maand voorwaardelijke ge vangenisstraf wegens valsheid in geschrifte. Stoop staat voor de politie rechter terecht en niet, zoals de andere verdachten inder tijd, voor de meervoudige ka mer. Volgens officier van jus titie Wooldrik werd de zaak in eerste instantie aangebracht bij de rechtbank omdat nog van alles onderzocht moest worden. De zaak van de ex- -voorzitter alléén kan. volgens de persofficier, makkelijk ooor een politierechter behandeld worden. 98.60 inenburg het voor mij- 9Z30 ipgenomen, zegt na- jmen, dat het eigen- iS gekmaal niet zo gek is dat ik hem hard aan- vèrünet is alleen jammer 3.44ik bij Ajax niet de tijd i s:3regen om mijn werk I nvoaaken. Die jonge spe- i sq®* Je we^ °P een be" 2;4tfnanier aanpakken om 1 36 5? ze te kunnen berei- I 37ls(^aar nogmaals, dat 37>alemaal tijd nodig. En i krijg je ails trainer bij I liaflBt". 1 J-jaütrainer Aad de i de Haagsche Cou- ais4 rant) nooit voor de absolu- gekozen. Liever iets _jder, maar constanter. 130 i/8i manier ga ik langer JJJ kan ik meer mara- i7 3/el°pen. Een aardige 75 e geeft mij vaak weer '301/4'oldoening en arbeids- 60 3/8? voor vele weken. 4i5/s! z'e 'k het ook niet zo S7 3/4:fering. Wil je de ech- 34 3/4reidk[asse bereiken, 59 itf*1 je daar enorm veel 48 ver hebben, vaak op 37 ciale af. Met oogklep- 193/4 voor je sport Teven. 28 5/eje °°k vaak biJ trim' 393/gie helemaal zijn geob- I door het lopen bin- drie uur. Die hebben er vaak alles voor over. Ik ben niet zo alles ontziend, al denken anderen daar soms anders over. Buiten het lopen zijn er ook nog wel eens an dere dingen". (Marathonloper Cor Vriend in Trouw) „Ik doe niet mee aan dat handtekeningen uitdelen. Ik ben de enige speler van Bo- russia in dat opzicht. Maar ik vind het weerzinwekkend ie dere keer weer die meute op mij af te zien stromen als ik uit de auto stap voor de trai ning. Vroeger, toen ik nog geen beroepsvoetballer was, wilden ze mijn handtekening ook niet. Over een paar jaar, als ik niet meer voetbal, is mijn handtekening evenmin in tel. Alleen nu, omdat ik voetbal, zou mijn handteke ning meer waard zijn dan die van anderen. Dat is nonsens. Ik vind dat je mensen moet beoordelen naar andere maatstaven dan die van be roep, geld of populariteit". (Voetballer Ewald Lienen In het Parool) „Wat het bereiken van Mexi co betreft ben ik nog niet zo pessimistisch gestemd. Het Nederlands elftal moet in Boedapest kunnen winnen. De Hongaren hebben geen buitengewoon goede voetbal ploeg. Dat bleek onder eer in Rotterdam en op Cyprus, toen ze pas in de laatste mi nuten wonnen. Het feit dat ze geplaatst zijn werkt mis schien een bepaalde noncha lance in de hand. Verder zul len de Hongaren wellicht waken voor blessures. Aan de andere kant kunnen ze natuurlijk vrijuit voetballen. Verhalen als: ze zien om his torische redenen liever Ne derland dan Oostenriik op het WK, daar geloof ik niet in. Dat is borrelpraat". (Voorzitter Jo van Marle van de KNVB in NEC/Handelsblad) „Het idee bestaat een beetje bij mij dat de geringe waar dering vanuit de media ligt aan het feit dat de sportwe reld praktisch uitsluitend door mannen geëvalueerd wordt. Of ik nu op een pers conferentie van de marathon van Amsterdam kom of op de perstribune op de Europe se indoor atletiekkampioen- schappen zit, het enige wat ik om mij heen zie ziin manne lijke collega's en die hebben dan vaak meer oog voor het vrouwelijk schoon dat er rondloopt dan voor wat zij presteren. Als de heren de Zweedse Suzanne Lorentzon zien hoogspringen dan vol gen zij dat allemaal heel aan dachtig. Presteert zij dan zo goed? Nou nee, eigenlijk springt zij nog geen meter, maar het is wel een mooie blonde meid met lange brui ne benen en dus lekker om naar te kijken. Beter dan een stelletje taaie rugby-sters wier vaak stevige benen ook nog eens vol blauwe plekken zitten". (Columniste Ria Stalman in het Algemeen Dagblad) „Ik kan wel stellen dat ik door het niet deelnemen aan de Olympische Spelen zo'n half miljoen gulden misloop. Over een periode van vier jaar wel te verstaan. Veel? Ja, veel geld. Maar vergeet niet, dat je full-time met je sport bezig bent. Dat je alles ervoor aan de kant zet. Ama teurs bestaan niet meer. Dat is een farce. De Olympische Spelen moeten ook open worden. Dat zal binnen af zienbare tijd gebeuren. Men probeert de schijn van ama teursport, verbroedering en zovoort nog krampachtig op te houden, maar het ziin ge woon beroepssporters die de medailles binnen halen. Mis schien is dat nog niet in alle takken van sport zo, maar het is niet meer te stoppen". ïpers in de Telegraaf) „Toen de voorronde-groeps indeling voor dit WK bekend werd, wezen ook wij Neder land als favoriet aan. Wij zouden op de tweede plaats mikken, het is de eerste ge worden. Het geluk was, dat we thuis tegen Oostenrijk en in Rotterdam na een achter stand snel gelijk kwamen. Nederland maakte de fout zonder voorstopper te spelen. We kregen ruimte in over vloed voor een paar counters. Vervolgens heb ik via de te levisie Nederland in Amster dam tegen Cyprus bezig ge zien. Het speelde toen gewel dig. Maar tegen Oostenrijk leek er wel een heel ander elftal te staan. Vooral de traagheid viel me op. We be reiden ons voor op een strijd vaardig en offensief Neder lands elftal, dat risico's moet nemen, dat is de enige kans. In dit stadium kom je met een behoedzame taktiek een voudig nergens". (Hongaars international Tibor Nyilasi in de Volks krant) sportuitslagen WATERPOLO FINA-beker In Duisburg Italië - Verenigde Staten 8-7 (1-1, 3-1, 1-1, 3-4), Griekenland - Australië 8-8 (1-4, 3-2, 2-1, 2-1), Spanje - Joego slavië 11-10 (4-1, 2-2, 2-3, 3-4) West-Duitsland - Nederland 10-8 (3-3, 2-1, 3-3, 2-1) Scoreverloop: 1-0 Löbb (7-6), 1-1 Buunk, 2-1 Huber. 2-2 Helden (7-6), 3-2 Otto (7-6), 3-3 Pielstroom (7-6), 4-3 Otto (strafworp), 5-3 Thlesmann, 5-4 Van Belkum. 6-4 Otto, 6-5 Piel stroom (7-6), 7-5 Stamm, 7-6 Van Zeeland, 8-6 Stamm, 8-71 Buunk (7-6), 8-8 Buunk (7-6), 9-8 Fernandez, 10-8 Otto (strafworp) SCHAKEN Subzonetoernool dames In Amster dam Zesde ronde: Dubois (Fra) - Belle (Ned) 0-1, Lebei (Fra) - De Greef (Ned) 1-0, Peeters (Bel) - Van Parre- ren (Ned) 0-1. Stand 1. Lebel 4.5. 2. Belle 4. De Greef. Van Parreren, 5. Harmsen 3, 6. Dubois 2.5, 7. Ba eek e (Bel) 1. Pee ters. ZAALVOETBAL 1e klasse A: Azzurrl-GDCPH 3-3. 1e klasse B: RKAVV-The Yellows 3-5, RVC-SIJthoff Pers 8-2, Dalco-Buljten- rode 3-2. Vitesse Delft-ADIO 5-7 2e klaeee A: Hendo-Santos 3-2. 2e klas se B: POG-Duinoord 2-6, Made Stars-VDS 9-2, VDS-LENS 2-3. 3e klasse A: Wippolder-NIVO 3-1. Bui- tenhof-Full Speed 1-2. 3e klasse B: Los Embajadores-Honselersdijk 1-10. 3e klasse C: OSC-Graaf Willem ll/VAC 2-5, SVPTT-AWV 2-1. Zulder- park-De Jagers 4-1. 3e klaese D: OTP-Cromvllet 5-8. OTP-Hospita» 5- 5. DSS Am ViJn-HBS 3-1. Rodas Ven- nlk-RWDH 6-1, VNG-RWDH 1-6. Hos- pital-Rodas Vennik 2-3. 4e klasse A: Celerltas-Peukle Team 7-3. 4e klasse B: Ornas-ACI 2-2, The Stones-HPSV 6-3. VCS-Vogel 3-6 Res. hoofdklas se A: Vredenburch 2-Gymnova 2 5-3. Res. hoofdklasse B: Romano Wen Wah 2-VVP 2 6-2 Ree. 1e klasse C: Quick 2-The Bombers 3 6-8. Res. 1e klasse D: Het Kombuis 2-'s Graven- zande 2 1-12. Res. 5e klasse A: ADIO 6-NIVO 2 2-6, Gymnova 13-Vitesse Delft 5 1-12. Res. Se klasse C: Gym nova 14-Graaf Willem ll/VAC 2 1-5, Esperanto 3-Graat Willem ll/VAC 2 4- 2. The Bombers 7-Phoenlx Rabo Rijs wijk 5 3-4 Ree. 5e klasse D: Wit te- brug 2-Cromvllet 2 0-5. VOV 3-FC "81/3 0-3. Ree. 5e klaeee E: Santos 5-GDA 3 5-4, GDA 3-Wilhelmus 4 2-8. Shaktl 4-VDS 4 2-0. Exceotion 2-Wil- helmus 4 3-5. De Jagers 2-Venlbo 6 3-5. Res. 5e klaeee F: NIVO 3-Excep- tlon 3 8-7. De Baron 2-SVS *70/4 7-3, Santoe 4-NIVO 3 5-4. Dames hoofd- klaeee; HS Texas/DHB 2-NaaJdwljk 5-2. RAS-WIK 3-0. Dames 1e klaeee A: Snoekte-Arrows 2 4-2. Celeritas 3- Juventas 2 9-1, RVC-VCS 0-2 HMSH-HS Texas/DHB 3 0-13, SVS '70-De Flamingo's 7-2. Damee 1e klaese B: Zulderpark-Arrows 3-4. Zui derpark-GW 6-1, De Valkenlers-Con- cordla 1-8. Dames 1e klaese C: TJan- dl Baru 2-Celeritas 2 0-2. BOKSEN Amateurwedstrljden Hoogenband, Junioren: C-Vlieg: A. Holzker (Heerlen) w.o.p. van Dillewaard (Hoogenband): B-ve der M. Holzker (Heerlen) wint door opgave In derde ronde van Dagsoy (Hoogenband); C-wetter Yilmaz (Oe Haan) w.o.p. van Verdonk (Heerlen); C-xwean Collee (Hoogenband) wint door r.a.c. In eerste ronde van Onder water (0TS); C-tichtwelter Ashokko- mer (Hoogenband) w.o.p. van Zadaf- hof (West); C-nvaenvelter Mlsler (Tulleker) wint door opgave In tweede ronde van De Jong (Hoogenband). Nieuwelingen: Zweer Carpentler (Tulleker) w.o.p. van Ruska (Avezaath); helfrweer Maler (Hilversum) wint door opgave In tweede ronde van Mijnals (Hoogen band); midden: Smeeding (Hilversum) wint door opgave in derde ronde van Kilic (Hoogenband). lichtwelter Mink (Hoogenband) onbeslist tegen Mijnals (Albert Cuyp). Helfzweer Engert (Albert Cuyp) wint door opgave in eerste ronde ven Ro ze boom (DTS); Wetemans (Ta Pas) w.o.p van De Bruin (Hoogenband). B-klasse: Zwaar: Gordon (Hoogenband) w.o.p. van Strosnijder (Avezaath). Bodegraven Nieuwelingen: Midden: Hioukhl (Carpentler) w.o.p. van Den Heidt (KristelIJn); rweer We de! (Verbon) w.o.p. van Gunther Mohr (Kristahjn). C-klaese: Midden: Voe (Carpentler) w.o.p. van Ven Aanholt (KristalIJn) Zwssrweiter Louatl (KristalIJn) w.o.p. van Schluseeiburg (Glove). Dordrecht C-klaeee: Zweerwelter Wouters (Ven 1 Hof) w.o.p. Kouwenoord (Houtzagerij); midden: Lek (Nlcolaas) w o p. De Raad (SC Dordrecht). KNVB onderzoekt brandpreventie ZEIST De brand op de hoofdtribune van de Engelse derde-divisieclub Bradford City is voor de KNVB (evenals de DFB in West-Duitsland) aanleiding een onderzoek in te stellen naar de veiligheid van de accommodaties in Neder land. Zowel de tribunes bij de verenigingen in het betaalde voetbal als bij de amateurs, zullen door de grondtechni- sche dienst van de KNVB on derzocht worden op brandbaar materiaal en nooduitgangen, vluchtwegen en brandslangen. De bond adviseert de vereni gingen de accommodaties Ce laten bekijken door de plaatse lijke brandweer en eventuele tekortkomingen te laten ver helpen. Tips Duindigt WASSENAAR Twee ren nen en negen draverijen staan er morgenmiddag op het pro gramma van de Wassenaarse baan Duindigt. De eerste start is om 14.00 uur. Onze tips voor deze meeting luiden. EMMELOORDPRIJS Zmud* Bui tenzorg. YoungsUr T en Zoinbo Bui- EMM?LOORDPRIJ& Zna Bui», zorg. Yswmd en Zanea du Boit. NAGELEPR1JS. Zara Bultenaars. Zara Leander en Yang du Bou EMOEPRIJS Guy de Saz. Sku BaB en Summerbreeze URKPRIJS Yukon River, Yilaa Sur en Yke Fortuna DRONTENPRIJS Waltz Melodie. Willem Bonheur rn Wmiton Gregor CASUARISPR1JS AfterprmL Ilvico en Wort well ENSPRIJS Willy's Flower. Wendy H en Ydra P TOLLEBEEKPRIJS Whirl Pnde, Viu Top en Wimbert S. NOORDOOSTPOLDERPRLJS Udrt Wntlandia. Tempo Rara en Vino Buitcnlust - SCHOK LA NDPR1JS Yla Udo^p en Uplicate Aihion.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 11