Onderwi jsinspecteur wil openbare school Leimuiden SETHI m i Geestelijk gehandicapten zijn doenersgeen denkers JOUR NAAL ;IDEN OMGEVING fiekbcSouAant Zorg Ter Aar gaat verhuizen POPFESTIVAL BIJ VUVERIN LEWSENHAGE SCHOOLHOOFD: „TORENVALK MOET VERPLAATST" HUIZE URSULA BESTAAT VIJFTIG JAAR 99 MEER BEZWAREN TEGEN LIGWEIDE ALSPUPILLENVELD DONDERDAG9Me 1985 PAGINA IS K)THEKEN De avond- en (htdiensten van de apotheken de regio Leiden worden tot apotheek Hofland In Voor- W;EVALLENDIENST ZIEKEN EN LEIDEN Ongevallen- ist elke dag Academisch Zie- tuis behalve van dinsdag u. tot woensdag 13.00 u. :onessenhuis) en van vrijdag i. tot zaterdag 13.00 u. jbeth-zlekenhuis). OEKUREN ZIEKENHUIZEN ijcconaaaenhuia: Bezoekuur 16.00 tot 17.00 uur "van 18.30 tot 19.30 uur. Kin- rafdeling dagelijks van 14.00 20.00. Niet meer dan twee ers per patiënt. Sint th-ziekenhuia: Volwas- dagelijks van 14.00-14.45 en van 18.30-19.30 u.; klasse- lingen ook 11.15-12.00 u. lafdeling: dag. van 11.15- u. (alleen voor echtgeno- van 15.00-16.00 u. en van JO-19.30 u. Kinderafdeling i. 15.00-18.30 u. CCU (hart- jaking) dag. van 14.00-14.30 en van 19.00-19.30 u. Inten se verpleging: dag. van 14.00- .30 u. en van 18.30-19.00 u. lorl-Medisch Adviescentrum: reekuur ma. 19.30-20.30 u. in t St. Elisabeth-ziekenhuis. leest: Di. en vr. 13.00- u.; zo. 11.00-12.00 u. en [Ö0-15.00 u.; eerste klasse: de 'ag. Academisch Zie- Voor alle patiënten (be- kinderen) zijn de bezoeku- n als volgt: Dagelijks 14.15- ^00 u. en 18.30-19.30 u. ©ndbezoekuur afdeling verlos- Vide: 18.00-19.00 u. De Prae- Iturenafdeling dagelijks van .30-14.45 u. en 18.30-18.45 u. "for ouders en familie Is voort- n doorlopend bezoek moge- i. Bezoek aan ernstige patiën- n: wanneer aan ernstige pa rten doorlopend bezoek Kdt toegestaan kan de hoofd- rpleegkundige hiervoor spe- lle kaarten verstrekken. De coektijden van de kinderkli- tk zijn dagelijks 15.00-15.45 u. i 18.30-19.00 u. De bezoektij- r van de kinderafdeling (al so voor ouders van kinderen r er een afwijkertde tijd afge- roken worden met de hoofd- rpleegkundige) zijn dagelijks r 14.15-15.00 u. en van 18.30- I.00. Rijnoordziekenhuis: •gelijks 14.30-15.15 u. en 1.30-19.30 u. Extra bezoek Irtbewaking: 11.00-11.30 u. (tra bezoek vaders kraamafde- jg: 19.30-20.30 u. Kinderafde- ig 15.00-15.30 u. alleen voor Iders 18.00-18.30 u. 0.5.-DIENST Telefonische dpdienst. tel. 071-125202. >or allen die in moeilijkheden tkeren of eenzaam zijn. Ver- juwelijk. Dag en nacht bereik- »ar. JREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50. tel. 123942; Heekuren ma. en di. 10.00- f.30 u.. wo. 13.30-16.00 u.; do. j.30-20.30 u. EIDSE RECHTSWINKEL Ju- jisch Adviesbureau. Ketelboe- rssteeg 10, tel. 130775; afdo ng wonen en werken: ma. B.30 -20.30 en wo. 10.30-12.30. fdeling belastingen: di. 18.30- 30 en do. 10.00-12.15. klach- nbureau: di. 18.30-20.30 en 18.30-20.30. afdeling vrouw i recht: vr. 9.30-11.30 in Leids Mkshuis. IERENHULPDIENST Hulp- irlening aan verongelukte hon- tn. katten, vogels, e.d. In de •meenten Leiden. Leiderdorp, •gstgeest. Warmond en Zoe- rwoude. Tel. 071-220021. JRGERRAADSLIEDEN Ko nbrugsteeg 2. tel. 143171 antooruren). Spreekuren ma.. en wo. 11.00-12.00 do. j.30-20.00 u. EZINSVERZORGING Stlch- ig gezinsverzorging Leiden, invragen hulp voor bejaarden langdurige zieken en gezins- irzorging. Rembrandtstraat 17, 1. 149441 (ma. t/m vr. 9.00- 00 u. en 13.00-14.00 u.). WDER- EN JONGERENTELE- DON Op woensdag- en za- rdagmiddag van 14-18 u. tele- on 071 - 120611. AATSCHAPPELIJK WERK jreau Maatschappelijk werk, ode Rijn 44c. spreekuur dage- ks 14.00-15.00 u.; do. ook >.00-20.00 u.. tel. 142144. weekuur gemeentelijke sociale enst: dl 14.00-15.00 u. Apollo- an 1a, Zuid-West; do. 14.00- |.00 u. Herensingel 3, Leiden oord. Ook tel. van 09.00-10.30 a 766600, afdeling maatschap- Slijk werk. AAD VAN ARBEID Hoge ijndijk 306, Leiden, tel 071- >9375. Kantoor geopend ma. m vr. 9-12 u. 14-16 u. Telefoni ste informatie over kinderbij- ag: 8-12 u. 0CIALE RAADSVROUW preekuren sociale raadsvrouw, nnenstad: Gerecht 10. wo. f.00-18.00 u.; Noord: Van Ho- mdorpstraat 36. ma. 10.30- 1.30 u.; Kooi: Driftstraat 49a, i 10.30-11.30 u.; Morskwartier: liurthuls Morskwartier. Topaas- an. 10.00-11.00 u. wo. 10.00- >.00 u.; Tuinstadwljk: Heren- •acht 45. vr. 10.30-11.30 u. 0CIALE RAADSVROUW OORSCHOTEN Spreekuren: ia. 19.00-20.00 u. wo. en vr. 00-10.30 u. Leidseweg 33, oorschoten. Tel. 3254. P HULP- EN INFORMATIE- IENST Groenesteeg 33. Lei- wv Tel. 071-134640 of 071- 14600. Hulp en informatie op Bdisch. juridisch en milieugo ed. werk. sociale verzekering I huurkwesties. Spreekuur: ke donderdag van 20.00-21.00 T1CHT1NG VRIJWILLIGERS ENTRALE Pallasstraat 1. Al ten aan den Rijn. Tel. 01720- J033. Begeleiding en opvang in mensen, die om welke reden an ook, tijdelijk hulp nodig heb- en. Bovendien wordt Informatie ïrstrekt over andere mogelijk- aden van hulpverlening en de ereikbaarheid daarvan. RIJWILUGERS CENTRALE angegracht 246a, Leiden. Tel. 49064. Dagelijks bereikbaar »n 9.00-17.00 u. voor informa- a over vrijwilligerswerk en cur- jssen of een persoonlijk ge- orek. fERKENDE JONGEREN lachten- en Informatieuur Elke Insdagavond van 17.00 tot D.00 u. KWJ-kantoor Koppen- Inksteeg 2. Leiden. Tel. 071- 21139. fERKLOZEN ADVIES CEN- RUM Breestraat 19, tel. 22000. Spreekuur ma. en do. 4-16 u. (Gedurende de maand ^jgustus gesloten). EIDS WERKLOZEN KOMITE etarskerkchoorsteeg 15. tel "1271. Spreekuur wo. 10.11.30 ENSCHAPSWINKEL In- latiecentrum voor onderzoek an de Leidse universiteit. Sta- onsweg 37. tel. 071 - 148333. Jeopend: ma. t/m vr. 10.00- 8 00 u. WM Hulpverlening bij zwan- lerschap en alleenstaand ouder- chap. Langegracht 61, 2312 IW Leiden, tel. 144715. TER AAR De Stichting Zorg Ter Aar verwisselt binnenkort de behuizing in het gezondheidscentrum voor het pand Voshol- plein 14 in het winkelcentrum. De Stichting Zorg Ter Aar is werkzaam op het gebied van het algemeen maatschappelijk werk en maatschappelijke dienstverlening. De huidige ruimte van de instelling is te klein geworden en biedt bovendien onvoldoende privacy. Burgemeester en wethou ders van Ter Aar stellen nu aan de raad voor om akkoord te gaan met de verhuur van Vosholplein 14 aan de stichting. Tot voor kort was hier een reisbureau gehuisvest. Burgemeester en wethouders willen de stichting tegemoetkomen in de verhuiskosten door zevenduizend gulden beschikbaar te stellen. Zorg vroeg om 11.000 gulden. Ook wordt door B en W een verhoging van de jaarlijkse subsidie voorgesteld ter compen satie van de hogere huisvestingskosten, waarvan overigens een flink deel in de vorm van huur weer in de gemeentekas terug vloeit. Brandje in pottenbakkerij ALPHEN AAN DEN RIJN Een brandje heeft van nacht flinke schade aange richt in de werkplaats van een pottenbakkerij achter een café aan de Juliana- straat. De brand werd om half drie vannacht ontdekt door de eigenaar van het café. De brandweer heeft een totaal uitbranden van het pand kunnen voorko men. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Hoe groot de schade is, kon vanmorgen nog niet worden vastgesteld. LEIDSCHENDAM B en W van Leidschendam willen 10.000 gulden subsidie geven voor een popfestival dat zon dag 25 augustus van 13.00 tot 21.00 uur zal worden gehouden op het grasveld achter de vij ver van het winkelcentrum Leidsenhage. Organisatrice is de stichting „Poplife", die wat organisatie en financiering be treft nauw betrokken was bij het „Parkpop festival" dat vo rig jaar in het Haagse Zuider park circa 70.000 belangstel lenden trok. Poplife zal voor de huur van een volledige geluidsinstalla tie, het eten en drinken voor de vrijwilligers en de artiesten en voor de bewaking van de podia, die een dag eerder wor den opgebouwd, gebruik ma ken van particuliere bedrij ven. Eén van de podia komt (kosteloos) van het sportcom plex „De Vliegermolen" te Voorburg. Verder hoopt men op financiële medewerking van de Leidschendamse mid denstand, die in ruil hiervoor via spandoeken reclame mag maken. Poplife verwacht 8.000 10.000 bezoekers, afhankelijk van de weersomstandigheden. B en W zien het subsidie als een bijdrage in het kader van het Jongereniaar en het Jaar van de Muziek. Voorwaarde is dat op het terrein stands voor ideele doeleinden worden ge plaatst, zodat aansluiting wordt verkregen bij de the ma's van het Jongerenjaar. De commissie welzijn zal komen de dinsdag over de aangele genheid advies uitbrengen. Een positieve beslissing is ove rigens nog afhankelijk van ad viezen van politie, brandweer, gemeentewerken en het Ge meentelijk Energiebedrijf. Po plife heeft al enige tijd contac ten met de Stichting Dormi- bella, de jeugdsoos waarvoor muziek-, theater- en cabareta vonden worden georganiseerd. Vorige zomer werd een Pent- house-popfestival in de ge meente gehouden, terwijl ook avonden werden georgani seerd voor de jongerensociëtei- ten De Sater en Cobra. Bij het Penthouse-festival kregen be ginnende Leidschendamse popgroepen gelegenheid zich te presenteren. Een aanvraag om 3.000 gulden (startsubsidie werd door B en W afgewezen. LEIMUIDEN Er moet een openbare basisschool in Leimuiden komen. Voorwaarde is wel dat de openbare school De To renvalk in het naastgele gen Rijnsaterwoude opge heven wordt. Dit staat in een advies van de inspec teur van het kleuter- en lager onderwijs drs. E.J. Haverkorn aan het colle ge van burgemeester en wethouders van Leimui den. De inspecteur stelt voor om de nieuwe school onder te bren gen in het leegkomende ge bouw van de rooms-katholieke kleuterschool De Kleine We reld in Leimuiden. De heer Haverkorn is tot het advies ge komen omdat meer dan zestig procent van de leerlingen van de school in Rijnsaterwoude uit Leimuiden afkomstig is. Het college heeft inmiddels als antwoord geschreven dat De Kleine Wereld voorlopig niet vrijkomt en dat de gemente Leimuiden niet overweegt een openbare basisschool op te richten. Wel zal er binnenkort een gesprek plaats vinden tus sen B en W en het schoolbe stuur. De heer W. Jongkind, lid van de Vereniging Openbaar On derwijs uit Leimuiden, zegt dat de vereniging op korte ter mijn bij de Leimuidense ge meenteraad de oprichting van een openbare school gaat be pleiten. Volgens Jongkind hoeft deze school niet per se in het gebouw van De Kleine Wereld worden gevestigd. Noodlijdend Het hoofd van de Rijnsater- woudse Torenvalk, Cees Hoek, is van mening dat zijn noodlij dende school verplaatst moet worden. „Er is zo'n groot per centage van de leerlingen af komstig uit Leimuiden dat vestiging in die plaats niet meer dan logisch is. Het advies van de inspecteur is volgens mij dan ook het enige juiste". Op De Torenvalk volgen nog geen vijftig leerlingen onder wijs. Als het gebouw in Lei muiden zou staan, komen er zo'n honderd leerlingen, ver wachten Cees Hoek en Wim Jongkind. Nu is het zo dat de Leimuiden se kinderen met een door de ouders aangeschaft busje naar De Torenvalk gaan. Dat kost de ouders vele honderden gul dens per jaar. „De Torenvalk wordt zo een elite-school. Al leen ouders die het kunnen betalen, sturen hun kinderen nog naar ons", aldus Hoek. Het hoofd van de school is niet zo als veel Leimuidenaren be vreesd voor het voortbestaan van de twee christelijke scho len in die plaats als er ook een openbare school bijkomt. Vol gens Hock is Leimuiden groot genoeg voor drie scholen. Dit in tegenstelling tot het veel kleinere Rijnsaterwoude waar elk kind op de drie scholen be langrijk is om voort te blijven bestaan. Het Leimuiden 2000-raadslid T. van Puffelen bracht het ad vies van de onderwijsinspec- teur in de openbaarheid. Begin dit jaar had ze aan B en W om de brief van Haverkorn, waar in deze zijn advies had opge steld, gevraagd. Leimuiden 2000 kreeg het stuk echter niet. Daarop stapte de partij naar de Raad van State. De af deling rechtspraak, die deze zaak „te flauw" om te behan delen vond, belde naar de ge meente Leimuiden met de me dedeling dat het advies van Haverkorn openbaar is. Kort daarop kreeg mevrouw Van Puffelen het advies toege stuurd. Het raadslid wil het advies van de inspecteur en het antwoord van B en W daarop in de raadscommissie financiën en onderwijs behan delen. De Vereniging Openbaar On derwijs zou de vestiging van een openbare school in Lei muiden af kunnen dwingen door een handtekeningenactie in het dorp te voeren. Als ze tachtig ouders weten te vinden die voor een openbare school willen tekenen, dan is het rijk wettelijk verplicht een school op te richten. Maar Jongkind wil daar voorlopig niet aan. „Daarmee zou je in het dorp een scheuring van de partijen krijgen. Dat kan nooit goed zijn. We willen op een vredige manier een school oprichten, een school waar we volgens de grondwet ook recht op heb- ROEL DEN OUTER Huize Ursula zet zater dag haar deuren wa genwijd open voor alle belangstellenden. Wie eens een kijkje in de instelling wil ne men is van harte wel kom van elf uur *s morgens tot vier uur 's middags. NIEUWVEEN Tussen de middag is er druk verkeer van bewoners die rich van hun werk naar het woonpaviljoen reppen. Leerlingen van de school voor buitengewoon on derwijs doen boodschappen bij de melkboer in het dorp. An deren pakken hun zwemspul len bij elkaar en gaan onder het toeziend oog van hun „zwemmoeder" een uurtje spartelen in het bad van sport hal De Antilope. Wie anno 1985 een dagje op bezoek gaat in Huize Ursula, de ruim opgezette en moderne leefgemeenschap voor zwak zinnigen in Nieuwveen, ver baast zich over de bedrijvig heid op het veertig hectare tel lende terrein. In de vijftig jaar van haar bestaan heeft de in richting heel wat veranderin gen ondergaan. In 1935 was Huize Ursula nog slechts een bescheiden schoolinternaat voor imbeciele kinderen en buitenverblijf voor de patiën tjes van de zwakzinnigenin richting Huize Angela in Den Haag. De instelling was geves tigd in het statige landhuis Sassenoord, voormalige pasto rie van de hervormde gemeen te in Nieuwveen. In het op richtingsjaar werd de instel ling plechtig ingewijd door de bisschop van Haarlem, mgr. J. Aengenent. Onder streng toe zicht van de vier eerwaarde zusters van de Ursulinen-orde wandelden de eerste twintig kinderen nog in geordende rij en door de tuin. „Met schier bovenmenschelijke inspanning wijden moeder Bonifacia en haar zusters zich aan de ver zorging van minder begaafde jeugd", zo meldt een artikel in de Leidse Courant van 4 maart 1935. Orde, netheid en stipte gehoorzaamheid stonden hoog in het vaandel. De villa telde enkele slaapcellen voor de zus ters, massale slaapzalen voor de bewoners, kuip- en voetba den en bovendien „de trots van de keukenzusters: een machtig stookfornuis op een behoorlijk gezin berekend". Geborgen Inmiddels is er zowel van de oorspronkelijke inrichting als van de doelstellingen weinig meer overgebleven. „Wij wil len onze bewoners een zodani ge verzorging en begeleiding geven dat zij zich veilig en ge borgen weten", legt één van de huidige directieleden, zus ter Maria Goretti uit. „Elke bewoner heeft vanuit zijn mens-zijn recht op optimale ontplooiingskansen. Wij spelen in op de mogelijkheden die elk kind in zich heeft". De zuster benadrukt dat Huize Ursula nog steeds een leef- en werk gemeenschap op rooms-katho lieke grondslag is. De katholie ke waarden en normen zijn de basis voor het beleid. „Wij staan wel open voor verstan delijk gehandicapten van alle gezindten", voegt zij daaraan toe. Vanaf het oprichtingsjaar tot het begin van de jaren zestig waren er alleen maar zusters van de orde der Ursulinen in dienst. In 1960 echter waren er niet genoeg religieuzen meer. Met de komst van meisjes van buiten ontstond er behoefte aan een eigen opleiding. Enke le jaren later kwam er een Z- opleiding voor verpleegkundi gen in Huize Ursula. Voortaan konden de kinderen die hun schoolopleiding hadden vol tooid in Huize Ursula blijven wonen en hoefden zij niet overgeplaatst te worden. Hier mee was het startsein gegeven voor de uitbreiding van de ge bouwen van de instelling. De eerste stap werd in 1975 gezet door de aankoop van alle ge bouwen en terreinen van de Johannes Stichting, een pro testants-christelijke instelling voor zwakzinnigen die naast Huize Ursula lag. De gebou wen werden gesloopt om plaats te maken voor geheel nieuwe accommodaties. Later werden eveneens de aangren zende boerenbedrijven opge kocht. De nieuwbouw, die in totaal ruim 69 miljoen gulden heeft gekost, was in 1981 uit eindelijk geheel gereed. kinderen van alle leeftijden, die niet in staat zijn om zelf standig in de samenleving te functioneren", omschrijft zus ter Maria Goretti hen. In de leefgemeenschap van Huize Ursula krijgen zij echter wel de kans om een eigen leven op te bouwen. Het complex in Nieuwveen telt behalve het hoofdgebouw De Ark met een polikliniek en administratie, zeven grote woonpaviljoens en een aantal kleine wooneenheden. De pa viljoens hebben elk zes wonin gen, waar maximaal tien men sen wonen. „Iedere bewoner heeft zijn eigen plekje", vertelt Lia, leidster van het paviljoen De Ceder. „Wij proberen het hier zo huiselijk en gezellig mogelijk te maken". Een blok is ingericht voor bedlegerige patiënten. De kleine wooneen heden ziin bestemd voor de meer zelfstandige gehandicap ten. De rest van het terrein wordt in beslag genomen door een ontmoetingscentrum, een restaurant, een tuincentrum, sportvelden, vijvers, woningen voor het personeel en vele dienstgebouwen. Eén van de belangrijkste uit gangspunten van Huize Ursula is dat alle bewoners een vaste dagactiviteit volgen die buiten het woonhuis ligt. „Wij vinden het heel belangrijk dat onze Zelfstandig Op dit moment wonen er bijna vijfhonderd gehandicapten tussen de 1 en 86 jaar in Huize Ursula. „Mannen, vrouwen en mensen 's morgens de deur uitgaan om naar hun werk te gaan en 's avonds weer thuis- \eTVOCT komen. Op die manier hebben ze hetzelfde werk- en woonrit- me als de doorsnee Nederlan der", legt zuster Maria Goretti uit „Thuis kunnen ze verha len van het werk kwijt en op school vertellen ze de beleve- n'ssen die ze buiten werktijd hébben meegemaakt". Die da gactiviteiten zijn voor iedere bewoner verschillend. Een deel van hen bezoekt dagelijks de school De Viergang, een zelfstandig streekschool die bedoeld is voor zeer moeilijk lerende kinderen in de leeftijd van zes tot achttien jaar. In augustus van dit jaar krijgt de school er een vervolgopleiding voor leerlingen boven de acht tien jaar bij. Voor mensen die de lessen op school niet kunnen volgen, is er een dagvoorziening met be zigheden als handvaardigheid, sport en muziek. Tenslotte worden er op de afdeling ar beid en de sociale werkplaats lichte industriële werkzaam heden uitgevoerd, zoals het in pakken van artikelen. Zuster Maria Goretti: „Dit gebeurt in een ontspannen sfeer. Het werk wordt afgewisseld door knutselen met klei, muziek maken en allerlei spelletjes". Hoogtepunt van het weekpro- gramma is de zondagse mis in de kapel waaraan de bewoners en vrijwel alle vijfhonderd personeelsleden deelnemen. „Dat is elke week weer een fantastische happening met veel muziek en gebarentaal", vertelt zuster Maria Goretti. „Ook veel mensen uit het dorp komen daar i naar toe. Het geldt echt als het meest sociale gebeuren hier in huis". De geschiedenis van Huize Ur sula begon vijftig jaar geleden met de school De Viergang die in september 1935 is opgericht. Op dit moment zitten er zo'n tachtig leerlingen op De Vier gang die afkomstig zijn uit de omliggende plaatsen en Huize Ineen ontspannen sfeer worden door de bewoners allerlei lichte werkzaam heden verricht, zoals het inpakken van artikelen. Ursula zelf. De leerlingen uit de regio die bij hun ouders thuis wonen worden dagelijks gehaald en gebracht met aan gepast vervoer. Jacques Geer- lings zwaait de scepter over de school. Hij zegt er bij het on derwijs aan zwakzinnigen vanuit te gaan dat elk geeste lijk gehandicapt kind anders is. „We proberen de kinderen zo goed mogelijk voor te berei den op de toekomst en houden daarbij goed in de gaten dat elk kind uniek is. Het is vooral belangrijk hun zelfstandigheid te vergroten. Daarom krijgen ze hier allerlei kleine opdrach- tjes. Dat varieert van bood schappen doen in het dorp tot stage lopen bij bedrijven als winkels, kwekerijen, een peu terspeelzaal of een werk plaats". Ook de omgang met zichzelf en de medescholieren heeft de aandacht op De Vier gang. „Onze leerlingen zijn niet zielig. Het zijn hardwer kende mensen, die het fijn vinden om iets te presteren. Door de verstandelijke handi cap moeten zij andere wegen bewandelen om greep te krij gen op de wereld. Vandaar dat communicatie, het verstaan en begrijpen van elkaar heel be langrijk is. Wij leren hen om door gesproken taal of gebaren zich te uiten en los te komen van zichzelf en hun kleine we reldje. Zwakzinnigen zijn geen denkers, maar doeners. Zij denken met hun lichaam. Als je weet hoe ingewikkeld mens en samenleving zijn, en als je weet hoe groot de verstandelij ke handicap van de leerling is, kun je alleen maar bewonde ring hebben voor wat deze iongens en meisjes weten te be-eiken". JEANNETTE SCHREUDER Sint Jorismarsen De St. Jorismarsen zijn een oude traditie. Langstraat Fratertje De Leimuidense vogelvere niging 't Fratertje houdt za terdag een kleindierendag. Kinderen mogen op die dag tonen hoe zij met hun eigen dier omgaan. Alle dieren worden gekeurd. De grotere dieren, zoals geiten, kalfjes, paarden en pony's kunnen worden gestald in speciale boxen. De kleindierendag be gint om twee uur. De prijs uitreiking is om vijf uur in de hal van de Firma Brand en van Wijk aan de Tuinde rij. Fietsdag De VVV's van Katwijk en Noordwijk hebben geza menlijk een traject voor de Landelijke Fietsdag (en Lan delijke Molendag) uitgezet. Gestart kan worden tussen negen en één uur bij de VVV-kantoren aan De Grent in Noordwijk en het Vuur baakplein in Katwijk en ook bij de VVV-kantoren in Lisse Gracht wegHillegom en Noordwijkerhout (Heren weg). Deelname kost 3. Vanaf heden kunnen route beschrijvingen bij de VVV's worden gekocht. Wassenaarse kunstenaars ex poseren van 11 tot en met 25 mei (culturele weken) in de etalages van winkeliers aan de Langstraat in Wassenaar. Exposanten zijn Alexandra, Klaas de Bra uw, Frits Cras- born. Mien Frowein, Don van de Gronden, Theo de Haan, Otti Henkemans. An neke Hogewoning, Ninke Kast, Addi Kubbinga, Anton Landers, Truus Oele, Ina Or- baan. Raghild Oussoren, Bas van de Poll, Hanneke Schui- tema. Joop van Ulden, Irm- gard de Voogd en Selma Weerenbeck. Paolo Passionato De bekende Amsterdamse popgroep 'Paolo Passionate and the Pennies from Hea ven treedt zaterdag op in het Kasteel aan de Concertweg in Alphen aan den Rijn. Het concert begint om negen uur, de toegangsprijs is zeven gul den. Leden betalen vijf gul den. De Saksen De Sassenheimse carnavals vereniging De Saksen houdt zaterdag de jaarlijkse rom melmarkt. Er is voor „elck wat wils". Plaats: hoek Hoofdstraa t/Gou verneurlaan van negen tot vier uur. St. Jorismarsen De St. Jorismarsen worden zaterdag voor de elfde keer bij kasteel Oud Poelgeest in Oegstgeest gehouden. Dui zenden scouts zullen vanaf het kasteelterrein wandelin gen maken. R. Oudshoorn, voorzitter van Scouting Ne derland opent het gebeuren om twee uur. Om drie uur treden marsbands op. Er wordt tevens een expositie ingericht over 75 jaar Scou ting in Nederland. Om half zes worden prijzen uitgereikt De Horsten De Koninklijke Landgoede ren De Horsten in Wasse naar zijn vanaf zaterdag tot en met 2 juni weer dagelijks open voor wandelaars. In deze periode staat naar ver wachting ook De Seringen- berg volop in bloei. De in gang van het park is aan de Papeweg in Wassenaar Hon den worden niet op het ter rein toegelaten. Entree 1,50, 65-plussers 0,75. Film De film The Prodigal (de Profiteur) wordt zaterdaga vond vanaf half acht ge draaid in gebouw De Ark aan de Prins Hendrikstraat in Alphen. De film volgt het waar gebeurde verhaal van een jongen die van zijn fami lie wegtrekt en terecht komt in een wereld met sex en drugs. Gratis entree. Vogels Poppentheater Dam iét van Dalsum speelt zaterdagmid dag het stuk „De Vogels en het Meisje" in Muzenhof Lei derdorp voor de jeugd van 5 tot en met 12 jaar Een rood meisje gaat op zoek naar haar vogelvriend en slaagt erin zijn vogelvolkje van de on dergang te redden. De voor stelling begint om half drie. ALKEMADE Er gaan in Alkemade steeds meer stemmen op tegen het mogelijke gebruik van de ligweide van het zwembad in Roelofarendsveen door pupillen van voetbalvereniging Alk- mania. Dit voorstel wordt door de commissie ad hoe voor de sportvelden gedaan Ook de raadscommissie welzijn had gister avond moeite met dit voorstel. Liever zag men een zandkunst- stoftrainingsveld aangelegd, dat tevens dienst kan doen als pu- pillenveld. De voetbalverenigingen willen per se geen kunststof- veld omdat het gebruik van speciaal schoeisel dan vereist is en omdat de KNVB afdeling Leiden niet toestaat dat op een derge lijk veld officiële wedstrijden worden gespeeld. Ook vereist een kunststofveld een hogere investering dan een gewoon grasveld. Daar staat echter tegenover dat de onderhoudskosten van een kunststofveld lager zijn en dat een kunststofveld veel intensie ver kan worden bespeeld De raadscommissieleden van „wel zijn" gingen gisteravond niet akkoord met het advies van de commissie ad noc om het „derde" veld te zijner tijd te verhuizen naar het land van Bontje Als het derde veld ooit bij het indus trieterrein moet worden getrokken, dan zal de overcapaciteit op het Hertogspark in Rijpwetering moeten worden benut" vinat de commissie welzijnszaken Met betrekking tot het eindadvies van de commissie ad hoe voor de bibliotheek in de Alkeburcht werd gisteravond opgemerkt dat er nog geen sprake van een eindadvies kan zijn, zolang de indeling van het dorpshuis niet is geregeld Dit overleg tussen het Alkeburchtbestuur en de verenigingen blijkt voorlopig te zijn opgeschort omdat het bestuur .dol" werd van de vele wen sen en op- en aanmerkingen.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 15