RCL: nu weer kans op meer dan „iets" LMHC -i HANDHAAF.1 ZICH Hazerswoudse Bd in veilige haven Dames Roomburg kampioe. SPOMI IUIBUNE Zevenhoven gedegradeerd FC Lisse niet slagvaardig Noordwijk levert kopie af NA ZEGE OP QUICK BOYS EN VERLIES SSS rja Typerende nederlaag Rijnsburgse Boys 3< SaidóaQowuwt MAANDAG 13 MH 1985 P, LEIDEN Het is Zevenhoven niet gelukt zich te handhaven in de derde klasse. Zaterdag ging de beslissingswedstrijd tegen DVO '32 op het ARC-terrein na een 1-1 ruststand verloren met 1-2. En dat terwijl Zevenhoven uitstekend voetbalde. De Vlaardingers profi teerden echter op de juiste mo menten van de verkregen vrij heid. Na het beloeren van elkaar in het begin van het duel zou het DVO zijn, dat als eerste het doel vond. Na een minuut of twintig werd de Vlaardingse spits in vrije positie aangespeeld, die gretig reageerde: 0-1. Een kwartier later was het gelijk, toen Huub Koppel werd gevloerd. René Bon schoot van elf meter raak en vertaalde daarmee het aandringen van de „thuis club" in een treffer. Vooral na de pauze vonden de pupillen van trainer Ben Möllers elkaar uitste kend. Harrie de Boer werd regel matig in stelling gebracht, maar benutte de soms opgelegde kansen niet. Een kwartier voor tijd ver loor dezelfde De Boer de bal op het middenveld, waar een lange pass en een doelpunt op volgde: 1- 2. In de slotminuten had Wim Zwaan nog kunnen scoren, doch miste en moest toen ook aanvaar den, dat zijn ploeg volgend jaar weer vierdeklasser is. LEIDEN De 2-0 overwinning van Xerxes op FC Lisse werd als een regelmatige zege van de Rot terdammers beschouwd. Maar in tegenstelling tot wat de uitslag doet vermoeden, had Lisse de bes te kansen op treffers en was de veldverhouding van dien aard, dat de bollenstrekers minstens een gelijkspel, zo niet meer, ver dienden. De bal moet echter wel in het doel geschopt worden en dat verging de ploeg van trainer Wim Eilander niet zo goed. Al na 15 minuten stond Lisse achter. Het antwoord was duidelijk, want met veel inzet dwongen de gasten Xerxes regelmatig tot toekijken. De vele kansen werden echter niet benut. Arie Schalk, René Griffioen, Leo van Kampen, Jan van Slooten en ga zo maar door, want zo ongeveer het hele elftal kwam wel een keer in scoringspo- sitie. Bij de rust was het echter nog steeds 1-0, terwijl al 2 minu ten na de onderbreking Xerxes voor de tweede maal doeltrof en de mentale druk op Lisse nog gro ter werd. Ondanks goed spel en wederom verschillende doelkan sen zou die stand or ven. Waarmee FC zoen afsloot en qua veldspel hoop vol het nieuwe seizoen kan in gaan. Zoeken naar een trefzekere spits zou echter geen luxe zijn. WASSENAAR De objectieve toeschouwer moet na afloop van de wedstrijd tussen HGC en Leiden beide wenkbrauwen hebben gefronst, bij het aanschouwen van de feestvreugde in het Leidse kamp. De omroeper in het clubhuis bracht met het bekendmaken van de uitslag tussen Tilburg en Den Bosch (3-1) een pleister op de wond van de Leidenaren, die ondanks een rui me 5-0 nederlaag zagen, hoe naast Laren ook de Bra banders het volgend seizoen een klasse lager moeten acteren. Trainer-coach Nol Baarschers zag zijn team de eerste helft uitermate zwak presteren. De snelle „Gazellen" namen vanaf het eerste fluitsignaal het initiatief en sneden als een goed geslepen mes door de anders zo stugge Leidse defensie. In de tiende minuut passeerde de HGC doelman Simon Zijp zijn Leidse collega vanaf de strafbalstip: 1-0. Enkele minuten later mocht Zijp uit zo'n zelfde situatie voor een riante 2-0 ruststand zorgen. Na de hervatting kwam Leiden via snelle uit braken van Eikenhout en Bennis tot de eerste kansen. Toen na 5 minuten doelman Hulsker met een blessure N - Iclub moest afhaken (schouder uit de kom, wilde in de kom) nam middenvelder Hein Dungelrry^ taak over. Hij kon echter niet verhinderei}0* c thuisploeg via doelpunten van Robbert Delia De per Kleyn en tenslotte Bas van StekelenburfBbbe enigszins geflatteerde maar zeker verdiend®amp kwam. de {oori ijks rtie NOORDWIJK Noord- wijk heeft tegen NSW de wedstrijden van de afgelo pen weken tegen PPSC en Zwart Wit '28 vrijwel ge heel gekopieerd. Meest in het oog lopende daarbij was dat de gastheren een enorme rij kansen nodig hadden om de Numans- dorpers een nederlaag toe te brengen. De hoofdrol in dat festival van de ge miste kansen was wegge legd voor Klaas Vink. Keer op keer werd de spits op juiste wijze in stel ling gebracht, maar slechts één maal was een voorzet aan de blonde Noordwijker besteed. Dat gebeurde in de laatste pe riode van de sportieve strijd. Het eerste Noord- wijkse doelpunt kwam op naam van André Wetzel, die met Ivan Hermans een positieve hoofdrol ver tolkte. Het kampioen schap kan Noordwijk nu overigens vrijwel verge ten. Koploper Kozakken Boys heeft in de resteren de twee wedstrijden aan een punt voldoende voor de titel. De wedstrijd tegen NSW was een getrouwe kopie van de partijen tegen PPSC en Zwart Wit, toen Noordwijk een snelle voorsprong nam en vervolgens dotten van mogelijkheden on beroerd liet om in de laatste fase nog in de problemen te komen, maar uiteindelijk toch nog met meerdere treffers verschil de eindstreep te ha len. Ook in het duel met de kampioen van vorig jaar scoorden de pupillen van trai ner John Eelman snel een treffer. Aanleiding daartoe was een onderschepping van Ivan Hermans, die door in de luren gelegde Peter de Jongste binnen de lijnen onderuit werd gehaald. André Wetzel zag keeper Leon Beider welis waar de goede hoek kiezen, maar de bal onvoldoende met de hand toucheren. En evenals in de voorgaande duels mocht Noordwijk ongestoord kans op kans aan zien voorbij laten gaan. Het begon met zwoeger Hermans, die in buitenspelpo- sitie Beider beproefde; in de rebound werd het leder door volledig falende René van Jiensbergen met een schaarbe weging hopeloos naar het tweede veld gestuurd. Vervol gens was het de beurt aan Vink om kansen te vergooien. Tweemaal werd Vink gelan ceerd door sfeerbrenger Her mans, maar zelfs in een oog in oog situatie met Beider liet Vink verstek gaan. Datzelfde deed hij ook toen Jos Smits met Wendt (Gerlof en Marijt waren ziek) en Wetzel het middenveldtrio vormend hem voor Beider zette. De rust ging daarom met een 1-0 voor sprong voor de Noordwijkers in, ook al omdat NSW weinig had in te brengen. Slechts één keer had Dick Dortmundt een moeilijke situatie te klaren, toen de kalende Peter Knoop hem uittestte. Knoop won het persoonlijke duel, maar de verkeerde linker voet wilde niet meewerken. Evenals in de genoemde duels liet Noordwijk in de tweede helft de tegenstander het spel maken. Hoewel het de Nu- mansdorpers niet lukte om Noordwijk werkelijk te ver ontrusten, moest de achterhoe de op haar qui vive blijven bij de vele verwarrende situaties voor het doel van Dortmundt. Het treffen was in de tweede rondgang het aanzien overi gens niet meer waard. Kwam Noordwijk tegen PPSC en Zwart Wit in de slotfase nog aan een vergroting van de sco re, ook zaterdag werd in die periode nogmaals gedoelpunt. Toen Teun Vos onder een voorzet van voor Hensbergen ingevallen Knauf door liep, kon Vink gewoonweg niet missen. ARNOLD VAN DER CAPEL- LEN Scoreverloop 13 Wetzel 1-0, 65 Klaas Vink 2-0. Noordwijk: Dortmundt. Mare Vink, Van der Veen. Wendt. Van Beveren, Sluys. Wetzel, Smits. Klaas Vink, Van Hensbergen (Knauf). Hermans. KATWIJK De slotfase van de competitie in de eerste klasse A gaat waar het RCL betreft steeds meer gelijkenis vertonen met een alles-of- niets-spelletje. Mocht het keurkorps van oefenmees- ter Laurens Mouter tot za terdag eigenlijk nog slechts voorzichtig hopen op „iets" (de op degrada tiewedstrijden recht ge vende voorlaatste plaats); na de door de Leiderdor pers op Quick Boys gerea liseerde 1-2 overwinning èn de zege van Excelsior Maassluis op SSS is de mo gelijkheid zelfs weer aan wezig dat de Racing zich zonder die duels veilig stelt. Die „alles-mogelijkheid" wordt, behalve door de nog al tijd aanwezige „iets-kans", echter ook nog wel degelijk vergezeld door een absoluut „niets". Per slot van rekening weet RCL zich met 12 winst punten op dit moment nog al tijd hekkesluiter in IA. Het feit dat Excelsior (13) en SSS (14) met nog twee wedstrijden te gaan beide binnen bereik zijn, doet aan dat gegeven niets af... Mouter zelf ziet de nabije toe komst na Katwijk duidelijk met meer optimisme tegemoet. Zelfs ging de RCL-trainer na het duel zo ver té stellen dat de ook al verrassende over winning van Excelsior op SSS misschien wel goed uitkwam. „Vooraf heb ik gezegd, laat SSS maar winnen, dan wordt onze kans op de voorlaatste plaats tenminste groter. We speelden de laatste weken ook zo zwak dat die plek gewoon het hoogst haalbare leek. Maar na vandaag ben ik geneigd in meer te geloven. Natuurlijk hebben we hier met geluk ge wonnen. Maar de manier waarop de jongens hier heb ben gevoetbald, hebben ge werkt, heeft mij in ieder geval weer vertrouwen gegeven. En ik denk dat dat met het elftal net zo is". Ook het resterende program ma ziet er voor RCL niet di rect ongunstig uit. Heerjans- dam thuis (donderdag) en PPSC uit (zaterdag) vormen op papier geen overdreven las tige obstakels, terwijl SSS en Excelsior het beide nog tegen Quick Boys dienen op te ne men. Een opponent die (al doet de opmerkelijke 1-2 ne derlaag tegen RCL anders ver moeden) nog wel degelijk met volle inzet voor de op zich niet meer zo belangrijke punten strijdt en daarom beslist geen eenvoudig te overwinnen te genstander kan worden ge noemd. Iets dat ook RCL za terdag moest ervaren. Lange tijd zag het er naar uit dat ook het harde werken de Leider dorpers in Katwijk niet aan winstpunten zou helpen. Wel iswaar waren de rood witten er voor de pauze in geslaagd een Quick Boys doelpunt onmid dellijk te beantwoorden; spel- beeld en kansenverhouding deden het ergste vermoeden voor de roodwitten. Toen Mouter na de wedstrijd over een „op inzet afgedwon gen, maar gelukkigeover winning sprak, moet ook hij hebben gedacht aan die enor me mogelijkheid voor Martin van der Plas voor de pauze en de mogelijkheden van diezelfde Van der Plas en Kees van Rooyen in dat eerste kwartier na de pauze. In dat eerste uur had RCL maar heel weinig tot niets in te brengen tegen de thuisclub die in de zestiende minuut verdiend op voorsprong kwam. Floor van Duyn verzorgde de voorberei ding, Martin van der Plas de fraaie afwerking. Nog geen minuut later waren de partijen echter weer in evenwicht. Na een hoekschop van Ben Heemskerk „mocht" weer heel veel werk verzettende en dit keer als middenvelder functio nerende Peter Siera de bal zo maar achter Henny (broer van geblesseerde Theo) Guyt lo pen: 1-1. Het feit dat Quick Boys hal verwege de tweede helft dui delijk terugviel, werd door RCL aangegrepen om de Kat- wijkers wat regelmatiger in ei gen stellingen terug te drin gen. Hoewel de Katwijkse bui- tenspelval nogal wat Leider- dorpse aanvalspogingen in de kiem smoorde, slaagde RCL (nu met Sieto Schalkers en Thijs Bruna in de ploeg) er toch de nodige keren in voor Guyt te verschijnen. Aandrin gen dat in de 84ste minuut van de officiële speeltijd (scheids rechter De Ruyter liet om on verklaarbare redenen in totaal Martin van der Plas haalt om; Paul Wesel deinst terug. Even later leidt Quick Boys met 1-0 in het duel met het uiteindelijk wel winnende RCL. negen minuten langer voetbal len) resulteerde in de winnen de treffer. Na een hoekschop van Paul Wesel, was Pierre van Gemerden ter plaatse om het leer door te koppen. De bij de tweede paal gesitueerde Kees Ruis viel vervolgens de eer te beurt RCL volledig in de degradatierace te houden. GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 16. Marlln van der Plas 1-0; 16. Slera 1-1; 84. Ruls 1-2. Quick Boys: Guyt; Van Delft (De Best); Rlenks; Jonker; Eljsberg; Teun van der Plas; Van Rooyen; Van Duyn; Leen van der Plas (Gerard Zuyder- duyn); Martin van der Plas; Marco van der Plas. RCL: Van der Heijden; Boendermaker (Bruna); Wesel; Ruis; Braat; Siera; Brandt; Kammenga; Van Gemerden; Van der Bijl; Heemskerk (Schalkers). Boekingen: Ruud Boendermaker, Dick van der Bijl en Daaf Brandt (al len RCL). Voor aanvang van het duel met Valken '68 werd AlberV^^ brak (2) gehuldigd. Hakkebrak speelde z'n 500ste wedst twl Koudekerk. haa] In pi OOK KOUDEKERK EN VALKEO BLIJVEN VIERDEKLASSER Neui LEIDEN Koudekerk en Valken '68 hadden bei de een punt nodig om zich veilig te spelen, dus deden beide er niet al te veel aan om tot scoren te ko men. Het zou dan ook 0-0 blijven. Hazerswoudse Boys maakte nog eens duidelijk ook niet voor af delingsvoetbal in aanmer king te komen. Het reeds gedegradeerde MVKV werd in één helft met 5-0 weggevaagd, waarna men het wel geloofde. Het „uitgespeelde" SV Voor schoten had er weinig zin meer in. Jodan Boys won derhalve met 0-2. Waar door Jodan Boys en Roh- da '76 om degradatie gaan spelen. Berkel en Unicum werken nog een extra duel om het kampioen schap af. Koudekerk Valken '68 0-0 De enige sensatie van het duel, waarin beide ploegen nog een winstpunt nodig hadden, was de spanning of een verdediger een fout zou maken. Want aangedrongen werd er na het eerste kwartier eigenlijk door geen van beide meer. Of het moet de kopstoot van Ron Weiman in de 74e minuut ge weest zijn. De bal werd echter van de Valkenlijn gewerkt. In de resterende tijd werd er voornamelijk op het midden veld gevoetbald. Henk Griffi oen moest na dat kwartier met een gebroken neusbeen afge voerd worden. Dorj r W iket hpio len lidei n bli 1 all Hazerswoudse B<^ m MVKV 5-0 (5-0) lvi" Een gemotiveerd Haze5® se Boys strafte de slajf'° ding van sommige Ka1 verschillende spelaj veerden enkele minui de wedstrijd goed i 4e minuut schoot Janj, op aangeven van Sja Dorp al raak. Van Dorj te er vanuit een scrim de 10e minuut zelfs Wederom uit een assis goedspelende Van Dl het Jaap Kroon, die zorgde. Platteel nam <r ge treffers voor zijn r en scoorde daarmee ee^^-1 re hattrick. Na de pat,|J den de Boys het wel 1 en maakte niemand zi< druk. N - vedi SV Voorschoten lef* Boys 0-2 (0-1) de Ongelukkig voor VooP* kwam de bal na 5 min Peter Vergeer, die Arht' bediende: 0-1. Maar sief51 deel van de SV wenste ^est de stand te doen. De heidsdoelman Marco ^8- Hans Konings, Max r e® Lubbe en Lex van Sr®1' waren de enige actiev"te van de ploeg en dat is'vo weinig om te winnen tegen degradatie kif*"] Jodan Boys. Van Si?0- schoot nog wel tegen' terwijl Wim van Luyc! JT pauze tegen de paal at 1; lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Wederom Fok zou Jodf .8' een kwartier de 0-2 wein daarmee de laatste sian (beslissingswedstrijd len Rohda '76) brengen. EZ Ud< de LEIDEN Rijnsburgse Boys werkte wederom zo'n voor dit seizoen typerende wedstrijd af. De équipe van de geplaagde oefenmeester, Arie Lagendijk, speelde de „sterren van de hemel" in Schiedam. Toch was het PPSC, dat met de winst ging strijken. Het doel van de thuisclub was voortdurend omgeven door geelzwarte hemden, terwijl Rijnsburg-goalie Henk van Voorber gen niet veel meer dan tien ballen ontving. Het leer wilde echter slechts eenmaal in de Schiedamse touwen, terwijl twee counters voldoende waren om de uitslag op 2-1 te brengen. Al in de 3e minuut lobde Rob Gillissen de bal net over de lat, waarna de bloemendorpers het goede spel continueerden en PPSC nauwelijks kansen gaf de eigen toeschouwers enig aanval lend spektakel te bieden. Toch was een counter in de 29e mi nuut genoeg om er 1-0 van te maken. Inzetten van Marcel van der Blom, Martin de Louw en Gillissen bleven aan de andere kant nog altijd zonder gevolg. Na de hervatting kwam de La gendijk-formatie wel erg dicht bij de gelijkmaker. Marcel van der Blom raakte tot tweemaal toe de paal, waarna ook Gillissen het hout bewerkte. De goedspelende A-junior Henk van Eg- mond zag de bal na zijn inzet van de doellijn gewerkt worden. Een handsbal zou dan eindelijk de zo begeerde treffer moeten brengen. Maar ook vanaf de stip lukte het niet. Marcel van der Blom schoot naast. Even later dienden de getergde Rijnsburgers wederom via een uitval een doelpunt te accepteren. Met nog een halve helft te gaan werden de Schiedammers de duimschroeven aangezet en zou de voor De Louw ingevallen Hans Zwaan op aangeven van Martin Toet 2-1 aantekenen. Maar ook tijdens het slotoffensief bleef Rijnsburg verder falen in de afwerking. Rijnsburgse Boys: Van Voorbergen, Toet, Manuputty, Drieber gen, De Kroon, Van Dijk, Fred Arroyo, Van Egmond, De Louw (Zwaan), Gillissen, Marcel van der Blom. LEIDEN De reeds ge promoveerde dames van Roomburg haalden van daag ook officieel het kampioenschap binnen, het bezoekende Ommoord werd met 2-1 verslagen. In de eerste klasse heren viel het doek voor Fores- cate ondanks een 2-0 zege over Spirit, concurrent Groen Geel won ook. Forescate had een punt ach terstand op Groen Geel, dus moest in ieder geval zelf win nen. Dat deed de ploeg, Spirit werd na een goede partij met 2-0 opgerold. Dick Jan Was- sink opende vlak voor rust de score en na een kwartier in de tweede helft verzilverde Jel- mer Siersema een door Mark van Pappelendam geforceerde strafbal. Furieus ging Foresca te nog op zoek naar de derde treffer, wat het doelsaldo ver schil tussen Forescate en Groen Geel op zou heffen. Het bleef echter bij 2-0. Gezame- lijk trok Forescate nu naar de Roggewoning. waar de later begonnen partij tussen Groen Geel en Werre Di bezig was. Na twee afgekeurde Tilburgse treffers won Groen Geel uit- eindelik met 2-1, waarmee de Voorschotenaren volgend tear een klasse lager acteren. Alec to had zich zelf in veiligheid kunnen brengen door VCL te verslaan. De Leiderdorpers verloren echter met 1-0, waar door de Haagse ploeg in ieder geval behouden bleef. Alecto een 3-0 nederlaag bij Alkemade won zaterd 3-2 van Muiderberg, m; de het niet tegen KikI Het damesteam van Roomburg dat dit weekeinde het kampioenschap officieel veilig stelde. speelde een goede eerste helft, maar kwam niet verder dan een afgekeurde strafcorner. Na de pauze nam VCL een voorsprong nadat de verdedi ging een strafcorner slecht verwerkte. Massaal ging AJ* SS to ten aanval, maar verder dan een op dubieuze afgekeurde strafcorner kwam de ploeg niet meer. Het lot van Alecto is nu mede in handen van Badhoevedorp, dat een punt meer heeft, maar een slechter doelsaldo, terwijl beide nog een partij te spelen hebben. Roomburg verloor met 3-1 van Dopie. Een ongemotiveerd Roomburg werd soepel naar een 3-0 achterstand gespeeld. Pas 5 minuten voor tijd redde Noordwijk versloeg' Pass met 2-0. Renate I Bent en Alexandra va., bezorde de debutant ur; lijk een zevende plaati eindrangschikking. Leic®n Bennebroek degraderef® met 2-1 te winnen. Een eerste helft opgelopen stand werd teniet gedat doelpunten van Carolf Cate en Karen Boef. L. verloor het spel om de f plaats van Rijswijk met 1 een 1-0 achterstand bij verde een alles of nietsrr uiteindelijk het laatste f 1 rescate hield zijn pun£e met 3-0 onder Roomburg versloeg '1VI moord met 2-1 waanr"^ ploeg kampioen van d£° klasse werd. Inge Ofv Pol tekende 1-0 aan, mr zenuwachtige Leidse plG de gasten langszij kont de laatste minuut pakte"; burg via wederom Ingf kerk Pol toch de volle! Alphen verloor van r koop met 2-1. Allrl, overwon De IJssel met c

Leidse Courant | 1985 | | pagina 20