r UNICUM V op de drempel van het kampioenschap j! 1 Gaidócgoii/ta/nt Liefhebbers Swift op dree ROOMBURG EN TEAN ZETTEN EINDSPRINT VOORT MAANDAG 13 MEI 1985 PAGINA 22 d si LEIDEN Unicum staat op de drempel van weer een kampioenschap in de eerste klasse. De ploeg van Peter Klein bleef Markendaal met 7-1 voor en heeft nu uit 10 partij en tegen Noorderlicht nog drie punten nodig. Leidse Hout liet de kan sen op de titel lelijk lig gen door thuis met 2-6 van concurrent Beekhui zen II te verliezen. De Munnik, De Merenwijk en Voorhout mogen zich officiëel kampioen noe men. TEAN en Room burg gaan een spannend weekeinde tegemoet. Beide ploegen gaan in een rechtstreeks duel met hun concurrent in de slag om de titel. Sas- senheim degradeerde naar de derde klasse, ter wijl Zee en Duin die te ruggang nog bespaard kan blijven. Unicum - Markendaal 7-1 De Leidse ploeg kwam met een voordelige 3-1 marge uit de singles. Margot van Over loop speelde een perfecte wedstrijd tegen Annelies Si mons en won met 6-1, 6-1. Carole de Bruijn had het al leen in de tweede set even moeilijk met de dertienjarige Pauline Mulder: 6-1, 7-5. Hans Tönjann bevestigde zijn goede vorm door Roger War- merhoven terug te wijzen: 6- 2, 7-5. Alleen Freek van der Capellen moest een neder laag incasseren. De Leider dorper geloofde geen mo ment in een overwinning op Armando Rodriguez. Die kwam dan ook niet: 6-7, 6-2, 4-6. In de dubbels heerste de Leidse formatie. Zonder set- verlies konden de punten op het conto bijgeschreven wor den. Door deze overwinning is de titel praktisch zeker voor Unicum. Op 2 juni mag de ploeg dan tegen vermoe delijk Alta II spelen om een plaats in de hoofdklasse. Noordwijk - ELTV III 2-6 Het al gedegradeerde Noord- wijk speelt alleen nog een rol in deze klasse door de kampi oensgegadigden punten af te snoepen. Dat Els Veentjer en Trudy Groenman de dubbel winnend afsloten, was niet verrassend. De zege van John Asselbergs op Erik Gommers mag wel in de ca tegorie surprises gerang schikt worden: 6-7, 6-2, 6-0. Unicum II - Geleen 4-4 Michael van der Berg lever de een voortreffelijke presta tie door drie partijen te win nen. De lange Koudekerker won voor de eerste keer en na vier verloren drieset ters in de voorafgaande sin glebeurten ook in het en kelspel. Anne Jan van der Meer verloor het eerste duel van Angelo Meijers met 6-1, 6-0 in twintig minuten. Nu hoefde de Unicummer pas na drie sets te capituleren. Na winst in de herendubbel gin gen ook de twee gemengd- dubbels naar Unicum. Son IV - OLTC 5-3 De Oegstgeester ploeg kwam met 2-2 uit de enkelspelen. Evelien Krul en Jasper van Marwijk wonnen hun partij en. Daarna konden alleen Marcel Gerritsen en Jasper van Marwijk met de dubbel nog een punt aan het totaal toevoegen. Alta IV De Munnik 2-6 Marieke van Gilst moest na mens De Munnik twee ne derlagen incasseren. In de single was zij niet opgewas sen tegen Noélle van Lottum en in de dubbel kon zij het met Christel Verwoert niet bolwerken. De andere partij- Ham Het team van De Munnik. dat kampioen werd in de overgangsklasse B: v.l.n.r.: Christel Ver woert. Thomas Koemans en Henk Janssen; op de stoel: Marieke van Gilst. Monique Reynierse impo neerden met een 6-1, 6-2 overwinning. Joost van Leeuwen en Monique Rey nierse inden in de mixed het vijfde punt. Unicum (heren) - Ray Pric kers 4-2 De landskampioen moest deie wedstrijd met 5-1 win nen om de kansen op behoud van de titel in eigen hand te houden. Dat lukte niet, hoe wel Har Meijer dicht bij sen satie was tegen Rob Vlaskuil. Na een gewonnen eerste set kon de captain die voor sprong niet vasthouden. Ook de dubbel van Meijer (met Pufkus) ging verloren. Zee en Duin (heren) - Ven- lo 2-4 Overwinningen van Philip Nagtegeller en Edwin Gruis waren niet voldoende voor de overwinning. Na een jaar eerste klasse moet Zee en Duin nu weer terugkeren naar de overgangsklasse. Luckey Strike - Merenwijk 2-6 Na een 4-0 voorsprong na de enkelspelen verloren Dave Wijnveldt en Herman van der Capellen in de herendub- Standen bel. Toen de stand 6-1 was en door het resultaat van de concurrent duidelijk was, dat Merenwijk kampioen was, lieten Dave Wijnveldt en Pascale Jongmans de laatste mixed lopen. eerste gemengddubbelspel voegden Taat en Den Hollan der daar nog een punt aan toe. De tweede mixed leek ook in een Katwijkse zege te eindigen, toen de regen de parij onderbrak. De Boekhorst Dekker ten nis II 6-2 Harry Verdegaal had zijn handen vol aan Mark Post: 7- 6, 5-7, 7-5. De Boekhorst won ook de andere enkelspelen, maar verloor de herendubbel en de mixed van Margot van de Haak en Onno van Pari don. Voorhout - Bennebroek 8-0 De Voorhoutse ploeg haalde weer flink uit en dat leverde de ploeg van aanvoerster Ca- rien van der Meer de titel op. Over twee weken mag Voor hout in de slag om een plaatsje in de tweede klasse. Never Out - Artesia 4-4 De Koudekerkse ploeg leidde na de singles met 1-3 en na de dubbels met 2-4. De twee mixed-partijen gingen echter kansloos verloren. WILLEM SPIERDIJK Ellen de Groot kon als enige een winstpunt in de enkelspelen laten aantekenen in het duel met Beekhuizen II. en eindigden in simpele overwinningen voor de Lei derdorpers. Leidse Hout Beekhuizen 2-6 Leidse Hout had zich via een gelijkspel prima papieren voor de titel kunnen verwer ven. Ook bij de 2-4 achter stand (De single van Ellen de Groot en de herendubbel van Waldo Jansen en Jan Willem Lugthart eindigden in winst) was dat nog mogelijk. De twee spannende mixed-par tijen gingen echter in drie sets verloren. De Rijnkanters - Marken daal 2-2 Jan Siemerink en Peter Paul Pruijn wonnen hun enkel spelen. Liz Weare had na een gewonnen eerste set prima uitzicht op een winstpunt. Zij verloor echter twee keer in de tiebreak. Na de enkelspe len werd de partij wegens de regen afgebroken. Groenendaal - Dekker Ten nis 2-6 De Warmondse ploeg heeft nog één punt nodig voor de titel. Tegen Groenendaal le verden alleen Stefan Faas en de combinatie René van der Wilk/Freek Tanis de punten Cash - TEAN (P6 De Alphense ploeg van aan voerster Tine Langeveld zet te tegen Cash uit Rijen de eindsprint onverminderd voort. Door de gëincasseerde zes punten is de ploeg uit Al phen nu op gelijke hoogte ge komen met concurrent Pelli- kaan IV. Komende zondag staat het duel met de Til- burgse tegenstander op het programma. Roomburg - Metselaars V 5-3 De Leidenaars zijn weer he lemaal terug in de kampi oensrace. Rob van Marwijk zorgde met Joost van Leeu wen voor punten in de en kelspelen. Daarna werden beide dubbelspelen gewon nen door Roomburg. De da mes Juliette Grimbergen en Assumburg - Sassenheim 7- 1 De Sassenheimers degradeer den naar de derde klasse. Te gen Assumburg slaagde al leen Colinda Voskuil erin om een punt te veroveren. Forescate - Nieuw Vennep 3-5 Bub van der Zee moest toela ten dat Marcel van Rijn re vanche nam voor de eerdere nederlaag: 6-4, 6-4. Liselotte van der Bijl scoorde nu wel voor Forescate tegen Marion Hoogeveen. De herendubbel en de mixed van invalster Annemarie van Gemund en Marco Stals leverden nog punten op voor de Voorscho tenaren. Zoeterwoude - Schiebroek 8-0 De Zoeterwoudenaren gaan rechtstreeks op de titel af. Alleen Karin Berg had het even moeilijk en moest drie sets op het Zoeterwoudse ma- teco verblijven. Op hemel- vaarstdag heeft ZTC aan een overwinning voldoende om zich kampioen te mogen noe men. KSVV II - Zee en Duin 4-3 Willem Taat en Wil den Hol lander zorgden in het enkel spel voor de punten. In het Eerste klasse: poule 003: ELTV III 25-13; Manege II 24-14; Joy Mozaïek II 20-15; TV Casino 6-33; poule 008; Unicum I 27-10; Noor derlicht 19-16; Leeuwenbergh III 12- 19; Markendaal 8-21. Heren eerste klasse: poule 002: Ray Prick 20-10; Unicum 19-11; Venlo 14-16; Zee en Duin 7- 23 Overgangsklasse A: poule 004; Joy Mozaïek III 24-12; Slttard 19-17; Geleen 19-21; Uni cum II 12-24; Overgangsklasse B: poule 010: Beekhuizen II 26-14; Leidse Hout 23-17; Ede 18-21; Met selaars VI 12-27; poule 015: De Munnik 33-7; Alta IV 18-21; DEM 13-25; Rhijnauwen 13- 25; poule 025: Son IV 27-5; OLTC 23- 17; De Helze 15-25; Vliegende Hol lander II 7-26; poule 026: Nijmegen Quick 23-17; Roomburg 22-18; Metselaars V 18- 22; Deventer 17-23; poule 027: Dekker Tennis 34-6; Son III 25-13; Groenendaal 16-24; Uden. 3-35; poule 028: Leeuwenbergh IV 19-13; Thes 14-18; Markendaal II 13-14; Rijnkanters 12-15; poule 029: TEAN 25-13; Pellikaan IV 25-13; Hoofddorp 15-17 Cash 5-27; Tweede klasse poule 020: De Merenwijk 30-10; Luckey Strike 21-19; Assumburg 21-19; Sassenheim 8-32. poule 022: Nieuw Vennep 30-10; Unicum III 24-16; Forescate 21-19; Gravellers 5-35; poule 026: Zoeterwoude 24-9; Zee en Duin 17-22; KSVV II 16-17; Schiebroek 15-25; Derde klasse: poule 037: De Boekhorst 34-6; Hille- gom V 29-11; Dekker Tennis II 12- 28; Heemstede IV 5-35; poule 038: Voorhout 37-3; De Mun nik 19-21; Bennebroek 17-23; Rlj- senhout 7-33; poule 042: OLTC III 28-12; Artesia 21-19; Never Out 17-23; Seghwaert 14-26, Pai Leiden De handballers van Rijnstreek hebber een 19-15 zege op DWS afscheid genomen van I Rademaker. Na 12 jaar bij de Alphenaren verdwij uit de selectie. In de eerste afdelingsklasse dames EDH verrassend van Saturnus, dat vooral schotk miste. Overwinningen waren er ook voor HVV, holte en Quintus. Rijnstreek vatte de wedstrijd tegen het al gedegradeerde! zeker na de snel bereikte 3-1 voorsprong, te simpel op. Daj bleven de Schiedammers tot de rust bij, 7-8. In de tweedi draaide thuisploeg een hoger tempo. Dat leverde onder een aantal breaks op. 5 minuten voor tijd verliet Henk Ri ker het veld. De 35-jarige middenverdediger keert volgen zoen niet meer in de ploeg terug. De wedstrijd was toen slist: 19-15. In de eerst afdelingsklasse wordt Quintus kampioen. De Op ren voor degradatie zijn echter nog niet geschud. HVS, Scl r den en EDH zitten er dicht bij, maar ook Saturnus is niet pr(] De Leidse ploeg verspeelde gisteren de kans hun plaat; j volgend jaar zeker te stellen door van EDH te verliezen. 1|£6I een kwartier openden de Delftsen uit een strafworp de Het Leidse gebrek aan schotkracht, Connie van der Werf |UTR1 colien Hassefras zijn geblesseerd, werd vooral in de eersUBel°° pijnlijk duidelijk. De ruststand was 0-3 De roodwitten^e™ men terug tot 2-3, maar onoplettendheid bij een vrije worpDat ze fataal. Mede doordat Maija de Graaf, die verder goed sp?31"1 een strafworp miste bleef het 4-5. HVV speelde meer onN001- nen dan de afgelopen weken. De Voorschotensen hielden <jheid kei gesloten waardoor Schipluiden terugviel op schoten visprol stand. Deze waren zonder uitzondering een prooi voor ise d< Vissder. Door in de aanval de bal lang rond te spelen .moet wachten op kansen behaalde men, na 5-3 bij rust, een een>form ge 10-5 zege. Olympia heeft tegen Foreholte lang voorgeUtra Bij rust met 5-3 voor, na 50 minuten zelfs met 10-6. Indivigezai fouten bij de Wassenaarsen brachten Voorhout terug in de vier> strijd. Een daarvan was een misverstand tussen keepster Ijken ne Goedkoop en een van haar verdedigsters, waardoor Fola te uit een lobje kon scoren. 2 minuten voor tijd waren de pe r en weer volledig in evenwicht. Met een man meer in heinen ging de overwinning met 11-13 naar Voorhout. HVS striljde h tegen Quintus alleen in de beginfase tegen. Al voor rust st(H. H de kampioenen met 7-3 voor, na de pauze scoorden de SlHeei wijksen niet meer: 14-3. Een klasse lager maakte Northa Zijn metten met AHC'28. In de tweede helft liet coach Wil Gf°eP haar team dan ook enkel oefensystemen spelen waardddeel stand met 20-7 nog een geflatteerd was. MSV was met ljmen sterk voor 6 dames van Saturnus 2, Fairplay won probleetriscl van MMO 2: 4-12. giste Pag De heren van Foreholte waren net iets zwakker dan HEC weg aan de rust ging de strijd gelijk op, 8-10, daarna maakte Hl hoger positie op de ranglijst met 12-20 zichtbaar. In de t\HH klasse had HVS eerder deze week al de kampioenskansen™ speeld door van HVV 2 te verliezen. Dat koploper AHC on±— de tegenwerking van de arbiter in eigen huis op 14-14 we* houden (rust zelfs 7-10) maakte daarom weinig verschil. G pia won met 14-25 van Schipluiden, HEC 2 met 12-11 van I Rijnsoever met 13-12 van DIOS, Northa met 23-10 van Duii en de oude rotten van Hermes 4 met 10-20 van Fairplay. itm it I LEIDEN De liefhebbers van Swift waren dit weekeindt succesvol met drie overwinningen. Rijnsburger Piet Kralt i de de kroon met twee overwinningen, Adrie Kruger sloeg maal toe. Het Swiftfeestje begon zaterdagmiddag, toen het] tal Kralt, Kruger en Evelein deel uitmaakte van een zeven kopgroep in Bennebroek, waar de nationale top van start Kralt sprong bij het ingaan van de laatste ronde weg, en niet meer voor de streep teruggezien. Evelein won de spurt de tweede plaats, Kruger werd zevende. Gisteren was Katwijker Kruger succesvol op het Rotterd parcours Doenkade, waar twee koersen op het programmajparl den. Hij sprong zes ronden voor het einde weg en wist zijn bscii sprong tot op de streep te behouden. Veteraan Arie Raveiy^ gen (Swift) won de spurt om de tweede plaats. In de tv.' koers sprong Kralt in de finale naar drie vluchters toe, dj G( ongemerkt losreed, om ook nu alleen als winnaar aan te kó Veteraan Jan Zwaan (Swift) werd vijfde. Swift nam gisteren met succes het nieuwe parcours op de p= malige vuilnisbelt Roomburg in gebruik. Zo'n vijftig ret g maakten kennis met het geaccidenteerde traject, dat als zwaar" mag worden betiteld. Pieter Evelein won de eerste,. I cieuze rit voor Jan Huigsloot. Amateur Ton Steen voorden Èi opvallend presteren. De Bollenstreker reed gisteren zeer in het Spaarnwouderbos, waar twaalf man deel uitmaakten de kopgroep. Na het nodige,„sloperswerk" te hebben ver! kwam Steenvoorden als derde over de streep. Dirk Jan Reek werd zaterdag tiende in Sliedrecht.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 22