l^ïelart en Olyslager ilasse apart IFides Pacta uit de zorgen Dames OASE doen stap terug Jagt grijpt mis Blokpoel sterk op lange afstand GINc PORTTRIBUIME CeidócSoiwtmt MAANDAG 6 MH 196S PAGINA 19 SIDEN De dames van ASE zijn gedegradeerd. De »eede lijn van UVG bleek te »rk: 12-16. Mercasol Saturnus iperimenteerde tegen Hol- pdiaan met verdedigingssys- nien. Dat leidde tot een 15-15 lijkspel. far dames van OASE hebben is onyochten voor wat ze waard iene|ren, maar UVG. al eerder 501 ijmpioen geworden. was d vaioral in de opbouw sterker. e ru&SE knokte vrijwel voortdu- •pel fid tegen een achterstand. vam[n 0-3 werd het nog 3-3 rk c&nnie Jansen, Helma van defy Geest en Annet van der otel die eerder een strafworp prilste), na 5-9 bij rust en 6-12 Ga een serie van Helma van het J der Geest nog 9-12, maar juist toen konden de Schiedamsen een aantal malen de cirkel vrij spelen: 12-16 en degradatie. De ploeg beraad zich komende week over de toekomst. Vast staat dat de combinatie trai ner-speler-coach in de persoon van Van der Geest niet opti maal werkt. Ook MMO heeft een klasse lager nog proble men. ODIS toonde zich vooral in de eerste helft sterker: 7-1. In het tweede deel schakelde de Hoogmadesen over naar een 4-2 defensie. Verdedigend had dat amper effect, maar de ploeg kwam wel tot een aantal breaks, die voornamelijk door José Elsgeest benut werden. Daardoor bleef de nederlaag tot 12-5 beperkt De handballers van Saturnus experimenteerden ook met hun defensie. Aanvankelijk fietste Hollandiaan met gemak door de 4-2 heen. Van de vele kansen benutte het er slechts enkele: 4-2. Op dat moment schakelden de Leidenaars over naar een 5-1 met Hans Blans- jaar in de vooruitgeschoven positie. Daardoor veranderde het spelbeeld totaal. De Vlaar- dingse opbouw werd vaak on derbroken, de daaruit volgen de breaks doeltreffend afge rond: 8-5 bij rust. Daarna had Hollandiaan meer succes uit de tweede lijn. Via 11-12 en 14-12 leek Saturnus toch een 15-14 nederlaag te leiden. Don Olsen scoorde echter uit een half wanhoopsschot de gelijk maker. Rijnstreek benutte de kansen slechter dan UVG. On der de wakende ogen van slechts eém arbiter kon Wim Rijn 6 maal scoren (3 maal uit een strafworp). Voor de Al- phense ploeg was dat niet ge noeg. Nadat de Schiedammers bij rust al met 7-9 leidden, trokken ze ook met 17-19 aan het langste eind. De heren van HVV behaalden een knappe zege. Vooral op de cirkel en de hoeken liet de 4-2 defensie van Hermes steken vallen. Onder aanvoering van Wilbert Schelvis, hij weer, wonnen de Voorschotenaren met 13-17 na een 2-8 ruststand. Zelfs Cees Meeuwisse kon de doelman slechts sporadisch verschal ken. De eerste afdelingsklasse lijkt, ondanks dat er 5 „Leidse" ploegen in uitkomen, geen plaatselijke kampioen op te le veren. Quintus, versterkt met zaalspeelsters, eist de hoogste eer voor zich op. Ook Satur nus werd moeiteloos aan de zegekar gebonden. Het West- landse tempo lag veel hoger, en de enkele keer dat er geen cirkelspeelsters vrij gerspeeld werd, kwam met akelige pre cisie de tweede lijn in stelling. Via 8-4 werd het 23-8. HVV leed, mede door het gebrek aan schotkracht een belangrij ke 9-5 nederlaag tegen EDH. Wellicht was het met Marie Jose Hooymans en Bertina van Ast anders gelopen, maar nu werd de 5-0 achterstand bij rust niet goed gemaakt. Olym pia verloor met 14-8 bij Schip luiden, HVS leed en 6-13 ne derlaag tegen Foreholte, na halverwege nog op 5-5 te heb ben gestaan. Uitslagen. Hercules-Northa 8- 6, Fairplay Hercules 3 10-3. Heren: Foreholte-Animo 14- 11, Olympia-DIOS 18-15, HVV 2-Rijnsoever 11-14, HVS-DIOS 13-7, AHC 3-Fairplay 10-12. AD VAN FESSEM thuis n bt en, ij l De wedstrijd om gen.» Ter Specke Bokaal in 2lootiSse is bij de dames ge- ^nnen door hordenloop- er Marian Olyslager en j de heren door hoog- geliifinger Ruud Wielart. Je pel regionale atleten jkhtfrkten zich met goede Arrestaties (weer) in de en hijnwerper. In de diver- jeugdcompetities werd eg|®brk gepresteerd op voor uit de horden en de 400 e pjeter. Ruud Wielart en eniarian Olyslager kregen e rojin Ter Specke bokaal eje>or de prestaties die zij .^j^jverden op hun favoriete 1 iniimmers. Olyslager was na 5 de 100 meter met en I u»nder horden een klasse htel^art en won beide met \Pdelijk verschil. Met brern van 13.69 secon- n. én was haar hordenrace al direkt van goed nivo, hoewel zij daar zelf niet zo tevreden over was. „Het ging niet echt, ik had ook meer verwacht van de an deren". was het excuus van de nationale record- houdster. Op de horden viel inderdaad de tegen stand van vooral Marian Goedhart (AAV) wat te gen. Pas in de laatste me ters wist zij de achterstand (na een slechte start) op Marian van der Niet (Ba taven) goed te maken. De tijden van beide regio top pers scheelde slechts 0,1 seconde (14.51 seconden voor Goedhart en 14.61- seconden voor Van der Niet). Jaqueline Baljet (Holland) was met 15.48 seconden goed op dreef, maar was geen bedreiging voor de koploopsters. Ruud Wielart won het hoog springen „op zijn sloffen" met een sprong van 2.15 meter om dat hij (nog steeds) de enige echte hoogspringer in Neder land is. Hij begon de wedstrijd pas toen alle andere deelne mers al uit de race waren en met hoogtes van 1.95 meter (voor Charles den Uijl (A) en Vincent van Stijn (Spartaan) bijvoorbeeld) bewonderend toekeken. Dat Wielart met deze prestatie (in zijn glorietijd begon hij op die hoogte) een wedstrijd in Nederland wint schetst het nivo waarop deze tak van de atletiek in Neder land zich bevindt. Een drietal pogingen op 2.20 meter slaag den net niet, maar de belang stelling voor Wielart was weer opmerkelijk groot. De overige heren presteerden overigens helemaal niet onaar dig, maar legden het (wat be treft die Ter Specke Bokaal) af tegen publiekstrekker Wielart. Achmed de Kom noteerde een goede 11.02 seconden op de 100 meter en kwam later tot 22.10 seconden op de dubbele af stand. Wil van Uythoven nam de honneurs bij het kogelslin geren namens de gebleseerde Peter van Noort waar en no teerde een goede 56.20 meter, meerkamper Enno Tjepkema won het verspringen met 7.39 meter en Piet Meydam won zowel het kogelstoten (15.66 meter) als het discuswerpen (50.14 meter) met goede af standen. Bij de dames kwam de concurrentie voor Olyslager van de ander hordenlopster Astra Klont die als junior tot een goede 1.02.3 minuut kwam op de 400 meter horden. Ook Bea Wiarda maakte met een discusworp van 53.28 meter duidelijk aanspraak op de tro fee. Het merendeel van de regio nale atleten greep deze wed strijd aan om zich eens echt te meten en goed te presteren. Ed van Gemeren (A) won de 1500 meter voor de opvallende sterk lopende Luc Bakker van Ed van Gemeren (67) won overtuigend de 1500 meter voor Luc Bakker (100) en Norbert Groenewe- gen (69). winnaars van de Ter Specke Bokaal Ruud Wielart en Marian Olyslager tussen de Spartaanse „Jacoba's" en Dick Weyers. Phoenix. Ed van Gemeren nam de plaats van de ontbre kende Han Kulker als belang rijkste regio atleet met verve in. Soepel meelopend in de groep die tot de laatste ronde bij elkaar bleef, stoof de AAV er er met nog een ronde te gaan van door en kreeg slechts Utrechtse Bakker met zich mee. Van Gemeren duldde hem echter niet langszij en won overtuigend in 3.52.2 mi nuten, voor Bakker in 3.54.1 minuten. Spartaan Paul Grim bergen liep een goede race en noteerde een prima tijd van 3.58.6 minuten. Op de 400 me ter horden was John van der Zwet de meest opvallende re gio atleet. In de „langzame" serie startte hij met uitzicht op Jon Wellerdieck, waar hij zich dan ook direkt op richtte. Met een erg snelle 56.2 seconden werd deze moed beloond en verbeterde Van der Zwet zich met ruim een seconde ten op zichte van vorig jaar. Achter hem liet Bataaf Gert Velthui- zen zien nog lang niet afge schreven te zijn en noteerde 58.1 seconden, voor clubgenoot Waldo de Boer (58.6). In de 4 xlOO meter estafette die het lopprogramma afsloot was Spartaan geen partij voor de sprintmachines van AAC. On danks een slechte wissel (de gretige Achmed de Kom was te vroeg weg) wonnen de Am sterdammers in een tijd (41.86 seconden) die slechts een frac tie bij het nationale record verwijderd is. Spartaah kwam tot een goede 44.21 seconden. In de 3000 meter vochten Jan Verloop (B) en Huub Pragt (Leids student) rondenlang een spannend duel uit wat pas in de laatste meters in het voordeel van de Bataf werd beslist. De tijden van 8.33.7 en 8.34.1 minuten doen, zo vroeg in het jaar, veel beloven. NSL- er Jan Laan deed voor het eerst weer van zich spreken en noteerde 8.38.2 minuten, nog ruim voor de hulpeloos rondhollende Aart Stigter (8.59.9 minuten). Tonny Ver kade (A) en Arnold van Atten (B) presteerden op de 800 me ter voor jongens behoorlijk met als resultaat 1.59.4 minuut en 2.01.3 minuten als eindtijd. Bij het discuswerpen en kogel stoten was Nico van Noort (S), zoals hij vooraf al meedeelde, niet optimaal aan de bak ver schenen. Met afstanden van 12.74 en 43.98 meter was hij dan ook niet tevreden. Tevre den was wel Bataventrainer Lambert van den Berg, die zijn pupil Hellen Bank op de 400 meter meisjes veel erva ring. zag opdoen. Hard van start gaand leek een overwin ning binnen bereik, maar de laatste meters braken haar op. Toch werd een bijzonder scherp persoonlijk record van 58.93 seconden genoteerd. Achter haar kwam Jolanda van de Weerdt (S) tot een clubrecord bij de B junioren door in 1.00.88 minuut te fini shen. Op de sprintnummers hadden de atleten met tegenwind te maken en dat drukte de tijden merkbaar. Yvonne van Dorp (H) kwam op de 100 meter door een slechte start niet ver der dan 12.80 seconden en no teerde later 25.69 seconden op de 200 meter. Op de 100 meter heren kwam Kees van de Knaap tot de beste regio tijd van 11.59 seconden, vlak voor Alfred Verhoef (11.60 seconde- n)en Jaap Dirkx (11.91 secon den). Bij het verspringen was diezelfde wind nauwelijks een steun zodat de 7.03 meter van Ruud van Maurik en de 5.14 meter van Marian van der Niet in de ranglijsten kunnen. Wim Schoemaker kwam bij het kogelslingeren weer tot een acceptabele afstand, nu 42.94 meter. Junioren In de junioren competities was het optreden van de vele „Leidse" ploegen erg afhanke lijk van het weer en de plaat- stelijkle organisatie. In Dor drecht scoorden Eric Opgelder (Spartaan) in de B competitie een goede 110 meter horden tijd na problemen met de jury ven kwm tot een goede tiid van 16.8 seconden. De 4 x 100 meter estafette van Thijs de Vries (solo goed voor 11.5 se conden), Eric Opgelder, Arjen Slooter en Alan Pijlman was weer een van de allersnelsten met 45.9 seconden. Coen Ros- dorff (12.41 meter hinkstap) en Ard Stassen (41.84 meter speer) brachten verder nog veel punten in het Spartaan laadje. Bij de meisjes waren Gemma Warmerdam (34.60 meter speer), Jolanda van de Weerdt (16.9 seconden op de 100 meter horden) en Mariene van Kampen (9.99 meter ko gel) de grootste puntengaar- ders. In de meisjesploeg van Holland was de estafette van 53.6 seconden erg sterk. De beide hordenloopster Vera van Venetien en Paulien Laan no teerden 17.7 seconden en ook de 1.03.5 minuut van Sandra Parlevliet op de 400 meter was opvallend. In Barendrecht kwam de meisjes B ploeg van Bataven aan de start en daarin was Ellen Silverentand de uit blinkster met 1.03.7 minuut op de 400 meter. In de ook daar aanwezige jongens B ploeg van AAV'36 waren de lo.9 secon den van Huub Postma op de 110 meter horden en de 3.20 meter polshoog van Pieter Hanselaar de meest opvallende prestaties. Bij de meisjes was de estafette sterk (54.4 secon den) en leverde Sandra Sirik- zee veel punten op met een uitstekende 15.7 seconden hor denrace en 1.50 meter hoog. Ook de 4.71 meter ver van Hestien Vreugdehil was goed voor veel punten. In een wegwedstrijd op Schip- hol werd Adrie Hartveld zesde over het 10 kilometer lange parkours. De AAV-er noteerde een tijd van 29.37.2 minuten. Rob Schouten officieel weg bij De Zijl/LGB LEIDEN Rob Schouttn heeft gisteren officieel af scheid genomen van De Zijl/LGB. Schouten coachte zijn ploeg voor de laatste maal in een speciaal voor hem geor ganiseerd duel met het Neder lands team. Een ontmoeting die door Schouten niet geheel werd afgemaakt, omdat hij voor de vierde en laatste pe riode door de spelers van De Zijl in een draagstoel uit het bad werd „verwijderd". Nieu we man Jan Evert Veer nam de coaching vervolgens over en kon aan het slot mede con cluderen dat De Zijl het met name in de eerste drie „par tjes" niet slecht had gedaan. De via 3-3, 5-7 en 7-10 op het bord verschenen 9-17 neder laag kon dan ook voor het grootste gedeelte op het conto van de logisch mindere condi tie van de aftrainende Leide naars worden geschreven. Bij De Zijl scoorden Stan en Mark van Belkum beiden 3x; Ton Buunk doelpuntte 5x voor oranje. LEIDEN De amateur wielrenners uit de Leidse regio bleven dit weekein de steken op ereplaatsen. Arieian Jagt (Woubrugge) werd tweede in Soest, An ton Steenvoorden (Noord- wijk) kwam als derde over de streep in Amstel veen. Liefhebber Klaas Duivenvoorde (Noordwij- kerhout) won de massas purt in Amstelveen. Jagt rekende erop, dat hij zijn vijf medevluchters in Soest in de spurt de baas zou kunnen blijven. Hij werd echter weggedrukt, en moest daardoor Arie Versluis voor laten gaan. Nieuweling Martin Kokkel koren (Noord wijk) werd achtste in de klassieke Om loop van de kleine Hein in Emmen, waar drie renners ontsnapten. Gisteren werd hij elfde in Amstelveen. Ve teraan Arie Ravensbergen pakte de tiende plaats in Gerrit Kleinveld reed een sterke koers in Heemstede, waar hij de leidersprijs reeds in bezit had toen hij door pech uitviel. Ronald War merdam (Voorhout) werd twaalfde. Jan Zwaan (Swift) toonde met een vierde plaats zijn ge zicht in de Omloop van de Haarlemmermeer, een klas sieker over 96 kilometer voor veteranen. Achter een kopgroep van drie man (Beinsdorper Piet van de Velde won) won hij de spurt van de drie eerste achtervol gers. Rhett van Trigt (Hillegom) werd zesde in de Schiphol- ronde, een B-klassieker over 172 kilometer, waar even eens drie man de kopgroep vormden. TEMPO EN CRESCENDO NOG IN GEVARENZONE EIDEN De korfbalclubs de Leidse regio hebben in bescheiden inhaalpro- Jamma vrij goed gepresteerd. }des Pacta, De Danaïden, en Fiks wonnen lastige "Wedstrijden. De laatste drie 'negen hebben net als Zuider- 'artier, dat koploper De erkanters bedwong, uitzich- ,.i op erg hoge eindklasserin- In. Alleen Tempo verloor en Hisrjft samen met Crescendo, evenmin won, nog gevaar- dicht bij de degradatie- ;eep. "/jjezien de huidige blessuregolf Jjoest Fides Pacta zonder re- "rves tegen Rodenburg de latste degradatiedreiging weg elen. Coach Baart had Jea- iat Smit in de eerste en good- Wim Piket in de derde ^jJPknval geposteerd en dat liep 'lijkens de 1-5 na twintig mi- ^.*Aiten behoorlijk. Een teruglo pende concentratie bij de Lei- inaren leverde echter 5-5 ist) op, zodat de spanning ng aanwezig bleef. Henny iket hielp door twee treffers team aan de 7-9 zege, ^"Haartoe ook goals van Ronald ^Mn der Velden (2), Henk van t Waals (2), Kitty Dool, Nico kaar en Wim Piket bijdroe- Op het eerste kwartier na speelde De Danaïden een be keken wedstrijd tegen De Ber men, die dan ook met 9-13 aan de kant werden gezet. De kampioenskandidaat uit Lei den raakte in de openingsfase 4-1 achter, maar werkte zich onder de impulsen van Leon Brouwers (4) en Frans Brand (3) via 4-6 bij rust op naar 6-11, zodat een nieuwe mindere pe riode geen fatale gevolgen meer had. De overige doelpun ten werden door Monique Slingerland (2), Erick Krom hout (2), Hennie Devilee en René de Louw aangedragen. Vijf minuten voor tijd kwam Zuiderkwartier eindelijk op gelijke hoogte met De Over- kanters, dat tot dan toe het scoreverloop gedicteerd had (6-6). De soms harde kracht meting dreigde alsnog slecht af te lopen, toen de blauw-gelen bij 6-6 een strafworp onthou den werd en er bij 6-7 één on benut lieten. Erik van Lunte- ren (2) redde het gelijkspel, dat mede door toedoen van. Rens Henzen, Dirk Jan de Kreek, Theo van Leeuwen, Charles Stijger en Wil de Wit werd weggesleept in de vorm van 7-7. Met knap korfbal liep TOP in één helft via 1-6 uit naar 5-11 en dat kon Animo moeilijk verkroppen. De ploeg van Hans Óele raakte namelijk in „een oorlog met woord en ge baar" verwikkeld, die het duel en de score vroegtijdig deed vastlopen. Alleen Gerco Lan- gelaan (2) kwam in het Zeeuwse geweld nog te scoren, waardoor hij zich bij Sjoerd van der Klauw (3), Hans Oudshoorn, Aad Wiegerink en Ron van der Willik (allen 2x) en Monique Arnink en Egbert Dijkstra aansloot in de 7-13 winst. Slechts in de eerste helft ken de Fiks problemen bij TOP (A), dat in een hoog tempo een grote voorsprong wilde opbou wen. De Oegstgeestenaren moesten zich wel even schik ken in deze opzet (4-2), maar lieten vervolgens op basis van hun betere techniek van 4-4' (rust) weg naar 7-10. Robert, van der Kraan en Theo Vree ken namen met elk een hat trick het voortouw in de score, gevolgd door Gwenny de Best, Dirk Jan Elzenga, Jeroen Hui zing en Diederick van Veen. Uitgerekend in de slotminuut kreeg Tempo een enorme ka ter van IJsselvogels toebedeeld in de vorm van een 3-4 neder laag. De ploeg van Turken burg, die deze maand praat over contract-verlenging, was steeds de betere, maar miste door onervarendheid zoveel kansen, dat zij enkel in 1T0 een voorsprong bezat. Nadat Ro nald Drieduite, Kees Willem Neleman en Rob Zwaan had den gescoord, leek iedereen verzoend met een gelijkspel, totdat het allerlaatste schot an ders besliste. Ook Crescendo moest tegen Rozenburg ervaren, dat de laatste minuut wel eens door slaggevend kan zijn, al viel het resultaat nog mee: 7-7. De Lei- denaren waren bij 3-5 in de rust een energievretende in haalrace begonnen, die on danks het missen van talrijke kansen in de 88ste minuut toch 7-6 had opgelverd en de bijna-winst tot in blessuretijd. Debbie Blogg (2), Carolien van Noort (2), Tessy Burghouwt, Wijnand Alberts en Peter Baak moesten echter ervaren, dat hun produktie onvoldoen de was om de degradatieplaats wat meer achter zich te laten. Luchtduel In het treffen tussen Cresendo en Rozenburg. De Leld- MICHEL VAN GENT se formatie blijft ook na het 7-7 gelijkspel in degradatiegevaar. LEIDEN De eerste aflevering van de jaarlijkse Kring-zwem- kampioenschappen heeft aan Leidse zjide vier kampioenen op geleverd. De LZ'86 zwemmers Karin Stastra en Dennis Schou ten grepen het goud bij de onder 10-iarigen, Silvia Bakker bleek éénmaal de sterkste dame en Zijl/LGB-er Marco Blokpoel zege vierde op zijn specialiteit bij de j.o. 14. Karin Stastra was op de 400 m vrij m.o. 10 verreweg de snelste. In 5.39.0 legde zij de 400 m vrij ruim 40 sekonden sneller af dan haar naaste concurrente Danny Dubbeldeman (Zijl/LGB). In dezelfde leeftijdsgroep maar dan bij de jongens ging de strijd haast traditiegetrouw tussen de gebroeders Schouten van LZ. Dennis trok deze maal aan het langste eind en wist zijn broer die in 6.03.8 als tweede eindigde vrij gemakkelijk achter zich te laten. Silvia Bakker was van de twee deelnemende dames en werd dus bij gebrek aan echte concurrentie op haar sloffen kam pioen. De 800 m vrij beëindigde ze na 10.18.1. Marco Blokpoel wist als echte „man van de lange adem" de 1500 m vrij als eerste te beëindigen. Zijn 18.41.2 was bijna nog sneller als de tijd waar mee de derde heer, Reinier Haasnoot (Zijl/LGB), aantikte. Ach ter Blokpoel was het brons voor de in een nieuw persoonlijk re cord aantikkende Niels Ouwerkerk (Zijl/LGB). Diezelfde Ou- werkerk leverde een dag later bij limietwedstnjden in Bussem een relatief betere prestaties door de 200 m vnj af te leggen in 2.17.9, aldoende bleef hij net als ziin clubgenoot Robert Janssen onder de voor zijn leeftijdsgroep geldende limietlijd voor deelna me aan de NZK. Ook Mireille Correljé bleef hier onder de ver eiste tijd op de 200 m schoolslag bij de m. geb. 1970. Andere Kampen Stastra (LZ). Van Kampen werd bil de j.o. 12 tweede op de 800 m vrij in 10.37.9. bij de m.o. 14 eindigde Stastra in een mindere prijswinnaars tijdens de Kring lange-afstandskampioentchappen waren onder meer Laurens van Kampen (Zijl/LGB) en Paulien r - ril ii tijd als Van Kampen. 10.39,5, als tweede De laatste ereplaatsen waren voor twee Zijl/LGB-ers. M Parrel namen bij de m.o. 12 op de )lein Blokpoel en Maaike Blokpoel de één jaar jongere Parrel net achter zich te laten.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 19