AJAX ONTHUTSEND eyenoord feestje viert SouAcmt FC Den Haag veerkrachtig besprek Van Basten- De Mos op komst Rooks ziek naar huis ÏAARLEM Aad de /los was er gistermiddag Haarlem het wandelen- e bewijs van hoe onge- )nd het beroep van voet- altrainer kan zijn. Zater- ag keerde de door een v oorhoofdholteontsteking eplaagde Hagenaar na en paar dagen ziektever- )f terug bij zijn werkge- er Ajax, om ruim 24 uur ater opnieuw op de pijn- tank terecht te komen, det grote wallen onder de iloeddoorlopen ogen sjok- e hij een half uur na af- oop van Haarlem-Ajax (1- I) de als perskamer ~|ienstdoende keet binnen. ,Ik weet dat er weer ge probeerd gaat worden om hij de Zwarte Piet toe te pelen", zei De Mos. ,Maar zeg mij dan maar iens wat ik precies ver teerd heb gedaan. Zeg naar: Waar lag het aan lat Ajax zo nadrukkelijk icfeWlde?''. itilte in de keet. Het was ook iet zo maar even een vraag, iet falen van Ajax verklaren. R£25Vaar zou je in vredesnaam ^*^oeten beginnen? Na Neder- ;and-Oostenrijk kon definitief l'orden vastgesteld: Oranje leeft niets te zoeken in Mexi- -10. Na gistermiddag kan daar BMgan worden toegevoegd: Onze ^^fcndskampioen wie van het ^Banig verbleekte .supertrio" b^Hat ook moge worden heeft ^Hiets te zoeken in het eerste ^Jluropese toernooi. De full- Bflrofs van Ajax, ondanks alles log altijd de grootste kansheb- P) >ers op de titel, voetbalden in iaarlen althans zeker zo zwak d ils de eerste de beste degrada- v iekandidaat uit Lichtenstein. Sn dat kun je toch onmogelijk oeschrijven aan het taktisch :oncept van oefenmeester De |De bezieling ontbrak, ik heb ranmiddag Ajax niet gezien", itëlde de trainer niet geheel interecht. Toch kon hem ach- eraf één verwijt worden ge- 0 naakt: hij posteerde evenals egen FC Utrecht Marco van lasten op de reservebank en wacht zijn centrumspits pas ;en half uur voor het einde tinnen de ploeg. „Van Basten 5 uit vorm", gebruikt De Mos enkele weken als excuus, haar die dooddoener ging in fder geval gistermiddag niet Want op het veld liepen En minste zeven Ajacieaen, De bal is het middelpunt van de belangstelling bij Bosman, Runderkamp, Vanenburg en Leysner (vlnr.). die nog geen deuk in een pak je boter konden schoppen. Op slot Op links kwam Robbie de Wit zegge en schrijve één keer zijn tegenstander voorbij, in de punt van de aanval zat John nie Bosman volledig op slot bij Verkaik en óp rechts liet Ge rald Vanenburg alleen in het eerste kwartier een paar hoop gevende dingen zien. „Wij hebben ons niet één doelrijpe kans weten te scheppen", on derkende De Mos. Dat hij des ondanks Van Basten zo lang op de bank hield, moet dus te maken hebben gehad met het nog altijd voortsluimerende conflict tussen de aanvaller en de (technische) leiding van de club. Sinds de ruzie enkele weken geleden een climax beleefde, hebben De Mos en Van Basten niet meer met elkaar gespro ken. Na alle waarschijnlijk heid wordt de stilte vandaag, aan de vooravond van .de be langrijke thuiswedstrijd tegen FC Twente verbroken. „Ik ge loof dat er maar eens gepraat moet worden. Dat de volgende wedstrijd al zo snel komt, vind ik trouwens prima. Hoe eerder we ons kunnen rehabiliteren, hoe beter", zei De Mos. Treurig Het verlies in Haarlem was extra treurig, omdat de tegen standernauwelijks in staat was om elf semi-profs binnen de lijnen te brengen. Ricardo Moniz en Joop Böckling ble ven geblesseerd aan de kant en topschutter Piet Keur viel al na tien minuten met een pijnlijk bovenbeen uit, zodat trainer Hans van Doorneveld zegge en schrijve één aanval ler overhield: Nico Runder kamp. Onthutsend was dat deze door bondscoach/Volen- damtrainer Leo Beenhakker afgedankte spits aanzienlijk gevaarlijker was dan alle Aja- cieden bij elkaar. Runderkamp zorgde (uit een strafschop) voor het enige doelpunt voor het duel, kwam dicht bij een tweede treffer en bood in de slotfase Balm een nauwelijks te missen kans. BERT DIJKSTRA Haarlem-Ajax 1-0 (1-0). 22 Runder kamp 1-0 (strafschop). Scheidsrech ter: Geurds. Toeschouwers 10.000. Gele kaarten Vanenburg (Ajax) en Nijholt (Haarlem). Haarlem: Metgod; Masefield, Ver kalk, Verschoor en Leysner; Nijholt, Balm en Liesdek; Keur (Collewijn, Van Leen), Kleton en Runderkamp. Ajax: Galjé; Silooy, Spelbos. Koeman en Boeve; Rijkaard, Gasselich (Van 't Schip) en Schoenaker; Vanenburg, Bosman (Van Basten) en De Wit jjTRl ECHT Juichend "stortten de spelers van Feyenoord zich op elkaar, toen ze de uitslag van Haarlem-Ajax (1-0) hoor- Jen. Er werd een feestje gevierd op het veld van stadion Nieuw Galgen- >Ëj waard, waar net FC jj Utrecht in een boeiend iroetbalgevecht niet 3-2 ivas verslagen. Relatief Staat Feyenoord nog maar twee punten achter op Ajax en met het interes- J santé gegeven dat de tra ditionele grootmachten uit het vaderlandse voetbal felkaar over twee weken fn Amsterdam treffen, jvacht de competitie een spannende ontknoping. Dndanks de plotseling ge- Stegen titelkansen voor rijn team bleef Feye- noord-trainer Ab Fafié gisteren nuchter: „Ik heb fttijd gezegd dat alles nog mogelijk is en dat de com petitie nog niet afgelopen is. Ook met zes punten achterstand". Feyenoord is dus duidelijk te rug in de race om de landstitel, al verdiende FC Utrecht een puntje tegen de huidige lands- kampioert. Vijf minuten voor tijd echter, maakte Joop Hiele op formidabele wijze een kop bal van invaller Ben Rietveld onschadelijk. FC Utrecht hield, net als onlangs tegen Ajax (0-1), geen énorme dom per over aan het verlies tegen Feyenoord. Daarvoor werd de Rotterdammers te goed tegen spel geboden. Geen aangesla- fen formatie derhalve, die 'SV morgenavond in de halve finales van de KNVB-beker partij moet bieden; misschien wel een vermoeide. Want er werd het uiterste ge vraagd van de spelers, waar van Ton de Kruyk in de basis stond voor de geschorste Jan Wouters. Zo kwam het spel verdelersduo Edwin Godee- Mario Been tegenover elkaar want Been moest twintig mi nuten voor tijd licht gebles seerd (tikje tegen dijbeen) uit vallen. Niemand bij Feye noord bleek het voortouw te kunnen nemen op het mid denveld. Ook Been niet. Feye noord is daarom nog steeds naarstig op zoek naar nieuwe spelers. Frans Adelaar is natuurlijk ook op de hoogte van de Feye- noord-plannen. Niet voor niets keek Feyenoord eerder al eens geïnteresseerd naar de mid denvelder, totdat een been breuk voor hem roet in het eten gooide. Gisteren nam Adelaar de kans waar. Uitge rekend tegen Feyenoord, dat nadrukkelijk lonkt naar Jan Wouters, maakte hij twee doelpunten en speelde verder een goede wedstrijd tegen de nauwelijks zichtbare André Hoekstra. Trainer Fafié keek met name tevreden terug op de tweede helft van Feyenoord „Daarin heeft het team zich gerevan cheerd voor berichten over Ondanks een sliding van Utrechtenaar Ton du Chatenier maakt Slmon Tahamata óén van zijn doel punten voor Feyenoord. te staan. Een onbeslist duel. Aeen slechte instelling. In de eerste helft lieten we ons nog te veel wegdrukken door een opportunistisch Utrecht, maai na de rust stonden er echte kc reis in het veld. Ook bleek da we maar een paar kansjes no dig hebben om te scoren" Fa fié doelde met name op Taha mata, die helemaal leegge- speeld zeven mjnuten voor tijd '>erd vervangen door Rep. Ta hamata kon net niet met drie doelpunten achter zijn naam vertrekken, omdat arbiter Van Swieten in een overtreding van Van Ede tegenover de lin kerspits geen strafschop zag. maU 2-3 Scheidsrechter Van Swie ten. Toeschouwers: 9250. Gele kaart: Van Locn (FC Utrecht) FC Utrecht: Van Ede, Van de Ak ker, Plomp, Du Chatinicr en Verkuyl (Verrips); De Kruyk, Godèe en Ade laar. Tuinman (Rietveld). Van Locn en Van der Hooft Feyenoord: Hiele. Troost Van Korput. Nielsen cn Wijnstekers. Hoekstra. Been (Stafleu) en Duut, Tahamata (Rep), Houtman en Pcture- ichte MAANDAG 6 MEI 198SPAGINA 13 hersenschudding illy van de Kerkhof INDHOVEN Willy van de erkhof was gisterochtend in Indhoven betrokken bij een rkeersongeval en werd met i lichte hersenschudding in :n ziekenhuis opgenomen. De lidden vel der van PSV speelt orgen zeker niet met zijn club de bekerstrijd tegen FC utrecht. Volgende week is hij I aarschijnlijk wel beschikbaar >or het Nederlands elftal in de twedstrijd tegen Hongarije. 1 lleen bij een overwinning in it duel heeft Oranje nog kans j kwalificatie voor het we- ldkampioenschap. Wim van Hanegem zakt ineen bij training ROTTERDAM Wim van Hanegem, de oud-speler en het huidige lid van de technische staf van Feyenoord, is zater dag tijdens de training onwel gewor den. De oud-international zakte op het veld ineen en was geruime tijd buiten bewustzijn. Ben van de Bosch, de club- arts van Feyenoord, vermoedt dat Van Hanegem, die naar het Dijkzigt zieken huis werd overgebracht maar later naar huis kon, een epileptische aanval heeft gehad. Van Hanegem moet zich binnenkort in het ziekenhuis melden voor een hersen-onderzoek (EEG). "PAL In het weekeinde is opnieuw een Nederlander uit de Ronde van Spanje verdwenen. Steven Rooks zag zaterdag bij het binnenrijden van Andorra het hotel van zijn ploeg, kneep in de remmen en ging naar binnen. Hij had op dat moment al meer dan tien minuten achter stand. In het hotel kleedde Rooks zich aan alsof hij de Poolstreek ging bezoeken. „Ik heb het zo koud", bibber de de Noordhollander. „Ik weet niet wat er met me aan de hand is. Mijn benen zijn goed, mijn lijf is waardeloos. Ik wil weten wat het is. Maandag sta ik bij het zieken huis in Alkmaar voor een uitgebreid onderzoek". Zo bleven er voor de laatste week nog slechts drie Ne derlanders in de Ronde van Spanje over: Theo de Rooy en Gerard Veldscholten van de ploeg Post en Matthieu Hermans in Spaanse dienst. Van hen probeerde Veld scholten nog de top tien van het algemeen klassement te bereiken. Zaterdag finishte de oergezonde Tukker weer in het voorste gelid, maar weer buiten de hoofdprijzen. Record AZPC AMERSFOORT AZPC heeft gisteren in Amersfoort het Neder lands record op 4 x 200 meter vrije slag estafet te voor clubteams (vijf- tig-meterbaden) met bijna zeven seconden verbeterd. Peter Drost (1.57,6), Frank Drost (1.55,2), Edsard Schlin- gemann (1.55,5) en Pa trick Dybiona (1.56,3) noteerden 7 minuten 44,8 seconden. Het oude record was in het bezit van een kwartet van HPC, dat op 16 juli 1983 7.51,32 had gezwom men. Zeven arrestaties na Utrecht- Feyenoord UTRECHT De Utrechtse politie heeft gisteren zeven supporters van FC Utrecht aangehouden. Tijdens de wed strijd tegen Feyenoord werden twee 18-jarige Utrechters inge rekend die op de tribune Fey- enoord-supporters sloegen. Voor en na de wedstriid wer den twee 17-jarigen, die met fietsbellen naar de politie gooi den, wegens geweldpleging aangehouden. De drie andere gevallen betroffen diefstal van een vlag, belediging en geweld tegen een Feyenoord-suppor ter door een dienstplichtig mi litair die direct aan de mare chaussee is overgedragen. HEERENVEEN Over de nabije toekomst van FC Den Haag kan over een week heel veel meer worden verteld. Door het gelijkspel van gisteren bij SC Heerenveen (2-2) heb ben de Hagenaars het lot nog volledig in eigen hand. Lang zag het er naar uit dat Heerenveen er na SC Cambuur (28 ok tober van het vorig jaar en dus al weer 18 duels terug) eindelijk in zou sla gen de Hagenaars twee punten te ontfutselen. Maar de formatie van trai ner Baan bleek over de nodige veerkracht te be schikken. Tot tweemaal toe werd een achterstand teniet gedaan en daarom kon over het behaalde punt als volgt worden ge oordeeld: niet dik ver diend, maar zeker wel meegenomen- Het gelijkspel werd in het Haagse kamp begroet gelijk een overwinning. Immers, in deze beslissende fase is het vooral belangrijk niet te ver liezen. FC Den Haag deed wat van een koploper mocht wor den verwacht. Het liet zich niet overspelen door de Friese club, die deze competitie juist in de thuiswedstrijden zo op portunistisch te werk is ge gaan waardoor een plaats in de top van de eerste divisie kon worden bewerkstelligd. De meeste vreugde viel van de gezichten van Bram Rontberg en Alphons Groenendijk af te lezen. Dit koppel, door Baan ruim halverwege de tweede helft ingezet voor Karei Bou- wens en Jan Kuyt, zorgde er voor dat de coach van FC Den Haag na afloop zelfs van een gouden wissel mocht spreken. Want juist deze twee spelers, die op de reservebank leken vast genageld, stonden aan de basis van de puntendeling. Rontberg verzorgde de beslis sende pass en Groenendijk kon vanaf een naar buitenspel riekende positie op doelman Reys afstevenen. Uiterst koel bloedig schoof de middenvel der de bal vervolgens in het Friese doel. „Ik zat elke keer op de bank en wilde zo graag iets bijdra gen aan het succes van de laat ste tijd", sprak een zichtbaar opgeluchte Groenendijk. „Ik ben blii dat dit vandaag is ge lukt". Rontberg hoefde verder geen verbale uitleg te ver schaffen. want de Delftenaar had reeds tussen de lijnen met hard werken en diverse slidings! blijk gegeven te rug te willen keren in de ploeg. Zelfde basis Zo ver is het echter nog niet, want direct na afloop meldde Baan dat hij woensdag bij SVV zeker weer met dezelfde basis van start zal gaan als gisteren in Friesland het geval was. „Die elf spelers hebben het ze ven wedstrijden goed gedaan. Na één kwalitatief mindere wedstrijd ga ik natuurlijk niet plotseling schuiven", meldde de trainer. „We hebben nu ge woon een sterke bank. Maar dat hoort bij een ploeg die bo venin meedraait. Ik vind zul ke problemen niet erg". Een en ander impliceert dat zowel Bouwens als Kuyt weer in de ploeg terugkeren. Eerst genoemde was boos over de wissel van Baan en snelde on middellijk naar de kleedka mer. „Voor mij onbegrijpe lijk", meldde Bouwens, die de aanvoerdersband aan de goed spelende Martin Jol over droeg. „In de rust had Baan nog gezegd dat ik zo sterk aan de bal was. Nauwelijks twintig minuten later zou ik er ineens niets meer van kunnen", vroeg hij zich vertwijfeld af. „Baan wachtte gewoon het moment af mij ook eens te wisselen. En nu heeft hij na tuurlijk achteraf bij iedereen gelijk Baan wisselde op het moment dat FC Den Haag voor de tweede keer tegen een achter stand was opgelopen. Na de ruststand van 1-1 had linker verdediger Johan Akkerman met een solo vanaf de midden lijn de thuisclub de leiding ge geven. Heerenveen reageerde onmiddellijk op het enthou siaste, bijna 8000 koppige pu bliek en leek even naar een ruimere overwinning uit te lo- Kin. Op het middenveld, waar arco van Alphen een dapper en redelijk succesvol duel aan- Sng met Pieter Bijl, werd FC en Haag afgetroefd. De wis sel Kuyt lag derhalve voor de hand. „En met Rontberg voor Bouwens hoefde ik niet verder te schuiven", meldde Baan, die daarom niet ook rechtermid denvelder Blok wenste in te wisselen. „Omdat Bouwens op het middenveld een ramp was geweest met Rontberg daar vlak voor". Vroeg doelpunt SC Heerenveen begon het spannende duel, waarin de soms warrige leidsman Hobé onnodig een gele kaart uit deelde aan Cor Portijk, overi- §ens volgens de heersende tra- itie. Direct werd de tegen stander op de eigen helft terug gedrongen, waardoor zelfs al neel vroeg een doelpunt ont stond. Balverlies van Pot con tra Bijl bracht de bal bij Jan de Jonge, die vanaf bijna twintig meter uithaalde. FC Den Haag bleek echter niet aangeslagen en vrij rustig ging de ploeg op zoek naar de gelijkmaker. Die vlak voor de rust als logisch gevolg van een veldoverwicht ook kwam. Een hoge bal van Pot belandde op het hoofd van de sluwe Smeets, die het leder voor de voeten wierp van goaltjesdief De Roode: 1-L „Ons sterke punt van vandaag was dat wij twee keer terug kwamen na een achterstand' constateerde Baan. „Daarom ben ik ook blij met dit punt Meer zat er gewoon niet »n. We konden niet echt in ons spel komen en daarom klaag ik ook verder niet". Dat laatste doet overigens wel Jan Neder- burgh, die inmiddels vanaf de bank toeziet dat Stam het Haagse doel met verve verde digd cn voorlopig ook wel zal blijven verdedigen. Neder- burgh: „Baan zegt dat Stam al zo lang ongeslagen is, maar dat ben ik ook. Ik hoor er gewoon in. Vóór mijn blessure was ik ook al vanaf 28 oktober onge slagen". DENNIS MULKENS SC H«rfnvftn-FC Den Hu| 2-2 (1- 1): 2. Jan dc Jonge 1-0. 40 Ron d« Roode 1-1, 58. Johan Akkerman 2-1. 81 Alphont Groenendijk 2-2 Scheidsrechter Hobé Gele kaan: Cor Portijk Toetchouwen 1 800 SC Ure ren veen Reyv De Jong. Knt, Pomjk. Akkerman, Hendrtk- ten. Bijl. Viiacher. Van d*n Wilden- berg (Sc huurman»). De Jonge. Go- tink (Schulting) FC Den Haag: Sum TempeLaar. Pot. Jol. Purvu, Blok. Van Alphen. Kuyt, Bouwen». Smeet». De Roode

Leidse Courant | 1985 | | pagina 13